De heer v. d. Meer spreekt zijn verontrusting uit... tiattieeteminH TIJDREDE Nieuw blusvoertuig voor Brandweer Middelharnis - bluseenheid 1 - overgedragen Stellendamse Cornells Visser maakt zich op voor Euro-parlement www.buijze.nl 3! Grevelingen toertocht Kras Verras Dagen bij de Warme Bakker AJt^MINNAARD VASTGOED Van der Spoel Aangepaste kerkdienst '-'^hT. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Dinsdag 1 juni 1999 71e jaargang nr. 6808 Raad Goedereede: De gemeenteraad van Goedereede, jl. donderdagavond voltallig bijeen, heeft in die vergadering redelijk wel gemoed ƒ200.000,- beschikbaar ge steld t.b.v. de ontvcikkeling van het bedrijventerrein Korteweg te Stellen- dam. O.m. moet een ontwerp worden gemaakt voor een integraal riole- ringsplan en al zijn stedebouwkundi- ge studies gemaakt, samen tot een bedrag van 2 ton met de beschikbaar stelling waarvan de raad geen proble men had. Een probleem rees wél toen het College voorstelde een bedrag van 173.000- be schikbaar te stellen t.b.v. de uitvoering van onvoorzien werk bij de aanleg van een berg- bezinkleiding aan de Lange weg te Stellen- dam. Eerder was er al een krediet van 1.2 miljoen beschikbaar gesteld, maar dat is ontoereikend gebleken nu in de gegraven sleufwanden een bekisting nodig is omdat de zandbodem onvoldoende draagkracht biedt waarom behalve een bekisting onder de lei ding een laag steviger ondergrond zal moe ten worden aangebracht. Samen met de aan te brengen damwandconstructie zal daar een bedrag van 173.000- mee gemoeid zijn. Vooral de heer v. d. Meer (VVD) heeft daar stampij over gemaakt en terecht, vond hij. De terminologie dat er van 'niet voorziene' problemen sprake zou zijn sloeg bij de heer V. d. Meer totaal niet aan. Hij vindt dat er een zorgvuldiger bodemonderzoek plaats had moeten vinden, 'redelijk slordig' vond hij het dat dat kennelijk onvoldoende heeft plaatsgevonden. Voor de aannemer wordt het echter een stuk gemakkelijker wanneer hij z'n rekening tóch weer in kan dienen, maar wat de heer v. d. Meer betreft gaat dat te gemakkelijk, al heeft in het onderhavige geval de aannemer ook zelf een duit in het zakje gedaan. Hij heeft het werk aangeno men voor een afgesproken prijs en tegenval lers behoren dan op 's aannemers conto te komen en zijn risico te zijn. De heer v. d. Meer sprak over de ontwikkeling zoals die zich ook nu weer voordoet z'n verontrusting uit. In de vorige raadsvergadering werd óók al een ton bijgepast bij de tegenvallende torenrestauratie. De heer B. Noorthoek kwam tot een minder scherpe veroordeling al vindt ook hij het gebeurde 'bepaald niet leuk', 'onplezierig' en 'heel vervelend'. Dat vond ook wethouder Visser ervan. Over het gepleegde bodemonderzoek was een goed rapport ontvangen waarna, tijdens de uitvoering, bleek dat de bodem dieper dan 2.50 mtr. ging verzakken. "Vroeger voeren daar ook de scheepjes". "Als het dan fout gaat gaat het ook goed fout", was weer eens gebleken en ook de waterleiding was kapot gegaan, "er zijn nu eenmaal tegenvallers in het leven", berustte de wethouder en hoe vervelend ook, het werk moet wél worden afgemaakt. Bij de heer v. d. Meer mocht dan groot bezwaar bestaan tegen het overnemen van het ondememersrisico van de aannemer, maar ook hij stemde met de kredietverlening in omdat hy niet zo ver wilde gaan zich tegen de voortgang van het gereedmaken van de infrastructuur te verzetten. Voetgangersbrug Van oude meerpalen zal een voetgangers brug worden gemaakt die een brede water berging nabij de Ouddorpse haven zal over bruggen, waardoor een belangrijke