Brug in Polen van flakkeese gemeenten Wandelen rond het Quackjeswater TAALPRAATJE Klokjerond- marathon 1999 Bingo in Dirksland Weerbaarheldscursus voor vrouwen EIIAt!irai41IEUljif5 P.v. De Reisduïf P.V. De Trekvogels P.V. De Combinatie Oostflakkee KROON PAGINA 4 Dinsdag 1 juni 1999 Het is altijd goed als je met eigen ogen kunt aanschouwen wat er is gebeurd met gelden die je ter beschikking hebt gesteld voor een bepaald project. Nog beter is het datje ook kunt constateren dat die gelden goed zijn terechtgekomen. Dit alles was te constateren op 6 mei jl. toen burgemeester Sinke namens de 4 gemeenten op Goeree-Overflakkee in Konradow, een woonkern van de gemeente Ladek Zdrój in het westen van Polen officieel een brug in gebruik mocht stellen. Een brug. die met nog 3 andere bruggen, hersteld is, door het be schikbaar' stellen van een bijdrage ad 1.25 per inwoner door de gemeenten op Goeree- Overflakkee. Wat dit laatste betreft is het natuurlijk voor iedere Nederlander en een bewoner van Goeree-Overflakkee. zelfs een "overkanter" als ondergetekende, heel opmerkelijk dat je plotseling in Polen op een plaquette het woord Goeree-Overflakkee opmerkt, voor afgegaan door een brei aan Poolse woorden. Op die plaquette stond dan ook vermeld dat het herstel mogelijk was gemaakt door de bijdrage van Goeree-Overflakkee. Dat was haid nodig om landbouwgronden en boerderijen weer bereikbaar te maken. Zo niet dan waren deze percelen enkel bereik baar door vele kilometers omrijden door de gebruikers. Nog altijd tref je in het gebied, na de grote watersnood van 1997. vele nood bruggen aan en is de schade aan de wegen nog altijd zichtbaar. De beelden die ons de afgelopen dagen heb ben bereikt vanuit Zuid-Duitsland en Zwit- seriand geven een indrak van hoe het er daar destijds aan toe is gegaan. De ontvangst door het gemeentebestuur van Ladek Zdrój, een kuuroord in de Sudeten tegen de Tsjechische grens aan, was harte lijk. De opening van de brug en de ontvangst door de inwoners van Konradow spontaan en onvergetelijk. Uit alles bleek dat er met de gelden iets goeds is veiricht. Door een combinatie van allerlei factoren, zoals het overmaken van de bijdrage in Nederlandse guldens, nader overleg van het gemeentebe stuur aldaar' met de aannemer is men er in geslaagd een vieilal bruggetjes te bouwen. Een brug per gemeente op Goeree-Overflak kee. Symbolischer kan het haast niet. Namens de gemeenten op Goeree-Overflak kee hebben de burgemeester van Goedereede en ondergetekende zich, met hun dames, van een dankbare taak mogen kwijten. Het spreek woord: "Wie goed doet, goed ontmoet", heeft zich in die dagen volledig waargemaakt. De reis er heen, mede mogelijk gemaakt door Auto Deltion te Stellendam, was de moeite waard en zal ongetwijfeld bij gele genheid nog eens gemaakt worden. Wat ons wel duidelijk is geworden is dat men daar snakt naar contacten met de democratische landen in het Westen om kennis te nemen van de goede dingen in onze bestuursstruc turen. Het uitwisselen van gegevens op dit vlak en op het niveau van de bestuurslagen die nu eenmaal het dichtst bij de burger staan lijkt van groot belang voor onze wederzijdse toekomst. Mr. H. Scholtens, secretaris gemeente Goedereede Vrijdag 4 juni organiseert de Dirkslandse kleindierenvereniging weer een bingo in het EHBO-zaaltje aan de Philipshoofjes- weg te Dirksland. Vanaf 19.00 uur staat de gratis koffie klaar- en de bingo begint om 19.30 uur. We spelen 15 rondes met als hoofdprijzen o.a. boodschappenmandje, vleesschalen en koffie. De SupeiTonde heeft als hoofdprijs een supergrote boodschappeninand. Voor slechts 5.