Blijvend gedenken... 'Vrijheid maak je met elkaar' Ie Flakkeese Zendingsmarkt te Melissant WELKE keukens apparatuur 12V 10."" J|^8 AARDBEIBAVEROISES R 00 A> PUDDINKJES %3 Verdachte moet direct betalen Nederland waterland 50 14 CORNETS aardbei of nootI Ol ASSORTIEDOOS i s stuks 1 8 SORAKEHEN 12?^ 10 MAGNUMS bruin of witI 5 ROOMIJSBEKERS 24 voor 1 8?^ Wandeltochten vanuit Stellendam Koorconcert te Mijnsheerenland Vereniging Speelvoorziening Melissant Grote FRAMBOZENTAART 2 PERZIKSCHNin 8 SUGROOMTOMPOEZEN 12-punts MANDARIJNENTAART EIIAItDEn-MEUWS VOOR iVIOEDERDAG! Grote PERZIKTAART voorgesneden, 12 persI ^1 GROOT ASSORTIiVIENT KLEIN IJS (makkelijk lekker voor moederdag) PAGINA 4 Vrijdag 7 mei,)^^ Opbrengst collecte Kinderhulp in Dirksland Scheepvaart staat centraal op twee nieuwe postzegels van PTT Post rx) D.V. zaterdag 15 mei is het zover. De eerste Flakkeese Zendingsmarkt zal dan worden gehouden op het ter rein van touringcarbedrijf Mijnders aan de Provin- Wat vindt u er zoal? Rommelmarkt Flakkeese specialiteiten 2e hands boeken nieuwe boeken en cd"s in- en verkoop 2e hands fietsen fietsartikelen houten speelgoed op de foto met het hele gezin silhouet tekenen warme vis saté, slaatjes en broodjes stroopwafels schoonmaakartikelen kaas en noten patat oliebollen cialeweg te Melissant. Van 9.00 tot 16.00 uur is ieder een er hartelijk welkom om te genieten van hetgeen de ca. 80 kramen te bieden hebben. Tijmen Versteeg betaalbare kleding Van Keulen hobby-artikelen Clementijn kleding Meppelink beenmode en nachtkleding Beeren ondergoed Home Service gebak en ijs Dooge tuin- en perkplanten Bakker schoenen Duifhuizen lederwaren bakkerij Van Harberden Cleo stoffen mevr. Stuurman handwerken Zeeuwse hoedenkamer Simons kleding Zendingswinkel wormengrond Zeeuwse babbelaars groenten en fruit pottenbakker diverse stichtingen snoep kaarten textiel 2e hands kinderkleding Zeeuwse bolussen poppen in Zeeuwse klederdracht kinderspelen huifkartocht skelterbaan bloeddrukmeten RST (met kleurwedstrijd) en nog veel meer... Houdt u deze datum vrij in uw agenda! U en uw kinderen kunnen er zich echt de hele dag vermaken. Complete informatiegids voor het kiezen en kopen van een keuken Keukens staan aan het begin van een nieuw tijdperk. Nog nooit zijn er zoveel stijlen geweest waaruit u kon kiezen en alle keu kens zijn voorzien van de nieuwste technieken. Zo kunt u pre cies die keuken uitkiezen die bij de rest van uw interieur past. Keukens maken immers steeds meer onderdeel uit van uw woning, want in de keuken van nu wordt vooral geleefd. CNV-themabijeenkomst 'Zorg' Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSU\ND Tel. (0187)60 27 51 of 60 24 09 Home Service Dirksland B.V. Fax (oi 87) 6o 50 n Advertentie geldig te.m. zaterdag 15 mei 1999 Bestellingen vanaf 20,- worden GRATIS thuisbezorgd. U kunt deze artikelen ook afhalen van dinsdag t.e.m. vrijdag van 8 tot 17 uur, ook zaterdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur, op de Oosthavendijk 8a DIRKSLAND - Onder begeleiding van zacht tromgeroffel ging op dinsdagavond 4 mei jl. een stoet van vele Dirkslanders op weg van de Herv. Kerk aldaar naar de oorlogs- en bevrijdingsgedenksteen bij 'Geldershof. om daar een krans te leggen ter gedachtenis aan 'hen die vielen', hun vaderland getrouwe. Vier mei. dodenher denking, ook in Dirksland. Ook daar vie len er onder het Duitse Nazi-juk. Joden, woonachtig aan de ^'oorstraat. werden weggevoerd om nooit meer terug te keren. De kleine - bij velen onbekende - Joodse begraafplaats aan de Oost Havendijk is een stil getuige van de verschrikkingen die zo"n kleine 60 jaar geleden over ons land heersten. De herinneringen daaraan moeten we blijven doorgeven, van genera tie op generatie. Blijvend