Zeger Braber nog volop actief voor schooltjes in El Salvador Klepperstee-kinderen maken strand schoon met Harrie Milieu Boeketten Bloemstukjes Plantenbakken EiiAncBn-niEuws Poken Season Comfort Yoedingstabletten voor balkon- en kuipplanten Gevonden voorwerpen Rommelmarkt in Ooitgensplaat Voor MOEDERDAG M. Grinwis en Zn. Diefstal in Ouddorp Vlooienmarkt in Ouddorp EIIAt1DEn-t1IElJW5 Uitslag Kinderspelen 'Koninginnedag 1999' Oranjevereniging Dirksland Ophalen spullen voor Rommelmarkt Ned. Herv. Kerk op Goeree-Overflakkee in april VAKANTIE WONING Collecte Hartstichting 1999 Nieuwe lunchroom in Middelharnis PAGINA 2 Vrijdag 7 mei 1999 Het Zuid Amerikaanse El Salvador ligt ook voor Zeger en Ine Braber uit Oude Tonge niet om de hoek, maar hun hele gezin woont er en dan voel je je natuurlijk heel betrokken. Door wat lichamelijk ongemak moest vrouw Ine eind vorig jaar verstek laten gaan, maar Zeger is er van me dio november tot 22 december weer geweest. Hij heeft er hun pleegkind Leticia Lopez als onderwijzeres voor de klas zien staan en haar huwelijksvoltrekking bijgewoond. Een voudig was die trouwerij, met niet eens zóveel ceremonieel en een hapje rijst met kip voor de gasten. Zeger Braber was een van hen; de (zelf kinderloze) Brabers kwamen in 1984 via Foster Parents met Leticia in con tact, betaalden haar studie en nog doen ze dat voor 4 van haar zusjes van wie de jongste pas twaalf is. Het gezin waai'uit pleegdochter Leticia komt telt 10 kinderen van wie er inmiddels 5 zijn getrouwd, nu ook Leticia, maar de Brabers trekken hun handen niet af van het gezin waarvan zonder hun hulp niet zoveel terecht zou zijn gekomen, zéker zou vader Lopez geen studies voor z'n kinderen kunnen hebben bekostigen. Daarvoor kwam het geld uit Holland. Zeger, uit een gezin van 11en Ine, uit een gezin van 7, spanden zich hier, in Oude Ton ge, in om de financiële middelen bij elkaar te vergaren. Dat heeft hen nogal wat geld ge-kost, maar dat heeft hen ook een bijzondere voldoening gegeven omdat ze ook wrakke schootljes adopteerden; dat laatste werd een nieuw ele ment in hun hulpverlening. In hun eigen parochie Oude Tonge en in andere kerken, o.a. de Exodus Gemeente in Sommelsdijk, werd gecollecteerd, Zeger praatte donaties los en verkocht en verkoopt kunststoffen vaten. Het banknummer op de Rabobank te Oude Tonge is 1409.06.622 t.n.v. El Salvador en als 't aan de Brabers ligt kan daar niet genoeg op worden overge maakt. Zeger ki'eeg een fonds bij elkaar, 92.500,- groot waaruit hij geput heeft voor de finan ciering van een aantal schoolprojecten waar van project I is afgerond, daar is een vrijwel nieuwe school voor in de plaats gekomen. Nu draagt Pablo Aaron (werkzaam bij het Ministerie van Onderwijs) nieuwe projecten aan waaraan Zeger leermiddelen verstrekt en nou is zelfs de blik gevallen op hulp aan een weeshuis. Dat kwam weer in 't vizier omdat zijn vertaalster, mevrouw Nancy Verboon- van Mill uit Nieuwe Tonge hem daarop ge wezen heeft; zelf heeft de familie Verboom dit weeshuis met vijftig kinderen zelfs aan een nieuwe eetzaal geholpen. Zeger Braber gaat zo z'n gang, maar z'n middelen worden wat schaars, van het oor spronkelijke fonds is nog 12.500,- be steedbaar en dat zou dus best wat aanvulling mogen hebben. Voor wie daarin belangstelling heeft, kan de heer Braber elke cent verantwoorden en hij doet dat graag omdat hij achter elke gedane uitgave blije (kinder) gezichten weet en waaraan zou je 't beter kunnen besteden? Maandagmiddag rond 13.00 uur is in een supermarkt op het Molenblok een 10-jarig meisje uit Barendrecht aangehouden wegens het stelen van een pakje kauwgom. Het meisje gaf na de aanhouding het pakje kauwgom terug, zodat het alsnog verkocht kon worden. Zaterdag 15 mei is er in Sporthal Dorpstien- den te Ouddorp een gezellige Vlooienmarkt. Er zijn tal van kramen met allerlei gebruikte spulletjes en hebbedingetjes. De markt wordt ruim opgezet, er zijn naast de vlooienmarkt ook diverse kramen met creatief vervaardigde voorwerpen. