Een indrukwekkend Doelenconcert Caraïbisché Koninginnedag Middeüiarnis/Sommeisdijic 1999 Koninginnedag programma Succesvolle seizoensafsluiting voor Schotejil PROGRAMMA Aantrekkelijk accessoi re-aanbod VW Polo Sedan en Polo Variant Clubkampioenschappen g.Y. Olympia Proeven met langere vrachtwagens van start Oranje Achthuizen Koninginnedag 1999 Oranjevereniging Middelharnis/ Sommelsdijk heeft dit jaar gekozen voor het thema Caraïben. In het ka der hiervan staat het centrum van Middelharnis vol met tropische acti viteiten voor jong en oud. De meeste winkels van Winkelcentmm D'n Diek, waarvan de etalages in tropische sfeer zullen worden aangekleed, zijn vanaf 11 uur geopend. Vanaf dit tijdstip zullen er tevens een aantal kramen (geïnteresseerden kunnen zich nog aanmelden bij het secreta riaat) op de vrijmarkt staan en mogen kin deren hun spulletjes gratis aanbieden op het Zandpad waar de vrijmarkt gehouden wordt. De lopers van de Omloop van M'n- heerse zullen rond deze tijd onder aan D'n Diek aangemoedigd kunnen worden. Op het Diekhuusplein wordt er een oranjeterras ingericht en kunnen mensen genieten van muziek verzorgd door Happy Music. Om 13.00 uur zal de burgemeester het start sein geven voor de Caraïbisché zeskamp met onder andere het bananen vangspel, auto duwen en de zeephelling. Dit spekta kel wordt georganiseerd in samenwerking met VV Flakkee en zal plaatsvinden op het Beneden Zandpad. (De uitslag van de Cari bische zeskamp waarvoor teams van 8 per sonen zich kunnen opgeven bij het secreta riaat, zal rond 17.00 uur bekend worden gemaakt). Tevens is dit de start voor een muzikaal optreden van Sempre Crescendo. Dit zal om 14.00 uur opgevolgd worden door een tropisch optreden verzorgd door Mega Sport. En om half vier een optreden van de Somi Girls. Kinderen kunnen zich ondertussen verma ken met spelletjes georganiseerd door de brandweer, de mammoet skelters, een rond je op een echte kameel of door zich te laten schminken op het dubbele gedeelte van D'n Diek. Er zal ook nog een clown rond lopen om de aanwezigen te vermaken. Vanaf 15.00 uur zal er live Caribische muziek worden gespeeld op het Diekhuus plein door de band 'Tropical Extacy'. U kunt hiervan, eventueel op het oranje terras, genieten tot ca. 19.00 uur. Mocht u nog van de koninginnedag willen nagenieten kunt u vanaf 21.30 uur terecht voor een oranjebor rel in het Diekhuus waar 'Check out de Zydeco' live zal optreden. Leden van de Oranje Vereniging Middel- hamis/Sommelsdijk zullen aan al deze acti viteiten gratis kunnen deelnemen (en kor ting krijgen op de entree van de oranjebor rel in het Diekhuus). Aanmelden voor lid maatschap kan via het secretariaat of bij de Oranjekraam op de vrijmarkt. Voor vragen en/of aanmeldingen kunt u terecht bij het secretariaat van Oranjever eniging Middelharnis/Sommelsdijk, Dirk Bosstraat 15, 3241 GE te Middelharnis, tel. 486267, fax 487822. NIEUWE TONGE De Oranjevereniging 'Nederland en Oranje' heeft voor Koninginnedag het volgende programma samenge steld: Voor de Volkswagen Polo Sedan en Polo Variant is een aantrekkelijk accessoire- aanbod ontwikkeld. Deze actie-aanbieding bestaat uit een elektrisch schuif-Zkanteldak en een radio/CD-speler, samen voor slechts 995,- inclusief BTW en montage. Zowel de Polo Sedan als de Polo Variant zijn voorzien van een uitgebreide stan daarduitrusting. Daartoe behoren onder andere airbag voor bestuurder