inoo Zaterdag 27 maart Passie en Pasen concert in Oude Tonge Vanaf begin mei over nieuwe zuidelijl^e Randweg Middeiliarnis De Hoop derde flo^tiSemoH VTZ Calando ^oekt vrijwilligers RGL's Open Dag kievit warmte a^ Dodelijk arbeidsongeval (X' c^ chr. streekbïad op get'^rmeérMgmndsktg voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Brand in 'De Staver' door kinderen veroorzaal(t VASTGOED Criminaliteit rond het Rubensplein in Middelliarnis Visser Visser Ramoco b.v. 0187 - 48 26 09 Vrijdag 19 maart 1999 71e jaargang nr. 6789 De recherche Vcin het district 'de Eilanden' heeft met succes research verricht naar de oorzaak van de brand die zondagmiddag een deel van het Stavercomplex in Som- melsdijk vernielde. Al direct na de brand ging het gerucht dat van brandstichting sprake zou zijn en ook het maandag ingestelde technisch onder zoek wees in die richting. Dinsdagmorgen is de politie tot aanhouding van 4 jeugdige verdachten overgegaan, in de leeftijd variërend van 12 naar 13, 14 en 17 jaar jong; het jeugdige viertal werd inge sloten en verhoord, waarbij ze een bekente nis hebben afgelegd. Gistermiddag (donder dag) zijn ze door de Officier van Justitie te Rotterdam voorgeleid voor de Rechter commissaris die zal hebben beslist of ze nog langer worden vastgehouden. De jongens hebben gerookt en met vuur gespeeld in een inpandige berging waarbij een mat in brand was geraakt waarna de Sporthal in korte tijd in lichterlaaie stond. De aangerichte schade beloopt ca. 5 mil joen. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning VoorvM WOOM- eM Open brief: Bij deze wil ik u het volgende onder de aandacht brengen: de CRIMINALITEIT op het Rubensplein. Wij als omwonenden vinden dat het de spuigaten uitloopt hoe de jeugd zich daar gedraagt. 's Middags rond drie uur komt de groep samen, gemiddeld 20 man jeugd die heel de buurt op stelten zet, brommers, scooters scheuren rond de huizen heen; de troep die de jeugd achterlaat, daar hebben de ge meentewerkers ontzettend veel werk aan om die zooi op te ruimen. Dan 's avonds komen de auto's, met boxen erin van gemiddeld 2 maal 100 watt en worden de house-cd's afgespeeld. Zeer regelmatig wordt de politie gewaar schuwd (dan door die en dan door een ander, maar je kan toch niet blijven bellen) want zo gauw als de politie weg is komt de groep weer bijeen. De gemeente is op de hoogte van de proble matiek op het Rubensplein maar wil deson danks de overlast toch nog een paar skate- elementen plaatsen. (Deze informatie heb ben wij van andere buurtbewoners). De wijkagent en vele buurtbewoners vinden dit een onacceptabel gebeuren, er moet een andere lokatie gezocht worden als er nog skate-elementen bij moeten komen. Wij als omwonenden zijn radeloos en hopen dat deze problematiek zeer snel gelost kan worden. Waarom stuiten onze buurtbewoners op zoveel onbegrip bij de gemeente (enkelen uitgezonderd), terwijl iedereen van de pro blematiek op de hoogte is? Ook al blijft inzender liever anoniem, wij hopen toch dat deze brief geplaatst wordt om een en ander onder de aandacht te bren gen bij de bevolking. HarteUjk dank. iSm MIDDELHARNIS - De heer Ad van Schouwen (48) uit Den Bommel, medewer ker van compostbedrijf Fleuren in Middel harnis, kwam woensdagmiddag even voor vier uur om het leven als gevolg van een arbeidsongeval. Het slachtoffer raakte in een loods van het compostbedrijf, waar grote zware strobalen worden verwerkt tot compost tussen twee metalen bewegende delen van een koord- snijmachine, waarmee het bindsel om de strobalen wordt verwijderd. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Door de Arbeidsinspectie wordt een onder zoek naar de juiste toedracht van het dode lijk arbeidsongeval ingesteld. Binnenkort start het al eerder aangekondig de project Vrijwillige terminale Zorg Calando. Naast de mogelijkheid tot opname van ongeneeslijk zieken in de laatste fase van hun leven in hospice Calando kan er dan ook een beroep worden gedaan op vrij willigers in de thuissituatie op het eiland Goeree-Overflakkee. Deze vrijwilUgers volgen een speciale cur sus en worden ingezet ter ondersteuning van de mantelzorg van stervende mensen. Op deze manier wordt ernaar gestreefd de terminale patiënt zo lang mogelijk in de eigen omgeving te laten. Begin april start er een nieuwe cursus om de in te zetten vrijwilligers voor te berei den. Nieuwe vrijwilligers (ook voor vrijwilli gerswerk in hospice Calando) zijn van harte welkom. Inlichtingen over het vrijwilligers werk en/of aanmelding voor de cursus; (0187) 609147 (Calando). Het schoolkoor van de Hongaarse-Gereformeerde Middelbare school uit Cluj-Roemenië OUDE TONGE - In de Hervormde kerk van Oude Tonge wordt D.V. zaterdag 27 maart om 19.30 uur een Passie en Pasen concert gegeven. Aan deze muzikale samenkomst wordt mede- werldng verleend door de Clir. gemengde zangvereniging 'Com nu met Sangli' uit Oude Tonge onder leiding van Arie van 't Geloof; de Chr. gemengde zangvereniging 'Advendo' uit Nieu- vee Tonge onder leiding van H. W. Weiss, het bovenbouwkoor 'Nuove Primavera' van de Chr. S.G. Prins Maurits onder lei ding van Mar van der Veer en het schoolkoor van de Hongaar se-Gereformeerde middelbare school uit Cluj-Roemenië. De opening en sluiting wordt verzorgd door ds. A. van Lingen. Het koor van de Hongaarse-Gereformeerde middelbare school uit Cluj-Roemenië Eind maart bezoekt het koor van de Hongaarse-Gereformeerde school uit Roemenië Nederland. Het koor is hier op uitnodiging van de Chr. S.G. Prins Maurits. Beide koren hebben elkaar vorig jaar ontmoet in de Roemeense stad Cluj. Door de Chr. S.G. Prins Mau rits zijn een aantal acties op touw gezet om de reiskosten voor het Roemeense koor te kunnen betalen, want voor de Roemeense scho lieren of hun ouders is dit onmogelijk. Naast het Passie en Pasen concert in Oude Tonge worden ook concerten gegeven in de Grote Kerk van Brouwershaven, op de Chr. S.G. Prins Maurits in Middel harnis en wordt medewerking verleend aan een aantal kerkdiensten in Zierikzee. Het koor van de Hongaarse-Gereformeerde school uit Roemenië zal o.a. ook psalmen in het Hongaars uitvoeren. Een bijzonderheid is dat de Hongaars sprekende gereformeerden dezelfde psalmen zin gen als in Nederland. Tijdens hun bezoek van een week zullen ook cd-opnamen van het koor worden gemaakt. Programma Uiteraard verwachten de koren ook op deze bijzondere Passie en Pasen uitvoering veel belangstellenden. Het programma dat uitge voerd wordt geeft veel afwisseling en verscheidenheid van muziek en samenzang. Het schoolkoor 'Nuove Primavera' en de solisten van de Chr. S.G. Prins Maurits zingen in hun repertoire een aantal delen uit het Gloria van Vivaldi. Het Chr. Gem. koor 'Com nu met Sangh' onder leiding van Arie van 't Geloof en het samenwerkende koor 'Advendo' onder leiding van H. W. Weiss vervolgen o.a. met: 'Lam Gods, dat zo onschul dig' van L. J. Mens; 'Christus, met eer gekroonde' van J. S. Bach en de Paasouverture ('Vol van Uw licht') van M. Zonnenberg en Peter Wildeman. Instrumentale afwisseling De instrumentale afwisseling op het bekende Deense Frobenius-orgel door Hans van Heemst en Michel de Wit is