Molenloop '99 Maak van Middelharnis geen zwijnenstal! Zeiljacht Yoor Middelharnis uitgebrand Vergiftiging tiond 3?i 795: www.buijze.nl Open Tuinen 1999 Studeren is meer dan studeren! ^''"vastgoed VOGELBEURS Van der Spoel Diefstal auto in Oude Tonge Jeugddienst Exoduskerk Hoorzitting in 't gemeentehuis: Deitawlnd en Zeeuwse Vlieger Vrienden hebben de wind mee Begroting het Grevelingenschap Dinsdag 15 juni 1999 71e jaargang nr. 6812 STELLENDAM - Dinsdag 22 juni om 19.15 uur is de start van de 5 en 10 km Molenloop '99. Deze loop die voorgaande edities onder de naam Vis-Molenloop geor ganiseerd werd, wordt nu onder een andere naam georganiseerd door Atletiek Vereni ging Stelle-Runners. De vorige organisators Lenie Grinwis en Piet Kurvink hadden te weinig tijd en klopten bij het bestuur van de Stelle-Runners aan met het verzoek om deze loop te gaan organiseren. Ondanks de korte voorbereiding (5 weken) staat hij toch op de kalender en hoopt het bestuur op net zo'n grote opkomst als voor gaande jaren, het is wel de bedoeling om er volgend jaar een kinderloop bij te organise ren. De inschrijving vanaf 18.00 uur zal plaats vinden in het Stellehuus gelegen naast zwembad 't Zuiderdiep. Het inschrijfgeld is 7,50, er is geen kleedgelegenheid en er zijn geen douches. Het parcours is afwisselend zwaar over ver harde en onverharde wegen en paden. Start en finish zijn op de Molenkade ter hoogte van garage Verhoeven. In tegenstelling wat op de strooifolders ver meld staat gaan de 10 en de 5 km gelijktijdig van start. Na de start loopt men richting de molen waarna de 5 km links af gaat en de 10 km rechtsaf. De 5 km gaat langs de haven en achter het voetbalveld langs om terug te komen op het fietspad richting de molen. Men gaat dan niet over de Molenkade maar door het Spuipad waarna men nogmaals langs de haven gaat en het rondje voor de tweede maal loopt, de finish is dan op het begin van de Molenkade ter hoogte van Garage Verhoeven. De 10 km loopt eerst een rondje Spuipad waarna zij voor de tweede keer de molen passeren, daarna gaan ook zij langs de haven en achter het voetbalveld langs. Op het fiets pad gekomen gaan zij rechtsaf richting de Deltahaven na het bruggetje over het Zuider diep gaan zij rechtsaf het natuurgebied de Scheelhoek in alwaar zij ongeveer 3200 meter door het zand moeten lopen. Als men het natuurgebied uitkomt (bij de drinkpost) gaat men linksaf richting de Zuiderdiep- straatweg, daar aangekomen gaat men links- Elselina Bruidsmode nu ook in Nieuwe-Tonee! itLseltna NIEUWE TONGE Zondagavond omstreeks 23.00 uur werd door een 40-jarige inwoner van Nieuwe Tonge gemeld, dat hij die avond zijn hond had uitgelaten in de omgeving van het Her tenkamp in die gemeente. Thuisgekomen, werd de hond ziek. Een dierenarts consta teerde dat de hond vermoedelijk landbouw gif had binnengekregen. De hond is imnid- dels hersteld. Een onderzoek door de poUtie heeft voorlopig niets opgeleverd. RECLAME af het fietspad op richting de Molen. Bij de Molenkade aangekomen gaat men nog een rondje door het Spuipad langs de haven en passeert men de Molen richting de Finish. Het parcours wordt volledig bewaakt door vrijwilligers eu iia afloop is er voor iedereen een verfrissing. Voor meer informatie: tel. (0187) 492909 of 493609. Maandagmorgen omstreeks 00.45 uur werd geconstateerd dat een personenauto op de Van Halenstraat was ontvreemd. Door de politie werd een onderzoek ingesteld waarbij de auto in de directe omgeving van de plaats diefstal werd aangetroffen. Bij dit onder zoek werd ook geconstateerd, dat er diverse andere auto's waren opengebroken. Met een opgekregen signalement van een getuige van het feit werd in de wijde omge ving een onderzoek ingesteld. Hierbij werd op het busstation aan de Stationsweg een 25- jarige inwoner van ZorgvUet aangetroffen. De man voldeed aan het opgegeven signale ment. De man was in het bezit van een aan tal CD's en een schroevedraaier, de man werd aangehouden terzake diefstal van/uit auto's en ingesloten. De auto is retour eige naar. SOMMELSDUK - Zondag 20 juni is er om 10.00 uur een Jeugddienst in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijk. Thema van deze dienst is; 'Vreemde vogels... Verder werken mee ds. M. Knijper uit Rot terdam en allerlei 'vogels' met ieder hun eigen verhaal. Kom je ook? 