Slagerij Floresteijn GROENlü ASPERGES -^Zz/ lederen eethoek i\999 Winkelbediende ORGELCONCERT m Flakkeese aardbeien nieuwe aardappelen P.V. De Luchtbede Stop de stankoverlast! Havendag Middelhamis EiiAnDEii-iiiEyws '"Een goede belegger, investeert z'n vakantiegeld in dubbelglas! Rendement? 100% binnen enkele weken!'' Dirksland Enig Niveau Minenniumpnjs ^^f^|^ VAN Kempen Ophalen oud papier JacoS T^anis Corndia T^anis-"Kieviet in Oude Tonge i@@d Ze zijn er weer! groene asperges fa. Van Prooijen te Herkingen GO 48 weer binnengebracht door De Zeemanspot HET KIJKVENSTER in Oude Tonge PAGINA 4 Vrijdag 28 mei 1999 g FAMILIEBERICHTEN 1974 - 1999 Op D.V. 30 mei a.s. hopen onze ouders Beste mensen 'OMA CORRY' JANSJE KLEIN-WESTHOEVE WILLEM HOOGMOED NEELTJE KLAZINA VISBEEN de heer J. D. RAS m/v Raadhuisstraat 13, 3253 AN OUDDORP Telefoon (0187) 6813 48 BARTHA JANTINA DALSTRA-SLEGT N H H N H N Gezond en heel lekker. H N N H Ét Lies en Beijke van der Velde u Glaverbel - Alle soorten glas - Diverse soorten HR-glas meer dan traditioneel dubbelglas) - Spiegels as m Postbus 50 3247 ZH DIRKSLAND - Tel. 0187-605022 - Fax. 0187-605592 fam. B. den Baars 6 pers. 495,- Tel. 68 12 49 Doré INTERIEURS Feest voor iedereen Zaterdag 5 juni 1999 rond d'n Diek en de haven. Programma: Blik op kerk en samenleving tj - De val van het kabinet - Een lijmpoging Waarnemer en de dag te gedenken dat zij 25 jaar zijn getrouwd. Wij hopen dat de Heere hen nog lang voor elkaar en ons zal sparen. Pieter en Marieke Come en Lieke Lisette Herbert Wanneer u hen wilt feliciteren bent u van harte welkom op D.V. vrijdag 4 juni van 20.00 tot 22.30 uur in het verenigingsgebouw 'Eben-Haë- zer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Emmaweg 12 3253BD''Ouddorp Wij werden verrast met felicitatie" s, bloemen, kado's en kaarten voor ons 50-jarig huwelijk. Allen hiervoor hartelijk dank! fam. D. C. Admiraal Graag willen wij een ieder hartelijk bedanken voor de kaarten, bloemen en attenties die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons huwelijk. Marco en Jorina Dogterom Ooltgensplaat, mei 1999 Wij willen u allen voor de vele kaarten en atten ties die wij hebben ontvangen met ons 45-jarig huwelijk, dat we 14 mei met kinderen en klein kinderen mochten herdenken, hartelijk bedanken. C. Keur D. Keur-Stolk Wilhelminalaan 11 3247 AS Dirksland Plotseling is overleden onze lieve Wij zijn dankbaar dat we haar gekend hebben en wensen haar dierbaren veel sterkte toe. Nellie en Cesar Don Kim Sommelsdijk, 25 mei 1999 Al de hartelijke blijken van belangstelling en medeleven tijdens de laatste zo moeilijke weken van haar leven en na het heengaan van mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma hebben ons ondanks het verdriet, veel troost en steun gegeven. Wij zijn u hiervoor oprecht dankbaar. In het bijzonder dank aan ds. Van Estrik voor de geestelijke begeleiding en het leiden van de rouw dienst. In het bijzonder ook dank aan het team vrijwilli gers en veiplegend personeel van hospice 'Calan- do' in Dirksland voor de liefdevolle verzorging en gastvrijheid. Dank aan de huisartsen in Ouddorp en aan dokto ren en veiplegend personeel van het Van Weel Bethesda ziekenhuis. Ook dank aan de medewerkers van Arensman Uit vaartverzorging voor de coiTecte verzorging van de begrafenis. Fam. K. Klein Ouddorp, mei 1999 Nog bedroefd om het verlies van onze moeder en oma. geven wij u kennis van het plotseling heen gaan van onze vader en opa sinds 25 december 1998 weduwnaar van Pieternella Hagens 10-10-1909 124-5-1999 Ooltgensplaat: P. Hoogmoed E. C. Hoogmoed-van Dijk Petra Corine Wageningen: W. B. Hoogmoed A. Hoogmoed-Bakker Michiel Marianne Koomlust 21, Sommelsdijk Coaespondentie-adres: Lange weg 61b, 3257 KC Ooltgensplaat De crematie heeft heden, vrijdag 28 mei, te Rotter dam plaatsgehad. Bedroefd, maar