Stelle vrint thuis Respiratoir Syndroom - VIRUS Raad Middelharnis verlangt uitvoering landschapsplan rond bedrijfsloods Concert koperkwintet te Sommelsdijk uit de kerken Schotejil-jeugd neemt met succes deel aan Speedo wedstrijd EIIMIDBI-fiiEUia Damkampioenschap Goeree-Overflakkee 1999 Heren 1 Intermezzo blijft groeien I Eilanden-Nieuws: em krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! RST pracht modellenboek PAGINA 3 JDtosdalJ_|ebmari 1999 Educatief en kleurrijk optreden TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Uitslagen van de 3e ronde gespeeld te Difksland op 3-2 Ideiïitelt en kwaliteit De RST geeft zekerheid Telefoon (0342) 42 23 24 Straks geboortekaartjes nodig? Wat kunnen we hier aan doen? Autoloze zondag Nieuw raadslid MSY AY Flakkee Volkshuisvestingsplan Afgelopen zaterdag organiseerde zwemclub De Stelle de eerste ontmoe ting van de driekamp tussen PCG (Gorinchem), Prinslandia (Dintel- oord) en De Stelle (Stellendam) in het Stellendamse zwemcomplex 't Zui- derdiep. De talrijk opgekomen toe schouwers kregen met name een spannende strijd om de tweede plaats voorgeschoteld. Zowel De Stelle als PCG kregen dit week eind een zwaar programma te verwerken. Beide verenigingen hadden in voorafgaande nacht al diverse zwemmers actief in de nacht van Sommerdiek. Dat trok vooral bij de oudere leeftijdsgroepen een forse wissel op het deelnemersaantal. Op sommige num mers kwamen er slechts 2 deelnemers aan de start! Desondanks moest er natuurlijk wel voor elk punt gestreden worden. In de eerste serie trok PCG het maximaal aantal punten (3) naar zich toe. Daar kon Marianne Plas ondanks een prima tijd (ze kwam slechts 0.6 seconde tekort) met haar tweede plaats niets aan doen. Bij de jongens werd het een onderlinge Stelle-strijd, waar bij Coen Bolle verreweg de sterkste was. Na deze opening leek de strijd voor De Stelle .eigenlijk al gestreden, want de eerst volgende 4 programmanummers eindigden allen in een overwinning voor De Stelle. Pas bij de meisjes onder 14 jaar waren zowel PCG als Prinslandia sterker dan De Stelle. Hier moest Helen Phijlipsen beide verenigingen voor laten gaan en genoegen nemen met een derde plaats. Maar even later zetten Johan de Vogel en Corianne 't Mannetje De Stelle weer op het juiste spoor. Tot aan de pauze waren bijna alle eerste plaatsen weer voor De Stelle. William Klepper (bij de jongens onder 16 jaar) ver dedigde de eer van De Stelle prima met een tweede plaats. In het tweede gedeelte van de wedstrijd wist hij zelfs het programma- nummer te winnen! Halverwege de wedstrijd stond De Stelle dan ook een straatlengte voor op PCG en Prinslandia. Die teams waren echter voort durend aan het stuivertje wisselen om de tweede plaats. Het verschil bleef voortdu rend 1 punt, afwisselend in het voordeel en nadeel. Van de resterende 13 nummers na de pauze, werden er 10 door Stelle-leden gewonnen, zodat De Stelle deze wedstrijd ruimschoots won: 1. De Stelle64 punten 2. Prinslandia43 punten 3. PCG42 punten Eerste plaatsen werden door de volgende Stelle-leden behaald: Coen Bolle (2x), Carolina v. d. Nieuwendijk (2x), Daan v. d. Wende, Anne-Lotte Soeteman, Leander van Splunder (2x), Johan de Vogel, Corianne 't Mannetje (2x), Corine Tanis (2x), Kees Akershoek (2x), Don Schavemaker, Lillian Hessel en William Klepper. Een tweede plaats was weggelegd voor: Marianne Plas (2x), Arwout de Jongh, Wendy Kriek, Jeroen van Dam, William