en voor- passagier, een in hoogte verstelbare stuur- kolom en elektrisch verstel- en verwarm- bare buitenspiegels. De Polo Sedan en Polo Variant zijn lever baar met een drietal benzinemotoren: 1,4 144 kW/60 pk, 1,61 55 kW/75 pk en 1,61 74 kW/100 pk. Daarnaast is ook een 1,9 1 SDi-motor beschikbaar met een vermo gen van 47 kW/64 pk. A.S. 30 april houden wij weer een speciale -M si EVO tevreden De EVO is verheugd over het besluit van minister Netelenbos om in principe toe stemming te verlenen voor het nemen van proeven met langere en zwaardere vracht wagens. Minister Netelenbos heeft dit be sluit genomen, nu is aangetoond dat de verkeersveiligheid bij deze proeven vol doende gewaarborgd is. De EVO dringt al jaren aan op dergelijke proeven met langere voertuigcombinaties, vanwege de verwachte voordelen op het gebied van de transport-efficiency en het milieu. De pilots passen daarmee ook uitstekend in de nota Transport in Balans van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, die gericht is op efficiënter en schoner weg vervoer en de modal split. Het doel van de proeven is inzicht te krij gen in de rendementsverbeteringen en de economische effecten. Bij de 34.000 be drijven uit handel, industrie en agrarische bedrijfsleven, die bij de EVO zijn aange sloten, bestaat grote belangstelling om aan de proeven deel te nemen. Voor deel name aan het projectgelden een groot De Oranjevereniging Achthui zen organiseert op 30 april a.s.: 9.00 uur: Vlag hijsen bij het monument. 10.00 uur: Begin van de versierde optocht bij de Fios-kantine om het dorp wakker te maken met muzikale begeleiding. 11.00 uur: Aanvang kinderspelen op het schoolplein. 12.30 uur: Pauze. 13.00 uur: Begin hondenshow en rom melmarkt. 14.00 uur: Begin zeskamp met veel his torische spelen. 17.30 uur: Prijsuitreiking in de kantine. aantal voorwaarden. Die hebben betrek king op het voertuig, de lading, de chauffeur en de wegeninfrastructuur. De belangrijkste beperking is, dat het moet gaan om wegtransport over een maximale afstand van 50 kilometer naar of van multimodale terminals waar de lading op het spoor of in het biimenschip wordt overgezet. Hiervoor is gekozen om niet te veel te conciureren met rail of bin nenvaart. Adverteren in Eilanden Nieuws betel<ent dat uw advertentie oo/c buiten de bebouwde i<om wordt gelezen. Oranjever. M'harnis/S'dijk: 11.00-17.00 uur: Winkels winkelcentrum D'n Diek geopend. 11.00-17.30 uur: Koninginnemarkt (kra- _i_,,.jnen.tehuur via secretariaat). Caraïben terras op het Diekhuusplein. Muziek en dansdemonstraties op het Diekhuusplein. 13.00 uur: Spectaculaire Carai'ben zes kamp aan het Beneden Zandpad (teams voor acht personen inschrijven bij secretariaat). 21.30 uur: Oranjeborrel met live muziek van 'Check out the Zydeco' in Het Diekhuus. De 8x 50m vrije slag estafette, bestaande uit Mark Verwijs, Iris Oostdijk, Maarten Nieuwstraten, Lieske van de Polder, Lean der Noordijk, Jenny Jongejan, Johnny Jon gejan en Marjon van Kempen, werd door de Schotejillers in 3.57.45 afgelegd. Opnieuw een clubrecord en een 2e plaats. De toekomstige wedstrijdzwemmers van de Schotejil in de categorie tot 10 jaar met Dion Beukers, Martijn van Hoorn, Rhiana van Kempen en Esther van der Slik, wisten op hun 4x 25m schoolslag estafette ook een 2e plaats te bereiken en wel in een tijd van 1.36.52. -109- Waar was 't zo mooi als hier? Rondom het huis was