Geslaagde bonnenactie markt Sommelsdijk ZAFIRA Eerbetoon aan hoogbejaarde huurster Orgelconcert in Steenbergen Zwemvierdaagse Oranjeballonnen DIALECTAVOND kievit warmte KEES DÖRR Maak kennis met het Flakkeese buitenleven! 0187 - 48 26 09 M^'l H U ilad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Gereformeerde Kerk in Ouddorps museum Rommelmarkt Nieuwe Tonge later Winnende nummers Bazar Goedereede Visser Visser JUL^MINNAARD VASTGOED Garage Knöps B.V. DE ERA MAKELAAR LAAT UW HUIS ALLE HOEKEN VAN NEDERLAND ZIEN. Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting Voor Mw |meti|beleii woon- w ilMLfcow^ort Opbrengst ANGO collecte Afsluiting RW 57 riciiting Brouwersdam Fietstocht Herv. Gem. Dirksland Goeree-Overflakkee B.V. voor ai^torijden mP plezier actief in beeld en geluid DE ERA MAKELAAR MAAKT'T WAAR! Vrijdag 25 juni 1999 71e jaargang nr. 6815 In het kader van de concertcyclus 1999 die in de Hervormde kerk te Steenbergen plaats vindt, zal op zaterdag 26 juni a.s. een orgel concert worden gegeven. De Noordbrabantse organist LeenNijdam laat in een aantrekkelijk progranuna het ze ventiende eeuwse orgeltje van de Hervorm de kerk in al zijn facetten horen. Na enkele engelse Renaissance stukjes klinkt de bekende variatiereeks 'Mein jun- ges Leben had ein End' van Jan Pieterszoon Sweelinck. De duitse Barok wordt vertegen woordigd door zijn grootste exponenten Bach en Handel. De in Haarlem geboren concertgever doet zijn geboortestad eer aan door af te sluiten met hedendaagse muziek van Haarlemse componisten. Van Anton Pauw, organist van de St. Bavo-kerk in Haarlem, worden de variaties over psalm 41 gespeeld. Van de vorig jaar overleden voormaUg Haarlemse stadsorganist Albert de Klerk klinken de variaties over het vlaamse lied Heer Jezus heeft een hofken. Aanvang 20.15 uur. MIDDELHARNIS Op D.V. zondag 4 juli a.s. is er in de Gere formeerde kerk te Middelhamis een speciale dienst. Die ochtend nemen de kinderen van groep 8 afscheid van de kindemevendienst. Het thema is 'De Bijbel, wat een boek!De voorganger is ds. Donner. Er wordt veel gezongen, gelezen en ook de kinderen werken mee aan deze dienst. U bent van harte welkom aan de Julianaweg in Middelhamis. De dienst begint om 09.30 uur. STELLENDAM - Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer een zwemvierdaagse worden georganiseerd. Dit zal dan de 23e keer wor den. Volgens dezelfde traditie zal de organi satie in handen zijn van zwemclub 'De Stel le' uit Stellendam, in samenwerking met Zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. De zwemvierdaagse zal worden gehouden van maandag 5 juli tot en met zaterdag 10 juli 1999. De kosten bedragen ƒ7,50 per persoon. Meer informatie kan men krijgen via het inschrijfformuüer dat (dagelijks tussen 12.00 en 20.00 uur) verkrijgbaar is aan de kassa van het zwembad te Stellendam. Inschrijven voor deze vierdaagse kan op maandag 5 juU en dinsdag 6 juli voor de start. De tijden waarop de vierdaagse gezwommen kan worden zijn maandag t/m vrijdag van 17.30 tot 18.45 uur en van 20.30 tot 21.30 uur, en op zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur. Omdat de organisatie in handen, is van de zwemclub zal het inschrijven plaatsvinden in het clubhuis van 'De Stelle', te bereiken vanaf de grote parkeerplaats bij het zwem bad. OUDE TONGE Tijdens de aubade op Koninginnedag 1999 in Oude Tonge werden door de kinderen tot 6 jaar ballonnen opgelaten. Een kleurrijke