Koninginnedag 1999 Welke vloeren en wanden PREDIKBEURTEN Alternatieve geneeswijzen Kverneland investeert sterker in de aardappelmechanisatie Eilanden-N ieu\A/s: EIIAriDEn-tllEUWS o» Evert Kuijt en brugklas koor 'Prins Maurits' in Goedereede De Urkers komen weer! fam. A. A. Quist een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordtl! EIIAtfDBn-IIIEyWS de gehele dag GESLOTEN i.v.m. Biddag Qetrtruida Cormtia T,[iza6etfï Jodanna Marie Marien ^aa[e Janna Taak-^roosfwofd Montagekit Super nu ook in kunststof tube 1 PAGINA 2 Dinsdag 2 maart 1999 Complete informatiegids over vloerbedekking en wandbekleding Woensdag 3 maart zijn wij BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Woensdag 3 maart 1999 Biddag ELIZABETH KAMERLING-NAGTEGAAL Investeren ook door de fabrikant Organisatie Activiteiten ADRIAANTJE DE KORTE-KROON -^ «ewoonu>e9 bete' e^- JAAPNIJSTEN GERRIT ABRAM VAN DER WERF HUGO HENDRIK LANDHEER H. H. LANDHEER van: Kerkstraat 1 -3 Oude tonge naar: Grutto 6, 3245 TA Sommelsdijk tel.(0187)48 47 66 OpD.V. 10 maart 1999 zal in Goedereede de regionale zen dingsavond gehouden wor den. Aangezien dit wintersei zoen in het teken staat van het 'Jaar met de Bijbel" is beslo ten als spreker iemand te vra gen die te maken heeft met het vertalen van de Bijbel voor (on)gelovigen en jongeren. Welke keuzes worden gemaakt, welke vorm wordt er gekozen? Hoe komt de boodschap het best over? Wat kan wel en wat kan niet? Ook zendelingen en evangelisten ervaren dezelfde problemen bij hun werk in van God en Zijn woord vervreemde culturen, zowel in binnen- als buitenland. Niemand minder dan de be kende schrijver Evert Kuijt is bereid gevonden deze avond naar Goedereede te komen. Hij heeft ruime ervaring met het schrijven voor kinderen en jongeren, denk bijvoor beeld aan zijn Kleuter- en Kinderbijbel, jeugdboeken en korte verhalen in verschillende bladen. Met als thema 'Doorgeven van de bijbel" zal hij ingaan op de ervaren problemen en gevonden oplossin gen bij de overdracht van Gods Woord. Het brugklaskoor van de 'Prins Maurits' in Middelharnis zal deze avond muzikaal omlijsten. Onder leiding van S. van Wijger- den zullen zij een aantal liederen ten gehore brengen die onze verbondenheid met de kerk overzee uitdrukken. Deze avond zal er ook een collecte gehouden worden voor de G.Z.B, en de geinaakte kos ten. Na afloop kunt u nog napraten onder het genot van een kop koffie in het verenigings gebouw 'De Ark". Wij heten u graag van har te welkom op D.V. 10 maart om 19.30 uur in het kerkgebouw. De zendinascommissie Een \an de dingen die de Oranjevereniging Ouddorp op Koninginnedag 1999 hoopt te organiseren is een country-markt. Dit is een markt waarop spullen te koop aangeboden zullen worden die te maken hebben met de countrystijl. bijvoorbeeld spijkerbroeken, leren riemen, tassen, hoe den e.d. Hiervoor zijn kraampjes te huur a 60.- per stuk. waarin u dus uw artikel kunt ver kopen die te maken hebben met de coun trystijl. Voor verdere informatie kunt u bellen met, A. V. d. Linde, tel. (0187) 682620. Opgeven sraaa voor 31 maart a.s. Op zaterdag 13 maart a.s. hoopt het Urker Visserskoor 'Crescendo' weer naar Flak- kee te komen. Deze avond wordt georgani seerd door het eilandelijk comité van Woord en Daad. De koor- en samenzang- avond zal gehouden worden in de Ned. Herv. kerk te Middelharnis! Kaartverkoop alleen bij de ineans van de kerk! Uitvoerige gegevens komen in de krant van volgende week dinsdag. Reserveer nu vast deze avond in uw agenda! Eens in de zoveel tijd begint het te kriebelen, dan wilt u iets anders. Een nieuwe vloer kan wonderen doen. Net als een likje verf en nieuw behang op de muur. Vraag is alleen: anders, maar hoe anders? Het leukst is natuurlijk een heel andere sfeer. Uitpakken met oogstrelende combinaties in kleur