n^'2. fv?i DLV Makelaardij Stichting Roparun biedt liospice 'Calando' de helpende hand londo gemeente Goedereede B ....Mm Fötmm autoschade 1^ I Lokaal jeugdbeleid in uitvoering! AA^MINNAARD VASTGOED 1 karels 24-uurs lesmarathon Lb.Y. KosoYO Ramoco b.v. J( dOüDdDiDiim Krant op dinsdag en donderdag Bergsma houdt natuurgeneeskundige lezing in Dirksland Geldautomaat buiten gebruik chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Voor Mw jmeubelei WooM- ew (iuif(ov»rfoit Visser Visser Exploitatiekosten van het gebouw worden 10 jaar lang overgenomen Vrijdag 23 april 1999 71e jaargang nr. 6798 DELBU In het kader van lokaal jeugdbeleid in de gemeente Goedereede, is op dinsdag 20 april een informatie avond georganiseerd op initiatief van het plaatselijk christelijk jeugdwerk. Dit n.a.v. de eerdere gehouden avon den in 1998, waaruit bleek dat er behoefte was om meer informatie over het vroegtijdig signaleren van problemen bij jongeren. De vraag stond dan ook centraal: 'Hoe signal eer je problemen bij jongeren, en wat doe je eraan?' Als eerste gaf mevr. A. Hobbel een alge meen overzicht van de activiteiten van de Gemeentelijke Gezondheids Dienst (GGD). Vervolgens kwamen globaal de problemen van jongeren aan de orde, als faalangst, agressief gedrag, drugs- en alcoholgebruik, pesten, kindermishandeling, depressie, enz. Als we beginnen te signaleren, dan moet je objectief zijn en geen eigen vooroordeel hebben. Gewaarschuwd werd ook voor het toepassen van eigen nonnen en waarden en interpretatie van bepaalde situaties. Om bepaalde problemen te onderkennen, gaat het in de eerste plaats om het goed sig naleren. Voorwaarden hierbij zijn: een bereidwillige houding, het niet bevooroor deeld zijn, kennis en inzicht in de leefwe reld van de jongeren, algemene en specifie ke kennis over de problematiek en vaeirdig- heden m.b.t. het verzamelen van informatie en gespreksvoering. Gekeken kan worden naar de lichamelijke-, psychische-, en sociale signalen. 'Vraag je af waarom een kind iets doet', aldus mevr. A. Hobbel. Van de Stichting Thuiszorg en maatschap pelijk werk uit Middelhamis, sprak vervol gens mevr. C. Wouterre;. Zij gaf aan dat het maatschappelijk werk, pas komt kijken als hun via sociale omstandigheden signalen bereiken, dat het even niet zo loopt zo als men denkt. Veelal is dit tijdelijk, dat ze het even niet aankunnen. Kortom het maat schappelijk werk komt pas kijken als het een daadwerkelijke hulpvraag geworden is. Natuurlijk zijn er ook programma's binnen het maatschappelijk werk die preventief werken. Het advies was dan ook, om bij bepaalde problemen, niet zelf verder te gaan, maar juist de hulp in te roepen van instanties die op dit terrein meer ervaring hebben. 'Blijf bij jongeren betrokken, want dat is erg belangrijk, om een bepaalde vertrouwens band met hen te hebben', was de boodschap van mevr. C. Wouterse. Volgens jeugdcoördinator, dhr. G. Kievit van de politie, zijn de normen en waarden de laatste jaren sterk veranderd. Vervolgens zie je dan ook dat het vaak fout gaat. Jonge ren die in de criminaliteit komen, omdat de aandacht van ouders onvoldoende is voor de kinderen. Ook de brutaliteit is onder jon geren toegenomen. Zo kon de politie in vroegere jaren nog appeleren aan de 'alge meen geldende normen en waarden'. Tegenwoordig is dat niet meer zo. Met diverse programma's probeert de politie nu door preventief op te treden dergelijke pro blemen te voorkomen. Diverse gastlessen worden gegeven op zowel basisscholen, als op het voortgezet onderwijs. Aan het eind van de avond bleek, dat alleen het christelijke jeugdwerk in de gemeente, waarin van bijna alle kerken afgevaardig den aanwezig waren, het enige georgani seerde verband was, dat meedacht met het lokale jeugdbeleid. Vanuit dit verband werd dan ook aandacht gevraagd voor bijvoor beeld sportverenigingen. Ook zij zouden met deze informatie vroegtijdig problemen kunnen signaleren. Met name sociale ver antwoordelijkheid wordt in deze tijd gemist. