Help vluch tend Ko Fietspad 240 door Kwade Hoek officieel geopend Natuur in het Waterschapsbestuur Fietsveer Middelharnis- Hellevoetsluis 'Omloop' informatie avond verzet Zendingsavond AJL^MINNAARD VASTGOED chn streekblcLd op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Kerkdiensten Ger. Gem. "Natuurmonumenten is ruimer in gedachten geworden" Wegwerkzaamheden t.b.v. Randweg Middelhamis AKTIEÜ! Knöps B.V. (Door)rijden onder invloed Van 14 t/m 27 april 1999 worden op Goeree-Overflakkee verkiezingen voor het Waterschapsbestuur gehou den. Is stemmen wel zo zinvol? De "groene" waterschaps-kandidaten vinden van wel. Hun motto is; "Kies voor natuur in het Waterschapsbe stuur". De 'groene' waterschappers op Goeree- Overflakkee zijn allen lid van de Vereni ging voor Natuur- en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee. Zij worden allen gesteund door de natuur- en milieuorgani saties in Zuid-Holland. Zij willen in het waterschap aandacht hebben voor veilige dijken en een goede waterbeheersing. Tege lijkertijd willen zij dat met natuur- en milieubelangen ernstig rekening wordt gehouden. Een goed waterbeheer is de basis voor een gezond milieu en een aantrekkelijke leef omgeving. We denken dan aan schone en visrijke wateren. We hebben het dan over bloemrijke oevers, bermen en dijken. Door middel van die wateren, oevers, ber men en dijken kunnen stree^keigen natuur gebieden en gebiedjes met elkaar in verbin ding gebracht worden. Daarin krijgen dan allerlei dieren, vogels en vlinders een goede passende mogelijkheid zich te ontwikkelen. De groene waterschappers willen zich inzetten voor zoin leefomgeving. Ze willen daarbij ook een open oor hebben voor de belangen die andere gesprekspart ners namens hun achterban inbrengen. We denken daarbij met name aan de belangen van de agrariërs en de mensen die willen genieten van de natuur en de rust op ons eiland. Wat willen practijk op Ze willen een beheer water een grote rol speelt. Ze wensen een grotere opvangmogelijkheid voor extreme regenval, zodat de kans op wateroverlast kleiner wordt. Zij denken, dat het vergroten van natuurwaarden door aanleg van natuur vriendelijke oevers langs kreken en andere watergangen, die extra opvang mogelijk maakt en en schoner gebiedseigen water oplevert. Zij zullen aandacht hebben voor de vervui lende invloed van riooloverstorten en ver vuiling vanuit andere bronnen. Zij willen een maaibeleid dat natuurwaar den versterkt. Een beleid waarin dit verder vorm kan krijgen is onlangs in het water schapsbestuur aangenomen. De inrichting van ons landschap heeft hun aandacht. Het aanplanten van knotwilgen langs het fietspad langs de Vliegers is hier een praktisch resultaat van. Over soortgelij ke projecten in andere gebieden wordt nog gesproken.. Ze willen aandacht hebben voor de ontwik keling van recreatiemogelijkheden, met name fietsen en wandelen, op een wijze waarop van landschap en natuur genoten kan worden zonder hieraan schade toe te brengen. Ze pleiten daarom voor het in stand houden of het tot stand brengen van rustgebieden voor de natuur. Ze.hebben plannen om landschapselemen ten als welen te herstellen. Ze willen mee denken in het behouden van elementen als oude sluizen in hun karakteristieke omge ving. Ze vinden het belangrijk dat "water" een centrale plaats krijgt in een samenhangend beleid van waterschap, gemeenten, provin cie en rijk. Bij dit alles streven ze naar een eerlijke las tenverdeling voor de burgers. Samenvattend: U kunt, als het waterschap ter sprake komt, horen spreken over "inte graal waterbeheer". Aandacht voor wat hierboven is genoemd is wat betreft de 'groene' waterschappers "integraal waterbeheer". Wat doet u als u stemt op een "groene' waterschapper"? Bij het kiezen van een Waterschapsbestuur stemt u op een persoon, niet op een partij. De "groene" waterschappers op Goeree- Overflakkee zijn lid van een vereniging, die sneciaal aandacht heeft voor natuur- en op Flakkee. lis u "groen" stemt, echter niet op iging. U kiest dan voor een per binnen die vereniging een plat- torm neel't gevonden om het belang wat hij /zij hecht