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. De markt is van 9.30 tot 16.00 uur. Onder de bezoekers wordt elk uur een lekke re taart of bloemetje verloot. Voor info en/of deelname kunt u bellen met tel. (0181) 312190, de heer H. H. v. d. Han del. Pokon introduceert: De voedingstabletten voor balkon- en kuip planten die Pokon dit jaar introduceert maken het tuinieren wel heel makkelijk. Gewoon aan het begin van het seizoen één of meer voedingstabletten in de aarde duwen en klaar is Kees. De plant kan er het hele sei zoen tegen! Het is weer bijna zover. Na half mei (IJshei- ligen) mogen de terrassen en borders ver sierd worden met pot- en kuipplanten. Er is één ding dat al deze planten gemeen hebben: ze bloeien de hele zomer door. Om zo weel derig te kunnen bloeien hebben ze veel ener gie nodig. Deze energie wordt geleverd door voedsel. Maar de potaarde waarin deze plan ten staan bevat slechts voeding voor de eer ste paar weken, daarna is de aarde uitgeput. Hoe lossen we dit probleem op? Pokon heeft nu wel een heel handige oplos sing: voedingstabletten! Wanneer men met een bij het potten één of meer voedingsta bletten in de potaarde duwt, dan hebben de planten de hele zomer genoeg voeding om optimaal te kunnen bloeien en groeien. Meer kan een plant zich toch niet wensen? Hoe werken deze Pokon Season Comfort voedingstabletten? De voedingstabletten geven hun voedings stoffen geleidelijk af, onder invloed van water en warmte. Hoe warmer het is, hoe meer voeding er vrij komt. Planten groeien sneller als het warm wordt en hebben dan dus ook meer voeding nodig. Vraag en aan bod worden dus prima op elkaar afgestemd. Kortom, een ideale oplossing. Pokon Season Comfort voedingstabletten voor balkon- en kuipplanten kosten 7,95 per 10 stuks. Ter introductie zijn er 5 gratis. Meer dan 300 kinderen, verdeeld in 36 groepen, waarin per groep alle leeftijden vertegenwoordigd zijn, waren 's morgens al om 9 uur op het sportveld aanwezig, op een toen al zonnige dag. Met medewer king van de brandweer, die in de avondu ren een paar spelletjes heeft gemaakt waarbij het water in overvloed stroomde. De volgende groepen hebben een prijs ge wonnen: Eerste prijs, groep 21: Cindy van Gils, Kees van der Heide, Christian Konings, Carola Wisse, Bastiaan Breukel, Bram Graafland, Pascal Lugthart en Ilse van Driel. Tweede prijs, groep 25: Peter van den Bos, Mariëlle Melissant, Robbert Matsin- ger. Merel de Neef, Liza Spruyt, Kristi van der Woude en Tim Spruyt. Derde prijs, groep 5: Linda Heekman, Pim Guldemeester, Francine Breukel, Leonard van Dijk, Jeroen Lugtenburg, Birgit de Geest en Come Jelier. Alle prijswinnaars krijgen hun prijs na de vakantie op school uitgereikt. Met een woord van dank aan de vele vrij willigers en het onderwijzend personeel, en aan de Brandweer van Dirksland voor hun inzet. Oranjevereniging 'Dirksland' OUDE TONGE Op D.V. zaterdag 28 augustus aanstaande hoopt de jeugdraad van de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge weer haar bekende grote rommelmarkt te organiseren. De opbrengst is deze keer bestemd voor het groot onder houd van het ook op het eiland bij velen bekende Frobeniusorgel. Heeft u goede, bruikbare spullen (geen bankstellen, spiralen e.d.) dan kunnen deze zaterdagmorgen, 15 mei, bij u opgehaald worden. De vorige ophaaldag zijn er al veel bruikbare spullen binnengekomen. Heeft u iets staan wat u voor dit doel af wil staan, da'i kunt u weer bellen met Chris Hobbel, tel. 652279; fam. Klem, tel. 641951 of fam. Vink, tel. 641062. De volgende ophaaldag is zaterdag 5 juni. Hierna volgen nog enkele dagen die steeds van te voren bekend gemaakt zullen worden. Horloge, te Sommelsdijk. Zonnebril, te Sommelsdijk. Armband, te Ouddorp. Horloge, te Ouddorp. Armband, te Sommelsdijk. Motorblok, te Middelharnis. Waterpas, te Sommelsdijk. Sieraad, anker, te Sommelsdijk. Ketting, zilver, te Sommelsdijk. Jeans tasje met inh., te Middelharnis. Zwemflipper, te Ouddorp. Fototoestel, te Middelharnis. Diverse bankbiljetten en diverse sleutels zijn er gevonden; deze kunt u bekijken op het bureau te Sommelsdijk tussen 10.00 en 16.00 uur, maandag t/m vrijdag. 