Auto's botsten op kruispunt Naaldsculptuur bij entree Middelhamis Ücm^m/A ZAFIRA Twee vroegere ULO-scholen werden tot één Multifunctioneel Zorginstellingenkantoor KOOPSOM kievit warmte MET ERA HAALT U DE BESTE DEKKING IN HUIS. KEES DÖRR Gemeente Korendijk treedt uit Haringvlietschap Eenzijdig ongeval Stichting Help Oekraïne Boele Reünie Commissie Aanrijding met letsel Prijswinnaars Landelijke Fietsdag-prijsvraag Goeree-Overiflakkee 0187 - 48 26 09 Brand in Middeliiarnis AJL^MINNAARD VASTGOED chn streekMad op gërefojTneerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeüwse eilcmden Man onwel geworden Aanrijding met letsel Visser Visser Garage Knöps B.V. Nieuw onderdak voor Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Vrijdag 11 juni 1999 71e jaargang nr. 6811 MIDDELHARNIS - Een kleinere Renault bestelwagen van schoonmaakbedrijf 'Flak- kee' is gistermorgen - donderdag - op de kruising Hoflaan-Hobbemastraat op een van rechts naderende Mazda personenwagen gebotst waarna de Renault via een betonnen paaltje een zodanige buiteling maakte dat'ie op de kop op het wegdek van de verlengde Hoflaan terecht kwam. Noch de Renault bestuurder, noch de Mazda bestuurder, de heer Han de Waard uit Middelhamis, liepen letsel op, maar beide auto's werden dermate beschadigd dat ze waarschijnlijk totall loss zijn geraakt. De Mazda kwam van rechts en bevond zich bovendien op een voorrangskruising. Donderdagmorgen is de traumahelicopter te pas gekomen aan de hulp aan een bewoner van de Spuistraat die in zijn woning was gevallen en daar onwel geworden was aan getroffen. De helicopter landde bij het pompstation van de fa. Peeman. De man werd naar het zie kenhuis vervoerd. Het was een fijne dag, 8 mei, de Landeüjke Fiets- en Molendag. De zon scheen en de molens draaiden heel goed, want de wind deed zijn best. Enkele honderden mensen fietsten een route op Goeree-Overflakkee. Daarbij konden zij meedoen aan een prijs vraag, die was uitgeschreven door de VVV's Overflakkee en Ouddorp en de Molenstich- ting. Uit de vele goede oplossingen zijn de vol gende prijswinnaars getrokken: Fleur (ver dere gegevens niet meer beschikbaar), mevrouw V. v. d. Vlis-Assenberg uit Vlaar- dingen, Mark Rosendaal uit Enschede, Dan- DEN BOMMEL Maandagmiddag omstreeks 15.35 uur vond bij de verkeerslichten op de kruising N59- Schaapsweg een kop-staart aanrijding plaats. Een 25-jarige autDinobilist uit Renesse zag te laat dat er voor een rood verkeersUcht een auto stilstond. Daardoor reed zij tegen de stilstaande auto, waardoor een inzittende van die auto, een 63-jarige inwoonster van Soest, gewond raakte. Zij is door de GGD met nek-, rug- en beenklachten overgebracht naar het Zuiderziekenhuis. Vrouwenvereniging Ger. Gemeente Nieuwe Tonge De verkoping van jl. woensdag heeft opge bracht 3.072,55 bmto. Over het gehele jaar verkocht 1.000,-. Totaal 4.072,55. Allen die iets schonken, alsmede alle kopers, hartelijk dank. Het bestuur ny van Doom uit Rotterdam, C. van Lenten- Orgers uit Ouddorp, J. G. van Dijk-de Bruyn uit Stad aan 't Haringvliet, Mariet Tuk uit Middelhamis, K. en M. Klos uit Oude Ton ge, Kasper van der Giessen uit Numansdorp en J. Maliepaard uit Sommelsdijk. Zij heb ben inmiddels hun prijs thuis gekregen. Kunstenaar R. W. v. d. Windt te Den Helder kan dezer dagen van B W van Middelhamis de op dracht tegemoet zien tot vervaar diging van de koperen