DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. ADMINISTRATIEF MEDEWERKER Verton Schoenen i AUDI 80 1.S S I UITN IGING VW Ouddorp aan Zee Epilepsie, wat is dat, leun je helpen? Bezoek onze slaapKamerafaeiing met 1500 m^ ^o t'enerkamer^ Telefoon(0iii)64i2i3/64i506 N. V^ DELTA fiutèbeanjjven c^^ familieberichten NIEUWE AARDAPPELEN Bert Visbeen kampioen afdeling 1 Hans Koppelman kampioen afdeling 2 tea Aanvang 20.00^ Van der Spoel Zn. 495 Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer Voorzorgsmaatregelen met millennium voor veilige scheepvaart op rijksvaarwegen Prachtig schoolkorf baltoer- nooi bij KV Good-Luck EIIAifDEtt-niEUWS Drukkerij Gebr de Waal voor aardappelen en diverse groenten. Medewerker Verkoop m/v Filiaalmanager m/v VW Ouddorp aan Zee ZEEUWSE BOLUSSEN 4 HALEN 3 BETALEN 595 ROOMBROODJES 4 halen 3 BETALEN PAGINA 6 Dinsdag 1 juni 1999 -^ - - - ^m f- OPSte/lingen Wilgenstraat1,OOSTERLAND Wijziging van de leveringsvoorwaarden van elektrische energie, gas, drinkwater en warmte voor consumenten tM OP ZOEK NAAR EEN JggP ilf WIJ ZOEKEN EEN V/M EILANDEN-NIEUWS is het blad voor uw Fam. T. van Kempen waar u bij Rcné Gil Petra Fase Voor al uw dieren voeders RUITER6P0RT Damvereniging 'E.N.E.O. '52'te Melissant Het seizoen 1998/1999 voor Damvereniging 'E.N.E.O. '52' te Melissant is weer ten ein de. In afdeling I was het zeer spannend tot de laatste partijen met als hoogste score B. Vis been en als 2e J. Looij. Er werd weer sportief gestreden om de pun ten met, zoals bekend bij ENEO niet alleen inspannend maar ook ontspannend. In afdeling II was het H. Koppelman die een voorspronig opbouwde en met 3 punten ver schil het kampioenschap behaalde. Proficiat Hans. Voor de 2e en 3e plaats moest er nog een beslissingswedstrijd gespeeld worden door de oude rot op damgebied, nl. J. Non en con current H. van Heukelen. Non verkeek zich in het middenspel op een damzet en verloor de partij, zodat H. van Heukelen 2e werd. In de A-poulle won Bert Visbeen de finale tegen Jan Looy en in de B-pouIIe werd Eve lien v. d. Slik winnaar doordat ze remise speelde tegen een hoger geplaatste nl. Gor Visbeen. Dan volgt hier de volledige eindstand van afdeling I en II en de Bekerwinnaars. Eindstand seizoen 1998/1999 Atdehng 1: wedstr id punten gewonnen remise verloren 1. B. Visbeen 16 24 8 8 0 2. J. Looy 16 22 8 6 2 3. C. Visbeen 16 21 6 9 1 4. A. Doom 16 18 4 10 2 5. H. Visbeen 16 17 2 13 1 6. B. V. d. Spaan 16 13 4 5 7 7. A. het Jonk 16 13 3 7 6 8. T. Goedegebuur 16 10 3 4 9 9. P. Kom 16 6 0 6 10 Afdeling 2: wedstrijd punten gewonnen remise verloren 1. J. Koppelman 18 27 11 5 2 2. H. van Heukelen 18 24(10-26) 9(+l) 6 3 3. J.Non 18 24(19-24) 11 2 5(+l) 4. A. Visbeen 18 23 8 7 3 5. B. Grootenboer 18 21 8 5 5 6. B. van Nimwegen 18 21 7 7 4 7. H. de Geus 18 14 5 4 9 8. E. V. d. Slik 18 11 3 5 10 9. T. de Geus 18 9 2 5 11 10. C. Visbeen 18 6 2 2 14 Beker: Bekerwinnaar A poulle B. Visbeen Bekerwinnaar B. Poulle E. v. d. Slik Gezagvoerders en schippers moeten kun nen aantonen dat hun schip millenniumge- reed is, als zij gedurende de millenniumo vergang gebruik willen maken van rijks vaarwegen. Verder zullen uit voorzorg de bruggen, sluizen en stuwen onder beheer van het rijk op oudejaarsavond tussen 22.00 en 2.00 uur voor de scheepvaart gesloten blijven. Overigens is het een gangbare praktijk dat veel bruggen, slui zen en stuwen op 31 december niet wor den bediend. Minister T. Netelenbos van Verkeer en Vv'a-terstaat heeft deze voorzorgsmaatre gelen vastgelegd in een Beleidslijn voor de Scheepvaart. Op oudejaarsavond ligt het scheepvaart verkeer normaal ook al vrijwel stil. Gezien de millenniumproblematiek worden uit voorzorg toch enkele extra maatregelen genomen om eventuele schade op en aan rijksvaarwegen en van kunstwerken uit te sluiten. Om het millenniumgereed zijn van een schip aan te tonen, kan de gezagvoerder of schipper van een zee- of binnenschip gebruik maken