blanke sneeuw. Het win ters bos stond als donker filigrein op de achtergrond en boven het bos torende de berg, breed en hoog, met sneeuw op de flanken en ijs op de top. En dan de zon, de heerlijke Canadese zon, die midden in de winter stralend scheen! Zij maakte de sneeuw verblin dend wit, het bos tot glanzend ebbehout en van de gletsjer op de berg een tot de tiende macht vergrote Koh-I-Noor. En in die schitterende wereld, zó stil dat je je harteklop kon horen, tripten en huppelden de herten. Ze kwamen uit de bosrand over de farm naar het erf om het voer te eten, dat Ann daar uitge strooid had en Margareth genoot van het kijken naar de ranke en slanke dieren met hun prachtige gewei en. Door Margareth, die op al die dingen wees, leer de Ann telkens nieuwe schoonheid zien, die haar tot dusver was ontgaan. Zij was er dankbaar voor. Op een morgen waren de beide jonge vrouwen samen aan de was. Ann stond in de keuken aan de tobbe. Margareth hing het wasgoed aan drooglijnen achter het huis. Opeens kwam Margareth gillend bin nenstormen. Ze smeet de deur dicht en beefde als een riet. Er was, zei ze, een onguur beest, dat op haar afkwam. Ann keek door het raam. Het was een zwar te beer, die over de farm sjokte. "Je hoeft je hele maal niet bang te maken", zei ze tegen Margareth. Maar die werd nog veel banger, nu ze hoorde dat 't een beer was. Ze kroop van angst onder de tafel en gluurde ontzet over de vensterbank, toen Ann rustig naar buiten ging om het wasgoed, dat zij had laten liggen, aan de lijn te hangen. Ze rilde nog, toen de beer al lang verdwenen was en durfde niet naar bui ten gaan. Die avond was zij in plaats van spraakzaam stil en de volgende dag had zij het niet meer over de schoonheid van de Bulkley vallei. Doch 's middags, toen de herten er weer waren, en aten uit Anns hand, kwam Margareth, ofschoon aar zelend en schoorvoetend, buiten. Zij streelde een jonge hinde, "'t Is hier toch goed", zei ze. De herten deden haar de beer vergeten. Bij de thuiskomst van de mannen aan het einde van de week rende Margareth George tegemoet en viel hem om de hals. Ann en Clarence vonden zo'n be groeting een beetje overdreven, maar Margareth had in Den Haag gewoond. Daar heersten andere gebrui ken dan in de Bulkley vallei. Ze zou wel wat bedaren als ze hier een poosje was. De volgende maandagmorgen gingen de mannen weer naar het kamp. Margareth stond nog buiten, toen hun wagen al in het bos verdwenen was. Ann riep naar binnen, want het vroor geducht. Daarop kwam ze loom. Zij was die morgen wat verdrietig. Ann troostte haar: "Over vijf dagen heb je George weer bij je". "Je hebt gelijk", zei Margareth en ze zette zich er overheen, 's Middags zong ze weer bij haar werk en keek ze door het venster naar de pracht van de besneeuwde bergen, waar de zon op scheen. Die week ging Margareth op een morgen naar de kippenhokken om eieren te rapen. Ze kreeg een harde schrik, toen er in een van de hokken opeens een groot spektakel was en door een gebroken raam een grijs dier met een bloedende kip in de bek naar buiten sprong. Zij vluchtte overstuur naar huis en ze schrok nog meer, toen Ann zei dat het een jakhals was geweest. Eerst een beer en nu een jakhals. Zij durfde voortaan niet meer naar de kippenhokken. Ze zong ook niet meer en ze liet blijken dat ze hevig naar haar man verlangde. Bij zijn terugkeer 's zater dags vloog ze weer op hem af en ze zat de