zeker het beluisteren waard. Voor u als publiek worden de beste plaatsen vrijgehouden. De aanvang van de Passie en Pasen-uitvoering is gesteld op 19.30 uur; er zal gecollecteerd worden ter bestrijding van de onkosten, de toegang is vrij. Een moment opname De aanleg van de nieuwe Zuidelijke Randweg van Middelhar nis is niet zomaar van een leien dakje gegaan. Eerst al op teke ning, dat duurde al lang omdat het aanvankelijk gedachte tracé gewijzigd werd toen duidelijk werd dat door de Provin cie aan de Staverseweg een nieuwe rotonde zou worden aange legd en toen eenmaal aan de uitvoering kon worden begonnen is zóveel hemelwater neergekomen dat de hoeveelheid daarvan de uitvoering ernstig heeft vertraagd. Maar het eind is in zicht...! Vanaf begin mei zal het verkeer er gebruik van gaan maken. De officiële ingebruikname is vastgesteld op vrijdag 25 juni. Een en ander in overleg met de Provincie die weliswaar niet in de aanleg van de weg participeerde, maar de rotonde aanlegde waarop de Randweg aan zal sluiten. Terwille van die aansluiting werd de plek van die rotonde wat aangepast, waartegenover de gemeente wel werd verondersteld enkele tonnen bij te dragen. De gemeente gaf daar de voorkeur aein omdat de Randweg anders met een T- kruising op de Langeweg (tussen de twee rotondes) had moeten worden aangesloten. Nu wordt de Randweg als vierde poot op de Provinciale rotonde aangesloten. De voorbereiding heeft ca. anderhalfjaar in beslag genomen. Het neergegutste hemelwater, vanaf september, heeft de daarop gevolgde uitvoering ernstig vertraagd al ging die tijd niet onbenut voorbij. Nog voor Kerst 1998 werd op het gegraven tracé een belasting aangebracht om de grond te laten zetten. Los van de aan leg van de Randweg werd aan het eind van de Doetincheraseweg een berg-bezinkleiding voor de berging van overtollig hemelwater van de Rottenburgseweg gemaakt, een betonnen 75 meter lange kelder waarin 450 m' ge borgen kan worden van waaraf het via een nieiiw gegraven water gang richting de Vliegers kan worden afgevoerd. Nu de weg er ligt zal de al aangebrachte laag asfalt door nog twee lagen worden gevolgd en zullen de aansluitingen Molenweg-Bem- hardlaan (het Prinsenkwartier) en daarna de aansluiting met de Doetinchemseweg worden gemaakt. Omdat dan alle verkeer van de Molenweg en daarna de Rottenburgseweg moet worden geweerd zal dat al direct na Pasen van de nieuwe weg gebruik moeten maken. Na Pasen wordt begonnen met de aanpassing van de rotonde aan de Oudelandsedijk waarvan één poot, die nu naai' de Molenweg leidt, zal worden verwijderd. Verkeer vanaf die rotonde naar het Prinsenkwartier zal daarna van een stukje Rand weg gebruik gaan maken. Half mei zal de aansluiting Bernhardlaan-Molenweg-Randweg gereed zijn waarna de aansluiting Doetinchemsestraat wordt ge realiseerd. Wanneer aan de aansluitingen Oudelandsedijk en Bernhardlaan wordt gewerkt, 5 a 6 weken lang, zal het fietsverkeer van daar worden geweerd omdat het autoverkeer naar het Prinsenkwartier dan gebruik dient te maken van wat nu het fietspad is. Het fiets verkeer wordt gedurende die weken via de Bernhardlaan richting het Concordia-terrein geleid om vanaf daar de Oudelandsedijk te bereiken. De nieuwe Randweg wordt uitgevoerd in het kader van Duurzaam Veilig, met gescheiden rijbanen van elk 3.50 meter breed. Tussen de banen in komt een verhoogde middenberm. Fanfare-orkest De Hoop uit Stellendam heeft afgelopen zaterdag 13 maart met suc ces deelgenomen aan het KNFM-topcon- cours te Arnhem. De vereniging - voor de achttiende keer aanwezig op deze