Met de fietspont weer naar Hellevoetsluis ItlameettiwM Nieuwe Tonge voelt zich verrijkt met vernieuwde Rabobank isx (\-0> BABBELTRUC Blusploeg Dirksland 3e Rommelmarkt in Ooitgensplaat Psalmzangavond Kloetinge Nacht van Stellendam JUi,^MlNNAARD VASTGOED Voor de laatste keer Klaas Jan Mulder Verkoopdag Rockanje De Zeemanspot komt vissers te hulp Verkoping bij opbod chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Kerkdienst Geref. Gem. Dinsdag 11 mei 1999 71e jaargang nr. 6803 Raad Middelharnis: Es gibt wieder insein in Zeeland; er bestaan weer eilanden in Zeeland, zegt de Almanak van de Zeeuwse pon tjes en jawel, ook de fietsveerpont Middelharnis-Hellevoetsluis staat er al in. De raad van Middelharnis stelde zich in z'n vergadering van jl. donder dagavond garant voor een sympathie bijdrage van ƒ8.400,- over de eerst komende twee exploitatiejaren. Ook de gemeente Hellevoetsluis en het Ha- ringvlietschap participeren in de aan loopkosten. Een goed, een leuk initiatief vindt Middel harnis' raad het deze fietspontverbinding toe te voegen aan de reeks (16) die er al in de provincie Zeeland is, onderdeel van het pro ject 'fiets een rondje met een pontje'. Middelharnis' raad stopt er dan ook wat geld in om de exploitant gelegenheid te geven zich ook hier te vestigen. Beurtelings, afhankelijk van de politieke geaardheid van de fractie, klonk spijt en tevredenheid over het feit dat zondags niet gevaren wordt. Voor de SGP fractie was het een voorwaarde met het voorstel in te kun nen stemmen, voor de heer v. d. Berg (VDB) bijna een reden om dat niet te doen, want varen op zondagen zou de exploitatie wel ten goede komen, zo leek het hem. Het blijkt overigens dat de ondernemer zelf deze ver binding niet zondags wil varen, maar de raadsvoorzitter mevrouw De Vries beloofde het er nog'es met hem over te hebben. Op zaterdag 22 mei gaat de raad scheep, geno digd deel te nemen aan de eerste overtocht. "Het ultieme trapgo", zo noemde de heer Hooyman de nostalgische vaarmogelijk- heid; het trapgo (toeristisch recreatief actie program Goeree-Overfiakkee) bedoelt re creatie en toerisme te bevorderen. Voor de heer Hooyman zou dat ook zondags mogen. Kade muur Ten bedrage van 60.000,- zal de muur langs de Nieuwe Tongse kerkgracht worden gerenoveerd. Bij inspectie is gebleken dat grote delen van het metselwerk vervangen zullen moeten worden. Op een kritisch geluid uit de raad dat het onderhoud te lang uitgebleven is antwoord de wethouder Slootweg dat de muur alle aandacht heeft gehad ("niet als stiefkind is bedeeld, maar zelfs is gekoesterd"), vandaar ook de nauwkeurige inspectie die is gevolgd, de muur was met hamer en beitel behakt. "Ga daar dan nog maar'es mee rond", advi seerde de heer v. d. Berg, "maar niet te hard slaan", waarbij je de heer v. d. Berg hoorde denken dat er dan nog wel meer noodzake lijk onderhoud tevoorschijn zou komen. Energiebesparing De overige gemeenten op het eiland richten zich in een energiebesparingsproject voor namelijk op de sociale minima. Middelhar nis' raad gaf donderdagavond z'n akkoord op een energiebesparingsproject dat zich tot een bredere doelgroep richt: "energiebespa ring geldt voor iedereen", vindt wethouder Slootweg. Het project sluit overigens goed aan bij het armoedebeleid van de gemeente Middelharnis. Bedoeling is dat bij 800 huishoudens gratis een energiescan uitgevoerd kan worden. Aan de hand van de uitslag daarvan kunnen de huishoudens zelf energiebesparende maatregelen nemen. "Niet de hele dag achter een beeldscherm zitten", zo voerde mevrouw v. d. Nieuwen- dijk een suggestie aan. De raad stelde voor de aanschaf van de ener giescans een krediet van 15.000,- beschik baar. 