Directeur J. van Beelc: 25 jaar lang 'Vliedberg' ZAFIRA Werkbezoek CDA-delegatie i.L^'1 Ik-i Koor- en samenzangavond mm^Mmmm Zomeravondconcert Zang- en Oi^elavond KEES DÖRR i ....Mmimt/toAeê karas. oufoschade Stellendamse redding boten gealarmeerd :^^hf. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eUandei;t Voorm/ Groei 8c Bloei organiseert excursie naar rozenicwelierij en Hortus Botanicus Aanrijding met gewonde DIRKSLAND Oud papier ^Apollo' Wandeitoclit 45 Icm 'mstattatiebedrijf Visser Visser AA^MINNAARD €EmvASTX^OED Garage Knöps B.V. EEN BLIK VERTELT U HOE U UW HUIS AAN DE STRAATSTENEN KWIJTRAAKT. Cornells Visser bezoekt Flakkeese boerderijen FOCW0 Vrijdag 4 juni 1999 71e jaargang nr. 6809 WOOM- Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde K^ Afdeling Goeree-Overflakkee Op zaterdag 19 juni willen we een bezoek brengen aan de Hortus Botani cus Utrecht (de tuinen van de Utrecht se universiteit; de Uithof) en aan Rozenkwekerij De Wilde te Bussum. In de universiteitstuin te Utrecht worden we rondgeleid (duur VA a 2 uur) vanaf 11.00 uur. De tuin heeft een prachtige rotstuinheu- vel, met natuurlijke beplanting en waterlo pen. Ook is er een tropische kas en zijn er veel mooie borders in een parkachtige omgeving. Zeer de moeite waard. Na ons bezoek aan de Uithof vertrekken we naar Bussum, naar Rozenkwekerij 'De Wil de', een begrip voor rozenliefhebbers. In juni kunt u in de tuin bij de kwekerij zeer veel rozen in volle bloei zien, volledig uitge groeid en zo een goed idee krijgen welke soorten in uw tuin passen. Bekijk eventueel de catalogus van te voren (enkele exempla ren gaan mee op reis) als u wilt kopen, maar de opzet is vooral: Kijken en Genieten! Reisinformatie Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor deze reis. U kunt zich opgeven bij het secretari aat: Elvire Theelen, tel. 486926. We vertrekken per bus vanaf Mijnders Transportbedrijf te Melissant om 8.15 uur. Om ongeveer 20.00 uur hopen we weer terug te zijn. U dient zelf een lunchpakket mee te nemen. De kosten, inclusief entree, koffie-plus en rondleiding in de Botanisch Tuin, zijn 45,- voor leden en 50,- voor niet-leden. Lid van Natuurmonumenten? Neem uw pasje mee, dat levert korting op! OOLTGENSPLAAT - Woensdagavond rond zeven uur vond op het Weespad een aanrijding plaats tussen twee fietsen, waarbij een 70-jarige vrouw uit Ooltgensplaat ge wond raakte. De vrouw reed op het fietspad, toen een 16- jarige fietser uit Ooltgensplaat haar tege moet reed. Deze kreeg, door in de buurt voetballende leeftijdgenoten, een bal naar zich toegeschopt. De jongen probeerde de bal terug te trappen, maar moest daarvoor uitwijken naar de linker fietsbaan. De vrouw schrok van de bal en de uitwijkingsmanoeu- vré, reed naar rechts tegen een stoeprand en kwam ten val. De vrouw werd overgebracht naar het zie kenhuis in Dirksland waar een gebroken duim en een gekneusde arm werden gecon stateerd. Op D.V. zaterdagavond 19 juni aanstaande wordt in de kerk van de Gereformeerde Ge^ meente aan de Geidersedijk te Dirksland een koor- en zangavond georganiseerd. Deze avond wordt gehouden ten bate van het Evangehsatiewerk te Amsterdam. Evange list G. Baan hoopt tijdens die avond iets te vertellen over zijn werk in die grote wereld stad. De opening en sluiting is in handen van ds. A. M. den Boer, terwijl de volgende koren hun medewerking hopen te verlenen: ge mengd koor 'Eben-Haëzer' uit Spijkenisse, jeugdkoor 'Vox Humana' uit Krimpen aan den IJssel en gemengd koor 'Soli Deo Glo ria' uit Dirksland. Aanvang 19.30 uur. Iedereen hartelijk wel kom! GOEDEREEDE - De Stichting