Poging diefstal met geweid Pggri ^«--rinH^AHA ^\f\\^ }m^z2i slultlngsuur 00 uur's nachts Bijzondere geboorte-aangifte in MiddelKarnis... RTM tram rijdt op 2e Paasdag Vooraankondiging bijzonder concert www.buijze.nl Goede hoop op rustige zomernachten, Diefstal/valsheid in geschrifte/oplichting Aanrijding met letsel Paasvlooienmarkt in Ouddorp Kerkdienst Ger. Gem. JUL^MINNAARD ^"^VASTGOED Rustig verloop bloedafnaines op Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS Zaterdagmorgen werden omstreeks 02.45 uur op de Langeweg 3 mannen aangehou den. Een getuige had gezien, dat deze man nen zich verdacht ophielden in de omge ving van de Rabobank te Nieuwe Tonge. Bij controle bleek dat zich in de auto van deze mannen een groot aantal betalingsop drachten bevond. Hierover verklaarden de mannen, dat zij deze uit de brievenbus van een bank hadden 'gehengeld' met de bedoeling om de reke ningnummers op de betalingsopdrachten te veranderen om vervolgens de betalingen te doen storten op een rekening, welke zij met valse bescheiden Voor dit doel hadden ge opend. Het totale bedrag van de in de auto aangetroffen betalingsopdrachten bedroeg ca. 39.000,-. De drie mannen, 27 jaar afkomstig uit Oud- Beijerland, 25 jaar afkomstig uit Rotterdam en 33 jaar oud en woonachtig in Strijen zijn ingesloten en in verzekering gesteld. Ook werd de Strijenaar nog door de politie gezocht in verband met een eerder gepleeg de valsheid in geschrifte/oplichting. De recherche van het district De Eilanden stelt een nader onderzoek in. VOOR BEELD EN GELUID COMBI ACHTHUIZEN - Vrijdagmiddag rond kwart over twee belandde op de Zandweg in Achthuizen, na een wat te sterke stuurre- actie, een achttienjarige automobilist uit Oude Tonge, samen met een eveneens acht tienjarige inzittende uit Sommelsdijk en een veertienjarig meisje uit Sommelsdijk, met zijn auto in een naast de weg gelegen sloot. De drie inzittenden konden zelf uit de op z'n dak Uggende auto komen. De 18-jarige bestuurder liep een pijnlijke hand op, terwijl de beide andere inzittenden met respectievelijk schouderletsel en nek- en beenletsel naar het ziekenhuis in Dirks- land vervoerd. Aanstaande zaterdag 3 april is er in sporthal Dorpstienden te Ouddorp een gezellige Paasvlooienmarkt. Er is 120 meter tafels vol met allerlei gebruikte spullen, curiosa en hebbedingen. Deze markt staat in het teken van de Pasen, naast de snuffelkramen zijn er ook enkele kramen creatief met leuke zelfgemaakte kadootjes zoals kran sen, 3d kaarten en kramen met verzamel- materiaal. Zo kunt u met de pasen gezellig snuffelen. Er wordt elk half uur weer een taart of ander presentje verloot, voor de kin deren is er paaseieren zoeken. Voor een lekker hapje of drankje kunt u in het gezellige restaurant terecht. Open van 9.30 tot 16.30 uur. Voor info of deelname (ook kinderen!) kunt u contact opnemen met H. V. d. Handel, tel. (0181) 312190. NIEUWE TONGE - donderdagavond 1 apriL 19.30 uur ds. J. Beens, Nijkerk (geloofsbelijdenis). Zaterdagmiddag omstreeks 16.20 uur werd de politie in kennis gesteld van het feit, dat kort daarvoor 2 mannen getracht hadden een 60-jarige inwoner van Ooit gensplaat in zijn bedrijf te Ooltgensplaat onder bedrei ging van geweld van I.OOO,- te beroven. Deze 1.000,- zou een van de maimen nog van aangever te goed hebben. Hierbij ver nielden de mannen een ruit van de achter het kantoor gelegen woning. Omdat er geen geld in de woning aanwezig was, werd ge dreigd dat de man het geld moest gaan pin nen. Het gelukte vervolgens de aangever de politie te waarschuwen, die in de directe omgeving van het kantoor de 2 mannen, beiden 17 jaar oud en woonachtig in Som melsdijk aan te houden. De mannen zijn ingesloten en inmiddels in verzekering gesteld. "We gaan ervoor!", zei raadsvoorzitter burgemeester Sinke met overtuiging, maar SGP-fractievoorzitter Bart Noort- hoek zei het liem - donderdagavond in Goerees' raadsvergadering - niet in dier voege na: "we zullen er liet beste van ho pen", zei hij heel wat meer timide. Beiden hadden het over