VANAVOND Middelharnisse Ford-dealer(s) ontzegden zich het bloemetje omwille van hulpactie Velen ondertekenden Handvest Nederland in Beweging TRADITIONEEL ORANJECONCERT Klusjes voor Kosovo voor de Waterschapsverkiezing gebedsdienst Kosovo - en Oranjemarkt 30 april 1999 Groot Zi^i^ f\-- '5, Goeree-Overflakkee chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Gemeentedag Herv. Gemeente Reumapatiëntenvereniging Goeree-Overflakkee e.o. Ansichtkaartenbeurs in Ouddorp Bootje met motorstoring Albert Schweitzerschool Stad aan 't Haringvliet: VASTGOED Dinsdag 20 april 1999 71e jaargang nr. 6797 steunt Nico Andries Peter Visser MELISSANT Op D.V. zaterdag 24 april van 9.30 tot 15.00 uur organiseert de activiteitencom missie van de Herv. Gemeente haar 2e gemeentedag. Dit wordt gehouden op het plein voor het verenigingsgebouw De Poort en de Voorstraat te Melissant. Op deze dag is er een Geranium- en rom melmarkt. Tevens staan er stands met twee- dehandsboeken, boerenkaas, produkten van de warme bakker, vers gebakken vis, patat etc. Voor de kinderen wedstrijden skelterrace, spelJencircuit etc. Te 13.30 uur vindt er een grote Amerikcicinse verkoop plaats. Buijze COiflBi Sv/'J Op maandag 26 april a.s. komt diëtiste mevr. L. Hagenbeek ons voorlichten over welke diëten mogelijk zijn bij reuma. Graag nodigen wij u uit om deze avond bij te wonen. Ook reumapatiënten die geen lid van onze vereniging zijn en andere belang stellenden zijn van harte welkom. De plaats is het paviljoen van het Van Weel-Bethesda- ziekenhuis in Dirksland. De aanvangstijd is 19.30 uur. Het bestuur In Dirksland, in de Herv. kerk, wordt van avond om 8 uur een gebedsdienst gehouden waarin voor de uit Kosovo verdrevenen zal worden gebeden. "In een dienst van verootmoediging en aan bidding willen we samen gebeden uitspre ken voor hen die veel te lijden hebben onder het geweld, maar ook voor hen die geweld uitoefenen", zo laten zij weten die de dienst zullen beleggen. De kerkdeuren staan vanaf 19.15 uur open. Ieder wordt hartelijk genodigd de dienst bij te wonen. Zaterdag 24 april 1999 organiseert de Ned. Vereniging Van Prentbriefkaartenverzame- laars een Ansichtkaartenbeurs van 10.00 tot 14.30 uur in 'De Dorpstienden' (sporthal) in Ouddorp. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten, van voor 1900 tot 1960, waarvan die van voor 1900 met de hand ingekleurd werden. Verder fantasiekaarten, molens, schepen, filmsterren, koninklijk huis, trams en trei nen, stations, militaria, luchtvaart, honden en poezenkaarten, kan men bij de standhou ders aantreffen. Taxaties: De bezoekers kunnen gratis hun kaarten laten taxeren. De beurs is toegankelijk voor rolstoelhou ders. Voor meer info kunt u bellen tel. (06) 53338148. Zaterdagmorgen werd de bemanning van de Zeemanspot opgepiept door de kustwacht- post Ouddorp. Op ongeveer 24 kilometer uit de kust hadden sportvissers te kampen met motorstoring. Door de Zeemanspot werd het bootje, met aan boord twee perso nen, naar de wal gesleept. Ter hoogte van de vuurtoren nam de reddingboot Griend de sleep over en bracht het naar de trailerhel ling op de Brouwersdam. Campagne West-Flakkee afgesloten: Aren Grootenboer (r): hoe goed bedoeld ook, al die bloemen, dit is toch mooier. Links de heer Van Dieren Ze werken al jaren voortreffelijk samen, de heren v. d. Made, Grootenboer en Ihrman, de 3 directeuren vaii Ford-dealer garage Witvliet, zo ook dachten ze gelijkgestemd toen hun bedrijf op 19 maart recipieerde t.g.v. het 75-jarig Ford-dealer- schap. "Fijn, leuk, aardig en goed bedoeld" - zo verwoordde vrijdagavond de heer Grootenboer - zou het zijn geweest wanneer de receptiegan- gers met een veelheid van bloemen de