NU MET KOKIING! lOefonq DFC» /AN Zl ELST Bekkeninstabiliteit Keukens en Badkamers ASFALTEREN jamilieherichten I I I 1 I i I I 1 1 I I I i i i I 1 I I i I 1 I I 1 I I I I 1 D.V. zaterdag 15 mei I I I I 1 I I I I I 1 I I I I I I I 1 i I EIÜVtlDEII-tllEUWS Samenzang te Ouddorp iliiiiiiy lililll Onbezorgd de zomer door voor slechts 39,50 Opel's vakantie controle: op veler verzoek Life Style Goedereede UW SHELL-LEVERANCIER VOOR - GASOLIE - DIESELOLIE - PETROLEUM - SMEERMIDDELEN H GROKNlü ASP1:RGES h N A/Zeuv.: ASPERGK-PIZ/Jl H A IS er natuurtijk ook Wat leuks te doen EIIAftDEIi-IIIEUWS Warnaar - Looman - van den Ban b.v. t.iès en Beijke van der Velde van 9.30 tot 16.00 uur U komt toch ook? Tot ziens op onze verkoping! De Branding I PAGINA 8 Vrijdag 14 mei 1999 149,-NU WMivn ƒ159,-NU QQ^9 129,-NU f^E^t NU MET 20% KORTING maten 36 t/m 58, speciale korte-taille maten 17 t/m 25 /me^ê Miofe/fWcé/v., GOEDEREEDE A.s. zaterdag 15 mei hopen we naar het strand te gaan. Er zijn twee programma-onderdelen: spel en kampvuur. Het verdient een aanbeveling om in sportief tenu te komen. Spreekt je dit aan? Kom dan ook zater dagavond naar de Open Deur in Goedereede. De deuren staan om 19.30 uur al open, 8 uur begint de avond zodat we om 20.15 uur naar het strand kunnen gaan. Ben jij 15 jaar of ouder? Kom dan ook naar de Open Deur in Goedereede. Hartelijk welkom. Zaterdagavond uit??? De Open Deur in! Tot ziens. Het Open Deur-team VOOR DE HUIZOTHEEK OF MEER INFORMATIE (0900) 899 6050 Zaterdagavond 15 mei a.s. Adverteren in Eilanden Nieuws betei<ent dat uw advertentie ool< buiten de bebouwde l<om wordt gelezen. drukverlagende matrassen en kussens Onder invloed van lichaamsgev/icht en -warmte neemt het visco-elastlsche foam DFC»Tempur volledig de vorm van het lichaam aan. Hierdoor wordt het contactoppervlak groter en wordt het gehele lichaam ondersteund. De druk wordt niet meer geconcen treerd ter hoogte van de benige uitsteek sels, maar wordt gelijkmatig verdeeld over het totale lichaamsoppervlak. Wat is het, hc otaat het en wat kan er tegen .Éii||i;||Si|||ii Bekkeninstabiliteit of symfisiolyse is een veelgehoorde klacht, die tijdens of na de zwangerschap aan het licht komt. Medici gissen naar het ontstaan ervan en zoeken aan alle kanten naar een oplossing van dit pijnlijke pro bleem. Vooral de laatste tijd wordt veel onderzoek gedaan naar het ont staan en de bestrijding van symfysio- lyse. Wat is dit voor een aandoening? Wat is bekkeninstabiliteit? Het bekken bestaat uit twee helften. De twee bothelften van het schaambeen, in het Latijn 'os pubis' genoemd, vormen een onderdeel van het bekken en worden vebonden door de zogenaamde symphyse, een kraakbeenver binding, hier symphyses pubica genoemd. Bij het baren van kinderen kunnen genoem de bothelften iets wijken. Zij worden bij elkaar gehouden door spierbanden die kruiselings van de ene bothelft naar de ande re lopen. Dit zijn de zogenaamde bekkenbo- demspieren. Die vormen letterlijk de bodem van ons lichaam. Het is van groot belang dat deze spieren stevig zijn en in een goede con ditie verkeren, want met hun stevigheid valt of staat onze mobiliteit. Ook is het van belang dat de aanhechting van de botdelen na de zwangerschap weer sterk wordt, anders ontstaan er grote en pijnlijke proble men: symfysiolyse of bekkeninstabiliteit. Tijdens een zwangerschap wordt de bodem van het lichaam zwaar belast. Daarom is het van groot belang dat men al vanaf het begin van de zwangerschap begint met oefeningen ter versterking en training van de bekkenLc demspieren. Daardoor wordt de doorbloe ding gestimuleerd en wordt het weefc^i van