Tweede hands- beurs FILMAVOND Ernstig verkeersongeval te Dirksland Echtpaar Olivier in Dirksland 65 jaar getrouwd Parkeerterrein Rabobank Middelharnis tijdelijk afgesloten voor verkeer Volgende week één krant kievit warmte Ie flakkeese Zendingsmarkt Dezer dagen werden nog aardappelen gerooid. Boekhandel Akershoek verder uitgebreid AA^MINNAARD VASTGOED chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden Ger. Gem. Hieuwe Tonge 0187 - 48 26 09 in Oude Tonge Sint Clara Ziekenhuis en Zuiderziekenhuis streven naar fusie perl januari 2000 Visser Visser Vrijdag 2 april 1999 71e jaargang nr. 6793 Ook voor landbouwer Henk de Boer uit Nieuwe Tonge is het aardappel teeltseizoen 1998 verloren gegaan. De aardappelen verdronken in een over vloed van hemelwater en bleven ongerooid, maar de heer De Boer heeft z'n Bintjes dezer dagen tóch nog binnengebracht, een jaar nadat ze vorig jaar maart waren gepoot. Toen hij deze week enkele dagen aan het rooien spendeerde handelde hij niet vanuit de illusie nog een partij gave aardappelen te kunnen bergen, maar om z'n nieuwe gewassen zoveel mogelijk van aardappel-opslag te vrijwaren. Hij achtte het onvoldoende het oude aardappelgewas met de cultivator te bewerken en te oordelen aan de knolresten die hij nog opdiept lijkt hij gelijk te hebben. Zó vergaan kan een aardappelknol niet zijn (door vocht en vorst) of er hebben zich toch al nieuwe scheuten aan gevormd. Misschien zou de gerooide aardappelmassa nog enkele tientallen procenten bruikbare aardappels kunnen leveren, maar het werk op de boerderij kent op deze mooie dagen andere prioriteiten. In eUc geval heeft de heer De Boer de zekerheid er aUes aan te hebben gedaan om de misère van seizoen 1998 niet tot in het nieuwe seizoen voort te laten duren. OUDDORP - Als zeevisser heeft Rijk Akershoek uit Ouddorp vele jaren op zee gevaren en het ruwste water gezien. Voor hem en z'n gezin bracht dat weliswaar brood op de plank, maar Rijk had een andere ambitie, boekhandelaar wilde hij worden. Ter visvaart was hij niet echt gelukkig en toen de visreizen verder en verder gingen en zich uitstrekten zelfs tot aan de Doggers- bank heeft Rijk er de brui aan gegeven en werd, in Ouddorp, boekhandel Akershoek opgericht. Vrouw Lijnie heeft er twee jaar de scepter gezwaaid, maar toen is Rijk echt van boord gestapt. Het vissersleven was hard geweest, maar het zakenleven presen teerde zich nauwelijks anders, 't was moei- Hjk je als nieuwkomer een plaats te verwer ven. Nu, 7 jaar na dat begin rnag Rijk zeggen dat hij z'n plaats verworven heeft. Ouddorp bleek plaats te hebben voor een boekhandel op christelijke leest geschoeid en het is vooral op dat terrein waarop boekhandel Akershoek zich beweegt. Men vindt er schappen vol theologische boeken, gedich tenbundels, welk genre hij heeft bijeenge bracht in de ca. 30 m' grote ruimte die hij recentelijk aan z'n zaak heeft toegevoegd. Het halletje en kantoorruimte is daarvoor moeten wijken en verplaatst naar achter, maar de uitbreiding van de winkel dringt ook in die richting op. De totale lengte is nu 16 meter, inclusief pakhuis en garage kan er nog 16 meter lengte bij, maar dat is echt de limiet. Als de zaak blijft groeien zal die over een aantal jaren zijn bereikt. In verband met de vrije Tweede Paas dag zal het oös niet mogelijk zijn a.s. dinsdag een krant uit te brengen. Volgende week verschijnen we derhal ve maar éénmaal, t.w, op vrijdag 9 april. Redactie Zoals u misschien al weet hopen we D.V. donderdag 8 april van 18.30 tot 21.00 uur een verkoping te houden van tweedehands