h School 'De Regenboog' te Melissant vierde feest! Natuurfarm DE BOED B.V. Ongeval met gewonde te Oude Tonge EIIAtlDEH-IIIEUWS Amnesty International bezorgd over kindsoldaten - Chauffeur/besteller - Chauffeur allround voor bakwagen/ oplegger/aanhanger EIIMfDSf-IIIEUWS j60toV70%KORTO;lG^ GEHANDICAPTEN ZORG Verkoping St. Adullam Gehandicaptenzoi^ Praise-avond in Oude Tonge Openingstijden GGD-vestiging gewijzigd OPHALEN OUD PAPIER SGP-Studiever. 'Husaf nodigt u uit! NATUURARM DE BOED B.V. PAGINA 2 Vrijdag 5 februari 1999 Woensdagmiddag 3 februari deed zich omstreeks 13.40 uur een verkeersonge val voor op de splitsing Blauwe Pannenweg/Tonisseweg te Oude Tonge. Daar bij raakte een bromfietser gewond, die met knieletsel en brandwonden aan het gelaat per ambulance naar het ziekenhuis te Dirksland moest worden gebracht. Westdijk 6, Nieuwe Tonge. Tel. (0187) 652290 Geopend: Dl t/m vr.: 13.00-16.30 uur Za.: 10.00 tot 12.00 uur Gesloten: van 22 februari t/m 10 maart. Op 11 maart zijn wij weer geopend. Vanaf p.m. l<unt u bij ons al slagen - 1 Wij moeten plaatsmaken voor de nieuwe collectie. STICHT I N G FAMILIEBERICHTEN HENDRIKUS JACOBUS KAUFFMAN DANKBETUIGING KRIJN VAN DER BOK DIDERICA CORNELIA VAN ECK DANKBETUIGING INEKE TROOST vraagt voor direkt: Voor deze functie wordt gevraagd: - Rijbewijs BCE. - Representatief handelen tegenover onze relaties. - Bereid zijn om 50 uur per w/eek te werken. Voor deze functie wordt gevraagd: - Rijbewijs BCE. - Chauffeursdiploma. - Representatief handelen tegenover onze relaties. - Bereid zijn om 50 uur per week te werken. - Bereid zijn om de auto's zelfstandig te laden met rolcontainers. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties zenden aan: Krommeweegje 6, 3244 LL Nieuwe Tonge; t.a.v. de heerj. H. de Boed Een 64-jarige inwoner uit Nieuwe Tonge wilde met zijn personenauto, komend uit de Blau we Pannenweg, de hoofdrijbaan van de Tonisseweg oprijden. Daarvoor moest hij eerst de parallelweg oversteken die naast de hoofdrijbaan ligt. Op het moment dat hij dat deed naderde uit de richting Nieuwe Tonge een 18 jarige brommerrijder uit Sommelsdijk, die tegen de auto - een witte Renault 11 - botste. Door de botsing scheurde de brandstoftank van de brommer, waardoor de benzine over de brommer én de bromfietser stroomde en bei den in brand vlogen! Op aanraden van de autobestuurder sprong het slachtoffer - heel ver standig - in een naast de weg gelegen sloot, waardoor hij zichzelf bluste. Een bewoner van een nabijgelegen boerderij snelde met een schuimblusser toe, waarmee hij de brandende bromfiets bluste. Ook de Renault liep brandschade op. y CD chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42 contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstemiijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie-opdrachten of tele fonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87 e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinwis, tel. (0187)47 10 22, privé (0187)48 33 92 redacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 1021, privé (0187) 60 1440 e-mail: drukkerij.dewaal@trefnl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar ƒ62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187)68 1682. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De werkgroep Ouddorp van Stichting Adul lam Gehandicaptenzorg houdt een verko ping op D.V. zaterdag 15 mei 1999 in en rondom 'Eben Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp van half 10 tot 16 uur. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de Gehandicaptenzorg van de Stich ting Adullam. Houdt deze dag vrij Werkgroep Ouddorp Zaterdag 6 februari a.s. wordt er in Oude Tonge, in de aula van CBS 'De Bron', een praise-avond gehouden, de organisatie is in handen van Evangelie Gemeente Berea, Oude Tonge en de avond wordt verzorgd door de jeugdgroep en de muziekband van CCZ Vlissingen (Christelijk Centrum Zee land). De toegang is voor iedereen vrij. De zaal is om 19.30 uur open en de avond begint om 20.00 uur. Om in de kosten tegemoet te komen zal er een collecte gehouden wor den. Bedroefd delen wij u mede dat na een moeitevol leven toch nog onverwacht van ons is heenge gaan onze lieve broer, zwager en oom in de leeftijd van bijna 61 jaar. Oude Tonge: J. H. Kauffman J. P. Groenendijk-Kauffman Jac. Groenendijk F. H. Kauffman J. F. M. Kauffman-Jacobs Lekkerkerk: F. J. Slingerland-Kauffman L. R. Slingerland Benthuizen: W. M. Boeter-Kauffman C. Boeter OostzaanJ. M. van Leeuwen-Kauffman G. J. van Leeuwen Spijkenisse: W. J. Nugteren-Kauffman C. A. Nugteren neven en nichten 4 februari 1999 Emmastraat 39, 3255 BD Oude Tonge Tot zijn intentie zal een avondmis worden opge dragen in de Parochiekerk O.L.V. Hemelvaart te Oude Tonge op zaterdag 6 februari om 18.30 uur. Daarna is er gelegenheid tot condoleren in de aula van 'Ebbe en Vloed' (dienstingang Mariniers weg). De plechtig gezongen uitvaartdienst is op maan dag 8 februari om 10.00 uur in bovengenoemde Parochiekerk waarna de begrafenis zal plaatsvin den op het R.K. kerkhof te Oude Tonge. U wordt uitgenodigd met ons de laatste eer aan onze geliefde overledene te bewijzen. Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen dan verzoeken wij u deze advertentie als uitnodiging te beschouwen. Voor de vele blijken van medeleven die wij van u zowel persoonlijk als schriftelijk mochten ont vangen na het overlijden van onze lieve vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank. In het bijzonder aan het ambulancepersoneel, doktoren en verplegend personeel van afdeling speciale zorg van het Van Weel-Bethesda zie kenhuis te Dirksland voor de medische behande ling en de verzorging na zijn overlijden aldaar. Dank aan de plaatselijke doktoren Bron, Scheij- grond en in het bijzonder dokter Jansen die hem in 'De Vliedberg' medisch heeft begeleid. De directie en medewerkers evenals de vrijwilli gers van zorgcentrum 'De Vliedberg' hartelijk bedankt voor de goede verzorging tijdens de bijna vier jaren dat onze vader in 'De Vliedberg' heeft gewoond. Ds. R. Veldman en kerkenraad zeggen wij harte lijk dank voor de geestelijke bijstand en ds. G. Meuleman voor het leiden van de rouwdienst. Dank aan de medewerkers van Arensman Uit vaartverzorging, in het bijzonder de heer A. Bosland voor de begeleiding en de correcte ver zorging van de begrafenis. Fam. Van der Bok Ouddorp, februari 1999 MIDDELHARNIS Vanaf maandag 1 februari zijn de openingstijden van de GGD-vestiging op de SportJaan 5 in Middel harnis gewijzigd. De GGD-vestiging in Middelharnis is dan niet meer op dinsdagochtend, maar op maandagochtend geopend. De openingstijden zijn van 9.00 t/m 12.00 uur. De openingstijden voor de overige dagen (woens dag en vrijdag) blijve^n- ongewijzigd. SOMMELSDIJK Zaterdag 6 februari komen de leden van het mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs vanaf 9 uur. Wilt u het gebundeld langs de straat zetten a.u.b. Op de foto de kinderen die de computer uit mochten pakken Zo'n kleine 140 leerlingen waren op dinsdagmiddag 2 februari jl. bijeen in de hal van C.B.S. 