Renovatie Ned. Herv. Kerk Middelharnis voltooid Juf Boender getrouwd! Ingebruikneming op 27februari 1999 Samen Verder ^s^ A-G wonen, werken en leren in Israël! JIJêMINNAARD VASTGOED Winnaar logowedstrijd Oranjevereniging Concert kamerorkest in 'De Samaritaan' WEGAFSLUITING chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Jubilerende coöperatie Cosun steunt opnieuw goede doelen Inschrijven nieuwe leerlingen Bosseschool Middelharnis Uitreiking gemeentepenning SGP-kiesvereniging 'God, Nederland en Oranje' hield jaarvergadering Voorlichtingsavond zwangeren in Van Weel- Bethesda ziekenhuis Dinsdag 23 februari 1999 71e jaargang nr. 6782 Nes Ammim: Nes Ammim is een internationaal, christe lijk dorp in het noorden van Israël. De be woners zijn veelal jonge mensen, afkomstig uit verschillende kerken die met elkaar een oecumenische geloofsgemeenschap vor men. Door er te wonen, te werken en te leren, zetten de Nes Ammimmers zich in voor een levende ontmoeting met de bewo ners van het land in de complexe realiteit van Israël; om te komen van vooroordeel tot begrip en respect. Voor wie dit aan spreekt: Nes Ammim is op zoek naar enthousiaste mensen, die in dit bijzondere project hun handen uit de mouwen willen steken! Nes Ammim voorziet voor een belangrijk deel in haar eigen onderhoud door het kwe ken van rozen, avocado's en door het exploiteren van een 3-sterren hotel en een jeugdherberg. Er is eenvoudige woonruimte beschikbaar voor jongeren en er zijn zelfstandige woningen voor gezinnen. Veel bewoners verblijven een jaar in Nes Ammim, bijvoor beeld na het afronden van een studie. Ande ren, met name vakmensen, wonen er langer en dragen zorg voor de continuïteit van het dorpsleven en de bedrijven. Aan vakmen sen bieden wij professionele arbeidsplaat sen met de mogelijkheid om in een leiding gevende positie te worden aangesteld. Momenteel wonen er ongeveer 100 men sen, met name Nederlanders, Duitsers en Zwitsers. De voertaal is Engels. Door het studieprogramma krijgt iedereen de gelegenheid kennis te maken met het jodendom, de islam, politieke, sociale en culturele aspecten van de samenleving, christologie en vele andere thema's die ont leend zijn aan de werkelijkheid van alledag. Er worden excursies georganiseerd en le zingen gehouden, waarbij de Nes Ammim mers daadwerkelijk het gesprek kunnen aangaan met joodse, islamitische en christe lijke sprekers. Voor al deze activiteiten hebben we drin gend mensen nodig. Enthousiastelingen met een oecumenisch-kerkelijke betrokken heid en interesse in het jodendom, flexibili teit en zelfstandigheid. Basisvoorzieningen worden vergoed. Voor jonge gezinnen, mits vakkrachten, zijn er ook mogelijkheden. Wie zijn er nodig? Jongeren voor het Werk- en Informatie jaar (vanaf juli 1999). Algemene werkers die geschoold willen worden in een van de Nes Ammim- bedrijven (min. 2 jaar). Grote inzet en verantwoordelijkheidsgevoel zijn belangrijker dan vakmatige achtergrond. Vakmensen voor de volgende richting (MTS/HTS-werktuigbouwkunde, elek trotechniek, autotechniek); tuinbouw (opl. MtuS/AHS); landbouw, horeca, boekhouding (MBO/HBO); Verpleging en basisonderwijs. Rotterdam-Rijnmond Basiseenheid Goeree-Overflakkee Aanrijding OOSTFLAKKEE - Zondagavond om streeks 22.45 uur vond een aanrijding plaats. Een 52-jarige vrouw uit Prinsenbeek was met haar voertuig op de Achthuizense- dijk tegen een stenen muurtje aangereden. De vrouw bleek onder invloed van alcohol te verkeren (755 |jg/l). Haar rijbewijs is ingevorderd. ■■lilMMMHI Twee cheques van vijfentwintighon derd gulden. Deze cadeaus kregen de Stichting tot behoud der molens op Goeree-Overflakkee te Middelharnis en de PR Commissie Landbouw Goe ree-Overflakkee te Oude Tonge aan geboden door de jubilerende coöpe ratie Cosun. De cheques werden maandagavond 15 fe bruari aan vertegenwoordigers van beide