dankbaar dat zij zo lang bij ons mocht zijn, geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze lieve zorgzame moeder en oma sedert 17 maart 1974 weduwe van Dingeman Visser Geboren: 25 maart 1911 Overleden: 27 mei 1999 Middelhamis: Lenie en Jaap Rooij-Visser Marja en Jaap Manon en Iinanda Ella en Cock Jeroen en Ilse Erna en Johan Joi-di en Ilona Middelburg: Dick en Teunie Visser-de Gast Ivanka Loretta en Bas 27 mei 1999 Verzorgingshuis 'De Goede Ree" te Sommelsdijk Correspondentie-adres: J. Rooij. Gel. Comelissestraat 16, 3241 GJ Middelharnis Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 29 mei van 19.00 tot 20.00 uur in de zaal van 'De Goede Ree' Prinsessenlaan 51 te Sommelsdijk. De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. gehouden worden op maandag 31 mei om 13.00 uur in de kerkzaal van 'De Goede Ree' (in gang Stoofhoek). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als uitnodiging te beschouwen. Bedroefd hebben wij moeten vernemen dat ten gevolge van een noodlottig ongeval is overleden Hij was vele jaren bestuurslid bij onze Vereniging. Door zijn enthousiasme en positieve instelling heeft hij zeer veel voor onze Vereniging betekend. Wij wensen zijn echtgenote en kinderen veel sterk te bij dit zo abrupte verlies. Namens het bestuur van de Vereniging van Bedrijven Goeree-Overflakkee. G. J. Helmig, voorzitter. B. van Beek, secretaris. GEVRAAGD Als ik de dingen niet meer weet Als ik de namen niet meer ken en wat ik weet meteen weer vergeet zodat ik onherkenbaar ben, herinner mij dan stralend en in de zon Vol levenskracht toen ik alles nog kon. Bedroefd maar dankbaar dat zij rust heeft ge vonden, delen wij u mede dat op de leeftijd van 91 jaar is overleden onze lieve, zorgzame, altijd vrolijke moeder en oma geboren 20 november 1907 Wij danken de Thuiszorg en de bewoners van Vroonlande voor alle goede zorgen en aan dacht aan haar besteed. Schiedam: J. H. Dalstra R. Gathier Henk en Anneke Jet, Yfke Corinne en Sasker Marieke, Otte Jan Willem en Mariëlle Haamstede: H. B. C. Dalstra W. Pluygers Kommer Jan en Tanneke Laurens en Tineke Rens Anne Marie en Jeroen Sommelsdijk: L. Vis van Heemst-Slegt en kinderen Dirksland, 25 mei 1999 Correspondentie-adres: Strandweg 43, 4328 KL Haamstede De crematie heeft in besloten kring plaatsge vonden. Wij bedanken iedereen hartelijk voor de kaarten en andere attenties die wij ontvingen ter gelegen heid van ons 25-jarig huwelijk Kees van Walsem Els van Walsem-van Popering Op D.V. zaterdag 5 juni, aanvang 20.00 uur, kunt u weer genieten van de prachtige klanken van het Frobe- nius-orgel in de Ned. Hervormde Kerk te Oude Tonge. De zeer ge-renommeerde organist Theo Jellema uit Friesland zal u verrassen met de schoonheid van de 'koning van de instrumenten'. De toegangsprijs is 7,50 voor volwassenen en 5,00 voor scholieren en 65-plussers. Het programma voor dit concert is prachtig toegesne den op het karakter van het instrument. Met zijn helde re en transparante klank is het orgel het meest geschikt voor oude 17e en 18e eeuwse) muziek en juist ook voor nieuwe muziek. Uit deze perioden, barok en 20e eeuw, kunt u luisteren naar een aantal hoogtepunten. Het programma luidt als volgt: van Dietrich Buxtehude: Ciaconia in e en 'Nun freut euch, lieben Christen g'mein' (koraalfantasie), van Olivier Messiaen: 'Les ressuscités et la lumiere de Vie' en 'La manne et Ie Pain de Vie' (uit 'Livre du Saint Sacrement'). van Johann Sebastian Bach: 'Wir glauben all an einen Gott' (BWV 680 en BWV 740; Praeludium en fugainC,BWV531. Theo Jellema werd geboren in 1955, studeerde orgel aan het conservatorium te Groningen in de orgelklas van Wim van Beek en behaalde zijn solodiploma met onderscheiding in 1978. Sinds 1986 is hij organist van de Martinikerk te Frane- ker. Naast zijn werkzaamheden als docent hoofdvak orgel aan de conservatoria te Groningen en Arnhem heeft hij een uitgebreide concertpraktijk. Hij maakte CD-op-names op belangrijke historische orgels. In 1999 voert Theo Jellema op orgels in Noord-Nederland het complete orgelwerk van Messiaen uit. 1. 