de uitleg van de maatre gel die wordt genomen om vooral Oud- dorps burgers van overlast van het plaat selijk horecagebeuren te vrijwaren. Die overlast spitst zich in zoele zomernach ten toe vooral langs de wegen die van het dorp, met haar horecagelegenheden, naar de campings leiden; overmatig drankgebruik blijkt tot een reeks vernielingen te leiden die, nogal'es met een stevig pak slaag zijn vergolden... Het gemeentebestuur heeft zulks willen nor maliseren en heeft daarin het horecabe- drijfsleven meegekregen. De raad stelde vast dat de horecagelegenheden 's nachts om 02.00 uur zullen sluiten; de strandpavil joens aan de zeezijde - immers behorend tot de dagrecreatieve voorzieningen - om 11.00 uur's avonds. De horecabezoekers worden verondersteld, wat verspreid, met eigen vervoer of per taxi af te vloeien, maar wanneer discotheek 'De Kreek' z'n vele honderden bezoekers tege lijk uitbraakt zou een geledebus kunnen worden ingelegd die dan door de uitbater van 'De Kreek' zal worden betaald a 850,- per nacht. Om een goede verloop af te dwingen houdt de gemeente het Horeca-exploitatievergun- ningssysteem achter de hand. Het geeft de burgemeester de bevoegdheid de vergun ning in te trekken wanneer door de horeca ondernemer in strijd met de vergunning wordt gehandeld. Na minstens een halfjaar van voorbereiding kreeg de raad jl. donderdagavond een en ander ter beoordeling voorgelegd. De SGP fractie kreeg als coalitiepartner grote com plimenten. Mevrouw Tigchelaar (PvdA) verklaarde de SGP zelfs haar 'oprechte' dankbaarheid omdat de SGP het thans voor liggende voorstel niet had geblokkeerd, vreemd als het is aan de gemaakte coahtie- afspraken. Het gaf de SGP fractie ook de vrijheid tégen het voorstel te stemmen. Op Gods dag zou den horecagelegenheden gesloten dienen te zijn: "Wij betreuren het dat de zondag zó wordt binnengegaan, ook door velen uit onze eigen gemeente", gaf de heer Noort- hoek te kennen: "Wij zien de Zondag als Gods dag waarop Hij ons wat rijkers aan te bieden heeft". Met de vijf SGP stemmen tegen werd het voorstel aanvaard. De raad becommentarieerde het voorstel heel positief. "Nooit eerder werd een voor stel door zo'n lange begeleidende uitleg vergezeld", constateerde Peter Grinwis. Met een sluitingstijd van 02.00 uur kon zijn frac tie instemmen temeer omdat dat nachtelijke verkeersbewegingen tussen Ouddorp en Renesse zal voorkomen. Ook van de heer Grinwis waardering voor de SGP fractie die zich in dezen zeer constructief heeft opge steld door de coalitiepartners vrij te laten en niet aan een overeengekomen program te binden. "Er is slagvaardig en ontzettend hard aan het voorstel gewerkt", begreep de heer Van Oostenbrugge (CDA). Het kreeg ook de instemming van zijn fractie, al liet de heer Van Oostenbrugge weten zeker niet altijd gelukkig te zijn met sluitingstijden tot diep in de kleine uurtjes, maar daarin was het 'point of nu return' al gepasseerd. Een com pliment voor de opstelling van de SGP frac tie en 'ontzettend blij', verklaarde zich de heer Van Oostenbrugge met het voorgeno men repessieve handelen van de politie en de kennelijke bereidheid van de horeca de eventueel in te zetten bus zelf te betalen in plaats van de gemeenschap voor die kosten op te laten draaien. Instrument "Een instrument" noemde de heer Van Oos tenbrugge het voorstel, aangeboden als wij ziging van de Algemene Pohtieverordening. Het instrument zal daadwerkelijk ingezet dienen te worden, de burgers die daadwer kelijk overlast ervaren hebben daar alle recht op en zij die de overlast veroorzaken kunnen met hetzelfde instrument daarvoor worden bestraft". Met dat laatste stemde de volgende spreker, mevrouw Tigchelaar (PvdA) van harte in, zo ook de heer Van der Meer (VVD) die hoopt dat er nu een stuk geordendheid zal worden bereikt. "Het heeft al te lang geduurd", zo dacht de heer Van der Meer aan de geleden overlast terug, maar ach, de APV hoorde ook in het museum thuis. En tenslotte SGP fractievoorzitter Noort- hoek: Zijn fractie had haar verlangens niet op de spits gedreven, de cafe's zaterdag en zondag uiterlijk om 12.00 uur dicht, zou dat zijn geweest. Anderzijds wil de SGP zich niet onttrekken aan zijn verantwoordelijk heid in het handhaven van de openbare orde: „We zullen er het beste maar van ho pen", volstond de heer Noorthoek dan ook. Zijn visie op de zondagbeleving is eerder in dit verslag weergegeven. 