hele avond werkeloos naast hem, steeds zijn hand vast houdend, terwijl Ann ijverig breide. In bed vroeg Clarence aan Ann hoe of ze 't had gehad met Margareth. Zij antwoordde dat het wel ging. Het moest natuurlijk nog wat wennen. Een Haagse kon zich in de Bulkley vallei niet direct thuis voelen. "Ik vind haar een aanstellerig wezen", zei hij. In de week, die hierop volgde, was Margareth zeer gedrukt. Ze zong niet meer, at weinig en ze was vaak stil. Op een middag, uit de keuken in de kamer ko mend, vond Ann haar met lege handen naar buiten starend. Toen ze Ann opmerkte, greep ze zenuwach tig naar haar breiwerk, maar kort daarna lag dit weer in haar schoot en staarde ze opnieuw star door het raam. Ann merkte ook dat zij huiverde. "Ben je niet goed?" vroeg zij. "Jawel", antwoordde Margareth en van bleek werd ze hoogrood. Ze breide weer en babbelde. Ze scheen het verdere van die dag bijzonder opgewekt. Op een nacht in deze week werd Ann wakker, iets wat haar zelden overkwam, want ze sliep doorgaans vast. Ze wist ook niet door welke oorzaak zij gewekt was. Maar nu hoorde zij gekraak van het ledikant in de naaste kamer, waar Margareth sliep. Ze schonk er niet veel aandacht aan en draaide zich om om weer te gaan slapen. Daar hoorde ze opnieuw gekraak, 't Bleef aanhou den, 't Was duidelijk dat Margareth rusteloos woel de. En daarna hoorde zij geloop, gezucht, gesnik. Zij wilde opstaan en naar haar toegaan, maar toen kraak te het ledikant nog eens en daarna werd het stil. De volgende morgen vroeg ze Margareth: "Wat had je toch?" Zij antwoordde ontwijkend, 't Was niets geweest. Ze was eventjes uit bed gestapt, omdat ze het warm had onder de dikke dekens. Ann voelde dat het een uitvlucht was. Doch die dag merkte Ann dat Margareth een gezon de ziekte had, waarover zij zich niet ongerust hoefde te maken. Zij had verleden jaar ook allerhande last gehad. Het ging wel over. Voorlopig 's morgens het ontbijt in bed. Overdag behoorlijk in beweging, ook in de buitenlucht als het niet al te koud was. En ze hoefde zich nergens zorgen over te maken. Nadat zij en Jane elkaar zo goed geholpen hadden, zouden zij samen Margareth best kunnen helpen. Margareth lachte zwakjes, toen Ann zo praatte. Ze vond het eigenlijk wel prettig dat zij ontdekt had, wat ze zelf nog niet had durven zeggen. Ze liet zich graag een beetje bemoederen door een vrouw, die zelf al moeder was. Toen de mannen 's zaterdags thuiskwamen, vertelde Margareth het aan George. Die was blij. Hij had op eens veel meer belangstelling voor de kleine John dan hij tot dusver had gehad. Margareth was heel op gewekt. Ann vond alleen dat ze wat overspannen vrolijk was. In de nieuwe week trof het Ann dat Margareth haar telkens achterna liep. Als zij in de schuur aan het werk was, kwam Margareth er ook. Was zij bij de kippen, Margareth was bij haar. 't Werd bijna hin derlijk, maar ze zei er niets van. Vrouwen in die omstandigheden moest men wat toegeven, wist ze. Ze gingen samen kleine kleertjes maken, 't Was op een middag. Margareth was na het eten voor een uurtje naar bed gegaan. Ann deed de vaat en ging daarna strijken. Haar gladde bout gleed over een overhemd van George. Het wasje van Margareth deed ze er maar bij, sinds die zich ontzien moest. Zij kon er best wat bij doen. Nooit en nergens was ze zo fris en sterk geweest als in de zuivere berglucht hier. Ze kende geen vermoeidheid. Ze voelde zich