Liefde tussen Australiër en Papendreclitse in Middeiliarnis bezegeld LITIE (010)2741135 Ouddorpse landbouwschuur in de as gelegd HAVENDAG 1999 Avondvierdaagse Middelhamis 26 juni Open Dag bij RGL Verkoop stroopwafels Attentie jeugdvissers KENNISGEVING a ^-öi chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Fietstocht over Goeree-Overflakkee Marius v. d. Valk en Lennert Knops werken mee aan benefietconcert VASTGOED in teken van milieu en verkeer aan het wegverkeer Kinderzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge 'De CKristenvrouw' Dinsdag 18 mei 1999 71e jaargang nr. 6805 Het hoUands product dat de wereld over gaat mag zich in een brede internationa le belangstelling verheugen en zéker is dat het geval geweest toen vanuit Papen- drecht de fraaie blonde dochter van de familie Kazen de wereld introk. Redelij kerwijs konden pa en ma vermoeden dat een eventuele a.s. schoonzoon niet 'om de hoek' in Papendrecht zou wonen... Dat vermoeden is bewaarheid, Gerda, zo heet ze, is 'in love' gevallen voor de Aus tralische bosbouwkundig ingenieur Scott Bradley Maskell en hij niet nndnder voor haar toen hij het hollandse 'groene blaadje' wat nader beschouwde. Z'n familie thuis heeft'ie nog wijs gemaakt dat hij in New Zealand ging trouwen, hemelsbreed is dat niet ver van Australië, maar de familie Maskell vloog vorige week helemaal naar Schiphol, Amsterdam, om van daar naar het Middelhamisse woonpark 'Nieuw Zee land' te komen. De 80-jarige oma ging er gauw naar de kap per, want 't jonge, dat was me toch een reis geweest. Vanaf het Middelhamisse 'Nieuw Zeeland' zijn zaterdag Scott en Gerda getrouwd, zo romantisch als 't maar zijn kon. Pa en ma Kazen hebben daar een prachtige tweede woning betrokken en zaterdagmorgen reden daar de paardenkoetsjes voor en wer den bruid en bruidegom met hun gasten naar het Rien Poortvlietmuseum gereden. Daar werd het huwelijk, tweetalig, voltrok ken. Met de dubbeldekker bus is het na de huwe lijksvoltrekking naar Slot Moermond ge gaan waar het bruiloftsfeest werd gehou den. In 'Nieuw Zeeland' hebben zowel de Aus tralische als de hollandse vlag gewapperd onder een fraaie hollandse wolkenlucht waaronder Scott en Gerda hun toekomst hopen op te bouwen. Hij heeft een baan bij een kwekerij van tropische planten in Veen, zij als intercedente bij Randstad uit zendbureau in Papendrecht. Pa en ma verblijven een groot deel van hun tijd in 'Nieuw Zeeland' en daar hebben ze het meer dan uitstekend naar hun zin! Diefstal uit auto(s) Zaterdag 15 mei werden er op de Groene- dijk en de Brouwersdam te Ouddorp diverse auto's van zonaanbidders opengebroken. Na het vernielen van de zijruiten werden er diverse goederen uit de auto's weggenomen. Men had het vooral voorzien op de geluids apparatuur. Ongeval met ULV Zaterdagmiddag 15 mei omstreeks 15.25 urn- moest een ULV, een ultra licht vliegtuigje (278 kg) van het type Tecnam P92E, een noodlanding maken in verband met een motorstoring. Het vliegtuigje met twee inzit tenden kwam neer in een tulpenveld in de Johannespolder te Middelhamis. De piloot, een 51-jarige man uit Nieuwkoop, en zijn passagiere, een 20-jarige inwoonster van Abbenes, raakten bij de noodlanding niet gewond. Het ulv-tje raakte daarentegen zoda nig beschadigd dat het waarschijnlijk moet worden afgeschreven. Nader onderzoek wees uit dat de brandstoftoevoer door ondeskundig handelen defect was geraakt. Tegen de piloot is proces-verbaal opgemaakt. Rijbewijs ingenomen Zondag 16 mei omstreeks 1.00 uur werd op de Langeweg te Middelhamis een 57-jarige inwoner van Sommelsdijk aangehouden. Over een flinke afstand was de man in zijn auto door de politie gevolgd, omdat hij erg traag reed en de gehele weg voor zichzelf nodig had. Uiteindelijk lukte het toch de man te laten stoppen. Daar er, mede door andere recente zaken, ernstige twijfel bestond over de rijvaardigheid van de man werd het rijbewijs ingenomen. Vernieling aan auto In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 mei werd er op de parkeerplaats bij de Dorp- stienden te Ouddorp een auto beschadigd. Kennelijk is met meerdere personen de auto, een Peugeot 106, aan de achterzijde opgetild en op die wijze verplaatst, waardoor schade