- bent u al lid van onze vereniging wat veel extra's oplevert zoals verloting, gratis bingo, 2.50 korting op de bingokaartjes enz. Tot ziens op vrijdag 4 juni. Het bestuur Bovenstaande postduivenvereniging nam op 29 mei 1999 deel aan een wedvlucht vanuit Chantilly. Afstand 307 km. In concours waren 396 dui\en die om 8.00 uur met oos tenwind gelost werden. De eerste duif airiveerde om 12.27.00 uur en haalde een snelheid van 1150.12 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: Comb. Hameete-Hoekman 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9. 10, 11. 12, 14. 16, 18.20.25,26.27,29,31. 34, 44, 46, 50, 5153, 54, 60, 62, 63. 64. 67. 73.92. 97, 99: M. A. van Nunwesen 2. 5. 13. 15. 28. 76, 78, 93, 94; A. van der Lmde 17. 22, 82. 91: K. de .Tona 19. 56: H. Rosmolen 21. 30. 35: J. de Blok 23. 32. 42, 45, 49. 59, 69, 70, 81, 96: C. Kleijn 24, 37, 38. 39. 58. 74. 77, 79, 83, 86. 88. 95. 98: P. van Moort 33, 43, 47, 48, 55, 57, 71, 72: A. Bakelaar 36. 68: Gebr. Kieviet 40. 52. 80: Comb, van der Sluijs 41. 75; D. Malicpaai'd 61; W. Nieuwland 65: J. van der Slik en zn. 66: P. van den Booaert 84; P. de Jons 85; A. Appel 87. 89; C. Looij 90. Groep A; Comb. Hameete-Hoekman 1. 3. 4; M. A. van Nimwesen 2. 5. Bo\'enstaande postduivenvereniging nam op 29 mei 1999 deel aan een wedvlucht vanuit Chantilly. Afstand 310 km. In concours waren 366 duiven die om 8.00 uur met noordoostenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.25.55 uur en haalde een snelheid van 1164.98 m.p.min. De eedetailleerde uitslas luidt: D. Bakelaai-1.13. 22. 26. 52. 72; mevr. Ven- neman 2. 8. 11. 29,43, 45, 46, 68, 81: Comb. L. Ki-ijser en zn. 3. 9, 20, 21. 23. 38, 57. 59. 60, 9C92; J. K. van Wijk 4. 28. 62, 70. 78; H. Grinwis 5. 7. 14. 15. 25. 34. 39. 40. 41, 56. 64, 65, 73, 85, 86. 87; P. Mierop 6. 47. 49, 51, 82; Comb. Tanis 10, 32, 77: Comb. Venneman 12. 44. 48, 53, 69, 90; C. Heer schap 16; A. Klijn 17, 35, 66, 67. 74, 76, 80: Comb, van denBera 18.19; H. Klevn 24. 36, 50. 71; Comb. Pijl-Verhaae 27, 37, 423, 55, 75, 84; A. Kievit 30. 31, 3^3. 61. 63, 79; Joh. Grinwis 54; Comb. Grinwis 58; L. Dorsman 83: J. Akershoek88. 89. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 29 mei 1999 deel aan een wedvlucht vanuit Chantilly. Afstand 309 km. In concours wai'en 503 duiven die om 8.00 uur met noordoosten wind gelost werden. De eerste duif amveerde om 12.29.36 uur en haalde een snelheid van 1146.52 m.p.min. De aedetailleerde uitslaa luidt; C. Dubbeld 1. 3. 4, 8, 16, 17, 18, 21, 24. 29, 32, 41, 47, 50. 52, 59, 61, 70, 80, 85. 99: C. v.d. Weide 2. 31. 81: M. de Blok 5. 7, 39, 75, 83; J. Groenendijk 6. 14. 22. 28. 30. 36, 72, 73, 84. 91, 92, 94, 100; I. Koese en zn. 9. 15, 23. 34. 35. 42, 43. 48, 51, 65, 74, 88, 90; mevr. Dubbeld 10, 11, 13, 19, 40,45,49, 54, 57. 64, 77. 78. 98: W. de Vos 12. 68. 71: C. van "t Veer 20, 26. 37; Comb, van Driel 25. 95; J. C. Horselma 27. 33: W. I. Peeman 38; André v.d. Linde 44.62.67. 76. 82. 87; J. W. Steketee 46. 56. 69. 89. 93; D. Vroeginde- wey en zn. 53. 58.60. 63, 66, 79,96; G". Ver burg 55: P. van Driel 86; J. Jongejan 97. op stap met de boswachter van Natuurmonumenten Onder de rook van Rotterdam Het eiland Voome-Putten ligt eigenlijk maar een goed kwartier rijden onder de sky-line van Rotterdam met de bekende schoorstenen van Pemis. Wie Pemis rechts laat liggen en richting Zeeland rijdt komt al gauw aan op het eiland. Voor de meeste mensen is het een grote verrassing dat zo dicht onder de rook van Rotterdam een geweldig stuk natuur be staat met schitterende duinen, bijzondere bossen, zilveiTeigers, broedende lepelaars en vooral veel rust en stilte. Excursie Op zaterdag 5 juni aanstaande om 09.30 uur start er een excursie van de Vereniging Natuurmonumenten rond het Quackjeswater op Voome. Het is een schitterend gebied, waar het wandelen soms sprookjesachtig aandoet. Het bos rond het Quackjeswater zelf heeft een grillige begroeiing van kam perfoelie en andere klimplanten. Je waant je