en materiaal. Met de nieuwste vloerbe dekking en wandbekleding is het alle maal mogelijk. Zowel voor vloeren als wanden geldt dat er een enorme keuze is in materialen. Neemt u bijvoorbeeld kurk. vinyl, linoleum, rubber, parket, laminaat, natuursteen, tegels of toch liever tapijt? Of een van de vele nieuwe pro ducten, zoals kurk dat op linoleum lijkt of vinyl dat net natuursteen is. En er kan volop gecombineerd worden met vormen, maar ook met kleuren en materialen. Combineer bijvoorbeeld eens drie kleuren laminaat of snij een figuur uit het tapijt. Ook van de wand kunt u een stijlbepalend element maken met de nieuwste behangdessins of de vele nieuwe kleuren verf. Laat uw gedachten ook eens gaan over de diverse technieken die er zijn om de verf aan te brengen: sponzen, sjablo neren, marmeren of kammen. Om uit het overweldigende aanbod een wel overwogen keuze te kunnen maken, kunt u gebruikmaken van de Welke Gids Vloeren en Wanden. In deze gids staat alle informatie in een overzichtelijke vijf-stappen-plan bij elkaar. De gids is rijk geïllustreerd zodat u al bladerend vele ideeën opdoet, een beeld krijgt van de nieuwste trends en mogelijkhe- Voorstraat 41 3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14 Fax (0187) 48 45 20 OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. L. M. Jonge- jan, Schoonrewoerd - Ger. Gem. hTsO en 19.00 uur ds. P. Blok, Kootwijker- broek-Ger. Kerk. 19.30 uur ds. J. Kos ter. STELLENDAM - Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur en 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. J. Baan, Lisse en 19.00 uur ds. J. J. Tanis, Middelburg-centrum - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 14.00 uur ds. M. B. van den Akker, Nieuwerkerk aan den IJssel en 19.00 uur ds. M. J. Pau! - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove en 19.00 uur ds. W. West land. Sliedrecht - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac, Bodegraven. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 uur ds. P. Molenaar. Dordrecht en 19.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. M. C. Tanis - Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. Beens, Nijkerk en 14.30 en 19.00 uur ds. H. Hofman - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 19.30 uur ds. H. van Dijken. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. Beens, Nijkerk. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. vanLingen-Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. f. de Pater, Krab- bendijke. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 15.00 uur ds. J. J. van Eckeveld, Zeist en 19.30 uur student C. Neele. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. de Jong ste, Tholen - Ger. Kerk 19.30 uur de heer L. H. Zweers. den, de voor- en nadelen en toepassingsmo gelijkheden van de verschillende producten. Welke Vloeren en Wanden is een onmisbare leidraad voor iedereen die op zoek is naar vloerbedekking en/of wandbekleding. Net als de zeven andere Welke Gidsen (Keukens, Badkamers, Verwarming en Isolatie, Slaap kamers, Tuinen, Haarden en Kachels, en Verbouwen) is Welke Vloeren en Wanden een gids in de letterlijke zin van het woord. Welke Vloeren en Wanden ligt vanaf nu in de tijdschriftenwinkel voor 9,25. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatscliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel. (0187) 47 1020 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42 contracttarieven op aanvraag sluittngstermyn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijnjamiliebenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties ais gevolg van onduidelijke advertentie-opdrachten of tele fonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 2587 e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinvris, tel. (0187) 47 1022. privé (0187) 48 33 92 redacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 1021, privé (0187) 60 1440 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar ƒ62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187) 68 16 82. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 FAMILIEBERICHTEN In de moederschoot geweven, tot een wonder van bestaan, bracht God je in ons leven, dankbaar noemen wij jouw naam. In stille verwondering mochten wij uit Gods hand een dochter ontvangen Wij noemen haar ^éoUTie Nelis van der Bok Claske van der Bok-van Loon 26 februari 1999 Diependorst 169 3253 VC Ouddorp Tel. (0187)68 44 68 Kraambezoek graag binnen 14 dagen. Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur en na 22.00 uur. Met grote blijdschap en dank aan God is ons toe- ;|f vertrouwd een dochter Wij noemen haar 'Eke-Matie t Gerben en Marian de Leeuw 25 februari 1999 Nieuweweg 64 3248 BE Melissant Tel. (0187)605361 Heden nam de Heere uit ons midden weg onze lieve zuster, schoonzuster en tante in de leeftijd van 80jaar. Ouddorp: P. C. Nagtegaal P. Nagtegaal-Punt Stellendam: C. v. d. Hoek-Nagtegaal Joh. V. d. Hoek Ameide: N. Nagtegaal Nieuwpoort: L. Zeedijk-Nagtegaal G. Zeedijk Oude Tonge: D. Nagtegaal A. van Noord-Kreeft Goedereede: J. W. Nagtegaal A. J. Nagtegaal-v. d. Wende neven en nichten Middelharnis, 26 februari 1999 Naar schatting drie miljoen mensen bezoe ken jaarlijks in ons land een natuurgenees- kundige, een acupuncturist, een homeopaat of een andere alternatieve behandelaar. In ons land is iedereen vrij om de behandel methode te kiezen die men wil. Maar wist u dat iedereen zichzelf ook behandelaar of therapeut mag noemen? Ook als hij of zij daar in het geheel geen opleiding voor heeft gevolgd? Voor mensen die meer willen weten over Alternatieve geneeswijzen, heeft de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden een informatiepakketje samenge steld, dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. De Gezondheidswijzer wil informatie geven die u kunt gebruiken bij uw overweging of u aan een alternatieve behandeling wilt beginnen en zo ja, hoe u iets te weten kunt komen over de deskun digheid van een behandelaar en waar u terecht kunt met eventuele klachten. Het informatiepakketje bestaat uit de folder 'Alternatieve behandelingen, informatie voor carapatiënt' maar is ook zeer informa tief voor mensen die geen carapatiënt zijn. In de folder worden de behandelmethoden die in Nederland het bekendst zijn en waar het meest gebruik van gemaakt wordt, beschreven. Verder bevat het pakketje de folder 'Acupunctuur' en de folder 'Klach ten over natuurgeneeskunde, acupunctuur en homeopathie' met informatie waar u terecht kunt met uw eventuele klacht. Tot slot bevat het pakketje een tijdschriftartikel over homeopathie. De gratis informatiepakketjes kunt u telefo nisch aanvragen of ophalen bij de Gezond heidswijzer in de GGD-vestiging in Mid delharnis, Sportlaan 5, tel. 0181-652404. In de Gezondheidswijzer in Spijkenisse kunt u deze maand de tentoonstelling Gezond Wonen (o.a. over luchtvervuiling in uw woning) komen bekijken. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het publieksinformatiecentrum van de GGD voor iedereen met vragen over onder andere gezondheid en gezond heidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alter natieve geneeswijzen en adressen van patiëntenverenigingen, praatgroepen en zelfhulpgroepen. In de Gezondheidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoeken en doorlezen. Er zijn folders, tijdschriften, boeken en naslag werken aanwezig. Veel folders kunnen gra tis worden meegenomen. D.V. 6 maart hopen onze lieve ouders, opa en oma en 35 jaar getrouwd te zijn. Wij hopen dat ze nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven. Marjan