van een standaard vragen lijst (ques-tionnaire). De voorzorgsmaatregelen worden getrof fen voor rijksvaarwegen en de aanloopge- bieden naar de Nederlandse zeehavens. Naar verwachting zullen de beheerders van niet-rijksvaarwegen zich bij de rege ling aansluiten. ZIERIKZEE - MIDDELHARNIS Vraagprijs 10.750,- Woensdag 26 mei was het zover, het was weer tijd voor het jaarlijkse schoolkorfbaltoemooi bij KV Good-Luck uit Middelharnis. Dit jaar kwamen er 42 teams van 8 basisscholen uit Middelharnis, Som- melsdijk, Nieuwe Tonge, Stad a/h Haringvliet en Me-lissant naar ons complex aan de Heuvelweg. Er werd dus voor zo'n 450 kinderen in 10 verschil lende poules gestreden om de prijzen die beschik baar gesteld waren door Rabobank Middelharnis. Van groep 7 en 8 ging in poule A de eerste prijs naar JC van Gent en de tweede prijs naar de Dalton- school. In poule B won ook de JC van Gent de eer ste prijs en de School met de bijbel de tweede. De School met de Bijbel was de sterkste in poule C gevolgd door de Regenboog. In poule D werd de Albert Schweitzer eerste en de Pannebakker twee de. Van groep 5 en 6 in poule E werd de Groen van Prinsterer eerste en de JC van Gent werd tweede. In poule F won de Daltonschool de eerste prijs gevolgd door de JC van Gent. In poule G was de Albert Sch weitzer de winnaar en de School met de Bijbel werd tweede. In poule H werd de Pannebakker eerste en de School met de Bijbel opnieuw tweede. Van groep 3 en 4 in poule I haalde de Daltonschool de eerste plaats en de Regenboog de tweede. Ten slotte behaalde in poule J D'n Tuun de eerste prijs en de Daltonschool de tweede. Mede door het mooie weer kunnen we weer terug kijken op een fantastisch festijn waarbij we iedereen nogmaals bedanken voor hun bijdrage. Uitnodiging aan de bevoll<ing van de Gemeente Goedereede tot liet bijwonen van een bijeenl<omst in liet kader van de Gebiedsgerichte Aanpal< Kop van Goeree. HAVENTAARTJE (met aardbeien) HAVENSLOTJE (met spijs) In Nederland heeft ongeveer 1 op de 150 mensen epilepsie. Epilepsie kan op iedere leeftijd beginnen, maar meestal treden de eerste aanvallen op tussen het 10e en 20e levensjaar. Het Na tionaal Epilepsie Fonds ont plooit elk jaar nieuwe initiatie ven inzake voorlichting, weten schappelijk onderzoek, indivi duele steun en bijvoorbeeld va kantieactiviteiten. Epilepsie is een tijdelijke storing in de hersenen, die zich uit via aanvallen. Wanneer er geen aan val is, functioneren de hersenen van iemand met epilepsie net zoals die van ieder ander. Ech ter, tijdens epileptische aanval len gaan grote groepen hersen cellen zich gelijktijdig opladen en weer ontladen. Er woedt als het ware een elektrische storm in de hersenen. Dit verschijnsel treedt alleen bij epilepsie op. Er zijn vele soorten epilepsie- aanvallen. Van korte afwezighe den tot zware aanvallen. Bij een zware aanval raakt de persoon volledig buiten bewustzijn, ver krampt, valt en maakt daarna schokkende bewegingen met armen en benen.Zo'n aanval duurt meestal een paar minuten. Omstanders kunnen daarbij hel pen, als je maar weet watje wel en niet mag doen. Wat je niet moet doen bij iemand die heftig schikt, is met kracht proberen armen en benen stil te houden: dit kan botbreu ken of spierscheuren veroorza ken. Wel kun je ter bescherming een jas of plat kussentje onder het hoofd leggen. Stop ook a.u.b. niets tussen de tanden om te voorkomen dat iemand op de tong bijt. Meestal ben je te laat en zo niet dan is er grote kans dat je je vingers of de tanden van het slachtoffer beschadigt! Na de aanval kan betrokkene het beste op de zij gelegd worden, met het hoofd iets naar achteren zodat de luchtwegen vrijkomen. Het is belangrijk om betrokkene gerust te stellen als hij bijkomt en te wachten tot hij weer in staat is zijn weg te vervolgen. Vaak is iemand na een aanval heel moe en zal naar huis ge bracht moeten worden. Wanneer een aanval langer dan 5 minuten duurt en wanneer de ene aanval