aan natuur- en landschap op ons eiland te delen met anderen. De "groene" waterschappers willen door u persoonlijk worden aangesproken op wat zij vinden, omdat ze persoonlijk voor hun mening verantwoordelijk willen zijn. Ze willen daarom graag met u in gesprek als u vragen of wensen heeft rond natuur en milieu belangen. Er woont altijd wel iemand van hen redeUjk in de buurt bij u. Natuur- en miUeubelang vinden de 'groene' waterschappers in ieders belang en daarom een gezamenlijk belang! VOOR BEELD EN GELUID COMBJ i»m In zijn vergadering van a.s. maandagavond spreekt de Commissie Algemene Bestuurs zaken uit het gemeentebestuur van Middel- hamis een eventuele participatie in een in te leggen fietsveerdienst Middelhamis-Helle- voetsluis v.v. Het is al mogelijk om met het fietsveer van Herkingen naar Bruinisse-, en van Oude Tonge naar Benedensas te varen, dit jaar zou het aanbod - van het Bureau voor Toe risme Zeeland - met een fietsveerverbin- ding Middelharnis-Hellevoetsluis kunnen worden uitgebreid. Er worden vanaf Pinksteren 56 vaardagen voorzien. Per dag wordt driemaal vanaf Middelhamis retour Hellevoetsluis gevaren. Een retour, met fiets, zal 14,- gaan kos ten, voor kinderen tot 12 jaar 7,50. Op zondagen wordt niet gevaren. Om zonder verlies te kunnen draaien zou elke overtocht 18 passagiers zonder, of 15 passagiers met fiets moeten tellen. Aan de gemeenten Middelhamis en Hellevoetsluis wordt gevraagd in het begin jaar elk 25% van het ondememersrisico te dragen. In de buitenhaven van Middelhamis zou de fietsveerpont aan kunnen leggen aan de voormalige aanlegsteiger die daar nog aan wezig is. De Middelhamisse bestuurders vinden het idee aansprekend; wanneer zich geen be langstellenden aan zouden melden zou de eventuele participatie van Middelhamis de gemeente niet meer dan 12.600,- kosten. De fietspont zal nog bekendheid moeten verwerven, maar er wordt een intensieve voorlichtingscampagne gehouden en de dienst zal worden vermeld in de Almanak van de Zeeuwse Pontjes. Ook de regionale- en lokale VVV's zullen zich niet onbetuigd laten. Het vrijetijdsfietsen lijkt een structu reel verschijnsel te worden zodat enig ver trouwen in de goede afloop gerechtvaardigd lijkt. De commissie wordt dan ook voorgesteld het initiatief te ondersteunen. Onbekenden richten vernielingen aan op begraafplaats NIEUWE TONGE - Zaterdagmiddag om vijf uur werden op de Algemene Begraaf plaats aan het Korteweegje door onbeken den vemieUngen gepleegd. Over een gedeelte van de begraafplaats werd de inhoud van een vuilcontainer ver spreid, tevens werden twee grafzerken om geduwd en beschadigd. In één van de graf platen werd een scheur aangetroffen, ver moedelijk omdat er stenen op waren ge gooid. De politie stelde direct een uitgebreid buurtonderzoek in, maar heeft tot nu toe nog geen spoor van de daders. Het onder zoek wordt voortgezet. Vanavond vrijdag - zou in 't Haegse Huus te Steiiendam een presentatie avond wolden gehouden waarop alles over de editie 1999 vaa de Omloop Goeree-Overflakkee zou worden be kend gemaakt, maar omstandigheden zijn er de oorzaak van dat die bijeen komst is afgelast. Ze wordt naar een andere datum verplaatst instaüatiebedrijf Gas - Water - Warmte MELISSANT - dinsdag 13 april 19.30 uur ds. C. de Jongste van Tholen - bed. H.D. STAD aan 't HARINGVLIET - dinsdag 13 april 19.30 uur ds. A. M. den Boer, Dirksland - bev. ambtsdragers. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning ^VVisser Visser STICHT Nadat het laatste hek was verwijderd bestond er nog slechts één hindernis, in de vorm van een fikse bos duindoom die, als openingsceremonieel, door Gedeputeerde Wolff en dijkgraaf Goekoop werd weggetrokken. Wethouder Visser hield zich even op de achtergrond, hij liet hen graag de eer Welke fietser deed het niét'es? Wél in elk geval wethouder Laurens Visser, wél Dijkgraaf Goekoop en wél Gedeputeerde Wolff; die zijn dus wel'es héél stout geweest wanneer ze op een fietstochtje door het duin bij het Plaatje hun fiets over het hek tilden en verder peddelden over het pad dat door de be heerder, stichting Natuurmonumenten, voor fietsers