"Dan lèage m'n zóa die Ouddurpers plat!'' Flakkee helpt vluchtelingen Kosovo [mjiicmimmMi www.buijze.nl Subsidie voor uitbreiding Oostplaat en Randweg Middelharnis Omloop van Menheerse 1999 Lezing óver Denemarken JUL^MINNAARD VASTGOED Natuurgeneeskundige J.M. Bergsma spreekt weer in Dirksland Bazar Samaritaan wel geslaagd Jongeman om het leven gebracht Busreis naar de 50-jarige Keukenhof Vogelbeurs E.F.V.V. Verkoopdag Hilzeweg! Motor uit de bocht 32^9. Q-6xgv?ï§BIBü07^ Uitnodiging vrouwenver. 'Ora et Labora' terschap oeree-Overflakkee Waterj Uw STEM OVER WATER DRAAGT VERDER DAN U DEMT Actiedag zaterdag 24 april Dinsdag 13 april 1999 71e jaargang nr. 6795 Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land (GS) geven de gemeente Middel harnis een subsidie van 600.000 gul den uit het Ontwikkelingsfonds Be drijfsterreinen. De bijdrage is be doeld voor de uitbreiding van het regionale bedrijventerrein Oostplaat in combinatie met de aanleg van de Zuidelijke Randweg. Uitbreiding van Oostplaat is nodig, omdat er al geruime tijd geen ruimte beschikbaar is voor de uitgifte van bedrijfsgrond. Daar om heeft de provincie in het voorjaar 1998 al via de procecure 'afwijking kernpunt Streekplan' ingestemd met uitbreiding van 11 hectare. Eén van de voorwaarden voor de uitbreiding van het regionale bedrijven terrein Oostplaat is de aanleg van een goede ontsluiting. Deze ontsluiting komt er nu en de uitbreiding van het bedrijventerrein kan op zeer korte termijn worden gerealiseerd. Nu het Streekplan Zuid-Holland Zuid door Provinciale Staten is vastgesteld, valt in de komende jaren een verdere uitbreiding van het bedrijventerrein Oostplaat te verwach ten. Extra ruimte voor de vestiging van bedrij ven is in deze regio mede nodig vanwege een neergang in de agrarische sector. Hier mee zijn in de loop van de tijd meer dan 1000 arbeidsplaatsen verloren gegaan. Voorts is er sprake van een groei van de beroepsbevolking, terwijl de werkgelegen heid in andere sectoren slechts bescheiden toeneemt. Teneinde de negatieve effecten van de neergang in de agrarische sector te compenseren, is diversificatie van de regio naal economische structuur noodzakelijk. Deze diversificatie wordt ondersteund met de uitbreiding van Oostplaat ten behoeve van de vestiging van bedrijven uit andere economische sectoren." Het aantal arbeids plaatsen neemt op de korte termijn toe met circa 250 arbeidsplaatsen. Op basis van een verdere groei van het areaal bedrijfsterrein kan dit aantal toenemen tot maximaal 650 arbeidsplaatsen. Momenteel werken ongeveer 6000 inwo ners van Goeree-Overflakkee buiten de regio. De uitbreiding van Oostplaat levert een bijdrage aan de beperking van de uit gaande pendel naar het Rijnmondgebied. Oostplaat is bestemd voor niet-verkeersaan- trekkende bedrijvigheid. Volleybalvereniging Intermezzo organiseert op Koninginnedag voor de 24e maal de Omloop van Menheerse. Het parcours heeft een lengte van 7 km en is uitgezet rond en door de bebouwde kom van Middelharnis en Sommelsdijk. Het startschot voor de wedstrijd- en pres tatieloop zal worden gelost om 10.55 uur. Aan de wedstrijd kan worden deelgenomen in de volgende categorieën: dames, rolstoelers, senioren, veteranen (40 jaar en ouder), adspiranten (t/m 15 jaar) en junioren (t/m 17 jaar). Voor elke categorie is een aantal fraaie bekers beschikbaar. Tevens ontvangt iedere deelnemer, die bin nen de tijdslimiet de finish bereikt, een me daille en een finishfoto. De wisselbeker - voor de snelste atleet van 1998 - is momenteel in bezit van W. Pad mos uit Rockanjea met een tijd van 21.27 minuten. De prestatieloop - via dezelfde route van 7 km - begint eveneens om 10.55 uur. ledere deelnemer ontvangt een herinneringsvaan tje. Voor de inschrijving van beide evenemen ten kunt u op 30 april terecht in het Recre atiecomplex 'De Staver' vanaf 09.30 uur. Volleybalvereniging Intermezzo nodigt u van harte uit voor deelname aan de 24e Omloop van Menheerse! Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door Piet Bal, tel. (0187) 485571. Op dinsdag 20 april organiseert de V.U. Hellevoetsluis in 'De Ossehoek', Koningin- nelaan 4 in Hellevoetsluis een lezing over Denemarken, het tweede vaderland van in leider Jan Lageweg. "Al meer dan 35 jaar bezoek ik dit schitte rende land. De eerste regel van het Deense volkslied luidt 'Dit is een Ueflijk land'. Dit wordt door mij volledig onderstreept. Het is een land, waarin heden en verleden hand in hand gaan. De Deen is trots op z'n land en het historische verleden. De Deense vlag is echt een nationaal symbool en wordt bij alle familiefeesten trots uitgestoken. Het landschap is schitterend en verbijste rend qua variatie. Tijdens deze lezing wordt ook veel aandacht besteed aan de Deense schilderkunst, waarvan zeer ten onrechte 'bij ons' weinig van bekend is". Opgave: Jan Lageweg, tel. 312387. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Het is een bijna jaarlijkse traditie aan het worden dat de zeer kundige Tilburgse natuurgeneeskundige J.M. Bergsma in het vroege voorjaar naar Goeree-Overflakkee komt om er een informatie-avond te verzorgen. Op het eiland is hij dan ook geen onbe kende meer en veel patiënten - voor al met chronische ziekten of die met hun kwaal maar 'moesten leren leven' - hebben naar aanleiding van de informatie die hij tijdens zijn lezingen op Goeree-Overflakkee naar voren bracht, de weg naar zijn uitge breide praktijk gevonden én... zijn er werkelijk geholpen. Niet dat het hier om wonderdoenerij of occulte en anderszins ongrijpbare praktij ken gaat, integendeel. In zijn praktijk maakt de Tilburgse natuurgeneeskundige veelvul dig gebruik van hoogwaardige natuurlijke therapiën. En die doen in de praktijk dik wijls het werk waar reguliere middelen het kennelijk af laten weten. Daarbij weert Bergsma de reguliere therapiën niet. Hij is er zelfs tegen om die zomaar plaats te laten maken voor de natuurlijke. Dit laatste gebeurt maar al te vaak in praktijken van hen die zich natuurgeneeskundige noemen, met soms fatale_c?'p1gen. Bergsma stelt in- zijn praktijk de natuurlijke therapie naast de reguliere. En doordat hij zowel op het gebied van de reguliere als van de natuurlij ke geneeswijzen kundig is, combineert hiij die twee zonder dat ze eikaars werking negatief beïnvloeden. In de praktijk zie je dan dat na verloop van tijd de aandoening of de klachten dusdanig verbeteren dat het gebruik van de reguliere middelen - uitslui tend via de huisarts! - afgebouwd kunnen worden. Achteraf kan veelal geconstateerd worden dat niet slechts de symptomen wer den bestreden maar dat vooral ook de ziekte zelf werd genezen. Zoals gezegd, heeft Bergsma al verscheide ne malen op Goeree-Overflakkee gespro ken. Hetgeen hij in zijn lezingen naar voren brengt is dikwijls zo leerzaam, nuttig en interessant dat regelmatig de vraag naar herhaling van de informatie-avond wordt gehoord. Daarmee blijken deze avonden in een behoefte te voorzien. Op D.V. maan dagavond 26 april a.s. zal er in gebouw 'De Schakel' aan de Beatrixlaan 31 te Dirksland opnieuw een avond over natuurlijke geneeswijzen worden gehouden met de in Duitsland afgestudeerde heilpraktiker J.M. Bergsma. Na de lezing zal er gelegenheid zijn tot vragen stellen en na afloop van de avond kunt u desgewenst persoonlijk bij de heer Bergsma terecht voor een kostenloos consult, waarvoor op die avond ruimte zal worden geboden. Aanvang 