hier in een andere wereld. Zeldzame vogels Wie mee wil gaan met de excursie zal samen met de boswachter op zoek gaan naar aller lei vogels, die in de rest van Nederland zeld zaam zijn. In het natuurgebied het Quackjes water wonen een kolonie blauwe reigers en een kolonie lepelaars. In de brede rietkragen rondom het Quackjeswater komen tal van rietvogels voor zoals de kleine karekiet en de rietzanger. Een goede raad: verrekijker mee! Wat u verder moet weten De excursie begint om 09.30 uur op zaterdag 5 juni bij de Speeltuin de Houten Paardjes, ten zuiden van Rockanje. De kosten van deze excursie zijn: voor leden van het Zuid hollands Landschap en leden van Natuurmo numenten gratis, voor niet-leden ƒ5,- en voor kinderen tot en met 12 jaar 1,-. Op eigen houtje Wie met een eigen groep van minimaal 10 personen een excursie wil organiseren kan dat doen door contact op te nemen met de boswachter van Natuurmonumenten de heer van Baarsen, tel. (0181) 403234 of met de heer Bouman, tel. (06) 54295280. Overigens is het grootste deel van de duinen toegankelijk voor leden van Natuurmonu menten of van het Zuidhollands Landschap. Wie van deze organisaties geen lid is kan een dag- of maandkaart kopen bij de VVV's op Voome. Hier is ook een plattegrond van de Duinen van Voome verkrijgbaar' met daarop verschillende wandelroutes. Ook bij de VVV's verkrijgbaar: een folder met een overzicht van alle excursies die er in 1999 op Voome worden georganiseerd. De Stichting Welzijnswerk Oost flakkee organiseert een cursus weerbaarheid/zelfverdediging voor vrouwen. "Wij mogen nooit gewoon gaan vinden dat vrouwen en ouderen 's avonds de deur niet uit durven gaan." Het is niet langer nodig om thuis te zitten omdat u zich niet veilig voelt op straat. Wilt u uw zelfvertrouwen vergroten? Wilt u ste viger staan in allerlei onverwachte situaties? Dan is de zelfverdediging/weerbaarheids- training misschien iets voor u? De cursus bestaat uit tien lessen van twee uiu' en bevat niet alleen een fysiek, maar ook een mentaal gedeelte. Zelfverdediging is niet alleen het gebruik van hchamelijke kracht, het betekent ook mentale weerbaar heid; nee zeggen, grenzen stellen, jezelf de moeite waard vinden om voor op te komen. In het mentale gedeelte leert u uw innerlijke kracht te versterken door iniddel van allerlei trainings vormen - hoe u om kunt gaan met angst en bedrei ging; - wat u uitstraalt door uw houding en de manier waarop u loopt en praat; - hoe u door middel van gesprekstechnie ken in verschillende situaties voor uzelf kunt opkomen. In het fysieke gedeelte leeft u verdedigings technieken toe te passen. U leert onder ande re: - hoe u kordaat kunt optreden door bijvoor beeld hard te schreeuwen; - hoe u zich efficiënt kunt verdedigen met bijvoorbeeld een stok of paraplu; - hoe u kunt voorkomen dat uw tas wordt gestolen; - hoe u los kunt komen als u vastgegrepen wordt. De cursus is geen sport, maar een training, waarin u leert uzelf weerbaar op te stellen. Dit betekent natuurlijk niet dat u na de cur sus niets meer kan overkomen. Wel bent u beter in staat met angst om te gaan, u leert hoe verv'eiende situaties kunnen worden ver meden en weet wat u in geval van nood kunt doen. De cursus zal gehouden worden in het Info- centmm aan de Bemhardstraat 27 te Oude- Tonge. De kosten bedragen 130,- per per soon. Bij voldoende deelname zal de cursus star ten in september, op de woensdagavonden. Mocht u belangstelling hebben, vragen heb ben of wilt u zich aanmelden, dan kunt u contact opnemen met de Stichting Welzijns werk Oostflakkee, tel. 641344. Bij water in de tuin wordt vrijwel direct gedacht aan de waterlelie, en terecht! Deze 'koning' onder de waterplan ten staat vaak letterlijk en figuur- ^sf i lijk in het midden van de belang- stelling. Een statige waterplant met grote glimmende bladeren en witte wasachtige bloemen. Maar de wa terlelie heeft nog veel meer te bie den zoals bonte bladeren, een grote verscheidenheid aan bloem- kleuren en bovendien veel ver- ^(0t^ r^^''^^^^ schillende groeidiepten. Een - -'^"^ /.;->-.