Kipper, Mariska (2x), Gert-Jan de Vogel, Karola Hameeteman, Anne-Lotte Soete man, Arjan Witte en Willian Hansen. De derde plaats werd behaald door: Gert- Jan de Vogel, Don Schavemaker, Lillian Hessel, Arjan Witte, Helen Phijlipsen, Wil lian Hansen, Jos 't Mannetje (2x), Arwout de Jongh, Wendy Kriek, Jeroen van Dam en Johan de Vogel. Dit betekende de tweede overwinning' voor De Stelle in één weekend, want ook de nachtmarathon werd zeer succesvol afgeslo ten. Net als vorig jaar mocht het team van De Stelle ook nu weer de wisselbeker in de cate gorie recreanten mee naar huis nemen! Om dat te bereiken hadden ze in deze nacht maar liefst 50 km en 250 meter gezwommen! Op D.V. zaterdag 13 februari, aanvang 20.00 uur, kunt u komen luisteren naar een optreden van het koperkwintet 'Brassabili- ty' in de Exoduskerk, Dorpsweg 97 te Som melsdijk. Het kwintet wordt gevormd door Jacco Groenendijk en Erwin Schippers, trompet; Martine Verhagen, hoorn; Koen Kaptijn, trombone en Daniël Bögemann, bastuba. De entreeprijzen zijn 10,00 voor volwas senen en 7,50 voor scholieren, CJP-hou- ders en 65-plussers. De kinderen van de groepen 8 van de basisscholen zijn - mede vanwege het educatieve karakter van dit evenement - apart uitgenodigd. Voor hen geldt in groepsverband een speciaal tarief van 2,50 per kind (inclusief limonade in de pauze). Het programma bestrijkt de meeste perio den van de muziekgeschiedenis en loopt van de 17e eeuw (Monteverdi) tot de dag van vandaag (Joplin, Handerson). Verder krijgt u tussendoor een zeer instructieve uit leg over de instrumenten die bespeeld wor den. Het geheel ziet er als volgt uit: 1. Toccata uit L'Orfeo, Monteverdi. 2. Ie deel uit danssuite, Susato. 3. Canon, Pachelbel. 4. Ie en 2e deel uit Concerto, Vivaldi. 5. De trompet, uitleg. 6. Exhibition - 4e deel. 7. Driestuiversopera, Weill. 8. Vader Jacob in variaties, Iveson. 9. De hoorn, uitleg. 10. Exhibition - 2e deel. 11. The Entertainer, Joplin. Pauze 12. De trombone, uitleg. 13. Exhibition - 5e deel. 14. Happy Birthday, bewerking Mertens. 15. The Glyardes' Ground, Forsyth. 16. De tuba, uitleg. 17. Exhibition - 3e deel. 18. Hiplips II, Pearson. 19. Dog gone blues, Handerson. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 1. L Mackloet - A. van der Veer1 - 1 2. A. de Mik - B. VisbeenO - 2 3. J. A. Dekker - P. van Brusseluitg. 4. C. van Prooijen - K. TanisO - 2 5. A. P. C. de Mik - C. Tanis2 - O 6. J. Non -P. LeroyO - 2 7. I. Koese - H. H. VerolmeO - 2 8. M. Klink - A. Verolme2 - O 9. A. het Jonk - L. Taaie0-2 10. C. Polder - J. van Koppen2 - O 11. J. Lodder-H. Koese1 - 1 12. H. M. Floresteijn - Joh. Wolfert ...O - 2 13. J. van Hoorn - C. van Welie2 - O 14. M. van 't Geloof-L. Jacobs1 - 1 15. A. Knape-Jac. Wolfert1 - 1 17. M. Goedegebuur - J. Knops1- 1 De musici zijn bijna afgestudeerd aan het Rotterdams Conservatorium en net name Jacco Groenendijk heeft hier op het eiland al zijn sporen verdiend als hafa-docent en als concertgever. De organiserende Stich ting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee' verwacht niet alleen veel belangstelling vanuit de basisscholen en het 'gewone' pu bliek, maar hoopt ook zeker op veel luiste raars vanuit de harmonie/fanfare-orkesten en hun opleidingen. Ook iedereen die over weegt om nog eens een dergelijk instru ment te gaan bespelen moet zeker komen en genieten van dit fraaie concert. Reformatorische Stichting Thuiszorg Raadhuisplein 45 - Postbus 154 