klaar voor reis naar Praag iiiunEiet-iiicuiiiis I Breve NAstgoed Randstad gaat mobiel met de inschrijfbus 'Roparun' neemt 'Calando' over Van der Spoel Zn. De Zeemanspot helpt Gwyneth Mamenkoor 'Ons Koor' mom A 3 fMarinus Le.tnde.rt Gieter 'ECise CBloni ^eter 9{g£te^aaC I Conrad van 9{imwe^en I Susanne van Heiningen Wij zi]n weer open 11 Inl. (0187) 65 18 87 P.V. De Zwaluw Ooitgensplaat Dinsdag 20 april 1999 I CorneGs Teun WILLEM ADRL^AN VISSER OPA VISSER ENGELINA MARGARETHA DE JONG-VAN DER BIJL WILLEM VISSER WILLEM VISSER ELIZABETH PIKAART-GRINWIS ELIZABETH PIKAART-GRINWIS ELIZABETH GRINWIS E. PIKAART-GRINWIS BASTIAAN DE GAST NEELTJE TIJL-DE JONG DANKBETUIGING ELIZABETH KAMERLING-NAGTEGAAL ^^f ^eivoonWe^ betert «t»*^ Abonneert u op Eilanden-Nieuws van 19 april t/m 7 mei 1999 en reikt de werkpocket uit Werkpocket - naslagwerk Randstad Uitzendbureau Locaties inschrijfbus Brood - Banket - Croissanterie ZEEUWSE BOLUSSEN4 HALEN 3 BETALEN APPELFLAPPEN.4 HALEN 3 BETALEN ^^SS'ii m ZAtiÉÖÉ"24'APRIL Ges. SLAGR00MGEBAKJES...5 HALEN 4 BETALEN BROODJES wit of bruin6 HALEN 5 BETALEN DIERENBESCHERMING VERMIST: GEVONDEN: FAMILIEBERICHTEN Wij zijn erg blij met de geboorte van onze zoon en broertje ■j;; Wij noemen hem jyiCO Louis, Teja, ■1- Simone, Jack, Jos en Erik Elscot I 15 april 1999 Ds. Pareaulaan 45 1761 CB Anna Paulowna De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver- blijdde ons gezin met de geboorte van een zoon en broertje Wij noemen hem Maurice L. M. de Gast J. de Gast-Kriekaard Inge Miranda Stephan Louise Dirksland, 16 april 1999 Bromelia 16 3247 DG Dirksland Tel. (0187)6010 51 zijn verloofd op 16 april 1999 i; Burg. C. Zaaijerlaan 93 I 3247 AB Diriisland Bromeüa 9 3247 DE Dirksland hebben het genoegen u, mede namens li onze ouder(s) kennis te geven van ons huwelijk. ■iü •Ij De voltrekking zal plaatsvinden D.V. I op 23 april 1999 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Middelhamis. 51; Wij willen een zegen over ons huwelijk vragen in een dienst die begint om 14.30 •j-; uur in de Nederlandse Hervormde Kerk jif te Middelhamis waarin ds. A. P. Voets voorgaat. U kunt ons feliciteren tussen 19.00 en I 20.30 uur in fort 'Prins Frederik' te Oolt- gensplaat. ■i' Kadotip: Ons adres: ij: Steneweg 53, 3241 XG Middelhamis Ik ben de opstanding en het leven wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven. (Joh. 11:25) Bedroefd, maar vol fijne herinneringen en dank baar dat hij zo lang bij ons was geven wij u ken nis dat de Heere na een kortstondige ziekte, zacht en kalm uit ons midden heeft weggenomen onze zorgzame vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader sinds 29 april 1976 weduwnaar van Jannetje Visser in de leeftijd van bijna 95 jaar. A. A. Moerkerk-Visser J. Moerkerk C. J. Hameeteman-Visser J. A. Hameeteman W. Visbeen-Visser M. A. Visbeen J. van Noorloos-Visser W. T. J. van Noorloos klein- en achterkleinkinderen 17 april 1999 VUedberglaan 11 Correspondentie-adres: Bokweg 6, 3253 AB Ouddorp Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren dinsdag 20 april van 19.00 tot 20.30 uur in zorg- centmm 'De Vliedberg', Hoge Pad 2 te Ouddorp (ingang hoofdingang). Woensdag 21 april D.V. om 13.30 uur zal de rouwdienst gehouden worden in de Geref. kerk. Dorpsweg 8-10 te Ouddorp (ingang aan de Dorp- stienden). Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid de famihe te condoleren in bovengenoemde kerk. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Bedroefd geven wij kennis van het overüjden van onze lieve Wim en Inge Hans, Jaap Hanna André en Jacqueline Iris Suste Adriaan en Coby Anouk Daan Ellen en Cees Jasmijn Wouter Wilco Ouddorp, 17 april 1999 Door de God van alle genade, die u in Christus geroepen heeft tot zijn eeuwige heerlijkheid. Hij zal u, na een korte tijd van lijden, volmaken, bevestigen, sterken en grondvesten. Hem zij de kracht in alle eeuwigheid! Amen. (1 Petrus 5:10, 11) De Here heeft thuisgehaald, Mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma. 18 juni 1925 16 april 1999 Ouddorp: F. P. de Jong Deumingen: BertenFennadeJong-Schutte Frans Pieter, Egbert en Gijsbert Goedereede: Barry en Hanny de Jong-Bezuijen Margaretha en Simeon Maassluis: Jan de Jong en Mirjam Drogt Maassluis: Kees en Wil de Jong-Weeda Janwillem, Marlien, Frans en Willemien Dordrecht: TmdedeJong Bosweg 3 3253 XA Ouddorp De begrafenis heeft op 20 april plaatsgevonden. Hierbij geven wij kennis van het overlijden van ons gewaardeerd üd, mevrouw E. M. DE JONG-v. d. BIJL De Heere sterke en trooste de famihe in dit zware verlies. Bestuur en leden Christelijke Vrouwenbond 'Goeree' Goedereede, april 1999 Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid uit ons midden weg onze buurman Wij wensen de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. mw. E. Tanis-Verhage mw. K. Meijer-Tanis fam. M. van 't Geloof fam. A. Meijer Ouddorp, 17 april 1999 Na een vriendschap van ruiin 21 jaar heeft de Heere uit het leven van zijn kinderen, klein- en achterkleinkinderen weggenomen onze vriend en oud-buurman Hij nam in ons gezin een grote plaats in. Hans en Jobje Tanis Gerard en Poula Willianne en Peter Jan Ouddorp, 17 april 1999 Door een fout bij het opmaken is verzuimd deze advertentie jl. vrijdag te plaatsen Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid van onze zijde weg te nemen onze lieve, zorgzame moeder en oma, zuster en schoonzuster weduwe van Leendert Krijn Pikaart in de leeftijd van 76 jaar. J. J. Pikaart J. C. Pikaart-van Splunter EUy Léon Karin en Barend Tom en verdere familie 14 april 1999 Oudelandseweg 61 3253 LN Ouddorp Correspondentie-adres J. J. Pikaart, Dirkdoensweg 32, 3253 AE Ouddorp De begrafenis heeft plaatsgehad op maandag 19 april op de algemene begraafplaats te Ouddorp. Tot ons groot verdriet overleed na een korte ern stige ziekte onze Ueve oma We zullen haar missen. EUy Léon Karin en Barend Tom Ouddorp, 14 april 1999 Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droef heid weg te nemen onze geüefde schoonzuster weduwe van L. K. Piliaart in de leeftijd van 76 jaar. A. Mierop-Pikaart J. Mierop Ouddorp, 14 april 1999 De zendingskrans 'Dorcas' te Ouddorp geeft met droefheid kennis van het overlijden van haar geacht Ud, mevrouw op de leeftijd van 76 jaar. Dat de Heere de familie zou mogen gedenken en deze roepstem willen heiligen aan ons aller hart. Bestuur en leden Ouddorp, 14 april 1999 Na een lang en gelukkig leven overleed toch nog plotseling mijn goede en lieve man echtgenoot van Maria Westdijk op de leeftijd van 82 ja£ir. M. de Gast-Westdijk 16 april 1999 Kaaidijk 15 3249 AJ Herkingen Mijn man is overgebracht naar het rouwcentmm te Melissant alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatshebben woens dag 21 april 1999 om 10.00 uur in het crematori um aan de Maeterlinckweg 101 te Rotterdam. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het crematorium. Geen bloemen Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze buurvrouw en vriendin, mevrouw Veel sterkte toegewenst in dit verlies voor de buurman en zijn kinderen. L. Kabos fam. A. Bakker mevr. W. P. Huizer Nieuwe Tonge, 15 april 1999 Een kaart. Een gebaar. Een handdruk. Een woord. Voor uw blijken van deelneming, in welke vorm dan ook, ondervonden na het heengaan van mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder willen wij u onze oprechte dank betuigen. Zij zijn ons tot grote steun en troost. Namens de familie, Ph. Kamerling Middelhamis, april 1999 °ok's avor, Bemiddeling bij aan- en verl<oop van woningen, recreatiewoningen, bedrijfspanden, taxaties en hypottielien Kelderweg 17, 3253 TC Ouddorp (0187)68 20 61 Randstad Uitzendbureau heeft een nieuw project: de Randstad inschrijf bus. Dit nieuwe project is van start gegaan in Zeeland. In deze bus, die de komende 3 weken op Goeree- Overflakkee een aantal plaatsen zal aandoen, waaronder Oude Tonge en Middelhamis, kunnen werkzoeken den zich inschrijven. Tevens kunnen zij op de hoogte worden gebracht van het actuele werkaanbod van Rand stad Uitzendbureau. Randstad heeft voor deze extra service gekozen, omdat gebleken is dat veel men sen het prettig vinden zich dicht bij