3 MAART Open Dag 'Kanker '99 in de RAI': informatiemarkt en congres Ontstaansgeschiedenis van steden en havenplaatsen in Zeeland tot circa 1300 'SS Kinderen ruim baan, de collecte komt eraan! op 20 februari CD Kinderkoren Het wel en wee van Schaakver. Oostflakkee Voorbereiding evenementenkalender Overflakkee 1999 van 10.00 tot 16.00 uur in het provinciehuis Net zijn rijbewijs? AN\ .-■■L!^C^«lr/a oc OMSuomaN KINOCRSOEKENimUSEUHI UEitrimafi aHGOHAPLUK EEN HUILCNOE Piam Lezing De Motte 16 februari a.s. in De Doele te Sommelsdijk MEU6E 6EESVES BimuNosuERHam Jantje Beton Collecte PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN VERGEET NIET TE STEMMEN! van Lint autoschade Oud papier Middelharnis m. m. V. 'Bid en Zing en 'Davina' agentschap Alle informatie over kanker op één plek KANKERBESTRIJDING Vragen over Kanker '99 in de RAI'? "«v ^''v!!'' ^o "^oo Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzen- i ding compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Graag ontvang ik van u het adres van de Nationale Ombudsman. Antwoord: Onze Nationale Ombudsman, de heer mr. dr. M. Oosting, kunt u bereiken door te schrijven of te bellen naar postbus 29729, 2502 LD Den Haag; tel. (070) 3563563. Bij hem kunt u terecht met klach ten over de rijksoverheid, de politie, de waterschappen, de bestuursorganen van de publiekrechterlijke bedrijfsorganisatie en instanties zoals bijvoorbeeld de Informatie Beheer Groep, de Arbeidsvoorziening, de openbare universiteiten en hogescholen. Ook is hij bevoegd om klachten te behande len over de provincies en een aantal ge meenten. Voorwaarde is dat het voorval waarover geklaagd wordt niet langer dan één jaar geleden is gebeurd. Een klacht i dient u altijd eerst aan de betrokken instan tie voor te leggen. Pas als de klacht niet naar uw tevredenheid is behandeld komt de Nationale Ombudsman in beeld. Ik hoorde dat er behalve in Winsum ook in Rotterdam een kinderboekenmuseum geves tigd is. Weet u het adres? Antwoord: In Winsum in Groningen be vindt zich de Stichting Kinderboek-Cul- tuurbezit. Hier kunt u 60.000 oude jeugd boeken vanaf 1780 vinden. In Rotterdam bevindt zich geen kinderboekenmuseum. Mogelijk heeft u van het aldaar gevestigde Nationaal Schoolmuseum gehoord. Onge twijfeld zullen zij in hun collectie ook wel kinderboeken hebben, het zwaartepunt ligt bij hen natuurlijk op het onderwijs. Het Schoolmuseum bevindt zich op de Niéuwe- markt 1-A, het telefoonnummer is (010) 4045425. Op een mooie zondag in oktober zaten wij in onze tuin en keken uit over het land. Overal was veel spinrag te zien. Waar komt dit spinrag vandaan? Antwoord: Dit spinrag is inderdaad'van spinnen afkomstig. Jonge spinnen die 'uit willen vliegen' om zich zelfstandig te vesti gen, maken zelf een lange draad en in plaats van daarvan een web te weven, blij ven ze er aan hangen en wel zo dat de wind er goed vat op heeft. Door de kracht van de wind worden deze 'herfstdraden' dan met spinnetjes en al de lucht ingeblazen en daar waar ze terechtkomen gaat het jonge spin- netje aan de slag om zijn eigen kostje te vergaren, o.a. door het weven van webben. Omdat de tijd van uitvliegen - beter gezegd uitzweven - van de jonge spinnen in het na jaar valt, noemt men de teruggevonden dra den dan ook herfstdraden. Bij een grote luchtvochtigheid zijn de draden nog beter en fraaier zichtbaar door het vocht op de draden, vooral als de zon er ook nog op schijnt! Weet u hoe, ik mijn vest van angorawol moet behandelen zodat het niet meer pluist? Antwoord: Er zijn verscheidene oorzaken voor het pluizen of pillen van kleding. Vooral wol is erg pluisgevoelig. Of een wollen