showroom zouden hebben gevuld maar na wat dagen zouden de bloemen zijn verwelkt. Zich dat realiserend vroegen de heren zich af of er dan geen nuttiger bestemming kon worden bedacht? En dus kwam er op de verzonden uitnodigingen het vriendelijk ver zoek het eventuele geschenk in geld om te zetten ten nutte van de Wferkgroep Oost Europa te Middelhamis die bezig is aan de realise ring van een project in de plaats Bacau in Roemenië. Vrijdagavond was het de heer Grootenboer een buitengewoon genoegen aan de voorzitter van genoemde Werkgroep, de heer T. van Dieren een cheque van 3.400,- te kunnen overhandigen, 't Hoeft geen betoog dat de geste zowel als de cheque door de heer Van Dieren zeer wer den gewaardeerd; een initiatief als dit maakte hem zelfs wat sprake loos; "we zijn er heel, héél erg blij mee!" verzekerde hij de heren van de Ford-garage. Het bedrag betekent een fantastische aanzet voor de actie die wordt gevoerd om bij een weeshuis een werkplaats te stichten waar jonge lui een vak zullen kunnen leren. Jongelui die tot dusver weinig kan sen hadden kunnen in een klein jaar tij ds zoveel vakkennis worden bijgebracht dat ze zich daarmee een bestaan kunnen verwerven. Na hun opleiding wordt voor hen een werkplek gezocht waar ze zich verder kunnen ontplooien. Goeree-Overflakkee krijgt binnenkort meer te horen over de actie van de Werkgroep waarvan Ford-directeur v. d. Made deel uit maakt. Bij een vorige week gebracht bezoek aan Bacau zag hij de compressor terug die de Ford-garage eerder had geschonken. Voor wie wil meehelpen aan het project: Bankrek. 34.20.07.408. Vier van de ondertekenaars van het Handvest We kennen het begrip uit de wereldpolitiek, dat Handvesten worden ondertekend, en zo gebeurde dat vrijdagmiddag in Stel- lendam. Alleen was de inzet daar niet de wereldvrede, maar eigenlijk ging het daar louter om het eigen lijf, om dat in condi tie te houden, tot in lengte van dagen. Daar zijn nogal wat instanties aan te pas gekomen. De campagne kreeg de naam '55-plus in Beweging' waarmee de doelgroep gelijk is aangemerkt, de wat ouderen dus die straks 35% van de bevolking uitmaken, 't Is ook de NOC NSF (Ned. Olympisch Comité en de Ned. Sport Federatie), de Nederlandse Kankerbestrijding, de Neder landse Hartstichting en anderen die samen het project Nederland in Beweging steunen en dan was er de Rabobank West-Flakkee die zich financieel heeft ingespannen om de regionale campagne '55- plus in Beweging' zoals die veertien dagen lang in Goedereede en Dirksland werd gehouden te promoten en te financieren. Vrijdagmiddag was er, in 't Haegse Huus te Stellendam, de slotma nifestatie waarop door de deelnemers, vertegenwoordigers van tal van Verenigingen, handvesten werden ondertekend. Daarin werd beloofd dat de begonnen lichaamsbeweging zal wor den voortgezet want alleen met veertien actiedagen mocht het niet afgelopen zijn. "De geplaatste handtekening is inderdaad een belofte", benadrukte wethouder A. J. Schouten van Dirksland. De belangstelling voor de in Ouddorp gehouden bewegingsbeurs en voor de open lesweken bij de deelnemende verenigingen waren weliswaar niet echt overweldi gend geweest, het zijn er toch meerdere honderden geweest die belangstelUng hebben getoond voor het nadrukkelijk vermaan méér te gaan bewegen en dat zo lang mogelijk te blijven doen. De oude ren kunnen dan met redelijke verwachting een actieve, en vooral gezonde oude dag worden toegewenst. Dat meer beweging voor 55-plussers echt gewenst is, werd door drs. Wolfshagen, projectcoördinator '55-plus in Beweging', geïllus treerd met het gegeven dat momenteel zelfs minder dan 20% van de 55-plussers te weinig beweegt, maar zó velen hebben vrijdagmid