Griezelfeest m 1 m Dubbelkorig concert in Dirksland PREDIKBEURTEN 7- s (jnm A ^ociid reis Huisvlijt betrapt Koor- en orgelmuziek in Brouwse kerk Geslaagden Technische School Middelharnis aan atU UzcTs l/(,\t^tHdA Koor- en samenzangavond tb.v. wereld wijde zending op D.V. 26 juni Kerkdienst Ger. Gem "^onnin ^tinf en 'V/: O C^ ^3 C3 onde^^zeeëos CS^ QD O^ totzp^c^oLQ^eR CJCXO ODD kRaC^eczjs Zondag 27 juni 1999 OUDDORP - Herv, Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. G. Meuleman en 18.30 uur kand. A. Snoek, Putten. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. A. Snoek en 18.30 uur ds. G. Meu leman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur de heer J. Seele en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. B. K Homan en 18.30 uur de heer T. J. Smink GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhout, Krimpen a/d IJssel en 18.30 uur Prof. Dr. C. Graafland, Gouda. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. L. Smelt, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. H. J. Lam, Nieuwerkerk a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. I. J. Bijlsma, Zuidland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger, Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. D. de Jong, Stiens - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Verduin en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. de Wit, Maasdam en 18.00 uur ds. A. van Wijk, Lienden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Kunz en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Ch. Duinker - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur drs. J. van Kempen. MIDDELHARNIS -Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets, bediening Heilig Avond maal en 18.00 uur ds. H. Russcher, Oud- Beijerland, beroepen predikant - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 uur mevr. B. T. Koppenaal, Stellendam en 17.00 uur ds. C. Romkes, Zwijndrecht - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. H. van Dijken - Christen gemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur J. Bestman. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv.. Gem. 10.00 uur Prof. Dr. C. Graafland, Gouda en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur ds. Rienstra, Scheveningen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. C. Klein, Ridderkerk en 18.00 uur kand. F. van Duijvenbode, Bameveld - Ger. Kerk 10.00 uur ds. I. Meijer, Rot terdam en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. P. J. Voets, Amemuiden en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer L. H. Zweers en 18.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse. Morgen, zaterdag 26 juni wordt er in de Her vormde kerk te Dirksland een schitterend koor- en samenzangconcert georganiseerd door Stichting WWZ-concerten. Naast het jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirksland o.l.v. W. A. den Hertog en het Chr. Thools mannenkoor 'Rehoboth' o.l.v. K. van der Steenhoven, hopen ook de sohsten Henk Dijkhuizen, bariton; Matthijs Koene, parrfluit en Herman en Henk-Jan Drost, trompet mee te werken aan dit concert. Tevens zal er volop ruimte zijn voor samen zang met begeleiding van orgel, panfluit en trompetten. Het belooft een mooie avond te worden. Aanvang is om 19.30 uur, de kerk is open om 19.00 uur. Toegang volwassenen: 7,50; kinderen t/m 12 jaar 2,50. De opbrengst is bestemd voor het wereldwijde zendings werk en het evangehsatiewerk in Tongeren. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, Wijk en Aalburg. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. Peene - Ger. Gem. in Ned. 9.30, 14.30 en 18.30 uur lees dienst - Oud Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst. OUDE TONGE - dinsdagavond 29 juni 19.30 uur ds. J. Beens, Nijkerk. Donderdag en vrijdag 19 en 20 augustus is er bij Wijkvereniging De Zwaluw weer het jaarlijkse vakantiefeest voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het thema dit jaar is GRIEZELEN. We gaan bijvoorbeeld: - met z'n allen een griezelstad maken, met griezelspullen - lekker zwemmen in De Staver (geen diploma!: dan alleen onder begeleiding van een volwassene) - spelletjes doen op het grote grasveld - kijken naar een voorstelhng van PimPom - zingen bij een kampvuur d dd - en nog veel meer! én als je 6 jaar bent of ouder, kun je één nachtje blijven slapen in het wijkgebouw (als het van je ouders mag natuurlijk!) Lijkt je dit nu leuk, geef je dan snel op, dat kan nu al en dat moet vóór augustus! Niet opgeven niet meedoen. Opgeven kan per briefje met daarop: - je naam, - leeftijd, - tel.nummer, - wel of niet slapen en bij wie je graag in de groep wilt. Doe dit in de bus bij het Zwaluwgebouw in de Sperwer of bel tel. (0187) 484997 (fam. Grootenboer). Voor meer informatie kunt u bellen met bo venstaand nummer (WilUe) of tel. (0187) 486223 (Irene). We hopen jullie op 19 augustus te verwel komen en wensen iedereen alvast een zon nige zomer. Pttzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbas 8, 3240 AA Middelhaniis. "i. "Pk-maaadzijner 16" èïOO punten te ver- dieoen, Zelffemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 13 extra punten op. 3, Stanrafentoeeea briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ont vang je eea boeken- bon van 15,~. Riet Groenweg (Rockanje) komt met een zeeslag als raadsel. Er moeten 4 onderzeeërs, 3 torpedojagers, 2 kruisers en 1 slagschip in het figuur worden geplaatst. Dat moet wel zo dat er evenveel scheepsdelen in een rij of kolom liggen als er aan de zijkant of onderkant staat. Enkele scheepsdelen zijn al gegeven, zie tekening. Als oplossing wielen wij weten hoeveel scheepsdelen er in totaal op de 2 gestreepte diagonalen Uggen. Het üjkt me een interessante opgave Riet, bedankt joh! De tuin. Kunnen jullie daar ook zo lekker in struinen? Rode klaprozen vonken bij onze postbus, met de vingerhoedskruiden is het al weer een eind gebeurd, alleen de toppen bloeien nog. Verderop tooien de sleutelbloe men hun gele pracht, tegen het gaas van het kippenhok rankt de passiebloem. Schitte rend met zijn witte bloemblaadjes omkranst met blauwe slippen in de vorm van een ouderwets karrewiel, de felgele stampers steken er opvallend bij af. Onder de kastan jeboom verflenssen de eerste witte theerozen al weer, maar de rozerode prikneuzen met hun intense kleur maken het vroüjk. Langs de rabarber liggen de asters slordig op de grond, 'k Moet er nodig een stokje bij zetten. Wie wil, kan heel wat van Gods goedheid zien in de natuur. Helaas gaan we er meestal aan voorbij. Na dit lyrische gedoe gaan we over tot de orde van de dag: en dat is puzzelen. Het heeft wel met de natuur te maken. Leendert van Rossum (Herkingen) wil weten welke naam je te lezen krijgt als je de letters achter elkaar zet. 1. Welke boom liet de Heere voor Jona groeien? (7-e letter) 2. Deze bomen zullen vast en zeker op de Olijfberg gestaan hebben. (6-e letter) 3. Welke boom stond bij Debora's huis? Zie Richteren 4. (6-e letter) 4. Toen de duif voor de tweede keer naar de ark kwam, had ze een blad in haar bek. Van welke boom was dat blad? Zie Genesis 8 (8-ste letter) 5Welke bomen groeien op de bergen van Libanon volgens psalm 29? (derde let ter) 6. In welke boom zat Zacheüs? Lukas 19 (4-e) 7. Vanuit welke struik sprak de Heere tegen Mozes? Ex. 3. (8-ste letter) 8. De Joden zaten aan de rivieren van Babel waar ze hun harpen aan de bomen hingen. Welke bomen? Ps. 137. (3-e) 9. In weUce boom bleef Absalom met zijn haren hangen? 2 Sam. 18. (1-e) 10. Onder welke boom zat Nathanaël naar Joh 1? (1-e letter) 11Waar waren de 2 deuren van de tempel van gemaakt? 