overgaat in de andere is medisch ingrijpen noodzakelijk. MEER WETEN OF DONATEUR WORDEN? Epilepsie infollln: 0900 - 821.24.11 y De verenigingen van energie- en waterleidingbedrijven, EnergieNed en VEWIN, liebben met de Consumentenbond overeenstemming bereikt over een nieuwe aansprakelijkheids- regeling die zal gelden bij onderbreking van de levering van elektrische energie, gas, drinkwater en warmte aan consumenten. Ais gevolg hiervan zijn ds leveringsvoorwaarden van N.V. DELTA Nutsbedrijven gewijzigd. De wijziging houdt in dat N.V. DELTA Nutsbedrijven aansprakelijk is voor schade van consumenten ais gevolg van de onderbreking van de; levering, indien de onderbreking aan N.V. DELTA Nutsbedrijven kan worden toegerekend en de schade - ingeval van zaaksehade - een drempelbedrag van 125,- overschrijdt, met een maximum van 3000,- per verbruiker. De nieuwe aansprakelijkheidsregeling is met onmiddellijke ingang van toepassing. De voorwaarden zijn gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel te Middelburg, Breda en Dordrecht en bij de Arrondissementsrechtbank te Middelburg. De voorwaarden liggen ter inzage op de districtskantoren van N.V. DELTA Nutsbedrijven te Terneuzen, Vlissingen, Goes en Zierikzee alsmede op het hoofdkantoor te Middelburg. Postbus 5048 4330 KA Middelburg tel. (0118) 88 20 00 e-mall: info@delta-zld.nl 'fl Wat worden o.a. jouw werkzaamheden? het aannennen van de telefoon het heipen van klanten het bijhouden van een abonnementenadministratie het verzorgen van de uitgaande post het ondersteunen van de financiële administratie Wat vragen we van je? bij voorkeur economie in je vakkenpakket goede omgangsvormen redelijk kunnen omgaan met de computer accuratesse flexibele instelling Interesse? Stuur dan je sollicitatiebrief met persoonlijke gegevens Voor ti3jürii naar: postbus 27, 3240 AA Middelharnis o.v.v. sollicitatie. (voor informatie: tel. 0187-471020) Na 10 jaren gaan we stoppen met onze 'Boerderijverkoop' We eindigen zoals we begonnen zijn: met de verkoop van We starten hiermee a.s. donderdag 3 juni en zijn ook nog geopend op vrijdagmorgen en de hele zaterdag. We danken u langs deze weg voor de klandizie! Langeweg 9, Oude Tonge We verwijzen u graag naar Langeweg 31 vanaf dinsdag 8 juni terecht kunt Zij hopen hun 'winkeltje' drie dagen per week geopend te hebben, op dinsdag, vrijdag en zaterdag. Komt u gerust eens een kijkje nemen, u bent hartelijk welkom! Havene'md 5 S0MMEL5DIJK Tel, (0157)40 92 69 Voor ons verkoopteam in Zierikzee en Middelharnis zoeken wij Bij ons werk je in een jong en gezellig team, waar inzet en eigen initiatief gewaardeerd worden. Je kunt dan advies geven over mode en pasvorm. Goede arbeidsvoorwaarden en afwisselend werk zijn vanzelfsprekend. Schrijf je sollicitatiebrief naar: Verton schoenen, t.a.v. Lourus Verton Havenplein 13, 4301 JD Zierikzee Telefoon (0111) 41 24 88 TE KOOP: schitterende bwjr. 1992. Kleur rood. 1 rem-I-stuurbekrachtiging. 132.000 km. Altijd binnen gestaan. Schadevrij. vzv grote beurt APK juni 2000 ANWB-keuring is toegestaan Tel. (0186) 65 72 31 (niet op zondag) t 20.00 uur: Ontvangst 20.15 uur: Welkomstwoord 20.30 uur: Aanvang avondprogramma: - Bedrijfstheater Spijker Hamer. - Uiteenzetting door de sectoren natuur, landbouw en recreatie. - Discussie met de betrokken sprekers. - Aandacht voor reeds afgeronde projecten. - Diverse informatiestands. Kortom een zeer informatief en gevarieerd programma. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij: Bosweg 2, Postbus 6, 3253 ZG Ouddorp Tel. (0187) 68 17 89 Fax (0187) 68 37 83 Brood - Banket - Croissanterie Kerkepad 1c, Tel. (0187) 48 64 69 Kaail, Middelharnis, tel. (0187) 48 71 65 Nu ook Jumbo Ooitgensplaat Nu ook Emarkt Mackloet Stad aan 't Haringvliet .NU .NU Kun je helpen? Natuurlijk! {3 cent per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds, Postbus 270,3990 GB Houten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 6