01/04/99-415 02/04/99-448 05/04/99-225 09/04/99-637 12/04/99-76 12/04/99-915 13/04/99-416 23/04/99-973 26/04/99-743 26/04/99-1169 03/05/99-756 03/05/99-891 Zoek de rust in het 3eieree woud 2 pers. p. dag DM 45- 4 pers. p. dag DM 70,- 2 pers. p. dag DM 45,- 4 pers. p. dag DM 70,- Vraag inl. en folders: Tel. 0049-9973-9601 D.V. 15 mei is er rondom Elthalo, vanaf half 10 tot 4 uur rommelmarkt. De hoeveelheid spullen is zéér veelzijdig, en u vindt er géén echte 'rommel': mooi. oud, praktisch, nieuw: alles is te koop. Voor kinderen is er ook het een en ander te doen: blikgooien, sjoelen, enz. Leuke prij zen!! Ook voor volwassenen! De opbrengst wordt gehalveerd: kerk en Woord en Daad. In gebouw Elthato is er verkoop van de handwerkkring. De opbrengst is voor nieu we gordijnen in de Ned. Herv. Kerk. Ook hier vindt u van alles: kado-artikelen, hoe dendozen, advocaat, enveloppen trekken, enz. De koffie met cake staat klaar MIDDELHARNIS/SOMMELSDUK Ook dit jaar stonden we weer perplex. Alles opgeteld een bedrag van 14.282.-. Ruim 500,- meer dan vorig jaar. Alle gevers bedankt. Alle collectanten be dankt. Ook ieder die via Giro 300 heeft ge geven bedankt. Op woensdag 26 mei opent luchroom Entrez - aan de Eendraclitstraat, op de hoek met het Kerkepad - zijn deuren. Klanten kunnen vanaf die datum van dinsdag tot en met zaterdag terecht in de lunchroom. Daar kunnen zij in een gezellige sfeer op hun gemak koffie of thee drinken of lunchen. Entrez is een onderdeel van de stichting Gemiva, een organisatie die zorg- en dienstverle ning biedt aan mensen met een verstandelijke handicap. In Entrez kan de klant o.a. koffie met gebak, div. soorten bijzondere thee, soep van de dag, wafels met warme kersen, diverse soorten belegde broodjes, salades bestellen. Sfeer "De klant moet zich hier direkt op zijn ge-mak voelen", is één van de uitgangspun ten van Entrez. Er is dan ook veel aandacht be-steed aan een sfeervolle imichting. Een deel van die imichting wordt verzorgd door Kaarsenatelier/Kadowinkel Het Ambacht. Met hun bekende woondecoraties en sfeeiprodukten moet Entrez wel een knusse uitstraling krijgen. Bovendien zullen er in Entrez in de loop van de tijd diver se exposities gehouden worden. Het Ambacht grenst aan Entrez en gaat daar ook een beetje bij horen. De panden liggen naast elkaar en het is mogelijk om vanuit de lun chroom binnen door te lopen naar Het Ambacht of na een bezoek aan de kadowinkel naar Entrez te gaan. Eigen plaats in de samenleving In Entrez werken mensen met een verstandelijke handicap. De lunchroom is een initiatief van activiteitencentrum D'n Duyt in Middelharnis, een onderdeel van de stichting Gemiva. Deze organisatie wil haar menskracht en middelen inzetten om mensen met een verstandelijke handicap een eigen plaats in de samenleving te helpen verwerven. Gratis informatie-avond K.v.K. in Middelliarnis Voor wie er wel eens aan denkt om voor zichzelf te beginnen, organiseert de Kamer van Koophandel Rotterdam (kantoor Dor-drecht) op dinsdagavond 25 mei een gratis informatiebijeenkomst in samenwerking met de gemeente Middelharnis, de lokale banken, de NOvAA en de Belastingdienst. De startersbijeenkomst wordt geopend door Burgemeester De Vries-Hommes. Daarna zullen vakspecialisten en adviseurs van de Kamer van Koophandel infor matie geven over alle zaken, die bij het starten van een eigen bedrijf op de nieuwe ondernemer afkomen. Er zijn diverse informatiestands, die in de pauze kunnen worden bezocht. Na de pauze vertellen pas gestarte ondernemers over hun erva ringen. De bijeenkomst vindt plaats in De Staver, zaal het Prieel, te Sommelsdijk, begint om 19.00 uur (zaal open om 18.30 uur) en duurt tot 22.00 uur. Toegangsbewijzen zijn gratis en kunnen worden afgehaald bij het gemeentehuis van Middelharnis of telefonisch worden besteld bij de afdeUng Voorlichting van de Kamer van Koophandel Rotterdam, kantoor Dordrecht, telefoonnummer (078) 6337200. Petrus 1 vers 24 en 25 Heden nam de Heere voor ons nog onverwacht uit ons midden weg, onze lieve zuster, schoonzuster en tante LENA WITVLIET geboren 23-2-1907 ovededen 7-5-1999 's-Gravenhage: L. Witvliet-Kremser Middelharnis: E. Witvliet A. Witvliet Vlaardingen: P. M. Witvliet-v. d. Ende neven en nichten 7 mei 1999 Hoflaan 43, 3241 GK Middelharnis De begrafenis zal in besloten familiekring plaats hebben op D.V. dinsdag 11 mei om 14.