Vernieuwde kerk in gebruik genomen Openbare raadsvergadering Goedereede van donderdag 25 februari www.buijze.nl Schatten uit de Schelde in Vlissings museum Reddingwinkels Riagg blijft op Goeree-Overflakkee JUêMINNAARD VASTGOED Avond met vraagtekens...?? Hervormde Gemeente beroept kandidaat Aanhouding schennispleger Kopak Supermarkt gesloten wegens uitbreiding Uitbreiding disco 'De Kreek' te Ouddorp De uitbreiding van de disco 'De Kreek' werd in de raadsvergadering van 25 februari jl. door vaststelling van een voorbereidings- besluit behandeld. Wethouder A. C. Lokker (SGP) steunde het voorstel van B en W, aangezien het hier uit sluitend gaat over kwaliteitsverbetering en bevordering veiligheidsaspecten voor het in- en uitgaan van het publiek. Geluidsover last is niet aan de orde. De heer T. Human (SGP) liet evenwel een geheel tegengesteld geluid horen mede namens de drie aanwezi ge SGP-raadsleden. De heer J. Klepper was wegens vakantie afwezig. Spreker wees erop, dat er duidelijk sprake is van een uit breiding van deze accomodatie, onder ande re praet-café en dat geeft meer bezoekers voor deze aangelegenheid met de daaraan verbonden overlast bij het uitgaan van deze disco. Overigens werd het voórbereidingsbesluit aangenomen door de gemeenteraad met 10 tegen 3 stemmen van de SGP. De heer P. T. Grinwis (VGB) was eveneens afwezig. Vervanging centrale verwarming bejaardenwoningen Vliedberglaan te Ouddorp De gemeenteraad verleende van harte de garantie voor een geldlening van 50.000,^ voor de bekostiging van de. verbetering van de centrale verwarming van de CV-installa- tie in de bejaardenwoningen aan de Vlied berglaan te Ouddorp. Toen hield evenwel de spontane medewerking aan de diverse agendapunten op. Gebiedsgerichte aanpak van de kop van Goeree Geraamde bedragen voor diverse objecten moeten worden bijgesteld. Nu gaat het over een totale verhoging van 86.000,—.- De gemeenteraad ging hiermede morrend akkoord. De nog voor be-houd van natuur en de recreatieve doeleinden te besteden bedragen gaven uiteindelijk de doorslag voor het verlenen van medewerking. Vaststelling Gemeentelijk Rioleringsplan De vaststelling van het gemeentelijk riole ringsplan gaf eveneens de nodige proble men. Dit plan geldt voor de toekomst, zo zou het moeten zijn, doch nu heeft het dit jaar zijn einde, namelijk in 1999 vanaf 1995. De heer J. 't Mannetje (SGP) ziet dit niet als een op de toekomst gericht plan. Ook vele vragen rijzen bij de beoordeling. Wordt er uitgegaan van 143 of 419 aansluitingen en de vraag is of onder andere Ouddorp- Westhoofd in dit plan is opgenomen. Mevrouw M. K. van den Heuvel (VGB) was van mening, dat een gemeentelijk riole ringsplan de basis moet vormen van het te voeren beleid voor de periode van en voor de toekomst onder andere tot 2005 of 2010 en dat ontbreekt in dit plan, omdat het over een achterstallige periode gaat. Wethouder L. Visser (CDA) gaf uitvoerig uitleg over de resultaten van de onderzoe kingen van de rioolbuizen, die aan vervan ging toe zijn en de resultaten hiervan dienen de basis te zijn voor het plan voor de toe komst. Wethouder T. A. Bakelaar (PvdA) geeft te kennen dat de gemeente-begroting een be drag uit de reserve voor de riolering van 316.0(X),- trekt voor de komende jaren. Ondanks een duidelijk verschil van mening tussen mevrouw M. K. van den Heuvel (VGB) over de evaluatie van het riolerings plan als 'doorkijk' voor de toekomst finan cieel bezien, hield wethouder L. Visser (CDA) toch vast aan zijn mening aangaande de deugdelijkheid van het rioleringsplan in z'n totaal. Besloten werd in te stemmen met