Torenconcert Goedereede Molenloop '99 Ernstige botsing nabij Ouddorp Rotonde en Zuidelijke Randweg Middelharnis feestelijk in gebruik gesteld Grote verkoping en (rommel)markt www.buijze.nl Spullen jaarmarkt Zomerzangavond Volgend jaar een 2e AMGO tentoonstelling 3?'': Verlaten plaats aanrijding chr. streekbiad op gerejormeerde grondslag ^^Jj^l iK>or de zuid'hoUandse en zeeuwse eilanden Kerkdiensten Ger. Gem. Stellendam Van derSpoel Beschonken autobestuurder JUêMINNAARD VASTGOED Aanrijding met letsel door beiaardier en trompettist Op zaterdag 3 juli a.s. zal het duo, bestaande uit Jacco Groenendijk (trompet) en Jan Be- zuijen (beiaard) een concert verzorgen vanaf de klokkezolder van de Goereese toren. Zij bijten de spits af in de reeks zomerconcerten, die iedere zaterdag in de maanden juli en augustus zullen worden gegeven door diver se beiaardiers. Het concert begint om 15.30 uur en bij mooi, rustig weer zullen de samenklanken in de wijde omtrek te horen zijn. Bij de ingang van de toren is een gratis programma verkrijg baar en kunt u bij het beklimmen van de toren de musici aan het werk zien. Het repertoire omvat werken van o.a. Han del, Bach, Purcell, maar ook muziek uit het lichtere genre; West Side Story, Phantom of the Opera, enz. Bijzonder is het bezichtigen van het ver nieuwde en uitgebreide carillon, dat sinds 24 juni weer in gebruik is genomen. Het be hoort nu tot een van de meest moderne in strumenten in Nederland, iets waar Jan Be- zuijen enorm trots op is. Mede dankzij de tomeloze inzet van de stichting Vrienden van de Goereese beiaard en de financiële steun van vele sponsors is de verbouwing een feestelijk feit geworden. Op zaterdag 3 juli kunnen tussen 11.00 en 12.00 uur weer spullen voor de jaarmarkt gebracht worden in de schuur van de heer Bom (hoek Dorpsweg/Molenlaan) te Som- melsdijk. Als u niet in staat bent ze te bren gen, maar ze graag wilt laten ophalen, kunt u Jos Korteweg bellen, 486479. Nog een paar weken en dan breekt de vakan tieperiode weer aan. Als u dus nog oprui ming wilt houden van het één of ander, dan heeft u nu de kans! COMBI actief in beeld en geluid OUDE TONGE - dinsdagavond 29 juni 19.30 uur ds. J. Beens, Nijkerk. OUDDORP - woensdagavond 30 juni 19.30 uur student A. A. Brugge, Hardinx- veld-Giessendam. NIEUWE TONGE - dinsdagavond 29 juni 19.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. OUDDORP - Op D.V. vrijdag 2 juli 1999 hoopt het mannenkoor 'Jubilate Deo' een zomerzangavond te organiseren met mede werking van het Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen' en Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' in verenigingsgebouw 'Eben-Haë- zer'. De aanvang vandeze avond is 19.30 uur. De algehele leiding van deze avond is in handen van dirigent J. Bezuijen. Deze avond zal de collecte bestemd zijn voor Woord en Daad en wel in het bijzonder voor de waterbronnen in Burkina Faso. De heer K. Pater hoopt iets te vertellen over het werk van Woord en Daad en het doel waar voor de collecte bestemd is. Dinsdag 22 juni werd door de Stelle-runners de Molenloop '99 georganiseerd. Op déze zonnige zomeravond stonden 140 deelne mers om 19.15 uur aan de start voor de 5 en de 10 km. Voome-Atletiek, A.V. Flakkee en natuurlijk de Stelle-Runners waren goed vertegenwoordigd. Er waren 2 mooie routes uitgezet want het oog wil natuurüjk ook wat. Dè 5 km ging langs de Oude Haven vanwaar een uitzicht over 't Zuiderdiep. De 10 km ging door na tuurgebied 'De Scheelhoek'Maar er moest natuurlijk wel gelopen worden en dat werd er! Wim Padmos van Voome Atletiek en Jaap v. d. Bok van A.V. Flakkee werden met een verschil van 1 seconde, Ie en 2e bij de heren op de 10 km. Ze liepen 35.24 resp. 35.25 min. Jaap van Ast van A.V. Flakkee werd 3e met 35.44 min. Bij de vrouwen ging de Ie prijs naar Mona Nieuwenhuizen van Voome Atletiek, in een tijd van 42.49 min. Als 3e dame kwam Jannie