Grote belangstelling jongerencongres Ouddorp Zomerse Opruiming AGREGAAT Klini \C Leonard Boekee (17) tekent, schildert, schrijft, >AiiEn GESLOTEN zijn VAKANTIEWONING Huisartsenpraktijk Stellendam de i/urft Wij zijn gesloten van 19 juli t/m 31 juli Garage van 12 juli t/m 30 juli OPBRENGST COLLECTE OPoï^ 4 servetten GRATIS Op het jongerencongres van zaterdag middag 19 juni jl., georganiseerd door de Jeugdappèkommissie Goeree Over- tlakkee, waren in Ouddorp zo'n 80 jongeren bijeen om zich te verdiepen in de tijd waarin we leven. Het thema voor dit congres was: 'Hoe sta jij in deze tijd?' Er waren drie sprekers uit genodigd, die vanuit verschillende invalshoeken hun visie gaven over deze tijd. Ds. J. Koppelaar: 'In de wereld geloven' Ds. J. Koppelaar uit Abbenbroek sprak in zijn referaat over: 'In de wereld geloven!' Hij wees erop dal het moeilijk is om te staan en te geloven in deze wereld. 'Als je gelooft is het staan in de wereld van nu moeilijker geworden dan 20 of 30 jaar geleden. Ook de dichter van Psalm 73 had het hier al moeilijk mee. Het schijnt dat degenen die niets van God en Zijn gebod willen weten het juist makkelijk hebben op deze wereld. Als we echter in Gods heiligdom binnen gaan en merken op het einde van de wereld, dan ver anderd het. Dan komen we bij Markus 13 uit. Het is natuurlijk niet waar dat de wereld het makkelijk heeft omdat ze niet naar de kerk of naar catechisatie gaan, maar dat zien we pas als wc Gods Woord goed lezen.' Dominee wees er verder op dat de mens tegenwoordig zo centraal staat. Overal hoor je: 'je bent iemand'. Je komt dit tegen in het onderwijs, in het bedrijfsleven, in de ge zondheidszorg, maar God zélf heeft gezegd: 'IK BEN, de goede Herder'. Als we de tijd analyseren, dan wordt veelal gezegd dat de tijden altijd al zo geweest zijn. Oorlogen en geruchten van oorlogen zijn er altijd ge weest. Professor Rumke heeft onderzoek hiernaar gedaan. In de 20e eeuw bleken meer doden te zijn gevallen onder de burger bevolking dan in alle 19 eeuwen daarvoor. Volken staan tegen elkaar op, de Bijbel spreekt erover. Het ene volk irriteert het andere. Vanaf 1989 bij de val van de Ber- lijnse muur is dat sterk aanwezig in Europa. Denk alleen maar al aan de crises op de Bal kan. Schotland en Wales hebben onlangs hun eigen parlement. En het is niet denk beeldig dat de Friezen over enige tijd hun autonomie zullen gaan opeisen. En al deze dingen komen voort uit het zich terug trek ken in 'het eigen ik'. Tienduizenen kinderen worden via abortus door hun ouders ver moord. Duizenden ouders worden door hun kinderen vermoord middels euthanasie. Dan is de Bijbel, die over deze dingen spreekt - met name vanuit Markus 13 - uiterst actueel. Daarin wordt onze tijd beschreven. Dominee Koppelaar eindigde met de oproep om ons bestaan over te geven aan de Heere. G. Slootweg: 'Een wereld vol geloof' De heer G. Slootweg sprak vervolgens over 'een wereld vol geloof'. 'Het onderwerp dat Forumdiscussie, v.l.ii.r.: cis. Lohuis, dhr. C. van Alphen, dhr. G. Slootweg en ds. J. Koppelaar óns bezig houdt, houdt ook anderen bezig', zo begon de heer Slootweg. Hij belichtte het onderwerp eerst vanuit een wereldse gedachte. Met name vanuit het onlangs uit gegeven boek 'De Lege Staat", geschreven door professor Frisse (professor bestuurs kunde). In dit boek schrijft hij: 'Het boek is nu aan de lezer, het is publiek geworden, de auteur treedt terug en is niet langer verant woordelijk'. 