Rover 14 Gezamenlijke toegangskaart Havendag Middelharnis icrijgt educatief icaralder iM^Ü 50 98 98 98 50 Rabobank Samenwerking tussen scholen maakt doorleren gemakkelijker Koninklijke Luchtmacht biedt werk en toekomstmogeüjkheden 5 juni, open dag duurzame energie 1.79 Interne verbouwing Rabobank Middelharnis geeft enige overlast Solliciteren bl| de Koninklijke Luchtmacht EilAilDei-niEUWl aatuufgebieden Kop van Goeree Hengelaars Vereniging ;KRAMMER' ANANASSEN Grote donlcere KERSEN VERSE ANDIJVIE Coco Jeanim 'Lkonore Windpark 'Van Pallandt' in Middelhamis open voor publiek Verse Of Verse o? AARDBEIEN Verse BOSPEEN Kerkdiensten GerefGemeenten Ook voor schoolverlaters zonder diploma PAGINA 3 Dinsdag l juni X999 FAMILIEBERICHTEN Een groot wonder een nieuw leven een dochter en zusje door God ons gegeven. We noemen haar COCO Marco, Caroline, Jody en Nout van Kempen 30 mei 1999 Paulina van Weellaan 18 3247 AN Dirksland Tel. (0187) 60 29 90 "Er is een Land van louter licht" Met verdriet delen wij u mee dat is overleden WOUTRINA JACOBA (WOUDI) HARTMAN-VERBRUGGE 03-09-1952 t 29-05-1999 echtgenote van Kees moeder van Pieter en Henk Dirksland: H. Verbrugge-de Jong Jaap en Cokke Hoekman-Verbrugge Bram, Janneke, Linda Dordrecht: Huib en Corry Verbrugge-van Andel Marieke, Bram, Hanneke, Joost DANKBETUIGING Hierbij betuigen wij u onze oprechte dank voor de vele blijken van mede-leven en deelneming, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze Ueve zorgzame tante' en oud-tante PETRONELLA WIJNHOFF Uw medeleven was ons tot grote steun. In het bijzonder bedanken wij begrafenis verzor ging J. van der SUk voor de correcte verzorging van de begrafenis. Namens de familie: M. B. Groenendijk Middelhamis, juni 1999 Na de Heere hartelijk dank voor de vele blijken van medeleven, tijdens mijn opname in het zie kenhuis en bij mijn thuiskomst.. Mevr. H. Hobbel-Visser Kerkstraat 29 Nieuwe Tonge TE KOOP Bouwjaar 1990, 5-deurs mooie staat, 3 nrnd. gar. f 5.750,- APK Tel. (0187) 64 19 54 b.g.g. 65 19 51 S. B. ADMIRAAL Vertederende geboortekaartjes GEBR. DE WAAL Samenwerking tussen NV Delta Nutsbedrijven, Vereni ging Natuur-monumenten en de VWOuddorp aan Zee leidt tot een gezamenlijke toe gangskaart voor de natuurge bieden op de Kop van Goeree. Al eerder is gesproken over de komst van de gezamen- Hjke toegangskaart voor de natuurgebieden op de Kop van Goeree, maar nu is het dan zover dat de kaart bij VVV Ouddorp aan Zee daadwerkelijk kan worden aan geschaft. Met dit toegangsbewijs is het mogelijk om zowel te genieten van het waterwingebied Middel- en Oostdui nen als van de Kwade Hoek. Voorheen was dit alleen mogelijk indien u voor beide terreinen in het bezit was van een geldig toegangsbewijs. De keuzemogelijkhe den op de nieuwe kaart zijn: een maandkaart voor het gezin a 15,-, een jaarkaart voor het gezin a 30,- en een jaarkaart op naam a 15,-. Personen boven de 65 jaar kunnen de kaart voor de helft van het bedrag aan schaffen. Indien u reeds lid bent van de Vereniging Natuurmonu menten of in het bezit van een geldig toegangsbewijs voor het waterwingebied van de NV Delta Nutsbedrij ven dan geldt dat u eveneens beide terreinen mag be zoeken. Hierdoor hoeft er dus geen extra kaart te wor den aangeschaft. De nieuwe toegangskaart biedt volop mogeüjkheden, met name ook voor de recreant die enkele weken in het gebied verblijft. Zij kunnen nu met één toegangsbewijs