kledingstuk meer of minder pluist, is ook afhankelijk van de kwaliteit. Is ze goed gesponnen dan is de kans op pluizen minder. Ook de mate van het gebruik is van invloed. Ook door het wassen en door wrij ving kunnen bolletjes ontstaan. Het is aan te bevelen, dergelijke kledingstukken voor zichtig met de hand in een lauw sopje te wassen, met gebruikmaking van een alkali- vrij wolwasmiddel. Laat de trui ook Hiet te lang in het sopje staan. Was wollen kleding iniet in de wasautomaat want het wasgoed wordt teveel tegen elkaar geslagen en geschuurd. In een aantal huishoudelijke zaken kunt u echter een handige wol-ontpil- ler kopen, waarmee u dergelijke bolletjes snel van het oppervlak wegscheert. De bovenop liggende pluizen verdwijnen, zon der dat het kledingstuk ervan te lijden heeft en ze kosten slechts tussen de 5,- en 10,-. Overigens is het verstandig bij aan koop van truien op de kwaliteit te letten. Mijn Lakanturium laat steeds grote drup pels vallen op de tafel. Ik vraag me af wat de oorzaak is, geef ik soms te veel water? Ik geef hem drie keer per jaar een beetje pokon. Antwoord: In de vakliteratuur is niets te vinden over het 'huilen' van uw lakanthu- rium. Wel zijn er gegevens over de ideale verzorging en daaruit zou .kunnen worden opgemaakt dat de plant huilt van honger en of dorst, want uw bemesting lijkt wat aan de schrale kant. U vermeldt geen tempera tuur, maar ook daarmee kan iets aan de hand zijn. Een constante temperatuur is gunstig: minimum 10°, gemiddeld liefst 13°. Verpotten doet u in maart in drie delen turfmolm, een deel gehakt veenmos, ge mengd met wat klei en houtskool. (Er is ook speciale anthuriumgrond te koop). De pot wordt voor een derde met scherven ge vuld. Het groeipunt moet boven de grond blijven. Daar verschijnen de nieuwe wor tels, die direct met veenmos worden afge dekt. De pot wordt in een bakje grind gezet dat vochtig wordt gehouden. Van mei tot augustus eens per veertien dagen mesten. Kamerplanten in de zomer licht schermen; in de winter in de zon houden. In de zomer gieten en sproeien en in de winter tamelijk droog houden. Een hoge luchtvochtigheid werkt gunstig. Gaat het om vermeerdering, dan wordt de plant in maart/april uit de pot gehaald, de vezelachtige wortels worden zodanig gescheurd dat elk stuk een groei punt heeft. Zet die in verse grond (zie hier boven) en houd ze vochtig tot ze vaststaan. Den Briel in de 16e eeuw Dinsdag 16 februari a.s. heeft De Motte de heer P. A. Hen- derikx uit Zeeland uitgenodigd om een voordracht te ver- zogen die boven staande titel draagt. De avond begint om 20.00 uur in de bovenzaal van De Doele, St. Joris Doelstraat 32 te Sommelsdijk. Hieronder volgt een beknopte samenvatting van de lezing die met dia's zal worden opgeluisterd. In de periode van de 11e tot de 13e eeuw neemt in de Nederlanden en omgeving de bevolking sterk toe. Onder andere brengt dit nieuwe ontginningen, een grotere beroeps differentiatie en een toename van nijverheid en handel met zich mee. Ook in Zeeland breidt de bevolking zich in die tijd enorm uit. Evenals elders komen daarbij naast puur agrarische nederzettingen ook plaatsen tot ontwikkeling met een wat ander karakter. Plaatsen met een marktfunctie, met nijver heid, met een haven en een rol in het regio nale en internationale handelsverkeer. Kort om, steden of steden in aanzet. Nederzettingen die zich al vroeg als zoda nig onderscheiden zijn Middelburg en Zie- rikzee. Zij worden echter in de 13e eeuw gevolgd door tal van dan nog kleine haven plaatsen. Men denke aan Brielle, Goedereede, Veere of Vlissingen, waarvan de ontwikkeling soms door lokale