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrederust' te Middel harnis, vanaf het woonhuis waar vooraf om 13.00 uur een rouwdienst zal worden gehouden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis aan het woonhuis. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Collecte Nat. Fonds Kinderhulp SOMMELSDIJK - De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, in de week van 25 april tot en met 1 mei, heeft in Sommelsdijk 1.639,75 opge bracht. 22 collectanten zijn voor Kinderhulp op pad gegaan. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in de jeugdhulpverlening. Kinderhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoorbeeld een schommel bij het kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, of een weekje kamperen. Met deze extra's brengt het Nationaal Fonds Kinderhulp wat kleur in het leven van kinderen die het thuis niet gemak kelijk hebben. Collectanten en gevers: hartelijk dank! hebben wij een ruime sortering Ook een grote sortering Geraniums en Tuinplanten in onze Tuinplantenmarkt Volop aanbiedingen! Bloemen en Planten Hl Bloemenhandel Hoe hou je als campingbeheerders de kinderen op je cam ping bezig? Daar hebben Coby Snoey, campingmanager, en Dennis Kleijn, recreatieleider, van 'De Klepperstee' in Ouddorp over nagedacht én een prima antwoord op gevon den. Afgelopen donderdag, gisteren dus, hebben ze met de campingkinderen een soort 'milieudag' gehouden: diverse activiteiten in het teken van je eigen verantwoording voor de goede zorg voor een goed milieu. 's Middags vanaf een uur of twee gingen ze van start, vanaf 'De Klepperstee" lopend naar strand 't Flaauwe Werk', onder leiding van Harrie Milieu, die het startsein geeft voor de opruimaclie Dennis Kleijn, alias 'Hairie Milieu'. Niet om er pootje te baden of lekker in 't zonnetje te ravotten, daar leende het weer zich niet echt voor. Nee, ze gingen een gedeelte van het strand opruimen, schoon maken van allerlei troep die er niet hoort: stukken touw, glas, plastic, aangespoeld hout, enz. Ongeveer 35 kinderen in totaal. Gewapend met vuilniszakken gingen ze aan de slag. En wie aan 't eind van de middag het meeste vuil had verzameld zou het 'zomerpakket' winnen dat HaiTie Milieu al klaar had liggen, met daarin o.a. een vlieger, jeu de boulesspel. een zonnecap, e.d. Bovendien kreeg elke schoonma(a)k(st)er een certificaat van deelna me, als blijvende herinnering aan de strandopruimactie. Jong geleerd, oud gedaan! Pleegdochter LeticUi in hel klaslokaal dat grotendeels door haar pleegouders werd gefinancierd chr. streelcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Versctiijnlng: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel, (0187)47 1020 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87: e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinwis, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 48 33 92 redacteur: J. Villerius. tel. (0187)47 10 21, privé (0187) 60 14 40 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187)68 16 82. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 HBt gehele jaar te bezoeken Nog beschikbaat voor de 2 pers. woning van 23 tot 31 juli. Voor de 4 pers. woning van 25 mei tot 17 juni en na 4 september. Bij bezoeli van meer dan 4 pers., extra slaapkamer beschikbaar. Na 19.00 uur (Holl. sprekend) Dijksteiweg 28 - Ouddorp Telefoon (0187) 681578 Fax (0187) 682873 ■'Tl^^^'irrï^ 'liw'"" De Kleppersteese schoonmaakploeg mei geheel rechts

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2