beide gebieden bezoeken. Een hele verbetering ten opzichte van de eerdere situatie. Deze nieuwe situatie draait dit jaar als proef waarbij aan het eind van het jaar een evaluatie zal plaatsvinden. Wanneer de resultaten positief bevonden worden krijgt het project een blijvend karakter. Duurzame energie moet vanzelfsprekend worden! Met dat doel voor ogen zet de duurzame energiewereld op 5 juni in Nederland haar deuren wijd open tijdens de eer ste Open Dag Duurzame Energie. In Zuid-Holland vin den zo'n tien activiteiten plaats. Daarbij kan het publiek kennis maken met een windpark, een zonne-energiecen- trale, met zonneboilers, een fietstocht maken langs aller lei duurzame energie locaties in de regio Den Haag etc. Het startschot voor de open dag in Zuid-Holland vindt plaats in het Bouwcentrum, Schiekade 830 in Rotterdam. Om 11.00 uur zal de provinciale gedeputeerde, de heer D. C. Dekker, voor de ENECO-stand het (duurzame) start- signaal geven. In het Bouwcentrum geven 119 exposan ten een overzicht van allerlei producten op het gebied van duurzame energie en duurzaam bouwen. Het Bouwcen trum is gratis toegankelijk en open tot 16.00 uur. In Den Haag en de omgeving vindt een fietstocht plaats langs diverse locaties waar duurzame energie wordt opgewekt. Deze tocht wordt afgesloten bij ENECO in het Laakhavengebied, waar de deelnemers uitleg krij gen bij de zonne-energiecentrale op het ge-bouw. In Middelhamis stelt ENECO het windpark Van Pal- land open voor belangstellenden. Alle bezoekers aan de Open Dag kunnen meedoen aan een prijsvraag over duurzame energie. Het prijzenpak ket bestaat uit louter prijzen, zoals een weekend in het Duurzame Vakantiepark de Groen Leguaan. Meer informatie over de diverse activiteiten die plaats vinden tijdens de Open Dag Duurzame Energie is te verkrijgen bij de informatielijn Duurzame Energie, tel. (0900) 9892. Voor de 18e maal wordt in Middelharnis de Haven dag gehouden. Op zaterdag 5 juni a.s. is het weer zover dat dit evenement, met een regionale reikwijd te, zal worden gehouden. Ditmaal krijgt deze dag een belangrijk educatief karakter. Twee actuele the ma's zullen dan centraal staan. Omdat 5 juni is uit geroepen tot wereldmilieudag is het eerste educatie ve thema voor de Havendag 'Milieu en water' - milieu vanwege de milieudag en water vanwege de Havendag - en het tweede educatieve thema is 'Ver keer'. Tijdens haar 18e Havendag zal Middelharnis een centrum zijn waarvoor over deze thema's ver scheidene organisaties en atracties aanwezig zullen zijn en waar u zelfs nog veel over deze onderwerpen zult kunnen leren! Milieu en water Met betrekking tot dit thema zullen de Politie Basiseen heid Goeree-(5verflakkee samen met het ISGO infor matie verstrekken over allerhande milieuzaken. Het Regionaal Bureau Milieuzaken is er met info over de groene milieuwetgeving en stroperij. De Sectie Milieu techniek zal aanwezig zijn voor asbestzaken. Over milieu-incidenten zal Ecoloss er met een bestelauto staan en de Provincie Zuid-Holland komt met een stand over bodemsanering. In het weiland aan de West Havendijk te Middelhamis landt de politiehelicopter, waarbij men een kijkje kan nemen, en verder zullen Staatsbosbeheer, Zuiveringsschap Zuid-Hollandse Eilanden en Waarden, Green Peace en de Vereniging Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflak- kee aanwezig zijn. Tenslotte zal ook het schip 'De