verkor ting wordt verkregen in de looproute tussen de Ouddorpse haven en het centrum van Ouddorp. Tussen de Bosweg en de water gang Steenweg zal een voetgangerspad wor den aangelegd. Het pad over de Goudsmijn, een vroeger kerkpad, zal in ogenschouw worden geno men, "maak het picobello", vroeg de heer Van Öosterom. Leerungenvervoer De raad stemde in met de vaststelling van de nieuwe verordening leerungenvervoer. De afstandsgrens werd vastgesteld op 4 km, de drempelbijdrage van de ouders op 600,-, maar wanneer meerdere kinderen uit één gezin van de vervoersmogelijkheid gebruik maken behoeft die maar éénmaal te worden betaald. Goeree-Overflakkee B.V. RECLAME EXTRA KOFFIE/THEE 95! Op zondag 6 juni 1999 is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor verstan delijk gehandicapten in de Ned. Her vormde kerk te Sommelsdijk waarin hoopt voor te gaan ds. G. C. Kunz. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwe zigheid wordt op prijs gesteld. actief in beeld en geluid Op uitnodiging van de kiesvereniging van de SGP NieuWe-Tonge zal ds. K. Veldman, hervormd predikant in Harskamp, op D.V. woensdag 2 juni een tijdrede uitspreken in de Ned. Hervormde kerk van Nieuwe-Ton- ge. Deze dienst begint om half acht. U wordt allen uitgenodigd deze dienst bij te wonen. Allemaal vrolijke, heel ontspannen brandweerlui vrijdagavond in de brandweerkazerne in Middelharnis' Ring. 't Was precies daar dat een automobilist van elders informeerde waar 'de Hooge Heerlijkheid' te vinden was. "Hier...", heeft brandweer commandant Leen Jordaan geantwoord, "hier". De ontspanning vondt z'n oorzaak in die zin uit de uitnodigingsbrief die bekendmaakte dat het nieuwe DAF blusvoertuig was afgebouwd en klaar was voor gebruik. Samen met het nieuwe voertuig voor de blusgroep Sommelsdijk en het hulpverleningsvoertuig was die aan geschaft op 6 maart 1997 toen de gemeenteraad een krediet van 705.000,- voteerde, kapitaal, maar wélbesteed, vond de raad. En natuurlijk wilden B W en het brandweercommando nu de inge bruikname van de laatste van de nieuwe wagens niet geruisloos voor bij laten gaan. Zó mooi en zó compleet is de wagen geworden dat'ie op 12 juni op de beurs 'Brand '99' in de RAI in Amsterdam als 'The flying Dutchman' zal worden tentoongesteld, een predikaat dat ook op het blusvoertuig van Sommelsdijk van toepassing is. Beide blus- ploegen mogen terecht ape-trots zijn! De DAF chassis' werden gekocht bij Best Trucks te Oude Tonge, de opbouw werd opgedragen aan Kenbri Valve te Stellendam die dat werk het uitvoeren door de fa. Akkermans te Oud Gastel. Aanvanke lijk zou de wagen van Middelharnis in Amerika worden afgebouwd. maar de fa. Akkermans bleek aan dezelfde verlangde hoge kwaliteit te voldoen, met toepassing van aluminium onderdelen in de pompen, bestand als die zijn tegen de invloed van brak water. Het was burgemeester mevrouw De Vries die de nieuwe wagen vrij dagavond voorreed. Overigens was het voertuig al langer in Middelhar nis gestationeerd en werd al ingezet toen zondag 7 maart de Staver- brand zich voltrok. Nii was de wagen echt helemaal compleet en glim mend gepoetst. De vorige burgemeester mevrouw Sleurink had een brandweerhart, de nieuwe burgemeester mevrouw De Vries Ujkt daar niet voor onder te zullen doen, met zóveel vervoering heeft ze de brand weermensen toegesproken en hen het nieuwe voertuig in gebruik gege ven, op hope dat er eigenhjk alleen maar mee geoefend zal behoeven te worden maar dat laat de praktijk anders voelen; "hoe langer hoe meer wordt op de brandweer een beroep gedaan", wist de