en Ries Marijn en Annerieke Henk en Sandra Rick en Frank Ina en Arjan Jaap Anne-Marie en Johan Berkenhof 20 3241 BA Middelharnis Kverneland Underhaug ziet de aardappelme chanisatie als een stabiele en interessante markt met boeren met grote in\esteringspo- tentie. Het niveau van de aardappelteelttechniek is erg hoog en de eisen worden alleen maar hoger. Dit is een ontwikkeling die Kverne land perfect past. De wereldmarkt-landbouw wordt gedomi neerd door twee hoofdgewassen, gras en graan. Daarna komen aardappelen met een hoge productie per hectare en een stabiele productie- en afzetstructuur. Het telen van een goede aardappel is zo complex dat wie bij wil blijven in deze markt, zal moeten investeren in scholing en techniek. Ook de fabrikant moet investeren in kennis en techniek. Het Kverneland management weet dit uiteraard ook. Kverneland heeft dan ook fors geïnvesteerd in goed gereedschap voor deze ontwikkeling. Met een drie-dimensionaal tekencomputer- programma staat Kverneland Underhaug weer zijn mannetje op het gebied van ont wikkeling van nieuwe machines voor de aardappelmechanisatie. Met dit drie-dimen sionaal tekenprogramma is Kverneland in staat om beter en sneller te ontwikkelen. Ook marktaanpassingen kunnen hierdoor sneller worden uitgevoerd. In de fabriek wordt de gehele montagelijn gerenoveerd, alsmede de te gebruiken gereedschappen. Een nieuwe montagelijn voor aardappelrooiers wordt geïnstalleerd. Op deze manier wordt het mogelijk om snel te kunnen wisselen in de montagelijn om zo de vele honderden verschillende uitvoerin- sen machines te kunnen bouwen. ïn totaal wordt er voor vele miljoenen Noor se kronen geïnvesteerd bij Kverneland Underhaug in de productiefaciliteiten. Kverneland wil graag meer specifieke machines bouwen die bij elke aardappelteler past. Wanneer een machine schade oploopt. zijn er grote sommen geld mee gemoeid. De centrale onderdelenvoorziening, service teams met geschoolde monteurs, verkoop trainingen en klantenbezoek zijn de ingre diënten om de kwaliteit van de Kverneland aardappelmachines te verhogen. Kverneland Underhaug laat steeds meer in de wereld zien. Kverneland Underhaug gaat vaker de eind gebruiker als belangrijkste bron van informa tie gebruiken om de juiste machine op de markt te brengen. Kverneland was altijd synoniem met ploe gen, maar wil in deze adem ook genoemd worden als specialist in de aardappelteeltme- chanisatie. We hoeven niet perse de grootste te wor den, maar wel de beste! Voor verdere informatie kunt u terecht bij Nico Vollebregt, productspecialist bij Boe- ke-Heesters BV, Postbus 2268, 8203 AG Lelystad. Tel. (0320) 289542. Montagekit heeft zich inmiddels ruim schoots bewezen als het makkelijke alter natief voor boren, schroeven en spijke ren. Naast de bekende koker, voor gebruik in een spuitplstool, introduceert Bison International nu Montagekit Super in een kunststof tube. Gemakke lijk in gebruik en daarmee een toege voegde waarde aan de standaarduitrus ting van iedere doe-het-zelver. Montagekit Super van Bison is een hoog waardige, vullende kit op waterbasis. Eenvoudig en snel te verwerken, blijvend elastisch en met een goede aanvangshech- ting. De kit bevestigt vele materialen (hout, kunststof, metaal, steen, keramiek) op ondergronden als beton, hout, steen en pleisterwerk. Ook bij oneffen oppervlakten. Montagekit Super is zelfs geschikt voor poreuze materialen als piepschuim en gips. Montagekit en Montagekit Decoratie in tube Ook de 'reguliere' Montagekit en Montage kit Decoratie zijn leverbaar in een handige tube, in dit geval echter een aluminium variant. Met de eerstgenoemde kit bevestigt u materialen snel, schoon en onzichtbaar op vrijwel iedere ondergrond. Denk maar aan kunststof en houten schroten, regelwerk, plinten, drempels, vensterbanken