Van Dam IVIode nu ook in Middelharnis 'Epilepsie' Raad Dirksland geeft gymver. 'Animo' nieuwe toestellen Tot arbeid geroepen! Evangelie en Moslims Huishoudens Zuid-Holland-zuid dragen bij aan schoner water in sloot en plas Huberta Breederveld en Johan de Vogel leiden Akershoekcup EIIAI1DEI1.lilEtJW5 Oud papier-aktie Dirksland Heren 1 Intermezzo bezorgt koploper eerste nederlaag! Wekelijks gasverbrulk Maandthema februari ''Geen oud spul in het nieuwe gebouw" PAGINA 4 Dinsdag 2 februari 1999 In de pas geopende winkel mochten één dochter en drie kleinkinderen van Van Dam op de foto: Mariëlle, Liliana, Leander en Robin Zaterdagmorgen 30 januari jl. werd op d'n Diek te Middelharnis de nieuwe winliel van Van Dam Mode geo pend. De openingshandeling was beslist geen alledaags tafereel, het was een vertederend tafereel toen de winkel deuren officieel werden geopend door een baby: Robin, kleinkind van de winkeleigenaren en nog maar drie maandjes oud. Als je nog zo klein bent knip je natuurlijk geen lint door en draai je niet zelfde deur van 't slot. De opening van de winkel was dan ook meer een symbolisch gebeuren toen Robin, want dat kan 'ie al wel, de winkelsleutels even in ontvangst mocht nemen. En het spreek woord zegt; 'jong geleerd, oud gedaan...'. Zeven jaar geleden begonnen de Van Dammen met hun bedrijf toen ze op Goeree-Overtlakkee en in de Hoekse Waard op de markten verschenen. In 1997 openden ze een winkel in Ouddorp. Eén die ontzettend goed draait, het is er altijd druk, en nu breidden de bedrijfsactiviteiten zich uit naar Middelharnis. Ondanks dat ze het er erg druk mee hebben - het hele gezin werkt mee in het bedrijf, inclusief de aangetrouwden - toch zul je ze ook op de markten blij ven zien. De basis van de collectie van Van Dam Mode is de jeanscoUectie van Bram's Paris, in alle soorten en maten. Verder hebben ze een zeer grote collectie vrijetijdskleding, bestaande uit puU-overs, swe aters, Bretonse streepmode, in de winter hebben ze veel kabeltruien en in de zomer veel bermuda's. Zowel voor dames als voor heren als voor kinderen heeft Van Dam Mode heel wat in huis. Behalve 's maandagsmorgens - dan is de winkel gesloten - kunt u op alle winkeldagen bij Van Dam Mode terecht, om altijd met een geslaagde keus thuis te komen! Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. MIDDELHARNIS Op D.V. donderdag 4 februari a.s. ver zorgt de heer A. Belaïdi, op uitnodiging van de zendingscommissie, een lezing met dia's over het onderwerp 'Evangelie en Mos lims', in de zaal achter de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan te Middelharnis. De heer Balaïdi is werkzaam bij de Stich ting 'Evangelie en Moslims' te Amersfoort, uitgaande van de G.Z.B., de I.Z.B. en depu- taten Chr. Ger. Zending. De inleider is een tot het Christendom be keerde ex-moslim, oorspronkelijk afkom stig uit Algerije. De avond begint om 19.30 uur. Ieder is har telijk welkom. SOMMELSDIJK - Volleybalvereniging In termezzo speelde na een tijd van afwezig heid weer op het thuishonk. De Staver te Sommelsdijk. Het thuisgevoel lijkt toch wel belangrijk, de meeste teams wisten één of meerdere punten te vergaren. Het meest verrassend was het eerste herenteam, zon der de, naar het aanziet langdurig, gebles seerde Johan Vogelaar. Zij wonnen met 3-1 van koploper DVO 2 uit Oud-Beijerland. Voor de wedstrijd waren de Intermezzoërs vrij gespannen. Uit had men nog klop ge had en tot nu toe had DVO maar één ver- liespunt. Het werd een spannende volleybalmatch waarbij de teams zeer aan elkaar gewaagd waren, de setuitslagen geven dit goed weer: 15-12, 8-15, 15-12 en 15-13. Een