Meldingen CONCERTAGENDA 1999/2000 in Middelhamis en Sommelsdijk Grote smulbingo in Nieuwe Tonge Een nieuwe toeristische attractie Gespreksgroep voor ouders van zuigelingen P.V. De Luchtbode Contactbijeenkomst voor mensen met een handicap waterkwaliteit en diergezondheid zuidelijk Z.-Holland HONDA. Vlooienmarkt in Oude Tonge te Herkingen Vanaf Hemelvaartsdag, 13 mei aan staande, is het Zuid-Hollandse Goeree een toeristische attractie rijker. Dan kan men iedereen en alles er uit trap pen op de TRAPKAR, een Spartaans en spannend vehicle, waarop hele ge zinnen zich vanaf die datum door het landschap kunnen voortbewegen. Bijzondere voertuigen Het zijn héél bijzondere voertuigen, want ze kunnen groeien met de behoefte aan zit- en trapplaatsen. Zo zijn er net genoeg plaatsen voor een (ver liefd) stelletje, maar ook voor zestien vol wassenen, die nog allemaal actief kunnen méétrappen ook! En als er kleine kindertjes mee mogen, dan wordt die inmiddels heel lange kar met een aantal veilige kinderzitjes uitgerust. Allemaal met een klein eigen stuurtje. Met zo'n gezelschap trap je natuurlijk iederéén eruit! Veilig en gemakkelijk te rijden Het meest bijzondere aan de trapkarren van Expo Haringvliet is, dat het besturen van zo'n lange trein nèt zo eenvoudig is als van het kleinste karretje, want dankzij de toege paste techniek blijft de achterkant volledig in het spoor van de voorkant. Een kind kan de was doen. Interessante routebeschrijvingen De huurders van De Trapkar kunnen kiezen uit een aantal routes, die - in samenwerking met VW Ouddorp en Natuurmonumenten - met grote zorg zijn samengesteld. Deze rou tes voeren naar de mooiste en interessantste plekjes, niet alleen op Goeree, maar ook naar het oude vestingstadje Hellevoetsluis en naar het leven dige Rockanje. De schat aan wetenswaardigheden over geschiedenis, cultuur en natuur die in de route beschrijvingen wordt vermeld zal ook de eigen bewoners nog kunnen boeien. Start- en eindpunt van alle routes, die variëren van circa 9 tot zo'n 25 km, zijn bij Expo Haringvliet, dus pal naast de Haringvlietsluizen in Stellendam. Redeujke huurprijzen De alleszins redelijke huurprijzen komen neer op zo'n vijf gulden per uur per zitplaats voor volwasse nen en de helft daarvan per kinderzitje. Voor dat bedrag voegt men iets waardevols toe aan zijn ver blijf op het eiland, en heeft men enorm veel plezier. Bovendien krijgt men een aantrekkelijke korting in het restaurant van Expo HaringvUet. Maar ook een picknickmand met tal van lekkere hapjes voor onder weg kan worden besteld. Voor nadere informatie kan men bellen naar Expo Haringvliet: (0187) 499913. Het bestuur van de afdeling Flakkee/SchouwenyTho- len van de vereniging 'Helpende Handen' nodigt hierbij alle mensen met een handicap uit voor de contactbijeenkomst die gehouden zal worden op D.V. zaterdag 8 mei 1999 's middags kwart over twee in ge-bouw 'Salem' van de Gereformeerde Ge meente aan de Molenstraat te Nieuwerkerk (ZLD). Sluiting kwart over vier. Eerst wordt een bijbels verhaal verteld, daarna wor den degenen die pas jarig zijn ge-weest gefeüciteerd (met natuurlijk een ca-deautje). Er wordt met elkaar gezongen. In de pauze die dan volgt voor iedereen gratis koffie, thee of frisdrank. Na de pauze willen we spelletjes doen. Iedereen die thuis een leuk spelletje heeft mag dat meebrengen. Iedereen is hartelijk welkom. In zuidelijk Zuid-Holland geven 33 van de bijna 1600 veehouders aan dat er mogelijk een relatie bestaat tussen een minder goede waterkwaliteit en een slechtere gezondheid van hun vee. Dit is een uitkomst van het 'meldpunt water kwaliteit en diergezondheid'. Van af augustus 1998 hebben de Weste lijke Land- en Tuinbouworganisa tie (WLTO) en het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden dit meldpunt ingesteld. Veehou ders kunnen hier gezondheidspro blemen van vee die mogelijk ver oorzaakt worden door het drinken van slootwater melden. Van de bijna 1600 aangeschreven veehouders heeft een kleine 300 het meldingenformulier terugge stuurd. 