Misschien krijgt Ouddorp dit jaar rustige zomernachten Witvliet 75 jaar Forddealer Praktijk voor Remedial Teaching op Goeree-Overflakkee gevestigd Veel mensen met diabetes weten zelf te weinig over hun ziekte flantiSemoH JUL^MINNAARD VASTGOED Ger. Gem. Melissant beroept predikant ABN-AMRO oiianiseert WoonWensWeken Kerkdiensten GerefGemeenten De Christenvrouw Ophalen spullen t.b.v. rommelmarkt Speeltuin 'De Flipjes' Sempre Crescendo zoekt leerlingen Visx ^..-v^j chn streekhlad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Dinsdag 23 maart 1999 71e jaargang nr. 6790 Horecagasten 's nachts per^ Als het allemaal lukt, als de te maken afspraken worden nageko men, dan neemt Goerees Gemeente raad a.s. donderdagavond een be slissing die de aanwonenden van de Ouddorpse 'campingroutes' zéér welgevallig zal zijn. Die kunnen dan waarschijnlijk de a.s. zomernach ten, in de week-ends van juli en augustus, slapend-, in plaats van wakend doorbrengen. Aan slapen heeft het de laatste jaren nogal gemankeerd. Inplaats van nachtrust te ge nieten waakten bewoners van Bokweg, Koolweg, Dijkstelweg e.a. wanneer dron ken campinggasten op weg van horecage legenheden naar de camping door hun tui nen een spoor van vernieling trokken en soms zijn er harde klappen gevallen. Dit jaar kan het anders, beter gaan. Vanaf Swing-café-discotheek 'De Kreek' gaat 's nachts om 02.00 uur een geledebus rich ting campings rijden waarmee voorkomen kan worden dat het legioen benevelden zwervend en vernielend richting campings strompelt. Eerst wordt met taxivervoer ders overlegd om een adequate afvoer van horecabezoekers te bereiken. Zij, de taxi-ondernemers menen bij een gespreide vraag naar taxiritten zelf in staat te zijn aan de vervoersbehoefte te vol doen. Over de wenselijkheid van een afvloeiingsperiode waarin de bezoekers gedoseerd 'De Kreek' zouden verlaten is wel gefilosofeerd, omdat dat veel luid- rucht zou voorkomen, maar daar zijn (nog) geen concrete afspraken over ge maakt. bus terug naar de camping? Het inleggen van een gelede-bus (60 per sonen) zal overigens 850,- gaan kosten. De ZWN heeft daarbij als voorwaarde ge steld dat er op de bus sprake van begelei ding zal zijn. De Gemeente realiseert zich het gevaar van gewenning aan een eventuele service verlening van de bus waarom ook zij vindt dat afvoer van de bezoekers met eigen-, en met taxi vervoer verreweg de voorkeur verdient. De raad wordt voorgesteld de sluitings uren vast te stellen van 02.00 uur 's nachts tot 7 uur 's morgens. Momenteel dienen de horecagelegenhe den op zaterdag en zondag om 23.30 uur te sluiten, maar al vanaf de zeventiger jaren is, onder invloed van de maatschap pelijke ontwikkelingen en het sterk toege nomen toerisme met de sluitingstijden nogal 'geschoven' waardoor nu het slui tingsuur van 02.00 uur zelfs wordt ge doogd, als ware het een soort 'stilzwijgen de afspraak'. Om tot een nieuwe regeling te komen heeft Goedereede informatie ingewonnen bij overige gemeenten. Op Schouwen-Duiveland geldt een slui tingsuur van 02.00 uur, Dirksland om 23.30 uur, Middelhamis 02.00 uur in de week-ends. Nu Goedereede voornemens is het slui tingsuur op 02.00 uur vast te stellen laat ze weten dat Politie en Justitie hebben toegezegd handhavend op te zullen treden, waartoe in het zomerseizoen voldoende politietoezicht aanwezig dient te zijn. Voor overtredende ondernemers lijkt zelfs een lik-op-stuk beleid in de maak. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning De Gereformeerde Gemeente te Melissant heeft een beroep uitgebracht op ds. A. J. Gunst. Momenteel is ds. Gunst predikant van de Gereformeerde Gemeente te Bent- huizen. Diabetes Mellitus (suikerziekte) is een stofwisselings ziekte. Iemand heeft diabetes, als de alvleesklier geen of te weinig insu line produceert, of als het lichaam ongevoelig is voor de werking van insu line. Insuline zorgt ervoor dat glucose (bloedsuiker) in bijvoorbeeld de spie ren kan'worden opgenomen. Diabetes type 2 is een vorm van diabetes die vooral na het veertigste jaar ontstaat. De helft van de mensen met diabetes type 2 weten niet goed wat diabetes is, wat de be doelingen van een dieet zijn, wat de fiinctie van medicijnen is en welke complicaties er bij diabetes kunnen optreden. Ook denkt een groot deel van de mensen met diabetes type 2 dat de ernst van de ziekte meevalt. Uit onderzoek blijkt dat mensen met diabe tes er behoefte aan hebben goed geïnfor meerd te worden over hun ziekte. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Ver- wey-Jonker Instituut in opdracht van de Diabetesvereniging Nederland heeft uitge voerd. Het onderzoek is gehouden onder een representatief aantal mensen met diabe tes type 2. Verder blijkt uit het onderzoek ondubbel zinnig dat het verbeteren van de voorlich ting aan mensen met diabetes type 2 brood nodig is. Dat is nodig omdat diabetes een ziekte is waarbij de patiënt zelf een grote verantwoordelijkheid draagt bij de preven tie en behandeling van diabetische compli caties. Alleen wanneer iemand met diabetes zelf voldoende van de ziekte afweet, zal hij of zij op een verantwoorde manier met dia betes omgaan en kunnen complicaties wor den voorkomen of uitgesteld. Leven met diabetes type,2, een onderzoek naar het omgaan met de ziekte diabetes en de behoefte aan informatie (Klaas Gorter, 1998, Verwey-Jonker Instituut, Utrecht). De publicatie is zowel schriftelijk als mon deling te bestellen bij het Verwey-Jonker Instituut onder vermelding van 'Leven met diabetes type 2' en uw naam en adres. De kosten van het rapport bedragen 20,- (exclusief portokosten). Bij toezending van het rapport ontvangt u een acceptgiro. Vijfenzeventig jaar lang Forddealer zijn is een hele ruk. Automobielbedrijf Witvliet te Middelharnis heeft het op zijn naam staan. Op 20 maart jl. was het precies 75 jaar geleden dat Jasper en Korstiaan - resp. vader en zoon - Witvliet de grondslag legden voor wat thans nog steeds 'de Fordgarage' is. Met het 75-jarig dealerschap is Wit vliet één van de oudste garagebedrijven op het eiland. Het bedrijf zag in 1924 te Stad aan 't Haringvliet het eerste levens licht. Vader en zoon Witvliet en de Nieuwe Tongse Koert begonnen daar hun activiteiten. Al vrij snel werd in Middelhamis onderaan het Zandpad grond aangekocht, waarop jarenlang de Fordgarage van Flakkee heeft gestaan. Later kwam de leiding van het bedrijf in handen van Verolme, Koert jr. en één van de gezusters Witvliet en in 1984 werd het bedrijf overgenomen door de heren Groo-tenboer, Ihrman en Van der Made. Zij zwaaien er nog steeds de scepter. Aanvankelijk werden zowel personenauto's, vrachtauto's als tracto ren verhandeld en onderhouden, maar later spitste het bedrijf zich toe op de verkoop en het onderhoud van personenauto's. Een belangrijk moment in de geschiedenis van Automobielbedrijf Wit vliet was de verhuizing van het Zandpad naar de voormalige ZWN- remise aan de Koningin Julianaweg te Middelharnis. Daar is het bedrijf nog steeds gevestigd. Automobielbedrijf Witvliet mag zich verheugen een grote kern vaste, trouwe klanten. Dat ligt volgens Ihrman er aan hoe je met je klanten omgaat, of je écht bij hen bent geïnteresseerd en kijkt naar de persoon die achter de klant steekt. Bij Witvliet telt dus niet alleen maar het zakelijke belang. Volgens Grootenboer spelen ook de bij zondere modellen van de Ford-lijn mee in het succes waarin het bedrijf zich mag verheugen. En last but not least kent het bedrijf ook ruime openingstijden en een zogenaamde 'Rapid Service'. Bij de laatstgenoemde service kan een klant voor kleinere reparaties zó bin nen komen rijden, zonder afspraak dus. En die reparaties zijn klaar terwijl de klant wacht! En wat die openingstijden betreft, dagelijks is de werkplaats al vanaf 7.45 uur open, zaterdags van 8.00 tot 12.00 uur en dinsdagsavonds zelfs nog van 17.30 tot 20.00 uur. Voor de klanten heeft