zomerkleding, speelgoed en baby-artikelen. We hopen dit te houden in de kerkzaal van de Gereformeerde Gemeente aan de Oran jestraat 17 te Nieuwe Tonge. De opbrengst is dan ook voor de aflossing van ons mooie kerkgebouw (50% en 50% voor diegene die de kleding in de verkoop geeft). U kunt uw kleding nog steeds inle veren, dus zoek uw kasten en dozen nog eens na en neem contact op met een van de onderstaande personen. Graag schoene en nette kleding. Geen on dergoed, schoenen en meisjes/damesbroe ken. Bij voorbaat onze hartelijke dank! Lenie Admiraal 65 12 70 Corine van Alphen 65 20 24 Marica de Visser 65 23 84 Het Levend Woord Gemeente 'Flakkee' organiseert weer een filmavond in 'De Schuilplaats' aan de Kaai 14 in Oude Tonge. Het verhaal 'Naderend Onweer', vertelt een verhaal gebaseerd over wat de Bijbel in het boek Openbaring zegt over de naderende eindtijd. In de maand maart is al een film met de voorgeschiedenis vertoond, 'Als een dief in de nacht', maar dit verhaal is ook op zich zelf goed te volgen. Wie enige Bijbelkennis heeft, weet dat deze dingen zeker zullen gebeuren. Ook voor mensen zonder kennis van Gods Woord is deze film heel interessant. Het verhaal zal zeker stof tot nadenken en dis cussie opleveren. Een ieder is van harte welkom op woensdag 7 april, vanaf 19.30 uur in 'De Schuilplaats' aan de Kaai 14 in Oude Tonge. De film be gint om 20.00 uur, de toegang is gratis en nodig gerust familie, vrienden en kennissen uit. Verdere informatie: tel. (0187) 643929. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning De Citroen-bestuurder wordt door de hulpverleners uit het wrak van z'n auto gehaald Afgelopen dinsdag deed zich aan het eind van de middag, net buiten de bebouwde kom van Dirksland, een ernstig verkeers ongeval voor. In verband met de ernst daarvan werden de trau- mahelicopter, twee ambulances en de brandweer ingezet. Bij het ongeval vielen twee gewonden. Eén van de slachtoffers, een 86-jarige man uit Hellevoetsluis reed met zijn Citroen Saxo via de Staakweg Dirksland uit om vervolgens de Rijksweg op te rijden die naar Mehssant voert. Daarbij verleende de man geen voorrang aan de uit die richting naderende Toyota-bus, bestuurd door een 47-jarige inwoner van Rockanje. De Toyota-bus botste daarop op de zijkant van de Citroen, daar waar de hoogbejaarde bestuurder zich bevond. Door de klap verloor het slachtoffer vrijwel meteen het bewustzijn en raakte zijn auto zo in elkaar dat het slachtoffer door de brandweer uit het wrak moest worden bevrijd. Hiermee was ca. een half uur gemoeid. In verband met de ernst van zijn verwondingen moest hij met spoedtransport naar het Dijkzigt-ziekenkhuis worden vervoerd. De anderen inzittenden van de Citroen, twee kleinkinderen van de bejaarde man, bleven ongedeerd. Het andere slachtoffer, een 75-jarige vrouw uit Rockanje, zat in de Toyota-bus. Zij werd met licht nekletsel naar het Van Weel-Bethes- da ziekenhuis vervoerd. Dezelfde avond nog mocht zij weer naar huis. De traumahelicopter hoefde voor vervoer van de slachtoffers niet te worden gebruikt. De bestuurder van de Toyota-bus bleef ongedeerd. Vermeldenswaard is de wijze waarop deze, direct na de botsing, optrad. Toen de Citroen Saxo na de aanrijding nog wat nahobbelde over het kruispunt, zag de Toyota-bestuurder de Citroen richting andere weghelft gaan, waar over het verkeer vanuit de richting Middelharnis naderde. De Toyota- bestuurder, zich bewust van de mogelijke gevolgen die dit voor dat verkeer met zich meebracht, sprong meteen uit zijn bus en is aan de Citroen gaan hangen, om