33 Veehouders gaven aan dat hun vee niet gezond is. Uit de reacties blijkt duidelijk dat de vee houders zich zorgen maken over de waterkwaliteit. Het zuiverings schap gaat samen met de WLTO de situatie bij de 33 veehouders ver der onderzoeken. Indien nodig zul len in overleg met de veehouder en/of waterschap en ge-meente maatregelen getroffen worden. woensdag, 5 mei Hervormde Kerk - Ooltgensplaat. Orgel en Samenzangavond. Organist: Kees van Eek. Aanvang: 8.03 uur. zaterdag, 15 mei Gereformeerde Kerk - Ouddorp. Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem" en het Geref. Kerkkoor "Canticum", beide uit Ouddorp. Organist: Leonard van Duyn- kerke. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 22 mei Hervormde Kerk - Goedereede. Pinkster- zangdienst*, m.m.v. Chr. Stadskoor "Goederee" o.l.v. Jaap de Geus en het Chr. kinderkoor "Goedereede" o.l.v. Jan- ny Wolfert. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag, 28 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk. T.b.v. Ger. Gem. te Nieuwe Tonge zingt het mannenkoor "Ethan" uit Yerseke. Orga nist: Bram Bout. Spreker: Dhr. G. Sloot weg over 'John Bunyan' Aanvang: 19.45 uur. zaterdag, 29 mei Hervormde Kerk - Middelhamis. Zang avond rond het boek Openbaring. Her vormde Zangver.'Jeduthun' te Middel- harnis o.l.v. Mar .v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 29 mei Hervormde Kerk - Dirksland. Jubileum concert van het Gemengd koor "Excelsi or" te Dirksland. Het Shell Harmonie orkest te Rotterdam. Tenor: Martin Sme ding; sopranen: Els Kloos en Ingrid Kapellen; bas: Wim van Diemen en bari ton: Bas van Houte. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 5 juni Hervormde Kerk - Oude Tonge. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Orgelconcert door Theo Jellema. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag, 5 juni Hervormde Kerk - Middelhamis. Samen zang- en orgelavond. Gezongen worden: de psalmen van Datheen. Organist: Johan Hamelink. Referaat van dhr. G. Slootweg over Petrus Datheen. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 12 juni Hervormde Kerk - Dirksland. Concert ten bate van de Stichting Gereformeerd Jeugdwelzijn door Chr. Gemengd Eilan denkoor te Zierikzee o.l.v. Peter Wilde man; het Mannenkoor D.E.V. uit Stellen- dam o.l.v. Jaap de Geus en het Prins Mau- rits Bovenbouwkoor te Middelhamis O.I.V. Mar van der Veer. Organist: Martin Weststrate; mezzo-sopraan: Jantine Kats; panfluit: Cor en Frida van der Velde. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 19 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aan vang: 19.30 uur. zaterdag, 19 juni Geref. Gemeente - Dirksland. Koor- en samenzangavond m.m.v. het Jeugdkoor 'Vox Humana' uit Krimpen a/d IJssel; het Gemengd Koor 'Eben Haëzer' uit Spijke- nisse en het Gemengd Koor 'Soli Deo Gloria' uit Dirksland. De avond staat in het teken van het evangelisatiewerk in Amsterdam. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 26 juni Hervormde Kerk - Dirksland. Concert t.b.v. Wereld Wijde Zending.* Jongeren koor "Con Amore" uit Dirksland o.l.v. W.A. den Hertog en het Thools Mannen koor "Rehoboth" o.l.v. K.v.d. Steenho- ven. Organisten: R. van Onunen en B. Bout; Bariton: Henk Dijkhuizen; Pan fluit: Matthijs Koene; Trompet: Herman en Henk-Jan Dorst. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 3 juli Hervormde Kerk - Dirksland. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Chr. Oratoriumver. "Middelhamis" en Vocaal Ensemble "Magnificat". Orgel: Wim Diepenhorst. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. woensdag, 7 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- ■zangdienst*,-m.m.v. de Chr. Gem. Zang vereniging "Hart en Stem" o.l.v. Jan Bezuijen. Harp: Lenie Anderiesse-de Meij. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag, 13 juli Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Het Gustav Klimt Strijkkwartet - Viool: ArUa de Ruiter en Pauline Terlouw; altviool: Mieke Honingh en cello: Olof Groesz. Aanvang: 20.00 uur. woensdag, 21 juli Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst*. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag, 3 augustus Toren van Goedereede. Stichting Kerk concerten Goeree-Overflakkee. Viool: Franc Polman; klavecimbel: Henk Ver hoef en carillon: Jan Bezuijen. Aanvang: 20.00 uur woensdag, 11 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. Zomer- zangdienst*. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 28 augustus Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Trompet: Hendrik Jan Houtsma en orgel: Stephen Taylor. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 11 september Hervormde Kerk - Goedereede. Monu mentendag. Orgelbespelingen door Ad de Gans, Henk Verbragge en Jan Bezuijen. zaterdag, 25 september Hervormde Kerk - Middelhamis. Ten bate van Woord Daad: Samenzang avond met medewerking van Deo Cante- mus uit Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 25 september Hervormde Exoduskerk - Sommelsdijk. Stichting Kerkconcerten Goeree-Over flakkee. Het Egidius Kwartet - altus: Peter de Groot; tenor: Otto Bouwknegt; bariton: Hans Wijers en bas: Donald Bentvelsen. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 16 oktober. Hervormde Kerk- Middelhamis. Concert t.b.v. Restauratiecommissie Herv. Kerk: Herv. Zangver. "Jeduthun" te Middelhar- nis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart- Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 23 oktober Hervormde Kerk - Dirksland. T.b.v. Stichting 'Ontmoeting" zingen de Chr. Zangvereniging "Con Amore" en een kinderkoor uit Opheusden. Organisten: Maarten van Dijk, Lennert Knops en Flo- ris de Geer. Jongensalt: Arjan de Bruijn; alt: Edith de Bruijn en declamatie: Mari- nus van der Valk. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 30 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. Hervor mingsavond. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 30 oktober Lukaskapel De Samaritaan - Sommels dijk. Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Lezing in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden door Stef Tuinstra. Aanvang: 14.30 uur. In verband hiermee: Hervormde Kerk - Oude Tonge. Orgelconcert door Stef Tuinstra. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 6 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Jubi leumconcert. Psallite Deo uit Middelhar- nis o.l.v. Johan Nijsse. Medewerkenden: Diverse instramentalisten en oud-leden. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 13 november Hervormde Kerk - Dirksland. Het Vocaal Ensemble "Magnificat" o.l.v. Rinus Ver hage. Orgel: Wim Diepenhorst. Verder het blokfluit-ensemble "Tibiarum Can- tus" o.l.v. EUy Bakker. Aanvang: 20.00 uur zaterdag, 11 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Koren aangesloten bij de Kring van Chr. Zang verenigingen op Goeree Overflakkee t.w. Chr. Gem. Koor "Hart en Stem" te Oud dorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Mannen koor "Jubilate Deo" te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Gem Koor "SoU Deo Glo ria" te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Meijboom; Chr. Gem. Koor "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Peter H. Wes- sels; Chr. Gem. Koor "Middelhamis" te Middelhamis o.l.v. Kees den Braber; Chr. Gem. Koor "SoU Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet; Chr. Dameskoor "De Lofstem" te Den Bom mel o.l.v. Peter H. Wessels; Chr. Gem. Koor "Jubilate" te Ooltgensplaat o.l.v. Kees den Braber en Chr. Gem. Koor "Com nu met Sangh" te Oude Tonge o.l.v. Arie van 't Geloof. Organist: Paul Kieviet. Blokfluitensemble van de Muziekschool o.l.v. Kees Veerman. Uit gevoerd wordt een door Paul Kieviet gecomponeerd Kerstoratorium naar Lukas 2. Aanvang: 20.00 uur vrijdag, 17 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 18 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst- zangdienst t.b.v. de Restauratiecommis sie Hervormde Kerk. Aanvang: 19.00 uur. zaterdag, 18 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerst zangavond van het koor 'Vox Humana" uit Sommelsdijk. Aanvang: 19.30 uur. zondag, 19 december Exoduskerk te Sommelsdijk. Kerstcon cert door het Gemengd Koor 'Excelsior" te Dirksland. Aanvang: 16 uur. maandag, 20 december R.K.kerk - Middelhamis. Kerstconcert door het Mannenkoor "Ons Koor" te Sommelsdijk en het Vrouwenkoor "Tres Animé" te Hellevoetsluis, beide o.l.v. W.Chr. Meyboom. Orgel: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond. Hervormde Zangver. 'Jedut hun' te Middelhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 8 januari 2000 Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Weihnachtsoratorium van J.S. Bach door Chr. Oratoriumvereniging 'Middelhar- nis' o.l.v Rinus Verhage m.m.v. het Rand stedelijk Begeledingsorkest. Aanvang: 20.00 uur. met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concer ten op een en dezelfde avond voor, dan wor den ze geplaatst in volgorde van binnen komst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze mbriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rabriek uitsluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. III De Menistenkerk te Middelharnis De voormalige Menistenkerk van Middel hamis stond aan de Steneweg. Deze weg is afgebeeld op het uit 1689 daterende schilde rij 'Het Laantje van Middelharnis' van Meindert Hobbema. Op dit schilderij is de kerk evenwel niet te zien, hetgeen niet wil zeggen, dat de kerk er destijds nog niet stond. Het is zeer waarschijnlijk, dat het kerkgebouw vanaf het punt waar Hobbema stond achter de bomen en struiken lag ver scholen. Toch was het een - zeker voor die tijd - groot bouwwerk. Op 28 juni 1622 kwam het volgende punt ter sprake in een vergadering van de Classis Brielle der Her vormde Kerk: 'Also de Mennoniten tot Middelhamisse een huijs gecocht hebben om daarin hunnen dienst openbaerl(ick) te doen, 't welck sij noijt voor desen soo open- baerlick gedaen hebben en 't selve al bereids daertoe is geprepareert ende oock te vreesen is, dat onder dit decksel veele Remonstranten haer aldaer mede sullen vin den. Offer geen middel en ware van sulcx t'stueijten en te verhinderen? Is goedt gevonden dat hier van oock den offcier schriftelijcken sal vermaent worden.' De Menisten hadden een huis aan de Steneweg gekocht. Hierin ging men in het vervolg hun diensten houden, ondanks de maatregelen