Pan- dion' van de provincie Zuid-Holland, afdeling Natuur bescherming, in Middelhamis' Haven liggen. Verkeer Ook over het thema 'Verkeer' zal de Havendag veel te bieden hebben. De Regionale Projectgroep Verkeers veiligheid Goeree-Overflakkee komt naar Middelhamis met een brake test car en een in een touringcar gebouw de simulator. Daarin kan het publiek onder deskundige begeleiding gratis zijn remvaardigheid - ook een nood- rem(!) - testen en analyseren. De Projectgroep Goeree- Overflakkee Duurzaam Veilig zal aanwezig zijn en de Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond komt met een alco holcontainer en een motorrijder. Speciaal voor de jeugd is er van de afdeüng Nieuwe Tonge van Veüig Verkeer Nederland een heus skelterparcours Overige activiteiten Naast deze thema's zult u op de a.s. Havendag nog meer 'bezienswaardigheden' treffen. Zoals de onlangs geren oveerde poütieboot, 28 meter lang en speciaal ingericht voor public relation-activiteiten, waarom de boot ook open zal staan voor het publiek. De GGD geeft voor lichting met de Islandhopper (o.a. over drugs). Twee ruiters van de bereden brigade zullen deze dag surveil leren en voor de werving van nieuw politiepersoneel Op zaterdag 29 mei j.l. is er aan,^? van Palïanddijk langs het Haringvliet te itóiddelhamis de 9e viswedstrijd vervist. Helaas vielen de vangst-resultaten alweer tegen en dat is natuurlijk jammer. Toch blijft, gelet op de motivatie van de deelnemers, een ieder goedsmoeds in afwachting van betere tijden. De uitslag: 1. J. Kieviet10.000 Gr. 2. C. van Nimwegen9.200 Gr. 3. P. Looy5.300 Gr. 4. A. H. Kromdijk4.460 Gr. 5. G. Albrechts1.240 Gr. 6. P. van Heest920 Gr. 7. E.R.M0I840 Gr. De overige deelnemers wisten jammer genoeg geen vis te vangen maar ook zij blijven het gewoon enthousiast proberen. De volgende viswedstrijd staat dan ook alweer gepland en wel op zaterdag 12 juni a.s. aan het Zuiderdiep nabij het gemaal. Wilt u ook eens meedoen neem dan contact op met staat er een delegatie van het Bureau Werving van de Regiopohtie Rotterdam-Rijnmond op het Spuiplein. Verder zijn er gratis rondvaarten, een braderie, een - niet commerciële - vrijmarkt, een demonstratie en jeugdviswedstrijd door Hengelaarsvereniging 'Kram mer' (in samenwerking met dierenspeciaalzaak/hengel sport Breeman), een modelbouwvereniging, een Gyros- pace (vliegsimulator), Kleindiervereniging Nut en Sport, en nog veel meer, teveel om op te noemen. Het staat allemaal op u te wachten op de a.s. Havendag, zaterdag 5 juni. Aangepaste verkeerssituatie Tijdens de Havendag zullen in het centrum van Middel hamis aangepaste verkeersregels gelden: - afgesloten voor alle verkeer: van 8.00 - 24.00 uur de Waterweg, de Spuistraat en de Kade in beide richtingen én het Beneden Zandpad vanaf de hoek Schoolstraat tot het Burg. Boumanplein van 13.00-16.15 uur; - parkeerverbod: van 0.00 - 24.00 uur het plein tussen de Wilhelminabrug en het voormalige 'Parel van de Delta', het Diekhuusplein en het Spuiplein (Spuiplein alleen bereikbaar voor ambulance, brandweer en poli tie). Tevens kan er vanaf 8.00 uur zaterdag 5 juni tot 8.