geluk kig. Clarence werkte met plezier in het bos, zij met vreugde op de farm en in het huis; hun kleine John werd een fris kereltje, dat in de berglucht even goed gedijde als zijn moeder. Het beviel haar nu uitste kend in de Bulkley vallei. Waar ter wereld had je zo de ruimte en de vrijheid? Waar was 't zo mooi als hier? (wordt vervolgd Al donderdagavond om 20.00 uur begint het paalzitten in de kerkgracht. Paalzitters bestemmen huft sponsoropbrengst voor een goed doel. Vrijdag begint de dag om 08.00 uur met het reveil, om 8.45 uur marsmuziek door het dorp. Om 9.15 uur aubade, om 9.45 uur ballonnenwedstrijd op de kruising Kor- teweegje-Kerkring, 10.00 uur kramenmarkt en barkrukzitten voor de jeugd vanaf 8 jaar, van 10.15 uur rijdt het boemeltje door het dorp, de halte is op de Hoagte, 13.30 uur demonstratie skatejeugd Nieuwe Tonge op de hoek Kerkring-Voorstraat, 14.00 uur show van groep Countryzangers bij de kerkgracht (bij de paalzitters), 15.15 uur show Majorettenkorps 'ApoUo', 16.00 uur jongerenzeski^nap aan de Kerkring. Om 18.30 uur vervolgens een bonte optocht, 19.30 uur grote zeskamp aan de Kerkring. 21.00 uur Karaokemuziek in 'Ons Dorps huis. DIRKSLAND - Donderdag 15 april hield gymvereniging Olympia de jaarlijkse club kampioenschappen. Ruim 80 meisjes turn den op 4 toestellen: sprong, brug, balk en lange mat/vrije oefening. De wedstrijd begon met de allerjongste meisjes. Iedereen had er weken keihard voor geoefend en dat was goed te zien. In de 2e ronde kwamen de iets oudere meisjes en de jongste selectieleden. Hier werd fana tiek gestreden en het werd de juryleden zeker niet makkeUjk gemaakt. 's Avonds was het de beurt aan de oudste meiden van de gewone gym en van de selectie. Ook hier kreeg het pubüek mooie oefeningen te zien en was het een zeer spannende strijd. De uitslagen: Meisjes '92/'93: 1. Joyce Visbeen28,3 pnt. 2. Jouen de Geest27,9 pnt. 3. Renee Weerwag27,0 pnt. Meisjes '91: 1. Michelle Markus28,8 pnt. 2. Lisa van Beveren.....28,5 pnt. 3. Ilja Vreeswijk28,3 pnt. Meisjes '90: 1. Jaleesa van Vliet30,5 pnt. 2. Jackie Visbeen29,6 pnt. 3. Roxane Noteboom29,2 pnt. Meisjes '89A88: 1. Judith Jacobs30,4 pnt. 2. Marjolein de Berg30,3 pnt. 3. Angela Looy29,7 pnt. Meisjes '87 en eerder: 1. Janine Dingemanse31,2 pnt. 2. Marinke v. d. Velde30,5 pnt. 3. Corine van Dalen30,0 pnt. Selectie '91/'90/'89: 1. NardaDrooger33,3 pnt. 2. Minou Wagenaar32,8 pnt. 3. Lisette v. d. Welle32,0 pnt. Selectie '88/'87: 1. Arlette Wagenaar35,8 pnt. 2. Lenneke van Alphen33,7 pnt. 3. Suzanne van Vsden33,5 pnt. Selectie '86 en eerder: 1. Miranda van Alphen34,8 pnt. 2. Sylvia v. d. Vlugt33,2 pnt. 3. Marjolein de Wit32,2 pnt. Voor alle nummers 1 t/m 3 was er een mooie beker. Alle overige deelneemsters gingen met een leuk standaardje naar huis. De Clubkampioenen 1999 waren gewor den: Janine Dingemanse met 31,2 pnt. en Arlette Wagenaar met 35,8 pnt. Beide dames wonnen de wisselbeker voor het 3e achtereenvolgende jaar en mogen de beker dus houden. Koffie Umonaete met Ttdnplamen en Oeraniuma Per teak EXTRA kofttfiaan is;DenKBHt fnettte ijSROOTStl^ p:jsoft6ni|!9^ Fuchsia's in altó maten i en soorten^ Bloemenhandel NI. Grinwis Zn. Dijkstelweg 28 3253 TB OUDDORP Tel.: 0187-681578 Donderdag waren weer velen getuige van het voorjaarsconcert dat het Chr. Gem. Koor "Deo Cantemus" rond de Pasen ieder jaar in het kader van "Rotterdam zingt van Hem" in de