20.00 uur, entree, koffie en thee zijn uiteraard gratis. Afgelopen zaterdag was het druk in de omgeving van de Kon. JuUanaweg te Som melsdijk. Dat in het verpleeghuis 'De Sa maritaan' een rommelmarkt gehouden werd, was duidelijk te zien aan de vele mensen die met allerlei grote en kleine spullen naar hun fiets of auto liepen. Vele artikelen hebben op deze dag een nieuwe eigenaar gekregen. Binnen in de re creatiezaal was het de gehele dag door een gezeUige drukte. De bewoners van het verpleeghuis 'De Sa maritaan' hebben weer vele oude bekenden kunnen ontmoeten. De dag was een cusses én de opbrengst ook. De 6.581,50 wordt in september van dit jaar bij de opbrengst van de grote bazar geteld. De organisatoren willen alle medewerkers heel hartelijk bedanken, maar zeker ook alle kopers! Een 22-jarige jongeman die bij zijn moeder en stiefvader (bakker v. d. Spoel) woonde in hun woning aan de Armenweg, in de polder tussen Som melsdijk en Nieuwe Tonge, is zaterdag avond of zondagmorgen vroeg om het leven gebracht. Hij werd neergestoken terwijl hij op bed lag, het slachtoffer heeft de badkamer nog bereikt waar hij tegen 2.00 uur door zijn ouders dood werd aangetroffen. Zijn 15-jarige halfbroer (niet een zoon van bakker v. d. S.) met wie het slacht offer de zaterdagavond thuis had door gebracht was maandagmorgen nog niet opgespoord: hij bleek op de fiets vanuit de woning te zijn vertrokken. De jonge man woont bij zijn vader in Zierikzee. De politie heeft een recherche-assisten- tiegroep (RAG) van 15 politiemensen ge-vormd om het misdrijf te onderzoe ken. Op donderdag 6 mei a.s. organiseren de VVV's op Goeree-Overflakkee weer een bustrip naar de Keukenhof. 's Ochtends om 8.10 uur vanuit Middelhar nis en om 8.30 uur vanuit Ouddorp. De Keukenhof staat dit jaar in het teken van het 50-jarig jubileum waardoor de bezoe kers vele extra's te zien krijgen zoals een fototentoonstelling 'Spelen met licht en kleur', een jubileumbeeldenroute met het thema 'Verleden, heden en toekomst' en maar liefst 7 thematuinen met informatie over de tuinaanleg. Het park van de Keukenhof beslaat ca. 32 ha, 6 miljoen tulpen, narcissen en andere bolbloemen, een muziektuin en een natuur tuin met een fraai waterspel. De overdekte paviljoens bieden wisselende bloementen- toonstellingen, bloemsierkunst en een per manente orchideeënshow. Lijkt het u wat?, zo'n bezoekje aan de Keu kenhof? Reserveer dan snel bij één van de VVV's op Goeree-Overflakkee deze Keu kenhofdagtocht a 39,95 p.p. (=vervoer per comfortabele touringcar en entree-kaart). Misvatting van de Dirkslanders: Toen zich zaterdagmorgen in Goede- reede én in Dirksland twee ploegen, raadsleden en ambtenaren, gordden tot een sportieve tweekamp, toen moet het zijn gebeurd dat de Dirks- landse coach, PvdA raadslid Gerrit Robijn, bij het monsteren van z'n team de schrik om 't hart geslagen is... Eenmaal in 'Dorpstienden' te Ouddorp ge arriveerd, daar vond het sportstimulerings- project voor 55-Plussers plaats, heeft de heer Robijn toepassing proberen te geven aan 't gezegde dat hij die zich niet sterk weet-, dan nog met sUmheid de zege moet zien te bevechten. En dus instrueerde de heer Robijn z'n manschappen (en één vrouw) voor het onderdeel touwtrekken: "geweun strekhouwe dat touwe in dan inééns lós, dan lèage m'n zo die Ouddur pers plat!" Maar eerst was er die demonstratie door een aantal leden van de Ouddorpse touw trekvereniging 'Westvoorne', ingeleid door Krijn Grinwis. "Touwtrekken doe je niet met werkhandschoenen aan", was z'n eerste vermaan richting de Dirkslandse trekploeg die zich daarmee had uitgedost, gewoon met de blote knuist aan het touw, zó moest het... En het shmmigheid van de heer Robijn leed