aan het voertuig ontstond. De politie van de basiseenheid Goeree is op zoek naar getui gen van deze vernieling. Mocht u iets gezien hebben, dan kunt u contact opnemen met de politie basiseenheid Goeree, (010) 2741135. Doorrijden na aanrijding met letsel Zondagmorgen 16 mei omstreeks 2.20 uur werd op de Stationsweg te Ouddorp een 18- jarige inwoonster van Dordrecht aangere den. Nabij een horecagelegenheid stond de 18-jarige jongedame met een groepje te wachten op vervoer toen er een donkerge kleurde Volkswagen Golf over de Stations weg naderde vanaf de Broekweg. De auto raakte de vrouw vanachter tegen haar been waardoor ze via de motorkap en het spat- scherm op de grond kwam. De auto reed met Wie fiets er mee? J.V. 'Sola Scriptura' van de Ger. Gemeente van Middelhamis organi seert een fietstocht van 25 km op D.V. zaterdag 22 mei a.s., t.b.v. het pastoriefonds in verband met de overkomst van ds. Karels. Voor deze fietstocht zijn twee inschrijfpun- ten, nl. het verenigingsgebouw naast de kerk aan de Chr. de Vrieslaan in Middelhamis en het verenigingsgebouw in Herkingen, Onder- langs 6. Inschrijving is mogelijk vanaf 11.00 uur. Kosten 2,50 per persoon (er hoeft voor max. 6 personen per gezin te worden be taald). Langs de route is er gelegenheid om koffie, frisdrank en broodjes te gebruiken. Wees sportief en fiets mee! We verwachten u! De traditionele avondvierdaagse van Mid delhamis zal gehouden worden op dinsdag 1, woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 juni a.s. De afstanden zijn 5 en 10 km. Inlichtingen: Pr. Irenestraat 15, tel. 487965. Inschrijven kan bij het recreatiecentmm 'De Staver' in Sommelsdijk op 1 juni vanaf 18.00 uur. Het vertrekpunt is ook bij 'De Staver' op dinsdag 1 juni om 19.00 uur. OUDDORP - Radio Goeree Lokaal houdt op zaterdag 26 juni haar tweede Open Dag. De lokale omroep van de gemeente Goede- reede opent de deuren voor belangstellenden tussen tien en vijf uur. Ook is er een gezelli ge rommelmarkt op de parkeerplaats voor de studio. De rommelmarktcommissie is nog steeds op zoek naar bmikbare spullen. Deze spullen worden op heel Goeree-Overflakkee gratis bij u opgehaald. U kunt bellen naar 492887 of 682830. De commissie is druk bezig met het organi seren van verdere activiteiten rondom de Open Dag, daarover hoort u de komende tijd meer! Radio Goeree Lokaal zendt uit via 105.6 FM en op de kabel 107.9 MHz. flinke sneUieid door in de richting van de Raadhuisstraat. De jongedame moest in het ziekenhuis aan haar verwondingen worden behandeld en mocht daarna weer naar huis. De politie van de basiseenheid Goeree is op zoek naar getuigen die het ongeval hebben zien gebeuren en/of informatie kunnen ver schaffen over de bij het ongeval betrokken personenauto. U kunt telefonisch contact opnemen met nummer (010) 2741135. Baldadige jeugd Zondagavond 16 mei rond elf uur werd op de Klepperweg te Ouddorp door nog onbe kenden diverse tuinmeubelen uit een achter tuin gehaald en over de schutting gegooid. Een parasol, een vogelhuisje en een schom- melstoel raakten beschadigd. Aanrijding met gewonde Vrijdagmiddag 14 mei vond op de Kon. Julianaweg in Sommelsdijk een aanrijding plaats tussen een fiets en een snorfiets. De snorfiets werd bestuurd door een 13-jarige jongen uit Sommelsdijk. Hij verleende geen voorrang aan een 52-jarige vrouw uit Som melsdijk die op de fiets reed. Door de aanrij ding viel de vrouw met haar hoofd op straat en was korte tijd buiten bewustzijn. De 13- jarige jongen probeerde haar eerste hulp te verlenen, maar een voorbijganger belde de ambulance. Die bracht de vrouw naar het ziekenhuis in Dirksland. Mogelijk heeft zij nek- of rugletsel aan de valpartij overgehou den. De 13-jarige jongen liep geen letsel op. De politie constateerde verder, dat de snor fiets niet verzekerd was. Het verzekerings plaatje was overgeschilderd. De jongen had de snorfiets geleend van een 17-jarige jon gen uit Sommelsdijk. Tegen beiden wordt proces-verbaal opgemaakt. Schieten met luchtbuks Een drietal knapen uit Stellendam en Helle- voetsluis (15 tot 17 jaar) schoten met een luchtbuks ongeveer 20 maal op een bord van Natuurmonumenten bij het Zuiderdiep te Stellendam. Het bord moet nu vervangen