dag het Handvest ondertekend dat er op West-Flakkee haast een verbetering zichtbaar moet worden. Na de reveille vanaf de toren van Sommels- dijk en het uithangen van de vlaggen, gaat het feest weer beginnen. Eerst wordt er door de schooljeugd een aubade gehouden bij verzorgingshuis 'De Goede Ree' om 8.15 uur en vanaf 9 uur wordt de jaarlijkse Geraniummarkt gehouden in de historische kern van Sommelsdijk (Voorstraat en Marktveld). Al voor de 18e keer wordt deze 'gezelligste markt van het jaar' gehouden. Er zijn na-tuurlijk veel bloemisten met een zeer groot assortiment tuinplanten. Daar- naast zijn er diverse andere zaken voor de tuin verkrijgbaar zoals o.a. tuinbeelden. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht: bakker Bienefelt bakt oliebollen! De bekende 'Neutekrakers' vrolijken het geheel nog eens op met een optreden van 11 tot 12 uur en van 14 tot 15 uur. Dus voor elk wat wils! De markt duurt tot 16 uur. Aan deze Geraniummarkt wordt een foto wedstrijd verbonden. De mooiste of origi neelste foto van de markt en/of haar bezoe kers wordt beloond met een VVV- geschenkbon t.w.v. 50,-. Dus neem uw fototoestel mee en bekijk de markt eens door uw lens! U kunt uw foto tot 1 juni 1999 inleveren bij VVV/ANWB Overflak- kee. Kade 9, Middelhamis. De organisatie, die in handen is van de Stichting Evenementen Middelhamis, hoopt weer op de gebruikelijke geweldige publieke belangstelling. Datum: 24 april 1999 Plaats: Ned. Herv. kerk Dirksland m.m.v.: Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v. Willem-Arie den Hertog Orgel: Ron van Ommen Vleugel: Gezinus Veldman Declamaties: Mereke Veldhuizen o Afwisselend programma met o.a. 'In naam van Oranje', 'De Zilvervloot', 'In een blauw geruite kiel', e.v.a. Beslist de nnoeite waard! Vorige week hebben de leerlingen van de Albert Schweitzerschool te Stad aan 't Ha ringvliet zich van hun goede kant laten zien. In een klassengesprek over de situatie in Kosovo werd het idee geopperd daad werkelijk iets te doen. Uiteindelijk kwamen ze op het idee om bij de mensen in het dorp klusjes te doen. Met veel enthousiasme werden auto's gewassen, straten geveegd, boodschappen gedaan, de vaat gewassen, kamers opgeruimd en tuinen van onkruid vrijgemaakt. In de grote t.v.-uitzending van donderdag jl. werd door een verslaggeefster meegedeeld dat de leerlingen van bovengenoemde school het bedrag van 1.100,00 bij elkaar hadden geklust. Het uiteindelijke bedrag is 1.500,00 geworden. De heer Dillingh, directeur van de school, deelde desgevraagd mee: "Wekelijks wor den actuele zaken in een klassengesprek ter sprake gebracht. Na een uitgebreide ge- dachtenwisseling over de bombardementen in de Balkan, wilden de leerlingen, de t.v.- beelden van de vluchtelingen op hun net vlies hebbend, daadwerkelijk iets doen. Het thema van de actie werd: 'Een klusje voor Kosovo'. Met veel enthousiasme werden allerlei werkzaamheden, die normaliter hun interesse niet hebben, door de leerlingen verricht. Gedurende die week heb ik gecon stateerd dat de leerlingen echt betrokken waren bij hun op de vlucht gebrachte leef tijdsgenoten. Ik heb met de schooljeugd vertrouwen in de toekomst". Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Tel. (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail: mf0@buij2e.nl http://www.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N I N G VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE I 1=1 c=i 1=1 1=] c^^^ w^ I IZIICJCJIZZICIIIIZICJCJCJI VWA^V^ OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (0187) 6816121 Fax 683734 RENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (0111} 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1