van Hervormde zijde. Vóór die tijd geschiedde dit niet in een openbare ruimte. De bekende Menistenkerk aan de Steneweg dateerde volgens deskundigen van de Rijks dienst voor de Monumentenzorg uit het midden van de zeventiende eeuw. Aan neembaar is, dat de aangekochte woning enkele decennia daarna werd vervangen door de nieuwbouw. Volgens de monumen tenbeschrijving was het een zeldzaam voorbeeld van een zeventiende eeuwse Menistenkerk', want '...er waren in den lan de geen andere voorbeelden meer van schuilkerken in deze eenvoudi- Menistenkerk gezien vanaf de Kon. Julianaweg ge vorm aanwezig.' Het gebouw werd dan ook rond 1960 op de Ontwerp-Monumen- tenlijst geplaatst. In 1779 vond een aanzienlijke kerkreparatie plaats die geheel door acht rijkere gemeen ten werd bekostigd. Tot in 1805 heeft het gebouw dienst gedaan als kerk. Op 20 sep tember van dat jaar verkochtten de Menis ten het kerkgebouw voor slechts 1.120,-, en het in slechte staat verkerende pand werd op 29 mei 1806 aan de nieuwe eigenaar overgedragen. Het werd daama als schuur in gebruik genomen, waarbij men er een zolder in aanbracht. Intern - aan de oostzij de - was de predikantswoning. Deze werd in het begin van de negentiende eeuw uitge broken, daama werd aan de westelijke c.q. de straatzijde een kamertje met kelder aan gebracht. De nog weinige leden moesten aan het eind van de achttiende eeuw met lede ogen toezien, hoe hun kerk wercl gebraikt door de plaatse- i^ÊÜ' burgerwacht voor het "ffffëi. houden van exercitieoefe- '^fii^ r^."' ningen. In de jaren '60 stond het gebouw reeds geruime tijd leeg en werd niet meer Menistenkerk aan de Steneweg gebmikt. Het pand verkeerde in bouwvalli ge staat en de gemeente meende dat sloop de enige remedie was om aan de desolate toe stand van het gebouw een einde te maken. Bij raadsbesluit van 5 september 1968 werd het kerkgebouw met de omliggende grond (3583 m^) voor een bedrag van 35.000,- door de gemeente gekocht van C. de Graaff. In verband met het mogelijke gevaar voor voorbijgangers achtte men het in mei 1969 noodzakelijk de dakpannen van het wolfs- eind en aan een groot deel van de noordzij de te verwijderen. Tevens werd de gevel aan de straatzijde met enkele balken gestut. Daarenboven was het pand door het zilte water van de Watersnoodramp 1953 aange tast. Hierdoor waren de muren verkankerd en er vertoonde zich salpetervorming. In augustus 1969 verleende de Minister van CRM aan de gemeente toestemming het kerkgebouw af te breken en in 1970 viel het eeuwenoude pand onder de slopershamer. Veel vrijkomende bouwmaterialen, zoals stenen en balken, zijn inmiddels bij restau ratiewerkzaamheden binnen de gemeente hergebruikt. Voordat het gebouw echter werd gesloopt, hebben medewerkers van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg het pand zo goed mogelijk gedocumenteerd. Diverse details en oude bouwsporen werden gefotografeerd, tevens werd het hele pand nauwkeurig opgemeten en op tekening gezet. Het hoge (10,50 meter), steile dak was gedekt met pannen, aan de voor- en achterzijde voorzien van zogenaamde wolfseinden. De kap was negentiende- eeuws. In de muren waren nog ontlastings- bogen van vroegere vensters, resten van boognissen en kruiskozijnen aanwezig. Opvallend was het, dat een doorgaande bouwnaad het gebouw overdwars doorsn eed: het gebouw is in eerste opzet dus klei ner geweest. Het oudste deel dateerde men rond 1650, terwijl de kerk in de derde kwart van de zeventiende eeuw - dus slechts enke le decennia daarna - aan de voorzijde vijf meter werd vergroot. Het kerkgebouw was vanaf dat moment 8,5 meter breed en 