Vroeg op voor ScKeelhoek Mooie fototour op Elvege website Carolina den Hertog winnares van het 36e jeugdsolistenconcours in Melissant Inloopconcert Het zr. Gorissen-fonds www.buijze.nl Bedrijfsongeval Fietsendief aangeliouden Samenzang bij de vuurtoren Auto in de sloot Voorjaarsexcursie langs vogelrijk natuurgebied AJL^MINNAARD VASTGOED Actie t.b.v. Kosovo bijzonder geslaagd Grote auto- en treinenbeurs Omloop van Menheerse Nieuwe bushalte Oude-Tonge Beste 55+'ers van Ouddorp Walpurgisnacht - Gebedsnacht in Oude-Tonge Oud papier actie Dirksland Johan den Hoedt speelt in de Singelkerk Vereniging Speel- voorziening Melissant Unicef Rotterdam verhuist Ophalen oud papier Gereformeerde Gemeente ^-^ Dinsdag 27 april 1999 71e jaargang nr. 6799 Zaterdag 1 mei vindt, onder leiding van de opzichter van Natuurmonumenten, de vroege vogelexcursie langs Scheelhoek en 't Kiek- gat plaats. Behalve twee excursies per huif kar op 24 juh en 11 september, is dit de eer ste en tevens enige wandelexcursie van dit seizoen die u langs dit unieke natuurgebied voert. Om 7.00 uur vertrekt de groep vanaf de werkschuur van Natuurmonumenten aan de Meester Snijderweg 44 (bij binnenhaven van Stellendam). De wandeling voert u langs de rand van Scheelhoek, waarbij u vanaf het uitkijkpunt een prachtig overzicht over het natuurgebied hebt. De wandeling wordt ver volgd naar de vogelkijkhut 't lüekgat waar het zingen van de vogels alle andere geluiden zullen doen verstommen. Wie mee wil, kan een kaartje kopen bij VVV Ouddorp (Bosweg 2, Ouddorp). De excursie is voor leden van Natuurmonumenten gratis; niet-leden betalen 5,- en kinderen t/m 12 jaar/1,-. Scheelhoek Op Scheelhoek broeden talrijke weidevogels zoals tureluur, kluut, grutto en kievit (waar schijnlijk met jongen!). De kans is groot dat u op dit vroege tijdstip reeën ziet. Ook de kemphaan komt hier voor en in het bos hoort u de nachtegaal zingen. In het voorjaar zingen de vogels uit volle borst om hun territorium veilig te stellen. Het kundig oog en oor van de opzichter maakt u attent op vogels en geluiden die u normaal gesproken moeilijk in het vizier krijgt. Natuur op Goeree Scheelhoek is een van de natuurgebieden van Natuurmonumenten op Goeree-Overflakkee. Een ander gebied is De Kwade Hoek. een steeds veranderend natuurgebied met duinen, vochtige valleien, stranden en schorren. De Kwade Hoek is toegankelijk op de gemar keerde routes voor leden van Natuurmonu menten, leden van het Zuid-Hollands Land schap en houders van een geldig toegangsbe wijs. Om meer mensen de mogelijkheid te bieden van dit natuurgebied te genieten zijn de toegangsmogelijkheden verruimd. Ieder een kan nu een dagkaart kopen in de kaartau- tomaat bij de ingang van het gebied! Excursieprogramma 1999 Het volledige excursie-overzicht van Goeree treft u in de excursiefolder die binnenkort bij de VVV's te verkrijgen is en in de folderbak jes van Natuurmonumenten (bij de ingang). Deze folder geeft tevens informatie over de natuurgebieden van het Zuid-Hollands Landschap. Goeree-Overflakkee fi.V. Het zal een deel van onze abonnees vfellicht ontgaan wat de betekenis is van een website op internet, maar het zijn legio bedrijven die zich daarin profileren en hun diensten via het computerscherm bekend maken. Die websites met informatie zijn niet altijd interessant, het hangt sterk af van de originaliteit van de opsteller ervan of ze veel gelezen zullen worden, maar Instal latiebedrijf Elvege te Stellendam heeft daar iets