het ge meentelijk rioleringsplan 1995-1999 zij het onder voorbehoud van een duidelijke visie op de toekomst. Fiets- en wandelroute vanaf de Ouddorpse Haven te Ouddorp Uit het oogpunt van veiligheid voor de schoolkinderen en ook voor recreatieve doeleinden werd een voetpad in het vooruit zicht gesteld om via de Bosweg een veiliger weg te verkrijgen vanaf de Havenweg en Haven en de dorpskern. De te berekenen kosten komen neer op 50.000,-. Voor het bereiken van de bergbezinkingsinstalla- tie zou over de watergang langs de Bosweg een brug moeten worden aangelegd. De heer J. van Oosterom (CDA) gaf te ken nen, dat er best een brug over het in het landschap passende omgeving mag worden aangelegd, hetgee;f.i de heer G. Moerkerk (RPF) de opmerking ontlokte, dat door het CDA geld voor fietspadenplannen als het ware over de balk werd gegooid, zoals het fietspad in en nabij de duinen aan de noord zijde van Ouddorp. Spreker kan hiermee dan ook niet instemmen. Bovendien had spreker geconstateerd, dat de lengte van het voetpad niet 1.700 maar 1.600 meter bedroeg. Ook hierin was sprake van een bezuiniging. Aanschaf verwarmingsunit zwembad 'Stellegors' te Stellendam In allerhaast werd besloten de verwarmings unit voor het zwembad 'Stellegors' te Stel lendam te vervangen. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uvj wonhg Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 Vrijdag 5 maart 1999 om 10.00 uur opent directeur Broeders van Rijks waterstaat Zeeland in het Stedelijk Museum Vlissingen aan het Bellamy- park te Vlissingen een permanente expositie over de wrakopruiming in de Westerschelde met de naam 'Schatten uit de Schelde'. Tevens presenteert de Zeeuws cineast Rob van Hoek de nieuwe videodocumentaire, die hij in opdracht van Rijkswaterstaat Zeeland over de wrakopruiming gemaakt heeft. Met de expositie en de videodocumentaire komt Rijkswaterstaat tegemoet aan de grote belangstelling voor de wrakopruiming. Bij deze operatie, die in augustus 1998 gestart is als onderdeel van de verdieping van de Wes terschelde, moeten in zes jaar tijd ongeveer 60 wrakken en andere obstakels uit de rivier verwijderd worden. Op de expositie zijn scheepsonderdelen en persoonlijke bezittingen te zien, die afkom stig zijn uit reeds opgeruimde wrakken. Foto's, tekstpanelen (waarvoor wrakmate- rialen gebruikt zijn) en krantenartikelen geven de bezoeker inzicht in het hoe en waarom van de wrakopruiming. Bezoekers van de tentoonstelling kunnen ook de nieuwe documentaire bekijken die Rob van Hoek voor Rijkswaterstaat maakte over de wrakopruiming. Gefilmd zijn onder meer werkzaamheden als de positiebepaling van de wrakken, de veiligheidsmaatregelen op de rivier, het eigenlijke opruimen en het afvoeren van de wrakresten. Gratis toegang Bestuur en directie van het museum hebben direct positief gereageerd op het verzoek van Rijkswaterstaat om medewerking. De expo sitie past erg goed bij het maritieme karakter van het museum. Daarom is besloten om zowel expositie als museum vanaf 6 maart gratis open te stellen voor het publiek. Inmiddels is een groep vrijwilligers opge leid om ook groepen rond te leiden. De ope ningstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur. In een feestelijke bijeenkomst werd zaterdagavond, na een renovatie van een half jaar, het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente van Middel- harnis opnieuw in gebruik genomen. De dankbaarheid hierover kwam tot uit drukking in een op elkaar aansluitend pro gramma, waarbij behalve een viertal spre kers ook het Hervormde koor "Jeduthun" met enkele passende liederen