gedenken. Een indrukwekkend moment als daar zove- len uit de hele woongemeenschap bijeen geschaard staan, rondom een gedenksteen die herinnert aan het oorlogsverleden, met op de achtergrond klokgelui. Als daar de Nationale driekleur half stok hangt en als in trompetgeschal de reveille door de omge ving klinkt. Als daar vervolgens twee minu ten absolute stilte heerst.... met in de verte dreigend onweergerommel. Plechtig en gedragen blaast "Amicitia" twee coupletten van "het Wilhelmus", velen zingen mee. en dan de kranslegging... Voorafgaand aan de kranslegging door bur gemeestersechtpaar Boonstra was er in de Hervormde Kerk een herdenkingsdienst w aarin ds. Paul en burg. Boonstra spraken en waaraan de beide plaatselijke basisscholen en het Rotterdamse koor "Song of Praise" meewerkten. Het landelijke thema voor de dodenherdenking dit jaar - 'Vrijheid maakje met elkaar" - was de rode draad die door de herdenkingsdienst verweven was. En de boodschap die enkele schoolkinderen tijdens deze dienst in enkele eenvoudige maar kern achtige vragen brachten, sloot daar ook geheel bij aan; 'Waaróm zouden we elkaar niet verdragen, waaróm oefen je geweld uit op iemand die anders is dan jezelf en waaróm zou een ander minder zijn dan jezelf?" "Blijvend gedenken opdat we blijvend voor ogen zouden hebben dat zoiets nooit meer mag gebeuren", zei ds. Paul. duidend op de vreselijke gebeuilenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Daarbij zinspeelde hij op de gedenkstenen die opgericht werden tijdens de woestijnreis van het volk Israël van Egyp te naar Kanaan. Ook toen werden stenen opgericht, bedoeld om te gedenken. Opdat de kinderen aan de ouderen zouden vragen: "wat zijn deze stenen'?", en opdat de ouderen het de kinderen dan zouden zeggen; "om te gedenken, blijvend te gedenkenl" "Spreek er met elkaar en met de kinderen over' riep ds. Paul op. "Vrijheid is een groot goed. maar in de werkelijkheid doen we elkaar juist kwaad aan. Vrijheid is iets wat we met elkaar moe ten maken, maar oorlog inaak je óók met elkaar. En op een moment \an herdenken is het duidelijk; het kwaad overwin je niet in eigen kracht. De gerechtigheid van God. die overwint, vroeg of laat!' "Deze eeuw. de twintigste eeuw. gaat de geschiedenis in als de bloedigste", zei burg. Boonstra. "Voor de huidige generaties is het oorlogspunt zo ver weg dat velen niet meer beseffen wat oorlog aan verschrikkingen inhoudt. De beelden van Kosovo laten ech ter niets aan duidelijkheid te wensen over." De burgemeester legde de vraag neer wat herdenken nu eigenlijk is. "Is het slechts de feiten nalopen en zeggen dat het verschrik kelijk was'?" Herdenken heeft ook iets te maken met dankbaarheid aan hen die het offer van hun leven gaven. "Vrijheid legt ons de verplichting op om ons in te zetten tegen het kwaad. Vrijheid heeft te maken met iets te kunnen doen zonder daar toestemming voor te moeten Nragen en zonder dat er geweld bij aanwezig hoeft te zijn. Bij \rij- heid hoort altijd gebondenheid anders wordt het een chaos, denk maar aan het kampioen schap van Feijenoord in Rotterdam of aan de zaak TjoeUcer. maar ook hoort bij vrijheid verbondenheid, verbondenheid aan de ander, verbondenheid aan elkaar. Voor de overheid ligt er de taak om het geweld in de samenleving te bestrijden, en samen, u en ik. op alle niveau"s. hebben wij tegenover hen die voor de vrijheid hun leven gaven de ver plichting om die vrijheid te bewaren en te bewaken. Ook in onze eigen omgeving. Vrijheid begint met verdraagzaamheid en schuilt dikwijls in kleinigheden. Het is je verzetten tegen gevoelens in je die je niet vertrouwt... Vrijheid maak je met elkaar!", aldus Boonstra. Een inwoner uit Colijnsplaat was afgelopen weekend de eerste die. door de uitbreiding van het Lik Op Stuk beleid van het Openbare Ministerie in Middelburg, direkt 150.