op gevonden en gaf haar site met de opname van een fototour een unieke opzet. De Elvege-site is gesplitst in een com mercieel en een beslist niet commercieel gedeelte, dat laatste gevuld met zelfs 300 foto's van twintig locaties op Goeree- Overflakkee en Voome. De foto's wer den door de gebroeders Koomneef, de eigenaren van Installatiebedrijf Koom neef, zelf gemaakt, het werd vrij profes sioneel fotowerk en het bekijken meer dan waard. Elvege ontvangt zelfs reacties uit Canada en Nieuw-Zeeland. Ook op het commerciële gedeelte wordt gereageerd; daarop worden dan ook inte ressante aanbiedingen gedaan. De websi te van fa. Elvege, inclusief de fraaie foto tour, heeft ook de aandacht getrokken van het vakblad Intech, het belangrijkste medium voor de installatiebranche. Intech heeft door de invulling van Elvege website zijn bewondering uitgesproken. Wanneer u als internetter in die bewonde ring wil delen, u vindt de website: www.elvege.nl De actie die j.l. zaterdag op heel Goeree- Overflakkee gehouden werd ten behoeve van de vluchtingen uit Kosovo is heel bijzonder geslaagd. De organiserende Stichting Hakkeese Hulpgoederen Polen heeft drie vracht wagens vol levensmiddelen naar Dorkas in Andijk kunnen sturen vanwaar de voeding naar de hongerige ontheemden wordt gebracht. Er werd ook ongeveer 100 ton goede gebruikte kleding ingeza meld. De organisatie, met name Rien en Gok van Dijke en Jantje Roos hebben aan de inzameling van zaterdag weliswaar een vermoeid lijf -, maar een uitermate dankbaar gevoel overgehouden nu de bevolking van Goeree-Overflakkee zó spontaan op hun oproep om voeding, Ueding en geld heeft gereageerd. Zij danken ieder die bij de inzameling hielp, zeker ook zij die voor vervoer hebben gezorgd, en de chauffeurs die zich beschikbaar hebben gesteld eventueel bij het verdere transport te helpen. Het heeft zowel voor u als voor ons een tijd geduurd voordat wij u kunnen berichten over hoe het er nu bij staat met het zuster Gorissen-fonds. Deze tijd is nodig gebleken om heldere en specifieke statuten op te stel len. De grondslag van het fonds was het voorkomen dat het les-, recreatie- en wed- strijdz wembad De Gooye in Dirksland onder de slopershamer zou verdwijnen. Het was een extra signaal aan de Gemeente dat sluiting niet de allerlaatste oplossing was. Het fonds is genoemd naar wijlen zuster Gorissen die ook aan de bakermat stond van de oprichting van het 'oude' zwembad. Zoals u wellicht «"eet was .Zuster Gorissen een sterke voorstander van zwemmen. Het Zuster Gorissen fonds heeft dan ook als doel om investeringen te doen in een breed zwem-maatschappelijk en sociaal verband en het in stand houden van het waterrecreë- ren, het zwemmen in een zo'n breed moge lijk verband. Onze dank gaat ten eerste uit naar iedereen die een financiële bijdrage heeft gedaan. Daarnaast bedanken wij burgemeester Boonstra, wethouders en raadsleden voor hun inzet en steun tot behoud van het bad. Zonder de hulp van alle vrijwilligers, de Rabobank Dirksland en de medewerking van de media hadden wij het niet gered. Op hervormingsdag 1998 was het dan zover, de bak, 'onze bak', kon in gebruik genomen worden. De Burgemeester mocht in het bootje de opening verrichten. Een ge-weldi- ge dag voor de Gemeente Dirksland, het was een staaltje van samenwerking en overleg. De open punten zouden nog glad getrokken worden. Momenteel wordt aan de statuten de laatste hand gelegd door Mr. C. N. Schuring van Notariskantoor Ter Braak. Wij danken