ambachtsheren, maar vooral door de graaf van Holland en Zee land wordt gestimuleerd. Mevrouw Dieke Schippers-Vaarzon Morel uit Goedereede (nog even en ze verdwijnt naar Goes) schreef een com mentaartje op de vraag en het antwoord vorige week over de C van Cees. Deze lezer heeft volkomen gelijk. De ouderwetse - en nog steeds correcte - schoolregel luidde: ca-co-cu (ka-ko-ku), cent, cirkel. Wat u echter waarschijnlijk niet wist, is dat de echte Cees (Sees dus) als voornaam de naam Marcelis voluit draagt. In onze familie is die naam al vele geslach ten lang in zwang. De verre voorouders werden, naar mijn grootmoeder mij vertel de, deftig voluit Marcelis genoemd. (Zoals ook Cornells). Pas in deze eeuw kwamen de afkortingen in gebruik. Mijn oom Mar celis uit 1903 werd Cees (Sees) genoemd. Mijn broer uit 1931 heeft ook als roep naam Cees (Sees). Hij corrigeert dat ook onmiddellijk als men hem Kees noemt. ,,Nee, ik heet Marcelis, afgekort Cees (Sees)". Zo heet mijn man Kees, van Cor- nelis, en wij schrijven dat consequent met een K. 't Is eenvoudig een modeverschijnsel, 'tren dy' noemt men dat, die Kees met een C. Onlogisch, we moeten 't er maar mee doen!' Toch wilde ik 't u even laten weten, omdat ik naast Cornells, Marcelis een mooie ouderwetse naam vind, die zeker even genoemd mag worden, daarbij dan de echte Cees (Sees) dus! Met vriendelijke groeten, Dieke Schippers-Vaarzon Morel In diverse meelsoorten verschijnen hele kleine zwartachtige beestjes. Wat zijn dit voor beestjes? Antwoord: Is 't piepklein ongedierte, dat kleiner is dan een speldenknop en slechts opvalt door zijn beweeglijkheid, dan zijn het meestal meelmijten (Tyroglyfus fari- nae), die niet alleen melkproducten, doch ook allerlei andere etenswaren aantasten. Het zijn geen insecten, want ze hebben een spinachtig uiterlijk, zij het met minimale afmetingen, en bezitten acht in plaats van zes pootjes. Zulke mijten kunnen bijvoor beeld aan gedroogde zuidvruchten een kor relig uiterlijk geven. Waarschuw de winke lier, want diverse producten kunnen al bij de groothandel zijn aangetast. De beestjes geven aangevreten levensmiddelen een onaangename geur en smaak. Maar eigen lijk is de naam van 't beestje minder van belang. Er worden ook wel larfjes van bij voorbeeld broodkevers, graanlanders, en soms meelwormen of ander ongedierte in allerlei verpakte levensmiddelen aangetrof fen. Kijk daarom uw voorraden na en doe alles weg waarin u beweging bespeurt. Keuken en provisiekast kunt u met heet sop en daarin een scheutje spiritus schoonma ken. Daarna goed drogen, want vocht trekt weer andere insecten aan. Dit moet u af en toe herhalen, omdat er in de kieren wel eens eitjes achterblijven. Bewaar nieuwe voor raadjes nu in goed afsluitbare glazen potten of metalen bussen, of anders in een kurk- droge kamerkast. Voor mijn ex-vrouw moet ik aan een ge meente een bijdrage betalen omdat zij bij stand van deze gemeente krijgt Het bedrag dat ik moet betalen vind ik onredelijk. Ik wil hierover advies van de Raad van State. Graag krijg ik van u het adres en de manier waarop ik zo 'n advies moet vragen. Antwoord: U moet zeker niet bij de Raad van State zijn omdat zij zich niet met der gelijke kwesties bezighouden. Voor ons is het onmogelijk om u een pasklaar antwoord te geven omdat wij uiteraard niet op de hoogte zijn van alle persoonlijke omstan digheden. Als de bijstandsuitkering van de ex-echtgenote wordt verhaald op de man, dan wordt er een beschikking afgegeven. Op deze beschikking staat vermeld dat u binnen één maand na afgifte van deze be schikking hiertegen in bezwaar kunt ko men. Dit heeft u blijkbaar niet gedaan. Het