55 HORECAZAKEN De gemeente Goedereede telt maar liefst 55 horecagelegenheden waarvan de meesten, burgemeester Sinke zei het met nadruk, op een uitstekende wijze worden gedreven en die dan ook voor hun omgeving geen enkele last opleveren. Enkele anderen doen dat wel maar dat is dan weer te herleiden tot het ka rakter van het bedrijf of de manier waarop die bedrijven werden geleid. Daarom zal de horeca-exploitatievergunning een wezenlij ke rol dienen te gaan spelen in de handha ving van het totaal aan voorschriften, legde de voorzitter uit. De voorzitter heeft er moed op dat het deze zomer probleemloos zal gaan: „het overgrote deel van onze on dernemers zijn goede ondernemers, van daar. Appartementengebouw De vroegere chicoreidrogerij en eerder nog meekrapstoof 'De Stove' aan de Kelderweg 15 te Ouddorp wordt een appartementenge bouw met 15 wooneenheden waarvoor door de Provincie aan de gemeente 15 extra con tingenten beschikbaar zijn gesteld. De raad toonde zich best gelukkig met het nieuwe toekomstperspectief voor het oude gebouw. Dat zal weliswaar helemaal worden ge sloopt maar de vroegere contouren zullen in de nieuwbouw herkenbaar zijn. Als het er tenminste komt. Uit de omgeving zijn bezwaren te wachten, omwonenden zijn nl. weinig gecharmeerd van etagebouw in hun landelijke omgeving. Positief toonde zich wel de raad. De heer Van Oosterom is er wel gelukkig mee dat de vorm van dit stukje industrieel erfgoed toch herkenbaar zal blijven en bijkans ly risch was de heer Human: "best wel een aardig plan", vond hij het, om zijn mede raadsleden vervolgens te tracteren op een uitleg over de meekrapteelt zoals die ook in Ouddorp heeft plaatsgevonden. De raad ging met het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit akkoord. Herfinanciering De raad verleende er graag zijn medewer king aan het Zorgcentrum 'De Vliedberg' mogelijk te maken een aantal uitstaande leningen vervroegd af te lossen en tegen goedkopere rente nieuwe af te sluiten. Minus de te betalen boeterente levert het 'De Vliedberg' op termijn een voordeel op van 657.000,-. Voor zijn bemiddeling kreeg voorzitter Sinke een compUment, maar hij 'wierp dat verre van zich' Ook hij zal er naar streven het voordeel ten goede te laten komen aan het aantrekken van een extra nachtkracht. Nieuw RAADSLID De ambitie waarmee RPF-raadslid G. Moer kerk zijn raadslidmaatschap vervulde lijkt als een kaars te zijn gedoofd, hij heeft voor het raadslidmaatschap bedankt en was der halve ook niet meer ter vergadering. In deze vergadering werden de geloofsbrieven on derzocht, en in orde bevonden, van zijn op volger, de heer A. v. d. Laan te SteUendam. Die zal de volgende vergadering als raadslid worden toegelaten. Wie afgelopen vrijdagmiddag rond half twee langs het gemeentehuis in Middel- harnis kwam, kon getuige zijn van een wel heel bijzondere geboorte-aangifte! Langs de Koningin Julianaweg was een stoet van verscheidene kinderwagens, voortgeduwd door vele 'vaders en moe ders', onder begeleiding van trompetge schal op weg naar de ambtenaar van de burgerlijke stand, om daar de geboorte aan te geven van hun 'kinderen'. In het gemeentehuis aangekomen werden al die ouders ontvangen in de trouwzaal. Daar vond de geboorte-aangifte plaats. Echter, slechts één kinderwagen met slechts één pasgeborene mocht mee de trouwzaal in. De andere wagens met kinderen moesten achterblijven... "Toch wel bijzonder, een kinderwagen in de trouwzaal" vond ambtenaar van de burger lijke stand de heer Kuiper, "er moet dan toch wel sprake zijn van een héél blijde gebeurtenis". Zelfs de burgemeester, mevrouw De Vries, kwam een kijkje nemen! Maar nee, de ouders kwamen - heel gewoon - alleen maar de geboorte van hun kind aangeven... De ambtenaar van de bur gerlijke stand kon het niet zo best vatten allemaal, zo zelfs dat ie zich genoodzaakt voelde om gebruik te maken van zijn recht om 'zich te vergewissen van het geboren kind'. En het zou dan ook van de bevindin gen van de ambtenaar afhangen of er voor de geboorte daadwerkelijk een akte zou worden opgemaakt... De ambtenaar van de burgerlijke stand vroeg zich af of de pasge borene misschien een 'het' genoemd moest worden in plaats van een 'hij' of een 'zij'. Maar toen hij de boreling eenmaal in zijn armen had was er geen twijfel meer moge lijk: natuurlijk kwam er een akte! Die werd zelfs officieel voorgelezen, u weet wel: "heden, 26 maart 1999, verschenen voor mij, ambtenaar van de burgerlijke stand Johannes ComeUs Kuiper," enz. Het waren de ouders Annemarijn Verhage en Cornelia Antionette Verhage-den Toom die voor de burgerlijke stand verschenen, hij geboren in 1883 en zij in 1881. En bij het voorlezen van de geboorte-akte bleken de talrijke getuigen, die speciaal voor de bijzondere geboorte-aangifte naar het gemeentehuis gekomen waren, ook allemaal in het eind van de 19e eeuw geboren te zijn. En dit alles voor de geboorte-aangifte van kind, dragende de bijzondere naam 'Ppur (spreek uit als 'peper') Maurits Verhage'... Een prachtige en compleet in elkaar gezette scène. Bij nader inzien bleek de geboorte aangifte niet te gaan over een pasgeboren mensenkind, maar om een geesteskind, zijn de pennenvruchten in de vorm van een nieuwe, zeer exclusieve en unieke school krant van de scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelhamis, dragende de naam 'Ppur'. Op bovengeschetste ludieke wijze werd afgelopen vrijdagmiddag het eerste exem plaar van de nieuwe schoolkrant aangebo den aan burgemeester mevrouw De Vries in het gemeentehuis van Middelharnis. Toen zag het blad het eerste levenslicht. De 'ouders' die geboorte-aangifte kwamen doen én de getuigen daarbij, u begrijpt het al, waren leerlingen van de 'Prins Maurits'. De schoolkrant is eigenlijk veel méér dan een schoolkrant, met onder andere inter views met burgemeester mevrouw De Vries, professor Heertje, pianist Louis van Dijk, en anderen. En dat allemaal in een fraaie, luxe uitvoering! 'Ppur' is bedoeld als ontmoetingsplaats voor allen die zich betrokken weten bij de Christelijke Scho lengemeenschap 'Prins Maurits', als podi um voor gedachten van docenten een leer lingen over cultuur, maatschappij en geloof. Meningen om naar te luisteren en om op te reageren. Toch wilde de ambtenaar van de burgerlijke stand ook nog wel weten wat er nu eigenlijk in al die andere kinderwagens zat: "zitten daar ook van die kinderen in?" "Ja!" riep muziekleraar Mar van der Veer, "die zijn allemaal gekloond...!" Ter afsluiting van deze 'plechtigheid' van de geboorte-aangif te verklaarde de ambtenaar van de burgerlij ke stand dat de geboorte-akte in tweevoud is opgemaakt en dat één exemplaar daarvan "ten eeuwigen dage bewaart sal blijven in het archief der gemeente Middelhamis". Voor de nieuwe schoolkrant, die écht gezien mag worden, worden nog adverteer ders gezocht. Dus adverteerders, meldt u aan bij de redactie van 'Ppur'Het adres is Postbus 181, 3240 AD Middelhamis. Tel.: 0187-482745 of 0111-414585, fax: 0187- 486467. Traditiegetrouw begint het rijseizoen bij de museum-stoomtrain van de R.T.M, te Ouddorp op 2e Paasdag. Deze eerste rijdag trok in voorgaande jaren veel autochtone bevolking van de eilanden, vooral ouderen die nog eens met de tram van vroeger willen rijden; de tram waarmee zij in hun jeugd naar school gingen. Zij krijgen op deze dag de kans om hun kinderen en kleinkinderen te laten zien hoe men vroeger reisde, en kunnen vertel len over hun ondeugende streken. De Oldtimer Motorclub uit Oudenhoom is van plan om 2e Paasdag een rally te organi seren naar de R.T.M, remise aan De Punt West te Ouddorp. Zij zullen hun voertuigen gedurende enige tijd ter bezichtiging opstel len in en bij de R.T.M, remise. Behalve oude motorfietsen