worden. De luchtbuks is inbeslag genomen en de jongens worden doorverwezen naar bureau Halt. Van de ladder gevallen Vrijdagmiddag 14 mei verrichtte een man werkzaamheden op het dak van zijn woning aan de Chr. de Vrieslaan in Middelhamis. Tijdens de werkzaamheden viel hij van de ladder. Hij is met lichte verwondingen en ragklachten naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Het blijft de vraag of het verstan dig van de man was om het dak op te gaan. Hij is 90 jaar. Afgelopen vrijdagmorgen is aan de Dijkstelweg in Ouddorp een boerenschuur van ca. 100 jaar oud geheel in vlammen opgegaan. In zeer korte tijd werd de schuur totaal vernietigd. Even voor 12.00 uur kwam de brandmelding te Ouddorp binnen en in zeer korte tijd was de Ouddorpse blusgroep met twee voertuigen ter plaatse) maar op dat moment stortte de brandende schuur al in. Over de oorzaak van de brand werd van meet af al gesproken over brandstichting. Regelmatig werden er kinderen bij de schuur aange troffen, die daar op een ontoelaatbare manier hun vermaak zochten. Zo ook op de morgen toen de schuur in vlammen opging. En inder daad, s middags meldden zich twee vaders met in totaal vier kinde ren (8,11 en 13 jaar) bij de politie met de bekentenis er vuurtje te heb ben gestookt. De kinderen, afkomstig uit Dordrecht, verbleven met hun ouders op een camping in Ouddorp. In de schuur bevonden zich een zo goed als nieuwe landbouwwagen. De vaders zegden toe de schade te zullen regelen. DELFT - Op zaterdagavond 22 mei 1999 a.s., aanvang 19.30 uur, zal er in de Nieuwe Kerk van Delft een benefietconcert plaats vinden ten behoeve van de vluchtelingen uit Kosovo. Het op 1 mei jl. opgerichte Canto et Organo zal door den lande een serie concerten bren gen onder het motto 'Help Kosovo'. Het eerste concert vindt plaats in de Nieuwe Kerk van Delft omdat de organisatie de twee gastkoren bereid hebben gevonden gratis aan dit concert mee te werken. Dit concert is gratis toegankelijk. Wel zal er een collecte worden gehouden voor de slachtoffers van Kosovo. Ook de optredende instramentalisten en de koren staan garant voor een avond die hope lijk een groot aantal bezoekers zal trekken. Het bekende Prins Alexander mannenkoor uit Rotterdam o.l.v. Arjan Breukhoven en de NH Zangvereniging 'Met hart en stem' uit Delft o.l.v. Arjen Leistra zullen klassieke en religieuze werken uitvoeren die variëren van Nederlandstalig tot Gospel. Op deze avond hopen de vennoten van Can to et Organo Marius van der Valk (declama tie) en de organisten Lennert Knops en Jhr. Floris de Geer ook hun bijdrage te leveren. Ds. C. Blenk zal de opening en sluiting van deze avond op zich nemen. Canto et Organo hoopt in de toekomst regelmatig dit soort concerten te organiseren voor de bezoekers uit de Reformatorische hoek als wel voor de liefhebbers van het klassieke en het semi- klassieke lied en orgelspel. De kerk is 's avonds al om kwart voor zeven open. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op D.V. woensdagmiddag 19 mei a.s. ko men de kinderen van Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' en de meisjes van Chr. Meisjeskoor 'Davina' uit Nieuwe Tonge bij u aan de deur. Zij starten nl. om 13.30 uur met de ver koop van overheerlijke Goudse stroopwa fels. De prijs bedraagt 3,50 per pakje en de opbrengst zal ten goede komen aan het koor. Deze aktie zal gehouden worden in Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Herkingen, Middelhar- nis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet. Mocht u niet thuis zijn deze middag, dan kunt u altijd nog terecht bij Ama van Oos tende, Molendijk 31, tel. 651346 en Coby Kom, Korteweegje 40, tel. 651536. Graag tot woensdagmiddag 19 mei! Wil men meevissen met de Jeugdwed strijden van 'De Viscromte' dan kunt u ALLEEN opgeven bij F. van Nimwegen, Hofplein 19, Sommelsdijk, tel. 484886; maar NIET in de kantine van Buurtver eniging 'West' te Dirksland. Het is verplicht om uw visvergunningen mee te nemen en aan de controleurs te tonen, zowel van 'De Viscomte' als van 'De Krammer' en 'Stellendam'. Jeugdcommissie 'Viscromte' Zaterdag 5 juni wordt alweer voor de 18e keer Havendag gehouden in Mid delhamis met spectaculaire activiteiten