organisaties aangeboden door het bestuur van de kring Goeree-Overflakkee. De mo- lenstichting zet zich in voor behoud, onder houd en beheer van molens en de PR Com missie maakt het mogelijk dat mensen van buiten de sectG.' met de landbouw kunnen kennismaken. Vrijdag 12 maart a.s. houdt de Bosseschool in Middelharnis haar inschrijfdag voor nieuwe leerlingen, 's morgens van half.tien tot kwart voor twaalf en 's middags van half twee tot half vier. U vindt de Bos seschool aan de Sportlaan 1 te Middelhar nis. Tel.: (0187) 484881. Wie interesse heeft voor het werk van Nes Ammim wordt verzocht contact op te nemen met: Nes Ammim Nederland, Hellestraat 37a, 3811 LK Amersfoort, tel. (033) 4613959. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop oï verkoop var) uw woning bp dinsdag 23 februari zal burgemeester A. J. C. van Pelt een bronzen gemeentepenning uitreiken aan mevrouw N. de Waal-van Kou- teren vanwege haar verdienten voor de EHBO-vereniging Achthuizen. Mevrouw De Waal is reeds 26 jaar actief lid van de EHBO-vereniging Achthuizen. Zij is van 1985 tot 1994 voorzitter geweest. Met het voorzitterschap is zij gestopt toen ze het te druk kreeg als jeugdbegeleider bij voetbal vereniging FIOS. Ondanks haar inzet voor FIOS is zij door de jaren heen een trouw en actief lid van de EHBO-vereniging Achthuizen gebleven, waarop altijd een beroep kan worden gedaan. In januari schreef de Oranjevereniging Middelharnis/Sommelsdijk een ontwerp wedstrijd uit, met de bedoeling voor deze jonge vereniging een logo te bedenken. Er kwamen hele leuke en originele ideeën binnen. Het bestuur heeft gekozen voor het logo gemaakt door Leontien van Lenten uit Sommelsdijk. Zij had een leuk en eenvou dig logo bedacht, met daarachter een 'ver haal'. De kenmerkende lijn in haar logo geeft de Langeweg tussen Middelharnis en Sommelsdijk aan, met daarop een midden stip die de ontmoetingsplaats weergeeft voor een samenwerking tussen deze twee plaatsen. Leontien kreeg uit handen van drie bestuursleden een taart aangeboden met daarop haar eigen ontworpen logo. Het bestuur van de Oranjevereniging Mid delharnis/Sommelsdijk bedankt alle inzen ders voor hun inbreng. Leden, sponsors en vrijwilligers zijn ook nog steeds van harte welkom; aanmeldings formulieren liggen klaar bij diverse winke liers in Middelharnis en Sommelsdijk, her kenbaar aan de oranje-poster aan de deur. Ook kan er contact opgenomen worden met het secretariaat, tel. (0187) 48 62 67. Na vele maanden van drukke werk zaamheden is de renovatie van het interieur van de Ncd. Herv. Kerk te Middelharnis en de vernieuwing van de verwarming voltooid. Veel werk is er verzet - vooral ook door talloze vrij - willig(st)ers - en veel is er in het kerk gebouw verfraaid. Als bekroning op die werkzaamheden kan het godshuis nu weer ingebruik worden genomen. Dat zal zijn op D.V. 27 februari 1999. De aanzet tot de renovatie werd eigenlijk gegeven door het besluit om de verwarming in het kerkgebouw te verbeteren en de ban ken in het achterste gedeelte van de kerk (het koor) op te knappen. Die waren erg verscho ten en er zaten allerlei lelijke plekken in het hout. Toen dat besluit eenmaal genomen was, kwamen verdergaande gedachten naar boven: de soberheid van het gehele kerkinte rieur was dusdanig dat enige verfraaiing wel gepast zou zijn. Op verzoek van de gemeen teleden werd dan ook een restauratiecom missie opgericht die aan het werk ging om te helpen de financiële kant van de restauratie plannen voor elkaar te krijgen. Diverse acties werden georganiseerd om geld bijeen te brengen en vele vrijwillig(st)ers, zowel van binnen als van buiten de kerkelijke gemeen te, zetten eendrachtig de schouders onder de vele werkzaamheden. Daardoor konden veel kosten worden bespaard, en het mag gerust worden gezegd: zonder die vrijwilligers was de renovatie van het kerkgebouw