3. Peuterdijk 59,9249 AW Herkingen, (0187) 66 93 17 Die heerlijke Woensdagmiddag en zaterdagmiddag gesloten Noorddijk 2 3248 LH Melissant Tel. (0187) 60 15 23 TE KOOP TE KOOP en Boomvliet 9, Dirksland Tel. (0187) 60 23 76 Bovenstaande postdui- venvereniging nam op 22 mei 1999 deel aan een wedvlucht vanuit Ablis. Afstand 390 km. In concours waren 227 duiven die om 08.15 uur met westenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.13.21 uur en haalde een snel heid van 1309.32 m.p. min. De gedetailleerde uitslag luidt: A.hetJonkl, 15,22, 30, 33, 38, 41; H. Kievit 2, 16; A. Riedijk 3, 27, 37, 39; C. Logmans 4, 8, 17, 53; S. H. Stoop 5, 45, 47, 48; M. Huizer 6, 7, 20, 54, 56; J. den Boer 9, 11, 12, 13, 23, 26, 28, 29, 32, 42,43,44,51,52,55,57; A. Molenaar en Zn. 10, 14, 25, 36, 40, 46, 50; F. Hogerwerf 18; D. Kievit 19, 24, 35; M. v. d. Och tend 21; T. v. d. Ochtend 31,34,49. Svedex Solution is een i<onnpleet geleverde aanbouwlost die naar wens in verschillende nnaten en uitvoeringen kan voorden opgebouwd. Dankzij de gepatenteerde Svedex Superlak blijft iedere Svedex kast, ook de volgende eeuw na intensief gebruik, krasvast en kleurecht. de ruimtelijke oplossing Julianastraat 1, 3255 BG Oude-Tonge Tel. 0187-641577, fax 0187-641242 Op maandag 14 juni om 11.00 uur houden B&W van de gemeente Middelhamis een hoorzitting in het gemeen tehuis. Op deze hoorzitting kunnen bedenkingen wor den aangevoerd tegen het voornemen van B&W om mee te werken aan het uitbreidingsplan van de varkens houderij aan de Vroonweg te Middelhamis. De uitbrei ding betreft circa 1.200 varkens. Het gemeentebestuur is verantwoordelijk voor het milieu en de raimtelijke ordening. Men staat thans voor de beslissing enerzijds tegemoet te komen aan de eco nomische be-langen van enkelen en anderzijds het waarborgen van de collectieve belangen van de inwo ners. Volgens de Huurdersvereniging Middelhamis lopen hier lichamelijke en geestelijke gezondheid, het woongenot, een schoon milieu en het landschappelijk schoon ge-vaar. De Huurdersvereniging verwacht van de ge-meente dat zij in deze kwestie preventief optreedt tegen de vergro ting van de stankoverlast door strak om te gaan met het vastgestelde ruimtebeleid c.q. het bestemmings-plan. Ook dient zij de collectieve belangen van haar inwoners zwaarder te laten wegen dan de economische belangen van enkelen. De huurdersvereniging roept een ieder op de hoorzitting te bezoeken om zodoende uiting te geven aan de publieke opinie over de stankoverlast. Het bestuur van de Huurdersvereniging Middelharnis 11.00-19.00 uur: Braderie rond de haven. 11.00-17.00 uur: Demonstraties modelbouw-vereniging (over de Wilhelminabmg). 11.00-17.00 uur: Rondvaarten Muiderbitter, vanaf plein eind Vingerling. 11.00-17.00 uur: Vrijmarkt vanuit Parlement tot hoek Spuistraat. 11.00-20.00 uur: 'Verkeer', Spuiplein en Vingerling; politie-activiteiten met o.a. helicopter, paarden, hon den, boot en alcoholcontainer. 11.00-17.00 uur: Gyrospace (vhegsimulator) en het avonturenschip van Captain Iglo, Spuiplein. 11.00-18.00 uur: Break Test Car en Driving Simulator, Spuiplein. 11.00-18.00 uur: 'Milieu en water'Spuiplein, o.a. skel ters, kleindiertentoonstelling, jeugdvisdemonstra- ties- en wedstrijd, Ecoloss. 11.00-17.00 uur: Islandhopper, voor de ABN/AMRO- bank. 11.00-16.00 uur: Muziek op Diekhuusplein. 14.00-15.00 uur: Concert Koninklijke Fanfare Sempre Crescendo, Diekhuusplein. 19.00-22.50 uur: Karaoke aan de haven. 