'We leven in een virtuele wereld. Als je de gruwelijke conclusie trekt dat het leven niet zinvol is dan moet je dat zelf weten. Als je jezelf ertegen wilt verzet ten of er een vervolg aan wilt geven, dan ga je je gang. Alles is vrij, we leven in een wereld zonder verplichtingen, waarin je zelf mag kiezen. In dfe tijd leven wij', aldus Slootweg. Dat het woord 'wereld' inaar liefst 11 betekenissen heeft werd ook duide lijk. Letterlijk betekent het woord: 'oude man'. Professor Mirtens heeft eens geschre ven: 'Heel de wereld gaat op dezelfde manier gekleed, tobt met dezelfde proble men, kijkt naar hetzelfde TV-programma en letterlijk alle grenzen zijn vervaagd. Marxis ten biechten, kinderen spelen met computers en bejaarden rennen door het bos". De wereld is omgekeerd. Door de gebeurtenis sen in deze eeuw is men gaan denken dat God niet meer bestaat en daardoor zijn we grenzeloos oppervlakkig geworden. Verder wees spreker op de gevaren van de verschil lende soorten geloven of godsdiensten die er op dit moment zijn: het geloof in jezelf, in de sport, in de godsdiensten als Islam, Rooms Katholisisme, New Age-beweging en Boed dhisme. Ze hebben allen gemeen dat het veel vraagt van jezelf, maar alleen het geloof in de Heere kan werkelijk inhoud aan je leven geven. Ds. J. LoHuis: 'Het geloof van een christen' In het avondprogramma, dat door meer dan 150 jongeren werd bezocht, sprak ds. J. Lohuis uit Scherpenisse. Hij sprak indrin gend over het geloof van een cliristen. 'Het christelijk geloof is het enige geloof dat er eigenlijk is. Bij al de andere geloven gaat het om de mens zelf'. Spreker gaf aan dat het dan ook een grote dwaling is van de theolo gie die al de geloven, inclusief het ware christelijke geloof, op één lijn wil stellen. Luther heeft eens gezegd dat een christen een vrolijk mens is omdat hij weet waarvan en door Wie hij verlost is, terwijl je bij al de andere geloven het zelf moet doen. Het geloof van een christen ziet niet op het hier en nu, maar op het toekomende. Ds. Lohuis waarschuwde er dan ook voor om niet te beginnen met de vormen, levensstijl en uitingen. Die zijn van ondergeschikt belang. 'Daar krijg je alleen maar discussie over en dat is een uitvinding van de duivel'. In die zin is levensstijl niet belangrijk. Christus te hebben is de enige grond en dan komen die andere dingen vanzelf. Door het geloof alleen kunnen christenen staande blijven in alle tijdperken van deze wereld, want God zal zelf voor Zijn Kerk zorgen. 'Kijk maar naar Daniël aan het Babylonische hof'. Ds. Lohuis heeft dan ook moeite met de 'reformatorische zuil' omdat we daarmee menen de zonde buiten de deur te kunnen houden. We moeten leren dat de zonde in ons zelf zit. Ook vindt hij dat we een wat teruggetrokken bestaan hebben en dat we niet meer bewogen zijn met de wereld om ons heen. Hij riep de aanwezigen op om juist in deze Westerse genotscultuur een leesbare brief te zijn voor de wereld. Tussen de referaten 's nüddags was er gele genheid om in de vorm van workshops met de sprekers van gedachten te wisselen over hetgeen ze gesproken hadden. Na het avond- referaat was er een forumdiscussie met de sprekers van dit congres. De discussie werd geleid door de heer C. van Alphen. De dag voorzitter, P.C. Grinwis, bedankte tenslotte een ieder - in zonderheid de sprekers - voor hun inbreng. Kom snel genieten en profiteren van die extra aantrekkelijke prijskaartjes. Echte zomerse korting op onze gehele collectie. Ook onze kostuums en colberts hebben we sterk afgeprijsd. De praktijk zal wegens vakantie Voor spoedgevallen wordt de praktijk waargenomen door J. D. Woiters, huisarts te Goedereede, Jongkoenstraat 1a, tel. 491367. De apotheek zal worden waargenomen