die tot stilstand te brengen. Daarmee voor kwam hij dat deze auto op de andere weghelft kwam en waardoor een enorme ravage had kunnen ontstaan... Een zeer adequaat en moedig optreden, waarvoor deze man een compliment verdient! De weinige dragers van de familienaam Olivier lijken van oudsher uit Dirksland te komen, alleen, 'van oudsher' is nog niet zo lang geleden, 't Is in de eerste decennia van deze eeuw geweest dat de eersten er zich ves tigden en ze bleven niet onopgemerkt...! Alleen hun naam al, die stamde uit Frankrijk en moest wel iets met olijven te maken hebben. In Dirks land bevestigde dat dezer dagen Gijsbertus Olivier, die z'n naam even wat verfranste en zich als oli- viër bekend maakte, olijf- plante, dat moet het zijn geweest. Geen Dirkslander dus van origine. Vanuit z'n geboor teplek Oud-Beijerland had Gijs al met het ouderlijk gezin in Ooltgensplaat gewoond waar vader Leen Olivier werkte op de klompenfabriek 'Intra Nos'. Toen die failliet ging kwam het gezin, 3 broers en 4 zussen, in Dirksland terecht; het was 1922. De gasfabriek bood emplooy, ook aan zoon Gijsbertus. Een jonge kerel was dat met een gezonde belangstelling voor Betje van Broekhoven, z'n overbuurmeisje. Ze was vriendin van z'n zus Neeltje en Gijs vond dat je zo'n kind van zestien 's avonds toch niet alleen naar huis liet gaan? Betje werd veilig op de Wemerlaan afgeleverd. "Je mot dat kind niet voor het lapje houden!" heeft moeder Olivier haar zoon nog voorgehouden maar dat gevaar was nauwelijks aanwezig. Mor gen, zaterdag 3 april zijn ze 65 jaar getrouwd. De bruidegom is 94, de bruid 87, beiden zo kras als 't maar wezen kan. Ze wilden de herdenking van de briljaten bruiloft eigenlijk voor bij laten gaan, maar neven en nichten hebben er op aangedrongen dat ze zich niet zouden verschuilen, al is het waar dat hun leven getekend is sinds ze hun enig kind verloren, een meisje van elf. Ze woonden toen in Rotterdam waar ze 22 jaar lang een water stokerij en levensmiddelenwinkel hebben gedreven. Mevrouw Olivier kon dat als de beste nadat ze in Dirksland acht jaar win kelmeisje bij de Coöperatie was geweest. Na Rotterdam zijn ze weer naar Dirksland gekomen. De heer Olivier heeft er steeds werk gevonden, tot zelfs in 't land en con cierge van de huishoudschool en bijna politieman, want hij had daarvoor alle diploma's op zak. Kort voor z'n 65e is'ie gestopt en nadien leefden ze nog lang en gelukkig. Hun neven en nichten die de advertentie plaatsten hebben hen voorts nog 'een goede tijd' toegewenst. Ze zijn uitermate kras, haast krasvast, al willen de benen niet meer zo. Mevrouw Olivier moet om medische redenen elke dag een stukje wandelen en dat doet ze ook prompt. Dat kan ook sinds ze 4 jaar geleden in 'Geldershof' hun intrek namen, ze hoeft er niet eens voor naar buiten. Daar hebben ze 't trouwens prima naar hun zin, in 'Geldershof' waar ze zoveel leeftijdgeno ten kennen. In 'Geldershof' houden ze morgenochtend - zaterdag - ook receptie, van 10 tot 12 uur. Het Sint Clara Ziekenhuis en het Zuiderziekenhuis streven naar een fusie per 1 januari 2000. Binnen beide instellingen bestaat daarvoor voldoende draagvlak, zo blijkt uit een haalbaarheidsonderzoek dat in de afgelopen maanden plaatsvond. Door de bundeling van krachten ont staat een ziekenhuis met een breed en uniek zorgaanbod. Beide ziekenhuizen verwachten door de kwaliteitsfusie de patiëntenzorg op Rotter dam-Zuid te kunnen verbeteren, onder meer door verdere uitbreiding van het aantal sub specialismen en door het bieden van bijzon dere zorgvormen. De