't Is al mooi wanneer twéé zielen één gedachte kennen, maar in de raadzaal van Middelharnis waren gisteroch tend wel hónderd zielen vereend met één en dezelfde gedachte: "Niet nóg meer varkens in de 'industrieën' rond Middelharnis...! De dreiging dat dat wél te gebeuren staat is hoogst actueel en het was daarom dat zeker honderd Middelhamissers op de hoorzitting afkwamen om daar hun bedenkingen te onderstrepen tegen het voornemen van het College een bouwvergunning af te geven aan groot varkenshouder Genugten om zijn bedrijf aan de Vroonweg zó uit te breiden dat er nog'es 1010 varkens méér in kunnen wor den ondergebracht bij de 3400 die er nu al zijn gehuisvest. De Raad van State heeft de bezwaren tegen verstrekking van een miüeu- vergunning verworpen en niets lijkt de gebouwehjke aanpassing nog in de weg te staan al zei wethouder Vroegindeweij püchtsgetrouw dat de bedenkingen zullen worden beoordeeld door de Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling die vervolgens het College zal adviseren. Pas als de Provincie een verklaring van geen bezwaar geeft wordt de bouwvergunning verleend waarna er opnieuw gelegenheid is bezwaar te maken. Zij die eerder een schrifteüjke bedenking (onterecht wel 'bezwaar' genoemd) hadden ingediend kregen ter hoorzitting gelegen heid die mondehng toe te lichten. Er werd druk gebruik van gemaakt in een diversiteit van thema's op één gedachte. De heer Los deed dat als secretaris van de huurdersvereniging, namens honderden le den die klagen over een regelmatig terugke rende 'ontoelaatbare stankoverlast' en dat, zei de heer Los, "terwijl ons gebied als een gezonde en goede woonomgeving wordt aangeprezen. Ouderen en vooral cara- patiënten hebben daar de grootste hinder van en zijn het niet de varkens dan is Reuren compost in de lucht. Jan Metaal van de AOV dacht niet alleen aan de ouderen die hij vertegenwoordigt, zeker geldt het óók de kinderen die frisse lucht behoeven, N.B. op een recreatie-eiland zou dat toch moeten kunnen! Aansprekend was ook de klacht van me vrouw De Bakker, oud-Rotterdamse maar al 24 jaar woonachtig op Flakkee. Ze hoefde alleen maar haar moeder te citeren: "Kind, wat woon je hier toch fijn", zei ze vroeger, bij elk bezoekje, "Kind wat stinkt het hier toch altijd", zegt ze nu. En mevrouw Van Wijngaarden, ze zou de bedrijven maar 't liefst naar de Maasvlakte deporteren, daar stinkt het toch en méér stank zal daar niet hinderen. "Er kan daar nog wel een geurtje bij!"Nee... mevrouw Van Wijngaarden gelooft niet dat Genugten bij'Middelharnis woont. Over te schakelen op biologische stallen, het werd fa. Genugten aanbevolen door Dirk van Immerzeel uit Nieuwe Tonge en de laat ste spreker was de heer Koen Mijs uit Mid delharnis met z'n klemmende oproep aan de bestuurderen te voorkomen dat Middelhar nis een zwijnenstal wordt. De heer Mijs her haalde nog maar'es dat de gevraagde uitbrei ding strijdig is met het bestemmingsplan: "hoe meer varkens, hoe groter de stank!" zo klaagde de heer Mijs over het successieve lijk afnemen van het woongenot in Middel harnis. Hij berekende dat de gevraagde uit breiding goed zal zijn voor een vergroting van 33,9% van de varkenspopulatie, onbe grijpelijk omdat de Overheid er juist naar streeft