Foto van de eeuw op Koninginnedag in Dirksland Drogisterij Hisschemöller in het nieuw WELKE Slaapkamers Allergieseizoen Dus hooikoorts! EiiAraei-niEuws De plek waar de nieuwe BMW 3-serie coupé voor u Iciaarstaat. Giro 145 Aanbieding goedkope occasions de Zonnebloem Een gespreksgroep voor ouders van zuigelingen Damkampioenschap Goeree-Overflakkee 1999 BOVAG-RAI: Driekwart forenzenverkeer per auto of fiets Automobielbedrijf Van Splunter ^11^ VAKANTIE IS MET VANZELFSPREKEND Voor jong en oud: In vijf stappen naar de slaapkamer van uw dromen PAGINA 10 Vrijdag 23 april 1999 We kunnen u verteilen dat deze auto de plek is waar kracht en schoonlieid zijn samengekomen» Waar vormgeving in dienst staat van dynamiscli rijplezier. Daar kunnen wij zelfs uren over doorgaan. Maar laten we gewoon beginnen in onze showroom. Daar staat hij voor u klaar. Om aan te raken. Waarna u meteen eert afspraak kunt maken voor een proefrit Want waarschijnlijk zal de nieuwe BMW 3-serie coupé ook bij y een lieel speciaal plekje gaan veroveren. A.J. van Rumpt bv Molendijk 85, Stad aan 't Haringvliet. Telefoon: (0187) 6115 53. Gerard en Margriet van Studio 'Hetfeijne kwartier". (Deze foto is gemaakt met medewerking van het Streekmuseum Goeree-Overflakkee te Sommelsdijk.) Rond 1900 droegen de vrouwen op Goeree-Overflakkee nog volop keuvels en mutsjes. De heren bedekten het hoofd met hoeden en petten. Op bruine foto's poseren onze voorouders ernstig voor de fotograaf. Wilt u zich even ver plaatsen in die tijd en zich laten ver eeuwigen in de kledij van begin 1900? Dat kan op Koninginnedag 1999 in Dirksland. Studio 'Het feijne kwartier' Achter het kantoor van Rabobank West- Flakkee, op de hoek van het Achterdorp en de B.C.Zaaijerlaan, wordt een gedeelte van het terras ingericht als fotostudio 'Het feijne kwartier'. Klederdracht Ensemble Eeuwkant en Stich ting Genealogisch Centrum Goeree-Over flakkee zullen u aan kostuums van toen hel pen. U kunt kiezen uit 'boers' of 'deftig'. De dames kunnen de keuvel op laten zetten of zich tooien met een gehaakte muts of strooien hoed. De kinderen kunnen zich laten portretteren in een ouderwetse schoolbank of tussen de pakken stro. De heren kunnen kiezen uit een hoge zijje, bolhoed, matelot of eenvou dige pet. Gelegenheidsfotograaf Gerard Gelegenheidsfotograaf Gerard zorgt voor mooie en niet te dure opnames. De prijs van een foto is mede afhankelijk van het aantal personen dat er op komt te staan. Gerard en zijn assistente Margriet regelen de fotografie en Gerard zorgt voor de afhandeling van de foto's. Kom langs en zie hoe de historische fotograaf te werk gaat. De ééndagsstudio is geopend van 10.00-16.00 uur. Bij ongunstige weersom standigheden worden de foto's binnenshuis in 'Het feijne kwartier' gemaakt. Cultuurhistorisch doel Er is op het terras achter de Rabobank gele genheid om even te zitten met thee of koffie en op uw gemakje rond te kijken. Er zijn kramen met oude boeken en snuiste rijen. Voor de liefhebbers zijn er genealogi sche boeken en tijdschriften te koop. De bescheiden winstmarge op foto's en wat verder te koop wordt aangeboden is bestemd voor het in stand houden van het werk van de Stichting Genealogisch Centrum Goeree- Overflakkee en het Ensemble Eeuwkant. Voor inlichtingen en eventuele fotoreserve ringen kunt u bellen naar het secretariaat van het Genealogisch Centrum en Ensemble Eeuwkant, telefoon 0187-601904. OUDE TONGE De geboorte van een baby brengt veel ver anderingen met zich mee. Veel ouders zit ten met dezelfde vragen zoals: hoe leg ik contact met mijn baby? Kun je een baby al verwennen? Waarom huilt een baby? Wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijk ant woord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om. Daar naast is het leuk om over kinderen te pra ten, een behoefte die alle ouders eigen is. De gespreksgroep wordt gegeven: Plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Arendstraat 34 te Oude Tonge. Datum: dinsdag 11 mei, 1 en 15 juni en 4e bijeenkomst in overleg. Tijd: 09.30 tot 11.30 uur. Kosten: per persoon voor 4 bijeenkomsten: 25,00 voor leden en 42,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. Woensdag 21 april 1999 A. P. C. de Mik -1. Mackloetuitg. J. A. Dekker-A. van