nationale titelstrijd - behaalde met 158/: pnt. de derde plaats in een deelnemersveld van zeven orkesten. De toejuichingen die dirigent Arie StoUc en zijn muzikanten na afloop van de uitvoe ring van het gekozen stuk ten deel vielen deden vermoeden dat er een nog hogere klassering uit de bus zou rollen, maar de A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER jury bestaande uit de heren Van Diepen, Fokkema en Buitenhuis dacht er anders over. Zij erkenden dat De Hoop een orkest is met ontzettend veel mogelijkheden en een fantastische klank, maar dat ditmaal toch enkele kleine kanttekeningen moesten worden geplaatst bij de techniek en de klankbalans. De extra moeilijkheidsgraad van het gekozen werk - English Heritage van de Engelse componist George Lloyd - en de korte voorbereidingstijd - acht weken - hebben hierbij zeker een rol gespeeld. Dirigent Stolk was zeer onder de indruk van de muzikale prestaties van zijn eigen orkestleden en verltede dat het mogen diri geren van het Stellendamse orkest bij de uitvoering van Enghsh Heritage een muzi kaal hoogtepunt voor hem was geworden dat hij niet snel zal vergeten. Overigens neemt De Hoop op zaterdag 18 september a.s. deel aan een internationaal concours te Mechelen (België) waar men het werk van Lloyd nog een keer hoopt uit te voeren. De KNFM heeft reeds laten weten dit con cours te erkennen, zodat de Stellendammers zich bij een goede prestatie dan al verze kerd zullen weten van Arnhem 2000. De uitslag: 1Nieuw Leven - Vianen (landskampioen)167 pnt. 2. Noordhollands Fanfare-orkest - Alkmaar166 pnt. 3. De Hoop - Stellendam1581^ pnt. 4. Kunst na Arbeid - Lunteren155 pnt. 5. Wilhelmina - Numansdorp149M pnt. 6. OBK - Westervoort148J^pnt. 7. Crescendo - Ratum139 pnt. RENAULT-dealer OUDDORP - Zaterdag 26 juni orga- nieert Radio Goeree Lokaal een Open Dag met een gezellige snuffel- markt. Tijdens deze dag kan iedereen kennismaken met de lokale omroep van de gemeente Goedereede. Voor de snuffelmarkt is Radio Goeree Lo kaal nu al op zoek naar oude spullen die wellicht ook bij u op zolder of in de schuur staan. Wij hebben liever geen grote huishoudelij ke apparaten zoals wasmachines en koel kasten. De medewerkers komen de spullen gratis bij u ophalen. U kunt bellen naar de Snuffelmarktcommis- sie van RGL via telefoonnummer: (0187) 492887. Alvast bedankt en graag tot ziens op 26 juni! ■laitmÊmf. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 .BAPCUtTUUR INSTALLATIETECHNIEK STATIONSWEC 4 I»5 BL OUDE TONAE TEL. <01S7) 642426 FAX (0187) 642210 Haveneind 7 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 4833 Fax (0187) 48 59 92 SOMMELSDIJK f)UDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187-48 72 72 (PASSACE) 'S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187-68 17 55 VOOR BEELD EN GELUID COMBI ^Q^ l^Q3 FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (0187) 6816121 Fax 683734 RENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Telefoof} (0111) 462400 jMk JÊÊtm JÊÊÊl^ Autobedrijf A.J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 61 1553 Fax: (0187) 61 22 80 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendreclit Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, (0187) 682496 Centrale verwarming Luchtbehandeling Meet- en regelsystemen Service en onderhoud Gasinstallaties Waterinstallaties Sanitair Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@klevitwarmte.nl. ■*'»K*»i(foi*^;.H=v •-^ir \\m n^nni""'" **^--' il-v^l ■<Arf*i>'Wi>«o>#'«a><^Biirf*y-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1