- hele kleine is Nymphaea 'Pyg- maea Rubra'. Deze frisse zomerbloeier is in juni Plant van de Maand. Plant van de maand juni: Nymphaea 'Pygmüca Rubra' De waterlelie kan met zijn bereik van ongeveer 2,5 m in de diepere vijvers terecht. Zijn afstammeüngen moeten het allemaal doen met wat ondieper water. De 'grotere' soorten groeien optimaal in een waterdiepte van 40 tot 100 cm diep. Daarnaast bestaan ook nog 'dwergwaterlelies'. Deze groeien in water met een constante diepte van 15 tot 40 cm. Ze lenen zich daardoor uitstekend voor toepassing in een halve houten regenton op het terras of zelfs in een ouderwetse badkuip. De Nymphaea 'Pygmaea Rubra', is zo'n dwergvorm die zich uitste kend thuisvoelt in het ondiepe gedeelte van de tuinvijver en in een ton of een metseUcuip op het terras. Om precies te zien, moet deze plant in water komen te staan dat hooguit 20 tot 40 cm diep is (gerekend van potrand tot waterspiegel). Bij een goede verzorging zal hij van juni tot september overweldigend bloeien. Hij krijgt rozerode bloe men, die verkleuren naar diep purperrood. Planten in een vijvermand Het poten van de waterlelie gebeurt, net zoals bij de meeste andere waterplanten, van het voorjaar tot in de late zomer. Waterlelies kun nen het beste in een vijvermand gezet worden. Dit is makkelijker met het eventueel vorstvrij overwinteren en met het scheuren. U kunt het beste een zware leem- of kleihoudende grond gebraiken. Grond met een hoog organische stof gehalte zoals tuinturf, bemeste tuinaarde of compost komt absoluut niet in aanmerking. Deze zal namelijk gaan rotten en zorgen voor gassen die giftig zijn voor de vissen. Bij het planten moeten de tere groeipunten net boven de grond uitkomen. Verzorging na het planten Bij die zware leem- of kleinhoudende grond riskeert u echter wel dat uw waterlelie snel gebrekverschijnselen vertoont. Dat uit zich in kleine gele blaadjes. Ook gaat de waterlelie door gebrek aan voedsel minder bloeien. Bijmesten met een langwerkende meststof is de oplossing. Hiervoor zijn bij de vakhandel speciaal voor waterplanten ontwikkelde tabletten beschikbaar. Deze tabletten geven, na in de grond te zijn gedmkt, beetje bij beetje hun meststoffen af. Hoe hoger de watertemperatuur, hoe meer voedingsstoffen vrijkomen. Dat is juist de bedoeling want bij warmer weer gaan planten groeien en heb ben dan een extraatje nodig. Gooi nooit zomaar wat mest in het water! Waterlelies worden na ongeveer 5 jaar te vol. Dit uit zich door bla deren die over elkaar heen gaan groeien en een tegenvallende bloei. Op dat moment is het dan ook tijd om de waterlelie uit het water te lichten en te scheuren. Het beste seizoen hiervoor is het vroege voor jaar (maart-april) of in het najaar, want dan is de plant in rust. Bij het scheuren snijdt u oude en grote bladeren van de wortelstok af. Ver volgens neemt u de jonge ogen van die wortelstok en poot die op nieuw. De oude delen kunnen beter op de composthoop. Een laatste verzorgingstip betreft de winter. De grotere waterlelies zijn voldoende winterhard. Hun wortelgestel is door de diepte waar- op ze groeien, onbereikbaar voor strenge vorst. De kleinere waterle lies moeten, vooral wanneer ze op het terras staan, vorstvrij overwin teren, bijvoorbeeld in een emmer water in de kelder. Groeien die klei nere soorten in een vijver, laat ze dan voor de winter zakken in een dieper gedeelte. Wanneer hun wortelgestel minimaal 60 cm onder de waterspiegel zit, dan hebben de planten niets te duchten van de vorst. Waterlelie parasolletje voor vissen De