Het Lagerhuis Nerefco schenkt 7.000,- voor nieuwe winkel Zuidwester POLITIE Piet van Dam is met dammen gestopt; 't moest wel in Middelharnis VERKOPING Rien Knops 25 jaar bij IJsclub Dirksland Duivensport Ansichtkaartenbeurs in Heïnkenszand Koffie-ochtend voor ouders van peuters Raynaud-patiënten opgelet! chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandseenzeeuwse eilanden JUêMINNAARD VASTGOED Brood- en soepmaaltijden T^ K- v^ Dinsdag 9 februari 1999 71e jaargang nr. 6778 Dinsdag 23 februari a.s. organiseren de kiesverenigingen van RPF en GPV op Goeree-Overflakltee een uniek La gerhuis-debat in het Diekhuus, Bene den Zandpad 7 te Middelharnis. Deze avond wordt georganiseerd in het kader van de op 3 maart te hou den provinciale statenverkiezingen. Goeree-Overflakkee B.V. $uijze MIDDELHARNIS - Tijdens een bij eenkomst ontmoette de heer Van Pelt, burgemeester van Oostflakkee, de di rectie van Oliemaatschappij Nerefco. In gesprek bleek dat Nerefco weleens giften geeft aan goede doelen. Burge meester Van Pelt dacht onmiddellijk aan Zuidwester, organisatie voor zorg en dienstverlening op de Zuidhol- iandse eilanden. Van het één kwam het ander. Eenzijdige aanrijding Eenzijdig ongeval Gladheidsperikelen Ds. Donner vertelt... Inbraak bij scoutingclub te Middelharnis Kerkdiensten Ger. Gem. Koffie-ochtend voor ouders van zuigelingen Vlooienmarkt Oude-Tonge Cursus Geestelijke Vorming ■"■'■«*K*K««w>AÏv>.-K*i !m^mimuistm^mm^m& ■iiii:i^ii&iii-ii<iii!&fii^^^ Het debat zal over twee onderwerpen wor den gevoerd, te weten Intensieve veehoude rij en Palliatieve zorg. De organisatoren van het debat hebben de Tweede Kamerleden Gert Schutte (GPV) en Dick Stellingwerf (RPF) bereid gevonden aan deze avond hun medewerking te verlenen. Gert Schutte zal als discussieleider optre den, terwijl Dick Stellingwerf het onder werp intensieve veehouderij zal inleiden. Ook mevrouw Koningswoud van Calando zal aanwezig zijn om het onderwerp Pallia tieve zorg nader toe te lichten. Iedereen is van harte welkom om deze avond zijn/haar mening over de genoemde onderwerpen te geven. Gekozen is voor een Lagerhuis-debat, be kend van de televisie, omdat deze vorm van discussiëren heel levendig is en veel ruimte biedt voor het geven van een mening. De heer Stolk, voorzitter van de kiesvereni ging van RPF Middelharnis, verwacht dat de animo voor deze avond erg groot zal zijn. „Niet alleen de sprekers, maar ook de vorm waarin de discussie is gegoten, zal veel mensen aanspreken". Het debat begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open en wordt er koffie geschonken. Het debat wordt in twee delen van een half uur gehouden. Tussen beide onderwerpen is een korte koffiepauze. Het debat is uiterlijk 21.30 uur afgelopen, daar na is er nog ruime gelegenheid om onder het genot van een drankje van gedachten te wisselen met de op deze avond aanwezige sprekers. Voor de koop of verkoop var) uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 MELISSANT Op D.V. zaterdag 13 februari hopen vrou wenvereniging Tabitha' en creaclub 'Ha- dassa' een verkoopdag te houden. U bent van harte welkom voor het kopen van o.a. mooie handwerken, cadeautjes, zelfgemaakte kaarten. Beerenondergoed, slaatjes, patat en nog veel meer. Voor de kinderen is er mogelijkheid om creatief bezig te zijn. Mevrouw Stuurman hoopt bij ons te zijn met lappen stof, verschillende soorten wol, handwerkpakketten, truien, enz. De