het varkensareaal te verminderen. De meest gramme bedenking kwam van de heer Barendse: "Het welzijn van de burger wordt hier volkomen genegeerd", zo foeter de hij: Spreker constateerde naast een che mische vervuiling vooral ook - en erger nog - een geestelijke vervuiling als die bestuur ders die geroepen zijn het welzijn van de burgers en van de dieren te behartigen het belang van één bedrijf laten prevaleren. Er had zich geen vertegenwoordiger van de fa. Genugten aangediend om een weerwoord te geven zodat de hoorzitting die 11 uur begonnen was al om 11.25 uur gesloten kon worden. De overweging om met de aanvrage om een bouwvergunning in te stemmen wordt het College ingegeven omdat jurisprudentie over een vergelijkbaar geval leert dat de her ziening van een bestemmingsplan - zoals ook in Middelharnis het geval - geen aanlei ding mag zijn een bestaand bedrijf uitbrei ding te verhinderen. Terwijl brandweerlieden naar het brandende jacht worden gebracht brengt de politie de drie opvarenden naar de wal Vlak voor de haveningang van Mid delharnis is zaterdagmiddag, op het Haringvliet, het zeiljacht 'Chaos 2' totaal uitgebrand. De drie Duitse opvarenden, vader en zoon en diens vriend, hebben zich door een sprong in het water in veiligheid gesteld. Het (polyester) jacht had haar domicilie in Dinteloord. De Dordtse reddingsbrigade was met een snelle boot vrijwel direct ter plaatse toen zich, rond zes uur 's middags, de brand voordeed. De Dordtse redders begeleidden zaterdagmidag een 5 eilanden boottocht en waren vlak in de buurt toen de Chaos 2 in brand raakte door een defect aan de 10 PK motor; dat ging met een explosie gepaard waarna de brand zich snel uitbreidde en het schip in lichterlaaie zette. Vanaf de overkant, Nieuwendij k, snelde berger Theo Okker toe met de snelboot Moth. Ook zorgde hij dat z'n hulpverle ningsvaartuig Ocean 5 vanuit Den Bommel snel ter plekke was, maar voor het echte bluswerk rukten de brandweerploegen van Sommelsdijk en Nieuwe Tonge uit (Mid delharnis was naar een wedstrijd). Door reddingsboot John Stegers uit Stellendam en de Moth werden brandweerlui naar het brandende jacht overgebracht, maar nadat dat naar 'onder de wal' was gesleept was het met de brandweerslangen bereikbaar waar na de brand met schuim vrij snel was geblust. Zaterdagavond is het restant van het ver brande jacht op een vrachtwagen gehesen en naar Den Bommel afgevoerd. Vlak onder de wal volgde de nablussing; van het jacht resteerde slechts de romp THOLEN De vier Thoolse tuinen staan er ook dit jaar weer prachtig en uitnodigend bij. De deelnemende tuinen zijn: J. Balk - Poortvliet H. G. van Gurp - Sint Maartensdijk L. D. Kok - Scherpenisse C. A. van de Zwan - Poortvhet Op 25 en 26 juni zetten zij de poort open voor alle planten- en bloemenvrienden. De openingstijden zijn: 25 juni van 13.00 tot 21.00 uur 26 juni van 10.00 tot 17.00 uur Iedereen die van tuinieren houdt is van harte welkom. Aan de bezoekers wordt een bijdra ge voor een goed doel gevraagd. Dit jaar is gekozen voor de te creëren kinderboerderij "t Lamsoortje' te Sint Maartensdijk. Er is een beschrijvend drukwerkje over de vier tuinen beschikbaar. De Zeeuwse Vlieger Vrienden komen naar Flakkee. Zaterdag 19 juni a.s. openen zij de jubileumfeestdag van Deltawind. Op het Havenhoofd in Middelharnis zullen ze vanaf ongeveer 11.00 uur hun kunsten ver tonen. Iedereen is welkom om de vele ver schillende vliegers te bewonderen. De Zeeuwse Vlieger Vrienden vormt een vereniging van enthousiaste vliegeraars die vaak gezamenlijk vliegeren. Onderling wisselen ze ervaringen uit en ook belang stellenden worden desgewenst voorgelicht over de ins en outs van de vliegersport. De combinatie van de Zeeuwse Vlieger Vrienden en Deltawind was voor de hand liggend