optrad. Nooit zou er in zo'n korte tijd zoveel aan herstelwerkzaamheden en verfraaiingen hebben kunnen plaatsvinden, als niet een aanzienlijk aantal vrijwilligers dag in dag uit, en zelfs 's avonds belangeloos had mee gewerkt. Ook bevriende bedrijven stelden gratis machines, gereedschappen en opslag ruimte ter beschikking. Daarmee werden duizenden guldens uitgespaard, die voor andere doelen konden worden besteed. De president-kerkvoogd, de heer Van de Ketterij, opende de bijeenkomst met Schriftlezing en gebed. Hierna sprak hij een hartelijk woord van welkom. Hij noemde de medewerking van de vrijwilligers hartver warmend. Vervolgens stond hij stil bij Psalm 84, een reislied: Hoe liefelijk zijn Uw woningen, o Heere der heirscharen! Hoe komt hier het verlangen van de dichter naar het huis van God (de tempel) duidelijk in tot uitdrukking. Immers, daar wordt de gemeenschap met God ervaren. Een samen leving zonder een huis van God is dan ook een wereld zonder thuis. De dienst des Hee- ren is een liefdedienst. Spreker riep de aan wezigen op de samenkomsten getrouw te bezoeken. Welgelukzalig is de mens, die op de Heere vertrouwt! Daarna zong het koor ondermeer Psalm 84. De heer L. Verolme sprak namens de com missie van drie, een commissie bestaande uit een vertegenwoordiger van de restaura tiecommissie, de kerkvoogdij en de notabe len. Deze commissie was belast met het maken van een plan begroting en nadat dit was goedgekeurd met de uitvoering ervan. De aanvankelijke bedoeling was de aanleg van een vloerverwarming en het opknappen van zo'n 200 zitplaatsen in het koor van de kerk. De vrijwilligers begonnen met het verwijde ren van de houten vloer, waaruit zo'n 15.000 draadnagels tevoorschijn kwamen. Het hout bracht f. 4300.op. De eerste meevaller! Meer dan 125 m3 puin en grond werd afgevoerd. Toen kwam vanuit de gemeente de wens naar voren om nu, nu de kerk leeg was, ook de overige banken maar te laten onriakken en opnieuw te laten beitsen. Ook dat ging door. Vervolgens werd besloten om ook de preek stoel en het orgel te verfraaien. Tenslotte werden nog de oude klapstoelen in het cen trum van de kerk door nieuwe vervangen. De heer Verolme sprak er zijn verwonde ring over uit dat een samenwerking, zoals hij die in deze maanden had ondervonden, in deze tijd nog mogelijk was. Velen gaven blijk de kerk nog een warm hart toe te dra gen. Daarna gaf hij zijn opdracht, de sleutels en een vrijwel lege portemonnee aan de presi dent-kerkvoogd terug en sprak daarbij de wens uit, dat de verkondiging van hét Woord nog tot in lengte van jaren in dit kerkgebouw zou mogen plaatsvinden. Vervolgens speelde de organist en zong het koor het 'Dankt, dankt nu allen God!' Daarna kreeg de voorzitter van de restaura tiecommissie de heer C.J. Hameeteman het woord. Hij vertelde hoe in 1992 in een bovenka- mertje van de Hoeksteen het plan tot de aanschaf van kronen in de kerk werd gebo ren. Kort daarop werd de restauratiecom missie ingesteld. Ze begon met f. 1000. een bedrag dat was overgeschoten uit de verkoop van de oude kronen, die volgens de toenmalige architect niet pasten in het inte rieur van de kerk. Er werden jaarmarkten gehouden, ansichtkaarten, kinderspelen, lepeltjes, oliebollen, krentenbollen en sinaasappels verkocht, fietstochten en zang avonden georganiseerd, auto's gewassen en kerstkaarten bezorgd. Nadat de kronen waren aangekocht en het oude doopvont op z'n plaats terug was, werden de oude geres taureerde psalmborden opgehangen. Ver volgens kregen de doopkamer en de consis torie een opknapbeurt, werden de binnen muren gewit en de gordijnen (dank zij de vrouwenvereniging) vernieuwd. En zo is nu, in nauwe samenwerking met de kerk voogdij, het door de heer Verolme genoem de werk voltooid. De restauratiecommissie kijkt nu tegen een tekort aan. Om dit te kunnen dekken zal nog vanavond met een tegelaktie worden begonnen. Tenslotte bracht hij nog een paar wensen voor de toekomst naar voren. De heer Hameeteman legde tijdens het zin gen van 'O God, die droeg ons voorge slacht...' de fraai gerestaureerde kanselbij bel weer op de preekstoel. Tot slot mediteerde Ds. Voets nog over Deuteronomium 33:27a: De eeuwige God zij u een woning. Hij wees op Hem, die geen woning had. Hij verliet de hemel en moest zeggen: De vos sen hebben holen en de vogelen des hemels nesten, maar de Zoon des Mensen heeft niet waar Hij het hoofd nederlegge. Hij werd zelfs uit Zijn geboorteplaats Nazareth ver stoten. Het heeft Hem wat gekost om Zijn gemeen te een woning te bereiden. Hoe belangrijk is een onderdak. Een huis biedt geborgenheid. De eeuwige God zij u een woning. Mozes zei dat, toen het volk van Israël al jarenlang in de woestijn rondzwierf. Hij zei niet: Kanaan zij U een woning, want dat was maar een tijdelijk tehuis. Dat huis moet eens weer worden verlaten. Maar wie een huis bij God heeft, komt eeuwig thuis. De Vader wacht op verloren zonen en dochters. Daar is een thuis voor vermoeiden en belasten. De weg daarheen wordt u hier gewezen. De deur staat voor iedereen open. De Voets sloot deze druk bezochte avond met dankgebed, waarna nog staande werd gezon gen Psalm 138: 'k Zal met mijn ganse hart Uw eer vermelden. Heer', U dank bewijzen! GOEDEREEDE - Afgelopen vrijdagavond 26 februari zijn vijf leden van de Koninklijke Fanfare 'Apollo' te Goe dereede gehuldigd in verenigingsgebouw 'Oostdam' aldaar. Jolien Arensman, Marianne Troost-Bruggeman, Linette Hakvoort-Bruggeman, Theo Bruggeman en Jan Menheer kregen elk een onderscheiding en een oorkonde vanwege hun staat van dienst bij de vereniging. Jolien Arensman (geb. 1976) blaast bugel en is al 15 jaar lid bij 'Apollo'. Marianne Troost-Bruggeman (geb. 1971) en Linette Hak voort-Bruggeman (geb. 1973) zijn zussen, en allebei zijn ze 12i^ jaar aan 'Apollo' verbonden. Marianne blaast bugel en is lid van het jeugdorkest, Linette blaast alt. De vader van die twee, Theo Bruggeman (geb. 1948) blaast eupho nium en is al 40 jaar lid van de Fanfare te Goedereede. In die jaren is hij zes jaar algemeen bestuurslid geweest, 15 jaar sectretaris en de laatste jaren is hij bibliothecaris. Bovendien heeft hij zijn muzikale gaven doorgegeven aan zijn dochters! Jan Menheer (geb. 1929) is inmiddels 50 jaar blazer bij 'ApoUo', hij speelt op de ventieltrombone. Zes jaar is hij penningmeester geweest en als trouw lid heeft hij zijn plaats zelden leeg gelaten. Op de foto de jubilarissen in 'Oostdam'; Na een reeks avonden met een thema is er op 10 maart a.s. een avond met de gelegen heid om vragen te stellen. Rinus Pieper zal in de Bijbel de antwoorden met ons opzoe ken. Heeft u, heb jij (geloofs)vragen, kom dan ook naar het Dienstencentrum, Doetin chemsestraat 27 in Middelharnis. We beginnen met koffie! Christengemeente 'Vrienden van de Bijbel' Info: fam. de Gans, tel. (0187) 484362. Via diverse publicaties is aan iedereen mee gedeeld dat de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij dit jaar haar 175-jarig bestaan viert. In dit jubileumjaar vinden er diverse activiteiten plaats om het noodzake lijke werk van de redders op het water nog meer onder de aandacht te brengen. Daar voor attenderen wij ook graag op het feit dat er op Goeree-Overflakkee twee