beste dat u nu doen kunt is dat u een ge sprek aanvraagt bij de Sociale Dienst van de gemeente die bij u verhaalt. De week van 8 t/m 13 maart is de week van de Jantje Beton Collecte, de collecte voor en door de jeugd in Nederland. Het motto voor 1999 is: 'Kinderen ruim baan, de collecte komt eraan!' Ruimte voor kinderen staat centraal bij Jantje Beton. De Jantje Beton Collecte heeft een unie ke formule: 50% van de opbrengst is bestemd voor de collecterende clubs en 50% voor de jeugdprojecten van Jantje Beton. Zo snijdt het mes aan twee kanten en ondersteunt Jantje Beton zowel het plaatselijke als het landelijke jeugdwerk. Het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton streeft naar een eigen plek voor alle kinde ren in de Nederlandse samenleving. Het Fonds ondersteunt en stimuleert projecten waarbij de bevolking en de overheid inten sief met elkaar samenwerken. Vaak zijn dit projecten die aansluiten op al bestaande plaatselijke initiatieven. Maar het kunnen ook projecten zijn op grond van signalen uit de samenleving. Het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton treedt zoveel mogelijk op als belangenbehartiger voor de jeugd. Daar naast bestaat het werk van Jantje Beton uit lobby en voorlichting. Om dit te realiseren, is het Fonds afhankelijk van giften van par ticulieren en bedrijven. In de weken voorafgaand aan de collecte krijgen tientallen vrijwilligers uit het hele land de zilveren Jantje Beton Speld uitge reikt. De speld is een afbeelding van Jantje Beton, naar voorbeeld van het door H.M. Koningin Beatrix gemaakte beeldje van Op zaterdag 20 februari houdt de provincie Zuid-Holland een open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Met de verkiezingen voor Pro vinciale Staten op 3 maart in het vooruit zicht zullen de Zuid-Hollandse afdelingen van de politieke partijen zich op de open dag presenteren. Verder zijn er debatten over actuele onderwerpen en laat de provin cie zien wat voor taken en projecten ze uit voert. De open dag in het provinciehuis aan het Haagse Malieveld is vrij toegankelijk. Activiteiten Tijdens de open dag geven politieke partij en informatie over hun verkiezingspro gramma en kunnen bezoekers kennis maken met de kandidaten. Verder zijn er gedurende de dag vijf debatten over poli tiek actuele onderwerpen waaraan iedereen kan meedoen: 11.00 uur: Regionale omroep: commer cieel of publiek? 12.00 uur: Stad en land: de kwaliteit van het platteland. 13.30 uur: Groei luchtvaart: vluchten kan niet meer. 14.30 uur: Rijden of stilstaan: bereikbaar heid en economie. 15.45 uur: De grenzen en de toekomst van de stad. Speciaal jongerendebat in het grand café: 14.30 uur: Jongeren, onderwijs en jeugd zorg. In en rond de grote hal van het provincie huis krijgen bezoekers informatie over de taken van de provincie, bijvoorbeeld bodemsanering, gladheidsbestrijding en het vangen van muskusratten. Ook actuele pro jecten van de provincie, zoals de aanpak van de HoUandsche IJssel, de Groenblauwe Slinger, het Groene Hart en de A4-corridor komen aan bod. Er zijn optredens van een Creools koor, een Hindci;staans koor en het Residentie Salon Orkest. Hoe is het provinciehuis te bereiken? Het Zuid-Hollandse provinciehuis ligt aan het Malieveld in Den Haag, Zuid-Holland plein 1, op loopafstand van Den Haag CS. Het nieuwe gebouw is te bereiken met de tram (1 of 9) en de bus (18, 67, 88 en 90). Zuid-Holland is ook digitaal bereikbaar via www.pzh.nl. Leen uw auto gerust aan uw zoon uit. Komen beide onbeschadigd terug, dan bent u zijn beste vriend. Indien uw auto toch een deukje oploopt kunt u terecht bij Van Lint Autoschade. Met