Automobielbedrijf Witvliet nog iets 'in petto' ter gelegenheid van het 75-jarig dealerschap. Houdt de berichtge ving dus goed in de gaten! Voor kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar die met leermoeilijkheden kampen is er met ingang van heden een speciale praktijk op Goeree-Overflakkee. In Melissant heeft zich Marja Leijdens-Spijkstra gevestigd met een praktijk voor Remedial Teaching, een praktijk voor hulp bij leerproblemen. Mevrouw Leijdens woonde al in Melissant, maar nu heeft ze er ook een praktijk voor Remedial Teaching geopend. Remedial Teaching is een bijzondere wijze van aanpak van leermoeilijkheden bij kinderen in de genoemde leeftijdsgroep. De leermoeilijkheden waar het om gaat worden veelal ver oorzaakt door hersenschade, en de kinderen die ermee te maken hebben blijven in het leren overwegend op één bepaald terrein achter. Bijvoorbeeld rekenen of spelling of begrijpend lezen. Overigens bezitten deze kinderen veelal een hoge intelligentie. Een belangrijke doelgroep voor Remedial Teaching is kinderen met dyslexie. Vrij vertaald is een Remedial Teacher een extra hulpleerkracht. In schoolverband is het een taak die een groepsleer kracht erbij kan hebben, al of niet speciaal daarvoor opgeleid. Remedial Teaching is geen nieuw, maar meer een onbekend fenomeen. Bij groepsleerkrachten die op school deze taak erbij hebben zie je in de praktijk veelal dat ze te zwaar belast zijn om Remedial Teaching voldoende gestalte te kunnen geven, waardoor als vanzelf de behoefte aan een verzelfstandigde praktijk ontstaat. Op dat probleem stuitte mevrouw Leijdens ook. Zij was groepsleerkracht in Rotterdam. En aangegrepen door de veelvuldig voorko mende leerproblemen bij kinderen, wilde ze zich daarop gaan toeleggen. Na daarvoor een speciale opleiding te heb ben gevolgd was mevrouw Leijdens het liefst volledig werkzaam geworden als Remedial Teacher op haar Rotterdamse school. Hiervoor bleek geen mogelijkheid te bestaan en dat bracht haar ertoe een eigen praktijk te openen. Niets nieuws overigens, want van dergelijke praktijken zijn er verscheidene in Neder land. Door de specialistische aanpak van Reme dial Teaching zie je dat leermoelijkheden overwonnen worden en dat 'zwakke' pun ten in het leren bij kinderen sterk worden gemaakt. 'Ontzettend belangrijk', zegt mevrouw Leijdens, 'want het gaat wél om de toe komst van die kinderen!' In de praktijk is het zo dat ouders zelf bepalen of hun kind met leermoelijkheden naar een Remedial Teacher gaat of niet. Het mooiste is als daarbij samenspraak is met de groepsleer kracht op school. Immers, Remedial Teaching is niet anders dan ondersteuning van het leerproces op school. Mevrouw Leijdens heeft haar praktijk, 'Leerhuis Leijdens', aan de Voorstraat 10 te Melissant, telefoon: (0187) 602739, e-mail adres: leerhuis@flakkee.net, internetadres: www.flakkee.net/ ~leerhuis. Tot en met 9 april staan de kantoren van ABN-AMRO helemaal in het teken van zorgeloos en comfortabel wonen. Wie op zoek is naar een ander huis, een bestaande woning wil verbouwen of deze beter wil beveili gen, doet er dan goed aan in deze periode even langs te komen. Op zaterdag 27 maart organiseert ABN- AMRO Middelhamis een WoonWensInfo- dag. Op deze dag presenteert ABN-AMRO samen met andere woonspecialisten allerlei nuttige tips en bruikbare informatie om uw woonwensen in vervulling te laten gaan. Zij zorgen voor interessante, aanvullende infor matie en geven demonstraties. Zo zijn Architectenburo Vroegindewey, Aanne mersbedrijf Wielhouwer en Tuinonderhoud en Tuinaanleg Chardon Bleu aanwezig op de WoonWensInfodag. WoonWensWedstrijd 'Zoveel mensen, zoveel wensen', gaat zeker op voor wonen. Bezoekers van de ABN-AMRO kantoren worden uitgenodigd om hun grootste Woon Wens in te leveren. Daarmee maken ze een goede kans om hun WoonWens in vervulling te laten gaan. De vijf meest originele inzendingen worden namelijk beloond met een WoonWens- Waardebon