de gewrichtsbanden en de spieren gezonder. Ook zullen deze, na eventuele overrekking of overbelasting, sneller in hun oorspronke lijke staat terugkeren. Wanneer de veranke ring van de symfysis en de bekkenbodem- spieren niet in een goede conditie zijn, te soepel of juist te star zijn, dan heeft men kans dat deze tijdens of na de zwangerschap flink overrekt of overbelast raken en niet meer zo snel in hun oorspronkelijke staat terug zullen terugkeren, hetgeen vervelende gevolgen met zich mee kan brengen: bekken instabiliteit. Een vrouw met ernstige bekke ninstabiliteit heeft moeite met lopen en met het bewaren van evenwicht, ze lijdt veel pijn en ze kan feitelijk niet zonder de steun van een bekkengordel. Welke maatregelen kunnen worden genomen? Zwangere vrouwen doen er goed aan om vanaf het begin van de zwangerschap de bekkenbodemspieren te oefenen, al is het maar een paar keer per dag. Op die manier wordt gewerkt aan een langzame verstevi ging van deze spieren en alles wat daaraan vastzit. Heel belangrijk is dat men in een vergevorderd stadium van de zwangerschap het lichaam, en in dit geval bedoelen wij de bodem van het lichaam, meer rust gunt dan normaal. Daarom is het aan te bevelen om iedere middag een extra rustpauze te nemen. En dan niet in een stoel maar op bed, zodat de bodem van het lichaam een poosje geen belasting ondergaat. Zoals gezegd is het ook belangrijk dat een bekkengordel wordt gedragen, waardoor het bekken en de bek kenbodemspieren veel steun ontvangen. In veel gevallen kan in de zwangerschap ook best wat extra hulp worden gebruikt in de vorm van voeding (vitaminen, mineralen en calciumaanvulling). Een extra aanvulling zal een positieve uitwerking hebben op de conditie van spieren, gewrichten, symphyse en tussenwervelschijven. Toch zal alleen het gebruik van een evenwichtige aanvulling van onze voeding niet voldoende zijn voor een volledige bescherming tegen bekkenin stabiliteit. Het is van groot belang dat ook verantwoord met de bekkenbodem wordt omgegaan, dat wordt geluisterd naar wat het lichaam aangeeft over wat het wel kan en wat niet. Ook is het aan te raden om na een bevalling niet direct uit bed te gaan, ook niet om te douchen! Het lichaam heeft tijd nodig om weer aan de nieuwe situatie te 'wennen' In de moderne verloskunde wordt de moeder vaak aangeraden om zo snel mogelijk weer op de been te zijn. Het mag dan wat ouder wets lijken, maar een rustig herstel na de bevalling verdient de voorkeur. De oude ver loskundigen en artsen hadden wel degelijk redenen om het sluitlaken te gebruiken en de kraamvrouw een redelijke periode in bed te houden! Momenteel moet alles sneller, modemer. Toch is dat geen onverdeelde zegen. Het is beter om voorzichtig te zijn omdat de gevolgen van bekkeninstabiliteit erg vervelend en bijzonder ingrijpend zijn in het leven van de vrouw én haar gezin... Welke factoren dragen bij tot bekkeninstabiliteit? Zeker zijn de hormonale veranderingen in het lichaam van de zwangere vrouw de oor zaak van het soepeler worden van de bek kenbodem. Een normaal fysiologisch ver schijnsel, dat overigens pas vrij kort voor de bevalling dient op te treden. Bij veel zwang ere vrouwen treedt dit mechanisme echter reeds eerder in werking, met alle gevolgen van dien: bekkeninstabiliteit. Naar onze mening, en die van veel onder zoekers, spelen chemicaliën hierin een belangrijke rol. Het is al lang bekend dat chemicaliën de gezondheid kunnen aantas ten, hetgeen blijkt uit lange lijsten met waar schuwingen die op verkpakkingen van o.a. medicijnen te vinden zijn. Wij zijn van mening dat de moderne medicijnen, die dik