door apotheek Ouddorp, Boompjes 5, Ouddorp, tel. 683789. Herhaalreceptuur graag zoveel mogelijk tevoren aanbieden. R R. de Vries, E. G. Houwink Zoek de rust 'm het Beierse woud ook in herfst en winter te bezoeken 2 pers, per dag DM 45,- 4 pers. per dag DM 70,- Vraag inlichtingen en folders; De in Dirksland gehouden collecte voor de Maag/ Lever/Darmstichting bracht ƒ2.081,70. Alle gevers en collectanten har telijk dank! TE KOOP 2000 watt; als nieuw Tel. 60 36 30 Stationsweg 15, 3247 BW Dirksland 4 Z'^ knipvellen ..voor J I üj" 1 GRATIS Bij aankoop van pot Muiti Coat She CITROEN wroom: Haveneind 1, Sommelsdijk Werkplaats; Haveneind 13, Sommelsdijk ^^■P Tel.(0187)48 32 30, b.g.g. (0187) 48 33 47 Fax (0187) 48 77 60 Merk Type Kleur B.jr. Km. Prijs CITROEN AX1.1 zwart 3-93 100.000 9.950,- CITROEN AX Volcane rood 3-95 60.000 13.950,- CITROEN AX 1.1 blauw 8-95 15.000 15.950,- CITROEN AX1.1 rood 6-95 28.000 14.950,- CITROEN BX 19GTi rood 7-92 135.000 9.950,- CITROEN XM 20 blauw 10-91 8.250,- MITSUBISHI Lancer blauw 3-91 90.000 7.950,- NISSAN Sunny 20 D wit 10-93 105.000 15.950,- FORD Escort 1.8 D wit 1-94 180.000 12.950,- MERCEDES 200 E zwart 11-90 16.950,- RENAULT Megane 1.6 rood 1-97 38.000 25.950,- Wij zijn verhuisd: Van Koolweg 36a naar: Koolweg 38 3253 LH Ouddorp Tel. (0187) 68 24 26 Wim, Greet en Toni Sandifort en onze moeder en oma P. Sandifort-Grinwis Ouddorp, juni 1999 Al vanaf zijn kinderjaren tekent liij graag, én goed: de Dirkslandse Leonard Boekee, een rustige en bescheiden jongeman, net geslaagd voor de Havo. Tekenen, dat is zijn grote hobby. Toen hij nog maar een jaar of zes was merkte een oom, zelf technisch tekenaar, de gaven van Leonard al op. En daarmee had hij het bij het goede end. Nagenoeg elk vrij uurtje steekt de jonge tekenaar in zijn passie en brengt hij zijn gaven tot uitdrukking op het papier. En 't gaat niet alleen om tekeningen, ook schilderijen komen van zijn hand. Landschappen, portretten, of wat je ook maar wilt. Regelmatig schildert hij voor een opdrachtgever. Maar gespecialiseerd is Leo nard wel in het maken van stripverhalen. Met pen en potlood doet hij dat. De inspiratie daarvoor haalt hij uit boeken en andere stripverha len, vooral uit geschiedenisboeken, want daar houdt hij van en die tonen hem hoe vroeger alles eruit zag. Momenteel werkt hij aan het boek 'De Bosgeuzen met de Blauwe Sjerpen' van W. ter Horst. Gro te gedeelten van dit boek worden door Leonard verwerkt tot stripver haal. En dat leert ons dat hij niet alleen tekent maar óók schrijft, want natuurlijk maakt hij de teksten voor zijn stripverhaal-uitvoering van dit boek ook zelf. Daarbij wordt hij overigens geholpen door zijn vriendin 'want die heeft een beter handschrift dan ik', bekent hij. Zij schrijft zijn teksten dus in de daartoe bestemde 'wolkjes'. Leonard zou later best boekenillustrator willen worden en daarbij als hobby stripverhalen blijven maken. Na de vakantie gaat hij studeren aan het Grafisch Lyceum te Rotterdam. Hiermee zouden we deze aandacht voor Leonard en zijn werk kunnen afronden. Maar, we kunnen nog wat vermelden... Graag stelt Leo nard het werk waar die nu mee bezig is, 'De Bosgeuzen met de Blau we Sjerpen', ter beschikking aan Eilanden Nieuws! Het geschiede nisverhaal over een jongetje, Jan-Hendrik, dat moet vluchten voor de Spanjaarden en waarbij hij in moeilijkheden komt. Bosgeuzen, de Dillenburg, de Slag bij Heiligerlee, Watergeuzen..., we maken het allemaal mee als Leonard's werk binnenkort in deze krant gepubli ceerd gaat worden. Leonard, bedankt! Leonard in z'n kamer, tevens z'n 