Koninklijke Fanfare ApoUo te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Haven hoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u het oud papier voor 08.30 uur goed gebundeld buiten te zetten. STELLEND AM - Op zaterdag 12 juni orga niseert de ORANJEVERENIGING van Stel- lendam een 45 km wandeltocht. Inschrijven om 07.30 uur. Start tussen 07.30 en 08.30 uur. Plaats van inschrijving: Haag se Huus te Stellendam. De kosten voor deze wandeltocht zijn 12,50 per persoon. OUDDORP - Het was feest in De Vlied- berg, afgelopen dinsdag 1 juni: gedurende de 27 jaar dat De Vliedberg bestaat heeft de huidige directeur, J. van Beek, daar een staat van dienst bereikt van 25 jaar! En dat werd natuurlijk gevierd, gezellig met de oudjes, verzorgend personeel en bekenden in Ouddorps verzorgingshuis. Dat ze daar hun directeur een warm hart toe dragen bleek wel uit de wijze waarop ze hem onthaalden, die dinsdagmorgen. Koetsjes met paarden, ge-volgd door een kolonne personeel, trokken van het zorgcentrum, door Ouddorps straten, naar het woonhuis van Van Beek, om hem na een rondrit keurig netjes bij 'zijn' Vliedberg af te leveren, samen met vrouw en kinderen. Al vóórdat de jubilaris in 1974 bij De Vhed- berg terecht kwam nam Ouddorp een speci aal plekje in zijn hart in. Toen al was hij er met vakantie. De Vliedberg was toen nog 'woongemeenschap voor ouderen', later werd dat 'verzorgingshuis' en nu heet het 'zorgcentrum'. Hoofd Verpleging en Verzor ging was de functie waarnaar hij toentertijd solliciteerde én waarvoor Van Beek werd aangenomen. Het waren best wel enerveren de jaren die toen volgden. Niet alles liep altijd even lekker in De VUedberg, regelma tig speelden er personele problemen, samen werking tussen zorg en budget was iets onbe- kends, er kwamen nog van die akelige bezui nigingsrondes en een woning voor de heer Van Beek was helemaal al niet beschikbaar. Maar door de jaren heen werd alles beter in en om De Vliedberg. Zeker nadat per 1 janu ari 1986 Van Beek directeur was geworden. Op dat moment had hij er 12 jaar Hoofd Ver pleging en Verzorging opzitten. Overigens was ook mevrouw Van Beek actief in De Vliedberg. Eerst als receptioniste en later als intra- en extramuraal ziekenverzorgende. Thans is Van Beek 13 jaar directeur en gelukkig mag men nu spreken over een goe de samenwerking en een goed samenspel binnen De Vliedberg. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Nieuw van Opel: voor aMPorJJdeh mt plezier actief in beeld en geluid DE ERA MAKELAAR MAAKTTWAARI Michel, één van de medewerkers van 'De Nollestee(gehurkt links) geeft uitleg over z'n werk. Middenin staat Cornells Visser, uiterst rechts Car Joppe Twee Flakkeese boerderijen waren jl. woensdag 2 juni 1999 het onderwerp van belangstelling en bezoek van het CDA. Namens deze partij brachten adspirant-Euro-parlementariër Cornells \fisser en enkele kamer-, staten en gemeenteraadsleden een bezoek aan de Melissantse 'Nollestee' van Cor Joppe en aan boerderij/boerencamping "t Vogelnest' van de fam. Dirk Voge laar aan de Oostmoerse Scheidweg, even buiten Stad aan 't Haringvliet. Bij beide boerderijen, hoewel geheel anders van opzet, hoor je als je goed luistert een refrein, hetzelfde refrein dat in de héle landbouw van tegenwoordig doorklinkt, nameüjk de onoverkomelijk hoge las ten. Strenge regelgeving, hoge investeringen, milieuvoorschriften, grondprijzen, ze vormen de struikelblokken voor het huidige boeren bedrijf, voor vele boeren vormen ze zelfs de strop.Het zal wellicht daarom zijn dat Cor Joppe zijn boerderij niet als akkerbouwbedrijf voortzette en het is zéker