wijls hormonen bevatten, een rol spelen. Tevens is het lichaam gevoelig voor veel synthetische stoffen die in onze moderne leefomgeving voorkomen. Veel van die stof fen worden door het lichaam herkend als vrouwelijk hormoon en hebben een onge wenste uitwerking op het lichaam. Ook het gebruik van de anti-conceptiepil kan een rol spelen. Dit geldt niet alleen voor vrouwen die de pil gebruiken maar voor ieder die resi duen (reststoffen) van de pil binnenkrijgt. De reststoffen van de pil komen namelijk via de urine in de kringloop van het water terecht en worden via het leidingwater weer door mensen opgenomen! Daarnaast zijn er in ons milieu heel veel onbekende schadelij ke stoffen die we binnen krijgen, o.a. door voedsel en water. Van sommige is de toxici teit bekend, waarom ze slechts wor den toegelaten tot een bepaalde hoe veelheid. Het probleem is echter dat er veel verschillende stoffen zijn, die een interactie met elkaar kunnen aangaan. Zij reageren dus op elkaar en kunnen eikaars giftige werking versterken. Zelfs het zo goed bewaakte leidingwater bevat zoveel ongeïdentificeerde stoffen dat het een steeds groter probleem wordt. Velen, jong en oud, zwanger en niet zwanger, krijgen stoffen binnen die de normale lichaamsfuncties ontre gelen. Een voorbeeld daarvan is te vinden in de toename van allergieën. Het is zeker niet denkbeeldig dat ook specifieke verschijnselen, zoals bekkeninstabiliteit, daarmee te maken hebben. Conclusie Nu kunnen we op een wat fatalisti sche wijze blijven toezien of bij de pakken neer gaan zitten. Heel dik wijls weten huisartsen of gyneacolo- gen met deze verschijnselen ook geen raad, of ze ontkennen het bestaan van bekkeninstabiliteit of ze scharen deze aandoening simpelweg onder de noemer 'modeverschijn sel'Ook worden er veel tegenstrij dige adviezen gegeven, wat voor de desbetreffenden veel verwarring en onzekerheid schept. Wij kiezen voor een aanpak die berust op voorzich tigheid bij hetgeen wordt geconsu meerd, met een een goede natuurlij ke aanvulling op de voeding, die een opbouwende werking heeft op de gewrichtsbanden en kraakbeenach tige structuren in het lichaam. Zeker is het verstandig om consumptie van leidingwater te mijden. Het best gezuiverde drinkwater wordt momenteel verkregen door zuive ring via 'omgekeerde osmose'. Ver der moet gestreefd worden naar onbespoten groenten en fruit. Deze maatregelen zijn erop gebaseerd om de harmonie in het lichaam te behouden of te herstellen. Het is van de algemene conditie afhankelijk of nog extra aandacht moet worden geschonken aan andere factoren, zoals een bestaande bindweefsel- zwakte, slechte voedingstoestand of latente en sluimerende infecties, zowel bacterieel als viraal. Met deze factoren moet rekening worden gehouden, omdat dit ook de stevig heid van spieren en gewrichten kan beïnvloeden. Tenslotte willen we ook wijzen op het belang van aange paste oefeningen door een gespecia liseerde fysiotherapeut en het dra gen van een bekkengordel. Al deze maatregelen kunnen versterkend en ondersteunend werken op de bek kenbodem. Blijf altijd bedenken dat bij bekkeninstabiliteit voldoende rust genomen en steun gezocht moet worden gedurende een lange(re) periode. Forceer beslist niets, het zal alleen uw klachten verergeren! Wees ervan doordrongen dat het lichaam een tijd van negen maanden ontzwangeren nodig heeft om tot een algeheel herstel te komen... J. M. Bergsma Ook dit jaar houdt Opel in Nederland op verzoek van veel Opel-rijders een inmid dels bekende traditie in stand: de Opel Vakantiecon trole. Met de zomer lang zaam maar zeker in aan tocht brengt deze service