bij het 10-jarig jubileum van Del tawind. Deltawind bestaat nu al tien jaar van de wind en het feestelijke karakter daarvan komt nog eens extra tot uiting doordat de Zeeuwse Vlieger Vrienden het jubileum van Deltawind op komen vrolij ken. Hard blokken. Examens. Geslaagd! Lekker vakantie. Op naar jouw studie aan de Uni versiteit of Hogeschool. Het studentenleven wacht. Je word in je nieuwe huis of in de col legezaal geconfronteerd met mensen, die er een totaal andere visie op na houden dan jij. Sta je dan echt alleen? Studeren doe je samen met de CSFR! De Civitas Studiosorum in Fundamento Reformato is een reformatorische studenten vereniging, die de Bijbel en de Drie Formu lieren van Enigheid als haar grondslag heeft. In Amsterdam, Delft, Groningen, Leiden, Rotterdam, Tilburg/Eindhoven, Utrecht en Wageningen is een afdeling (dispuut) geves tigd. Elke week ontmoeten studenten elkaar om samen te eten en een bijbel- of studie kring te houden. Met je nieuwe vrienden deukje na over geloven en jouw plaats in de wetenschappelijke wereld. Je luistert naar interessante lezingen, waarover uitgebreid gediscussieerd kan worden. Op jouw dispuut worden weekenden, maaltijden en gezellige avonden georganiseerd. Op landelijk niveau worden er conferenties, een muziek- en een sportdag gehouden. Kortom, studeren is meer dan alleen je ten tamens halen. Daarom nodigen wij je uit om eens kennis te maken met de CSFR! Kom naar de introductieweek van de CSFR in de stad waar jij gaat studeren. Bel of schrijf voor meer informatie gerust naar: Marcus Rijken, Billitonkade 82 bis 3531 TL Utrecht Tel. (030) 2940678 Goeree-Overflakkee B.V. Op zaterdag 19 juni a.s. houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vogelbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. Toegang gra tis! actief in beeld en geluid De ontwerp-begroting voor het jaar 2000 van het Natuur- en Recreatie schap 'De Grevelingen' sluit met een nadelig saldo, ten laste van de deelne mers, van ƒ2.515.862,-. Deelnemers zijn het Rijk, de Provincies Zeeland en Zuid-Holland en de omliggende ge meenten. Het Rijk zal van het tekort 60% voor zijn rekening nemen, 1.509.517,20, de Provin cie Zuid-Holland 25% ƒ628.965,-, de Provincie Zeeland 10% ƒ251.586,20 en de deelnemende gemeenten (alle 4 de Flak keese en de gemeente Schouwen Duiveland) samen 5% 125.793,10. In de concept-begroting wordt een stijging van lasten verondersteld van 2.43% en daar tegenover een stijging van de baten met 5.08%. Baten vindt het Schap in o.a. huren en pachten, de opbrengst van de liggeldrege ling, voor 2000 geraamd op 225.000,- en aan parkeergeld wordt een opbrengst van 189.700,-geraamd. Overigens beschikt het Grevelingenschap over een reserve van 3.893.000,- waaraan voor het jaar 2000 een toevoeging van 846.825,- is geraamd. De raad. van bestuur hoopt de begroting 2000 donderdag 1 juli vast te stellen. Een droom wordt werkelijkheid. Goed nieuws voor alle aanstaande bruiden! Elselina Bruidsmode opent een nieuwe vestiging in Nieu- we-Tonge. Een schitterende bruidsmodezaak met een unieke, uitgebreide collectie. Kom het maar met eigen ogen bekijken en je zult zien; net als in Bodegraven vind je ook ip Nieuwe Tonge de trouwjurk van je dromen. EB j~i J f Drum Kerkstraat 40, 2411 AE Zuiddijk 16, 3244 AZ N Broodboetiek - Pannenkoekhuis - Croissanterie Hoek Westdijk/Kaai te Middelharnis KOFFIE/THEE met gebak PANNENKOEK met rozijnen odcgtaven, Tel. (0172) 61 37 51 euwe-Tonge, Tel. (0187) 65 21 34 I>fKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning DoefinchemsestToot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 COMBI OUDDORP- W»titraal3S Tel. (0187) 631612 (ox 683734 RENESSE- PHntshop Hogeioom 171 Iti. (0111)461400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1