1 Kon. 6. (2-e) 12. De kinderen van Jakob zullen groeien als aan de waterbeken. Jes. 44. (6-e) 13. Van welke boom mochten Adam en Eva niet eten? (13-e) ^ÜSt Mariene van Gils (Achthuken) Hartelijk dank voor je zeer uitvoerig epistel. Oom Ko 's staart maakte een vrolijke kwispel. Kleine Onno, jullie broertje, kreeg ontzettend veel spullen. Hij zou er een winkel mee kunnen vullen. Hij groeit super door melk van La leche, en zit zodoende zo op de crèche Jij zelf mag graag letters eten, Wmet van chocola, maar uit de boeken, moetje weten. t Het schoolkamp was gaaf. I Jullie gedroegen je braaf. I Ben je intussen al beter i door de propolis ^st wel, ik hoop dat ik me niet vergis. Beloningen inde vorm van een bon van maar liefst 15,- komen eraan voor Nienke en Lenie! op 25 juni D.V. hebben we maar liefst twee jarige jeugdhoekers te feliciteren. Het zijn Nienke van Gurp uit Oolt- gensplaat en Cora de Vos in Ridder kerk, beiden worden dan 14 jr. Drie dagen later, 30 juni is het feest in huize Grinwis te Ouddorp. Jan-Thomas wordt dan namelijk 12. Ook jij de beste wensen. Wy 7//// O lx f '3 Z l Z I O Linda Koppenaal (Dirksland) heeft er vast al zin in. Ze verlaat ons vlakke eiland om een andere omgeving op te zoeken. Waar gaat zij naar toe? Duur: 2 weken. Hoe: Vouwwagen (grote tent)^ Aantal: 7 (ouders, broertjes, zu| Doel: Veel fietsen Op D.V. zaterdag 3 juli organiseert de Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Over- flakkee' weer een korenconcert in de fraaie Hervormde kerk te Dirksland. Uit genodigd zijn de Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelharnis' en het Vocaal Ensemble 'Magnificat', beide onder lei ding van Rinus Verhage. Het orgel wordt bespeeld door de uitnemende musicus Wim Diepenhorst. Het concert begint om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt (inclusief koffie of thee in de pauze) 10,00 voor volwassenen en 7,50 voor scholieren en 65-plus. Kinderen t/m 12 jaar mogen gra tis naar binnen. Het programma opent met een feestelijke toonzetting voor twee koren en orgel van Psalm 100 'Jauchzet dem Herm' van de barokke componist J. Pachelbel. Opvallend hierbij is het stralende karakter van de sopraanpartijen van de beide koren, die boven de andere stemmen uit jubelen. Deze compositie is illustrerend voor de overige muziek van het programma voor de pauze. Voor barok en hoogbarok tekenen verder naast Pachelbel de componisten Bach en Rossi. Voor wat betreft de koormuziek springen in het oog twee monumentale Bach-motetten, nl. 'Jesu, meine Freude' (dat uitgevoerd wordt door Magnificat) en het dubbelkorige 'Der Geist hilft unsrer Schach- heit auf'. Bach hanteert in deze composities op een wel zeer indrukwekkende wijze alle stijlmiddelen uit de hoogbarok; de koren moeten dan ook alles op alles zetten om deze muziek recht te doen. Het orgel verrast u met de schone Ciaconna in d van Pachelbel en de virtuoze, bijkans bizarre Toccata van Rossi. Na de pauze openen de beide koren opnieuw met éen (a capella) toonzetting van een psalm. Het 'Warum toben die Heiden', Psalm 2, is eveneens illustratief voor de mu ziek van dit deel van het programma. Duitse en Engelse romantiek zijn de peilers van de tweede helft van het concert. Met name de Engelse romantische cathedraalmu- ziek is in goede handen bij de C.O.V. U kunt o.a. luisteren naar het 'Praise the Lord' van Goss, een 'Magnificat and Nunc Dimittis' (lofzangen van Maria en Simeon) van Dys on en het imposante 'I was glad when they said unto me' van Parry. Wim Diepenhorst heeft het vooral bij Pany erg druk vanwege de prachtige symphonische orgelpartij. Naast de intensieve begeleidingen soleert hij hier met een Praludium en Fuga in d-moU van Mendelssohn, waarbij vooral het Pralu dium met haar boeiende ritmische en melo dische gegevens opvalt. De beide koren en het orgel sluiten het pro gramma