koffie staat klaar in verenigingsgebouw De Poort, Voorstraat 14, Melissant. U kunt bij ons terecht vanaf 's morgens 10.00 uur tot 's middags 3.00 uur. Graag tot ziens. Tel. (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail: mfo@buijze.iil http ://v?ww.buijze.nl INKOMENS- EN V E R M O G E N S F L A N N 1 N G Op maandag 8 februari 1999 herdacht het bestuur van de IJsclub Dirksland het feit dat de heer M. Knöps op 8 februari 1974 be stuurslid was geworden van de Vereniging. Eerst was de heer Knöps bestuurslid, maar op 18 december 1980 nam hij de voorzit tershamer over van de heer J. van Putten. In zijn toespraak tot de jubilaris memoreer de de secretaris enkele belangrijke gege vens zoals het gaan schaatsen op de kunst ijsbanen te Dordrecht en Den Haag. Ook een hoogtepunt voor de Vereniging was de komst in 1986 van de Landelijke Vereniging van Schoonrijders. Een prachtig spektakel in kleuc.dracht uit.de diverse pro vincies. Het laatste grote evenement o.l.v. de heer Knops was de organisatie van de Ie Zuider- dieptocht op 11 januari 1997. Daarnaast werd de heer Knops ook gepre zen voor het vele werk wat hij voor de IJs club doet. Zoals het onder water zetten van de baan, het inkopen voor de kantine en het regelen van personeel voor achter de bar. Namens de Vereniging kreeg hij een kado- bon en een wijnpakket aangeboden en voor zijn vrouw was er een bloemetje. V.l.n.r. de heer Van Dongen (Nerefco), burgemeester Van Pelt en de heer Beunder (Zuidwester) En zo kwam het dat twee heren van Nerefco vergezeld door burgemeester Van Pelt een bezoek brachten aan Zuidwester. Zij hadden een cheque ter waarde van 3.500,- bij zich. Wim Beunder ontving hen namens Zuidwester en vertelde waar dit geld aan besteed zou worden, nl. een nieuw op te zetten project voor dagbesteding in Middel harnis. In de zorg voor mensen met een verstande lijke handicap ligt de nadruk op integratie in het maatschappelijk leven. Dagbesteding en eventuele werkgelegenheid worden steeds meer los van de directe woonomgeving ge situeerd. In de Schoolstraat in Middelharnis worden voorbereidingen getroffen om een project te openen in de vorm van een win kel waar produkten aangeboden zullen wor den, die deelnemers aan de dagbesteding van Zuidwester regio Goeree-Overflakkee gemaakt hebben. Ook wordt in de winkel een atelier ingericht waar deelnemers decoratieve produkten maken, die dan uiteraard ook te koop zijn. Daarnaast komt er een ruimte waar 2e hands CD's en stripboeken verkocht gaan worden. In de nieuw op te starten winkel komt verder een ruimte waar inwoners van Middelharnis hun thuiswerk produkten en verzamelingen kunnen exposeren en verko pen. Te denken valt aan poppen, siersmeedwerk, postzegelverzamelingen, enz. Uiteraard wordt deze winkel 'bemenst' door deelne mers aan de dagbesteding van Zuidwester. Na deze uitleg trokken de heren van Neref co zich even terug. Enkele ogenblikken later voegden zij zich weer bij het gezel schap met de mededeling dat zij dit project zo sympathiek vonden dat zij ter plekke besloten hadden de gift te verdubbelen tot 7.000,-. Ook nodigden zij deelnemers aan de dagbesteding van Zuidwester uit voor een bedrijfsbezoek aan de Oliemaatschap pij- Zowel het geldbedrag als de uitnodiging zijn uiteraard in dank aanvaard. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STELLEND AM - Zondagavond omstreeks 19.10 uur geraakte een 19-jarige inwoner van Stellendam met zijn personenauto ten gevolge van de gladheid op de Vissersweg in een slip en kwam half in een sloot terecht. Geen persoonlijk letsel. Auto werd getakeld. MELISSANT - Maandagmorgen omstreeks 5.00 uur vond op de provinciale weg N2I5 een eenzijdig ongeval plaats. Een 47-jarige Stellendammer raakte vanwege de gladheid van de weg en botste tegen een lichtmast. Auto werd weggetakeld. Geen persoonlijk letsel. De Eneco verrichtte noodwerkzaam- heden aan de lichtmast. In de ochtendspits van maandagmorgen hebben zich met betrekking tot het verkeer grote problemen voorgedaan. In het district De Eilanden geraakten ringwegen en door gaande wegen tengevolge van de gladheid geheel verstopt. Het verkeer kon slechts met zeer lage snelheid rijden. Zaterdag 20 februari 1999 organiseert de Nederlandse Vereniging Van Prentbrief- kaartenverzamelaars een ansichtkaarten- beurs van 10.00 tot 14.30 uur in sporthal 'De Stenge' in Heinkenszand. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten, van voor 1900 tot 1960, waarvan die van voor 1900 met.de hand ingekleurd werden. Ver der fantasie-kaarten, molens, schepen, film sterren, koninklijk huis, trams en treinen, stations, militaria, luchtvaart, honden en poezenkaarten, kan men bij de standhouders aantreffen. Taxaties: de bezoekers kunnen gratis hun kaarten laten taxeren. De beurs is toegankelijk voor rolstoelgebrui- kers Voor meer info kunt u bellen: (06) 53338148. De Oecumenische Werkgroep Goeree- Overflakkee organiseert weer de jaarlijkse brood- en soepmaaltijden in de veertig- dagen-tijd. Deze zullen plaatsvinden in de Exoduskerk te Sommelsdijk op de volgende data: dins dag 23 februari, 2, 9, 16, 23 en 30 maart van 18.30 tot 19.15 uur. De bestemming van de halve opbrengst gaat dit jaar naar De witte jas in Amsterdam (medische hulp aan onverzekerden in Am sterdam) en de Stichting medische hulp aan onverzekerden te Rotterdam. Als u aan deze maaltijden deel wilt nemen kunt u zich aanmelden op een lijst in de kerk. Deelnemende kerken in de Oecumenische Werkgroep zijn: Exoduskerk, Gereformeer de Kerk, RK kerk en de Remonstrantse Ge meente. over zijn werk: pastor in gevangenissen. Enig idee waaruit zijn werkzaamheden bestaan? Is dat een juist idee? Een thema-avond die u/jij niet mag, maar zeker niet wilt missen! Op 10 februari a.s. in de Geref. Kerk, aan vang 19.45 uur, vanaf 19.30 uur wordt er koffie/thee geschonken. Tussen 30 januari en 4 februari werd inge broken in het scoutingclubhuis 'De Men- heersche Plaat' aan de Edison te Middelhar nis. De dader(s) aten erwtensoep en wilden kennelijk een televisietoestel meenemen. De televisie werd om onduidelijke reden niet meegenomen, doch slechts klaargezet om mee te nemen. De toegang tot het pand werd verschaft door middel van verbreking van een deur. OUDDORP - donderdagavond 19.30 uur ds. J. J. Tanis van Middelburg-Centrum (huwelijksbevestiging). MELISSANT - dinsdagavond 19.