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Voor D.V. 1 mei 1999 hebben we een BARBECUE georganiseerd. De kosten hiervoor bedragen 10,- p.p. Het zal tevens de laatste avond van het seizoen zijn. We hopen jullie dus allemaal te zien. Je kunt je opgeven bij Hennie Looij (652323). Tot ziens, Commissie ZAJW Nieuwe tonge -'m m iturv» ISO 9002 Nieuwe speler op de markt: Na een grondige voorbereiding en markt verkenning heeft de landelijk werkende organisatie De Landbouw Voorlichting (DLV) begin 1998 besloten tot de oprich ting van een nieu" e activiteit: DLV-Make- laai'dij. Een logische stap gezien de DLV betrokkenheid bij de advisering van agra riërs bij bedrijfsverplaatsingen, uitbreiding, aan- en verkoop van productierechten e.d. DLV-Makelaardij beschikt over een team van specialisten. Bovendien kunnen ze altijd terugvallen op het netwerk van DLV- adviseurs zoals bijv. bodem-, gewas- en huisvestingsdeskundigen gespecialiseerd naar sector en regio. Agrariërs in Zeeland kunnen sinds kort ook bij DLV-Makelaardij terecht. De heer A. L. F, (Toine) de Bakker uit Kamperland vult voor DLV-Makelaardij de 'witte vlek' in Zeeland in. De heer De Bakker was hier aan voorafgaand 5 jaar werkzaam in Zee land als agrarische bedrijfsadviseur (bij de landbouworganisatie ZLM) en 3 jaar als makelaar/taxateur. Met de heer De Bakker heeft DLV-Makelaardij 14 makelaars in dienst. De heer De Bakker is bereikbaar onder telefoonnummer (0113) 371815. DLV Adviesgroep nv is een consultancy- groep met circa 900 medewerkers die ad vies geeft aan ondernemers is de agromarkt en het midden- en kleinbedrijf. Specialisten adviseren ondernemers op het gebied van productietechniek, bouw, economie, logis tiek, kwaliteit en informatietechnologie. DLV is bij de Zeeuwse agrariër vooral be kend als teeltvoorlichter en bouwbegelei der. Diverse Flakkeese leerlingen van de school ROC-Zeeland, vestiging Ter Welle in Goes, zetten zich in voor een 24-uurs lesmarathon ten bate van Kosovo. Van dinsdagmorgen half negen tot woensdagmorgen half negen zullen in totaal ongeveer 75 leerlingen van de opleiding helpenden en verzorgenden en verschillende leraren een etmaal achtereen lesuren draaien. Tijdens de lesmarathon zullen o.a. de volgende vakken worden gegeven: theorie en praktijk verpleegkunde, omgangskunde, huishoudkunde, informati ca, maatschappijleer, nederlands. Het betreft een sponsor-actie, waarvan de opbrengst gestort zal worden op giroreke ningnummer 555. Sponsors die deze actie willen steunen kunnen bellen naar Jeannette Verduijn, tel.: (0187) 682539. AKTIEÜ! Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Knöps B.V. RENAULT-dealer Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 installatiebedrijf Gas - Water - Warmte Auto Deltion B.V. De Stichting Palliatieve Zorg Dirks- land, die sinds juli vorig jaar hospice 'Calando' te Dirksland exploiteert, zal de eerstvolgende tien jaar - en hopenlijk langer - in de kosten daar van belangrijk worden tegemoet gekomen. Daarvoor tekent de Stich ting Roparun die aan deze geste geen andere voorwaarde verbindt dan dat het Dirkslandse hospice voortaan 'Roparun hospice Calan do' zal heten. Het bestuur van de Dirkslandse Stichting, die is ontstaan op initiatief van de Stich ting het van Weel-Bethesda ziekenhuis, de Stichting thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree-Overflakkee en de Stichting Herv. Diaconale Gezondheidszorg, is bij zonder gelukkig met deze kapitale meeval ler die de wat zorgelijke exploitatie bijzon der zal vergemakkelijken. De Stichting Roparun koopt het Calandogebouw (een dubbel woonhuis), geeft het de Stichting om niet in gebruik, betaalt het onderhoud van het onderkomen en betaalt bovendien de energiekosten die het hospice maakt. Tot dusver betrekt de Stichting Palliatieve zorg 'Calando' haar inkomsten uit dona ties, legaten, van sponsors en een gedeelte van de Zorgverzekeraar. De totale exploi