- moest betalen wegens vernieling. In het kader van de projektmatige aanpak Veiligheid op Straat (VOS-projekt) binnen het distrikt Oosterscheldebekken van de regiopolitie Zeeland is het aantal feiten waar van direkt door de verdachte betaald kunnen worden uitgebreid. Deze uitbreiding vond plaats in nauwe samenwerking tussen het Openbaar Ministerie in Middelburg, de Bur gemeester van Goes, namens de burgemees ters binnen het Oosterscheldebekken en de politie van het distrikt Oosterscheldebekken. Naast de gebruikelijke transaktiemogelijkhe- den. voor feiten als bijvoorbeeld het nuttigen van alcoholhoudende drank op de w eg of het bij zich hebben van (bier) glazen etc. kunnen de verdachten nu onmiddellijk betalen voor o.a. baldadigheid, openbare dronkenschap, het bij zich hebben van wapens, vechten in het openbaar. Voor deze feiten zijn schikkingen vanaf 150.- mogelijk. Beledigende opmerkingen en gebaren naar politiemensen kan geschikt worden met een schikking van 400.-. Behalve bovenstaande schikkingen/transak- ties. wordt er al dan niet in overleg met het Openbaar Ministerie in Middelburg, aan die verdachten, die zich schuldig maken aan fei ten zoals diefstal, vernieling, openlijke geweldpleging, zware mishandeling onmid dellijk een dagvaarding uitgereikt. De ver dachte weet dan dat hij op korte termijn voor de rechter moet verschijnen om zich voor zijn daden te verantwoorden. De Stellendamse Oranjevereniging organi seert op 15 mei a.s. een wandeltocht van 30 km. lang. Hiervoor kunt u zich op die dag vanaf 7.30 uur inschrijven bij het Haagse Huus in Stellendam, waarvandaan u de wan deltocht kunt starten tussen 8.00 en 9.00 uur. De deelnamekosten bedragen f 7.50. Op 12 juni a.s. zal een wandeltocht worden georga niseerd van 45 km. lana. In de week van 26 april -1 mei is in Dirks land de jaarlijkse collecte Kinderhulp ge houden. Hartelijk dank aan alle gevers, die meege holpen hebben dat dit jaar het prachtige be-drag van 2081,- kon worden bereikt. Ook alle collectanten hartelijk bedankt voor de inzet, namens het Nationaal Fonds Kinderhulp. Voor Nederland als waterland bij uitstek introduceerde PTT Post op 6 mei twee nieu we postzegels van 80 cent. PTT Post koos voor dit thema omdat de Koninklijke Neder landse Reddingmaatschappij (KNRMj 175 jaar en de Koninklijke Schippersvereniging Schuttevaer dit jaar 150 jaar bestaan. Voor een land dat aan de zee grenst en een voUc dat van handeldrijven houdt is het be varen van de zeeën een bijna vanzelfspre kende activiteit. Het is dan ook geen toeval dat de beide organisaties in de eerste helft van de vorige eeuw werden opgericht. Bij Schuttevaer staat het bevorderen van ver voer over water en de veilige scheepvaart centraal. Als het onverhoopt fout gaat zor gen de dappere mannen en xrouwen \'an de KNRM er zo goed mogelijk voor de opva renden te redden en de schade te beperken. Op een van de postzegels varen de silhouet ten van vrachtschepen op grafische wijze over het water. De boten varen van de ene zegel door in de zegel ernaast. Wanneer je een vel met 100 zegels ziet. vaart er een hele optocht van boten. Op de andere postzegel trotseert het reddingbootje de woeste gohen en het dreigende noodweer. De beide postzegels, ontworpen door Ri chard van der Laken en Pepijn Zurburg van De Designpolitie uit Amsterdam, zijn vanaf heden verkrijgbaar op de postkantoren, in wenskaartenwinkels en bij de Verzamelser- vice van PTT Post. De naiuuravond van zaterdag 8 mei a.s. wordt wat anders ingevuld dan gepland. We gaan naar Strand Noord om flink actief te strandvolieyballen. We verzamelen om 19.30 uur bij De Hoeksteen en vertrekken daarna richting