naaldsculp tuur waarvan hij eerder een minia tuur-ontwerp heeft ingediend. De kunstenaar reageerde met zeventig colle ga's op de oproep die door de gemeente Middelhamis in een vakblad werd geplaatst met de bedoeling uit de inzendingen keus te kunnen maken voor een te plaatsen kunstob ject aan de entree van de gemeente. Enkele jaren geleden heette het nog dat die entree door twee zandhopen zou worden gemarkeerd maar gelukkig is daar nu geen sprake meer van. Een samengestelde selectiecommissie heeft uit de zeventig inzendingen dat van kunste naar V. d. Windt gekozen; het college van B&W heeft er inmiddels zijn fiat aan gehecht. De sculptuur, van 10 meter hoog, wordt ver vaardigd van rood koper in de vorm van een naar binnen gevouwen blad, een soort san- seviëria blad, waarmee de ineenvlechting van de twee woonkernen Middelhamis en Sommelsdijk wordt verbeeld. Het sculptuur zal 's avonds van binnenuit worden verlicht. Van binnen zal de kleur van het rode koper intact blijven, de buitenkant zal groen oxy- deren. Een vergelijkbaar sculptuur staat in Leeuwarden maar de naald van Middelhar- nis wordt er geen preciese copy van. Wan neer het kunstobject gereed zal zijn is nog niet te zeggen. Het komt te staan op de plaats waar het bedrijfsgebouw van Nautica Sport heeft gestaan. Binnen het gemeentebestuur bestaat het voornemen meerdere markante punten in de gemeente van een kunstobject te voorzien. actief m beeld en geluid Voorm/ woon- MOfCOWfi Nieuw van Opel: fleU voor anPorlJden mP plezier DE ERA MAKELAAR MAAKT T WAAR! Dé~t\¥ee vroegere ULO-scholeïi, de christelijke en de openbare, twee identieke gebouwen aan de Juliana van Stolberglaan te Middelhamis hebben op hun oude dag, zo'n zeventig jaar zul len ze zijn, een nieuwe bestemming gekregen. Een bijna fabu leuze, samen werden ze tot één Multifunctioneel Zorginstellin genkantoor. Eén van hen die daar heel gelukkig mee is, is de heer A. v. d. Veen, directeur Thuiszorg en Maatschappelijk Werk, die met graagte de oude behuizing in Oude Tonge voor het nieuwe kantoor heeft ver ruild. Met hem z'n medewerkers én die van de Wijkverpleging van de Zorg en Welzijn Groep die hun kantoor hadden in een oud schoolgebouw aan de Jacob Banestraat te Sommelsdijk; het nieuwe multifunctionele is een zoveel aangenamer en efficiënter ruimte voor plm. 50 mensen die er hun dagelijkse werkplek innemen. Architectenburo Bom bna. dat de twee afzonderlijke gebouwen heeft verbonden, heeft aangepast en - inpandig - heeft vorm gege ven geniet van hen dagelijks de grootste waardering. Die zal zeker ook uitgesproken worden door Staatssecretaris mevrouw Vliegent- hart van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, waimeer zij het nieu we buro op maandag 4 oktober officieel komt openen. Het buro is smaakvol, in rustige tinten, ingericht, bevat zeker vijftien kantoor ruimtes en een aantal spreekkamers waarin in alle rust kan worden gesproken. Er is zelfs nog plaats om potentiële huurders van dienst te zijn; het RIO, het Regionaal Indicatie Bureau is al mee verhuisd uit de Jacob Banestraat, zo ook de Wijkverpleging van de Zorg en Welzij ngroep en het uitleendepot vanuit het gebouw aan de Lange- weg. In dat vroegere Groene Kruisgebouw blijft het consultatiebu reau gevestigd terwijl ook de praktijk van dokter Van Kempen daar heen verplaatst zal worden. De twee schoolgebouwen werden januari 1998 van de