Doelen te Rotter dam geeft. Dit jaar was het bekende Chr. Residentie Mannenkoor van Aad van der Hoeven - die dit jaar zijn 40-jarig jubi leum als toonkunstenaar hoopt te vieren - te gast. Het thema "Zo hef had God de wereld", dat men voor deze avond gekozen had, liep als een gouden draad door heel het programma heen. Behalve de koren en de bekende sopraan Margaret Roest werkten mee de organist André de Jager, de pianiste Marina Sentcha en het strijkorkest van Marco Bons. De algehele leiding had Cor de Haan. Het programma, waaraan zo'n 550 zangers hun medewerking verleenden, begon met het Ujden in Bethlehem, het eindigde in de jubel van de opstanding. Na het introïtus klonk het "Zo lief heeft God de wereld", van Nel Benschop, op muziek gezet door Arie Pronk. Door de zang van het koor heen en boven het koor uit hoorde je telkens de zuivere, heldere, volumineuze stem van Margaret Roest, die deze avond nog vele malen op het podium zou verschijnen. Fijn dat ze er weer was. Aan de Passie- en Paasfantasie - een van de vele stukken, die door Cor de Haan is geor kestreerd en die uit 5 liederen is opge bouwd - namen beide koren deel. Het stuk eindigde met het 'Halleluja, lof zij het Lam' van Isaac da Costa, dat uit volle borst door alle aanwezigen gezongen werd. Het programma was uitermate afwisselend. Het omvatte ook ditmaal veel stukken van Engelse componisten, maar we kregen ook composities van Buxtehude, Bach, Mozart, Van Beethoven, Handel, en zelfs van Feike Asma te horen. Over Feike Asma gespro ken: Het "Komt als kind'ren van het ücht" dat door beide koren gezongen werd, was zeer indrukwekkend. De organist André de Jager, die op een gegeven moment alle registers van het machtige Doelenorgel opentrok, vervulde daarbij een grootse rol, daarin gesteund door Marina Sentcha op de vleugel. Iets aparts had het "Izje Cheruvimy Tajno" van Dwoijetsky, een echt Russisch stuk, dat door het mannenkoor heel mooi werd gezongen. Ook het "onze Vader" van André de Jager verdient een aparte vermelding. Dat Cor de Haan op een voortreffelijke manier leiding aan een koor weet te geven, was bekend, maar dat hij ook op een emi nente wijze met een orkest weet om te gaan, bleek wel uit de directie van het Allegro Aperto uit het 8e pianoconcert van Mozart. Hier bleek ook pas echt wat de pia niste Marina Sentcha in haar mars heeft. Heel knap! Ook de zaal werd door middel van samen zang regelmatig direct bij het programma betrokken. Er zou nog heel veel over deze avond te melden zijn. We zullen dat niet doen. Wie niet geweest is, heeft veel gemist. Wie er wel was, heeft genoten. Wie van koormuziek, en alles wat er omheen komt, houdt en nog nooit bij een concert van Deo Cantemus is geweest, doet er goed aan ook eens te gaan luisteren. Dan zal blijken dat het voor herhaling vatbaar is! U zou het alvast eens kunnen proberen op 25 september a.s. Dan hoopt Deo Cantemus in de Grote Kerk te Middelharnis medewer king te geven aan een samenzangavond van de stichting "Woord en Daad". En wie één van de Kerstconcerten wil bij wonen doet er goed aan vroegtijdig de kaar ten te bestellen bij de heer A. Voogt, Hob- bemaplein 15, 3262 VB Oud-Beijeriand. De concerten zijn op 11, 13, 14, 20 en 21 december a.s. Zaterdag 24 april heeft de wedstrijdploeg van Z.C. de Schotejil met succes de vijfde en laatste wedstrijd gezwommen van de Verenigingscompetitie in zwembad Aqua- pulca te