3770 AD Barneveid Bij drukkerij GEER. DE WAAL ligt een voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13, SOMMELSDIJK Nieuws NED. HERV. KERK Beroepen te Barendrecht (buitengewone wijkgemeente) M. Aangeenbrug te Barne veid; te Fort Macleod (Alberta, Canada) (Bethel Reformerd Church te Monarch, deel uitmakend van de Reformed Church in America) W. van Vlastuin te Opheusden; te Leeuwarden (Grote of Jacobijnerkerk) dr. A. C. Kooyman te Schoonhoven (Herv. Ad- ventgemeente); te Rijssen (wijk 5) (toez.) M. J. Paul te Dirksland; als predikant voor buitengewone werkzaamheden (pastor Psy chiatrisch centrum 'St. Franciscushof loca tie Zwolle) S. A. de Vries te Raalte, die dit beroep heeft aangenomen; te Wijnjewoude L. P. J. van Bruggen te Elim. Aangenomen naar Kampen (wijkgemeente 3) G. de Fijter te Vriezenveen, die bedankte voor Dirksland; naar Lage Vuursche (part time) G. J. van den Top, kandidaat uit Lun- teren. Bedankt voor Rijssen (wijk 4) (toez.) J. Harteman te Wezep. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Roden Jac. Ophoff te Siegers- woude-Frieschepalen, te Voorthuizen-Bar- neveld (tweede predikantsplaats) Ph. Troost te Driebergen-Rijsenburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam-Noord i.c.m. Pur- merend P. J. van Dam te Emmeloord, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Meerkerk B. L. C. Aar-- noudse, kandidaat uit Barendrecht, die be dankte voor Vlaardingen. - GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Emmeloord J. J. Tanis te Mid delburg-Centrum; te Haamstede H. Paul te Oostkapelle; te Nieuw-Beijerland C. Son- nevelt te Veenendaal, te Nieuwdorp A. Bac te Bodegraven. Bedankt voor 's-Gravenzande en voor Ter- neuzen A. J. Gunst te Benthuizen. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Arnemuiden J. Roos te Op heusden. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Werkendam A. P. van der Meer te Krimpen aan den IJssel. Volgens de verschillende publicaties in de dagbladen is het R.S.-virus weer actief. Wat is het R.S.-virus en hoe kunnen we dit genezen? Kunnen we besmetting ook voorkomen? Het Respiratoir Syndroom virus is in feite een hardnekkig verkoud- heidsvirus. ledere volwassene is er vrij wel zeker mee in aanraking gekomen zonder dat men zich dit bewust is ge weest. Wanneer men er mee besmet is geraakt, zal men zeggen een flinke ver koudheid te hebben opgelopen. Vaak gaat dit gepaard met een flinke hoest en slijm vorming. Voor een gezonde volwas sene een ogenschijnlijk onschuldig ver koudheidje dat vanzelf weer overgaat. Maar o wee, als diezelfde persoon op kraamvisite gaat of in de buurt komt van kleine of pasgeborene! Die zijn bijzonder gevoelig voor het R.S.-virus en hebben nog te weinig kracht en weerstand om zich daar tegen te verzetten. Het virus nestelt zich in het slijmvlies, bij voorkeur van de longen. Vandaar ook de naam 'Res-piratoir'. Van daaruit gaat het virus zijn ziekmakend werk voortzetten. De longblaasjes raken geïrri teerd. Dit betekent dat zij zwellen en kort ademigheid veroorzaken, en daardoor het lichaam van minder zuurstof kunnen voor zien. Bij oudere kinderen merken we deze verschijnselen wel op, maar bij jonge kinde ren vaak niet. Het zal van de alertheid van de moeder afhangen om op te merken dat de baby lusteloos is en minder actief. Ook zal deze niet zo stevig huilen als anders. Wanneer de longblaasjes gezwollen zijn, kunnen de afvalstoffen niet voldoende uit de longen verwijderd worden. Ten eerste, omdat de aan- en afvoergangetjes van afval stoffen als het ware verstopt zijn en ten tweede omdat het patientje door de vermin dering van zuurstof geen kracht heeft om de afvalstoffen naar buiten te hoesten. Dit kan als gevolg hebben dat schadelijke resten blijven zitten en ontstekingsreacties oproe pen. Dit valt te constateren door een verho ging van de lichaamstemperatuur. Het is belangrijk hier tijdig op in te spelen, omdat bij besmetting van R.S.