Flakk^sse Zandingnnorkt Teer geslaagd! ^liLlo:! vöjc r ommelinarkt KIM'S 98 2! Makelaar Leo Tamboer gecert±Eic^d WOZ-taxateur Euromiddag in 'De Sairaritaan' 00 25 TransportoxÉrnainiigen. gevai kirderei \an o.b.s. 'Yb Ektvds' 1^ c^e: ^^eilig orgaan net vrachtauto' s EIIAIIDBI-fflEUli» Bonnenactie markt Sommelsdiik ElËAtlDErt-niEUWS Olieverfschilderijen en krijttekeningen DAGREIS 55+ AARDBEIEN 00 Verse SPUN^IE Honingzoete GALIA MELOEN Vet^ IJSBERGSLA Komkommer JGCsje radijs lllMiilliiiiwiwiiiiiiMr Dinsdag 18 mei 1999 Grote belangstelling, prachtig weer en een gezellige sfeer zijn de karakteristieken waarmee je de Ie Flakkeese Zen- dingsmarkt, die afgelopen zaterdag in Melissant werd gehouden, kan schetsen. Op het bedrijventerrein van trans port- en touringcarbedrijf Mijnders in Melissant stonden ongeveer tachtig kramen, die van stuk tot stuk haar bezoe kers iets anders hadden te bieden. En die bezoekers waren er vele: ca. 5000, uit alle streken van het land. Natuurlijk beoogde de markt een mooie opbrengst t.b.v. de Zending, maar in de praktijk bleek dit evenement nog een ander doel te dienen. Voor velen was de Zendingsmarkt namelijk een ontmoetingsplaats. Bestaande relaties werden onderliouden of verstevigd en nieuwe rela ties werden gelegd. Volgens de heer B. Both, één van de organisato ren van de markt, is het 'onnoemelijk druk' geweest, 'het weer was uitstekend en er is geen onvertogen woord gevallen, het is heel goed geweest, verwonderlijk goed!' Ook van de opbrengst van de markt mag dat worden gezegd: zo'n f40.000 kan er naar de Zending van de Gereformeerde Gemeenten! Een bijzonder geslaagde dag dus. Een bijzondere waardering is er voor de fa. Mijnders. Volgens de organi satie van de Zendingsmarkt was de medewerking van dat bedrijf 'uit de kunst'. 'Dit heb ik zelden zo meegemaakt', zoals Both het ver woordde, maar bovenal is er dankbaarheid aan Hém uit Wiens hand het vele goede op deze dag gekomen is en in Wiens dienst de Zending wordt bedreven. Er is in beraad genomen om D.V. over twge jaar de Tweede Flakkeese Zendingsmarkt te houden. COMBi actief in beeld en geluid Op 26 mei, 2 juni en 9 juni wordt op de markt te Sommelsdijk.een.bonnenactie ge houden. Bij besteding van 5',- wordt een lot uitgereikt, dit moet wórden ingevuld en ingeleverd in een grote bus op de markt. Elke week wordt er een aantal prijzen ver loot, voornamelijk bestaande uit op de markt te besteden waardebonnen. Aan het eind van de actie worden diverse hoofdprijzen getrokken. Het is zeer de moeite waard om de markt ie Sommelsdijk te bezoeken. Herinnerings inlever dagen Rommelmarkt Nieuwe Tonge Aanstaande zaterdag 22 mei is het weer mogelijk om uw spullen voor de rommel markt van de Hervormde Gemeente, die D.V, 26 juni gehouden zal worden, in te leveren. Wij staan vanaf 9.00 tot 12.00 uur weer voor u klaar om de spullen in ontvangst te nemen bij de schuur van de familie Van Kempen aan de Duivenwaardseweg 7. Ook kunnen wij, indien u geen mogelijkhe den hebt om zelf deze spullen te komen bi'engen ze bij u ophalen. Wel voor zaterdag dit doorgeven aan de familie Both, tel. 652072. Overige inleverdata zijn: 5 juni en 19 juni. Training voor Omloop van Goeroe-Over flokicoe! Op zaterdag 31 juli 1999 organiseert de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis-Sommelsdijk een wandeltocht over 10, 25 en 40 kilometer, in het kader van haar 110-jarig jubileum. Enkele leden van Sempre, ervaren Flakkee- omlopers, kennen de behoefte aan trainings- mogelijkheden voor de Flakkeese 'tocht der tochten' en zij zullen dan ook hun beste beentje voorzetten voor wat betreft de orga nisatie. Zet u datum vast in uw agenda, dan leest u er te zijner tijd meer over in de