burgemeester. Ze betoonde de brandweermensen haar diepste respect en een feestje en wat vrolijkheid mocht dan ook wel, vond ze, dat schept een onder linge band die onmisbaar is om echt op elkaar aan te kunnen. Als 't moet is brandweer Middelharnis gereed voor actie, de man schappen samen met het prachtige stuk technisch vernuft, met een capaciteit van 3800 liter per minuut! Commandant Leen Jordaaii heeft een vrolijk slotwoord gesproken en de roem van de blusvoertuigen van Sommelsdijk en Middelharnis gesproken: "brandweermensen van elders zullen erbij likkebaarden!" verzekerde hij. Op de kop van Goeree, en zéker in Stellendam, weten ze allemaal wel wie Laurens Visser is: de welhaast legendarische CDA-wet houder van de gemeente Goedereede. Meer dan 45 jaar politiek, 40 jaar wethouder, een betrokkenheid bij en een inzet voor 'zijn gebied' die geschiedenis zou kunnen schrijven. Het is dan ook niet verwonderlijk als zoiets ook op je nakroost overgaat, 'en dat deed het' zou Dik Trom's vader hebben gezegd... Niet dat het hier over Dik Trom of diens vader gaat, nee, hierboven ging het over Goerees' wethouder Visser en in het verdere gaat het over diens zoon Cornelis. Hij staat namelijk kandidaat voor het Euro parlement waarvoor op 10 juni a.s. verkiezingen worden gehou den, en 'n Euro-parlementariër van Goeree-Overflakkee, da's nog niet eerder voorgekomen... Drie en dertig jaar geleden werd Cornelis Visser in Stellendam gebo ren en daar groeide hij ook op. Volbloed Flakkeënaar dus. Ambitieus en zeer begaan met het wel en het wee in landbouw en visserij. Daar heeft hij zich op toegelegd. In de eerste plaats is dat al ontstaan van uit zijn Stellendamse komaf, waar hij bij landbouw en visserij is groot gegroeid, en verder door zijn studie aan de Landbouwuniversiteit in Wageningen. In zijn Wageningse periode is hij, vanwege zijn aandeel in een CDA-jongerengroep, in contact gekomen met niemand minder dan Euro-parlementariër Jan Sonneveld. Bij hem is Cornelis in dienst getreden en via hem kwam hij ook in 'Brussel' terecht, het bolwerk van het Euro-parlement. Terwijl Cornelis enerzijds leerde hoe het beleid in Europa gemaakt wordt zag hij anderzijds hoe dat in de prak tijk, ook op de boerderij, uitpakt. En zo raakte hij meer en meer thuis in het Brusselse. Zoals we al schreven heeft ComeUs Visser zijn politieke belangstel ling van huis uit al meegekregen, als erfstukje van vader. Vandaar ook dat hij in de CDA-jongerengroep terechtkwam en ook daar moest worden meegedacht over 'Brussel', over het Europees landbouwbe leid. 'Het boerenbeleid komt uit Brussel vandaan' zegt Cornelis en - aanvankelijk voor studie en als hobby - ging hij zich daar meer en meer mee bezig houden. Maar als je je eenmaal met politieke en Euro-parlementaire zaken bezig houdt, oriënteer je jezelf ook breder. Met andere woorden, het blijft niet alleen bij landbouw en visserij. Ook in breder verband, of beter gezegd, in zo breed mogelijk ver band, ga je denken en werken. En zo is het dat Visser thans, vanuit het CDA, instaand voor dier normen en waarden, met inzonderheid de regio Goeree-Overflakkee, Hoekse Waard, Westiand en Alblas- serwaard in portefeuille, zich opmaakt voor Euro-parlementariër. Niet alleen landbouw en visserij - alhoewel dat zijn specialiteit is - maar alle beleidszaken behartigend gaat Cornelis Visser ervoor. Daarbij mag het gerust bijzonder worden genoemd dat er iemand is vanuit de eigen omgeving en vóór de eigen omgeving, die in 'Brus sel' meespreekt. 'Het belang daarvan wordt veelal onderschat, even als het stemmen voor het Europees Parlement', aldus Visser. 