goede verdediging en gevarieerde aanval gaven de doorslag voor de overwinning voor Inter mezzo. Bij de jeugd werd het mix C-team met coach Grisalda Bijsterbosch gehuldigd als kampioen. ledere volleybalheld(in) ontving een oorkonde en zak snoep. De wedstrijd tegen Ibis 2 was een 'serveer maar uit'-pot, zo goed als geen tegenstand: 15-3, 15-2 en 15-1. DORDRECHT - Een kleine half mil joen huishoudens in 43 gemeenten in Zuid-HoIIand-zuid krijgt één dezer weken de jaarlijkse aanslag van Zui veringsschap Hollandse Eilanden en Waarden in de brievenbus. Daarmee kan de Verontreinigingsheffing van 270 gulden (voor een meerpersoons huishouden) worden voldaan. Het zui veringsschap gebruikt dit geld voor zuivering van afvalwater en verbete ring van het water in sloten, plassen, singels en meren in zuidelijk Zuid- Holland. Dat gebeurt in nauwe samen werking met gemeenten, waterschap pen, het (agrarische) bedrijfsleven en andere instanties. Voor de uitvoering van deze taak in 1999 heeft het zuiveringsschap 134 miljoen aan Verontreinigingsheffing nodig. Het tarief van de Verontreinigingsheffing, dat vijfjaar lang onveranderd is gebleven, is door geste gen kosten en de inflatie verhoogd met twee procent. In een deel van zuidelijk Zuid-Holland maken enkele waterschappen gebruik van de mogelijkheid om tegelijkertijd met het zuive ringsschap hun Ingezetenenomslag te heffen. Het zuiveringsschap moet de komende jaren fors investeren in uitbreiding en vernieuwing van zuiveringsinstallaties. Dat is nodig door de groei van de bevolking en strengere milieu-eisen. Met de gemeenten wordt inten sief samengewerkt om de rioolstelsels te ver beteren. Het zuiveringsschap beoordeelt de gemeentelijke rioleringsplannen en subsi dieert aanvullende maatregelen ter verbete ring van de waterkwaliteit in de woonomge ving. Ook buiten de bebouwde kom worden zoveel mogelijk huizen op de riolering aan gesloten. Waar riolering technisch of finan cieel niet haalbaar is, wordt het afvalwater op een andere, verantwoorde manier afgevoerd. In 2005 moet op dit gebied de eindsituatie zijn bereikt. Totaalaanpak Grote inspanningen worden geleverd om vervuiling van het water te voorkomen. Naast de afgifte van lozingsvergunningen en controle op de naleving daarvan zijn er pro- jechten op het gebied van 'stedelijk water'. Het water in stad en dorp in de directe woon omgeving krijgt de komende jaren alle aan dacht. Er komt een totaalaanpak van de slo ten, de singels en de plassen. Hierin moeten alle belangen worden meegewogen en heb ben zoveel mogelijk belanghebbenden een stem. Het gaat daarbij naast het waterschap, het zuiveringsschap en de gemeente ook om instanties als natuur- en vogelwacht, milieu groepen, hengelsportverenigingen en andere. Het resultaat dat voor ogen staat is concreet: een aantrekkelijke woonomgeving met water en groen. Helder water en een gevarieerde begroeiing van oevers en watergangen. Een goede visstand, mooie vis-stekken en zwem en speellocaties. Daarnaast staan veiligheid, en een goede waterbeheersing hoog in het vaandel. Voor het buitengebied is er een ver gelijkbare aanpak in de zogenoemde gebiedsgerichte plannen. Ook hier is samen werking het parool, onder meer met agrari sche organisaties. Verkiezingen Het jaar 1999 staat voor het zuiveringsschap en elf andere waterschappen in Zuid- en Noord-Holland in het teken van de verkie zingen van een nieuw bestuur voor de komende vier jaar. Half april krijgen alle stemgerechtigden een verkiezingspakket. Nieuw is dat de kiezers niet alleen schrifte lijk maar ook telefonisch hun stem kunnen uitbrengen. Er is een speciaal