Penning van Kamer van Koophandel vpor de heer L. Vroegindeweij ZAFIRA De Blauwe vlag waait op Ouddorps Noordzeestrand Jaarmarkt in Dirksland jybu H-ö 2500 stemmen tekort Doe mee met de drakenbootrace! KEES DÖRR Ds. H. Talsma 25 jaar predikant AA^MINNAARD VASTGOED U fiets toch ook weer mee met de Avondfietsvierdaagse in Middelharnis? ....Mmimi/CoAeê korels autoschade Van de redactie chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Garage Knöps B.V. ONS LOGO STAAT ER GEKLEURD OP, ONZE SERVICE STAAT ZWART OP WIT Vrijdag 18 juni 1999 71e jaargang nr. 6813 De actie voor een eigen Europees kandidaat van het eiland is niet geslaagd. Comelis Vis ser uit Stellendam haalde bijna 8900 stem men terwijl hij er 11.400 nodig had om de kiesdrempel voor de Europese verkiezingen te halen. Hij haalde overigens wel meer stemmen dan een aantal zittende leden van het Europees Parlement. Cornelis Visser: "Wellicht hebben de kie zers mijn plek op de lijst op nummer 16 toch wat te onzeker gevonden. Het is jammer dat het deze keer niet is gelukt, maai" ik ben pas 33 jaar. 8900 stemmen biedt een goede uit gangspositie om het over 5 jaar opnieuw te proberen. Ik ben blij dat er nu al zoveel men sen vertrouwen in me hebben gesteld. Ik wil een ieder bedanken voor de uitgesproken steun". Voor meer informatie: Comelis Visser, tel. 0032.2.2847868, fax 0032.2.2849868. email: c.visser@iname.com Voor vw |ineti|belen woon- CM (iwpwvMJfiort i Op zaterdag 3 juli zullen op het Brielse meer Drankenbootwedstrijden worden gehouden, georganiseerd door de Royal Dragons en VVV Voome. Bij deze uit China afkomstige sport zitten achttien mensen zij aan zij in een veertien meter lange boot, welke met een drakenkop en staart is versierd. Aan de start liggen telkens 5 kleurrijk ver sierde boten gereed om de wedstrijdafstand van ca. 300 m het snelst af te leggen. De dra- kenbootspórt is een teamsport bij uitstek. Daarom is deze sport geschikt voor team building bij bedrijven en verenigingen of een groepje vrienden op zoek naar een uitda ging- Aan het evenement zullen ca. 12 wedstrijd teams in de Nederlandse competitie strijden. Daarnaast zullen ca. 25 lokale gelegenheids- teams in een eigen competitie varen. U kunt nu kennis maken met deze sport! De laatste teams kunnen zich nog snel opgeven, want de trainingen beginnen deze week! Voor 999 gulden doet u met een team mee. LEERDAM/DEN BOMMEL - Op 16 juni jl. was het 25 jaar geleden dat kandidaat H. Talsma (een van de vier gebroeders Talsma, allen predikant uit het gezin van wijlen ds. H. Talsma uit 's-Gravenhage) zijn intrede deed in de Ned. Herv. Kerk te Den Bommel. In deze zijn eerste gemeente hoopt ds. Talsma, thans predikant te Leerdam, D.V. aanstaande zondag 20 juni voor te gaan in een herdenkingsdienst. Aanvang 10.00 uur voorm. Zes gemeenten in 25 jaar Ds. H. Talsma, de derde zoon uit het predi kantengezin Talsma, geboren 2 februari 1947 werd op 16 juni 1974 door zijn vader ds. H. Talsma bevestigd te Den Bommel; op 10 december 1978 deed hij intrede te Har derwijk, op 20 november 1983 te Rijssen, op 24 april 1988 te Nijkerk, op 8 november 1992 te Putten en op 19 oktober 1997 te Leerdam in de vacature van ds. J. Groenen boom die met emeritaat was gegaan. Zoals reeds vermeld, werd ds. H. Talsma Jr. op 16 juni 1974 door zijn vader ds. H. Tals ma Sr. in zijn eerste gemeente te Den Bom mel tot zijn dienstwerk ingeleid met als tekst Jesaja 3:10 en 11. In de middagdienst deed de jonge Talsma Jr. zijn intrede met de woorden uit Johannes 10:16 "Ik heb nog andere schapen die van deze stal niét zijn. enz. Na de herdenkingsdienst aanstaande Zon dagmorgen te Den Bommel wordt door de kerkenraad de gelegenheid geboden in ge bouw 'Bij de Bron' gezamenlijk koffie te drinken en de familie Talsma te feliciteren met het heugelijke feit van een kwart eeuw ambtelijk werk. U bent van harte welkom. NIEUWE TONGE Beschü^ks.! autobestuurder Donderdagmorgen omstreeks 02.00 uur werd op de Molendijk een 32-jarige inwoner van Nieuwe Tonge aangehouden, omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto bestuur de. Het alcoholpercentage was 500 U/gl. Na opgemaakt procesverbaal is de man heengezonden. Wilt u meer informatie, neemt u dan tijdens kantooruren kontakt op met de heer J. Em mers of F. Anes, tel. (010) 2083350. E-mail: fanes@kws.nl. De activiteiten zullen zich concentreren op het Brielse Meer t.h.v. het voetveer (Brielse