huis in te schrijven. De economie blijft groeien en dit vertaalt zich in een stijgend aantal vaca tures op de arbeidsmarkt. De trend naar flexibilisering van arbeid neemt eveneens nog steeds toe. Randstad hoopt dan ook dat veel mensen door middel van de inschrijfbus aan een baan geholpen kunnen worden. Burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis neemt donderdag 22 april de werkpocket in ontvangst. Donderdagavond 22 april is een bijeen komst georganiseerd waarbij vertegenwoor digers van grote bedrijven en burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis aanwezig zullen zijn. Voorafgaand aan deze bijeenkomst neemt burgemeester De Vries de werkpocket in ontvangst. De werkpocket is een handzame pocket voor bedrijven, instellingen, werkenden en werk zoekenden met nuttige informatie over wer ken en werk. De Werkpocket is in 1978 ont wikkeld om uitzendkrachten te informeren over alle regeüngen op het gebied van socia le zekerheid en werk. Inmiddels wordt de Werkpocket niet alleen door uitzendkrachten geraadpleegd, maar ook door schoolverla ters, werkzoekenden, werknemers, werkge vers en adviserende instellingen. In de Werkpocket worden alle aspecten die samenhangen met werk uitvoerig behan deld. Zo wordt onder meer aandacht be steed aan sociale wetgeving, studeren, belastingwetgeving, werken in het buiten land, VUT en pensioen. De Werkpocket wordt ieder jaar opnieuw herzien en bevat alle recente cijfers en bepahngen. Nieuw dit jaar zijn de subsidieregelingen voor werk- gelegenheidsbevorderende maatregelen, de invoering van de Wet Reïntegratie Arbeids gehandicapten en de uitbreiding van het advies- en instemmingsrecht van de Onder nemingsraad. Bovendien is het hoofdstuk over solliciteren substantieel uitgebreid en zijn natuurlijk de consequenties van de Wet Flexibiliteit en Zekerheid in het boekje terug te vinden. Randstad Uitzendbureau is met haar ruim 350 vestigingen marktleider in Nederland. En helpt jaarlijks ongeveer 300.000 mensen aan een tijdelijke baan en tienduizenden opdrachtgevers bij het oplossen van hun flexibiliseringsvraagstukken. De markt Goeree-Overflakkee wordt bediend vanuit de Randstad vestiging in Middelhamis. Randstad Uitzendbureau maakt deel uit van de internationale Randstad Groep, een beursgenoteerde onderneming die activitei ten ontplooit op het gebied van uitzending, schoonmaak, beveiliging, opleiding, auto matisering en technische dienstverlening. De Groep opereert in Nederland, België, Frankrijk, Zwitserland, Spanje, Groot Brit- tannië en de Verenigde Staten. OUDE TONGE - Mercuriuslaan (Albeda College): maandag 19 april, 26 april en 3 mei van 9.00 tot 12.00 uur. STELLENDAM - Raadhuisplein: woens dag 21 en 28 april van 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELHARNIS - Kon. Julianaweg (Ge-meentehuis): donderdag 22 en 29 april en 6 mei van 9.00 tot 12.00 uur. in de Ardennen, in Limburg en in Zeeland, waar kankerpatiënten en hun familie koste loos kunnen verblijven om zo even de harde werkelijkheid van alledag te ont vluchten. Zaterdagmiddag 17 april jl. werd tij dens een speciale bijeenkomst be kendgemaakt dat de Stichting Ropa- run het hospice Calando in Dirksland heeft overgenomen en daarmee voor een periode van tenminste tien jaar het voortbestaan van dit hospice ver zekert. In het ROFARUN Hospice wordt de stervende medemens en zijn familie de mogelijkheid geboden en in een huiselijke omgeving - zonder personeel in uniform, maar onder aandachtige en deskundige begelei ding - het leven af te sluiten. De over name van Calando past geheel in de doelstellingen van de Stichting Ropa- run. De Roparun is de langste non-stop estafet teloop ter wereld, van Rotterdam naar Parijs. Dit jaar wordt deze loop voor de negende keer gehouden. De start is op 12 mei om 13.00 uur op de Coolsingel in Rot terdam. Dit jaar zullen 126 teams meelo pen. Ieder team bestaat uit acht lopers, ter wijl er zo'n vijftien begeleiders zijn. Inclu sief de organisatie vertrekken er op 12 mei ongeveer 3500 mensen vanaf de Coolsin gel. De snelste tijd werd in 1998 gelopen: de Holland Marathon Rurmers liepen toen 29 uur en 40 minuten over de ruim 530 km. De opbrengst in 1998 was 2.4 miljoen gul den. In totaal bracht de Roparun al zo'n 7.4 miljoen op. Van iedere gulden gaat tenminste 0,99 naar het goede doel, onder het motto: 'Pro beren leven toe te voegen aan de dagen, als er geen dagen meer kunnen worden toege voegd aan het leven De Stichting Roparun realiseerde iimiiddels al diverse projecten, waaronder in de Dr. Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam een Roparun-afdeling palliatieve zorg en een project 'Thuiszorg voor het kind met kan ker' in het Sophia-kinderziekenhuis. Maar ook vele andere projecten voor instellingen door het gehele land werden en worden gerealiseerd met steun van de Roparun. Daarnaast beheert de Stichting bungalows Mannenkoor 'Ons Koor' gaat van 6 t/m 10 mei naar Praag, de prachtige barok ke stad waar veel te zien en te beleven is. Het koor heeft zich de afgelopen maanden voor bereid op de reis. Er gaan 30 van de 50 koorleden mee, mooi verdeeld over de vier partijen. Ook gaan veel dames mee, zodat er 56 personen meegaan. Ook dirigent Willem Chr. Meyboom, organist Andnes Stam en solist Jan Ossevoort zijn deze reis van de partij. Er zullen een viertal optredens zijn in en rond Praag. Allereerst is er vrijdagavond een concert met een partnerkoor, met daarna een gezamen lijk diner. Zaterdag overdag is er een stadsrondleiding met een spontaan optreden in de St. Vitus-kathedraal en 's avonds luistert het koor een mis op in een Praagse kerk. 's Zondags is het koor aanwezig in de grote St. Nicolauskirche. Daar zal het koor tijdens de hoofdmis zingen. Dat zal een hele belevenis zijn om voor duizenden mensen te zingen, 's Middags is het koor te gast in een Tsjechisch bejaardenhuis, waar Russische en Hollandse volksliederen ten gehore ge-bracht zullen wor den. Dan breekt de maandag weer aan en moet de terugreis naar Nederland worden ge-maakt. Het bestuur hoopt dat de vele inspanningen beloond worden met een on-vergetelijke reis met vele hoogtepunten voor het koor. Zaterdag 24 april om 9.00 uur repeteert het 'Praag Koor' in de Katholieke Kerk te Mid delharnis met haar begeleider en solist. Een ieder is daar van harte welkom om de laatste verrichtingen mee te maken en het koor goede reis te wensen. Kerkepad 1c, Tel. (0187) 48 64 69 Kaai 1Middelharnis, tel. (0187) 48 71 65 Nu ook Jumbo Ooitgensplaat Nu ook Emarkt Mackloet Stad aan 't Haringvliet Op maandag 19 april kwam het zeiljachtje 'Gwyneth', thuishaven Waalwijk en met drie personen aan boord onderweg van Harwich naai" Drimmelen, in de problemen ten NO van de BoUenboei. Er trad motorstoring op en vanwege de zwakke en veranderlijke wind was verder varen op de zeilen ook niet mogelijk. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd assistentie gevraagd. Ongeveer 15.00 uur werd de bemarming van de Stellendamse reddingboot opgeroepen. De Zeemanspot was rond 17.00 uur bij het jacht, nam het op sleeptouw en bracht het naar de bui- tenhaven van Stellendam, waar het werd afgemeerd aan de drijvende steiger. Deze actie nam ongeveer 4 uren in beslag. Oude Tonge: Zwarte gec. kater, witte pootjes-buik-neus, met groen- geel bandje kokertje. Sommelsdijk: Zwart poesje, 5 maanden oud, klein wit vlekje aan de kin. Draagt een roze bandje. Oude Tonge: Rood-wit kater, gec. Sommelsdijk: Poesje, rug, staart, kopje zwart-rood-bruin (lapjes). Buik, borst, pootjes wit, geel-bruine ogen. Draagt donkergrijze vlooien band. Bovenstaande postduivenvereni- ging nam op 17 april deel aan een wedvlucht vanuit Deinze. Afstand 96 km. In concours waren 76 dui ven die om 10.00 uur met Zuid Oostenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.17.23 uur en haalde een snelheid van 1246.96 m.p.min. De gedetailleer de uitslag luidt: L. Groenendijk 1, 4, 5, 8, 18; Joh. de Ruiter 2, 3, 7, 9, 11, 12, 14; W. Groenendijk 6, 19; W. Wouters 10, 16; KI. Huijer 13; Jac. Beijer 15, 17. i»'WWfci^^*'^^*<»*» ^iftffcr»a»i»^ ^»«*fc*>.|*«tf"^j*W»^*'.rfM^v

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 3