der VeerO- 2 B. Visbeen - C. Polder2 - O P. van Brussel - J. Lodder1 - 1 J. van Hoorn - P. Leroyuitg. M. Klink - K. Tanis2 - O H. Koese - C. Tanis1 - 1 A. Verolme - H. H. Verolmeuitg. A. de Mik - H. M. Floresteijnuitg. A. Knape - L. Taaie1 - 1 C. van Prooijen - Joh. WolfertO - 2 A. het Jonk-1. Koese1 - 1 J. Knops - Jac. Wolfert1 - 1 J. Non - M. van 't GeloofO - 2 M. Goedegebuur - L. JacobsO - 2 C. van Welie - J. van KoppenO - 2 Sinds het bestaan van drogisterij Hisschemöller (1926) werd de zaak een keer of vier verbouwd. De voltooiing van de laatste verbouwing is nog zeer recent: deze week werd die afgerond en donderdag 22 april, gisteren dus, werd de winkel heropend. Het resultaat van de verbouwing is een fraai vernieuwde drogisterij, niet alleen vernieuwd, maar ook nog eens uitgebreid! Tot 1905 was in Middelhamis op Zandpad 18 een apotheek geves tigd. Die was van de dames Thepe. Dit bedrijf werd overgenomen door P. Wielhouwer, die van de apotheek een drogisterij maakte. In april 1926 nam P. Hisschemöller dit bedrijf over, waarna in 1958 zoon A(nton) Hisschemöller in de zaak kwam. In 1964 werd het winkelpand voor de eerste maal verbouwd en werd er boven de winkel een woning gebouwd. In de loop van de 35 jaren die daarop volgden zijn winkel en winkelpui nog enkele malen verbouwd én uitgebreid, maar zo mooi als de winkel er nu bij staat is nog niet eerder het geval geweest. Inmiddels is Anton's dochter Corien eige naar van de drogisterij, terwijl 'pa' er nog halve dagen werkt. Het bedrijf gaat dus van generatie op generatie. Van alle medewerkers, 13 in totaal, zijn er 3 drogist, 2 assistent-drogist en 1 visagiste (schoonheidsspecialiste voor hoofd en haar). Afgelopen woensdagavond hield de vernieuwde drogisterij een 'open huis', of zo u wilt 'open winkel', waarna op donderdag de verkoop weer van start ging in de gezellige en functionele winkel. De diverse afdelingen zijn duidelijk herkenbaar. Er is een aparte geneesmiddelenhoek met homeopathie en een informatiebalie, waar altijd een gediplomeerd medewerker aanwezig is die u deskundig kan informeren. Rond een centrale afrekenbalie zijn de afdelingen verzorginsartikelen, huishoudelijke artikelen en parfumerie gegroe peerd, dit alles in een fraaie stijl uitgevoerd, én - regeren is vooruit zien - de prijzen staan op de schappen zowel in guldens als in euro's vermeld! Hisschemöller-nieuwe stijl is een aanwinst voor d'n Diek! Van de 4,9 miljoen personen die da gelijks naar hun werk reizen, pakt 45 procent de auto en 28 procent de iïets. De fiets en de auto zijn daarmee de belangrijkste vervoermiddelen in het woon-werkverkeer. Het openbaar vervoer heeft slechts een aandeel van 7 procent. Tien procent van de Ne derlanders ontlast het wegennet door te gaan carpoolen en de resterende 10 procent geeft er de voorkeur aan te voet of per motorfiets of bromfiets naar de werkgever te gaan. Een en ander blijkt uit de nieuwste BOVAG- RAI editie 'Kerncijfers Auto's 1999'. Dat de fiets na de auto het belangrijkste vervoermiddel in het forenzenverkeer is, is niet verwonderlijk. De dichtslibbende bin nensteden, fileverkeer en parkeerproblemen hebben ervoor gezorgd dat fietsen naar het werk voor kortere afstanden voor velen een serieus alternatief vormt. Bovendien vullen fiets en auto elkaar prima aan. Reden waarom autofabrikanten steeds vaker een totaal mobiliteitsconcept aanbie den, waarbinnen de fiets is geïntegreerd. De fiets wordt dan bijvoorbeeld als een acces soire, die naadloos op een bepaald merk is toegesneden, bij de auto geleverd. Volgens Kerncijfers Auto's groeide de ver koop van gebruikte auto's vorig jaar met 2 procent tot 1.724.000 eenheden. Twee derde van de gebruikte automarkt (1,1 mil joen auto's) loopt via de professionele gara gebedrijven en 623.000 personenauto's worden tussen particuliere onderling ver handeld. Het grotere vertrouwen en de ser vice die het professionele verkoopkanaal biedt, bijvoorbeeld de BOVAG Garantie pas, vormen voor de consument de belang rijkste overwegingen om zich tot het gara gebedrijf te wenden. De Nederlandse autoproductie bereikte in 1998 een nieuw hoogtepunt. Voor het eerst rolden in de NedCar fabriek in Born een kwart miljoen personenauto's van de band, tegen