'Heel veel beleidszaken, ook voor Nederland, worden in het Europees Par lement vastgelegd en de gevolgen van de besluiten in Brussel zullen we meer en meer gaan ondervinden in de dagelijkse gang van zaken in ons eigen land. Misschien niet allemaal op een directe manier, maar zeker wel op indirecte wijze. Immers, politiek Den Haag wordt meer en meer gehouden aan wat zich in Brussel afspeelt. Daarom kun je ook maar niet lichtvoetig zeggen dat dergelijke verkiezingen geen of weinig zin hebben'. 'Als je als euro-parlementariër weet dat bepaalde wetgeving nadelige gevolgen kan hebben voor het gebied waarvoor je staat, dan ben je extra alert', zo vervolgt Visser. 'Daar om wil ik niet alleen in Brussel aanwezig zijn, maar ook hier, in Stel lendam, op Flakkee en in de regio, zodat ik aanspreekbaar ben voor de bevolking'. Overigens Ugt het ook in de bedoeling dat Cornelis te zijner tijd de boerderij aan de Voorstraat in Stellendam gaat overne men. Hij zit al jaren, samen met z'n ouders, in de boerenmaatschap Visser. Als misvatting met betrekking tot het Euro-parlement hoor je ook nogal eens dat de parlementariërs stevig aan zakkenvullerij' doen, met andere woorden: overmatig gemeenschapsgeld kosten. Echter, die vheger kan niet meer opgaan. Er is namelijk een gedragscode opgesteld waarin bepaald is dat het Euro-parlementariërschap gesa larieerd wordt op basis van Tweede Kamerlidmaatschap en dat ver goedingen worden verstrekt op declaratiebasis, dus uitsluitend onder overlegging van de kassabon. En daar tekent Cornelis ook voor. In het Europees Parlement wil kandidaat Visser staan voor de normen en waarden van het CDA, die moeten ook daar doorklinken. De eco nomische belangen wil hij verdedigen en hij waakt als het gaat om zeiken die met vrede en veiligheid te maken (kunnen) hebben, zoals uitbreiding van de Europse Unie met Oost-Europese landen. De Europse Unie moet ook een sociaal verantwoord gezicht hebben en goede arbeidsomstandigheden in alle lidstaten. En met betrekking tot de visserij hgt er een bijzondere taak voor Cornelis. Hij is namelijk de enige Nederlandse kandidaat met specialisatie in de visserijsector. En op dat gebied ligt er een juridisch conflict tussen Nederland en de Europese Unie. 'Met betrekking tot de visquota gaan in Nederland de zaken gelukkig goed', zegt Cornelis. Daarvoor hebben we hier de 'Biesheuvelgroep'. De vissers controleren zichzelf en dat gaat prima. Maar de overige landen van de Europese Unie hebben daar andere ideeën over. Die geloven niet dat door de zelfcontrole van de vissers de visquota in goede banen worden geleid, nee, zij willen het aantal vissersschepen terugbrengen. Hierin botst het dus met Nederland en daarin ligt dan ook een taak - in 't bijzonder voor Cornelis - om de inzichten van die lidstaten te wijzigen. Bovendien wordt in 2002 het Europese visserijbeleid herzien en vanwege Visser's specialisatie op dit gebied zal hij daarin ook goed mee kunnen praten. U zult 't begrepen hebben: Cornelis Visser is er klaar voor en hij heeft er zin in. Maar u zult 't ook begrijpen: daarmee is hij er nog niet en daarmee zit hij nog niet in het Europees Parlement. Hiervoor zijn er de verkiezingen op 10 juni... 12 juni: Fietsen met het hele gezin. Fietsen in groepsverband of individueel. Keu ze uit drie afstanden en de mogelijk heid om in twee verschillende plaat sen van start te gaan. De 'Grevelin gen Toertocht' in een nieuM' jasje. De Lionsclubs en toerfietsverenigingen van Goeree-Overflakkee en Schouwen- Duiveland verzorgen op zaterdag 