dat Dirk Vogelaar daarom z'n toevlucht zocht tot een extra poot aan z'n boerenbedrijf: de camping. De dik wijls verstrekkende gevolgen van het moderne landbouwbeleid komen zeer gevoeüg aan bij de landbouwer van tegenwoordig, en dat beleid komt uit Brussel vandaan. Vandaar dat Comelis Visser er was, afgelopen woensdag. Hij staat immers kandidaat voor het Euro-Parlement en - zelf deel uitmakend van een boerenmaatschap én de bul van de Landbouwuniversiteit op zak hebbend - kent hij de problemen in akkerbouw, tuinbouw, vee teelt en visserij door en door. Op de 'Nollestee' gaf Cor Joppe uitleg over het hoe, wat en waarom van dit bedrijf, dat thans als 'zorgboerderij' fungeert. Tot op heden zijn daar mensen aan het werk die een verstandelijke handicap heb ben. Natuurlijk alleen mensen die daar werkelijk toe in staat zijn. Maar ook voor anderen kan een project als de 'Nollestee' heel geschikt zijn, zoals mensen die nauwelijks meer in de maatschappij te krijgen zijn, bijvoorbeeld door (zeer ernstige) psyschische proble men. Voor zulken kan het zeer heilzaam zijn om (weer) aan de slag te zijn, te reïntegreren in de maatschappij. Al is het maar door dage lijks contact met de winkelier of met de buschauffeur, het heeft gewoon een goede uitwerking op de psyche. Het geeft meer gevoel van eigenwaarde en zelfvertrouwen en het leidt tot minder onzeker heid. Het onder de mensen verkeren en niet al te zeer geïsoleerd zijn speelt d.iarbij een belangrijke rol, en dat is het ook waarvoor de 'Nol lestee' is bedoeld. Het akkerbouwbedrijf van de familie Dirk Vogelaar is 70 hectai^e groot. Dirk heeft een maatschap samen met z'n vrouw en ook z'n bei de zoons wilden in het bedrijf. Dat zou echter geen haalbare kaart zijn vanwege de genoemde problemen in het boerenbedrijf. Eén van Dirk's zonen heeft nu gelukkig ander werk gevonden, maar - ondanks dat 'pa' het hem steeds ontraadt - de andere zoon wil tóch op de boerderij. 'Ik ben geen pessimist, maar ik zie absoluut geen per spectief meer in het boerenbedrijf' zegt Dirk. 'Investeringen zijn onbetaalbaar, zeer hoge grondprijzen, de kosten rijzen de pan uit, je wordt aan handen en voeten gebonden door allerlei regelgeving. Aan uitbreiding van je bedrijf hoef je gewoon niet meer te denken. Het is strijdig, aan de ene kant wordt gepleit voor bedrijfsuitbreiding en schaalvergroting en aan de andere kant wordt dat eigenlijk onmoge lijk gemaakt. Geen perspectief dus. Wat dan? Een vierde of vijfde product erbij blijkt in de praktijk makkelijker gezegd dan gedaan!' aldus Vogelaar. Vijf jaar geleden hoopte hij een uitweg te hebben gevonden in het starten van een camping. 'Tot op heden gaat dat aar dig' zegt Dirk, met de gemeente lukt het ook prima, alleen de pro vincie is nogal terughoudend. Die is bang voor landschapsschade, horizontale vervuiling'. Hij hoopt in de toekomst meer met z'n cam ping te mogen gaan doen, anders zal het er weUicht niet best uitzien. Kandidaat-Euro-parlementariër Comelis Visser was 'onder de indruk van de indrukken'Zowel wat betreft de emotionele investeringen die in zorgboerderijen worden gestoken als de vindingrijkheid - die niet anders is dan een noodzakelijke uiting van het hoofd boven water zien te houden - van de tegenwoordige boer. Het zou best eens kun nen zijn dat de boer van de toekomst meer uit z'n nevenactiviteit zal moeten halen dan uit z'n hoofdnegotie. Maar Comelis weet dat hier voor in Brussel toeslagen vrij gaan komen én, zo verzekerde hij, 'daar wil ïk in Brussel voor vechten. Ig^ ISO 9002 De Kustwachtpost Ouddorp alarmeerde woensdag 2 juni de bemanning van De Zee- manspot