de modernste apparatuur zetten we uw auto weer op het juiste spoor. Onze spuite- rij heeft een reputatie hoog te houden en we geven 2 jaar Focwa garantie op de uit de kreukels gehaalde autoschade. Sommelsdijk (0187)482292 Zierikzee (0111)414794 Maakt het goed! Morgenochtend, zaterdag, halen wij - de oud-papiercommissie van de Ned. Herv. Gemeente - vanaf half negen het oud papier op. Wilt u het alstublieft gebundeld buiten op de stoep zetten. De opbrengst komt ten goede voor het jeugdwerk van onze kerkelijke gemeente. U mag het ook brengen, onze container staat aan de Molenweg. Alvast bedankt. Jantje Beton. Vrijwilligers die al tien jaar of langer actief zijn rond de organisatie van de Jantje Beton Collecte, komen in aanmer king voor deze officiële onderscheiding. De Jantje Beton Collecte staat open voor alle organisaties uit het vrijwilligersjeugd- werk, die zich inzetten voor een goede op vang en vrijetijdsbesteding van kinderen en jongeren tot 18 jaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton in Utrecht, tele foon (030) 2427265. Afgelopen najaar is de nieuwe CD Kinder koren uitgekomen. Er werkten verschillende koren aan mee waaronder 'Bid en Zing' en 'Davina' uit Nieuwe Tonge. Deze prachtige CD is opgenomen in de Nieuwe Kerk te Zierikzee, er wordt duidelijk en goed ver staanbaar gezongen, de teksten van de lied jes staan op de omslag van de CD, wat altijd leuk is om mee te zingen. Deze CD kost 39,95 en is verkrijgbaar bij: Arna van Oostende, Molendijk 31 te Nieu we Tonge, tel. (0187) 651346 en natuurlijk via de leden van het koor. Misschien een leuk idee voor een verjaardag. De kinderen van bovengenoemde koren von den het heel leuk om mee te zingen voor deze opname. Zou jij het leuk vinden om eens met ons mee te zingen? Er komen al kinderen uit verschillende dorpen naar het jeugdkoor, kom jij ook? Wij nodigen je van harte uit! En wel op: dinsdag van 18.15 tot 19.00 uur voor meisjes vanaf 12 jaar en woensdag van 18.15 tot 19.00 uur voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Na een heftig begin is er nu wel een einde aan de snelle groei gekomen. Vorige week was een van de weinige weken dat zich geen nieuw lid aanmeldde. En dat is dan natuurlijk weer even wennen. Begonnen het seizoen met 8 leden, ondertussen staan er 18 op de lijst. En er kunnen er nog meer bij! Woensdagavond om 20.00 uur in de Grutterswei. Wat gebeurde er de afgelopen week, aller eerst was de opkomst goed, 14 schakers mochten het tegen elkaar op gaan nemen, waarbij de langste partij op naam van Ro nald Sparreboom en Rien Huibrechtse kwam. Pas rond middernacht feliciteerde Rien zijn tegenstander met de overwinning. En dat was voor Sparreboom misschien wel een meevaller te noemen, want de stelling had er anders uitgezien. Maar Sparreboom heeft zich netjes gered en hoewel Rien qua tijd wat voorsprong had won ook hier weer het sportieve element. Een andere fraaie uitslag was de partij Van Strien-Van Gils. Deze heren moesten name lijk de punten delen en ook hier had Van Gils nog maar weinig tijd op de klok toen hij het rémise-aanbod kreeg. Het was eigen lijk niet te weigeren, maar het deed toch een beetje zeer. Van Gils had namelijk nog niets verloren en dan voel je zelfs een half puntje al hard aankomen. Maar toch een leuke partij. Lang niet gezien, maar daar was hij dan toch weer. Korteweg mocht het opnemen tegen het enige vrouwelijke lid Agaath. En hoewel onze dame weer beter uit de ope ning kwam dan de tegenstander mocht het niet baten. Korteweg kon met een vol punt terug naar Ooitgensplaat. Voor de volledigheid alle uitslagen op een rij: Sparreboom - Huibrechtse1 - O Van Strien - Van GilsM - H L. HoUeman - Groenendijk1 - O J. Hennekes - Hartog1 - O Huysmans - v. d. WaalO - 1 WlMIkW^'ü Overflakkee is volop bezig met het verzamelen van informatie voor de jaarlijkse evenementenkalender van Over flakkee. Indien u of uw vereniging activiteiten orga niseert, die voor publiek toegankelijk zijn, willen wij u vriendelijk vragen de be treffende gegevens aan VVV/ANWB Over flakkee door te geven. Denk vooral aan de datum, tijd, korte om schrijving, prijs en uw telefoonnummer voor meer informatie. Wij zorgen dan voor vermelding in de kalender, die gratis vers trekt wordt aan belangstellenden. Ons adres: Kade 9, 3241 CE Middelharnis. Wilt u meer weten? Tel. (0187) 484870. De volgende, tot nu toe bekende, evene menten kunt u vast noteren: 10 april - Museumweekend. 30 april - Geraniummarkt op de Voorstraat van Sommelsdijk van 9.00 tot 16.00 uur. 8 mei - Landelijke Fietsdag, met twee rou tes op Overflakkee. 5 juni - Havendag Middelharnis. 6 t/m 9 juli - Avondfietsvierdaagse. 9, 16, 23, 30 juli en 6 augustus - Diekdagen in Middelharnis. 30 juli - Wielerronde Middelharnis. 20/21 augustus - Omloop van Goeree- Overflakkee. A. Groenendijk - KortewegO - 1 Hagens - Van GenderenO - 1 We hopen uiteraard a.s. woensdag nummer 19 te ontmoeten. BJB Wilt u alles te weten komen over kanker en behandelingen, begeleiding, patiënten verenigingen, preventie, vroege ontdek king, etc.? Dat kan. Vanwege haar 50- jarig bestaan organiseert de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) op vrijdag 26 en zaterdag 27 maart 1999 in de RAI te Amsterdam een grootscheepse informatiemarkt over kanker en een congres. Het is voor het eerst dat in ons land een dergelijk evene ment plaatsvindt. De markt is geopend van 9.30 t/m 17.00 uur en de toegang is gratis. Voor het congres kunt u zich tot 15 maart 1999 aanmelden. [nformatiemarkt Op de informatiemarkt vindt u meer dan [londerd stands die samen het hele terrein van de kankerbestrijding bestrijken. leder- ;en - patiënten, naasten, artsen, maatschap pelijk werkenden, verpleegkundigen, andere hulpverleners, studenten - is welkom. U komt er in korte tijd alles te weten over de kankerbestrijding anno 1999. Lotgenoten Hart van de markt is het 'Lotgenotenplein'. Daar staan de Nederlandse Federatie van Kankerpatiëntenverenigingen en de 21 aan gesloten organisaties. Ook de Nederlandse Kankerbestrijding en ie Integrale Kankercentra kunt u op dat plein vinden. Vanaf het 'Lotgenotenplein' kunt u naar andere pleinen: over preventie ;n vroege ontdekking van kanker, over thuiszorg, recreatie, uiterlijke verzorging voor kankerpatiënten, over werk en verze- NEDERtANDSE KONINGIN WILHELMINA FONDS keringen, psychosociale begeleiding en over alternatieve problemen. Even uitrusten, bijpraten en andere bezoe kers ontmoeten kan in het Lotgenotencafé. Internetplaza KPN-Telecom verzorgt een Internet Plaza, waar bezoekers kunnen ontdekken wat het internet hen te bieden heeft. Kinderopvang is beperkt mogelijk. Het congres: de nieuwste ontwikkelingen Het congres is voor patiënten, hun naasten, artsen en andere hulpverleners. U kunt er luisteren naar de nieuwste ontwikkelingen. Er is alle gelegenheid om met elkaar te dis cussiëren over alles wat te maken heeft met leven met kanker, de voorlichting, de bege leiding, de zelfhulp. Voorlichtingscentrum Nederlandse Kan kerbestrijding, Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Internet: www.kankerbe- strijding.nl. Haal de folder bij huisarts en apotheek of bestel hem via de KWF Hulp- en Informatielijn 0800-0226622 (gratis).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 7