streng verboden was. Sinds woensdag mag het, ligt er zelfs a raison van meer dan zeshonderdduizend gulden een officieel fietspad en wat voor een. Het maakt onderdeel uit van een fietsroute vanaf de Nederlandse kust helemaal naar Frankrijk en het heeft ruim twintig jaar ge duurd voor die ontbrekende schakel er eindelijk lag, "al hoefden er eigenlijk maar twee hekken open!" verbaasde zich woensdag middag Gedeputeerde Jaap Wolff. Natuurbeschermers betrokken evenwel al die meer dan twintig jaren met groot succes hun stel lingen als iemand het in de mond durfde nemen, fietsers door het duin, waar ze misschien vogels en konijntjes in hun rust zouden storen. "De natuurbeschermers echter hebben ontdekt dat het uitermate belangrijk is ook mensen in de natuur te brengen!" zei nu de heer G. V. d. Berg, directeur van het Zuid Hollands Landschap en met groot genoegen had hij samen met het gezelschap genodigden het 1800 meter lange pad afgefietst en had hij, samen met heemraad V. d. Vlugt bij de Ouddorpse haven het onderhoudspad op de kruin van de Oudelandsedijk geopend. Ook over dat pad zal straks gefietst mogen worden, zodat er een heuse fietsring om Ouddorp en Goedereede ligt: "via een diep dal van besluiteloosheid is er tóch een rondje Goeree georeerd", waardeerde de heer Wolff woensdag, de dag die hij daarom als een historische betitelde, want de heer Wolff is een bewonderaar van Goedereede en een liefhebber van fietsen. Dat het pad 240 er nu ligt werd met veel vreugd begroet; met Pasen was het er al ongelooflijk druk geweest, was al geconstateerd. Het pad loopt van strand Noord tot aan het Plaatje, 1800 meter lang, waarvan 1000 meter het oude tracé van het onderhoudspad volgt en 800 meter nieuw werd aangelegd. De vroegere teerlaag werd afge- freesd en een verharding van kleischelpen aangebracht. Het vroe gere gedeelte van 800 meter blijft wandelpad voor leden van de Vereniging Natuurmonumenten. Leeuwen en beren. In 'Koningspleisterplaats' te Goedereede had het gezelschap, genodigd door de gemeente Goedereede, het Waterschap, Natuur monumenten en de Provincie, zich verzameld. Daar dienden zich ook de sprekers aan, over een zó lange wachttijd was er immers zat te zeggen! Wethouder Visser bijvoorbeeld die er zich dik vijf tienjaar sterk voor had gemaakt en nu een dossier van 15 cm. dik meetorste waarin o.a. vermeld de leeuwen en de beren die Natuur monumenten zo had gevreesd, maar die niet verschenen waren. Wél een Wolff.grapte de heer Visser, die hadden ze niet gezien en mede door hem is het pad er gekomen. De heer Visser toonde zich er gelukkig mee, zo ook de konijntjes die hij erover gespro ken heeft; dit pad lóópt veel beter dan het vroegere schelpenpad", hebben ze hem gezegd. Wie ook gelukkig was met het nieuwe fietspad was zéker Dijk graaf Goekoop, ingenomen trouwens met het feit dat een Water schap anno 1999 zelfs een toeristisch fietspad beheert. Het ligt er uitermate fraai bij. Gelukkig is Natuurmonumenten ruimer in ge dachten geworden, natuurlijk slingerend door het duin en met zelfs een natuurvriendelijke toplaag, maar in 't verschiet zag de heer Goekoop de contouren van een tweede Maasvlakte waarvan de heer Goekoop hoopt dat die verre blijft. Ook hoopt hij dat langs de paden 240 en dat over de Oudelandsedijk geen vemielin- gen zullen worden gepleegd zoals recentelijk in Ouddorp gebeur de waai" langs het ruiterpunt zeker tien bomen werden geknakt. Sprong voorwaarts Natuurbeschermers en Overheden blijken goed samen te kunnen gaan, was de verheugde constatering van de heer v. d. Berg, directeur van het Zuid Hollands Landschap en hij vindt dat een geweldige sprong voorwaarts. Natuurbescherming heeft ontdekt dat het goed is de mens naar de natuur te brengen; de natuurbe schermers willen nu zelfs de faciliteiten daartoe aanreiken; het lijkt de heer v. d. Berg wijselijker dan met oogkleppen op de eigen doelstellingen na te blijven streven. Nu het er eindelijk gekomen is, dat pad, nu toonde ook Gedepu teerde Wolff zich er 'ongelooflijk' blij mee. 