al schipbreuk vóór het werd toegepast. De Dirkslandse ploeg. De ploegen van elk 8 man werden niet evenwichtig samengesteld, elk had z'n veder-, en elk had z'n zwaargewichten. Het Goereese team won de eerste trek met groot gemak, ze lagen zó op een hoopje, de Dirkslanders, mét burgemeester Boons tra, met de heer Driesprong, mevrouw Tuinstra, met Piet Koningswoud, gemeen tebode Teun Meijer, de gemeentesecretaris en wethouder Schouten in sportieve outfit. dat wel, maar er werd de Goereeërs weinig weerstand geboden. Ook de tweede keer werd Dirksland snel over de meet getrok ken. Goedereede had niet eens z'n zwaar ste troef. Jan 't Mannetje, ingezet, al waren Henk van Meer en Laurens Visser waardi ge vervangers. Toch hadden de Dirkslanders hun Goeree se collega's zodanig uitgeput dat de derde trek in het voordeel van Dirksland werd beslist. Een fijne, sportieve ochtend werd het zaterdagmorgen in de Ouddorpse Dorps tienden. De Goereese wethouder T. Bakelaar open de daar de Seniorenbeweegbeurs, onder deel van de regionale campagne '55-plus in Beweging' waarin de Rabobank West- flakkee financieel participeert. Wethouder Bakelaar toonde zich zeer ingenomen met de toenemende aandacht voor het lichamelijk en daarmee ook psy chisch welzijn van de groter wordende groep 55-plussers, nu al 25% van de bevolking, straks zelfs 35%. Zij ervaren een grote bewegingsarmoede met alle negatieve gevolgen van dien. Daarom zaterdag in 'Dorpstienden' voor lichting te over, op hope dat de 55-plussers meer in beweging komen, 't Zou goed voor hen zijn, ook wie nog niet tot die categorie behoort mocht het zich aantrek ken: "Wij behoren tot een aanstaande doel groep", wisten zij. Hiermee wordt u uitgenodigd om een bezoek te komen brengen aan onze verkoping, die we hopen te houden op D.V. woensdag 14 april in 'Eben-Haëzer'De aanvang is om 9.30 uur en de sluiting om 16.30 uur. Er is van alles te koop: zelfgemaakte spullen, babycadeaus en verjaardagsgeschenken, bloemen, boeken, zelfgemaakte kaarten en vele andere dingen. De opbrengst komt ten goede van de restauratie van het kerkdak. Het is daarom onnodig om deze verkoping aan te bevelen. Kom, zie en koop! Op zaterdag 17 april 1999 houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vogelbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Toegang gratis! Er is een handelaar aanwezig. Zaterdag 17 april a.s. is er weer een ver koopdag van 9.30 tot 14.00 uur, aan de Hil zeweg 3 in Rockanje. De opbrengst van de verkoop is voor onderhoud en restauratie van de Ned. Herv. kerk aldaar. Er is weer volop nieuwe voorraad, dus weer voor elk wat wils! Op de verkoopdag kun nen ook oud papier en spullen worden gebracht. Ook op 15 mei zal een verkoop dag aan de Hilzeweg worden gehouden. Graag tot ziens op 17 april en 15 mei. Voor informatie: tel. (0181) 401726; (0181) 403971; (0181) 401118. Op de Oudelandsedijk tussen Middelharnis en Stad is zondagmiddag een ongeluk ge beurd dat goed is afgelopen. Een 32-jarige motorrijder uit Ooltgensplaat zette met ken nelijk te hoge snelheid de bocht in en kwam in de berm terecht. Zelf raakte hij van z'n motor en gleed door de grasberm verder, de motor raasde met een snelheid die ver boven de honderd lag door het struikgewas. De motorrijder werd met klachten over pijn in de benen per ambulance voor onderzoek naar het Zuiderziekenhuis gebracht. In de kop boven dit artikeltje hebben we al met stelligheid verwoord dat Flakkee de ontheemden uit de Joegoslavische provin cie Kosovo metterdaad zal willen helpen. Dat zou geheel volgens de Flakkeese aard zijn en zaterdag 24 april kunnen we daar metterdaad blijk van geven. Op die dag houden Dorkas Hulp Nederland en de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen een inzamelingsactie van kleding en voedsel voor hen die, van alles ontroofd, in vluchtelingenkamp bivakkeren. Het minste wat wij kunnen doen is een bijdrage storten op (Rabo)banknr. 