streekbladen. Voor info kunt u bellen met Leen Bogert, telefoon 612428. Rinus Verhage met Magnificat in Witte Kerkje Vierpolders De laatste Avondmuziek van dit seizoen m de historische dorpskerk van Vierpolders (het in 1721 gebouwde Witte Kerkje) zal worden verzorgd door het Vocaal Ensemble Magnificat o.l.v. Rinus Verhage met orgel begeleiding van Wim Diepenhorst. Deze Avondmuziek vindt plaats op 29 mei 1999 en de aanvang is om 20.00 uur. Aangezien er bij het vorige bijzonder suc cesvolle concert met het Tempesta Consort 128 bezoekers waren en nog een aantal men sen geen plaats hadden en daardoor de kerk niet in konden, heeft de concertcommissie besloten een voorverkoop in te stellen. U kunt plaatsen reserveren bij het secretariaat: Bas Rijkeboer, Brielse Rak 13 te Brielle, tel. (0181) 41 00 55. Reserveer op tijd, omdat er maar 90 plaatsen beschikbaar zijn om de akoestiek niet te be nadelen. Het vocaal ensemble Magnificat voert wer ken uit van: Joh. Pachelbel (1653-1706), Missa brevis in D): J. H. Schein (1586-1630), Uit Israëls- brünlein 2 werken); J. C. Bach (1642-1703), Es ist nun aus); J. L. Bach (1677-1731), Unsere Trübsal); L. Mozait (1719-1787), Missa brevis in C) en J. S. Bach (1685- 1750), Jesu meine Freude). De organist speelt de volgende orgelwerken: .loh. Pachelbel (Praeludium in D), C. Erbach (1570-1635), Fantasia in D) en J. Chr. Bach (1735-1782), Sonate in G. De indeling van de kerk zal worden aange past aan de opstelling van het ensemble, om een goede samenwerking te verkrijgen tus sen koor en orgel. Het koor zal worden opgesteld onder de orgelgalerij en de stoelen in de kerk zullen 180° worden gedraaid. De deels met kaarsen verlichte kerk is open om 19.30 uur en de toegangsprijs is slechts 5,00 inclusief koffie of thee in de pauze. Kom, luister en geniet. Aandacht voor gevaorlijke stoffen Arbo campagne Om de werknemers en werkgevers in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche te wijzen op de risico's van het werken met gevaarlijke stoffen, is het tweede deel van de arbocampagne 'Arbo, pak 't goed aan' geheel aan dit onderwerp gewijd. Het gaat dan vooral om stoffen als (accu)zuur, benzi ne, oliën, koelvloeistoffen, oplosmiddelen en lakken. Ook de roetdeeltjes die vrijkomen bij een roetmeting vallen onder gevaarlijke stof fen. Gezien het belang van het onderwerp worden alle werknemers (en werkgevers) in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche uitgenodigd voor de speciale werknemersbij eenkomsten over dit onderwerp. Deze bij eenkomsten vinden plaats in heel Nederland in de periode van 20 mei tot 22 juni. De cam pagne is een gezamenlijk initiatief van de BOVAG, CNV BedrijvenBond, FNV-Bond- genoten en de Unie. Werkgevers en werknemers worden met deze campagne op allerlei manieren geïnfor meerd over het belang van aandacht voor de arbeidsomstandigheden en gevaarlijke stof fen in de branche. Duidelijk moet hierbij zijn dat werknemers en werkgevers een geza menlijke verantwoordelijkheid hebben. De campagne is op 9 september 1998 gestart met het onderwerp 'Arbo is Forever' en duurt tot het einde van het jaar 2000. Thema's die in de komende periode nog aan bod komen, zijn omgevingsfactoren (najaar 1999), veiligheid (voorjaar 2000) en lichamelijke belasting (najaar 2000). In het kader van het tweede thema van de Arbocampagne 'Not for your eyes only' is onder meer een themapaklcet ontwikkeld dat alle ondernemers in de branche gratis ont vangen met daarin een aantrekkelijke poster met allerlei tips en een themaboekje met belangrijke informatie en telefoonnummers. Voor nadere informatie over de campagne (bijvoorbeeld de inschrijving voor de werk nemersbijeenkomsten) kunt u tijdens kan tooruren