IE (010)2741135 ZAFIRA Opnieuw boerenschuur in de as gelegd Deelnemers van D'n Duyt worden in 'Entrez' eclite obers isise: kievit warmte EEN ZON BORD EN JE KUNT WEL INPAKKEN. KEES DÖRR Zang- en Oi^elavond Politie 24-uurs telefoon: Bazar 'De Goede Ree' 0187 - 48 26 09 Zaterdagavond 29 mei a.s. concert 'One More Voice' te Oude Tonge Toezenden 'valse fakturen' chr, streekblad op gereformeerde grondslcig voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden Aanrijding met letsel GETUIGEN GEZOCHT EENZIJDIG ONGEVAL Doorgewinterde rijder zonder rijbewijs Garage Knöps B.V. VASTGOED Visser Visser Vrijdag 28 mei 1999 71e jaargang nr. 6807 Rotterdam-Rijnmond OUDE TONGE - Aan de Stationsweg te Oude Tonge werd zaterdag een 6-jarige jon gen uit Oude Tonge voor de ogen van zijn vader aangereden door een personenauto. Vader was overgestoken en had tegen zijn zoon gezegd om ook over te steken. De jon gen aarzelde kennelijk en toen hij toch besloot om over te steken was een personen auto inmiddels zo dicht genaderd dat deze de jongen niet meer kon ontwijken. De jongen is met een gebroken been opgenomen in een ziekenhuis. STELLENDAM - Donderdagmiddag rond 16.00 uur werd op de rijksweg N57 in de berm ter hoogte van kilometerpaal 21.6 een vouwwagen aangetroffen die door een te zware belading van stenen bezweken was. De vouwwagen is vermoedelijk versleept van de hoofdrijbaan naar de rechterrij strook en de berm. Door de poütie wordt een onder zoek ingesteld, hierbij vraagt zij hulp van getuigen. Indien u tussen woensdag 19 mei, 11 uur in de avond en donderdag 20 mei, vier uur in de middag op de rijksweg N57 iets heeft gezien met betrekking tot bovenstaan de, wordt u verzocht contact op te nemen met politiebureau Middelhamis: (010) 2741135 (lokaal tarief). MISHANDELING te ouddorp Maandagnacht rond half drie werden op het Molenblok, door een groep van zes nog onbekende jongeren, twee mannen van 21 jaar en 23 jaar om nog onbekende reden mis handeld. De 21-jarige man uit Middelhamis werd door de groep achtervolgd toen hij zijn 23-jarige vriend uit Rotterdam passeerde. Toen de Rotterdammer zijn vriend wilde assisteren werden beide mannen diverse keren geslagen en geschopt. Beide slacht offers raakten gewond. Vrijdag 21 mei omstreeks 16.00 uur vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Een- drachtsdijk te Stellendam. Een 30-jarige Vlaardinger is door nog onbekende oorzaak met zijn auto in de bocht de dijk afgereden en in de sloot terecht gekomen. De man kon nog uit zijn auto kruipen en is verder door passanten geholpen. Met letsel aan de nek en de rug werd de man naar het Dijkzigtzieken- huis gebracht. De auto moest worden weg- getakeld en is technisch onderzocht. HELLEVOETSLUIS/STELLENDAM - Vrij dag 21 mei omstreeks 06.10 uur werd op de Provincialeweg 31 te Hellevoetsluis een 36- jarige inwoner van Vlissingen bekeurd omdat hij zonder rijbewijs reed. De man reed al jaren zonder rijbewijs en was daar diverse keren voor bekeurd en veroordeeld. De man bleek hardleers want na het in ont vangst nemen van de bekeuring snelde hij naar de auto en reed weg. Ditmaal op de hie len gezeten door de politie. Uiteindelijk kon de man op de Rijksweg 57 nabij Stellendam pas tot stoppen worden gedwongen. Hij mocht weer mee naar Hellevoetsluis, alwaar hij weer een proces-verbaal kreeg, ook voor de overtredingen onderweg en zijn auto werd in beslag genomen. Nieuw van Opel: voor alitor ij den mt plezier Op zaterdag 19 juni 1999 hopen we de jaar lijkse bazar te houden in Verzorgingshuis 'De Goede Ree'. Vanaf 10.00 tot 16.00 uur kunt u terecht voor o.a. patat, pannekoeken, poffertjes, bloemstukjes, ijs, vis, kado-arti- kelen en nog veel meer. Natuurlijk is er ook weer een rommelmarkt. Voor de jeugd is er een kleurwedstrijd. De kleurplaten zijn vanaf vrijdag 21 mei voor 0,50 per stuk af te halen bij de receptie van 'De Goede Ree'. De uitslag wordt bekend gemaakt op zater dag 19 juni om 15.30 uur. Iedereen is van harte welkom! V^oor Mw |nieti|bele wooM- CM rt<uif(oviiJrort Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning COMBi actief in beeld en geluid MELISSANT - Afgelopen dinsdagmiddag is aan de Noorddijk, net buiten Melissant, een houten schuur van het landbouwbedrijf van E. (Lies) van Putten, geheel door brand verwoest. De geteer de schuur brandde als een fakkel, waarbij de rookontwikkeling in de wijde omgeving zichtbaar was. De belendende percelen - het woonhuis, een tweede landbouwschuur en een mestsilo - kon den worden gespaard. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De brand ontstond even voor drie uur toen in korte nabijheid, ca. 15 meter, van de afgebrande schuur een partij takken werd opgestookt (met vergunning). De stevige wind bUes de vonken van dit vuur naar de houten schuur, waarop deze vlam vatte en in zeer korte tijd in üch- terlaaie stond. Het moment waarop de brand ontstond en zich razend snel uitbreide is overigens aan het oog van de 'takkenstoker' ont gaan. Deze was voor andere werkzaamheden naar de wat verder gele gen akker gegaan, toen een blik over zijn schouders hem leerde welk onheil er in die luttele momenten tijds geschied was: de schuur was niet meer te redden. In de schuur stonden alleen nog een uienrooier en een frontklapper, het overige landbouwgereedschap was in bedrijf. Door de wind sloegen de vlammen ook naar het woonhuis en naar de andere schuur en raakten ook de over het dak van de woning groei ende planten in brand. Doordat de blusploegen van Melissant en Dirksland deze percelen en de silo met daarin ca. honderd ton varkensmest goed nat hielden, kon uitbreiding van de vuurzee worden voorkomen. De brandende schuur kon echter niet anders dan als verloren worden beschouwd, waarom men deze 'gecontroleerd liet uitbranden'. Overigens ondervond het bluswerk hinder van een defect in de toe voer van water. Doordat bij graafwerkzaamheden te Stellendam een ringleiding was stuk gestoten beschikten de spuitgasten slechts over weinig bluswater. Burgemeester mevrouw De Vries verricht de openingshandeling In Den Briel vind Je 'de Gulle Geus', in Goes 'Nr. 9' en sinds dinsdagmorgen in Middelhamis 'Ëntrez', drie lunchrooms op dezelfde leest geschoeid. In Middelhamis zijn het 'deelnemers' van Activiteitencentrum 'D'n Duyt', jongens en meisjes met weliswaar een verstandelijke handicap, maar inmiddels be dreven in het serveren van koffie, thee of een verfrissing aan de gast die er binnenwipt. Veelal zuUen dat vermoeid geraakte shoppers zijn die Middelhar- nis' winkelcentrum hebben bezocht, want 'Entrez' ligt daar midde nin, aan de Eendrachtstraat waar D'n Duyt ook haar woonwinkel 'Het Ambacht' runt, ook bemand door een aantal van haar deelne mers. 'Het Ambacht' en 'Entrez' grenzen aan elkaar en zijn ook van binnenuit bereikbaar. Daar, op dat hoekje, manifesteert zich dan ook de integratie van de gehandicapte in het leven van alledag. Locatiehoofd Peter van Wensen (46) maeikt zich daar al sinds 1983 sterk voor. Meerdere van zijn deelnemers zijn dagelijks bezig op 'Ruitenboer', een samenwerkingsproject met de V.B.O. Groen school en al langer sluimerde de wens iets in de consumptieve sfeer te doen. "Een terras bij D'n Duyt', had een orthopedagoge Renée Schoen makers geopperd, maar de heer Van Wensen mikte op een locatie waar méér volk op de been zou zijn. Het werd het winkelcentra, N.B. het pand naast 'Het Ambacht', mooier kon verhuurder Van der Vliet het niet maken. Grote vreugd dan ook toen 'Entrez' dinsdagmorgen officieel geo pend kon worden. Dat gebeurde door burgemeester mevrouw De Vries-Hommes met het stukslaan van een theepot met als symboliek dat dé scherven geluk zouden brengen. Over de komst van 'Entrez' heeft mevrouw De Vries zich bijzon der enthousiast getoond, zo moet het gaan, vindt ze, ook de ver standelijk gehandicapten als gewone mensen in een gewone zaak. Zij is er trots op en blij mee dat 'Het Ambacht' en 'Entrez' deel uit maken van het Middelhamisse winkelbestand en klets..., daar ging'ie aan diggelen, de witte theepot. T.b.v. de bemanning van 'Entrez' werkt 'D'n Duyt' samen met het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' en 'Ophelia' (Stichting t.b.v. lichamelijk gehandicapten) van welke twee medewerkers aan 'Ent rez' verbonden zijn; zij zijn in de keuken te vinden. Voor de bediening zorgen per dag 5 a 6 deelnemers van 'D'n Duyt' Hoezeer ook 'Entrez' door veler sympathie gedragen wordt bleek uit het dankwoord zoals de heer Van Wensen dat sprak, o.a. rich ting Bram Quist en Joop Buys, twee 'fantastische vrijwilligers' die enorm veel werk hebben gedaan. Rian Lokerse is er teamleider. Marleen van Gurp is er begeleider en.An Hobbel sprak een ontroerend dankwoord, waarin ze voor al plaats gaf aan haar wens dat haar moeder gauw uit het ziekenhuis mag komen. De leden van