De heer B. Both Lid Orde van Oranje Nassau Op Goeree-Overflakkee werden Koninklijk onderscheiden. 1 E Zendingsavond Dauwtrappen Hemelvaartsdag Oostvoorne JUL^MINNAARD VASTGOED Ernstig gewond na val door dak tr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden De vlag uit voor... Maarten van der Graaff Ouddorp: BEDANKT! Schrijfactie Amnesty International Verdwijningen in India Jong talent exposeert in 't Blaeuwe Huus Kerkdiensten Geref. Gemeenten John Stagers brengt uitkomst 'Apollo' Goedereede verontschuldigt zich Koninginnedag rustig (\- Dinsdag 4 mei 1999 71e jaargang nr. 6801 In de gemeente Dirksland was jl. donderdagmorgen de heer B. Both (60) uit Melissant een van die Neder landers die naar het huis der gemeen te was genood. Dat zou hem mis schien wat 'onwennig en ongemakke lijk' zijn, dacht burgemeester dr. Boonstra, maar van dat gevoelen heeft de heer Both, aldaar omringd door zijn familieleden en tal van goede vrienden, geen enkel blijk ge geven. Toen hem het Zilver van de Eremedaille behorend bij het Lidmaatschap van de Orde van Oranje Nassau op de rever blonk heeft de heer Both Gode gedankt en de Koningin en heeft hij zijn vrouw z'n diepe genegen heid betuigd. Van onwennigheid geen spra ke... Al keek hij misschien wat verbaasd door dr. Boonstra met een 'bloem in beton' te wor den vergeleken. In het boek met die titel wordt beschreven dat steeds weer mensen opstaan die de grauwte van de samenleving willen doorbreken: "U bent zo'n bloem", waardeerde dr. Boonstra de decorandus. Die is o.a. sinds 1965 lid van de kerkenraad van de Ger. Gemeente, doet huisbezoeken en geeft catechisatie, is vanaf 1973 scriba van de classis Tholen van de Ger. Gemeen ten, afgevaardigde van de Particuliere Sy node Zuid en in de Generale Synode, sinds 1959 bestuurslid-voorz. van de Reg. Zen dingscommissie van de Classis Tholen, 25 jaar lang was hij lid van het Algemeen bestuur van het Zorgcentrum Nebo, van 1976-1992 bestuurslid van de SGP kiesver eniging en vanaf 1964 bestuurslid van de Stichting Jeugd en verenigingsgebouw^ Voor zijn broodwinning was de heer Both 28 jaar lang medewerker/administrateur bij ons blad 'Eilanden Nieuws' "In kerk, staat en maatschappij heeft u zich bijzonder ingezet", aldus dr. Boonstra die zich over zóveel betrokkenheid diep onder de indruk toonde. Het was dan ook met grote instemming dat burgemeester Boons tra de heer Both in kennis stelde van zijn benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Both ontving bloemen van de burgemeestersvrouw voor haar rol op de achtergrond en de aandacht van haar man met zoveel anderen te hebben willen delen. Collega-ouderling v. d. Bok sprak daarop een hartelijke gelukwens uit, hem was eer der in de nood een dierbare broeder gebo ren. De heer Both werd kracht en lust toe- gebeden om het werk dat hem dierbaar is voort te gaan. Door de heer Zijl van het Zendingsbureau van de Ger. Gemeenten werd de Onder scheidene gewaardeerd om zijn inzet, zijn liefde en z'n bescheidenheid, eigenschap pen waaraan de heer Both steeds te herken nen is. Ook mevrouw Both werd in de waardering betrokken: "julUe doen het samen". Onnutte dienstknecht In zijn dankwoord gaf de heer Both blijk van de eigenschappen die hem waren toege dacht: "Als we gedaan hebben hetgeen wij schuldig zijn te doen zijn we nog slechts onnutte dienstknechten", zo beleed hij, dankbaar dat de Heere hem zo lang wilde gebruiken en van harte bereid daaraan een vervolg te geven, samen met zijn echtgeno te door wie hij zich van alle kanten onder steund weet: "Heel veel dank voor wat we mochten doen vanuit de kracht die God ver leent", 't Was de heer Both dan ook geen verdienste-, maar een voorrecht het geme moreerde te hebben mógen doen en de kracht en de lust daartoe steeds te hebben mogen ontvangen. Provinciaal voorleeskampioen Donderdag 22 april werd op de Albert Schweizerschool te Stad aan 't Haring vliet de vlag uitgestoken voor Maarten van der Graaff. Hij werd de dag ervoor voorleeskampioen van de provincie Zuid- Holland. De provinciale finale van de nationale voorlees wedstrijd werd gehou den in het Park Theater in Alphen aan de Rijn. De jury, bestaande