informatie nummer geopend voor iedereen die vragen heeft over de waterschapsverkiezingen. Het gratis nummer is 0800-1569. Bij de recreanten had heren 1 een taaie avond in Huybergen. Waarnemend aan voerder Hans van Hoorn leidde zijn team naar een 1-4 overwinning. Intermezzo was vooral aan het spelen tegen het concentra tievermogen van de eigen spelers, aange zien HVV niet veel voorstelde. Hoofdaanvaller Mare Dingemanse viel ge blesseerd uit, na een gevecht met het net kwam hij ongelukkig terecht met zijn enkel. Achteraf lijkt de blessure mee te vallen en zal hij vrij snel weer beschikbaar zijn. Aanstaand weekend zijn er uitwedstrijden. Dames 1 heeft haar belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Intermezzo treft dan kop- loopster DVO 1 in sporthal 't Paradijs te Oud-Beijerland. Aanvang wedstrijd 14.45 uur. Uitslagen: HVV - Heren Recrea 11 -4 Meisjes A - Krimpen 11 -3 Meisjes C - Vovero 22 - 2 Heren 3 - Voverdi 10 - 3 MIX C - Ibis 23 - O Jongens B - Schovocomca 22 - 2 Dames 1 - Intraco/AVC'873 - O Dames 2 - Vollido 32 - 2 Heren 1 - DVO 23 - 1 van gezinnen in het stookseizoen 1998/1999 Geldend voor de provincie Zuid-Holland Verbruiken van 25-1 t/m 31-1-'99 Berichten uit de Gezondheidswijzer Van elke 150 Nederlanders heeft er één epi lepsie. Toch weten veel mensen weinig of niets van deze aandoening. Misschien heeft u wel eens meegemaakt dat iemand een grote aanval kreeg. Maar dat is maar één manier waarop epilepsie zich kan manifes teren. Andere uitingen van epilepsie vallen vaak helemaal niet op. Bij een absence bij voorbeeld, is iemand alleen maar even 'af wezig'. Voor mensen die meer willen weten over epilepsie, heeft de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden een informatiepak ketje samengesteld, dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. Het informatiepak ketje bestaat uit de volgende twee folders van het Nationaal Epilepsie Fonds. De fol der 'Wat het is en wat te doen', met infor matie over epilepsie en nuttige adressen en telefoonnummers en de folder 'Epilepsie, je kind zal het maar krijgen'. Verder bevat het pakketje een folder met een overzicht van informatiemateriaal voor patiënten, familie en beroepsbeoefenaars en een folder over een Zelfzorgmap bedoeld voor mensen met epilepsie en hun naasten. Tot slot bevat het pakketje een folder over het Bureau Epiles- pia, een handig kaartje met tips over wat te doen tijdens en na een aanval en een tijd schriftartikel met een ervaringsverhaal. De gratis informatiepakketjes kunt u telefo nisch aanvragen of ophalen bij de Gezond heidswijzer in de GGD-vestiging die het dichtst bij u in de buurt is: Middelharnis, Sportlaan 5, tel. (0181) 652404. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het publieksinformatiecentrum van de GGD voor iedereen met vragen over o.a. gezondheid en gezondheidszorg, ziek ten, gezondheidsrecht, alternatieve genees wijzen en adressen van patiëntenverenigin gen, praatgroepen en zelfhulpgroepen. In de Gezondheidswijzer zijn mensen aanwe zig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoeken en doorlezen. Er zijn folders, tijd schriften, boeken en naslagwerken aanwe zig. Veel folders kunnen gratis worden mee genomen. Afgelopen zaterdag werd in zwem- complex 't Zuiderdiep (Stellendam) de eerste dag van de competitie om de Akershoekcup verzwommen. Dit is een onderlinge wedstrijdenreeks voor Stellendam tot 14 jaar. Voor deze eerste dag stonden de 100 meter schoolslag en 100 meter rugcrawl op het programma. Bij de meisjes stak Huberta Breederveld met kop en schouders boven de concurren tie uit. Op overtuigende wijze