tatiekosten bedragen ca. 6 ton per jaar, voor een deel daarvan, ca. honderdduizend gulden, heeft de Stichting Roparun zich voor de eerstkomende 10 jaar garant ge steld. Op 17 april is daartoe een intentie verklaring getekend. Roparun De Stichting Roparun (een estafetteloop van Rotterdam naar Parijs, 530 kilometer) doet sinds 1992 jaarlijks van zich spreken. De deelnemers, die elk een inschrijfgeld betalen laten zich voor de gelopen kilome ters sponsoren welke gelden na de tocht worden besteed aan een tevoren vastge steld doel dat zich dienstbaar stelt aan de verbetering van de kwaliteit van het leven van de zieke medemens. De Stichting Roparun steunt dan ook jaarlijks projecten van verschillende ziekenhuizen in Neder land en Frankrijk en heeft vier bungalows in eigen beheer waar kankerpatiënten en hun familieleden kosteloos een weekje op adem kunnen komen. Het lijkt dankzij Janneke Koningswoud, de alg. coördinator van 'Calando', dat contact tot stand kwam met de aan de Daniël den Hoed-kliniek verbonden drs. Rhebergen, die de Stichting Roparun steunprojecten voorstelt waaronder voor het jaar 1999 zich ook hospice 'Calando' bevindt. De Roparun wordt dit jaar vanaf woensdag 12 mei gehouden. Er doen dit jaar 127 ploegen aan mee, waaronder twee ploegen van A.V. 'Flakkee'. De lopers die in esta fette de afstand Rotterdam-Parijs over bruggen, worden door een of twee fiet sers begeleid. De tocht voert op de 12e mei, 's middags rond 5 uur via de Haringvlietdam naar de Philipsdam waarover de lopers weer van Overflakkee verdwijnen. Het bestuur en enkele medewerkers van 'Calando' stellen zich voor langs de route aanwezig te zijn om de ca. duizend deelne mers hartelijk uit te zwaaien. Vorig jaar haalden de snelste lopers Parijs in 29 uur. Volgende week: Wanneer er volgende week in verband met Koninginnedag één dag minder ge werkt zal worden zal dat ook voor de productie van onze krant gevolgen heb ben. Niet voor het dinsdagnummer, dat hopen we gewoon op dinsdag 27 april uit te brengen, wél voor het vrijdagnum- mer dat in verband met Koninginnedag een dag eerder, op donderdag 29 april, zal verschijnen en zal worden bezorgd. Voor dat donderdagnummer kunnen zakelijke advertenties tot dinsdagmid dag uiterlijk 5 uur worden opgegeven, familieberichten kunnen tot woensdag middag half twee worden aangeboden. Redactie U wordt herinnerd aan de avond waarop de Tilburgse natuurgeneeskundige J. M. Bergsma in Dirksland komt spreken. Op D.V. maandagavond 26 april a.s. spreekt hij tijdens de jaarhjks terugkerende informatie avond over dit onderwerp in 'De Schakel' te Dirksland. Hij zal o.a. uitleg geven over voeding, over natuurlijke geneeswijzen en over de middelen waarmee hij veel patiën ten in zijn uitgebreide praktijk met veel succes behandelt. Vele patiënten die met chronische aandoeningen kampen en die 'met hun kwaal maar moesten leren leven' werden op deze wijze reeds op het goede spoor gezet, overigens zonder dat hierbij sprake is van 'occulte wonderdoenerij'. Velen die in het verleden deze voorlich tingsavonden reeds bezochten, ervoeren deze als verrassend leerzaam, nuttig of inte ressant en velen verzochten om een herha ling daarvan. Op deze avonden komen velen ook in aanraking met een zuiver natuurlijke en geheel veilige(!) therapie, waarmee - soms na jaren - de weg naar genezing wordt gevonden. Omdat gezond heid en ziekte een ieder aangaat, staan op deze avond de deuren van gebouw 'De Schakel' ook voor iedereen open. Het adres is Beatrixlaan 31 te Dirksland, de aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Goedereede, 21 april 1999 Geachte redactie, Natuurlijk willen wij van ganser harte een pakket vullen voor Kosovo. Wie niet? Maar als ik dan die samengedromde mensen zie, dicht opeen, met helemaal niets bij zich dan hun vege lijf, reikend naar de broden die uitgedeeld worden en de flessen water, dan denk ik: hoe moet dat nu met die mooi bedachte inhoud van die pakketten? Een