gemeente Middelhamis gekocht. Voorwaarde was dat er op het beeldbepalend gezicht van de gebouwen geen inbreuk zou worden gemaakt en dat het gebouw een representatieve functie zou krijgen. Met aankoop en inrichting zal er zo'n anderhalf miljoen in het nieuwe onderkomen zijn geïnvesteerd. De verhuizing van de Instellingen is begeleid door een aantal blijken van grote erkenning: Aan de Thuiszorg is het Kwaliteitscertificaat toegekend. Uit de 125 onderzochte Instellingen hoort de Thuiszorg Goeree-Overflakkee tot de 20 besten, zo werd in een gehouden Den- chmark-onderzoek vastgesteld. Het Zorgkantoor West Brabant en Zuid Hollandse Eilanden heeft aan de Thuiszorg Goeree-Oveiilak- kee zelfs de eerste plaats toegekend van de overige Instellingen uit haar werkgebied. De heer v. d. Veen is daar bijzonder trots op. Hij is ervan oveituigd dat die waardering vooral z'n grondslag vindt in de opstelling en de sociale eigenschappen van de 250 medewerkers, plus de 200 Alphahulpen, die dagelijks de Thuiszorg gezicht geven. Geen van de medewerkers die het nieuwe Multifunctionele buro zijn ingetrokken heeft nog naar de oude werkplek terugverlangd. In Oude Tonge was dat een houten barak, die inmiddels alweer een nieuw huurder heeft gekregen, en in Sommelsdijk was dat de oude School met de Bijbel aan de Jacob Banestraat die nog te koop staat. Wanneer Staatssecretaris Vliegenthart op 4 oktober naar Middel hamis komt zal ze daar heel tevreden gezichten zien. Het nieuwe kantoor zal 'de Dillenburg' gaan heten zoals ook de school werd genoemd die er de laatste jaren in was gehuisvest. De gemeenteraad van de gemeente Koren- dijk die november 1995 het principebesluit nam uit te treden uit de Gemeenschappelijke Regeling Natuur- en Recreatieschap Haring vliet en dat besluit vorig jaar mei bekrach tigde zal voor die uittreding aan het Schap een afkoopsom van ƒ368.000,- moeten betalen. De jaarlijkse bijdrage van Koren- dijk aan het Schap bedraagt 27.880,-. Over de hoogte van het uittredingsbedrag is ook in de Flakkeese gemeentebesturen dik wijls gespeculeerd als daar door een enkele fractie de gedachte aan uittreding werd ge opperd als werd overwogen dat deelname aan het Haringvlietschap de betreffende ge meente weinig voordeel leek te brengen. Dat is ook de overweging van Korendijk ge weest, de verhouding prijs-prestatie is daar in het nadeel van het Schap uitgevallen. Op het uitgebreide Natuurgebied de Korendijk- se Slikken mag in 't geheel geen recreatie activiteit plaatsvinden. OUDDORP Woensdagmorgen omstreeks 01.30 uur vond er op de Brouwersdam een eenzijdig ongeval plaats. Een 29-jarige automobilist uit Ouddorp, die onder invloed van alcohol verkeerde, raakte de macht over zijn stuur kwijt, omdat hij met zijn auto in een hoop zand, welke op de rijbaan van de Brouwers- dam lag, terecht kwam. Vervolgens kwam de man in een nog grotere hoop zand in de berm van de weg tot stilstand. De auto werd weggetakeld. Een passagiere, een 19-jarige inwoonster van Ouddorp, werd licht gewond aan mg en been en werd ter plaatse door de GGD behandeld. Tegen de man zal proces-verbaal worden opgemaakt. Hij blies 320 Ugl. Woensdagmorgen omstreeks 04.45 uur bleek dat de stoppenkast in een schuur aan de Oudelandsedijk in brand stond. De bewoners wisten de brand te blussen en de schade te beperken. De brandweer kwam ter plaatse. zie pag. 8 Mevrouw Wesdijk-Bos uit