hen hartelijk voor hun bijdrage daar zij dit ge heel pro deo voor ons verzorgen. Thans wordt er door ons bestuur overleg gepleegd om te komen tot een eerste goede en verant woorde invulling van de door u geschonken financiële middelen. Als bestuur zullen wij u, zodra hierover beslissingen zijn genomen, op de hoogte stellen. Het is niet de bedoeling om alleen maar te investeren maar juist ook om financiële mid delen te genereren. Bedrijven en particuliere instellingen hebben op voorhand een finan ciële bijdrage toegezegd en wachten op een kopie van de statuten. Zodra de notaris deze vrij geeft zullen wij u deze toezenden. Naast de financiële actie, welke door onze bestuursleden Wilma Vermeulen en Petra Goulooze gevoerd zijn, zal er binnenkort gestart worden met acies, hierover meer via de media. Het bedrag dat tot op heden op RABO-bank rekening staat bedraagt 23.858,65! Wij danken u allen voor uw giften en andere vormen van inbreng om te komen tot het hierboven mooie bedrag. Voor hen die wil den wachten op een definitief behoud van het zwembad, of nog niet in de gelegenheid zijn geweest kunnen nu hun giften kwijt op; RABObank rek.nr. 31.41.39.419 te Dirks land. Het bestuur van het Zuster Gorissen Fonds Aanstaande zaterdag 1 mei is er in sporthal 'Dorpstienden' in het centrum van Ouddorp een grote Modeltreinen- en autobeurs. Er is ruim 100 meter kramen met allerlei gebruikte treinen en toebehoren van diverse bekende merken en 20 meter met model auto's. Hier kunt u terecht voor goede gebruikte loc's, wagons, huisjes en allerlei andere spoorse zaken. Ook kunt u hier terecht voor reparaties en allerlei vragen. Het is de bedoeling dat er ook een paar wer kende modelbanen van de clubs uit Zierikzee en Brielle aanwezig zijn. De beurs is van 9.30 tot 16.00 uur. Voor info en/of deelname kunt u bellen met (0181) 312190, de heer H. H. v.d. Handel. Wedstrijdloop en prestatieloop over 7 km rond en door de bebouwde kom van Middel harnis en Sommelsdijk. Start en finish bij recreatiecentrum 'De Sta- ver'. Kleed- en douchegelegenheid aanwezig in het sportcomplex. Het startschot voor de gelijktijdige wed strijd- en prestatieloop zal worden gelost om 10.55 uur. Wedstrijdgedeelte: inschrijfgeld 5,-; herin nering: medaille; tijdslimiet: 35 minuten (senioren) of 40 minuten (overigen). Prestatieloop: inschrijfgeld 2,50; herinne ringsvaantje; tijdslimiet 60 minuten. Inschrijving is voor beide onderdelen moge lijk vanaf 9.30 uur op Koninginnedag zelf. De 24e Omloop van Menheerse wordt geor ganiseerd door volleybalvereniging Inter mezzo. Nadere inlichtingen: Piet Bal (0187) 485571). Vandaag, dinsdag 27 april is in Oude-Tonge gestart met werkzaamheden ten behoeve van de realisering van een nieuwe bushalte. Deze halte komt te Uggen tegenover de reeds bestaande aan de Provinciale weg, ter hoogte van de Eisenhowerlaan, op een verhoogd plateau, dit om de snelheid van het passeren de verkeer te remmen. De bestaande bushalte ter hoogte van de Eisenhowerlaan wordt tegelijkertijd aange past. Naast het voetpad, dat over het park naar de bushalte loopt, wordt een fietspad aangelegd. Daarbij zal tevens een fietsenstal ling worden gerealiseerd.. Aöiankelijk van de weersomstandigheden is de planning dat de werkzaamheden tot 28 mei zullen duren. Tot die tijd zal het verkeer komende uit de richting Haringvlietbrug worden omgeleid over de parallelweg. Deze omleiding wordt aangegeven door middel van borden en zal gedurende de hele recon structie