Braber van A.V. Flakkee over de finish in 45.11 min. De 5 km werd gewonnen door Niels Joppe van A.V. Flakkee in een tijd van 19.37 min. 2e heer op de 5 km werd J. Lako van T.V.G.O. in 19.57 min. De 3e heer was Adri Visker van Spark met een tijd van 20.12 min. Ook de dames waren goed vertegenwoor digd op de 5 km. Muriel Willems van Pallas '93 veroverde de Ie plaats in 21.39 min. 2e werd Jeanette Poldervaart in 22.17 min. 3e werd een jeugdüd van de Stelle-Runners in een tijd van 24.43 min. Al met al was het een gezellige loop die je niet zonder de hulp van vrijwilligers kunt organiseren. Dus bij deze, vrijwilligers, be dankt. Ook de mensen van het Stelle-Huus, bedankt voor de gastvrije ontvangst en voor de goede verzorging van de inwendige loper. Nog heel wat flakkeeërs, vooral zij uit de agrarische sector, zullen nog goede herinne ringen hebben aan de eerste AMGO ten toonstelling die zomer 1996 op het Bosland te Den Bommel werd gehouden. AMGO staat voor Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee. Die werd toen in een aantal bedrijfsgebouwen van fa. Mast ge houden; er kwamen zesduizend bezoekers op af, een aantal dat de initiatiefnemers van toen heeft aangezet tot de organisatie van zo'n tweede manifestatie. Die staat dan ook voor volgend jaar (het jaar 2000) 30 juni (vrijdag) en 1 juU (zaterdag) gepland, wéér op het Bosland in Den Bonunel, maar inplaats van in de bedrijfshallen dan in een op te zetten Alu-hal. Aan de agrarische sector verwante bedrijven krijgen dan weer de gelegenheid zich aldaar te presenteren. Ook paarden zullen deze dagen volop in de belangstelling staan. Wie interesse heeft aan de tentoonstelling deel te nemen of nadere informatie wil kan die inwinnen bij de heer Jan Nijssen, tel. (0187)651638. RECLAME PANNENKOEK met spek f l >Neek Donderdagmiddag rond vier uur vond op de Hoflaan, nabij de kruising met de School straat een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto's, waarvan een auto geparkeerd stond. De aanrijder is, zonder zich te mel den, doorgereden. De geparkeerde auto was een rode Mazda 323 en heeft door de aanrij ding schade aan de achterbumper. De ande re auto was vermoedehjk wit en heeft ver moedelijk schade aan de rechterkoplamp. Een ieder die meer kan vertellen over boven staande aanrijding wordt verzocht contact op te nemen met de politie in Middelharnis, tel. (010) 2741135 (lokaal tarief). Op zaterdagavond 26 juni jl. tegen acht uur vond op de N57 tus sen Goedereede en Ouddorp, net buiten Ouddorp, een ernstig verkeersongeval plaats. Het ongeluk gebeurde doordat een 50- jarige mevrouw E. met haar personenauto, een Ford Mondeo sta tionwagon, frontaal op een tegemoetkomende vrachtauto botste. Rijdend vanuit de richting Goedereede wilde mevr. E. haar man bel len, die op Port Zélande aan de maaltijd zat. Waarschijnlijk verloor zij daardoor haar aandacht op de weg en kwam ze met haar wagen op de linker weghelft terecht, waar op dat moment een zware vrachtwa gen van de Nationale Postcode Loterij naderde. Door de daaropvol gende botsing werd de Ford Mondeo zwaar beschadigd in de berm geslingerd en raakte het slachtoffer bekneld in haar voertuig. De bemanning van de brandweer te Ouddorp moest eraan te pas komen om het slachtoffer uit haar benarde positie bevrijden. Met borst-, buik- en vermoedelijk rugletsel en een beenfractuur werd ze met poU- tiebegeleiding per ambulance naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam vervoerd. De truck met oplegger van de postcode loterij was die dag op Port Zélande geweest voor een presentatie. Ook dit zware gerij raakte in de berm en kon vanwege de opgelopen schade niet meer rijden. Het gevaarte moest worden weggetakeld, de inzittenden kwamen met de schrik vrij. De vliegende vaandels, dat waren de strak wapperende vlaggen van de Provincie Zuid Holland en die van de gemeente Middel harnis, geflankeerd door tweemaal