Zierikzee, voor zitter van de Stichting 'Help Oekraïne' ge vestigd te Temeuzen laat weten dat op 19 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 juni in het Zeeuwse Hoek weer een huma nitair hulptransport zal worden geladen waarvan de aankomst op 24 of 25 juni in Charkov wordt verwacht. De goederen zijn bestemd voor het daar gevestigd psychia trisch ziekenhuis waar 1680 patiënten ver blijven. De leiding van dit ziekenhuis ziet hoopvol uit naar het transport; aan vrijwel alles hebben ze de meest grote behoefte. Eigenlijk zou de familie van de patiënten hun opgenomen verwanten moeten bijs taan, maar die zijn daarvoor zelf te arm om daaraan te kunnen voldoen. Mevrouw Wesdijk dankt haar Zeeuwse en Goeree-Overflakkeese gevers hartelijk voor het feit dat ze levensmiddelen, ver- bandmiddelen, kleding, schoeisel, zelfs sanitaire voorzieningen t.w.v. 30.000,- en een nieuwe wasmachine t.b.v. de operatie kamer t.w. 10.000,- mee kan geven. Het gironummer van de Stichting 'Help Oekraïne' is 262288, het Rabobanknummer 3924.87.470. Uw hulp wordt zeer gewaar deerd. Onder onze lezers bevinden zich stellig een aantal oud-medewerkers van scheepswerf Boele uit Bolnes. Voor hen is het wellicht interessant te weten dat de Boele Reünie Commissie weer een bijeenkomst heeft ge pland op zaterdag 26 juni a.s. in 'De Fakkel', een gelegenheid naast het voetbalveld van RVVH te Ridderkerk. Wie graag weer wat oud-coUega's ontmoet krijgt daarvoor op deze dag alle gelegenheid. Men kan zich opgeven voor deelname via de heer W. van Hamersveld, Govert Flinks- traat 5, 2981 CJ Ridderkerk, door 15,- over te maken voor consumpties. (Giro 610985). MIDDELHARNIS Maandagmorgen omstreeks 08.05 uur vond op de Bolletjesweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 29-jarige inwoner van Middel hamis verloor de macht over het stuur van zijn auto, kwam daardoor met zijn rechter- wielen in de berm terecht en kwam vervol gens op de kop in de sloot tot stilstand. De bestuurder werd uit de auto geslingerd en werd met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De auto werd weggetakeld. -i;^v^ï?:«;^ï>^^^■ SOMMELSDUK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187 - 48 72 72 ('S AVONDS 06 - 53 777 FAX 0187-48 66 13 OUDDORP STATIONSWEG 3 (PASSAGE) TEL 0187-68 45 45 FAX 0187-68 17 55 COMBI I uur fotoservice OUDDORP- Weststraat 35 Td. (0167) 681611 fox 6S3734 RINESSE- Printshop Hogcioom 172 te!. (0111) 46U00 Centrale verwarming Gasinstallaties Luchtbehandeling Waterinstallaties Meet- en regelsystemen Sanitair Service en onderhoud Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. REGISTERACCOUNTANTS Mrddelharnis Tel. (0187)489143 Barendreclit Tel. (0180)642111 Haveneind 7 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 4833 Fax 10187) 485992 nu in onze showroom et kan natuurlijk zijn dat het huis dat u koopt of verkoopt mankementen heeft, die ook niet kent. Met het ERA Koper Garantie Plan' kunt u financiële tegenvallers voorkomen*. Gedurende een jaar lang krijgt u als koper dekking tegen mankementen aan de CV, sanitair, elektra, keukeninbouw- apparatuur en loodgieterswerk. Als verkoper bent u ook nog eens gedurende 180 dagen gedekt voordat uw huis verkocht is. Vnformeer bij uw ERA makelaar naarde vaarwaarden. Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelhamis -;?*^!«^»a?^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1