af met delen uit een hoogtepunt van de vroeg 19e eeuwse koorliteratuur. Het be treft het achtstemmige 'Te Deum Lauda- mus' van Mendelssohn. Op 17-jarige leeftijd bereikte Mendelssohn met dit werk al een absolute piek in zijn oeuvre. Geïnspireerd door de Venetiaanse meerkorigheid van de laat-Renaissance schreef hij een geniale twaalfdelige compositie waarin ook zijn be wondering voor Bach duidelijk hoorbaar is. Met de twee imposante boekdelen en een middendeel van dit werk hopen de beide koren dit concert op een waardige wijze af te sluiten. Beide koren trekken al weer de nodige jaren hun vocale sporen op ons eiland. Prachtige kerkmuziek siert hun programma's. Magni ficat legt zich wat meer toe op het kleinere, maar daarom nog niet gemakkelijkere werk; terwijl de C.O.V. iets meer het accent heeft op de grotere composities met orkest en so listen. Een aantal zangers is lid van beide koren en al met al is er sprake van een uitstekende samenwerking en wederzijdse inspiratie tus sen de beide groepen. Wim Diepenhorst is de vaste begeleider van Magnificat en heeft inmiddels al een indruk wekkende carrière opgebouwd. Naast de voltooing van de doctoraal studie muziek wetenschappen studeerde hij twee jaar gele den 'cum laude' af voor orgel aan het Swee- linck Conservatorium in Amsterdam. Aan datzelfde conservatorium is hij inmiddels benoemd als docent orgel, verder is hij o.a. redacteur bij de uitgave van de nieuwe grote Orgelencyclopedie en werkt hij aan een proefschrift op uitnodiging van de Universi-' teit van Göteborg (Zweden). De organisatie en uiteraard ook de uitvoe renden hopen op uw belangstellenden om samen met u de schoonheid van al deze muziek te mogen ondergaan. De Stichting Bescherming Rechten Entertainment Industrie Nederland (BREIN) is verheugd over de inval die de Opsporingsdienst Buma/Stemra in samenwerking met het politiedistrict De Eilanden gisterochtend uitvoerde. Hier bij werd een 18-jarige man uit Brielle aangehouden op zijn eigen website bood hij, illegaal, muziekfïles aan die bezoe kers konden downloaden. Ook konden bezoekers songs aan hem opgeven die hij dan vervolgens op CD-rom brandde en onder rembours toezond. De klant betaalde 25 gulden voor deze 'service'. Beide activiteiten zijn in strijd met de Auteurswet. De Service Provider waar op deze website te vinden is, zal gesom meerd worden deze website te sluiten. De Stichting BREIN voert actie tegen onder andere CD-criminaliteit op Intemet, stelsel matig zoeken medewerkers het intemet af op zoek naar overtreders van de wet. Daar bij gaat het niet alleen om muziek maar ook om andere door het Auteursrecht bescherm de werken, zoals film, video en entertain- mentsoftware (computerspellen bijvoor beeld). Rechthebbenden lopen grote schade door illegaal kopiëren en verspreiden van hun werken. In Nederland wordt de totale scha de voor rechthebbenden geschat op 145 miljoen gulden. De overheid loopt zo'n 25 miljoen aan belastinginkomsten mis. In toenemende mate ziet de entertainment industrie zich geschaad door 'huisvlijtcri- minaliteit' waar bovenstaande verdachte een voorbeeld van is. Door de toenemende technische mogelijkheden kunnen particu lieren perfecte, identieke kopieën maken van werken die onder het auteursrecht val len. En hoewel een kopie voor eigen gebruik in een aantal gevallen is toegestaan, geldt dit uiteraard niet voor de verspreiding (al dan niet tegen betaling) naar derden. De Opsporingsdienst Buma/Stemra en BREIN zullen ook in de toekomst blijven optreden tegen illegaal kopiëren en verspreiding. Op woensdag 30 juni vindt in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven het eer ste concert plaats van een serie van 5 woens dagavondconcerten, die deze zomer weer om de twee weken worden gegeven. Dit in afwisseling met de woensdagavondconcer ten