23.00 uur: Vuurwerk. De gehele dag is er muziek rond de haven. Organisatie: Stichting Evenementen Middelharnis. De GO 48, die afgelopen dinsdag door de reddingboot Carlot bij de uiterton van het Slijkgat werd overgeno men van de sleepboot Balau, was weer naai- zee ver trokken nadat de motor was gerepareerd. Deze reis duurde echter niet lang, want op donderdag 27 mei was er weer motorstoring en moest sleepboothulp worden ingeroepen. Het verhaal van dinsdag herhaalde zich. De Balau bracht de viskotter tot de uiterton en kon vanwege de diepgang niet verder. De Zeemanspot, die inmiddels haar onderhoudsbeurt heeft gehad, was weer in de vaart en vertrok 11.15 uur om een uur later vast te maken aan de GO 48. De kotter werd voor de tweede keer binnen een week naar de buitenhaven gesleept en daar afge meerd aan één van de steigers bij de Gemeentelijke Vis- afslag. Monteurs van de motorenfabriek waren reeds op zee aan boord gebracht en waren daar al begonnen met de reparatie. Het kabinet is gevallen. Dat kan geen nieuws meer zijn. Vorige week zinspeelde ik erop. het zat een beetje in de lucht. De ene stem van senator Hans Wiegel gaf de doorslag. Daardoor is hij voor de één de held van de dag (van de nacht!) geworden, terwijl de ander hem afschil dert als een onbetrouwbaar lid van een coalitiepartij, iemand die zijn woord heeft gebroken. Premier Wim Kok deed nogal opzienbarende uitspra ken over het optreden van Wiegel. Hij zou bewust en opzettelijk 'het kabinet hebben opgeblazen', en dat was, volgens de premier, beneden de maat. Als ik het mag zeggen - trouwens vele anderen hebben het al gezegd - dan was de reactie van Kok be-neden de maat. We leven immers in een democratie? En ieder parlementslid heeft een eigen verantwoordelijkheid, zodat hij voor of tegen kan stemmen. Van Wiegel, die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat hij tegen een referendum is. mocht niet worden verwacht dat hij zou vóórstemmen om het tweede paarse kabinet te redden. Bovendien - ook dat is niets nieuws - is niet Wiegel aansprakelijk voor de val van de regering, maar D'66, die aan het aannemen of verwerpen van het wetsvoor stel de sa-menwerking in de regering had verbonden. Nu het dan zover gekomen is en het wetsontwerp één stem tekort kwam. moet men niet de beschuldigende vinger naar Hans Wiegel uitsteken Wat nu? Dat is de vraag die politiek Den Haag bezig houdt. Nadat Haie Majesteit kennis heeft genomen van de adviezen van de verschillende fractielefders heeft zij Tjeenk Willink als informateur aangewezen. Die moet eerst een lijmpoging ondernemen. De PvdA en de VVD voelen daar wel iets voor. D"66 was in eerste instantie niet zo gelukkig. Die partij kan ook eigenlijk niet akkoord gaan zonder gezichtsverlies te lijden. Zij heeft van het referendum een breekpunt ge-maakt. Als troostprijs is nu een raadgevend referendum voor gesteld. Daai voor is niet. zoals bij een correctief refe rendum, een grondwetswijziging nodig. Misschien dat dit een lokkertje is om D"66 alsnog over de streep te trekken. Ik zou het. eeriijk gezegd, een beschamende vertoning vinden, wanneer de breuk in de regering op deze manie^ zou worden hersteld. Dan zou de hele commotie van vorige week voor niets zijn geweest. En het aetuiat van minachting voor de volksvertegenwoordiains^ om. nadat de Eerste Kamer het referendum heeft verworpen! nu meteen weer met een referendum aan te komen. Daar komt nog bij. dat Paars II gedurende de tien maan den dat ze aan het bewind waren, nu niet zulke gewel dige wapenfeiten op haar naam heeft staan. Moet dat pnncipeloze be-leid dan maar weer worden voortgezet Nee. wat mij betreft mogen de paarse ministers en staatssecretaiissen met onbepaald verlof naar huis. Morgen, zaterdag 29 mei. zal bij u het oud papier weer worden opgehaald. Graag het papier voor 9 uur 's mor gens buiten zetten. !?^m^^'"h ^f'restauratiefonds van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4