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. DIRKSLAND - dinsdagavond 19.30 uur j ds. A. M. den Boer (bijbellezing). Piet van Dam, alleen achter het dambord Bijna vijf-en-zestig is Piet van Dam uit Ouddorp nou en als'ie terugkijkt op de jaren van z'n bestaan kan hij niet zeggen dat het 'm zo voor de wind is gegaan. Recentelijk heeft hij ook nog een morele dreun gekregen. Na wéér een hersenbloeding is Piet van Dam in een rolstoel terechtgekomen en op een kamer in Verzorgingshuis 'De Vlied- berg'. Samen met z'n vrouw krijgt hij binnenkort een tweeper soonskamer en daar zijn ze samen vreselijk blij om, want vrouw Tine kon de verzorging van haar man niet meer alleen aan. Kon ze nou ook maar dammen. Want dat heeft Piet van Dam altijd gedaan, vroeger al, als ventje, tegen Brammetje van Huib Tanis en vanaf 1954 in Verenigings verband in damvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp. Wekelijks had'ie z'n damavond en je hoorde Piet niet klagen, wat 'm ook overkwam, hij kon altijd nog dammen, totdat... Totdat hij kortelings moest vernemen dat een aantal leden van 'Ontspanning' niet meer voornemens zijn Piet in de competitie te blijven betrekken. Een aantal van hen heeft dat wél gedaan door Piet thuis op te zoeken en daar, inplaats van het Verenigingslo kaal een competitiepartij met 'm te spelen, maar 't is over. Het weegt sommigen kennelijk toch te zwaar. Piet heeft zich bedankt en dat heeft 'm veel zeer gedaan. „Ik dacht dat het een vrienden clubje was", zegt'ie wat mistroostig, maar hij heeft het besloten: „doew mien mar schrappe". 't Heeft wel een jaar geduurd dat ze hem thuis afhaalden vanuit z'n aanleunwoning, maar nu hij in 'De Vliedberg' zelf is opgeno men heeft dat z'n consequenties en is ook Piet aan tijden gebon den, maar er zijn zat leden die ook 's middags hadden gekund. Ach nee. Piet koester geen boosheid jegens z'n vroegere clubge noten. Het spijt hem dat het nu allemaal echt over is, terwijl het dammen hem in al z'n misère nog zoveel deugd deed: „ik knapte er echt van op", zegt'ie, maar ach... hij is op een verenigings avond ook een keer achter het dambord in slaap gesukkeld en ze hebben hem toen maar laten dommelen en natuurlijk verloor hij de partij. Vrouw Tine is wat recalcitranter dan Piet: „Ik kan er niet tegen dat ze zó met Piet doewe, een invalide mens. OUDDORP - Tijdens een koffie-ochtend kunt u met elkaar praten over allerlei zaken die u in het dagelijks leven met uw peuter tegenkomt en die u bezighouden. Er zijn dus geen vaste thema's. Wat er tijdens een kof fie-ochtend wordt besproken, hangt af van wat u zelf inbrengt. U kunt hierbij denken aan de volgende onderwerpen: - spelen met speelgoed - mijn kind eet zo weinig - wanneer kan mijn kind zindelijk worden - mijn kind heeft van die driftbuien. De koffie-ochtend wordt gegeven: plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp datum: woensdag 17 maart 1999 tijd: 9.30 tot 11.00 uur. kosten: f 7,50 per persoon voor leden en 12,50 per persoon voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 12.00 uur op telefoon (0181) 626226. DIRKSLAND - Met de komst van een baby verandert er heel wat en er komen vaak veel vragen. Veel ouders zitten met dezelfde vra gen zoals: hoe leg ik contact met mijn baby? kun je een baby al verwennen? waarom huilt een baby? wat doe ik met al die goed bedoel de adviezen van buren en familie? Vaak krij gen ouders maar gedeeltelijk antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om? Daarnaast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. De koffie-ochtend wordt gegeven: plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Oranjelaan 59 te Dirksland datum: woensdag 24 februari 1999 tijd: 9.30 tot 11.00 uur. kosten: f 7,50 per persoon voor leden en 12,50 per persoon voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 12.00 uur op telefoon (0181) 626226. Aanstaande