-virus kans bestaat op een longontsteking. Personen die hoesten of verkouden zijn moeten contact met kinderen en baby's ver mijden. Wanneer hoest of verkoudheid heerst in een gezin met broertjes en zusjes, leer deze dan zeer streng de hand voor de mond te houden bij het hoesten en wees 'overdreven' schoon met het wassen van de handen. Laat de hoesters niet over de baby hangen. Bescherm uw baby tegen de rond- spetterende hoestnevel. Verlang van vol wassenen dat ze in de zakdoek niezen of hoesten en ook vaak de handen wassen, zeker bij aanraking van uw baby! Het kan van levensbelang zijn voor uw kind! U kunt proberen de weerstand van uw kindje te verhogen door toediening van Pro polis en eventueel een tinctuur van de Echi nacea Purpurea. Een R.S.-besmetting zal altijd gevolgd moe ten worden door opname in een ziekenhuis en behandeling door een kinderarts. Het zuurstofgehalte in het bloed kan name lijk zo laag worden dat vitale delen blijven de beschadiging kunnen oplopen. Wanneer er ontstekingsreacties zijn, zal overgegaan worden op toediening van antibiotica, vaak in combinatie met luchtwegverwijdende middelen om zodoende te zorgen voor vol doende zuurstof. Ook kan toediening van zuurstof nodig zijn. Wanneer het moment daar is dat u uw baby weer mee naar huis mag nemen, hebben alle familieleden weer de kans uw baby te bekij ken en beknuffelen. Daarmee geeft u hen ook weer volop de kans uw kind opnieuw te besmetten! Wees alstublieft de eerste tijd na de ziekenhuisopname nog zeer stipt in hygië ne en vermijd hoestende en niezende mensen. Door het gebruik van antibiotica gaat de ontstekingsreactie over, maar de natuurlijke weerstand wordt verlaagd! Na de doorstane ziekte is het verstandig uw kind te ondersteunen met een kleine hoe veelheid Propolis tabletten of capsules. Om de weerstand op te bouwen is het een pré, zeker tot ongeveer 8-jarige leeftijd, de kinderen extra kalk. Propolis of bijenpollen toe te dienen. De meeste kinderen blijven na een R.S. besmetting vatbaar op de luchtwe gen en vaak treden later oorproblemen op. 'I)i' Woeste Hoeve' bouwt nog een loods van 3000 m2 erbij. Even dachten we dat de naam 'de Woeste hoeve' voor het agrarisch loonbedrijf D. Ras b.v. aan de Groeneweg te Nieuwe Tonge zou zijn afgeleid van de nogal rommelige indruk die buiten gestald materieel geeft, maar nee, het blijkt sinds jaar en dag de officiële naam. Middelhar nis' gemeenteraad had donderdagavond de kans wat'orde op zaken te stellen. ■Door een lovereenkomst te bekrachtigen die met de fa. Ras is gemaakt. De bouwvergun- jjingjVoof een bedrijfsloods van 3Ö00 m' werd door B W slechts verleend Wanneer die overeenkomst 2óu worden afgesloten, ook G.S. hadden dat verlangd alvorens een verklaring van geen bezwaar werd gegeven. Het bedrijf heeff zich middels de overeen komst verplicht tot het uitvoeren van een landschapsplan en de buitenopslag tot het noodzakelijkste te beperken. Er staan overi gens