van de Opel-dealer net dat beetje extra zekerheid. Voor slechts ƒ39,50 incl. BTW kan Opel-rijdend Nederland met een ge-rust gevoel de tocht naar de vakantiebe stemming aanvangen. Daar kan geen annuleringsverze kering tegen-op! De voorgaande jaren maakten reeds vele duizenden Opel rijders gebruik van de mo-gelijkheid om zich via de Opel Vakantiecontro le te verzekeren van een onbe zorgde reis naar de zon. Tijdens deze controle wordt de auto door vakkundige Opel technici gecon troleerd op meer dan 20 punten, die tijdens een zomerse rit extra worden belast. Speciale aandacht vergt uiteraard het koelsysteem, waarbij met name de diverse (koel)vloeistofniveaus, de radia- teur, het expansievat en de water pomp worden geïnspecteerd. Uiteraard staan ook de meer gangbare, maar daarom niet min der belangrijke zaken op het inspectierapport. Zoals de rem men, de verlichting, de banden spanning en alles wat verder een grote rol speelt bij de betrouw baarheid en veiligheid van een auto. En mocht er onverhoopt een reparatie moeten plaatsvinden, dan gebeurt dat uiteraard in over leg met de Opel-rijder en uitslui tend met origienle Opel-onderde- len. René Bosman, Directeur Aftersa- les: "Duidelijk mag zijn dat een dergelijke grondige inspectie veel naiigheid kan voorkomen. En de afgelopen jaren is meer en meer gebleken dat onze klanten dat ook inzien. Voor slechts 39,50 inclusief BTW gaan zij op zeker. Overigens hebben wij vorig jaar eveneens kunnen waar nemen, dat veel Opel-rijders voor het maken van een afspraak voor de Vakantiecontrole gebruik heb ben gemaakt van de Opel Dealer Directlijn. Via het gratis nummer 0800-1410 kozen zij de meest simpele en effectieve weg naar de Opel dealer bij hun in de buurt". Inbouwapparatuur Keukenrenovatie Keukenaccessoires B adkamermeubelen Badkameraccessoires Tegels en sanitair Geenaanbetalingen Creatief Keuken en Badkamer Design Delta Industrieweg 40, Stellendam (0187) 49 90 33 Voor een exclusieve keuken en badkamer het juiste adres Geopend: dinsdag donderdag 09.00 - 17.00 uur Vrijdag 09.00-21.00 uur Zaterdag 10.00 - 16.00 uur Staalstraat2 2984 AJ Ridderkerk Telefoon (0180) 42 08 55 oliehandel Toegangspaden Parkeerterreinen Bedrijfsvloeren Sportvloeren ZWAMMERDAM BV u vers van het land al geproefd? N H is het blad voor uw -^^ i STICHT I N G De verkoping zal gehouden worden in Herv. verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhiilaan 3 te Ouddorp a (0187)681989 (0187)682101 Zuidweg 2, Ouddorp [gjBiagigiaBiBiaBjgiaBMBiBiaaBEiBBiaaiBiaagprangiBiBigiBiaEM^^ I Japonnen en fleurige pakjes. Rokken van diverse topmerken. Blouses, ook met lange mouw. Alle 3-clelige pakjes, zowe sportieve als geklede modellen. Molenvliet 121-123, Rotterdam-Lombardiien, tel. (010) 419 30 57 Straatweg 41-43, Rotterdam-Hillegersberg, tel. (010) 422 19 43 maandag en koopavond gesloten Al vele jaren staat Livingstone bekend als de meest flexi bele, landelijke bouwpartner. Of u kiest voor houtskelet- bouw of traditionele bouw, een standaard ontwerp of een eigen ontwerp, een klassiek of een modern huis. de keuze is altijd aan u! Vraag daarom snel de Huizotheek aan. De ware inspiratiebron als u zelf gaat bouwen. In de Doopsgezinde Kerk, Dorpstlenden 3 (parkeerterrein) van lialf 8 tot tiaif 9. Zangbundels aanwezig. Iedereen liarteiijk welkom en breng anderen mee. w ERKEND >VB Dammekant 36 2411 CE BODEGRAVEN Telefoon (0172) 61 92 32 E-mail: info@Zwammerdamgroep.nl Website: www.zwammerdamgroep.nl Herkingen, (0187) 66 93 17 Deze advertentie werd mogelijk gemaakt door: Gas - Water - Wai-mte

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 8