'atelier' verpleeghuis fes üitetefend langlaufgebied, skigebied, en veie wandelpaden, diverse excursies naar bedevaartsplaats Neul<irchen, Regensburg. Passau en ool< Praag de gouden stad is mogelijli. Wandelen bij de Hogen Bogen en op de hoge berg de Arber Bij bezoel< van meer dan 4 pers., extra slaapkamer a 15 DM beschikbaar Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (HoN. sprekend) B O OIIKUtN Verpleeghuis Salem is gevestigd in Ridderkerk. Het biedt plaats aan 90 bewoners met psychogeriatrische aandoeningen en 60 bewoners met somatische aandoeningen. Bij het wonen en werken in ons ver pleeghuis vormt het Woord van God het uitgangspunt. Onze medewerkers geven mede in houd aan de levensbeschouwelijke signatuur van het verpleeghuis. U i; moet dan ook van harte instemmen met de grondslag van de Stichting l;$efpteeghuis Salem. iÖll^t lid te zijn van één der kerken tlÉHi :Ëfé gereformeerde gezindte. Verpleeghuis Salem is actief met zorgvernieuwing. In een projectenstructuur wordt onze visie op de zorg ontwikkeld en uitgebouwd. Voorbereidend denken we na over de invoering van de NDT-methode, kortdurende revalidatie en kleine woon-/leefgroepen voor onder meer de jongere bewoners. De methode Passivlteiten Dagelijks Leven wordt thans ingevoerd. Op de afdeling Korenaar, een afdeling met 30 somatisch geïndiceerde bewoners, ontstaat door het vertrek van een collega in verband met zwangerschap een vacature voor een voor 36 ULii' per vveei.:. U bent bij afwezigheid van het afdelingshoofd verantwoordelijk voor de coördinatie van het zorgproces rond de bewoners en voor het geven van leiding aan de medewerkers. U ondersteunt het afdelingshoofd bij ontwikkeling en invoering van nieuw beleid, zoals het werken in kleine groepen en PDL. Verder coacht u teamleden bij verbetering van kwaliteit van zorg of van individueel functioneren. U participeert in de dagelijkse zorgverlening en rouleert in het rooster voor de daghoofden in het weekend. Belangrijke functie-eisen zijn een gemotiveerde keuze voor de geriatrie, een gezonde dosis enthousias me en een mentaliteit om de kwaliteit van zorg te verbeteren. U bent in het bezit van het diploma Verpleegkundige en heeft minimaal 2 jaar relevante werkervaring. Naast een aantrekkelijke baan in een jonge en vernieuwende organisatie bieden we u de mogelijkheid de Kaderopleiding te volgen. Op met name de psychogeriatrische afdelingen ontstaan er vacatures voor voor 32 tot 36 uur per week. Naast verzorgende werkzaamheden heeft u taken op het gebied van leerlingbegeleiding. Ook bent u Eerst Verantwoordelijke Verzorgende voor 3 a 4 bewoners, afhankelijk van uw dienstverband In Verpleeghuis Salem wordt er methodisch gewerkt met behulp van zorgplannen. Er is veel aandacht voor en gelegenheid tot het volgen van scholing. Wij zoeken gemotiveerde collega's die bijdragen aan de verdere ontwikkeling van de kwaliteit van zorg door mee te denken in het afdelingsbeleid, door deelname aan werkgroepen en aan het multidisciplinair overleg. Informatie en sollicitatie De afdeling Personeelszaken heeft een informatiepakket beschikbaar. De heer A.W. Verhoef Adjunct- :;;ditecteur Zorg, Is gaarne bereid telefonisch inlichtingen te verschaffen. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u '■feinnen twee weken richten aan: Verpleeghuis Salem, ter attentie van de heer C.J. van der Lee Hoofd Personeelszaken. stichting verpleeghuis salem, uitgaande van de gereformeerde gezindte Vlietlaan 2, 2986 AZ Ridderkerk Tel. 0180-421121 Fax 0180-422970

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4