'Binnenhof' Over de Ontwerp-jaarrekening 1998 van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof zal niet door de fracties individueel, maar na mens de raad een reactie worden gegeven, zo maakte de heer Van Dam (SGP) bekend. De reactie zal worden opgesteld door de heren Tiggelman, Van Sluis en de heer Van Dam. Over de huidige gang van zaken bij het 'Bin nenhof' was de heer v. d. Berg nog niet bijs ter optimistisch, hoezeer hij ook de intentie waardeert van directie en medewerkers om het tij ten goede te doen keren; "ik ben er niet gerust op dat dat op korte termijn zal luk ken", verklaarde de heer v. d. Berg, "we maken ons wat zorgen". Het was ook de heer Van Es (VVD) duide lijk dat het minder goed gaat en dat, in een tijd van economische groei en hoogconjunc tuur, "waar gaat het heen en waar ligt onze grens?" vroeg zich de heer Van Es af. Toch is er spreike van een stijgende lijn ver zekerde wethouder Tiggelman, zeker in ver gelijk met de jaren '95, '96 en '97 gaat het 'veel en veel' beter, maar het zal toch moei lijker worden voldoende productie-omzet te halen, omdat er veel mensen afvloeien en er geen anderen voor in de plaats komen. Dit jaar gaan er zelfs 25 en komt er niemand voor terug. Verordening leerlingenvervoer Vastgesteld werd de Verordening leerlin genvervoer gemeente Middelharnis. Een wetswijiig„.ig van vorig jaar december maakte de verplichte ouderbijdrage bij leer lingenvervoer ongedaan, maar de gemeenten kregen de mogelijkheid om een drempelbe drag in te voeren; de inkomensgrens van de ouders is 40.000,-. De schooltypes bij het bezoek waarvan een en ander geldt werden in de toelichting genoemd, maar de raad lijkt behoefte te hebben aan verduidelijking. Vooral zal dat voor de oUders gelden. Zo'n duidelijker te hanteren overschrift zal wor den opgesteld. Stankoverlast De heren v. d. Kamp en Van Oostenbrugge verzuimden de veragdering; ze waren met vakantie. Dat verblijf elders bewaarde hen er in elk geval voor de lucht van de intensieve varkenshouderij aan de rand van Middelhar nis, of die van de composteringsfabriek nabij het Havenhoofd in te snuiven. De raad had het er nog over bij het voorstel tot het aangaan van een bestuursovereenkomst inzake samenwerking milieuhandhaving. Handhaving van de milieuwetgeving wordt daarmee meer geconstrueerd; er zal eerder een dwangsom worden opgelegd, 't Zal allemaal waar zijn, "maar is er nou'es niks aan die hinderlijke stankoverlast te doen?" drong mevrouw v. d. Nieuwendijk aan, "het is heftig en het neemt maar niet af en mevrouw v. d. Nieuwendijk vond het moeilijk dat aan de burgers uit te leggen. Wethouder Slootweg deed er niet al te pessi mistisch over; "het CoUege zit bij voortduur achter de stankoverlast aan, in samenwer king met de bedrijven AID en het ISGO wordt er alles aan gedaan". "We zijn er zeer nadrukkelijk mee bezig!" beloofde de wet houder. MIDDELHARNIS Bij het politiebureau Middelharnis zijn verschillende meldingen birmen gekomen over babbeltrucs. De voornamelijk telefo nische trucs gingen meestal over (waarde volle) be-zittingen in huis en het verlenen van service. De verschillende melders ver trouwden de beller niet en waarschuwden de politie. Mocht u gebeld worden met dit soort vragen, dan wordt u verzocht contact op te nemen met de politie in Middelhar nis, telefoon (010) 2741135 (lokaal tarief). D.V. zaterdag 15 mei a.s. gaan we poters eten. Waarschijnlijk ook voor jou geen alle daagse kost, maar wel erg lekker. Je kunt je hiervoor opgeven tot en met vrijdagavond, maar liefst zo snel mogelijk. Wil je mee smuilen, bel dan Margot, 483060. We beginnen om 19.00 uur (zaal open om 18.30 uur) en de kosten zijn 7,50. Tot dan!! Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op D.V. 15 mei zal het de laatste keer zijn dat Klaas Jan Mulder in Tholen hoopt op te treden als dirigent/pianist van het Chr. Kam per Mannenkoor 'Door Eendracht Verbon den'. Koor, dirigent, pianist en organist hopen op deze avond een schitterend programma uit te voeren. De aanvang van het concert is om 19.30 uur en de kerk is open om 18.45 uur. Toegang volwassenen 10,- en voor kinderen t/m 12 jaar 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar op de onder staande adressen: Boekhandel Oostdijk in Tholen Boekhandel Van der Boom in Sommelsdijk Boekhandel Hoekman in Yerseke Boekhandel Kleppe in Scherpenisse Boekhandel Akershoek in Ouddorp. Te reserveren op tel.nr.: (0187) 602466. Voor de aanvang van het concert bij de kerk. Koop snel uw kaarten, want vol is vol. $uijze De blusploeg van Dirksland heeft jl. zater dag succesvol deelgenomen aan de Pro vinciale H.D. wedstrijd die in Krimpen aan de Lek werd gehouden. De ploeg, onder leiding van Ronald Elvé, eindigde als 3e en plaatste zich met de nrs. 1 en 2, resp. 's-Gravendeel en Mijnsheeren- landAVestmaas voor deelname aan de Gewestelijke Wedstrijd die op 26 juni in Waalre gehouden staat te worden. Zaterdag namen ook de ploegen van Oud dorp en van Den Bommel aan de H.D. wedstrijd deel, Ouddorp eindigde als 11e, Den Bommel als 9e. D.V. 15 mei is er rondom Elthato, vanaf half 10 tot 4 uur rommelmarkt. De hoeveelheid spullen is zéér veelzijdig, en u vindt er géén echte 'rommel': mooi, oud,praktisch, nieuw: alles is te koop. Voor kinderen is er ook het een en ander te doen: blikgooien, sjoelen, enz. Leuke prij zen!Ook voor volwassenen! De opbrengst wordt gehalveerd: kerk en Woord en Daad. In gebouw Elthato is er verkoop van de handwerkkring. De opbrengst is voor nieu we gordijnen in de Ned. Herv. Kerk. Ook hier vindt u van alles: kado-artikelen, hoe dendozen, advocaat, enveloppen trekken, enz. De koffie met cake staat klaar Zaterdag 15 mei a.s. is er weer verkoopdag ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk van Rockanje, wij zijn open van 9.30 tot 14.00 uur, en u vindt bij ons vast wat u zoekt, er is voor elk wat wils! Ons adres is Hilseweg 3 in Rockanje, nabij de N57. U mag deze dag ook spullen brengen, oud papier is ook voor ons een bron van inkom sten, bijvoorbaat dank, en graag tot ziens in de schuur. Het rommelmarktcomité: tel. 401726 tel. 403971 tel. 401118 actief in beeld en geluid Op vrijdag 7 mei was er in de vroege morgen een zeer dichte mist in het Goereese Gat en in de haven van Stellendam. Het zicht was op plekken maar enkele tientallen meters. In die omstandigheden waren er twee visser schepen die in de problemen raakten en waarbij de Stellendamse reddingboot De Zeemanspot uitkomst bood. De UK 195 was op weg naar de werf en be vond zich ter hoogte van de Pampus boei. Door het slechte zicht en de onbekendheid met het vaarwater werd aan de Kustwacht- post Ouddorp assistentie gevraagd. Die alarmeerde de bemanning van de red dingboot om 06.45 uur. Op weg naar boven genoemd vaartuig werd eerst hulp verleend aan de GO 9, die in de dichte mist vastvoer in de havenmond. Nadat deze kotter was vlot getrokken, vervolgde De Zeemanspot zijn weg naar de Urker visser. Deze werd door de reddingboot de haven van Stellendam bin nengeloodst. Vrijdagavond werd de reddingboot weer opgeroepen voor hulpverlening aan een vis sersvaartuig. Het betrof hier de Engelse kot ter PD 359, op weg van Stellendam naar huis. Dit vaartuig kreeg bij boei SG20 pro blemen met de koeling van de motor. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd assis tentie ingeroepen. Ongeveer kwart voor acht werd de bemanning van De Zeemanspot opgeroepen. De reddingboot maakte vast aan de kotter en sleepte hem naar de buiten- haven van Stellendam, waar mensen van Maaskant gereed stonden om het euvel te gaan verhelpen. Zondagavond werd de reddingboot weer opgeroepen, nu voor een catamaran bij Ro ckanje, die door de windstilte niet aan de kant kon komen. Eén van de twee opvaren den zwom naar de wal en riep hulp in. Kwart over zes werd de bemanning opgeroepen door de Kustwachtpost Ouddorp. Toen De Zeemanspot bij het vaartuig kwam was het de andere opvarende inmiddels ge lukt met een plank richting strand te pedde len en bevond hij zich daar nog 30 meter vandaan. Hij had geen hulp meer nodig, zodat de reddingboot weer kon terugkeren. Welnee, 