12 juni de toertocht. Rabo treedt op als sponsor voor de financiële ondersteuning. De toertocht staat in het teken van een goed doel. De netto-opbrengst van de tocht komt ten goede aan de Stichting Vakantiewoningen voor Gehandicapten met huisjes op de Klepperstee te Ouddorp en Aquadelta te Bruinisse. Gehandicapten uit onze eigen regio kunnen hiervan gebruik maken. In Middelharnis kan men kiezen uit drie afstanden. De 50 kilometer, die met de route op het eiland blijft. De deelnemers aan de 85 en de 125 kilometer gaan de Grevelingen rond. In Zierikzee kan men starten voor de 125 kilometer en gaat het parcours ook om de Grevelingen. Alle routes zijn uitgepijld en voorzien van controleposten. Gezellig fietsen met je eigen clubje en in eigen tem po. Genieten van de natuur en omgeving. On derweg tijd voor een terrasje. Voor jezelf een prestatie neerzetten door mee te doen en daarmee het goede doel te steunen, geeft een goed gevoel. Daar het een evenement is dat wordt geor ganiseerd door leden van de Nederlandse Toer Fiets Unie, zijn alle deelnemers tij dens de rit automatisch verzekerd bij ongeval. Er kan gestart worden bij het Sportcomplex 'De Staver', Olympiaweg 32 te Sommelsdijk. De 50 en de 85 kilo meter vanaf 8 t/m 11.00 uur. De 125 kilo meter vanaf 8.00 t/m 10.00 uur. Deelnemers die in Zierikzee van start gaan kunnen vertrekken bij het Sportcentrum 'Onderdak', Groene Weegje 7, vanaf 8.00 t/m 10.00 uur voor de 125 kilometer. Tegen betaling van het inschrijfgeld ont vangt u een routebeschrijving en stempel kaart met de benodigde informatie. Bij beide vertrekplaatsen is er ruime parkeer en douchegelegenheid aanwezig. Voor meer inlichtingen kunt u bellen voor Goeree-Overflakkee het nummer (0187) 642149 en Schouwen-Duiveland met nummer (0111) 642542. Bij de warme bakkers van Neder land vinden van zaterdag 29 mei tot en met zaterdag 12 juni de Kras Verras Dagen plaats. Bij elke vijf gulden die de klant bij de warme bakker be-steedt, ontvangt hij of zij een gratis kraskaart. Behalve de nationale prijzen geeft de bakker zelf ook producten uit eigen bakke rij cadeau. De actie is een initiatief van het Voorlichtingsbureau Brood. Vorig jaar werd er voor de eerste keer een grote kraskaarten-actie georganiseerd bij de warme bakker Met name het weggeven van de producten uit eigen bakkerij zorgde voor veel respons en positieve reacties bij klanten. Wegens succes wordt de actie herhaald. Dit maal staat kleinbrood cen traal. Bij elke besteding van 5,- krijgt de klant een gratis kraskaart. Wie een 'lache bekje' - een lachend gbezicht van diverse broodjes - krast, maakt kans op de hoofd prijs of één van de 200 verzilverde etagè- res. De hoofdprijs is een vrij te besteden reischeque ter waarde van 2.500,-. Wie vier puntjes krast, krijgt een tractatie van de bakker en met 4 croissantjes krijgt een klant een nieuwe kraskaart. De deelnemende warme bakkers zijn te herkennen aan de poster die op de etalage- ruit of in de winkel hangt. BEW. BX INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Broodboetiek - Pannenkoekhuis - Croissanterie Hoek Westdijk/Kaai te Middelharnis l met één moorkop NU samen COMBI 1 uur foto-serviee OUIIDOIIP'WMSlTooIJi til. |IIIS7|tt16lll« «11734 RENESS!'Priii»ho|>Hs9iio«n 172 lil.|0lll|«:4« De sleutel gaat van hand tot hand, van de burgemeester mevrouw De Vries, naar commandant Leen Jordaan en vervolgens, en tenslotte naar bevelvoerder Van der Valk (r) die de opbouw en inrichting van het nieuwe voertuig vrijwel dagelijks heeft begeleid.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1