contact opnemen met de projectlei der van de campagne, drs. A. Boot, tel. (030) 6087746. Bij Life Style Goedereede: In de keuken- en badkamershowroom van Life Style Goedereede, het adres voor cre atief keukendesign, wordt vanaf j.l. zaterdag tot en met 10 juli geëxposeerd door Jack van der Pol. De heer Van der Pol, in 1937 in Haarlem geboren, begon in 1971 met tekenen en schilderen en is nadien enthousiast schilder en tekenaar geworden. Hij noemt zichzelf overigens niet kunstenaar, maar 'creativist'. Het is voor het eerst dat hij exposeert en hij doet dat in de showroom van Life Style, Del ta Industrieterrein 40 te Stellendam. Dins dags tot en met donderdags van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdags van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur. OOLTGENSPLAAT De oranjevereniging 'Ooltgensplaat' organi seert donderdag 27 mei een dagreis voor 55- plussers naar het Rotterdamse havengebied. Er zijn nog enkele plaatsen in de bus beschikbaar. Vertrek 's middags om 13.00 uur uit Oolt gensplaat; de dag wordt met een gezellig diner besloten. Opgave tot deelname bij de heer W. de Bon te, tel. 631300. DIRKSLAND Op D.V. donderdag 20 mei zal er namens de jaarmarktcommissie van de Ned. Herv. kerk in Dirksland 'rommel' worden opgehaald voor de rommelmarkt welke de commissie wil houden tijdens de midzomer jaarmarkt van D.V. vrijdag 18 juni. Wat we ophalen zijn klein keukenspul, boeken, platen, cd's, koperen spullen, electronisch spul, computers accessoires, radio's tv's, kinderspeelgoed, spel len, curiosa. Wat we NIET ophalen zijn kapotte spullen, grote spullen, badkuipen, bankstel len en/of andere meubelstukken. Er wordt NIET aangebeld, dus als u uw spullen mee wil geven, graag om 18.00 uur BUITEN neer zetten. Indien u uw spullen moeilijk zelf langs de weg kunt zet ten, dan kunt u bellen naar (06) 22.900.213 en dan zal er bij u aangebeld worden. Vanaf 18.00 uur komen de mensen langs in Dirksland om de spullen op te halen. In de loop van dit jaar zullen alle onroerende zaken opnieuw worden getaxeerd in het ka-der van de Wet Waardering Onroerende Zaken. Als waardepeildatum geldt 1 januari 1999, De getaxeerde waarde is bepalend voor de heffing van de onroe rende zaakbelasting en waterschapslasten en voor zover van toepassing tevens voor de inkomsten- en vermogensbelasting. In één van de uitvoeringsbesluiten van de Wet WOZ is bepaald dat met ingang van dit jaar taxaties en contra-taxaties uitsluitend mogen worden verricht door taxa teurs welke aan speciale vakbekwaamheidseisen dienen te voldoen. Deze taxa teurs worden ingeschreven in een speciaal hiervoor recentelijk ingesteld WOZ- register. Reeds in 1996 behaalde makelaar Leo Tamboer het vereiste WOZ-diploma. Inschrijving in het WOZ-register heeft plaatsgevonden op 19 april 1999 (A- 480212001). Tamboer is hiermede volledig gecertificeerd tot het verrichten van taxaties voor de Wet WOZ. Indien u als particulier of bedrijf twijfelt over de juistheid van de door de ge-meente opnieuw vastgestelde waarde, zo kan door Leo Tamboer een bevoegde contra-taxatie worden verricht. Het makelaarskantoor is telefonisch te bereiken onder nummer (0187) 476555, telefax (0187) 485702. Op 31 mei 1999 zal de Rabobank Middelharnis in het restaurant van verpleeghuis 'De Samaritaan' een euromiddag organiseren voor ouderen. Tijdens deze bijeen komst zal uitgebreid ingegaan worden op de invoering van de Euro. Tevens zal er een video worden vertoond en een zeer leerzame euroquiz worden gehouden, waarmee een mooi prijs te winnen is. De middag zal beginnen om 14.30 uur en zal omstreeks 16.15 uur afgelopen zijn. Wilt u ook aanwezig zijn en bent u ouder dan 60 jaar? Dan kunt u zich aanmelden voor deze bijeenkomst bij Marjon Soeteman, tel. 475132. Allèen a.s. Woensdag Donderdag: 1 Allèèn a.s. Vrijdag Zaterdag; Krop Samen I -^^ 2x 500 gram Kilo ''■^^■lAïf' 'f\:H}, V Prima 10 stuks "De Heere is mijn Herder, mij zal niets ontbreken (Ps. 23 vers 1 onber.) Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis dat de Heere, na een liefdevolle verpleging in 'De Samaritaan' te Sommelsdijk van ons heeft weggenomen onze lie ve moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder ANGENIETHA SUZANNA POORTVLIET sedert 1968 weduwe van Leendert Witvliet 24-08-1912 t 16-05-1999 Spijkenisse: Corma Troost-Witvliet Jaap Troost Marcel en Marcelle Demi Leon en Diana Eindhoven; Pieter Witvliet Catherine Witvliet-de Mooij Fogitte en Martijn Camille Joris 16 mei 1999 Verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: J. Troost, Virgostraat 12, 3204 CT Spijkenisse De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op donderdag 20 mei om 10.15 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. Aansluitend op de rouwdienst zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Staakweg te Dirksland. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de rouwkamer van 'De Samaritaan'. Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als uitnodiging te beschouwen. Stil maar wacht maar, alles wordt nieuw. De hemel en de aarde. Rust zacht LIEVE OMA Marcel en Marcelle Leon en Diana Sommelsdijk, 16 mei 1999 KLEIN OMA'TJE Ik ga slapen ik ben moe Doe mijn beide ogen toe. Welterusten Sommelsdijk, 16 mei 1999 Het bestuur van de Stichting 'Eben-Haëzer' heeft met leedwezen kennis genomen van het overlijden van haar bestuurslid, de heer M. GRINWIS Gedurende een periode van ruim 12 jaar was hij actief lid van ons stichtingsbestuur. Wij bidden de familie Grinwis Gods nabijheid toe bij het dragen van dit grote verlies. Namens het bestuur: M. G. Klink, voorzitter. K. Kasteleijn, secretaris. Ouddorp, mei 1999 Woensdag 19 mei 1999 hoopt om 19.30 uur ds. F. Harinck uit Nieuwerkerk a/d IJssel voor te gaan. TRAMWEG 33 OUDE TÖNgI Stadse Maarten van der Graaff naar finale Nationale Voorleeswedstrijd Op woensdag 19 mei 1999 wordt in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht de finale gehouden van De Nationale Voorleeswestrijd. In de finale nemen 12 provinciale voorleeskampioenen het tegen elkaar op. Voor de Nationale Voorleeswedstrijd namen dit jaar ruim 60.000 kinderen deel aan 1689 schoolronden. Deze ronden leverden dus 1689 schoolkampioenen op. Uit deze kam pioenen zijn tijdens kwart-, halve - en pro vinciale finales de 12 provinciale voorlees kampioenen geselecteerd, en die treden op woensdag 19 mei, morgen dus, met elkaar in het voorleesstrijdperk voor het landskam pioenschap 'voorlezen'. De Zuid-Hollandse voorleeskampioen komt van Flakkeese bodem! Maarten van der Graaff uit Stad aan 't Haringvliet, leerling van de Albert Sch- weitzerschool aldaar, zal morgen in het Utrechtse zich opwerpen tegen zijn collega scholieren uit de overige provincies. Wie weet, wordt hij morgen landskampioen 'voorlezen' en wie weet, mag Goeree-Over- flakkee er morgen trots op zijn dat die kam pioen van haar bodem komt. Een team lesgevers van Transport en Lo gistiek Nederland - de grootste werkge versorganisatie in het wegtransport - gaat op vandaag, 18 mei lesgeven aan de kin deren van de openbare basisschool De Inktvis over vrachtauto's in het verkeer. Twee echte vrachtauto's zullen daarvoor naar de school komen. In het landelijk project 'Veilig op Weg. Zorg datje gezien wordt!' geyen de transporton dernemers vuistregels aan kinderen, zodat ze veilig en bewust kunnen omgaan met vracht auto's in het verkeer. Doel ervan is hun ver keersveiligheid voor nu en voor straks te vergroten. De belangrijkste vuistregel die de kinderen krijgen is 'Zorg dat je gezien wordt!'