won ze de eerste afstand en ook de rugcrawl werd een klinkend succes. Zij heeft zich daarmee op de eerste de beste wedstrijddag al een riante uitgangspositie verwoven voor de eindover winning. De strijd om de tweede plaats is echter nog helemaal open. Deze strijd leek vooral te gaan tussen Klaziena Tanis en Lilian Hes- sel, maar door een formidabele tijd op de rugcrawl lijkt ook Angela v. d. Nieuwen- dijk zich met deze strijd te bemoeien. De jongens leken er een hele spannende tijd van te gaan maken. Daar had Johan de Vogel zich licht afgescheiden (ca. 2 secon den) van Cornells Tanis, Leander van Splunder en Arjan Witte. Tussen de laatste drie zat nog geen seconde verschil na de schoolslag. Op de rugcrawl moesten Arjan Witte en Cornells Tanis echter een geweldi ge veer laten en werden in het klassement dan ook vér teruggeworpen. Alleen Leander van Splunder was in staat om kort achter Johan de Vogel te blijven. Daardoor blijven er nog 2 kandidaten over voor de eerste plaats. Heel verrassend staat na de rugcrawl Abraham de Ronde op de derde plaats. Maar er zijn nog veel kapers op de kust. De volgende 4 plaatsen (Arjan Witte, Cornells Tanis, Jeroen Aleman en Willian Hansen) staan slechts 5 tot 9 punten achter op Abra ham! De top 5 na de eerste dag: meisjes: punten 1. Huberta Breederveld189.600 2. Klaziena Tanis207.500 3. Lilian Hessel208.400 4. Angela v. d. Nieuwendijk209.000 5. Annelotte Soeteman212.300 jongens: 1. Johan de Vogel200.700 2. Leander van Splunder204.100 3. Abraham de Ronde218.200 4. Arjan Witte223.100 5. Cornells Tanis225.800 Een week eerder toog de Stelle naar Alblas- serdam om daar de derde wedstrijd te zwemmen in de 4-kamp tussen Wiekslag (Alblasserdam), AVZV (Voorburg), de Watervogels (Bleiswijk) en De Stelle (Stel lendam). De Stelle begon aan deze wedstrijd met 11 punten voorsprong. Al snel echter werd duidelijk dat Wiekslag haar thuiswedstrijd had aangegrepen om een gooi te doen naar de eerste plaats in het tussenklassement. Uiteindelijk is dat ook gelukt, want De Stelle moest een verlies van 12 punten incasseren. Dus net voldoende voor Wiek slag om de eerste plaats in het klassement over te nemen. Op 20 februari wordt de laatste wedstrijd door de Watervogels in Nieuwerkerk a/d IJssel georganiseerd. Ge zien het verschil van slechts 1 punt zal het een uiterst spannende strijd gaan worden tussen Wiekslag en de Stelle! Let wel, hoe voorzichtig we het schrijven dat het "zou kunnen gaan gebeuren dat"... in Dirksland (dorp), de protestants christelijke basis school 'Prins Maurits' en de openba re basisschool 'De Inktvis' in één gebouw komen te verkeren, heus! Het is nog lang zover niet, maar de raad heeft afgelopen donderdagavond wel een krediet van 26.000 beschikbaar gesteld voor het laten opstellen van een 'haalbaar heidsonderzoek huisvesting primair onder wijs in de woonkern Dirksland' en het zal de raad niet verbazen als, samen in één gebouw, in dat onderzoek zou worden aan bevolen. Het bestuur van de 'Prins Maurits' zal, nu de komst van een reformatorische school is afgeblazen, niet meer aarzelen bij de gemeente - verantwoordelijk voor de huis vesting van het onderwijs - een aanvrage voor integratie c.q. nieuwbouw in te dienen, temeer omdat het hoofdgebouw aan de Ire- nelaan rond het jaar 2004 aan groot en ingrijpend onderhoud toe is, geraamd op ƒ400.000. Het zou bij nieuwbouw ook mooi, c.q. gewenst zijn wanneer de onder bouw, nu aan de B. C. Zaaijerlaan, in een nieuw schoolgebouw zou kunnen worden geïntegreerd, maar op de huidige plaats aan de Irenelaan zal dat qua ruimtebeslag niet mogelijk zijn. Ook 'De Inktvis' beschikt