van kracht zijn. Het verkeer richting Rotterdam kan gewoon over de Provinciale weg. In een later stadium (eind mei) wordt het gedeelte waar de werkzaamheden plaatsvin den, in zijn geheel afgesloten. Hierover wordt u nog nader geïnformeerd. De bestaande bushalte ter hoogte van de Eisenhowerlaan zal in verband met de werk zaamheden vanaf 5 mei tijdelijk vervallen. De halte wordt verplaatst naar de Stations weg, ter hoogte van de KolfwegAVilhelmi- nastraat. Het voorjaar is weer aangebroken, dus is het weer tijd om met elkaar een dagje op reis te gaan. Wij willen dat doen op D.V. dinsdag 4 mei a.s. U kunt zich opgeven bij Maaike Menheer, tot zaterdag 1 mei, tel. 681898. Vermeld dan tevens of u opstapt bij 'De Vliedberg' of 'Dorpstienden'. Ook als u een dieet volgt, meldt dit even. Met vriendelijke groeten en tot ziens namens ons allemaal. Maaike Zaterdag 24 april werd in de Melishof in Melissant voor de 36e keer het jeugdsolistenconcours gehouden. Ook deze dag hebben we weer kunnen genieten van muziek op een hoog niveau, maar vooral ook van muziek maken met plezier. Veel leerlingen hebben samen met hun leraren en hun ouders, zoals wethouder Schouten aan het eind van de avond opmerkte, toe gewerkt naar een prima muzikale prestatie. De jury werd dit jaar gevormd door mevrouw P. Veenswijk (organiste en clave- niste), de heer W. Steinmann (fluitist) en de heer G. Bierling (organist). Zij hadden dit jaar weer de moeilijke taak om al de optre dens te beoordelen en te voorzien van com mentaar. Heel fijn was ook nu weer dat de jury vooral de positieve kanten van een op treden naar voren bracht. Natuurlijk was er wel kritiek, maar daar kun je als leerling en leraar natuurlijk ook van leren. Dit alles was natuurlijk niet mogelijk als we niet de beschikking hadden gehad over een aantal mooie instrumenten. Op het podium stonden: de vleugel (gratis ter beschikking gesteld door de Prins Maurits scholenge meenschap en ook gratis vervoerd door Flakkee Expres), een clavecimbel van de heer Sytse van Wijgerden en een orgel van de firma Verspuy. Een evenement als dit kan ook niet bestaan zonder de financiële bijdrage van de adverteerders en enkele be langrijke sponsors zoals de AGO, Fa. Esse- link bouwmaterialen, de RABO-bank en de ING-bank. Verder zijn ook belangrijk de pianostemmers (de heer Eekman en de heer Van Beuzekom) en de beheerders van Melishof. Zaterdag was er een zeer afwisselend pro gramma te beluisteren. Zo bhes 's morgens de 9-jarige Marije Bierling (ja u ziet het goed, dochter van een van de juryleden, maar daarom niet beoordeeld door haar vader) een paar vrolijke liedjes op de fagot. Zij behaalde daarmee een tweede plaats in haar categorie. De blokfluiten waren ook deze dag goed vertegenwoordigd, vooral veel groepen en groepjes speelden mooie stukken, vaak begeleid op het clavecimbel. Gerard Wol- fert blies 's middags op zijn trompet met vrolijke stukjes zo goed dat dit hem uitein delijk een eerste prijs in zijn categorie ople verde. Ook veel leerlingen op dwarsfluit speelden mooie stukken. Zij werden vaak Carolina den Hertog, piano-virtuose en wisselbekerwinnares heel goed begeleid o.a. door de heer P. Westhoeve. De avond werd geopend met een spetterend optreden van Th(e) Undertones, het school- orkest van de RGO. Zij stonden met bijna 20 inensen op het toneel gepropt, maar het klonk prima naar het oordeel van het pu bliek en de jury. Verder werden er prima prestaties geleverd op de piano en het orgel, Tim