zwerm van rood, wit, blauw en oranje ging op drift, naar bestemming onbekend. De wind voerde ze eerst naar het zuiden, de eerste vindplaatsen zijn op het eiland Tho- len. Toen zijn ze in een andere luchtstroom gekomen en westwaarts gegaan. De volgen de vindplaatsen waren op Noord-Beveland. Daar vandaan is de richting weer meer zuid westelijk naar Walcheren geworden. Van daaraf zijn ze boven de Noordzee gekomen en is het spoor zoek. De verste vindplaats is op het strand van Walcheren tussen Domburg en Westkapelle. Daar werd de ballon van de winnaar Jollen Felsbourg gevonden. Tussen Aagtekerke en Westkapelle werd die van Richard Bemder gevonden en is daarmee tweede geworden. De ballon van Kim Oele werd derde en is in Aagtekerke gevonden. Alle teruggestuurde kaarten worden via de scholen aan de deelnemers teruggegeven. De winnaars krijgen hun prijs en de kaart thuis bezorgd. Op donderdagavond 1 juli 1999 wordt in het 'Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis' weer een dialectavond gehouden. De heer P. Heerschap, deskundige op het gebied van de dialecten op Goeree-Óver- flakkee, zal hierover een inleiding houden. Hij zal in het bijzonder ingaan op het dialect van Ouddorp. Na de pauze, waarin koffie geserveerd wordt, zal hij enkele Ouddorpse schetsen voordragen. Het belooft weer een interessante, boeiende en humoristische avond te worden. Kaartverkoop en reservering uitsluitend bij de VVV-Ouddorp, tel. (0187) 681789. De aanvang is 20.00 uur. De rommelmarkt die door de rommel marktcommissie van de Ned. Hervonn- de kerkte Nieuwe Tonge morgen, zater dag 26 juni, gehouden zou worden, is door omstandigheden uitgesteld en zai zaterdag 10 juli worden gehouden. Van de in Goedereede gehouden bazar zijn op onderstaande nummers de prijzen gevallen: 712, 960, 20, 603, 713, 457, 303, 696, 936, 965, 100, 687, 95, 626, 33, 415, 337, 604, 745, 357, 422, 810, 644, 723, 805, 621, 476, 948, 355, 777, 7,726, 359, 912, 972 en 19. Eén van de gelukkigen krijgt haar prijs in handen gedrukt door wethouder Vroegindeweij en marktmeester Van Nimwegen. Op jl. woensdag 23 juni vond op de markt te Sommelsdijk de prijsuitreiking plaats van de bonnenactie, die daar drie weken lang gehouden werd. Kopers kregen bij besteding van elke ƒ5,- een lot uitgereikt dat gedeponeerd kon worden in een bus die op de markt geplaatst was. Elke week werden hieruit vier prijswinnaars getrokken door wethouder Vroegindeweij, onder toezicht van wethouder Tiggelman en de marktmeester. Gezien het groot aantal ingeleverde bonnen kan deze actie zeer geslaagd worden genoemd. Afgelopen woensdag werden dus de prijzen uitgereikt, vergezeld van een fleurig boeketje. De prijzen varieerden van 25,- tot 500,-. SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187 48 72 72 (PASSACE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187 68 17 55 Centrale verwarming Gasinstallaties Luchtbehandeling Waterinstallaties Meet- en regelsystemen Sanitair Service en onderhoud Lood- en zinkw/erk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. REGISTERACCOUNTANTS Mid(delliamls Baren(jreclit Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Nieuw van Opel: nu in onze showroom COMBI luyr fotO-SBTviee I OUDDORP- W»lslraal 35 Tel. [0137) 631613 fax 633734 RENESSE- Printihop Hogeioom 172 \t\. [0111| 462400 let huis dat u te koop aanbiedt, is misschien heel interessant voor iemand aan de andere kant van het land. Verkoopt u via de ERA makelaar, dan kunnen kopers uit heel Nederland die naar uw woonplaats willen verhuizen via hun plaatselijke ERA makelaar over uw huis geïnformeerd worden. En hoe meer potentiële kopers voor uw woning, des te groter de kans op een hogere opbrengst. Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelhamis Cornelia van Zetten uit Middelhamis heeft zich in haar leven behoorlijk honk vast getoond; waar ze acht-en-zeventig jaar geleden woonde woont ze tot op de dag van vandaag, heerlijk rustig in haar woning Secr. Nijghstraat 24. Die woning behoort tot de oudsten van de Woning bouwvereniging 'Middelhamis' en het was daarom dat het bestuur van de Woningbouwvereniging woensdagmor gen bij haar aanklopte. Woningbouwvereniging 'Middelhamis' her dacht z'n 80-jarig bestaansjubileum en de hoogbejaarde Cornelia, ze is bijna 99, die al als meisje van 21 met haar ouders in 1921 de toen nieuwe woning betrok, mocht in die herdenking zeker niet vergeten worden.- Een pracht bloemstuk heeft ze gekregen. Voorzitter de heer L. van Oudenaren heeft haar dat aangeboden, vol bewondering voor de vitaliteit van mevrouw Van Zetten, een rappe en grage praatster die, mede dankzij de hulp van de Gezinszorg, nog zelfstandig woont. Grote-, maar niet alle waardering voor haar gerenoveerde woning, want, weet je, de voorraam kan niet meer omhoog geschoven worden zoals dat met de vroegere raampjes wel kon: "niks kittig", vindt ze het, "dat ze nie'meer ken spuie". En passant heeft ze de bestuurders ook nog een klacht meegege ven over de vloer van de slaapkamer die wat bol staat, maar voor het overige mop pert ze niet, die douched^ur die steeds met de toiletdeur in conflict was heeft ze d'r door d'r hulp maar uit laten halen. De hoogbejaarde bereddert zich nog aardig zelf. In haar keukentje heeft ze twee petro- leumstellen paraat om, van water uit de tras, een potje thee te trekken en wat voor de maaltijd te bereiden. En de heg, ja, die is ook al negen-en-zeventig jaar oud, toen geplant door de vader van een vroegere buurman, Nachtegaal weet ze nog, die 'bri gadier' van politie wa sin Sonunelsdijk en de ügusterheg zó keurig plantte dat er geen Voorzitter Van Oudenaren biedt mevrouw Van Zetten een fraai bloemstuk aan kat doorheen kon. Toen al niet en nu nog niet: "gae mar kieke", bood ze aan. Het woningbouwbestuur heeft zich echt verkneuterd bij het aanhoren van de bijna eeuwelinge die al zó lang van de diensten van de woningbouwvereniging gebruik maakt. Al sinds 1949 woont ze er alleen, in dat jaar verloor ze haar vader nadat haar moeder al in 1942 overleden was. Vader was Adrianus van Zetten, hij was voorman geweest in de drukkerij van de gebroeders Boomsma. Moeder droeg de familienaam Essebachers, zij was de doch ter van een beurtschipper. De bijna 99-jarige, op 12 augustus hoopt ze die leeftijd te bereiken, herinnert het zich allemaal nog uitstekend en ze heeft de woningbouwbestuurders haar verhalen met smaak laten horen, al begreep ze wel dat ze er 's middags een beetje moe van zou zijn: "dan rust 'k wel een pasjes". Het bestuur heef 's middags aan de ge meente Middelhamis een viertal banken met informatieborden en afvalbakken aan geboden. In elk van de 4 woonkernen zal zo'n bank geplaatst worden langs een fiets en wandelroute. Een heel bijzondere geste van het woning bouwbestuur was tenslotte de aanbieding van 1700 rookmelders in elk van de woningen van de Vereniging. De symbohsch