wellicht geen haalbare kaart geweest! Ook de vele acties en giften leverden een belangrijke bij drage aan de verwezenlijking van de plan nen: in totaal werd 250.000 bijeenge bracht! Dit wil overigens niet zeggen dat er nu geen geld meer in het laatje hoeft te komen, want de financiële verplichtingen gaan natuurlijk wel door. Nu de kerkrestauratie voltooid is mag het resultaat gezien worden: keurige banken, een verfraaide kansel, een natuurstenen vloer, witgesausde muren, kroonlampen, een bete re akoestiek, een opgeknapte consistorie en doopkamer. Dit alles zal ingebruik worden genomen op D.V. zaterdag 27 februari. Op deze avond zullen ds. Voets en enkele ande ren het woord voeren, terwijl de avond muzi kaal zal worden omlijst door de Hervormde Zangvereniging 'Jeduthun'. Voor deze avond zijn reeds veel uitnodigin gen verzonden. Bij het versturen van uitno digingen zijn er echter altijd mensen die wél een uitnodiging zouden moeten krijgen, maar die er toch geen ontvingen. Met nadruk wil de Kerkvoogdij erop wijzen dat die per sonen beslist niet minder welkom zijn! De laatste hand wordt gelegd aan de kansel Iedereen wordt van harte uitgenodigd om de ingebruikneming van het godshuis bij te wonen. Aanvang 19.30 uur. Voor de vele vrijwill avond worden belegd, nader bericht. igers zal Hierover een aparte volgt nog L Vrijdag 19 februari jl. was het groot feest. Niet alleen voor juf Boender, maar ook voor de kinderen van groep 7b/8a van de Prins Mauritsschool in Dirksland: juf Boender ging trouwen. Ze kwam het gemeentehuis bin nen via een schitterende ereboog. Daarmee werd het wat trieste weer ruimschoots gecompenseerd! De ere boog, van natuurlijk groen en schitterende anjers, gaf geur en kleur aan het feestelijke gebeuren. De Stadse Corlieneke Boender trouwde met Jouke de Groot. Samen vestigen zij zich in Waddinxveen. Daar was 's avonds ook de trouwdienst. Kinderen en team van de Prins Mauritsschool wensten ze daar zingend toe: 'De Heer' zegene u'. Het was een lange feestelijke dag. Om 10.30 uur vertrokken de kinderen van school, richting gemeentehuis Middelharnis. Daarna was er een kinderreceptie in 'Onder de Wiek' te Dirksland. Pas 's avonds laat, na de kerkdienst in Waddinxveen, waren de kinderen thuis. Donderdag 18 februari j.l. hield de SGP-kies vereniging 'God, Nederland en Oranje' haar jaarvergadering in het Hervormd vereni gingsgebouw 'Eben- Haezer' te Ouddorp. De voorzitter, de heer Joh. Moerkerk, hield zijn openingstoespraak naar aanleiding van Johannes 14 en jle brief van Judas. Na de gebruikelijke agendapunten vond de bestuursverkiezing plaats. De aftredende bestuursleden C. B. Moyses en A. Voogd werden herkozen. In de vacature van de heer T. Both werd gekozen de heer S. J. J. Groot- enboer. De nieuwe statuten, in een eerdere vergadering besproken, werden met algeme ne stemmen aanvaard. Er werden afgevaar digden benoemd om de Partijdag in Utrecht te bezoeken op zaterdag 27 februari a.s. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. van Estrik naar aanleiding van Psalm 75. Deze psalm roept ons op om God te loven. God is Rechter. Hij eist dat ieder het recht van God hoog houdt: in het gezin, als over heid en ook als kerk. God is Rechter, deez' vernedert Hij en dien verhoogt Hij. In Zijn hand is een beker vol mengeling. De goddelozen zullen zijn droe sem uitzuigende drinken, de rechtvaardigen zullen worden verhoogd. De Heere Jezus ziet in de hof van Gethsémané de bodem van de drinkbeker in het gezicht komen. Hij gaat voor goddelozen het kruis op. Het komt er voor u en voor mij op aan, of we de Heere Jezus hebben ontmoet in ons leven. Het oor deel van God gaat over D'66-leden, over PvdA-leden, maar ook over SGP-leden. Is de beker van Gods toorn al van uw hand in Christus hand overgegaan? In de verhoging van de rechtvaardigen heeft God Zelf de hand. Dan