Dordrecht. In de Verenigingscom petitie staat de Schotejil op de 3e plaats in een poule met totaal twintig zwem-vereni- gingen. Tijdens de wedstrijd van afgelopen zaterdag werden 34 persooiüijke records, 6 clubrecords en 14 ereplaatsen behaald. Op de 50m schoolslag voor jongens tot 14 jaar behaalde Willem Joppe een 3e plaats in een tijd van 39.78. Mark Verwijs zwom in het zelfde programma naar de Ie plaats in een tijd van 38.27. Op de 200m vrije slag zwom Mark Verwijs met een tijd van 2.31.07 naar een 3e plaats. In het zelfde nummer kwam Leander Jongejan (categorie tot 12 jaar) met een tijd van 2.38.51 voor de dag, hetgeen hem een nieuw clubrecord op de 200m vrije slag opleverde. In de categorie tot 16 jaar zwom Maarten Nieuwstraten op de lOOm wisselslag met een tijd van 1.10.62 niet alleen naar een gouden medaille, maar ook nog naar een nieuw clubrecord. Op de 200m rugslag wist hij met een tijd van 2.48.70 beslag te leg gen op de 3e plaats. Bij de meisjes in deze leeftijdscategorie zwom Lieske van de Pol der zowel op de lOOm als 200m rugslag met ruime voorsprong naar de overwinning. Haar tijden waren resp. 1.11.57 en 2.33.23. Willemijn Veltman veroverde op de lOOm wisselslag een 3e plaats in een tijd van 1.16.94. In de categorie tot 18 jaar zwom Leander Noordijk op zowel de lOOm rugslag als de lOOm vrije slag naar een gouden medaille. Op de lOOm rugslag was zijn tijd 1.06.36, terwijl hij op de lOOm vrije slag met een voor hem zeer verrassende tijd van 57.10 behalve een gouden medaille ook nog het clubrecord op deze afstand veroverde. Een uitstapje naar de 50m vrije slag even later bij de heren leverde hem bovendien nog een 3e plaats op met een tijd van 27.48. Jenny Jongejan was bij de meisjes tot 18 jaar goed voor een 3e plaats op de lOOm vrije slag in een p.r.-tijd van 1.07.10. Marjon van Kempen zwom op de 200m wisselslag bij de dames naar een 3e plaats in een tijd van 2.44.12. Johnny Jongejan wist bij de heren de 50m vrije slag te win nen in 26.23. Verder zwommen de Schotejillers als col lectief op alle vijf te zwemmen estafettes naar ereplaatsen. Op de 4x 50m wisselslag zwommen Maarten Nieuwstraten (rugslag in 33.8), Mark Verwijs (schoolslag in 39.0), Leander Noordijk (vlinderslag in 27.4) en Gerwin Grit (vrije slag in 28.8) naar de 2e plaats met een tijd van 2.09.02. Op de 4x 50m vrije slag voor de meisjes zwonunen Danielle Hagoort (31.5), Jolanda Welleman (32.5), Lieske van de Polder (30.7) en Wil lemijn Veltman (31.5) met de eindtijd van 2.06.25 naar de 3e plaats en verbeterden ze tevens het clubrecord. Eveneens op de 4x 50m vrije slag zwommen Mark verwijs (30.4), Leon wegman (30.4), Leander Jon gejan (32.3) en Piet-Jan van Zoest (33.9) met een eindtijd van 2.07.00 naar de 2e plaats en verbeterden eveneens het clubre cord. 8.00 uur: Reveille vanaf de toren van Som melsdijk. Uithangen van de vlaggen. 8.15-8.45 uur: Aubade bij 'De Goede Ree' te Sommelsdijk. 9.00-16.00 uur: Geraniummarkt op de Voorstraat te Sonunelsdijk met muzika le medewerking van de Neutekrakers. Middlecarailien Voor de kinderen: 12.00-17.00 uur: Rondje rijden op echte kameel. Schminken. Brandweerspelletjes m.m.v. brandweer. Mammoetskelteren rond de muziektent. Clownoptreden door het hele centrum. Kindervrijmarkt op het Zandpad. 15.00-19.00 uur: Live-muziek op het Diek huusplein 'Tropical Extasy'.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 5