Strijdhorst speelde met zijn 7 jaar op het grote orgel een mooi stuk, maar ook Renate van Dieren speelde heel mooi. Op de piano waren ook mooie stukken te horen, zoals de improvi saties van Arjan Huizer op muziek van Gershwin, vooral aan het eind van de avond werd het spannend, want zowel op het orgel als piano werden een paar fantastische stuk ken gespeeld door Arjan de Nooijer, Paul Kieviet en Carolina den Hertog. Uiteinde lijk wist Carolina met een schitterend ver tolking van 'Festival of the Bohemian Peasants' van Smetana de meeste punten binnen te slepen. Terwijl we op 30 april 's avonds nog vrolijk zijn over de feestelijke activiteiten op Koninginnedag, bereiden satanisten zich voor op de Walpurgisnacht, de nacht van 30 april op 1 mei. Een hoogtepunt van satans aanbidding, waarbij vervloekingen en bezweringen uitgesproken worden over de gemeente van Jezus Christus, overheden, scholen en gezinnen. Die vervloekingen zijn reëel. Waar geen geestelijke bescherming (in Christus) is, kuimen ze schade aanrichten. Omdat het om een geestelijk kwaad gaat, is dit alleen te bestrijden met geestelijke wapens. Daarom zal er ook in gebouw 'De Schuilplaats' van Het Levend Woord Gemeente 'Flakkee' aan de Kaai 14 vanaf 23.00 uur een speciale gebedsavond/nacht zijn. Wij vragen dan ook aan christenen op Goeree-Overflakkee om deze nacht mee te bidden. Een ieder die in 'De Schuilplaats' deel wil nemen aan deze bidstond, is van har te welkom. Voor verdere informatie kunt u bellen naar Het Levend Woord Gemeente 'Flakkee', tel. (0187) 643929. Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. Weer een orgelconcert in Ridderkerk. En wel op zaterdagmiddag 1 mei 1999. De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is gratis. Het Van den Heuvel orgel wordt deze keer bespeeld door Johan den Hoedt, organist van de Singelkerk in Ridderkerk. Hij studeerde aan het conservatorium af bij Arie Keijzer en concerteert regelmatig in binnen- en buiten land. Op 1 mei speelt hij diverse stukken die alle maal goed in het gehoor hggen. Onder ande re speelt hij de Toccata en fuga in D-moll van J. S. Bach. Verder hoort u onder andere van Jan Zwart de Fantasie over Gelukkig is het land en de mars over het Wilhelmus. Verder werken van Engelse componisten zoals A. Hollins en Ashford en verder de Valerius- suite van W. Vogel. Het belooft een mooi, sfeervol concert te worden, dat past in de dagen rond Koningin nedag. De Singelkerk biedt een warme sfeer, waar u zich direct thuis zult voelen. Dit concert is speciaal voor het winkelend publiek. Allen hartelijk welkom! op Koninginnedag, 30 april, zal de gloed nieuwe 'Vereniging Speelvoorziening Me lissant' zich op de braderie presenteren aan alle inwoners. Zoals velen al weten zet deze vereniging zich in voor een permanente speelplaats voor de jeugd van Mehssant. Bij de stand kunt u uw sympathie betuigen door het plaatsen van uw naam en handtekening op een lijst en eventueel lid worden voor het symbolische bedrag van 1,-. Alle ouders in Melissant roepen wij op dit te doen in het belang van onze kinderen. Hoe meer leden, hoe meer zeggenschap we heb ben bij het overleggen met de gemeente, om zo te komen tot een permanente speelplek voor kinderen van alle leeftijden. Dus, vul uw naam in en wordt lid! Voor meer informatie: Liesbeth Struik, tel. 601508. Bij een bedrijf in Middelharnis werd giste ren een 59-jarige inwoner uit Melissant aan het hoofd geraakt door een onderdeel van een machine. De