'De Regenboog' te Melissant voor 'een heel klein feestje', zoals meester Melissant het noemde. De school heeft een prijs gewonnen met... het inzamelen van lege batterijen! PODIUM bureau voor educatieve communicatie b.v. te Utrecht ontwikkelde voor Stibat (Stichting Batterijen) te Zoetermeer een onderwijsproject om het belang van inzameling en hergebruik van lege batterijen aan kinderen duidelijk te maken. Het project bestaat uit een lespakket voor de boven bouw en een batterijen-inzamelwedstrijd voor de hele school. Aan die wedstrijd deden in West-Nederland 169 scholen mee. De school waar per leerling het hoogste aantal kilo's lege batte rijen 'gespaard' werd zou prijswinnaar zijn. En dat was 'De Regenboog' te Melissant! Gezamenlijk brachten de 169 scholen ruim 11.000 kilo bijeen in het afgelopen halfjaar. Daarvan waren er 407 van 'De Regenboog'. Die opbrengst - verdeeld over 132 leerlingen per 'peildatum' 1 oktober 1998 - resulteerde in ruim 3 kilo lege batterijen per leerling. Goed voor de eerste prijs: een fonkelnieuwe supercomplete computer van het merk Packard Bell, met software! 'En die is niet alleen voor groep 8, nee, die is voor de héle school!', liet meester Melissant zijn ■jeugdige gehoor weten. Behalve de schoolkinderen waren er ook milieuwethouder Koningswoud van de gemeente Dirksland, afgevaardigden van het ISGO, van Stibat en van PODIUM bureau. Zelfs was er een heuse BatteryMan..., een batterij-achtige figuur met een min of meer bui tenaardse verschijning, die er zich alles aan gelegen liet liggen om batterijen een tweede leven te geven. Dat is ook de slogan van de actie van Stibat: 'Lege batterijen? Geef ze een tweede leven!' BatteryMan - die overigens geen woord spreekt - wilde er graag getuige van zijn hoe goed de schoolkinderen hun best hadden gedaan om zoveel lege batterijen te verzamelen én hoe blij ze waren met de gewonnen prijs. En blij v/aren ze! Ze hebben die middag gezongen, een letterspel gedaan met wethouder Koningswoud en ter herinnering kregen ze allemaal een BatteryMan-sleutelhanger. mevr. Wiegmans van PODIUM bureau en... BatterijMan Koningswoud vertelde dat de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee het erg belangrijk vinden dat huishoudelijk afval gescheiden wordt opgehaald en verwerkt. Daar willen ze dan ook veel moeite voor doen. Deze middag ging het op de Melissantse school in het bijzonder om klein chemisch afval. Daar horen ook lege batterijen bij. Het zou heel slecht zijn voor het milieu als die batterijen zomaar in de groene afvalcontainer gegooid zouden wor den. Maar ook de vele plastic tasjes die in de groene afvalcontainer terechtkomen zijn een plaag voor het milieu. 'Als jullie, jongens en meisjes, even voor je moeder om een boodschap moeten, neem dan een tas van huis mee. Dan hoeven de winkeliers niet steeds een plastic tasje mee te geven waarin je de boodschappen mee naar huis neemt. En de middenstand van Goeree-Overflakkee zou ik willen vragen nu eens te stoppen met die schijnbare service, die alleen maar het milieu schaadt en een stuk gemakzucht in de hand werkt dat helemaal niet hoeft!', liet Koningswoud van zich horen. Stibat werd in 1994 opgericht en voert in Nederland de wettelijke inzamelingsplicht uit voor ruim 500 batterijenfabrikanten en - importeurs. Hoewel gescheiden inzameling van afval in Nederland aardig is ingeburgerd, blijven veel batterijen thuis in een keukenla of in een jampotje liggen. Dat is jammer, want lege batterijen zijn waardevol afval. Door hef onderwijsproject en de wedstrijd wil Sti'Sat de kinderen bijbrengen dat lege batterijen ingeleverd en her gebruikt moeten worden. Het lespakket bestaat uit een video over batterij-recycling, een leerlingenboekje, een docentenhandleiding met opdrachtkaarten en een batterijenton voor de verzamelde batte rijen. Het lespakket sluit aan op de kerndoelen