uit Machteld Bakker (docent Nederlands), Bobje Goudsmit (docent en auteur van jeugd boeken) en Marianne de Leur-van Os (lid provinciale staten) prees hem om zijn intonatie en aanschouwelijk maken van de gebeurtenissen uit het boek 'Matilda' van Roald Dahl. Maarten en zijn klas werden de dag na de voorleeswedstrijd verrast met een enorme Tijdens de Nationale Hartweek van 19 tot en met 24 april collecteerden 30 vrijwil- lig(st)ers in Ouddorp voor de jaarlijkse Hartcollecte als vrienden van de Hart stichting afdeling Ouddorp. De opbrengst bedroeg 7.967,85 (vorig jaar 7.450,30) een fraai bedrag, mede gelet op alle andere inzamelingen in de af-gelopen weken. Alle gevers hartelijk dank en uiteraard de collectanten bedankt voor hun inzet. De Flakkeese werkgroep van Amnesty International is bezig met een schrijfactie voor India. Sinds 1990 zijn in de Indiase staat Jammu and Kashmir ongeveer 800 men sen 'verdwenen', nadat ze door politie, paramilitairen of andere gewapende groeperingen opgepakt werden. De slachtoffers zijn mannen van alle leeftijden, en lijken willekeurig van de straat gehaald te zijn. Veel families leven nog steeds in grote onzekerheid over het lot van hun verdwenen gezinsleden. De leden van de werkgroep hebben brieven verstuurd naar de Indiase overheid met het verzoek om nader onderzoek, en eerlijke berechting van de daders. Ook zijn er brie ven verzonden naar de landeUjke kranten in India, om bekendheid te geven aan deze kwestie. Wanneer u meer informatie wilt ontvangen over het werk van Amnesty International, of u op welke manier dan ook hiervoor in wilt zetten, kunt u contact opnemen met Cor Joppe, tel. 601212. taart, die hen werd aangeboden door de gemeentelijke bibliotheek te Middelhar- nis en door banketbakkerij Van Helden. Woensdag 19 mei zullen de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 Maarten verge zellen naar Utrecht alwaar de landelijke voorleeswedstrijd gehouden zal worden in Muziekcentrum Vredenburg. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning De natuuravond van zaterdag 8 mei a.s. wordt wat anders ingevuld dan gepland. We gaan naar Strand Noord om flink actief te strandvolleyballen. We verza melen om 19.30 uur bij De Hoeksteen en vertrekken daarna richting Ouddorp. Doe ook mee en geef je op bij Simone (483526). Geef dan ook even door of je vervoer hebt of niet. Tot zaterdag! Gedurende de maanden mei en juni expose ren de kinderen van de kindertekenclub van Atelier Sarette Hoekema uit Stellendam in 't Blaeuwe Huus in Ouddorp. Meryem, Marijke, Kim, Mellanie, Marjolein, Sha- rai en Glenn zijn de jonge kunstenaars die exposeren met zo'n 25 tekeningen en schilderijen. Centraal in deze expositie staan de bloemen. Het VVV-kantoor in Ouddorp is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. Traditiegetrouw organiseert de afdeling Oostvoorne van de VVV Voome weer een vroege wandeling door het schitternede duingebied van Oostvoorne. Het vertrek is tussen 05.30 en 07.00 uur vanaf Hotel 't Wapen van Marion aan de Zeeweg 60 te Oostvoorne. Duur van de wandeling is ongeveer twee uur. Men wandelt individueel. De prijs is 7,50 per persoon inclusief een ontbijt na afloop van de wandeling. Alleen wandelen kost 2,50 per persoon. Voor meer informatie: (0181) 312318. OUDDORP - Donderdag 6 mei 19.30 uur evangelist L. Versteeg. MELISSANT - Donderdag 6 mei 19.30 uur ds. J. Schipper van 's-Gravenpolder. STAD aan 't HARINGVLIET - Woens dag 5 mei 19.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT - Donderdag 6 mei 19.30 uur ds. M. Karens van Werken dam (openbare geloofsbelijdenis). lactiefin beeld en geluid Woensdag 28 april kwam een open zeil- bootje met 2 personen op het Haringvliet in de problemen. Op de oostkant van de Slijk- plaat voer het vast. Er werd assistentie gevraagd aan de wal en via de Kustwachtpost Ouddorp werd de be manning van de Stellendamse reddingboot 'John Stegers' te hulp geroepen. Twee opstappers, die bij een bedrijf bij de binnenhaven werken, waren snel in het boothuis en voeren direct naar de opgege ven plaats. Zij. konden het bootje vlot sle pen, waarna het zijn zeiltocht weer kon ver volgen. Na