19,75 meter lang. Lange tijd behoorde de kerk tot één van de grootste bouwwerken van Mid delhamis! Het geheel had het uiterlijk van een schuur. Aan de binnenzijde herinnerde weinig meer aan het feit, dat hier eens gekerkt werd. De meeste bouwsporen dateerden uit de negentiende eeuw, zoals de zolder en het kamertje. Ook waren op de begane grond stallen aangebracht. In 1972 - dus na de sloop - is door medewerkers van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg nog een proeve van reconstmctie gemaakt, zoals het kerkgebouw er wellicht ooit van binnen heeft uitgezien. De preekstoel is daarbij gesitueerd halverwege de zuidgevel. Interessant is het, om uit te rekenen hoeveel mensen bij deze - uiterst functionele - opstelling een zitplaats gehad zouden heb ben, (wordt vervolgd) Middelhamis Jan Both OUDE TONGE - De geboorte van een baby brengt veel veranderingen met zich mee. Veel ouders zitten met dezelfde vra gen zoals: hoe leg ik contact met mijn baby? kun je een baby al verwennen? waarom huilt een baby? wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeel telijk antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zui geling om? Daarnaast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. OFFICIEEL DEALER Autobedrijf Jan van Dijk Brielle Spijkenisse Slagveld 19 KeivinweglS Tel. (0181)413777 Tel. (0181)624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden Bovenstaande postduivenvereniging nam op 1 mei 1999 deel aan een wedvlucht van uit Peronne. Afstand 215 km. In concours waren 239 duiven die om 09.20 uur met westenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.12.30 uur en haalde een snelheid van 1243.64 m.p.min. De gede tailleerde uitslag luidt: C. Logmans 1, 8, 9, 35, 41; H. Kameriing 2, 27, 43, 45; A. Riedijk 3, 4, 5, 28, 31, 36, 54, 58; J. den Boer 6, 7, 12, 17, 24, 26, 30, 33, 38,40,44,49,51,56, 59; A. het Jonk 10, 18, 19, 22, 50, 53, 60; A. Molenaar en Zn. 11, 14,15, 16, 34, 39; P. Hogerwerf 13; M. Hui- zer 20, 29, 46, 47, 52, 57; H. Kievit 21, 23, 25, 37, 48; M. v. d. Ochtend 32; D. Kievit 42; T. V. d. Ochtend 55. Aanstaande zaterdag 8 mei is er voor de tweede keer sinds enkele jaren in Sporthal de Grutterswei te Oude Tonge een ruim opge zette VLOOIENMARKT met Verzamel en Curiosa. Deze markt wordt hier voor de tweede maal gehouden in de mime gezellige zalen van de Gratterswei. Naast vele kramen met gebruikte spulletjes en hebbedingen zijn er ook diverse kramen met prachtig verzamelmateriaal en brocante. Deze beurs is gericht op het hele gezin, er is elk halfuur een gratis verloting, muziek, lek kere hapjes en drankjes. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. Iedereen kan meedoen met deze vlooienmarkt (ook kinderen). De markt duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Info de heer H. v. d. Handel, tel. (0181) 312190. De gespreksgroep wordt gegeven: p/aate.-wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Arendsstraat 34 te Oude Tonge. datum: woensdag 8, 22 juni en 13 juli (4e bijeenkomst in overleg) tijd: 9.30 tot 11.30 uur. kosten:^&x persoon voor vier bijeenkom sten: 25,- voor leden en 42,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op telefoon (0181)626226. Zaterdag 15 mei a.s. organiseert wijkgroep Nieuwe Tonge een grote bingo, met mooie kado's en heerlijke smulprijzen zoals: rolla- de's, vleesschotels, gourmetschotels, bood- schappenmandjes enz. We spelen 10 ronde's en een Superronde, de zaal is open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Tot ziens. Wijkgroep Nieuwe Tonge Doopsgezinden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 7