stuk brood steek je zo in je mond, daar komt niets bij te pas. Maar voor een pak bloem en olie heb je een koekepan nodig. En vuur. Rijst en macaroni moet je toch echt koken in een pan, liefst ook met een (houten) lepel. En wat doe je met een blik doperwten als je geen blikopener hebt? Zo ook met de vis en het vlees in blik. De pakjes soep kun je ook zö niet eten.Weer de pan en het vuur. En tandpasta zonder tandenborstel, wat doe je daarmee? En zeep zonder handdoek? Ik wil hier geen somber geluid laten horen, de intentie is goed! Maar ik denk aan men sen, die echt niets bij zich hebben dan alleen de voddige kleren die om hun lijf hangen. Geen pannen op hun rug, zelfs geen lucifers. Is er goed over nagedacht wat zij kunnen doen met zo'n pakket, in hun omstandigheden? Ik wil er best een pan bij doen bijvoor beeld en een lepel. Maar dan nog, hoe moeten zij hun voedsel bereiden? We mogen ze toch niet blij maken met een dooie mus, na al die desillusies zou dat verschrikkelijk zijn. Zou iemand hier een goed antwoord op weten? Met vriendelijke groet, Dieke Schippers-Vaarzen Morel Voor de laatste keer geven we je informa tie over de zeskamp op D.V. 30 april. Je kunt je tot en met volgende week dins dag opgeven bij Jan (489574). Belangrijk om te weten: - Kosten 7,50 per persoon (min. 8 per sonen per team). - Locatie is het terrein aan de Edison naast de korfbal/hockey. - Verzin een naam voor je team en maak een mascotte (=joker). - Aanvang spelen 13.00 uur, aanwezig 12.30 uur om in te schrijven. De deuren van 'De Hoeksteen' gaan 's avonds om half acht ook nog open. We willen dan de film 'Caught' draaien. Dit verhaal gaat over de 18-jarige Tim Devon die vanuit Amerika naar Amsterdam is gekomen om zijn vader op te zoeken. Tij dens deze zoektocht komt hij terecht in het drugscircuit met alle gevolgen van dien..., maar Tim krijgt hulp van Rej, oorspronkelijk hindoe, maar nu christen. Wil je weten hoe dit verder afloopt dan moet je gewoon komen, om zo de bood schap te ontdekken die deze film ook voor jou heeft. We hopen dat jij er volgende week vrijdag ook bij zult zijn. Tot dan! MIDDELHARNIS - In ver band met werkzaamheden is de geldautomaat van Rabo bank Middelhamis, inclusief de bijkantoren Dirksland en Herkingen, a.s. zaterdag 24 april 1999 vanaf 7.30 uur tot 13.00 uur buiten gebruik. Rabobank Middelharnis excuseert zich hierbij voor deze overlast. D.V. zaterdag 24 april draaien we de film 'Het kruis in de asfaltjungle'David Nil- kerson, voorganger van een gemeente, gaat in de gettowijken van New York werken. David begeeft zich temidden van de jeugd bendes. Langzaam maar zeker, door aller lei moeilijkheden heen, krijgt hij contact met Nicky Cruz, een van de leiders van de Mau-Mau bende. Dit wordt het keerpunt in het leven van deze bendeleider. Je kunt de film voor 2,50 komen bekij ken. Het is echt de moeite waard! Je weet het: we beginnen om 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur is 'De Hoeksteen' open. We rekenen ook op jou. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 KEMA CERTIFICATE 36570 ftlbjsiiiwjii Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Haveneind? 3245 LM Sommelsdijk Tel. (01871483328 Fax (0187) 485992 SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL 0187-48 72 72 ('S AVONDS 06 53 777 FAX 0187-48 66 13 OUDDORP STATIONSWEG 3 (PASSACE) TEL 0187-68 45 45 FAX 0187-68 17 55 Middefharnis Telefoon (0187) 47 67 67 VOOR BEELD EN GELUID COMBJ FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE Biflijl tUfiBJ |jfffffij ^^^^S^B cm C3 m t=ï g cj cj m cu OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (018?) B816121 Fax 683734 ^BEmEU^ RENESSE-Printshop-Hogezoom 172-Telefoon(0111)462400 "^pF^S^T voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Zuldv^reg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Mr. Iman Caustraat 29, 3251 AP Stellendam. Telefoon: 0187-49 11 00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1