zijde). MIDDELHARNIS - Het zou wat gênant zijn wanneer een ondernemer zichzelf op de borst zou slaan, veel mooier is het wan neer hij van anderen een schouderklop krijgt. Dat laatste gebeurde woensdag middag boekhandelaar Leen Vroeginde weij, sinds vorig jaar april ook bekend als wethouder van Middelharnis. Deze maand herdenkt de 56-jarige z'n 40- jarig ondernemerschap en een Instituut als de Kamer van Koophandel waardeert dat zeer, maar stuurt een deputatie naai- Middel harnis als die ondernemer heeft getoond zich ook z'n maatschappelijke verantwoordelijk heid aan te trekken en niet louter voor eigen gewin te hebben gewerkt. De heer J. Kramer, voorzitter van de Kring Zuid Hollandse Eilanden van de Kamer van Koophandel had een lange lijst te lezen, allemaal functies die door de heer Vroegin deweij zijn-, en deels nóg worden vervuld. Ondernemer zijn staat, volgens Van Dale, voor aanpakken, moeilijke taken op je dur ven nemen en dat heeft de heer Vroeginde weij getoond te durven, vandaar z'n 'burge meesterschap van d'n Diek', een ere-titel die hij zich verwierf toen hij de reconstructie van het winkelcentrum bepleitte en erdoor sleepte. Met de aanbieding van een prachjige bron zen penning met de beeldenaar van Mercuri- us, de god van de handel, heeft de Kamer van Koophandel z'n waardering voor onder nemer Vroegindeweij willen onderstrepen. Met dank Zelf heeft de heer Vroegindeweij zich daar wat verbaasd over getoond en zéker was hij dat over de ontvangst die ten gemeentehuize was gearrangeerd. Bijna zou hij zijns weegs naar Ouddoip zijn gegaan waar boekhandel Vroegindeweij ook een vestiging heeft. Dat maakte de heer Vroegindeweij duidelijk dat het allemaal 'graag gedaan' is, 't is hem nooit zwaar gevallen de belangen van ook zijii collega's en streekgenoten te verdedi gen. Toen het aantal vertegenwoordigingen de 28 had bereikt heeft hij wat gas terug genomen. Behalve die functies die resteerden, o.m. voorzitter commissie detailhandelsbelan gen, is er nu ook het wethouderschap. Amb tenaren hadden hem verzocht om één uur naar het gemeentehuis te komen praten over de kemtakendiscussie; er zou bezuinigd moeten worden. Nog nét had de heer Vroegindeweij gelegen heid te zeggen dat zulks écht niet kan voor hij ter huldiging naar een andere ruimte werd gesleurd. COMBi actief in beeld en geluid Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Visser Visser imIdEfBim instaUatiebedrijf N;'(5uiv van Opel: nu/n onze showroom voor MPorJ/defi meP p/ez/er DE ERA MAKELAAR MAAKT'TWAAR[ Makelaardij (0187)47 02 72 Wethouder Visser overhandigt WV directeur Jurgen Klapwijk de bijbehorende plaquette: ook de VW mocht op 's wethouders grote waardering rekenen Goerees' wethouder sinds jaar en dag, Laurens Visser, is gaan- deweg heel wat milder geworden in z'n beoordeling van de Oos terburen en dat deel van hen dat zich zomers in Ouddorp komt verpozen. De heer Visser gelooft nu ook wel dat hun bedoeling voortaan louter vredelievend zijn en dinsdagmiddag, op het zonovergoten Noordzeestrand, was de wethouder zelfs zo ver dat hij zich de zorg voor hen aantrok... In de geest, van de in 't besturen vergrijsde wethouder, speelde het versje dat het heeft over de blanke top der duinen, waar de Noord zee vriend'lijk bruisend, Neerlands smalle kust begroet. Met zóveel natuurlijke rijkdom om zich heen gunt wethouder Visser met z'n eigen landgenoten ook de duitse gasten dat ze Ouddorp 'n beetje als hun tweede vaderland zijn gaan beschouwen. En je vaderland, dat moet veilig zijn. Daarom hees wethouder Visser zo van harte de blauwe vlag die op een veilig strand duidt. Het strand, toegankelijk bij 'Toppershoedje' de Westerweg en de Oosterweg, is bewaakt tussen de palen 10 en 11.50 en 21.00 en 22.00. De blauwe vlag wappert als een soort kwa liteitskeurmerk bij de enirce naar het strand, bij de Reddingspost aan het Westduinpad. Het strand is er door de Inspecteurs schoon be vonden, het water veilig, de natuur mooi en het milieu gezond. Over al die rijkdom kon wethouder Visser lyrisch zijn, 't is gewoon een soort kuuroord, waar vind je het, zei de heer Visser veiTukt omdat alles zo 'goed in orde' blijkt te zijn. Daarin prees hij ook de houders van de strandpaviljoens die hun gas ten niet verjagen met knalharde muziek maar de rustzoekers in een prettige ambiance van dienst zijn. Voor een prettig vaderlands gevoel wappert er de driekleur en voor een veilig vakantiegevoel