op en rond het water voor jong en oud van 11 tot 11 uur. Zaterdag 5 juni is ook Wereldmilieudag. Dacirom is voor het thema 'Milieu en Ver keer' gekozen. In het kader daarvan zijn er veel extra activiteiten op het gebied van milieu, die verzorgd worden door het ISGO, de politie, regionaal bureau milieu-zaken (voorlichting voor groene wetgeving bij voorbeeld over stropen), sectie milieutech niek (onder andere monsterneming en voor lichting asbest), Ecoloss (eerste hulp bij milieu-incidenten). Vereniging voor Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Over flakkee, Staatsbosbeheer, Natuurmonumen ten en de Provincie Zuid-Holland (bodem- monstememing). Activiteiten op het gebied van verkeer wor den verzorgd door het ISGO, VVN afd. Nieuwe-Tonge en de politie. Dat zijn onder andere de Brake Test Car en Driving Simula tor en een alcoholcontainer, waar u alles te weten kunt komen over de blaastest. De poli tie is met diverse onderdelen aanwezig, waaronder een helicopter, die achter de Wil- helminabmg te bezichtigen is, en voert een wervingsactie voor nieuwe politiemensen. Er ligt een grote politieboot, die gebruikt wordt voor promotie-activiteiten. Voor de kinderen zijn er skelters en verder een kleindierenten- toonstelhng, jeugdvisdemonstratie en -wed strijd het avonturenschip van Captain Iglo. Voor degenen die iets avontuurlijks zoeken is de Gyrospace (een vliegsimulator) een topper. Voor jong en oud zijn er verder rondvaarten, demonstraties van de modelbouwvereniging en karaoke. Voor de VW/ANWB-winkel komt een tingieter zijn ambacht laten zien. Van 11 tot 19 uur is er een braderie rond de haven en een vrijmarkt voor alle leeftijden in de Spuistraat, vanaf het Parlement. Er is de hele dag door veel muziek met bijvoorbeeld een concert van Sempre Crescendo. Natuurlijk wordt de Havendag om 23.00 uur zoals gebruikelijk afgesloten met een schit terend vuurwerk vanaf de Westhavendijk. De minister van Verkeer en Water staat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met vervangen van de goten in de middenberm van de rijksweg 4 (A29) zal op de hoofdrijbaan van rijksweg 4 (A29) van km. 94,400 tot en met km. 95,400 (het weggedeelte tussen Numansdorp en de Haringvlietbrug) voor het verkeer in beide rijrichtingen een breedtebeperking gelden voor de rijstrook naast de middenberm. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de periode van woensdag 26 mei 1999 tot en met 18 juni 1999, zoveel korter als mogelijk en zoveel langer dan noodzakelijk. Bijzonderheden Tijdens het plaatsen van de verkeersmaatre gel voorafgaande aan de uitvoeringsperiode en tijdens het verwijderen van de verkeers maatregelen na afloop van de uitvoeringspe riode is voor het verkeer in beide rijrichtin gen slechts één rijstrook beschikbaar. In de uitvoeringsperiode geldt op hoofdrij baan richting Rotterdam-Hellegatsplein een verlegging van beide rijstroken zodat er geen vluchtstrook beschikbaar is. Voor de hoofdrijbaan rijrichting Hellegats- plein-Rotterdam geldt in de uitvoeringperio de alleen een breedte-beperking voor de rij strook naast de middenberm. Hedenavond zal er een kinderzangavond gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge, aanvang 19.30 uur. Er komen kinderen zingen van de ZMLK school 'De Wijngaard' uit Barendrecht. Verder verleent het kinder koor 'Van knop tot bloem' uit Ouddorp haar medewerking. Tevens zingen de kinderen van het Chr. Kinderkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge. Er zal een kollekte gehouden worden t.b.v. 'Hulp Kosovo'Wij hopen op een fijne zangavond met de kinderen, u komt toch wel luisteren? MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK We hopen D.V. woensdag 19 mei 1999 ons jaarlijks reisje te maken. De vertrektijden zijn als volgt: Bushalte De Samaritaan08.00 uur Bushalte Zandpad08.10 uur Dienstencentrum08.15 uur Bushalte Oude Tonge08.30 uur IIHWiHWtmillllHl Tel. (0187) 47 01 21 Fm (0187) 47 01 22 E-mail: iiifo@buijze.nl hitp://www.buijze.nl INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Slechts een halfuur na de brandmelding waren dit de schamele restanten van de landbouwschuur aan de Dijkstelweg. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1