eerste werd woensdagmiddag aangeboden aan de heer P. Tiggelman, Oranjestraat te Stad aan 't Haring- vhet. De fanuhe Tiggehnan bleek nog niet over zo'n melder te beschikken hoezeer ook overtuigd van het nut van zo'n attribuut. Ze worden door brandpreventie Nederland gele verd en eventueel zelfs aangebracht. Het zal even duren voor iedereen is voorzien. De heer Tiggelman was met het gebaar bij zonder ingenomen; het doet hem goed dat het Woningbouwbestuur zelfs aan de vei ligheid van haar huurders denkt. De heer Tiggelman, oud-raadslid en een sociaal be wogen mens verklaarde zich zelfs 'ver schrikkelijk dankbaar' dat de woningbouw vereniging een negatief beoordeelde perio de achter zich heeft gelaten waama het nieuwe bestuur de uitvoering van haar taak op een hoger plan heeft gebracht. Op de bank, met de rookmelder in haruien, links de heer Kleingeld {hoofd fin. economische zaken), midden de heer Tiggelman en rechts de heer Jongejan, hoofd technische zaken van de Wbv. De PR Commissie Landbouw Goeree- Overflakkee en K.M.T.P./Groei en Bloei organiseren op zaterdag 3 juh 1999 'Flak- kees Buitenleven'. Een unieke gelegen heid voor jong en oud om kennis te maken tnet het platteland en de agrarische wereld. Deze gezellige dag vindt plaats op de prachtig gelegen boerderij 'Lust en Last' van de familie Mijs aan de Kokseweg. De toegang is gratis. De initiatiefnemers nodigen u van harte uit om deze dag langs kraampjes met zelfge maakte producten te slenteren of te wan delen onder leiding van een gids. Er wordt een fietstocht langs diverse landbouwbe drijven georganiseerd. Ook het rijden op een boerenkat, schapen scheren en het kij ken naar een klederdrachtshow behoren tot de mogelijkheden. Speciaal voor de kleintjes is er een 'levend ganzenbord spel' Voor dit en nog veel meer bent u dan ook van harte welkom op zaterdag 3 juli a.s. Een routebeschrijving vindt u op bor den vanaf de molen in Sommelsdijk of de watertoren van Dirksland. In de Maag Lever Darm Week van 13 t/m 19 juni 1999 vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Oude Tonge bedroeg 2.391,85. 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 485992 !M/-S«J^^>.-g|» MIDDELHARNIS/DIRKSLAND De gehouden ANGO collecte (Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie) heeft in de volgende dorpen het mooie resul taat opgebracht van ƒ3.419,85 in Middel hamis, 3.284,05 in Sommelsdijk, 1.794,25 in Nieuwe Tonge en 748,25 in Dirksland. Ieder die bijdroeg en/of collecteerde harte lijk dank. A.s. week dinsdag 6 en woensdag 7 juli, zal het deel van Rijksweg 57 dat ligt tussen Ouddorp en de Brouwersdam, voor alle ver keer zijn gesloten. De afsluiting geldt voor beide rij-richtingen. Het verkeer zal die dagen worden omgeleid via de Groeneweg en de Vrijheidsweg. Het ZOAB wegdek van RW 57 zal op genoemde dagen gereinigd worden. Zaterdag 3 juli organiseert de Hervormde gemeente van Dirksland weer een fietstocht. Iedereen die mee wil fietsen is van harte wel kom die dag. Start: 10.45 tot 11.15 uur vanaf 'Onder de Wiek'. Kosten: 5,00 per persoon, maximaal 15,00 per gezin! Dorst? Koffie, soep en limonade vindt u onderweg op de rustplaatsen, let op... neem wel uw eigen lunch-pakketje mee! Kinderen: Aan de kinderen die meefietsen is ook gedacht!...?...! Afstand: De afstand zal ongeveer 30 km zijn. Meer informatie? Bel gemst 601279. Graag tot ziens, het fietscomité

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1