de driekleur, de slaande trom bleef onberoerd omdat de vier muzikanten, middelbare heren waren dat, op de wagen achter de tractor zich vast klampten aan hun stoelen, zulk gespan bewoog zich vrijdag morgen voort over de nieuwe Zuidelijke Randweg van Middel harnis. Weinig harder dan stapvoets ging het... Het wegenverkeersreglement heeft er niet echt een naam voorbe dacht, maar 't zou niet misstaan hebben in de film 'Fanfare' die Bert Haanstra ooit heeft gemaakt, waarin hij de vrolijkheid van 't volk tentoonstelt. De tractor opende een stoet waarin de politie en twee bussen meereden, in één daarvan ook de burgemeester en Gedeputeerde Ir. Houtman, 't was féést in Meneerse. Aanleiding tot het vertoon was de ingebruikname van de nieuwe rotonde Staverseweg en de daarop aansluitende Zuidelijke Rand weg. Die Ugt er, zéér tot genoegen van de bewoners van de Rotten- burgseweg die nu al dat verkeer vér aan zich voorbij horen gaan, en zeer tot genoegen van de bestuurders en van hen die meewerken aan de realisering van het verkeersproject Goeree-Overflakkee Duurzaam Veilig. De plek waar de nieuwe rotonde Ugt was zo'n 'black-spot' waar dikwijls gewonden vielen. Onveilig was ook de Rottenburgseweg, ook daar moeten rust en veiligheid zijn weergekeerd, al blijft het, zo waarschuwde de burgemeester mevrouw De Vries-Hommes, voor kinderen op Rottenburgseweg en Molenweg oppassen gebla zen. Gemeentelijk is voor de nieuwe weg geijverd, zo deed ook -jaren lang - Gedeputeerde Ted Jansen en 't was tenslotte de Provincie die de aanleg ervan als voorwaarde stelde voor de uitbreiding van bedrij venterrein Oostplaat met 11 hectares. De aanleg van rotonde (Pro vincie) en Randweg (Gemeente) werd - aldus burgemeester mevrouw De Vries - een schoolvoorbeeld van goede samenwerking. Kadaster en Landinrichting gaven eveneens hun medewerking. kortom, met vreugd kon burgemeester De Vries nu vaststellen dat 'grote stromen' (vracht)verkeer op een verantwoorde wijze kunnen worden afgewikkeld. Een veiUge weg als de Randweg zou er moeten liggen vanaf de Haringvhetdam tot aan Melisasnt, vindt mevrouw De Vries. Gedeputeerde Houtman heeft zich niet tot enige toezegging laten verleiden hoezeer ook hem de veiligheid ter harte gaat. Wél garan deerde hij alle aandacht; de heer Houtman bleek heel sympathiek te staan tegenover alle inspanning die de streek zelf levert. Wetend van de klappen die soms vielen in het flakkeese verkeer begreep de Gedeputeerde dat aanleg van rotonde en Randweg echt nodig zijn geweest en graag heeft de Provincie dan ook z'n aandeel geleverd in het veiliger kunnen leven in een mooi stukje van Zuid-Holland. Bij de Landinrichting waren de plannen tot aanleg van de weg als een 'complete ramp' overgekomen, zo zou de heer Noordermeer laten horen vanuit zijn positie als voorzitter van de Landinrich tingscommissie. Juist was het landinrichtingsplan gereed of er dreigde weer een versnippering van kavels wat bij de grondgebrui kers grote weerstand heeft opgeroepen. Dankzij de medewerking van het Kadaster was de grondverwer ving toch binnen een halfjaar geregeld nadat voor het betreffende gebied een nieuwe inrichting was ontworpen waarin het wegtracé werd ingepast. Het heeft bij alle belanghebbenden tot een grote mate van acceptatie geleid. Hartelijke gelukwensen daarom ook van de zijde van de Landin richting. Geen luchtjes Gelukkig woei de wind vrijdagmorgen bij de rotonde-opening, uit de goede richting. De belangstellenden bleef de odeur bespaard die nogal'es door varkensmesterijen en het composteringsbedrijf van Fleuren richting dorp wordt verspreid. Ceremoniemeester Bert Hefkens werd dan ook niet teleurgesteld toen hij er zich over ver heugde weer'es in Middelharnis te zijn: "Wat is het hier toch prachtig mooi op het eiland, wat fijn hier te mogen leven. DEN BOMMEL Zondagavond omstreeks 22.15 uur is een 47-jarige autobestuurder uit Den Bommel aangehouden, omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde, Ugl. 350. Hem werd een transactie van 390,- aan geboden. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Zondagavond, omstreeks 17.45 uur, ont stond er een aanrijding op de N59. Een per sonenauto met caravan, bestuurd door een 47-jarige inwoner van Raamsdonk remde te laat af voor een van zijn voorgangers en botste tegen zijn voorligger. Een inzittende van de aangereden auto, een 22-jarige inwoner van Sliedrecht is voor onderzoek- per ambulance overgebracht naar het Zui derziekenhuis te Rotterdam. Beide auto's en caravan werden weggetakeld. De Gereformeerde Gemeente Dirksland houdt op D.V. zaterdag 3 juli haar jaar lijkse verkoping op het parkeerterrein rondom de kerk aan de Geldersedijk. De verkoping die om 08.45 uur wordt geo pend door ds. Den Boer, begint om 09.00 uur en eindigt omstreeks 15.30 uur. De markt is aanzienlijk groter dan vorig jaar. Er is een ruim aanbod van gebruikte goede ren, waarvan sommigen zo goed als nieuw. Er is een boekenkraam en een grote creatie ve straat waar u werkelijk schitterende din gen kunt kopen zoals beschilderde poppet jes, kaarsen, dakpannen, bloempotten, huis nummers, naambordjes en kinderspeelgoed. Voor de inwendige mens is er een aanbod waarvan smulpapen zullen watertanden, zoals: vers gebal±en patat, vis, oliebollen, appelflappen, sausijzenbroodjes, wafels. U kunt kompleet en goedkoop boodschap pen doen bij een grote levensmiddelen- kraam, de groentenkraam, de broodjes met haringkraam en de kraam met verse soep groente. Er zijn verse slaatjes, vers geperst sinaasappelsap, koel getapte karnemelk, vers gevulde roombroodjes. Bent u aan een andere auto toe, 12 glanzend gepoetste occasions staan voor u klaar in alle prijsklassen. Op ons terras wordt u hoflijk bediend door jonge mensen van de jeugdvereniging die u keurig een kopje soep, een glaasje romige advocaat, een kopje koffie of glaasje fris met gebak naar keuze of een vers slaatje zullen presenteren en dat alles tegen schappelijke prijzen. Aan de kraampjes kunt u genieten van Hol landse Nieuwe, appelflappen, sausijzen broodjes, oliebollen, vers gebakken wafels en vers geperst sinaasappelsap. Boodschap pen kunt u gezellig en voordelig doen aan onze grote boodschappenkraam, maar ver geet dan onze groenten- en fruitkraam niet en neem ook wat knapperig verse soep groente mee die u uitstekend in kunt vriezen. Onze gebakkraam doet u uw lijn zeker even vergeten en de snoepkraam, daar krijgt u de kinderen niet voorbij zonder in te slaan. Goed gevulde diepvriezers vol gebak en ijs doet u aan vlak voordat u met een schitte rende bos leües weer richting huis gaat. Als klusser en vakman blijft u watertandend staan voor een grote kraam met splinter nieuw gereedschap en alle mogelijke soorten bevestigingsmiddelen (spijkers, schroeven, bouten, etc). Om 12.00 en 13.30 uur wordt het orgel van onze kerk bespeeld door jonge organisten, toegangsprijs 2,50. Onze (ronmiel)markt met meubels en orgels noodt tot snuffelen en speuren. Voor de kinderen zijn er spelletjes. Ook de ponykar rijdt, dat wordt weer een drukte! Kom gezellig naar onze verkoping, voor een praatje en hapje. «Jl»0<^ VIMtlniU 35 Td. 10117) Ulél2 fax 181714 RMSSt MlUllop Hog<n>Mii 171 ui. 10111| «UOO INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Bmodboetlek - Pannenkoekhuis - Croissanterie Hoek Westdijk/Kaai te Middelharnis KOFFIE met gebak MIDDELHARNIS Hulpverleners verwijderen het dak van de Mondeo, om het slachtoffer uit het wrak te kunnen bevrijden Provincie en Gemeente hebben voor een perfecte ontsluiting van het bedrijventerrein gezorgd. Gedeputeerde Ir. Houtman en mevrouw De vries, burgemeester van Middelharnis, hebben de Rotonde samen officieel in gebruik gesteld Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 OUDE TONGE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1