al twee vergelijkbare loodsen, maar wat wil je. Het bedrijf bezit meer dan dertig tractoren, vijf dorsmachines, 5 suikerbieten- r;Qoiers,,4 aardappelrooiers, 9 hydraulische graafmachines, 2 bulldozers, 2 shovels, 2 draineermachines, houtversnipperaars, ploegen, frezen, eggen, aanhangwagens enzovoort, enzovoort. Ook worden tot stal ling daarvan nog locaties gehuurd in de /Zuidzijde en in Oude Tonge. De raad stemde graag in met de overeen komst die ook door de fa. Ras is geaccep teerd; de hoop dat die zal worden nageleefd Jv^erd uit de raad meermalen 'j'tgesproken: .„{l is hoog tijd dat het epdpaiwat netter uit komt te'zien", zei de heer v. d. Berg, al moest hij toegeven niet echt hoopvol te zijn, „er zijn allicht mazen". „Het doet ons deugd", zo drukte de heer Dil- lingh (CDA) zich uit; „het kan nu een pas send geheel gaan vormen met de fraaie pol der", en daar ziet de heer Dillingh op voor uit. De heer v. d. Kamp stelde zich de omge ving van de fa. Ras al voor als een keurig aangeharkt parkje, wanneer iedereen zich tenminste aan de oyereenkornst houdt, 't is aë vraag 'Koe hard de regels zijn. Ook de heer v. d. KetterijXSGP) houdt van &fde én'nethéid'ert ook van hem de \yens dat de regels worden nageleefd en dat door de gemeente niet behoeft te Worden opgetreden. Vooralsnog tevredenheid bij het College: ,,We zijn blij dat we er eindelijk üft zijn", verzekerde wethouder Vroegindéweij. Er is wat heen en weer gestoeid maar de overeen- kórnst is er dan toch gekomen waarvan fa. Ras duidelijk heeft begrepen dat het metter daad uitgevoerd zal moeten worden. Een brief van het landelijk overleg autovrije zondag (LOAZ) met betrekking tot de door het LOAZ voorgestane herinvoering van de autoloze zondag werd niet zomaar voor kennisgeving aangenomen. ,,We zouden er wat mee moeten doen", vond de heer v. d. Berg (VDB). Autoloze zondagen leken hem goed voor het milieu, voor het gezins- en familieleven, voor het openbaar vervoer en... vond de heer v. d. Berg, op zo'n autoloze zondag zouden de winkels kunnen worden opengesteld. Overdag wat winkelen, wat wandelen en elkaar weer'es ontmoeten, 's avonds weer wat spelletjes doen of naar de kerk, de heer V. d. Berg vond het geen utopie, „er mag best wel'es zo gedroomd worden". ,,Als veel gemeenten het zouden willen dan komt die autoloze zondag er gewoon", stelde de heer v. d. Berg vast. „Iedereen kan die droom voor zichzelf ver wezenlijken", vond de heer v. d. Kamp: „door de auto gewoon te laten staan". Autoloze zondagen zouden ook SGP en RPF welgevallig zijn, alleen zonder het ver tier dat op die dagen wordt gesuggereerd. Het was de eerste raadsvergadering die door de nieuwe burgemeester, mevrouw De Vries-Hommes werd gepresideerd. Ze be gon.die met het moeten afscheid nemen van majirouw M. E. A. (Ria) Zoomers-Zaaijer die haar raadslidmaatschap beëindigt. Ook nu was ze, om gezondheidsredenen, niet aanwezig en dat speet de voorzitter zeer. Weliswaar kon ze niet getuigen van een lange samenwerking, er was slechts de kennisma king geweest, maar ook die had mevrouw De Vries-Hommes 'een goed ge voel' gegeven. De geloofsbrie ven van haar opvolger de heer D. D. H. van Es (27) werden in ord.e bevonden, zo rapporteerde mevrouw Tromp- Dingeman van Es {27), per namens de nieuw raadslid voor de commissie tot y\D nazien daarvan. Het doet haar deugd in de volgende vergadering de heer Van Es, wonend aan de Doetinchemsestraat te Mid delharnis, als