zaterdag 13 februari is er voor de eerste keer sinds enkele jaren in sporthal 'De Grutterswei' te Oude-Tonge een ruim opgezette vlooienmarkt met verzamel en curiosa. Deze markt wordt hier voor de eer ste maal gehouden in de ruime gezellige zalen van 'De Grutterswei' Naast vele kramen met gebruikte spulletjes en hebbedingen zijn er ook diverse kramen met prachtig verzamelmateriaal en brocante. Deze beurs is gericht op het hele gezin, er is elk halfuur een gratis verloting, muziek, lek kere hapjes en drankjes. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. Iedereen kan meedoen met deze vlooienmarkt (ook kinderen). De markt duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Informatie bij H. v.d. Handel, tel. (0181) 312190. Afgelopen zaterdag 6 februari was er weer de kampioenparade van 'De Vredesduif Een competitie van de beste duiven en de beste liefhebbers over het vliegseizoen 1998. Om precies 18.00 uur werden de beste jeugdliefhebbers van Nederland bekend gemaakt. Maar liefst twee jeugdleden van Goeree-Overflakkee wisten zich bij de beste 10 te klasseren, te weten Marijn Knoop uit Den Bommel en Jaco Akershoek uit Ouddorp. Marijn werd 4e en Jaco 8e. Bij de categorie 'oude duivinnen' werd Marijn zijn beste duivin zelfs 2e. Deze jaar- ling duivin wist zich maar liefst 4x bij de eerste vijf te klasseren in de vereniging 'De Blauwe Doffer', waaronder éénmaal als Ie. Marijn Knoop stond in november 1998 ook al op het hoogste podium in Rosmalen op het onderdeel 'jonge duiven'. Voorwaar schitterende prestaties van de Flakkeese jeugdliefhebbers op nationaal niveau. Een duivenvriend Op D.V. maandag 15 februari 1999 hoopt drs. I. A. Kole uit Berkenwoude te spreken over het onderwerp 'In gesprek met jonge ren'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelharnis. Kosten 6,- per avond. Alle cursisten weer hartelijk welkom. De stuurgroep Zaterdag a.s. wordt 'De Hoeksteen' omge toverd tot een heus pannenkoekenrestau rant. Voor slechts 5,- kun je onbeperkt pannenkoeken komen eten en... je wordt hierbij nog bediend ook! Je kunt je hiervoor tot en met vrijdagavond opgeven bij Jan en Marian (489574). LET OP! We beginnen deze avond om 19.00 uur. Tot zaterdag. VOOR BEELD EN GELUID COMB8 FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE WW I 1=1 C=l 1=3 1=3 l=g OUDDORP- Weststnat 35 - Telefoon fOlBT) 6816121Fax 683734 RENESSE - Printshop - Hogemom 172 - Tyfoon (0111} 462400 De Vereniging van Vaatpatiënten organi seert zaterdag 6 maart a.s. in Ouddorp een contactbijeenkomst voor mensen, die lijden aan de ziekte (of het fenomeen) van Ray naud. Partners zijn overigens ook van harte welkom. De ziekte van Raynaud kenmerkt zich door een (pijnlijke) verkleuring van vingers en/of tenen, meestal van wit naar blauw tot rood onder invloed van ondermeer kou. Tijdens een dergelijke aanval voelen de vingers/ tenen dood aan. De bedoeling van deze bijeenkomst is het uitwisselen van ervaringen met lotgenoten. Ook geeft men elkaar tips over hoe met aller lei dagelijkse problemen om te gaan. Advie zen over hoe de aanvallen te voorkomen komen eveneens aan de orde. Verder zal er informatiemateriaal over de2e ziekte aanwe zig zijn. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Voor meer informatie en aanmeldingen kunt u vóór 1 maart terecht bij mevr. A. C. Tanis-van de Goorbergh, tel. (0187) 681927.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1