't is helemaal niet waar dat.een Bank een Instelling is die je een paraplu leent maar die terug wil als het gaat regenen... Je hoort dat wel'es schamper beweren, maar zo niet is de Rabobank Nieuwe Tonge. Daar kreeg iedereen een paraplu toen vrijdag middag ter gelegenheid van de opening van het vernieuwde Bankgebouw vanaf 'Ons Dorpshuis' te voet naar de Kerkring moest worden gegaan terwijl juist toen de eerste dropp'len gin gen vallen. Daar, in 'Ons Dorpshuis', óók al zo'n prachtige nieuwe voorziening, had bestuursvoorzitter de heer C. M. van der Jagt de genodigden har telijk verwelkomd en ze wat ingewijd in wat de Nieuwe Tongse Bank recentelijk allemaal was gepasseerd, nogal ingrijpend want het was al twaalf jaar geleden dat de bouwer voor 't laatst langs was geweest. De voortgaande automatisering, het voortgaande specialisme en de meerdere privacy waarom de leden hadden gevraagd vroegen meer ruimte én, zo hadden de leden duidelijk gemaakt, de Bank moest zelf standig blijven, ook dat schepte verphchtingen! Niet naar achter-, maar naar boven werd die gerealiseerd, getekend door architectenburo Ad Gestel en gebouwd door aaimemer Mac- kloet, door het personeel meebeleefd vanuit een 'carcaban' die ach ter op de parkeerplaats stond 'geparkeerd'. Over het verloop toonde bestuursvoorzitter Van der Jagt zich uitermate tevreden, óók over de medewerking van publiek en niet het minst het personeel onder aan voering van directeur Jongepier wiens benoeming na het vertrek van directeur Mientjes een 'gouden greep' bleek te zijn, de heer Van der Jagt waardeerde hem als een 'deskundig en aimabel' man. De vernieuwde Bank staat er, op z'n al zo lang bekende plek, in het hartje van het dorp. Niet aan het uiterlijk-, maar intern is aan de Bank veel veranderd, reden waarom de heer Van der Jagt niet sprak van een heropening-, maar van de opening van een nieuwe Bank, meer dan ooit gericht op de klant aan wie een brede financiële dienstverlening wordt geboden, sterker nog, 't is hun Bank. Directie en medewerkers zullen de Coöperatieve gedachte ook in de nieuwe Bank tot uitdruk king laten komen, verzekerde de heer Van der Jagt in z'n openings woord. De hele gemeenschap van Nieuwe Tonge werd met zo'n mooie Bank gefehciteerd door wethouder Vroegindeweij. Aan de Bank dacht hij een sociale- zowel als een maatschappelijke functie toe en dat in een zgn. kleine kern waarin het niet gemakkelijk heet te zijn goede voor zieningen te handhaven, het is de Rabobank in elk geval bijzonder goed gelukt. Niet alleen blij-, zelfs helemaal opgetogen liet directeur Jongepier z'n tevredenheid en die van z'n medewerkers horen. "We zijn er voor de mensen en dat zullen we in onze houding waar gaan maken", zo toon de hij zich verzekerd over de inzet van z'n team. Dat team verscheen op het toneel om quasi te worden geïnterviewd, van bestuurder tot huishoudelijke dienstverleners waaruit de geno digden toch een beeld kregen over de gang van zaken op de Bank waarin het, mede dankzij de klimaatbeheersing, goed werken zal zijn. De opening werd verricht door de 'oudste' medewerker Wijnand van der Welle en twee 4-jarigen Janne de Visser en Geert Polleman. De kleintjes knipten ballonnen weg en de heer Van der Welle verplaats te een Euromunt van voor de deur; de Bank was toen open en kon bekeken worden. Jl. zaterdag was er die gelegenheid voor iedere belangstellende. GOEDEREEDE Nog een paar weekjes en dan is het weer zover. Onze jaarlijkse 6-kamp! Dit evenement vindt waarschijnlijk weer plaats aan de Jongkoenstraat. Je moet je voor dit spektakel wel opgeven. Dit kan per team (6 personen) of individueel. Doe dit wel vóór donderdag 27 mei a.s. bij Wim de Ronde (tel. 492275) of bij Piet- Jan Moyses (tel. 493688). We rekenen een beetje op mooi weer, maar ook op jouw deelname, want hoe meer deelnemers, des te gezelliger het gaat wor den. Ben je 15 jaar of ouder, geef je dan snel op. Deze sportieve