't Is een echt mooi fietspad geworden, vindt ook de Gedeputeerde die in 't besturen wel zin heeft. Ook om het Provinciaal fietspadenplan opnieuw te herzien, en aan dat plan 7 miljoen 's jaars te besteden, "Goeree- Overflakkee mag daarin niet achter blijven", zo klonk het als een uitnodiging. Over de eventuele Tweede Maasvlakte die de dijk graaf al aan de einder zag zei de Gedeputeerde dat het College van GS zich voorneemt 'met extra veel zorg' te zullen bekijken of die er wel zou moeten komen. De aanleg van de zuidelijke randweg te Middelhamis vordert gestaag. De werk zaamheden zijn nu zo ver gereed, dat de weg op de rotonde aan de Oudelandsedijk kan worden aangesloten. Dit werk zal op maandag 12 april starten en naar verwach ting eind april gereed zijn. Er zullen maat regelen worden getroffen om het gemotori seerde verkeer doorgang te kunnen verle nen. Het fietsverkeer zal worden omgeleid. Nadat de aansluiting op de rotonde is ge realiseerd, wordt de randweg naar de roton de op de Staverseweg in gebruik genomen. Daama zal de kruising Prins Bemhardlaan- Molenweg worden gereconstrueerd en op de randweg worden aangesloten. Tijdens al deze werkzaamheden zal het fietsverkeer ter plaatse worden afgesloten en via de Steneweg, de Prins Bemhardlaan, de Prins Willem Alexanderstraat en de Oudelandsedijk worden omgeleid. De omleidingsroute zal met borden worden aangegeven. Voor eventuele hinder vanwege genoemde werkzaamheden vragen wij uw begrip. Op D.V. vrijdagavond 16 april zal in het verenigingsgebouw van de Geref Gemeen te aan de Chr. de Vrieslaan te Middelhamis een zendingsavond gehouden worden. De heer J. Commelin hoopt ons dan iets te ver tellen over 'Het werk onder moslims'. Hij zal dan ook een aantal dia's laten zien. Een ieder die zich betrokken weet bij het werk van de zending is van harte welkom! De aanvang is om 19.30 uur. Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Middelhamis Telefoon (0187) 47 67 67 Voorwti/ STELLEND AM - In de nacht, van woensdag op donderdag werd een 29-jarige man uit Steiiendam aangehouden op de Molenkade omdat hij was doorgereden na een aanrijding. De man was betrokken bij een kop/staart aan rijding op de kruising N59/Schaapsweg. Nadat hij met de bestuurder van de andere auto onenigheid had gehad over wie schuldig was aan de aanrijding, stapte hij in zijn auto en reed weg. Aan de hand van het kenteken kon de man echter worden achterhaald. Bij zijn aanhouding bleek hij onder invloed van alcohol te zijn en moest mee naar het poUtie- bureau. De man kreeg voor het rijden onder invloed een bekeuring van 900,-. SS:S:iSStiWKWSiW:W ^.iïmsf?:mfXiS?i>^ FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE - FOTOGRARE WSISBÊ BffgSI IjHHBl OUDDORP-Weststraat 35'Telefoon ^187) 681612/Fax 683734 RENESSE - Prinishop - Hogezoom 172 - Telefoon (0111) 462400 SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL 0187-48 72 72 ('S AVONDS 06 53 777 FAX 0187-48 6613 OUDDORP STATIONSWEG 3 (PASSAGE) TEL 0187-68 45 45 FAX 0187 - 6817 55 Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Doetinchemsestraat 32-34,' 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 ---- REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Het 'drama Kosovo' is uitgegroeid tot een hfiglênitaip; raajp. Honderd duizenden Kosovaren, van zuigeling tot grijsaardfzjp^ worden verjaagd en tot vluchteling gemaakt. Ze hebben geen onderdak, geen voedsel, geen kle ding, geen medicijnen. Er is aan alles gebrek. Het 'drama Kosovo' speelt zich onder onze ogen af. Wij moeten waar moge lijk de helpende hand bieden. Dat deden we al, en dat doen we nog steeds. Met geld, met kleding, met voedsel, met medicijnen. 'Help vluchtend Koso vo', is het thema van de actie die Stichting Hulp Oost-Europa opnieuw voor Kosovo voert. Uw hulp is onontbeerlijk. Daarom vragen wij u dringend: maak omgaand een gift over voor de actie 'Help vluchtend Kosovo' op giro 8887 t.n.v. Stichting Hulp Oost-Europa. Vermeld op uw overschrijving 'Vluchtend Koso- Hermesv^^eg 1-7 Postbus 455 3770 AL Barneveld Telefoon (0342) 420 554 Fax (0342) 420 553 Sommelsdijk Tel. (01871483328 Fax (0187) 485992 WOOM-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1