()0 uur zondag 6 juni niet worden geparkeerd op het VingerUng, de Kade, het Spuiplein (inclusief het kleine parkeerterrein voor Mikro Electro) en het plein tussen de Wilhelminabrug en het voormalige 'Parel van de Delta'; - parkeermogeUjkheid: bezoekers van buiten de ker nen Middelhamis en Sommelsdijk kunnen parkeren bij 'De Staver' en in de om-geving gemeentehuis/Prins Mauritsschool. Organisatie De organisatie van deze groots opgezette dag berust bij de Stichting Evenementen Middelharnis. Het fenomeen Havendag is ontstaan naar aanleiding van de opening van de zuiveringsinstallatie in Middelhamis in 1982. Het gemeentebestuur van Middelhamis opperde toen het idee om festiviteiten te gaan organiseren die ten doel hadden de Haven van Middelhamis te promoten, want die stond tot dusver letterlijk als 'stinkend' bekend. Het evenement dat toen op touw werd gezet was eigenlijk het startschot voor de Havendag van nu. Door de inzet van velen kon een stichting in het leven worden geroe pen die inmiddels bekend staat als 'Stichting Evene menten Middelhamis'. Kort gezegd is het doel van de stichting de promoting van de gemeente Middelhamis. Daaraan levert de Havendag een grote én belangrijke bijdrage. Ook de organisatie van de Geraniummaikt op Koninginnedag en de Stille tocht met de kranslegging op 4 mei berasten bij de Stichting Evenementen Mid delhamis. Tot en met de a.s. Havendag is wethouder A. Tiggelman voorzitter van de stichting, daarna zal bur gemeester mevrouw De Vries die functie gaan vervul len. één van de onderstaande contactpersonen. Havendag: Op 5 juni a.s. zijn wij met een voorlichtingsstand aan wezig tijdens de havendag. U kunt ons vanaf lO.OOu vinden nabij de Wilhelminabrag. Er zal ondermeer een cursus worden gegeven aan een groep jeugdigen waar in zoveel mogelijk aspecten van de vissport aan de orde zullen komen. Aansluitend volgt er voor deze groep een heuse wed strijd met echte prijzen. Verder zal er een doorlopende videopresentatie te zien zijn. Ook Hengelsportspeciaalzaak Breeman is vertegen woordigd met interessante aanbiedingen. Hebt u nog geen vergunning of Sportvisakte dan kunt die tegelijk even aanschaffen. U ziet het, redenen genoeg om eens langs te komen. Daarom graag tot ziens Voor verdere inlichtingen kunt u bellen: Dhr. J. Kieviet; 0187-485375 (secretaris) Dhr. S. W. Mol0187-486168 (voorzitter) AlIèèn a,s, iensdag Donderdag; i Allèèn a,s, Vri dag Zaterdag: voor o? 500 gram 500 gram V6rs6 KOMKOMMERS stuks Zomerstraat 5, Dirksland, (0187)601487 Varkenscordonbleu 100 gram Gemarineerde speklappen 500 gram 4.Z«) Eigengemaakte boterhamworst 100 gram l.iU Gegrilde aciiterliam 100 gram 1.99 Gyros salade 100 gram L89 DONDERDAG 3 JUNI GESLOTEN Vrijdag 4 juni vanaf 10.00 uur geopend HERKINGEN - donderdag 3 juni 19.30 uur ds. R.; Kattenberg. MIDDELHARNIS - donderdag 3 juni 19.30 uur ds. A. Schreuder van Beekbergen. NIEUWE-TONGE - donderdag 3 juni 19.30 uur ds. G. J. N. Moens. OUDE-TONGE - donderdag 3 juni 19.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. GOLTGENSPLAAT - dinsdag 1 juni (heden) 19.30 uur ds. W. Silfhout van H.I. Ambacht. De (ver)nieuwbouw van het hoofdkantoor van Rabobank Middelharnis is bijna afgerond. De laatste hand wordt gelegd aan de buitenzijde van het gebouw en het parkeerterrein. Ook de binnenzijde van het hoofdkantoor moet een aantal veranderingen ondergaan. Dit houdt in dat de bankhal opnieuw ingericht moet worden. Vanaf maandag 7 juni tot en met vrijdag 11 Juni 1999 worden er in de bankhal enkele werkzaamheden verricht. Dit kan enige overlast veroorzaken bij de afhandeling van uw bankzaken. Rabobank iViiddelharnis biedt haar excuses aan voor deze overlast. Middelharnis Het Albeda