reddingwin kels zijn. Daar zijn alle promotie-artikelen, die de KNRM heeft, te koop of te bestellen. Het assortiment bestaat uit diverse boeken, gebruiksartikelen met opdruk KNRM, wim pels en insignes en nog veel meer. De beide reddingwinkels sturen u graag een volledige catalogus toe. Alle donateurs hebben die trouwens thuisgestuurd gekregen. U kunt die winkels op ons eiland vinden in Herkingen, de familie M. Gibbon, Peuterdijk 19, tele foon 669824 en in Ouddorp, de VVV, Bos weg 2, telefoon 681789. DEN BOMMEL Door de gemeente van de Ned. Herv. Kerk is een beroep uitgebracht op kandidaat M. C. Batenburg te Sliedrecht. De heer Baten burg is deze week beroepbaar gesteld. Na het vertrek van ds. A. Vos, die wegens emeritaat op zondag 28 juni vorig jaar afscheid nam, is dit het eerste beroep dat door de gemeente is uitgebracht. OUDE TONGE Zondagavond omstreeks 22.00 uur werd er door een man in een tuin van een woning aan de Neptunuslaan ten overstaan van de bewoner schennis gepleegd. Na zijn daad kon de man vluchten. Omdat er een gedeel te van het kenteken van de auto waarin hij wegreed bekend was, werd door de politie in de omgeving een onderzoek ingesteld. Op de Dorpsweg in Sommelsdijk werd ver volgens een 41-jarige man uit Nieuwe Tonge aangehouden. De man is ingesloten. Kopak Supermarkt te Ouddorp wordt uitge breid! Er komt een stuk vloeroppervlak bij. Hiermee wordt het mogelijk om de consu ment nog beter van dienst te kunnen zijn. Zo zal het broodassortiment heel wat groter worden. Ook komt er een ruimere vleeswa- renafdeling en een veelzijdiger keuze aan zuivelproducten. Vanwege de uitbreiding zal Kopak Super markt korte tijd gesloten zijn, en wel van zaterdagmiddag 6 maart (vanaf 13.00 uur) tot en met woensdag 10 maart. Op donder dag 11 maart zijn we weer vanaf 8.00 uur geopend. Uiteraard zal deze dag op feestelij ke wijze in het teken staan van de uitbrei ding. De formule van Kopak Supermarkt blijft verder hetzelfde: een gezellige buurtwinkel voor uw dagelijkse boodschappen, waar goede service en klantvriendelijkheid hoog in het vaandel staan. De Riagg blijft gevestigd op Goeree- Overflakkee. Nu nog in Dirksland. Op welke lokatie de bewoners van het eiland in de toekomst terecht kunnen voor hulp, is echter nog niet bekend. Sinds 1982 is het voor bewoners van Goeree- Overflakkee mogelijk Riagg-hulp te krijgen op het eiland zelf. De Riagg vestigde zich eerst in Sommelsdijk. Vanaf 1989 'bewoont' de instelling het pand aan de Akelei 2 te Dirksland. In de loop der jaren is het Riagg-aanbod op het eiland veranderd. Men kan er nog steeds terecht voor (basis)hulp voor psychische pro blemen en voor advies en informatie over geestelijke gezondheid. Echter heel specia listische behandelingen zijn alleen nog mogelijk op andere vestigingen van de Riagg. Het gevolg is dat het pand in Dirksland te groot is geworden. De Riagg is op zoek naar een instelling die komt 'inwonen'. Lukt dit niet, dan verkoopt men het pand en gaat op zoek naar een kleinere behuizing. Per 1 januari j.l. is Riagg ZHE gefuseerd met Riagg Rotterdam Zuid. De nieuwe instelling heet: Riagg Rijnmond Zuid. Ook de vesti ging op Goeree valt onder deze nieuwe Riagg. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Vijf jubilarissen bij Kon. Fanfare 'ApoUo' VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - arooio - REPOBTAOe - FOTOORWIE fgflH PHBI BBÜ ^^^^S^B 1=3 m m 1=3 1=3 cri 1 Ii i=3 I OUDDOKP- Weastnuil 35 - TtMooo HHST) Samz I Fa 663734 jMBBIbL RENCSSE-Pnntsllop-H<iiiai>omm-TtM>onei111l4S24D0 ^Kt^^^V

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1