ongeveer een uur was de red dingboot weer terug op het station. In onze editie van jl. donderdag 29 april deelden we u mee dat op diezelfde dag een aantal inwoners van Goeree-Overflakkee Konin klijk werden onderscheiden. De bijzondere verdiensten van de decorandici werden daarbij reeds vermeld. Natuurlijk beschikten we tóen nog niet over foto-materi aal, nu is dat wel het geval. We laten ze de revue passeren. In de gemeente Goedereede werden onderscheiden, de heren P.H. Grinwis te Ouddorp, A. Hoek te Ouddorp, M. van Wijk te Ouddorp en C. Noorthoek te Stel lendam; in de gemeente Dirksland werd onderscheiden de heer B. Both te Melis sant; in de gemeente Middelharnis waren dat de heren C. Quist te Sommels-dijk en W. de Vos te Middelharnis en in de gemeente Oostflakkee was dat het echt paar Vervloed-Hameeteman. Het echtpaar Vervloet-Hameeteman C. Noorthoek C. Quist W. de Vos ^uijze Rotterdam-Rijnmond WATERVERF-GRAFFITI OUDE TONGE - Woensdagavond rond 19.30 uur werd op de Stationsweg een 17-jarige jongen uit Oude Tonge staande ge-houden, toen hij een gebouw versierde met waterverf. De jongen werd opgedra gen zijn 'kunstwerk' te verwijderen, waaraan hij gevolg gaf. DRANK GESTOLEN STELLENDAM - Woensdagavond rond 18.00 uur werden op de Buitenhaven bij een boot van een 49-jarige man uit Oud dorp een krat bier en een krat limonade weggenomen. De bezorger had de bestel lingen bij de boten geplaatst, waarna deze door een nog onbekend persoon werd weggenomen. D.V. op woensdag 5 mei wordt een zen dingsavond belegd door de zendingscom missie van de Hervormde Gemeente te Nieuwe-Tonge in de Hervormde kerk, aan vang half acht. Deze avond zal voorgaan ds. A. Simons, Hervormd predikant te Goudswaard. De collecte is bestemd voor de Mbuma. U wordt hartelijk uitgenodigd deze avond bij te wonen. Burgers van Goedereede, hier de veront schuldiging van de Kon. Fanfare 'ApoUo'. U zult op 5 mei 'Apollo' niet - traditiege trouw - door ons dorp zien marsen. U hebt in het programmaboekje Koninginnedag 1999 bij het programma voor 5 mei kunnen lezen: rondgang door Goedereede m.m.v. majorettenpeloton, drumband en muziek korps 'Voorne en Putten' uit Nieuwen- hoorn. Helaas geen 'ApoUo' Vele leden van ons korps vinden dit een dieptreurige zaak, want zolang deze traditie van kracht is heeft 'Apollo' dit al gedaan. Deze keer echter geen verzoek van de Oranjevereniging om dit weer te doen, maar wel een ander korps. Hierbij hopen wij de burgers van Goederee de voldoende te hebben ingelicht. Nogmaals onze verontschuldigingen van de Kon. Fan fare 'Apollo'. STELLENDAM - Een 26-jarige man uit Stellendam raakte vrijdagmiddag, om even voor twee uur, op de Scharrezeeweg ernstig gewond toen hij door het dak viel. Het slachtoffer was op het dak van een schuur aan het snoeien geweest met een ket tingzaag. Hij had de zaag neergelegd en liep over het dak in de richting van het woon huis. Op een gegeven moment raakte hij zijn evenwicht kwijt en viel door de dakpla ten. Met ernstig hoofdletsel is hij, met een spoedtransport, naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam gebracht. De Koninginnedagviering was op Voome- Putten en Goeree-Overflakkee een groot succes. Voor zover bij de politie bekend deden zich vrijwel geen vervelende situ aties voor. Mede door het mooie weer wer den de vele Koninginnedagactiviteiten goed bezocht. Op Goeree-Overflakkee werd in de vroege ochtenduren van 30 april, zoals de traditie het wil, door jeugdigen weer massaal rond gereden op bromfietsen zonder uitlaat. Het geronk van de bromfietsmotoren zal menig eilandbewoner al vroeg in de slaap hebben gestoord. Veel plaatsen werden door de jeugdigen met een bezoek vereerd. Niet altijd kon dit ieders waardering hebben. Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 ^^<OP%^OEÏ\V^ CC>MBI OUDDORP-Wesltlrool anel, I01S7) 6S1613 fox 6S3734 RENBSE-Printihop Hog«o«n 172 tel. (0111) 4ó24(^ llMmHMlWMMIlMM Tel. (0187) 47 01 21 Fm (0187) 47 01 22 E-mail: iiifo@l)uijze.Dl http://www.buijze.nl INKOMENS- EN VERMOGËNSPLANNING district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcl<ee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1