College en het Da Vinci College gaan samenwerken in Ridderkerk en op de Zuid-Hollandse Eilanden. Het samenwerkingsverband hiertoe wordt 2 juni onder het toeziend oog van wethouder F. Hilgers (On-derwij s) van Ridderkerk ondertekend. Het is de eerste maal dat een dergelijke overeenkomst in dit gebied wordt aangegaan. Doel hiervan is dat cursisten voortaan gemakkelijker kurmen doorstromen van de ene naar de andere opleiding. De overeenkomst wordt voor een periode van vijfjaar aangegaan. Het Albeda College verzorgt nu het grootste deel van de educatie-opleidingen in deze gebieden, terwijl het Da Vinci College het merendeel van de economische beroepsopleidingen op niveau één en twee onder zijn hoede heeft. Het is de bedoe ling dat de opleidingen naadloos op elkaar aansluiten. Zo zullen cursisten die na een opleiding educatie bij het ene roe nog een beroepsopleiding willen volgen bij het andere roe niet meer gehinderd worden door aansluitingsmoeilijkhedeii. Het Albeda College en het Da Vinci College zijn regionale opleidingencentra (roc's) voor beroepsonderwijs en volwasseneneducatie. Van soldaat tot korporaal En daarna: een baan in de burgermaatschappij Vier jaar zel<erheid en een goed salaris «tongeren die geïnteresseerd z'^ !n een baan bij de LuchtmaeM, al of niet via de schakelcurstl^ kunnen zich meld^nt bi| de Luctit* machtsbasis bl| hen In de buurt Vliegbasis Voikeh 0413-276493 (aro&p Geleidewapens De P&eit 0493-598018/8022 Vliegbasis Eindhoven: 040-250 610S/6107 Vliegbasis GU3^{)!||en: 01 et-296071 Vitegt»isi$ Leeuwafden: om - 234 6385 Vliegbasis Twente: 083-4^8161 Vliegbasis Soesterberg: U vindt ze bij Maal< uw keuze uit het nieuwe modeilenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK 3? 2? 3? 1? Amslarldseplein 60 Rotterdain-zuict S.C. ZaaBeriaan MricislaM Je zit niet meer op school en je hebt ook nog geen werk. Of: je hebt wel werk, maar je zou eigenlijk wel wat anders willen. Liefst met een beetje zekerheid voor de toekomst. Jongeren die zich hierin herkennen, moeten snel eens kennismaken met de Koninklijke Luchtmacht. Want de Luchtmacht heeft jonge school verlaters veel te bieden: afwisselend, spannend werk, een unieke sfeer én een vast dienstverband voor in principe vier jaar. Bovendien kun je in die periode gratis vaktechnische cursussen volgen, veelal in het ver lengde van de functiegerichte opleiding die de Luchtmacht biedt. Of allerlei andere cursussen waarbij een goede studieregeling wordt ge boden. Zodat je na afloop van je dienstverband met uitstekende papie ren weer de burgermaatschappij in kan. Om bij de Luchtmacht te komen heb je voor een technische functie op korporaalsniveau minimaal VBO-B/C nodig. Heb je dat niet, maar heb je wel VBO-A? Of heb je je VBO of MAVO halverwege afgebroken? Dan helpt de Luchtmacht je op weg met een speciale schakelcursus. Die schakelcursus brengt je in een half jaar tijd op het niveau van VBO-B. Je kunt de cursus volgen bij het Deltlon College te Zwolle of bij het Regionaal Opleidings centrum IVlidden-Brabant (ROC/MB) in Tilburg. Na dat half jaar word je bij ge bleken psychische en medische ge schiktheid toegelaten tot de militaire en vaktechnische opleiding bij de Konink lijke Luchtmacht. Daarna ga je als BBT- er (Beroeps Bepaalde Tijd) voor vier jaar aan de slag. Schoolverlaters die al een VBO-B/C- of vergelijkbaar diploma op zak hebben, hoeven de schakelcursus uiteraard