Milieu, Techniek, Gezond gedrag en Wiskunde. Gemeentelijke diensten en centra voor natuur- en milieu-educatie ondersteunen de scholen in de wed strijd. Zo heeft het ISGO deze actie enthousiast ondersteund in de vier gemeenten op Goeree-Overflakkee. De inzamelwedstrijd gaat gewoon door. In juni zal een volgende prijsuitreiking plaatsvinden en na juni zal de wedstrijd jaarlijks plaatsvinden. Voor informatie over het lespakket of over de wedstrijd kunnen basisscholen contact opnemen met Anke Wiegmans van PODIUM bureau, tel.: 030- 2393232. Heden heeft de Heere zacht en kalm van ons weggenomen mijn geliefde zuster en onze tante in de ouderdom van 95 jaar. Zij werd sedert 1992 liefdevol verpleegd op afd, Straalenburg van 'De Samaritaan' te Sommels dijk. Namens de familie: J. M. van Eek 4 februari 1999 Verpleeghuis'De Samaritaan' Correspondentie-adres: J. M. van Eek, Duivenwaardsedijk 17a 3244 LG Nieuwe Tonge De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 9 februari om 14.15 uur op de algemene begraafplaats te Her kingen. Vooraf zal de rouwdienst gehouden worden in de Ned. Hervormde kerk van Herkingen. Aanvang 13.30 uur. Er is gelegenheid tot afscheid nemen vanaf 13.00 uur in het Herv. verenigingsgebouw 'De Fontein', Scharloodijk 35 te Herkingen. Geen bloemen Voor de vele en hartelijke blijken van deelne ming ons betoond na de ziekte en na het overlij den van mijn lieve vriendin en mijn lieve moeder betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. In het bijzonder bedanken wij mevrouw Van Kempen, alsmede dr. Van der Velden, mevrouw Camphuis, het verplegend personeel van het zie kenhuis te Dirksland en het personeel en vrijwil ligers van 'Calando' voor de medische zorg. Ds. Verwaal voor het leiden van de rouwdienst. Tenslotte begrafenisverzorging J. van der Slik voor de correcte verzorging van de begrafenis. Huib van der Put Beaudine Sommelsdijk, februari 1999 Als werkgroep van Amnesty International op Goeree-Over flakkee krijgen wij regelmatig informatie over mishande ling van kinderen. We hebben kortgeleden een schrijfactie gehouden voor kindsoldaten in Oeganda. Kinderen worden gekidnapt uit dorpen en van scholen. Daarna worden zij over de grens gebracht naar Soedan, waar zij worden gedwongen om in het verzetsleger te vechten tegen het regeringsleger van Oeganda. Het 'leger' gebruikt de kinde ren als slaven, zij worden het slachtoffer van verkrachting en mishandeling en zij worden gedwongen om op elkaar te schieten en onschuldige mensen te doden. Meer dan 1000 kinderen zijn gedood in deze oorlog of vermoord door de soldaten van het 'verzetsleger'. Door het aanschrijven van de regeringsleiders en degenen die verant woordelijk zijn voor deze misstanden hopen wij dat de mensenrechten worden gerespecteerd zoals opgesteld in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Wilt u zich ook inzetten voor de mensenrech ten of wilt u actief lid worden van de werkgroep, dan kunt u contact opnemen met Cor Joppe, tel. (0187) 601212. SGP-Studievereniging 'Husaï' houdt op vrijdag 12 februari aan staande een openbare vergadering, met als onderwerp 'Zuid-Holland, of Nederland, een provincie van Europa? De betekenis van de pro vincie voor U!' Als spreker hebben wij in ons midden Ir. I. Houtman; SGP-lijsttrekker Provinciale Staten van Zuid-Holland. Europa komt steeds naderbij en ook wij krijgen er mee te maken. Het belooft een leerzame en actuele avond te wor den waarvoor we een ieder heel hartelijk willen uitnodigen. D.V. vrijdag 12 februari 1999 om 19.45 uur in verenigingsge bouw 'Eben-Haëzer', Preekhil laan 3 te Ouddorp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2