jongste raadslid te kunnen begroeten. Afwezig deze avond waren mevrouw Zoomers, mevrouw v. d. Nieuwen- dijk en de heer C. Hameeteman. Een subsidie van 12.262,- werd beschik baar gesteld aan MSV AV Flakkee voor het plegen van groot onderhoud aan het clubgebouw in de Van Pallandtpolder. Dat wordt reeds uitgevoerd omdat langer wach ten niet verantwoord was. De heer Doorn deed wat kritisch over dat snelle begin, vóórdat de raad het krediet had verleend, maar wethouder Tiggelman suste dat met erop te wijzen dat de Vereniging gewoon recht heeft op de gevraagde subsi die en zonder risico kon begonnen toen het haar - om personele redenen - goed uit kwam. Niet subsidiabel bleken de reparatie aan het dak van de bestuurskamer en van de kanti ne en dat vond de heer v. d. Kamp nogal mallotig, alsof die voorzieningen niet essentieel zijn in het bestaan van een sport vereniging. Wethouder Tiggelman echter kon z'n handen in onschuld wassen, het is de raad zelf die de subsidieverordening - al in 1988 - heeft vastgesteld. In de nieuwe versie die dit jaar aan de orde komt zal een en ander anders worden geregeld. Het was met weinig enthousiasme dat de raad het Volkshuisvestingsplan 1998 tot 2005 vaststelde, temeer omdat nog niet dui delijk is hoeveel wooncontingent zal wor den toegewezen. Vooral voor de kleine ker nen zal dat weinig zijn, zo is te vrezen, vier tot vijf woningen per jaar voor Stad en Nieuwe Tonge, zo wordt voorzien en dat acht de raad te weinig om zo'n gemeen schap te laten floreren en de voorzieningen in stand te houden. Dat mag niet de prijs zijn van het ontwikkelen van 'De West plaat' vindt de raad. „Het stemt ons droef', liet de heer Dillingh weten, „voldoende woningbouw is één van de elementen om een kleine kern leefbaar te houden", waarschuwde hij. Het streekplan Zuid Holland Zuid zal er meer duidelijkheid over geven. De ver wachtingen variëren van: „minder dan we zouden willen" tot toch nog een beetje hoop op wat meer. Binnen twee weken tijd speelde het eerste herenteam van Intermezzo tegen de koplo per van .hun-: tweede klassepoule. Vorige week werd DVO 1 verslagen in eigen huis. Door deze uitslag kwam de tegenstander van j.l. zaterdag, Volley/Ass. vd Berg 1, boven aan te staan. Volgens Heren 1-speler Eddy van der Sluijs is dat terecht. Volley speelt volgens hem beter dan DVO. Al met al beloofden deze gegevens vooraf heel wat 'voor de wedstrijd iii Mijnsheren- land tussen de nieuwe koploper en runner-up Intermezzo (zeven wedstrijden was de Flak- keese ploeg al ongeslagen). En het werd een volleybalwedstrijd om van te smullen. Een zeer gelijkopgaande wed strijd zorgde voor spanning en volleybal spektakel op'hoog nivo. Intermezzo experi menteerde met het 1-5 systeem (één spelver- deler en vijf aanvallers) tegen een Volley dat met een brede selectie aantrad en hierdoor goed kon variëren. Desondanks bleef de vyedstrijd in balans. De aanvalsvariatie van onder andere topscorer Mark van der Wey- den zorgde voor leuk attractief volleybal \*aar het publiek voor naar de sporthal komt. Uiteindelijk speelden de ploegen gelijk tegen elkaar met setstanden 15-12, 6-15, 15- 11 en 6-15. Intermezzo blijft ongeslagen. Heren 3 iS ook aan de beterende hand en won in Mijnsherenland tegen het vierde van Vol ley Ass. vd Berg met 0-3. Dames 1 speelde tegen koploopster DVO 1 ennioest in het team uit Oud-Beijerland haar riieerdpre erkennen. Met een aantal ex-divi- siéspeelsters is DVO de gedoodverfde kam pioen van de Ie klasse. Toch hebben de dames van Intermezzo goed tegenstand gebodep en hebben ze zelf goed gevolley bald. Overige uitslagen Alcom Capelle 2 - Jongens B3-1 Ibis 1 --Meisjes B....;.....3-1 Ibis 1 - MixC0-3,, Sliedrecht Sport - Meisjes A37,0 lbis2-. - Dames 2:3-l- lhis,3.,n. u- Heren 23.