en tegels. Montagekit Decoratie is specifiek bedoeld voor het bevestigen van bijvoorbeeld orna menten en sierlijsten van gips of kunststof. Supersnel of zwaar v» erk Het Bison Montagekit assortiment wordt gecompleteerd door Montagekit Heavyduty (voor het zwaardere werk) en Montagekit Houtdecoratie (onder meer voor panelen en lambrizeringen). Deze kitten zijn enkel leverbaar in kokers. RECTIFICATIE "God is rechter, die 't beslist; Die, als aller Oppervoogd Deezvernedert, dien verhoogt. Psalm 75:4 Bedroefd om het verlies, maar dankbaar voor de liefde en zorg die ze ons gegeven heeft, geven wij u kennis van het overlijden van mijn geliefde vrouw, onze schoonzuster, tante en lieve zorgza me oma echtgenote van Willem Marinus de Korte in de leeftijd van 79 jaar. - W.M. de Korte C. Schout-de Korte L. Koert-de Korte J. C. Koert neven en nichten M. Geuze-Rosendaal Familie J. Zwijnenburg 24 februari 1999 Klaverpad 13, 2971 BL Bleskensgraaf De begrafenis heeft plaatsgevonden zaterdag 27 februari op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat. Bemiddeling bij aan- en verPioop van woningen, recreatiewoningen, bedrijfspanden, taxaties en hypottiel<en Kelderweg 17 3253 TC Ouddorp (0187)68 20 61 Steeds stiller werd je Zo onbereikbaar soms Levend in je eigen wereld Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden Je hebt het als een moedig mens gedaan Niemand kan weten wat je hebt geleden Niemand kan zeggen watje hebt doorstaan in de leeftijd van 44 jaar. Goedereede: J. Nijsten-van Dam Nico Berniers S/mer (Fr.): Carla en Michel Delphine Louisa Guillaume Goedereede: Heleen en Bert Joke Lucca Goedereede, 28 februari 1999 Jongkoenstraat 24 Correspondentie-adres: Charbonstraat 7, 3252 AE Goedereede Gelegenheid tot condoleren donderdag 4 maart van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur aan het woonhuis Jongkoenstraat 24. De begrafenis zal vrijdag 5 maart om 14.00 uur plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Mariadijk te Goedereede. Vertrek vanaf het woonhuis 13.45 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid de fami lie te condoleren aan het woonhuis. Na een werkzaam leven en veel toewijding aan zijn vrouw is op 1 maart 1999 op 93-jarige leef tijd overleden sinds 8 februari 1999 weduwnaar van Maria Janna van der Werf-de Witte Onze vader ligt thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren op donderdag 4 maart van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur op het Bergwegplantsoen 166 te Rotterdam, of na de crematie die zal plaatsvinden op vrijdag 5 maart om 13.15 uur op de begraafplaats Hofwijk. Delftweg 230 te Rotterdam-Overschie. De kinderen Correspondentie- adres I. A. van der Werf Heemraadslag 44 2805 DP Gouda Heden overleed plotseling tot onze diepe droef heid mijn zeer geliefde man. onze geliefde broer, zwager en oom op de leeftijd van 89 jaar. Vader \an onze op 14 februari 1996 overleden zoon Cris. A. H. Landheer-de Ruiter H. C. Landheer C. Landheer N. A. H. Landheer-van Ringelenstein C. de Ruiter-\an Nimwegen H. M. Koning-de Ruiter ne\en en nichten 1 maart 1999 Molendijk 97. 3257 .AM Ooltgensplaat De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 5 maart 1999 om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst in "El- thato". Zuid-Achterweg 27. welke aanvangt om 13.15 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'Elthato' na de begrafenis. Hedenmiddag overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, de heer echtgenoot van H. Landheer-de Ruiter op de leeftijd van 89 jaar. Piet en Hetty de \'os Riet en .Arie van der \\'elle Nelie en Chiel Kreeft Henn> en Klaas an Drongelen Ooltgensplaat. 1 nuiart 1^Q9 "'^^'^'^^^^^^^^^'^J'^v^xxsx^xvsx^:;^^ \v\XN.\N,^v,ii:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2