. 'Als jij de chauffeur ziet, dan ziet hij jou ook', zegt één van de chauffeurs uit de videofilm die de kinderen te zien krijgen. De chauffeurs en de leerlingen steken de duim op als teken dat ze elkaar hebben gezien. In deze film worden ook enkele onveilige situaties getoond die met een paar eenvoudige vuistregels te vermijden zijn. Na een les in de klas krijgen de kinderen de kans om in de praktijk kennis te maken met de vrachtauto, waarbij ze onder andere zelf kunnen zien wat de positie is van een chauffeur in de cabine en wat hij wel en niet kan zien. Ruim 4.000 basisscholen in Nederland kre gen in mei 1997 van Transport en Logistiek Nederland een voorlichtingspakket en prijs vraag toegestuurd. In mei 1998 ontvingen de overige 4.000 scholen het pakket. Maar liefst 65.000 leerlingen hebben inmiddels de opdrachten uit het pakket gemaakt en kennis opgedaan van vrachtauto's en kinderen in het verkeer. Door deel te nemen aan de prijs vraag maakten de leeriingen van de scholen kans op het winnen van een voorlichtings dag waarbij transportondernemingen en chauffeurs met twee vrachtauto's de scholen gaan bezoeken. 'Veilig op weg. Zorg datje gezien wordt!' is een initiatief van de Kring van Jonge Onder nemers, bestand uit ruim 800 leden van Transport en Logistiek Nederiand. Dit zijn jonge transportondernemers, die zelf vaak ook kinderen op de basisschool hebben. Transport en Logistiek Nederiand heeft het initiatief van meet af aan ondersteund. De organisatie onderstreept dat het verbeteren van de verkeersveiligheid een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van alle verkeers- deelnemers. "We willen de verkeersveilig heid verhogen door leeriingen te laten zien wat een vrachtauto is en hoe je er in het dagelijkse verkeer veilig mee kunt omgaan. Door bijvoorbeeld ervoor te zorgen dat je gezien wordt door de chauffeur. Elk ongeval wat we daarmee voorkomen is er één", aldus de heer Noordzij, Algemeen Voorzitter Transport en Logistiek Nederiand. Bij ongevallen waarbij gewonden vielen, waren in 1997 19.934 voertuigen betrokken, waarvan 3,4% vrachtauto's. Bij ongevallen waarbij doden te betreuren vielen waren 1.885 voertuigen betrokken, waarvan 9,1% vrachtauto's. De betrokkenheid van vracht auto's bij ongevallen met dodelijke afloop daalde in 1997 met 12%, bij ongevallen met gewonden steeg het helaas met 5%. In 1997 vielen 5 slachtoffers en 21 gewonden in de leeftijd van 6 tot 12 jaar als voetganger of fietser door een ongeval met een vrachtauto. Omdat kinderen niet altijd zelf aan het ver keer deelnemen, worden ook de ouders na drukkelijk bij het project betrokken. 1 uur fotoservice I OUDDORf WeirjtTDonS Tel. (0187) 68I6I2 fax 683734 RENESSE- PHniihop Hcgeioom 172 M. [Oni)462400 chr, streekblad op gerefomieerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van "adv" of 'adm') tarief per mm 0,42; contracttarieven op aanvraag sluitlngstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uuv sluitingstermijii familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87: e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinwis. tel. (0187) 47 1022, privé (0187) 48 33 92 redacteur: J, Villerius. tel. (0187) 47 1021, privé (0187) 60 14 40 e-mail: drukkerij,dewaal@trefnl (onder vermelding van red) Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ16,50, Per Jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187) 68 1682. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 r AmelafMjsepleIn 60 Rotterdam-zuid B.C. ZaaBeriaan 6 CMrKalantl TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2