verwondingen in het ge zicht waren van dien aard dat de man moest worden overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Op de Havenweg te Ouddorp werd donder dagavond laat een 42-jarige man aangehou den die daar stond met een tweetal fietsen aan zijn hand. Van een van deze fietsen was het slot geforceerd. De man werd overge bracht naar het politiebureau. Zijn identiteit kon vooralsnog niet worden vastgesteld, zodat de man na opgemaakt proces-verbaal werd overgedragen aan de vreemdelingen politie. Hij werd voor de nachtelijke uren in elk geval ingesloten. Het kantoor van Unicef Rotterdam en rand gemeenten verhuist naar een nieuw adres. Per 1 mei 1999 verlaat Unicef het vertrouw de adres in het Stadskantoor aan de Rode- zand 18. Na ongeveer 20 jaar gastvrijheid te hebben genoten van de gemeente Rotterdam, moest door ruimtegebrek daar helaas een einde aan komen. Maar op het nieuwe adres hebben we de mogelijkheid de artikelen die wij verkopen beter aan het publiek te presenteren. De opbrengst komt ten goede aan de kinderen in nood, waar ook ter wereld. UNICEF: KINDEREN EERST!!! Ons nieuwe adres is; Unicef Rotterdam en randgemeenten, Spaansepoort 12, 3011 MN Rotterdam. Tel. (010) 4046550; fax (010) 4046595. De openingstijden zijn (voorlopig): dinsdag en donderdag van 12.00 tot 16.30 uur. GOEDEREEDE - De Stichting Koninklijke Fanfare 'Apollo' te Goedereede haalt zater dag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oostdijk. Wij verzoe ken u het oud papier voor half negen goed gebundeld buiten te zetten. Op D.V. 26 juni staat er in Ouddorp een bij zonder evenement op het programma: Een koor- en samenzangavond aan de voet van de vuurtoren! U leest het goed: Een open luchtsamenkomst op een unieke plaats waar iedereen van harte welkom is! Aan deze avond wordt meegewerkt door twee mannenkoren uit Rotterdam o.l.v. Arjan Breukhoven. Het koperensemble van De Hoop uit Stellendam zorgt voor de muzi kale begeleiding. Ook ds. J. Koster levert een bijdrage aan dit samenzijn. De organisatoren hopen op droog weer in de verwachting dat veel mensen belangstelling zullen hebben voor deze koor- en samen- zangavond aan de voet van de vuurtoren in Ouddorp; Een belevenis om met allerlei mensen uit verschillende plaatsen en kerken te zingen tot eer van God! Deze avond wordt georganiseerd door leden van de Gereformeerde Kerk in Ouddorp en bij slecht weer wordt dit evenement ver plaatst naar het kerkgebouw van deze gemeente. (Meer informatie: http://www.flakkee.net/ ouddorp/geref-kerk). MELISSANT De dienst van a.s. woensdagavond, waarin zou voorgaan ds. J. S. v. d. Net van Apel doorn, gaat wegens ziekte van de predikant NIET door. op de Rijksweg 59 in Oude Tonge vond zaterdagavond een eenzijdig ongeval plaats. Een 20-jarige, uit 's-Gravendeel afkomstige vrouw verloor de macht over het stuur en kwam met haar auto in de sloot aan de rech terzijde van de weg terecht. De vier inzittenden van de auto waren allen op weg naar een voetbaltoumooi in Dirks land. Een 18-jarige jongen uit Strijen raakte gewond aan zijn hand doch ambulanceper soneel kon hem ter plaatse verzorgen. De andere drie kwamen er met slechts een nat pak van af. De totaal vernielde auto werd weggetakeld. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING VOOR BEELD EN GELUID OUDDORP- Weststmat 35 - Telefoon (0187)651612 f Fax 683734 RENESSE - Printshop - HogBzoom 172- Telefoon (0111)4624(30

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1