waterlelie groeit het liefst in de volle zon in stilstaand water. Zet hem dus nooit dichtbij een fontein of een waterval. Eigenlijk groeien de meeste waterplanten het beste in de volle zon. De vissen willen echter liever een schuilplaatsje. Om deze schuilplaats te creëren is de waterlelie een ideale plant. Bovendien houdt het blad een deel van de zonnestralen tegen, zodat het water niet te snel warm wordt. Té warm water bevat namelijk weinig zuurstof. Dan komen uw vissen in pro blemen. In dit warme water groeien bovendien algen welig. Dat ont siert uw vijver. Uitstekend te combineren De eerder besproken Nymphaea 'Pygmaea Rubra" wordt vanwege zijn formaat vaak dichtbij de vijverrand toegepast. Hierdoor is hij ook uitstekend te combineren met moeras- en oeverplanten. In het water gaat hij goed samen met kikkerbeet (Hydrocharis morsus-ranae), Pijlkxuid (Sagittaria sagittifolia), Zwanebloem (Botumus umbeUa- tus) en natuurlijk met andere waterlelies. Goed passende moeras- planten zijn Lobelia cardinalis, Kattenstaart (Lythrum salicaria) en Schizostylis coccinea. Met oeverplanten zijn bijna oneindig veel combinaties mogelijk. Enkele aam'aders zijn: Eupatorium, Houttuy- nia, Primula, Astilbe en natuurlijk diverse siergrassen zoals de rood- bladige Imperata cylindrica 'Red Baron". Ook een mooie (roodbla- dige) Japanse Esdoora misstaat absoluut niet aan de \'ijverrand. Dit keer een Taaipraatje over de kroon, het hoofdsieraad van vorsten als teken of zin nebeeld van hun waardigheid, meestal alleen gedragen bij plechtige gelegenhe den. Hoewel onze koningin Wilhelmina en Eli sabeth II van Engeland erg lang regeerden, werd het record gevestigd door koningin Victoria, die van 1837 tot 1901 ruim 64 jaar over het Britse Gemenebest regeerde en de Engelse gouden kroon droeg. Behal ve de gouden kronen bestonden er ook kro nen vervaardigd van zilver of ijzer. Van geheel andere betekenis was de door nenkroon, die de Heiland Jezus spottend vóór zijn kruising als 'koning der Joden' op zijn hoofd werd gezet. Mattheus 27 vers 29: "De Romeinse soldaten deden Hem een scharlaken mantel aan, vlochten van doornen een kroon en zetten die op zijn hoofd, vielen op hun knieën en bespotten Hem zeggende Wees gegroet gij koning der Joden". In later tijd werd de kroon ook gebezigd als kenteken van de hogere en lagere adel boven hun familiewapen en op gemeente- wapens. Dit werd vastgesteld in het jaar 1586 door een edict van koning Philips II: "Het voeren van croonen is verboden, behalve aan hertoghen, marquizen en gra ven". In de boeken 'Nederlandse Heral diek' en 'Studie over Wapenkunde' werd het recht een kroon te gebmiken door ste den en gemeenten be-schreven. Wat de regeringsperiode betreft, spant ko ningin Victoria de kroon. De zegswijze 'de kroon spannen' betekent het mooiste, het beste zijn. De uitdrakkmg komt al in de Middeleeuwen voor. De overwinnaar in de riddersteekspelen kreeg een kroon, gemaakt van laurierbladeren, op zijn hoofd. Vandaar 'iemand een kroon opzetten'. Echter ook spottend gebezigd voor iemand een grote schande aandoen. Zo zette een meisje dat moest bevallen haar ouders een kroon op hun hoofd. Eveneens bekend is de uitdmkking 'de kroon op het werk zetten'. Dat betekende het werk op schitterende manier ten einde brengen en er een mooi slot aan toevoegen. Tegenover de verheerlijking van de kroon stond de waarschuwing 'daar is geen kroon of er staat een kruisken op', gebezigd door de Vlaamse schrijver en dichter Guido Ge- zelle. De letterlijke betekenis was; zelfs de grootste heren hebben zorg en leed. Over drachtelijk; alle goede dingen hebben ook een schaduwzijde. Vandaar de zegswijze 'geen kroon of krans heelt hoofdzeer'. Met andere woorden ge zondheid is meer waard dan veel geld. Het is bovendien niet te koop. Daarbij sluit de