3522.23.545. en/of zater dag 24 april een of meerdere pakketten meegeven. Zo'n levensmiddelenpakket komt het best tot z'n recht wanneer het de volgende arti kelen bevat: 1 kg. bloem 1 plastic fles zonnebloemolie I pak macaroni van 500 gram 1 vis in blik 1 vlees in blik 1 kg. rijst 1 kg. suiker 1 kg. suiker 3 pakjes soep 1 groot blik groente 1 tube tandpasta (event, met tandenborstel) 3 stukjes zeep Totale waarde ongeveer 25,00 Helpers gevraagd Op de Actiedag zaterdag 24 april zijn er veel handen en wielen nodig om pakketten in ontvangst te nemen en naar de centrale opslag in Middelharnis te vervoeren. Helpers, in bezit van busje of auto met aan hanger, kunnen zich bij de volgende adres sen melden: Ouddorp: fam. Grinwis, Preekhillaan 16, tel. 682891. Goedereede: mevr. Kaslander, Doelweg 12, tel. 491028 497201 (werk). Goedereede-Havenhoofd: fam. Orgers, Blauwe Distelstraat 35, tel. 491525. Stellendam: fam. Keyzer, Keyzerstraat 69, tel. 492570. Melissant: fam. Pieterse, Molendijk 16, tel. 602625. Dirksland: fam. Dijkgraaf, Wilhelminalaan 2, tel. 602250. Herkingen: mevr. Kievit, Volkerakstraat 2, tel. 669718. Sommelsdijk: fam. Baart, Rembrandtlaan 124, tel. 482203. Middelliarnis: fam. Roos, Rottenburgse- weg 118, tel. 484040. Nieuwe Tonge: fam. Van Immerzeel, Ds. Wentinkstraat 1, tel. 651716. Stad a/h Haringvliet: fam. Diepenhorst, Boudewijnstraat 1, tel. 612171. Den Bommel: fam. Wolfert, Emmastraat 57, tel. 612340. Oude Tonge: fam. Van Dijk, Molendijk 79, tel. 641824. Achthuizen: fam. Heuker, Achthuizense- dijk 44, tel. 631938. Ooltgensplaat: fam. Korteweg, Bosweg 8, tel. 632493. Aanmelden van vrachtwagens uitsluitend via: telefoon 641824 of 484040. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE OUPDOnP - Wastsimat 35 - TBiefoon 01S7)SaiS1Z/Fax SS3734 RENESSE -Prlntshop- Hogezoom 172 - Talafoon (0111) 462400 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING en de Goereese tegenstanders Aan DB INWONERS VAN GOÉREE-OVBRFLAKIGke Van lytot en met 27 april kun^Euw stem .uil^rangen voor de besturen water- I en het zuiveringsschap, pge v^eek hebt u al een vi informatiemateriaal - „- fek ontvangt u de papieren voor het stem fSRRondigIng 'ongen. Deze ben oproep met code oi|i telefonisch te jtemmen _^_^'Vnbiljetten (voor als u niet telefonisch "^^v^ytemmen) -«e^fcndidatenkrant. In de kandidatenkrant staat uitgelegd hoe een én ander werkt. Toch willen wij nog op een paar punten extra uw oandacht vestigen. Uw stem komt altijd terecht bij degene waarop u hebt gestemd. Dat komt omdat er bij de waterschappen niet met 'lijsten' wordt gewerkt. Dit noemen we het personenstelsel. Elke stem is een voorkeurstem. De meeste stemmen gelden, dus degenen met de meeste stemmen zijn gekozen. Elke stem is een voorkeurstem. Stem daarom bewust op een persoon die u het meest aanspreekt. Omdat er geen 'lijsten' zijn, is er ook geen lijsttrekker of lijstduwer. De volgorde van de kandidaten is door loting tot stand gekomen. Alle ingezetenen van 18 jaar en ouder mo gen stemmen voor het waterschap en voor het zuiveringsschap, in de kandidatenkrant zijn de kandidaten voor het waterschap én de kandidaten voor het zuiveringschap vermeld. De ingezetenen-kandidaten voor het water schap staan op de laatste binnenpagina van de kandidotenkrant. De eigenaren van onroerende zaken krij gen nog een extra verkiezingspakket voor de categorie 'gebouwd en/of 'onge bouwd'. ruik van uw stemrecht!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1