-0 Zaterdag 6 februari j.l. hebben ca. 15 zwemmertjes van zwemclub de Schotejil uit Middelharnis deelgenomen aan de 3e Speedo jaargangwedstrijd te Rozenburg. Tijdens deze wedstrijd zwommen de Schotejillers, variërend in leeftijd van 9 tot 12 jaar, in totaal 22 persoonlijke records, 1 clubrecord en 18 ereplaatsen bijeen. Rhiana van Kempen en Dion Beukers waren in de jaargangen 1989/1990 beiden goed voor de volle winst op zowel de 50m vlinderslag als de lOOm rugslag. Dion Beu kers werd bij de jongens Ie op de 50m vlin derslag in 0.45.55, terwijl hij ook de lOOm rugslag in een tijd van 1.42.96 won. Rhiana van Kempen was opnieuw onbereikbaar voor de concurrentie. De lOOm rugslag zwom ze in een winnende tijd van 1.39.81, terwijl ze over de 50m vlinderslag een tijd van 0.40.73 nodig had, hetgeen behalve een Ie plaats tevens een clubrecord inhield. In dezelfde leeftijdscategorie zwom William Weeda op de lOOm rugslag naar een 3e plaats in 1.50.03, gevolgd door Martijn van Hoorn, die net op de 4e plaats eindigde in 1.51.02. Op de 50m vlinderslag waren bij deze deelnemers de rollen precies omge keerd. Martijn van Hoorn zwom hier een tijd van 0.53.34, terwijl William Weeda 0.57.33 op de klokken bracht. Ted de Jager en Nadieh de Groot (jaargang 1988) zwommen eveneens goede tijden. Eerst zwommen ze beiden de lOOm rugslag in respectievelijk een tijd van 1.30.04 voor Ted de Jager (2e) en 1.47.44 voor Nadieh de Groot (3e). Later moesten beiden ook nog 200m wisselslag en lOOm vrije slag zwemmen. Ted <le Jager verbeterde zijn tijd op de 200m wisselslag met ca. 13 seconden naar 3.12.86 en werd hiermee 3e. Nadieh de Groot eindigde ook op een 3e plaats (bij de meisjes) en zwom een debuut-tijd van 4.02.51. De lOOm vrije slag bracht beiden opnieuw goede tijden, te weten 1.20.67 (3e) voor Ted de Jager en 1.42.96 (3e) voor Nadieh de Groot. In jaargang 1987 zwommen Leander Jonge- jan, Daan van Kempen, Thijs Tromper en Annemiek Veltman de lOOm schoolslag en de lOOm vlinderslag. Op de lOOm school slag leverde met name Thijs Tromper een prima prestatie met een tijd van 1.35.54, waarmee hij 2e werd. Leander Jongejan werd 3e in 1.38.98. Daan van Kempen kwam op de lOOm vlinderslag goed voor de dag en verbeterde zijn tijd met 11 seconden naar 1.51.36. Leander Jongejan werd op de lOOm vlinderslag 2e in 1.46.91. Annemiek Veltman verbeterde haar tijd op de lOOm schoolslag naar 1.39.32. Bij de zogenaamde instroomprogramma's werd door de Schotejil-jeugd ook goed gezwommen. Bij jaargangen 1989/1990 zwommen Nicolette Meiaard en Esther van de Slik op de 25m vlinderslag resp. 0.27.67 en 0.28.51. Op de 50m rugslag zwom Est her van der Slik een tijd van 0.57.42 en Nicolette Meiaard 1.06.32. Ook bij de jongens ging het goed. Sonny Slui werd 3e op de 50m rugslag in 53.53, terwijl hij ook op de 25m vlinderslag 3e werd in een tijd van 0.27.23. Remco Kievit (jaargang 1988) zwom de 50m rugslag in 0.57.71 en de 50m vrije slag in 0.54.79. Falko Evers (1987) tenslotte zwom de 50m schoolslag in 0.53.61 en de 50m vlinderslag in 1.08.09. ;ra -Ui'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 3