van NGL 5.000,-. Daarnaast zijn er tien IKEA-bonnen te winnen van elk NLG 1.000,- en 100 toegangskaartjes voor de Efteling. Gratis Eigen huis Interieur Voor elke deelnemer aan de WoonWens Wedstrijd ligt gratis een dik en kleurrijk nummer klaar van het blad Eigen huis Interieur. Hierin staan de laatste trens op het gebied van wonen, alles voor de ultieme badkamer, handige tips voor in en rond het huis en heel veel meer. Speciale WoonWensInfodag Wie werkelijk het fijne wil weten over het kopen, beveiligen of verbouwen van een huis is van hal'te welkom op onze Woon WensInfodag. Op zaterdag 27 maart a.s. NIEUWE TONGE - donderdag 25 maart 19.30 uur ds. J. Schipper, 's-Gravenpolder. HERKINGEN - dinsdag 23 maart 19.30 uur ds. J. Beens, Nijkerk. MELISSANT - donderdag 25 maart 19.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK De Christenvrouw Middelhamis/Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. woensdag 24 maart a.s. in 'De Hoeksteen'. Aanvang 19.30 uur. Deze avond zal in het teken staan van het naderende Paasfeest. Spreker voor deze avond is de heer H. Zwart uit Zoetermeer met als onderwerp 'Lijden en sterven en opstanding'We hopen op een gezegende avond. Gasten hartelijk welkom. MELISSANT Op D.V. zaterdag 27 maart vanaf 09.00 uur kunt u (gebruikte) goederen ten bate van de rommelmarkt inleveren (geen groot meubi lair). Leden van de activiteitencommissie van de Hervormde Gemeente komen bij u door de straat, als u het gereed zet nemen zij het mee. Bent u niet thuis of heeft u vra gen, bel dan (0187) 602675. verzorgt ABN-AMRO samen met Architec tenburo Vroegindewey, Aannemersbedrijf Wielhouwer en Tuinonderhoud en tuinaan leg Chardon Bleu doorlopende presentaties voor degenen die grootse verbouwingsplan- nen hebben. We doorlopen dan het hele proces van plan nen maken, financieren en uitvoeren. De WoonWensInfodag wordt gehouden op 27 maart. De dag start om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. U bent van harte welkom aan de Oostdijk 1 te Middelhamis. ^^S^^^f OUDDORP - De speeltuin gaat weer open op woensdag 31 maart. Openingstijden: woensdag en vrijdag vanaf 13.00 uur en zaterdag vanaf 10.00 uur. Info: tel. (0187) 681816 of 683290. De Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescen do' uit Middelharnis-Sommelsdijk heeft, door de samenwerking met de Regionale Muziekschool Goeree-Overflakkee, weer de mogelijkheid om een aantal leerlingen te plaatsen. Was je misschien al van plan om een muziek-instrument te gaan bespelen en weet je nog niet welk instrument je leuk vindt? Kom dan eens kijken wat de moge lijkheden bij een fanfare-orkest zijn. Je zult verbaasd zijn over de verschillende soorten muziek die Sempre Crescendo op het reper toire heeft staan en over de verschillende instrumenten die beschikbaar zijn. Bovendien is het spelen in een orkest - en dat kan vaak al vlugger dan je denkt in het leerlingenorkest - natuurlijk stukken leuker dan alleen maar thuis in je eentje oefenen. Wil je meer weten of wil je eens zien hoe het er bij een fanfare-orkest aan toe gaat, kom dan dinsdag 30 maart a.s. naar De No tenkraker aan de Juliana van Stolberglaan te Middelhamis, want dan is er een openbare repertie, waar van alles wordt verteld over orkesten, instrumenten, muzieklessen enz. Het begint om 19.30 uur en zal ongeveer een uur duren. Iedereen is van harte wel kom. Breng je ouders mee, zodat zij ook gelijk alle informatie kunnen krijgen. Ben je verhinderd op 30 maart dan mag je ook op een andere dinsdagavond langsko men, maar bel dan even met Jacqueline Lokker, tel. 487887. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 De tegenwoordige eigenaren van automobielbedrijf Witvliet; v.l.n.r. de heer Ihrman, de heer Grootenboer en de heer Van der Made VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (0187) 681612 Fax 683734 RENESSE - Printstjop Hogezoom 172 - Telefoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1