ongeveer 22.00 uur. Een houten kottertje met de naam Christina, aangekocht door een Goereese ondernemer, nog niet geregistreerd en op weg naar Stellendam, kreeg in het begin van het Slijkgat te maken met een black-out van de motor. Er stond op dat moment windkracht 8 en er was gevaar voor het scheepje dat het aan lager wal zou geraken. Het douanevaartuig, de Zeevalk, was in de buurt en maakte een verbinding met de Christina om het in diep water te hou den. Inmiddels was de Kustwacht gewaar schuwd. Toen de reddingboot bij het kotter tje was aangekomen, was het de bemanning daarvan inmiddels gelukt de motor weer aan de praat te krijgen. Onder escorte van De Zeemanspot kon het op eigen kracht naar de haven van Stellendam varen. Terwijl De Zeemanspot met deze actie bezig was, zag zij dat er een lichtkogel werd afge schoten boven de Haringvlietdam en zij waarschuwde onmiddellijk de Kustwacht post Ouddorp, die de bemanning van de John Stegers alarmeerde. Later kwamen er via de politie en via mobiele telefoons van automobilisten nog meer meldingen van die vuurpijl binnen. De John Stegers en ook de reddingsbrigade zochten de omgeving af, maar vonden geen enkele in nood verkeren de persoon. NIEUWE TONGE - In het kader van het 75- jarig bestaan in 1999 geeft muziekvereni ging 'Apollo' uit Nieuwe Tonge een concert aan de Kerkring. Dit concert begint om 18.30 uur. Medewerking hieraan zal worden verleend door 'The blue stocking singers" en door kinderkoor 'Apollo'. In de loop van het jaar zullen nog verdere optredens volgen. MIDDELHARNIS - D.V. zaterdag 5 juni zal er in de Nederlands Hervormde Kerk van Middelharnis een zang- en orgelavond gehouden worden ten bate van de over komst en pastorie van ds. J. Karels naar de Gereformeerde Gemeente van Middelhar nis. Medewerking verleent Johan Hamelink. Hij zal het schitterende Leeflang-orgel van deze pas gerestaureerde kerk bespelen. Hamelink studeert orgel bij Everhard Zwart (zoon van de beroemde Willem Hendrik Zwart en leerling van Feike Asma). Hij zal onder andere Psalm 33 en 75 van Jan Zwart en Psalm 111 van Willem Hendrik Zwart ten gehore brengen. Ook zal de heer G. Slootweg, die als docent geschiedenis verbonden is aan de Chr. s.g. 'Prins Maurits' te Middelharnis, een lezing houden over Petrus Datheen, iets wat ook zeker de moeite waard zal zijn. In verband daarmee zullen er ook enkele Psalmen van Datheen (met wisselzang) gezongen wor den. Verder zal ouderling G. J. Koppelaar de avond openen en sluiten. Van deze avond zal, bij voldoende belang stelling, een CD-opname worden gemaakt. Ook zijn er orgel-CD's van Bram Bout, voor een lage prijs, te koop. De avond zal om 19.30 uur beginnen. De toegang zal gratis zijn, maar er zal wel een collecte gehouden worden met als doel het bestrijden van de onkosten en de kosten van de overkomst van ds. Karels. Iedereen is van harte uitgenodigd. Haveneind? 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 4833 Fax(0187148 SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187-48 72 72 (PASSAGE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187-6817 55 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 nu in onze showroom OUDDORP-WïSlirraat 35 Tel. {01S7)631612fax 683734 RENESSE-PrintsfiDpHegeioom 171 tal. (0111)462400 wilt uw huis verl<open? Stap dan eens bij ons binnen voor een verl<oopbaarheidsanalyse. Met de l<ennis die wij, als ERA makelaar, in huis hebben kunnen wij u vertellen hoe u uw huis aantrekkelijker aanbiedt. Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelharnis KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1