Ouddorp. Doe ook mee en geef je op bij Simone (483526). Geef dan ook even door of je vervoer hebt of niet. Tot zaterdag D.V. zaterdag 15 mei is er vanaf 9.00 uur een heus poterfestijn in De Hoeksteen. Je kunt je Itiervoor opgeven bij Margot (tel. 483060). graag voor dinsdag 11 mei a.s. Tot ziens! Op zaterdag 29 mei a.s. concerteert het Zeeuws Vocaal Ensemble uit Goes in de Ned. Herv. Kerk van Mijnsheerenland. Dit kamerkoor heedft in haar 10-jarig bestaan een internationaal publiek bereikt met con certen in België. Duitsland. Engeland en twee Baltische staten. Het behoort tot de beste koren van Zuid-Nederland en staat onder leiding van organist-dirigent-compo nist Kees van Eersel. Het programma is buitengewoon afwisse lend met geestelijke muziek uit de 17e eeuw- met het oog op het Trinhatisfeest en wereld lijke koorliederen van Purcell. via de Engel se vroeg-romantiek naar Mendelssohn. Brahms. Rheinberger - tot in onze tijd. Kees van Eersel bespeelt ter afwissehng het schitterend gerestaureerde Batz-Van Vulpen orgel met werken van Bach (^Preludium en Fuga in Es) en Reger (Introduktie en Pas- sacaglia in d). Het concert besint om 20.00 uur. Toegang 12.50; CJP eiï 65+ 10.-. Kinderen vrije toegang (onder geleide). Hoewel we op de grens staan van een nieuw millennium, lijkt vooral de landelijke leefkeuken van vroeger aan populariteit te winnen. Sfeer is een van de belangrijkste doelen bij het inrichten van een woonkeuken. Gaat u liever op de moderne toer? De professionele keuk;n - zoals u die wel kent uit restaurants - is aangepast aan de gezinskeukon maar de uitstrahng is behouden. Roestvrijstaal is het opvallendste materiaal. Wilt u de keuken, net als bijvoorbeeld de woonl;amer. af en toe kunnen veranderen? Met de modulekeuken kunt u varisren wat u wilt. In een bepaalde lijn zijn verschillende 'modulen' genaakt waarmee u vrijuit kunt combineren. Helemaal flexibel is de mobiele keuken. Er zijn niet alleen kasten op wieltjes, maar zelfs complete kook-spoelunits die u zo kunt vemjden. Stijlen in de keuken kunnen ook uitstekend worden gemixt. Staal met glas. hout met staal, kleurencombinaties - het geeft een levendig effect en onderstreept uw persoonlijke inbreng. Er IS echter één maar.wat moet u nu kiezen? Er behalve het kiezen van een stijl moeten er nog veel meer keuzes worden gemaakt voor u uitge breid kunt kokkerellen in uw fonkelnieuwe keuken. Gelukkig ligt de nieuwe WELKE-gids Keukens Apparatuur weer in de winkel. Deze gids laat in een logische volgorde zi;n voor welke beslissin gen u komt te staan en welke keuzes u dan kunt m.iken. WELKE Keukens Apparatuur leidt u van het begin tot het eind naar de ideale keuken. Behalve de vele stijlen, staat alle apparatuur op een rij: van ki'anen en ovens tot magnetrons en afzuigkappen. En veel aandacht voor de prakti sche kant. zoals ontwerp- en indeel-ideeën. het ins:alleren. de financiën en het onderhoud. WELKE Keukens Apparatuur siaat net als de acht ande re WELKE-gidsen ook op Internet: www.welke.ri WELKE Keukens Apparatuur ligt vanaf nu ii de tijdschriftenwinkel voor 9.25. De CNV regio Goeree-Overflakkee houdt op 10 mei a.s. een themabijeen komst over 'Zorg'Deze avond, waarop Tymen Duyst zal spreken, zal gehouden worden in de 'Melishof' te Melissant, aanvang 20.00 uur. Wij willen graag allen die op Koninginnedag lid zijn geworden van de vereniging, heel hartelijk bedanken voor hun steun! We hebben in 1.5 uur tijd 62 leden in kunnen schrijven, en er zijn nog steeds mensen die graas lid willen worden. Dat kan nog steeds, tel. 601202 603Ö27 ^601508. We zullen ons best doen voor een permanente speelvoorziening voor de jeugd van Melissant! U hoort nog van ons! Het bestuur 10

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4