ook dit jaar weer de blauwe vlag. Waarin de gemeente Goedereede dit jaar ook geïnvesteerd heeft in het gedu rende het hele seizoen geopend hebben van de Reddingspost aan de Brouwersdam, ook daar terwille van een grotere veiligheid. Na het hijsen werd een toast uitgebracht op veel, heel veel zomer zon...! Hedenavond, vrijdag 18 juni, vindt er tussen 16.00 en 23.00 uur een midzomerjaarmarkt plaats rond om de Ring in Dirksland. Vele verschillende activiteiten voor jong en oud zijn hier te zien,- te proeven, te doen en te koop. Ondei; andere is er een rommelmarkt, een gezellig terras, het ver enigingsgebouw Onder de Wiek is geo pend en hier worden vele creatieve en lekkere dingen te koop aangeboden. Ver der is er een groente-, bloemen- en fruit markt. Houdt u van zingen, mis dan de sing-inn niet, welke met vele bekende liederen om 19.00 uur plaatsvindt op het bruggetje bij de ingang van de Ned. Herv. Kerk. Een ieder mag hier mee zingen, liedteksten worden ter plaatse uitgedeeld. Ook aan de jeugd is gedacht, er is een poppentheater met optreden om 17.30 en 19.30 uur. Voor de sportievelingen is er de gelegen heid zijn kunsten te laten zien bij het penaltyschieten. Om 19.30 uur speelt Amicitia op het Schakelplein waar ook om 20.00 uur de ballonnen worden opgelaten. Vanaf 20.15 uur geeft het koor One More Voice een concert in de NH kerk. De dirigent van dit koor, Arjan Lijstra, zal om circa 20.45 uur een solo spelen op de klavecimbel. Allen hartelijk welkom. Van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 juli a.s. wordt de avondfietsvierdaagse van Middel harnis gereden. De organisatie is in handen van VVV/ANWB Overflakkee. in samen werking met de Middenstandsvereniging, ledere avond wordt ca. 25 kilometer gefietst langs mooie, gevarieerde routes, die met zorg zijn samengesteld. Bij het maken van de routes is ook rekening gehouden met de veiligheid: zo worden er bijvoorbeeld zo min mogelijk drukke wegen overgestoken. De controleposten, waar een stempel en een traktatie kan worden gehaald, bevinden zich op punten, waar eventueel ook met overste ken geholpen kan worden. Aan het eind van de stoet deelnemers rijdt iedere avond een auto met iemand van de EHBO en één van de twee medewerkende rijwielherstellers, ys ISO 9002 die indien nodig, hulp kunnen verlenen bij pech en ongelukjes. De eerste drie avonden wordt om 19.00 uur gestart, vrijdagavond om 18.30 uur bij VVV/ ANWB Overflakkee, Kade 9. De eerste avond zal burgemeester mevrouw G. de Vries-Hommes het startschot geven. De laatste avond verzamelen de deelnemers zich aan het einde van de route, waarna zij gezamenlijk naar de muziektent fietsen om daar een welverdiend aandenken in ont vangst te nemen. 9 juli is het de eerste braderiedag van dit sei zoen. Vanaf dit jaar worden het de Diekda- gen Middelharnis genoemd. De braderie be gint om 13 uur en duurt tot 21 Our. Op het Diekhuusplein en onderaan D'n Diek zijn er 's avonds diverse aktiviteiten met paarden, zoals een parcour met hindernissen voor aangespannen paarden. Vanaf 1 juli kunt u zich voor de avondfiets vierdaagse inschrijven bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis, tel. (0187) 484870. Kosten deelname 2,50 per persoon. agentschap Zoals u wellicht bekend zal zijn, kunnen de door Eilanden Nieuws' gemaakte foto's - op aanvraag - worden verstrekt. Tot op heden gebeurde dat kosteloos. In verband met de toenemende kosten die dat met zich meebrengt zijn wij echter genoodzaakt daarin verandering aan te brengen. Met ingang van 1 juli zal voor een foto 10- (exclusief verzendkosten) worden berekend. Wij hopen op uw begrip hiervoor. Haveneind? 3246 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 485992 SOMMCLSDUK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187 - 48 72 72 (PASSAGE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL, 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 r fotoservice I OUDDORP- Wcililraat35 Te!. (0137) 6BI611 (ox 633734 RENESSE- Prinlihop Hogeioom 172 tel. (0in|46U0D Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 .en ERA makelaar zoals wij herkent u aan 't opvallende blauw/rode logo. En natuurlijk aan onze Service Verplichting, waarin we zwart op wit garanderen alles op alles te zetten om uw belangen zo goed mogelijk te behartigen. Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelharnis KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1