nog 197.000 stuks in 1997. Dit totaal is onder te verdelen in 151.000 Volvo's (+31) en 92.000 Mitsubishi's (+12%). Als u de allergiekalender raadpleegt, dan zult u zien dat het binnenkort weer tijd wordt voor de boompoUen. Dus tijd voor hooikoorts. Hooikoorts wil zeggen dat iemand allergisch is voor pollen, voor stuifmeel van grassen en bomen. Dit stuifmeel wordt door de wind verspreid en komt vooral bij droog en winderig weer in de lucht. De patiënt krijgt last van niesbuien en een verstopte neus, een loopneus en geprikkelde, tranende, jeukende ogen. Er zijn drie beruchte perioden voor hooikoorts: het vroege voorjaar (bepaalde soorten bomen), de zomer (grassoorten) en de nazomer/herfst (bepaalde kruiden). Hooikoorts komt vooral voor bij jongvolwassenen. Met het ouder worden nemen de klachten af en boven de zestig komen ze vrijwel niet meer voor. Deze informatie en nog veel meer, is te raadplegen in een handzaam voorlichtingsboekje van 64 pagina's 'Allergie?!' Voor mensen die allergie hebben of astma, chronische bron chitis en emfyseem bestaat er naast deze uitgave over allergie ook nog een boekje 'Hoes ten, piepen, benauwd?!' De boekjes kunnen besteld worden door 8,00 over te maken op girorekening 1503479 t.n.v. KPBV te Rotterdam, onder vermelding van de titel en uw adresgegevens. U krijgt uw bestelling in 3-4 weken toegezonden. In de slaapkamer komt u tot rust. Niet alleen door te slapen, maar ook door lekker een boek te lezen of muziek te luisteren. Omdat de slaapkamer tegenwoordig meer is dan alleen maar een plek om te slapen, is ook de indeling en de inrichting belangrij ker geworden. Optimaal ontspannen gaat het best in een slaapkamer in uw persoonlij ke stijl, met het meubilair en de accessoires die u daarbij nodig heeft. In de WELKE Gids Slaapkamers vindt u alles voor een vernieuwde slaapkamer. WELKE Slaapkamers is een unieke hulp bij het (her)inrichten van uw slaapkamer. In vijf overzichtelijke stappen werkt u toe naar uw droomslaapkamer. Stap 1 toont u de be langrijkste slaapkamertrends van het mo ment. Zoals de slaapkamer waarin naturel- tinten de boventoon voeren, of de romanti sche slaapkamer, met zachte tinten, antiek en bloemen. Of voelt u meer voor sober en strak? Het kan met de nieuwste designledi kanten. In stap 2 alles over een 'slaapkamer op de groei', over slaapkamers die zich kunnen aanpassen aan iedere leeftijdsfase. Stap 3 vertelt u alles over een optimale in deling en hoe kasten en meubilair u daarbij van dienst kunnen zijn. Stap 4 staat boorde vol productinformatie, van bedden, matras sen, kussens tot textiel. In de laatste stap de 'finishing touch" van de slaapkamer, zoals de vloer en de verdere aankleding. In al haai' compleetheid is WELKE Slaap kamers een onmisbare bron van inspiratie en informatie voor iedereen die op de slaap kamer wil vernieuwen. Net als de acht an dere WELKE Gidsen (Keukens. Badka mers, Verwarming en Isolatie. Vloeren en Wanden. Tuinen. Haarden en Kachels en Verbouwen) is WELKE Slaapkamers een gids in de letterlijke zin van het woord. WELKE Slaapkamers ligt vanaf nu in de tijdschriftenwinkel voor 8.95. Sperwer 2a, 3245 DK Sommelsdijk MKW^g^ Tel. (0187)48 25 37 J^W ^Ik 1 8 i BMW maakt rijden geweldig 1 Al 50 jaar zet de Zonnebloem zich in voor ziel<en en geliandicapten. Dit jaar gaan 6150 mensen op vakantie met de Zonnebloem Ook kunt helpen! Doe mee 'x^^ aan de 'Actie Zonnebloemvakanties'. ANnationaleverem 'OOK IK HELP MEE' Postbus 2100 4800 cc Breda Tel (076)564 65 62 E-mail info@2onnebloem.nl http/Vwwvv.zonnebloem nl, KEURMERK VOOR VERANTWOORDE FONDSENWERVING EN-BESTEDING Bouwjaar km. van voor MITSUBISHI Lancer 1.5 GÜHB05-91 100.600 ISOm^^ 9.250- Lancer 1.8 EL diesel07-91 178.000 -S^SSOr^ 6.500,- Galant1,8GLHB10-91 138.000 -Ö^^SO;^ 7.750,- FORD Sierra 1.6 CL04-91 130.000 -^^m=^ 6.750- Sierra2.0CL04-90 98.900 -Sr^ÜO;^ 7.900- OPEL Vectra 1.8 Automaat09-91 118.200 -SMQ7= 8.900- RENAULT R19TR07-92 83.300 -ATSÜ?^ 8.500,- R21 TL04-91 112.000 -8r250?^ 5.250,- VOLVO 440 GL06-90 124.200 -7:2507^ 5.250,- Dit is slechts een seiektie uit onze ruime voorraad auto's beneden de 10.000,-. Alle auto's worden bij aflevering opnieuw APK gel<eurd! ^L

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 10