uitspraak van Juvenalis wonderwel aan: "De een krijgt een kruis, de ander een kroon als loon voor zijn mis daad". Juvenalis (69 tot 138) werd bekend door zijn satirische hekeldichten, waarin hij het ze-denbederf tijdens de keizers Tra janus en Ha-drianus geselt. Het woord kroon heeft dikwijls betrekking op personen. Zo staat in Spreuken 12 ^'e^s 4 een tekst, waarin de vrouw wordt verge leken met het allerbeste: "een kloeke huis vrouw is een kroon hares heren'". En verder in Spreuken 17 vers 6: ""de kroon der ouden zijn de kindskinderen en de eer der kinderen zijn hun ouders". De kroon werd ook genoemd ^■oor de krans die jonge meisjes en bruiden droegen als hoofdsieraad. Zo'n krans werd dan boven de deur van het jonge paar bevestigd. Cats: "Zulke kronen zijn op tal van schil derijen afgebeeld". Daarvan is de gewoonte afkomstig 'dansen om het kroontje van de bruid"Zo droegen jonge meisjes bij de eerste communie bij de witte jurk en de gazen sluier een kroon als sieraad op het hoofd. Bekend is de uitdrukking "iemand naar de kroon steken'. Met iemand w^edij\eren. Ontleend aan de riddertoemooien. Verder 'iemand de kroon \'an het hoofd nemen'. Hem door laster \an zin eer bero ven. Vandaar 'de kroon is hem van het hoofd gevallen'Hij heeft zijn geluk en eer verloren. Een andere betekenis van kroon is de bena ming voor verschillende gouden en zihe- ren munten, aan voor- en achterzijde \oot- zien van een of meer kronen. Het is de munteenheid in de Scandina\ische landen. Van de samenstellingen noemen \\e kroon- domein, de landstreek waarvan de vorst de inkomsten geniet. Verder kroonprins en kroonprinses \'oor een persoon van vorstelijk bloed, die aan spraak maakt op de kroon. Tenslotte kroonluchter, een veelamtige lamp aan het plafond in deftige kamers. Oost-Europa werkgroep 'Middelharnisorganiseert Twee weken terug kon u lezen o\ev de werkplaats die de werkgroep in Roemenië wil gaan bouwen. Deze week willen we u uitleggen hoe we het geld voor dit project bij elkaar willen krijgen. We schreven al dat we een klokjerond-marathon wilden houden, maar hoe gaat dat dan in z"n werk? De klokjerond-marathon bestaat uit twee onderdelen. Ten eerste een stepmarathon en in de tweede plaats een sponsortocht. Stepmarathon Om zes uur in de \roegte zal het startschot klinken voor de stepmarathon. Dit vind plaats op het eerder genoemde veld. Verschillende groepen zullen dan 12 uren achter elkaar gaan steppen. Door elkaar af te lossen, moeten ze ervoor zorgen dat de step al die tijd in beweging blijft. Om zes uur "s a\onds wordt de stepmara thon afgeblazen. Sponsortocht Om twee uur in de middag wordt de spon sortocht gestart. De deelnemers moeten dan proberen zoveel mogelijk rondjes te lopen. Om vijf uur wordt de tocht beëin digd. En verder? Natuurlijk is dit niet het enige wat wij te bieden hebben. Op het \'eld aan de Edison, zijn ook een heleboel leuke dingen te doen. Na-tuurlijk kan er \oorde inwendige mens een stevige versnapiering worden gekocht. Ook zijn er kraampjes w'aar u een spelletje kunt doen of waiu- u iets leuks kunt kopen voor in huis of in de tuin. Ook kunt u meer te weten komen o\er de Oost-Europa werkgroep "Middelhaniis". We staan da.u' namelijk met foto"s en video. Er is ook altijd iemand aanwezig, die op al uw vragen een Mitwoord weet. Kortom: Er is ook voor bezoekers volop te beleven. U bent van harte uitgenodigd om de deel nemers op 12 juni te komeii aaiimoedisen. \bor meer infonnarie kunt u bellen luiar tel.nr. 484228. Met vriendelijke groet. Oost-Europa werkgroep -Middelharnis' Burgemeester Sinke ver richl de openiiigslnindeliiig De brug. de auto. de burgemeester Een frisse zomerbloeier Plant van de maand Juni: Nymphaea 'Pygmaea RubraWater in de tuin. Folo: fleiinnerc

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4