fusie moet ook leiden tot een efficiëntere en betere afstemming met andere zorgaanbieders, zoals verpleeg tehuizen en met zorgverzekeraars en over heden. Door samen te gaan kunnen beide ziekenhuizen tevens hun opleidingsfuncties voor medisch specialisten, specialistisch verpleegkundigen en andere zorgverleners versterken, en daarmee hun positie op de krappe arbeidsmarkt verstevigen. Met het ministerie van volksgezondheid en de gemeente Rotterdam zijn inmiddels de eerste verkennende en positief verlopen ge sprekken gevoerd over mogelijke nieuw bouw. Verschillende varianten zijn op dit moment onderwerp van studie. De komende maanden zullen de ziekenhui zen gezamenlijk nagaan hoe zij de beide organisaties en de te leveren zorg het beste op elkaar af kunnen stemmen om zo te komen tot een ontwerp op hoofdlijnen van de nieuwe organisatie. Het gaat dan onder meer om de structuur van de medische staf, de integratie van de patiëntenzorg van de beide ziekenhuizen en de harmonisatie van de arbeidsvoorwaarden. Deze kwaliteitsfusie op basis van gelijk waardigheid zal leiden tot een sterke sa menwerking en een breed en uniek zorg aanbod op Zuid. VoorvM AKTIEÜ! Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Knöps B.V. Naarmate de voorbereidingen voor de Ie flakkeese Zendingsmarkt van de Geref. Gemeenten - op zaterdag 15 mei te houden in Melissant - vorderen, tekent zich een steeds groter enthousiasme af. Het gaat op het terrein van Touringcarbedrijf Mijnders aan de Provinciale weg een groots evene ment worden waarop bezoekers behalve een interessante rommelmarkt ook een veelheid van (gebruikte) artikelen zullen vinden, zoals planten, bloemen, stoffen, kleding, nieuwe en 2e hands boeken en een veelheid van andere zaken aan zullen tref fen. Voor de rommelmarkt worden nog spullen gevraagd die u aan kunt bieden via de telefoonnummers: in Oostflakkee via tel. 642695; Middelharnis, tel. 486201; Dirksland, Herkingen en Goedereede, tel. 603630 en in Melissant 602657.Ingrid Struik (602022) zal graag goede gebruikte kinderkleding in ontvangst nemen. De (ver)nieuwbouw van het hoofdkantoor van Rabobank Middelharnis verloopt zoals gewenst. Bij een nieuw bankgebouw hoort een nieuw en groter parkeerterrein. Het oude parkeerterrein wordt opnieuw bestraat. Vanaf 26 april tot en met 7 mei 1999 is het parkeerterrein dan ook niet met de auto bereikbaar. De bank zelf is te voet goed te bereiken. Rabobank Middelharnis excuseert zich hierbij voor deze overlast. Naar verwachting wordt de (ver)nieuw- bouw van het kantoor aan de Langeweg te Middelharnis in mei afgerond. Half juni verhuizen de afdelingen Bedrij ven, Bedrijfsvoering, Directie en Secretaii- aat vanuit het ENECO-kantoor aan de Hof- laan terug naar het hoofdkantoor van de bank. Medio september wordt het nieuwe hoofdkantoor van Rabobank Middelharnis officieel geopend. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE Kiffü BffBSI JBHBI ^^^^^^W~^3 1=1 1=3 1=1 O^^^^ ^^^^^7 OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (0187) 6816121 Fax 683734 .^QfflfllM^ RENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (0111) 462400 ^fS^^^^T Centrale verwarming Luchtbehandeling Meet- en regelsystennen Service en onderhoud Gasinstallaties Waterinstallaties Sanitair Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187-48 72 72 fS AVONDS 06 - 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Haveneind? 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 485992 Middelharnis Telefoon (0187) 47 67 67 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1