het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' organi seren samen met hun dirigent Willem Christian Meyboom en organist An- dries Stam een concert in de Rooms Katholieke kerk te Oude Tonge. Reeds eerder zong 'One More Voice' in dit prachtige kerkgebouw. Tijdens één van de kerstconcerten in 1998 waren ze er te gast bij mannenkoor 'Ons Koor'. Vanaf dat moment leefde de wens bij de koorleden, hier snel weer te gaan zingen. Op het programma staan 'Lobet den Herm alle Heiden' van Johann S. Bach, drie psal men van Edvard Grieg, een viertal bekende liederen uit de bundel van Johannes de Heer (Nader, mijn God, bij U..., Al de weg leidt mij mijn Heiland..., Veilig in Jezus' armen... en Wat de toekomst brengen moge...), twee orgelsoli van Johann S. Bach, het 'Festival Te Deum' en 'Rejoice in the Lamb' van Benjamin Britten. Tijdens het zingen van de werken van Grieg en Britten, zullen enkele leden van 'One More Voice' een solo-partij voor hun reke ning nemen. Wij hopen op uw komst. De toegang is vrij, behoudens een collecte voor de gemaakte kosten. De kerkdeuren staan open vanaf 19.45 uur, het concert be gint om 20.00 uur. ('One More Voice' zong dit concert eerder op 22 mei jl. in de Ned. Herv. kerk te Mid delhamis. Dit concert, dat gehouden werd ten bate van de bouw en organisatie van een timmerwerkplaats in Bacau (Roemenië), een project van de Oost-Europa werkgroep Mid delhamis, bracht het mooie bedrag op van mim 440,-). DE ERA MAKELAAR MAAKT'T WAAR! Bij de politie Goes zijn enige meldingen bin nen gekomen van in Goes gevestigde bedrij ven dat zij een rekening hadden ontvangen van een voor hen onbekend bedrijf met het verzoek het op de rekening vermelde be drag binnen een aantal dagen te betalen. Dit voor zgn. geleverde goederen of het plaatsen van advertenties of vermelding in een Be drijvengids. Uit onderzoek is gebleken dat het vermoedelijk 'valse fakturen' betreft van niet bestaande bedrijven, want bij bellen naar het op de rekening vermelde telefoon nummer kreeg men een antwoordapparaat. MIDDELHARNIS - D.V. zaterdag 5 juni zal er in de Nederlands Hervormde Kerk van Middelhjimis een zang- en orgelavond gehouden worden ten bate van de overkomst en pastorie van ds. J. Karels naar de Gere formeerde Gemeente van Middelhamis. Medewerking verleent Johan Hamelink. Hij zal het schitterende Leeflang-orgel van deze pas gerestaureerde kerk bespelen. Hamelink studeert orgel bij Everhard Zwart (zoon van de beroemde Willem Hendrik Zwart en leer ling van Feike Asma). Hij zal onder andere Psalm 33 en 75 van Jan Zwart en Ps. 111 van Willem Hendrik Zwart ten gehore brengen. Ook zal de heer G. Slootweg, die als docent geschiedenis verbonden is aan de Chr. s.g. 'Prins Maurits' te Middelhamis, een lezing houden over Petrus Datheen, iets wat ook zeker de moeite waard zal zijn. In verband daarmee zullen er ook enkele Psalmen van Datheen (met wisselzang) gezongen wor den. Verder zal ouderling G. J. Koppelaar de avond openen en sluiten. l Van deze avond zal, bij voldoende belang stelling, een CD-opname worden gemaakt. Ook zijn er orgel-CD's van Bram Bout, voor een lage prijs, te koop. De avond zal om 19.30 uur beginnen. De toegang zal gratis zijn, maar er zal wel een collecte gehouden worden met als doel het bestrijden van de onkosten en de kosten van de overkomst van ds. Karels. Iedereen is van harte uitgenodigd. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee nu in onze showroom SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187-48 72 72 (PASSACE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187 68 17 55 Haveneindy 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 48 59 92 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Centrale verwarming Luchtbehandeling Meet- en regelsystemen Service en onderhoud Gasinstallaties Watennstallaties Sanitair Lood- en zinkw/erk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. OUDDOI^- WBitimwt 35 T«1. (Q1S7| 681613 fax 6S3734 RENESSE- PrinHho]] Hegtieom 171 tsl, (Olll) 461400 REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 ïiedt u uw huis via ons te koop aan, dan plaatsen wij er een opvallend ERA-bord bij. Een bord waar niemand omheen kan. Dat betekent: u kunt wel vast gaan inpakken, want uw huis is waarschijnlijk snel voor een goede prijs verkocht. Makelaardij (0187)47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middell^arnis l

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1