komen er ook oude bromfietsen, waaronder Solexen en brom fietsen met het motortje boven op het voor wiel, waarvan er in de vijftiger jaren ontzet tend veel verkocht zijn. Bezoekers kunnen op 2e Paasdag kennisne men van de vorderingen van de uitbreiding van de remise, werkplaats en stallingsruim te. Naast de verbeterde en nog verder uitge breide museum-expositie is er in een twee tal goederenwagons een expositie ingericht over het goederenvervoer van vroeger over en tussen de eilanden. De beide goederenwagons - waarvan er één speciaal ingericht is voor het vervoer van melk - zijn geheel gerenoveerd en in een staat van bijna-nieuw gebracht. Ook zal de kampeerwagon - zoals er vroe ger enige tientallen stonden in Ouddorp, Renesse en Haamstede - ter bezichtiging geopend zijn. In deze wagon kan men zien hoe primitief men toch vroeger vakantie hield. De stoomtram-rijtuigen zullen bij koud weer stoomverwarmd zijn. Op verzoek van vele instanties - zoals het Gemeentebestuur en de VVV's van Goe- ree-Overflakkee - zijn de rij dagen dit jaar belangrijk uitgebreid. In de maanden juli en augustus zijn de zaterdagen toegevoegd. In deze beide maanden wordt er op woensda gen en zaterdagen gereden; een verdubbe ling van het aantal rijdagen ten opzichte van voorgaande jaren. De R.T.M.-vrijwilligers hopen dat u met velen komt kijken naar hetgeen deze winter is verricht bij de R.T.M, te Ouddorp. De trams verkeren op 13.00, 14.30 en 16.00 uur vanaf het perron bij de remise aan de Punt West. De bloedafname-avonden zijn weer achter de rug. Dankzij de inzet en hulp van vele vrijwilligers is het perfect verlopen. Een groot aantal donors gaf gehoor aan de op roep in de media. De resultaten waren als volgt: Goedereede 157, Melissant 110, Middelharnis 453, Nieuwe Tonge 132, Ouddorp 438, Oude Tonge 185, Ooltgens plaat 187, SteUendam 166. De afdeling bloedinzameling van het Cen- tmm Laboratorium van de bloedtransfusie- dienst van het Nederlandse Rode Kruis wil gaarne dank zeggen aan al diegenen die hebben meegewerkt om de bloedafname- avonden te doen helpen slagen. Tijdens deze afname-avonden hebben 1828 donors op Goeree-Overflakkee vrijwillig bloed afgesetaan, hetgeen voor vele patiën ten van grote betekenis is. In vergelijking met de afname van maart 1998 zijn er helaas 141 eenheden minder afgenomen. Aangezien het geven van bloed van blij vend belang is zullen wij in december weer gaarne een beroep op u doen. Kaartverkoop vooraf bij VW/ANWB Overflakkee Op D.V. zaterdag 17 april, aanvang 20.00 uur, is er een wel zeer apart evenement in de Ned. Hervormde Kerk te Dirksland, waarvoor veel belangstelling verwacht wordt. Het Kamerkoor Toonkunst Rotter dam en het Kamerorkest Krashna Musika, beide onder leiding van Daan Admiraal, geven dan een concert waarin het beroemde Requiem van W. A. Mozart centraal zal staan. Aan dit concert werken ook mee de solisten Tetsje van der Kooi (sopraan), José Scholte (alt). Frank Fritschy (tenor) en Frans Huyts (bas). Nog nooit is deze prachtige composi tie op ons eiland uitgevoerd en de organise rende instantie, de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, hoopt hiermee veel muziekliefhebbers een plezier te kunnen doen. Voor de pauze zal het koor ook nog diverse a capella composities van o.a. Bach, Brahms en Reger uitvoeren. De toegangsprijs is 15,00 voor volwasse nen en 10,00 voor scholieren t/m 18 jaar en voor 65-plussers. De toegangsbewijzen zijn vanaf heden ver krijgbaar bij VVV/ ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis, tel. 484870. Pro grammaboekjes met daarin de teksten wor den t.z.t. bij de kerk tegen kostprijs ver kocht. Goeree-Overflakkee B.V. FOTO - VIDEO ■- STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ggiJBI ff|iBi| B|ffiB| ^^^^^^^B c^ cj cj cj cj czi cm m cu OUDDOftP- Weststraat 35 - Telefoon (0187) 6616121 Fax 683734 RENESSE - Prlntshop - Hogezoom 172 - Telefoon (0111) 462400 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING OOLTGENSPLAAT Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1