zullen we straks Samen God Prij zen. Indien we niet hebben geluisterd, zullen we straks eeuwig zijn gekluisterd. De SGP is de partij van het oranje affiche, maar ook van het rood door de genade van het bloed. Op woensdag 3 maart 1999 zal het kamer orkest 'Drieklank' onder leiding van Gerard van Son een concert verzorgen in het ver pleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk. Een mooi programma zal de luisteraars geboden worden, met werken van onder andere Haydn en Mozart. Daarnaast zullen enkele bekende medleys ten gehore gebracht worden. Met een volksdans zal begonnen en afgesloten worden. Kortom, een goed programma en het belooft zeker een mooie avond te worden. De deuren van de recreatiezaal in het ver pleeghuis 'De Samaritaan' staan vanaf 19.00 uur open; het concert begint om 19.30 uur. Een ieder is welkom, ook als u geen fami lielid of bekende hebt wonen in 'De Sama ritaan'. De toegang is gratis. DIRKSLAND - Dit jaar zuilen voorlich tingsavonden gegeven worden voor zwange ren. Op deze avonden zal informatie worden gegeven over borstvoeding, klinisch en poli klinisch bevallen en wat er /oal rond een bevalling gebeurt. Tevens zullen er rondlei dingen gegeven worden door de verloska mers. De avonden zullen gegeven worden in de ruwbouw van het Van Weel-Bethesda zie kenhuis, te bereiken via de hoofdingang. De eerstvolgende informatieavond is op woensdagavond 3 maart 1999, aanvang 19.30 uur; einde ca. 21.30 uur. ledere belangstellende is welkom. Voor meer informatie en/of aanmeldingen kunt u terecht op het volgende telefoonnummer: (0187) 607300, toestel 310. Herhalingen van deze avond zullen plaats vinden op 7 april, 19 mei en 30 juni. De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennis aan belang hebbenden. In verband met asfalteringswerkzaamheden en het plaatsen van portaalpoeren zal op rijksweg 15, ter hoogte van km 33.600 tot en met km 31,600 (ter hoogte van de krui sing met de Mer wede weg), de toe- en afrit van de Merwedeweg in de richting van en vanuit de Maasvlakte zijn afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting vindt plaats in het weekeinde van vrijdag 9 april 1999 vanaf 21.00 uur 's avonds tot zondag 11 april 1999 17.00 uur 's middags, zoveel korter als mogelijk en zoveel langer dan noodzakelijk. Het verkeer zal worden omgeleid. De contactpersoon met betrekking tot deze afsluiting is de heer K. Soeteman van de dienstkring Rhoon, Groene Kruisweg 401, 3169 AE Rhoon, tel. (0181) 313288. De patiëntenvereniging 'Samen Verder', voor mensen die een beroerte gehad hebben en hun partners, houdt op zaterdag 27 febru ari a.s. weer een bijeenkomst in de verjaar dagskamer van 'De Samaritaan', aanvang 14.00 uur; einde ca. 16.00 uur. De heer F. Dingier van het provinciaal bestuur en André Wapenaar, fysiotherapeut, zullen aanwezig zijn. Er zal ondermeer gesproken worden over de opvang en begeleiding na thuiskomst uit het ziekenhuis. Hoe is de communicatie tussen de diverse artsen en de huisarts? Verder inventariseren we wat er aan psycho-sociale zorg mogelijk is op de Zuid-Hollandse eilan den voor de getroffenen en ook voor hun partners. Bent u geïnteresseerd en bent u tot op heden niet op de hoogte van het bestaan van deze patiëntenvereniging en wilt u toch graag komen? U bent van harte welkom! Voor aanmelding kunt u bellen de heer P. J. van der Wende, tel. (0187) 484785 of 485529. district De Eilanden Tel (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail- infofa'buijzenl http'''ww\v buijze.nl Doetinchemsestraat 32-34 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SnjOfO REPORTABE - FOTOGRAFIE gggg HQ^ Q^9 1^^^^^^^ i^ iZ3 cj ^3 CU g E3 cn I OUDDORP-Waststraat35-TêMoon f0187) 681612/Fax683734'^Wg^^ RENESSE-Printshop'Hogezooml 72-TeMoon (0111)462400 ^Jjjf,-^]^]^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1