niet te volgen. Zij kunnen recht streeks als BBT-er solliciteren. Je werkverband bij de Koninklijke Lucht macht begint met een gedegen militaire opleiding, gevolgd door de vaktechnische opleiding. De totale opleiding duurt voor technische korporaalsfuncties ongeveer een jaar en vindt plaats bij de Koninklijke Militaire School Luchtmacht op de vlieg basis Woensdrecht, in een splinternieuw opleidingscentrum. Wat je daar precies leert, hangt af van de functie die je daarna wilt gaan vervullen. Want als korporaal kun je op allerlei gebied aan het werk: wapen- techniek, grondverdediging, vliegtuig- onderhoud, communicatie- informatie systemen, bewaking enz. In alle gevallen ben je zeker van afwisselend werk, niet alleen in Nederland, maar ook buiten onze landgrenzen. En bijna altijd in groepsver band. Na je opleiding ga je aan de slag bij het onderdeel van je keuze (zie het ka der). Daar kun je het geleerde in praktijk brengen. En natuurlijk leer je elke dag weer bij. Na afloop van het vierjarig dienstverband zijn er twee mogelijkheden. In sommige gevallen is er een mogelijkheid om je loopbaan bij de Luchtmacht te vervolgen en onderofficier te worden (met de juiste vooropleiding en bij gebleken geschikt heid). Zo niet: dan is het zaak om in de burgermaatschappij een baan te vinden. Met het oog daarop biedt de Koninklijke Luchtmacht BBT-ers de mogelijkheid om tijdens hun dienstverband gratis cursus sen te volgen. Variërend van Bedrijfs autotechniek, niveau I en U tot het Praktijkdiploma Informatica. Cursussen voor lassen op allerlei niveaus, boekhou den, beveiliging of werktuigbouwkundig tekenen, een secretaresse-opleiding, een cursus Algemene Ondernemers Vaardigheden, cursussen op het gebied van goederenvervoer? Het kan allemaal. Al deze opleidingen leiden op tot een lan delijk erkend diploma of een certificaat. En daar heb je wat aan op het moment dat je een baan wilt gaan zoeken in de burgermaatschappij. "Voor schoolverlaters die nu zonder werk zitten, of zelfs zonder diploma, of die eens heel wat anders willen, hebben we veel in petto", stelt majoor R.E.L. Lesquilliervan de Koninklijke Luchtmacht. 'Want werken bij de Luchtmacht betekent afwisselend werk, vrijwel altijd in groepsverband, goede sportmogelijkheden en, afhanke lijk van de functie, werken aan moderne grondapparatuur, vliegtuigen of helicop ters. De sfeer is ook heel bijzonder: sa menwerken, op elkaar kunnen rekenen, collegialiteit, soms werken onder wat min- dergoede omstandigheden... Dat zijn er varingen waarvan je leert en die je nooit meer vergeet. Bovendien bieden we een paar belangrijke zekerheden: voor vier jaar lang gegarandeerd een baan, een goed salaris, goede studiemogelijkheden en een aantal vakgerichte gratis cursus sen. Want we vinden het belangrijk dat deze jongeren tijdens hun BBT-periode een meenwaarde meekrijgen, zodat ze na hun diensttijd een baan kunnen vinden in de burgermaatschappij." Jongeren die geïnteresseerd zijn in een baan bij de Luchtmacht, al of niet via de schakelcursus, kunnen zich melden bij de Luchtmacht-basis bij hen in de buurt. De leeftijdseis Is minimaal 17 jaar als je be schikt over een VBO-B/C diploma en 16 jaar en 6 maanden als je eerst de schakel cursus doet. V-■■:■■>v;»;-:-■v:-:.:.:^^:.:.:^.;.^.^;■;^.;-^: ■•:^n^.:;'f;:^-;;':.^K.^>:;^;:?^:■fc■::■■?:>■^:^M??ia:o4j;-:;iagü

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 3