in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. De concerten in Brouwershaven, die dit jaar de nodige afwisseling beloven, beginnen steeds om 20.00 uur. Na elk concert is er gelegenheid voor een kopje koffie of iets anders en kan men met de concertgevers van gedachten wisselen. Een gelegenheid waar elke keer dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Het concert op 30 juni zal worden gegeven door het Zeeuws Vocaal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel. De dirigent zal tussen de koorwerken door ook het orgel bespelen. Tijdens het concert in Brouwershaven zal het Zeeuws Vocaal Ensemble enkele werken van dirigent Kees van Eersel uitvoeren, o.a. Vijf Latijnse Spreuken. Daainaast kan men enkele Engelse geestelijke koorwerken ho ren, een aantal wereldlijke werken van Duit se romantische componisten als Brahms en Schumann en een werk van de Nederlandse componist George Stam. Kees van Eersel speelt de Fantasie-Sonate nr. 2 van Samuel de Lange en het publiek mag zich verheugen op een ongetwijfeld boeiende improvisatie. Muziekliefhebbers kunnen ook op zaterdag middag in de kerk terecht. Elke week om half drie kan men naar muziek luisteren, meestal orgelmuziek, maar ook zijn een aan tal keren andere instrumenten te beluisteren. Op 26 juni kan men luisteren naar de huis- organist Prosper Sevestre en op 3 juli naar de Amsterdamse organist Vincent Kuin. Uiteindelijk lijdt ook de consument onder de thuiskopieer-activiteiten en onder CD- criminaliteit in het algemeen: rechthebben den lopen zoveel inkomsten mis, dat zij onvoldoende kunnen investeren in nieuw, nationaal product waardoor het totale aan bod op-droogt en in ieder geval verschraalt! Afdeling Voertuigentechmek Den Bommel: Richard van Sint Annaland Dirksland: Leon Drooger, Peter JeUer, Mark v.d. Wel, John Westhoeve Herkin gen: Alex Robijn Melissant: Johan Kardux Nieuwe Tonge: Brian Stoutjesdijk Oolt- gensplaat: Arjan Boudeling Ouddorp: Herbert Tanis Oude Tonge: John Breeder- veld Sommelsdijk: Arjen van Seters. Afdeling Bouwtechniek - Timmeren Bruinisse: Martin van Galen, George Geluk Dirksland: Mark Zoon Goedereede: Chris- tiaan v.d. Bok Herkingen: Lauw Almekin- ders Melissant: Janco Nagtegaal Middel harnis: Arjen Hartensveld Ooltgensplaat: Leon Kammeraad Ouddorp: Perry Berke laar, Johnny Breen, Dennie de Jong, Jaap van Koppen, Comelis 't Mannetje, Jan Mier- op, Gerrit de Ronde, Ronnie van Splunder, Richard Visser, Peter Westhoeve Oude Tonge: Leon de Ron, Martijn de Vos, Ouwerkerk: Erwin v.d. Bosch Sommels dijk: Jurgen Grit, Remco Groen. Jaco Joppe, Matthijs Joppe, Leander Mackloet, Pieter v.d. Veer Stellendam: Leen van Es Afdeling Bouwtechniek - Metselen Achthuizen: John Kievit Nieuwe Tonge: Ronny v.d. Velde Ouddorp: Arjan Meijer, Marcel Tanis, Herbert Vlietland Oude Ton ge: Corjan PoUemans, Rutger v.d. Veer. Afdeling Consumptieve Techniek Ouddorp: Peet Kramer, Patrick v.d. Sluis, Christiaan Tanis Oude Tonge: Cretienne Godschalk Sommelsdijk: Wendy de Blok, Tineke van 't Hoff, Pieter Peeman, Jeroen SUs Stellendam: Barry van Helden. Afdeling Electrotechniek Den Bommel: Gert Jan Peekstok Goederee de: Martin Hoek Middelharnis: Jaco van Nimwegen Ouddorp: Marco Berkelaar, Louis Vhetland Oude Tonge: Leon Becht- hum, Vincent Luyendijk Stellendam: Joeri v.d. Hoek, Amoud Sloven. Afdeling Metaaltechniek Dirksland: Frank Passenier Goedereede: Gerrit de Ronde, Gertjan van Splunder, Jan Jaap van Wijk Melissant: Marcel Kievit, Michael de Kleijn Nieuwe Tonge: Louis van Gerven Ouddorp: Tommy Berkelaar, Amout Boelaars, William Bosland, Dave Meijer, Klaas Metske Oude Tonge: Mark Breederveld, Come Klem, Arjen Maliep aard, Bob van Veen Sommelsdijk: Laurens v.d. Valk Stellendam: Sebastiaan Grinwis, Maurice v.d. Nieuwendijk, Peter van Soest. y////

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 11