middag begint rond 14.00 uur. Nadere gegevens volgen nog. Het Open Deur team MELISSANT - woensdagavond 12 mei 19.30 uur ds. J. Beens uit Nijkerk. HERKINGEN - woensdagavond 12 mei 19.30 uur ds. W. Karels. Op D.V. donderdag 13 mei 1999 (Hemel vaartsdag) zal er een psalmzangavond gehouden worden in de Hervormde Kerk te Kloetinge. Ds. J. H. C. Ohe uit 's-Grevel- duin-Capelle zal korte meditaties houden rondom het onderwerp 'De God van mijn betrouwen'. Deze korte meditaties worden afgewisseld door het zingen van de psalmen waarover ds. Olie hoopt te spreken. Het orgel wordt door diverse organisten bespeeld, waaronder William Verweij uit Kapelle-Biezelinge. Er is een pauze waarin gelegenheid is om koffie of thee te gebrui ken. De toegang is gratis, wel is er een col lecte ter bestrijding van de onkosten. De avond wordt georganiseerd door de Stichting Reformatorische Bezinningsavon- den (SRB). Al vanaf 1991 organiseert de SRB bezinningsavonden voor jongeren van af 21 jaar op de zaterdagavond. Een spreker verzorgt dan een lezing waarna de aanwezi gen vragen kunnen stellen. Alle lezingen worden opgenomen. Op de psalmzangavon den in Kloetinge zal een informatiestand zijn waar de bandjes te koop zijn. Iedereen, jong en oud, is van harte welkom. De aanvang van de avond is 19.45 uur. Op de Ie Flakkeese Zendingsmarkt, die D.V. zaterdag 15 mei a.s. op het terrein van Tourincar Mijnders in Melissant wordt gehouden, zal vanaf 11.00 uur een verkoop bij opbod plaatshebben. Dus nóg 'n attractie bij de zovele, die al op het programma van deze grote Zendingsmarkt staan vermeld. Voor jong en oud, voor klein en groot, voor ieder is er veel te beleven! U komt toch ook? Ook dit jaar organiseert zwemclub 'De Stel le' weer de, inmiddels traditioneel gewor den, nacht van Stellendam. Deze zwem- nachtmarathon zal starten op vrijdag 4 juni a.s. om 21.30 uur en pas stoppen exact 12 uur later, dus zaterdag 5 juni om 9.30 uur. Uiteraard vindt dit alles plaats in het prachti ge en sfeervolle zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. Naast de gezelligheid kent de nachtmarathon vanzelfsprekend ook een sportief element. Elk team tracht in de twaalf beschikbare uren zoveel mogelijk banen te zwemmen. Er wordt in drie categorieën gezwommen, namelijk de liefhebbers, de recreanten en de startvergunninghouders. Hoe de indeling exact is, staat in de uitnodiging, die voor een ieder gereed ligt aan de kassa van zwem complex 't Zuiderdiep te Stellendam. Een team bestaat uit acht zwemmer/sters één reserve (allen minimaal 14 jaar) en een ploegleider en verzorger (beiden minimaal 18 jaar). Zoals uit de categorie-indeling blijkt, hoeft een team niet uit een zwemver eniging te komen, maar }can op alle mogelij ke manieren worden samengesteld. Dus ook uit familieleden, vrienden etc. Inschrijving kan tot en met 21 mei a.s. De formuheren hiervoor zijn verkrijgbaar aan de kassa van zwemcomplex 't Zuiderdiep. Het inschrijfgeld bedraagt 65,- per team. Voor meer inlichtingen kunt u zich weden tot zwemcomplex 't Zuiderdiep, tel. (0187) 491543, of Jan Snoey, tel. (0187) 683456. Natuurlijk zijn bezoekers ook van harte wel kom (toegang 1,50 p.p.). Evenals vorig jaar zal de muzikale omlijs ting ook nu weer worden verzorgd door Happy Music uit Sommelsdijk. Zij zullen er voor zorgen dat degene die in een tijdelijke 'dip' zit er met gezellige muziek zo weer bovenop komt en er de rest van de nacht weer tegen aan kan! Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 IIMVUHWIIMMUVM M. (0187) 47 01 21 Fm (0187) 47 01 22 E-mail: mfo@buiize.Til http://www.buijze.ill INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N 1 N G CCUÜBI OUDDOIP. WMitrm IS III. (0IS7| illtl! fox 6137M lENBSt Piintito; Hosnoom 172 til. |0I11| «2400 De ballonnen zijn losgeknipt en Wijnand van der Welle rolt de Euromunt weg; rechts komt Dies Visser wat in 't gedrang

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1