over twee afzonderlijke gebouwen en heeft te kampen met te weinig ruimte, zeker wan neer de door de overheid voorgestane groepsgrootteverkleining van kracht wordt, de eerste vier groepen van het basisonder wijs zullen dan ten hoogste 20 leerlingen mogen bevatten. Ook deze school wil nieuwbouw en integratie daarin van de onderbouw. Het college meent niet zelf te kunnen bevroeden wat van één en ander de conse quenties zijn, waarom de raad werd voorge steld aan ICS Adviseurs Huisvesting Organisatie opdracht te verstrekken daar naar een onderzoek in te stellen. De raad bleek het daarmee eens. "De huis vesting van het onderwijs in de woonkern Dirksland wordt een geweldige opgave met enorme financiële gevolgen", besefte de heer Sandee, geïmponeerd door wat het gemeentebestuur op dit punt te wachten staat. Vanuit elke fractie werd de gevraagde instemming verleend, want, begreep de iraad: "Er zijn nogal wat gezinnen met jonge kinderen bijgekomen in Dirksland". Wethouder Schouten raadde het voorgestel de onderzoek ook zeer aan, het kost dan wel ruim 26.000, maar dat is slechts een fractie van wat straks geïnvesteerd zal moe ten worden", vergeleek hij. De idee 'samen op één lokatie' bleek in de schoolbesturen al te zijn gevallen. "Eén school(gebouw) kan overal in het land, waarom zou het hier niet kunnen?", vroeg de heer Schouten zich dan ook af Dat de schoolbesturen het niet radicaal had den afgewezen deed ook de heer Van Hou- welingen deugd. In zijn wethoudersperiode had hij - tegenover het bestuur van de 'Prins Maurits' - die gedachte ook wel eens geopperd en gewezen op de mogelijkheid dat B&W schoollokalen zouden kunnen vorderen, maar hij had toen nogal wat ver zet geproefd tegen allerlei veronderstelde 'bedreigingen'. "Nu er kennelijk bereidheid is samen te werken is dat dermate hoopge vend dat de wethouder van mij het vertrou wen krijgt het proces in gang te zetten", aldus de heer Van Houwelingen. Een krediet van 28.000 werd vervolgens gevoteerd voor het realiseren van een tijde lijke huisvesting, de plaatsing van een noodlokaal op het schoolterrein. Nieuwe gymtoestellen Het leek in eerste aanzet de raad te ver gaan een krediet van 37.000 te voteren voor nieuwe gymtoestellen ten behoeve van sportvereniging 'Animo', voor het nieuwe multifunctionele gebouw te Herkingen, maar toen eenmaal de besluitvorming daar was bleek er toch geen enkel verzet. De heer Van Houwelingen leek het meest ongelukkig met de gang van zaken. Hij her innerde eraan dat in het algemeen subsidie beleidsplan tegenover het verkrijgen van een subsidie een inspanningsverplichting wordt gevraagd en die miste hij in het voor stel al wordt er in de toelichting wel over gesproken; het wordt 'Animo' niet bindend opgelegd. Om met dat laatste toch wat ernst te maken, leek het de heer Van Houwelin gen goed de gemeentelijke bijdrage tot ƒ25.000 te beperken, maar toch... Ander zijds vindt ook de heer Van Houwelingen dat ook 'Animo' recht kan doen gelden op nieuwe apparatuur en hij slikte zijn voorge nomen amendement dan ook maar in. Dat zou in de raadskring toch weinig kans van slagen hebben gehad, want niet zover wilde de raad gaan al zou wat inspanning door 'Animo' best op prijs worden gesteld. Als dat geld oplevert dient 'Animo' dat terug te 'sluizen' naar de gemeente, vindt ook wethouder Schouten. Het college had geprobeerd zich persoon lijk van de staat van onderhoud van de gymapparatuur op de hoogte te stellen, maar de deur (b)leek op slot, die bleek ove rigens alleen maar te hebben geklemd. Had mevrouw Tuinstra (VVD) er met instemming op gewezen dat 'Animo' in, Herkingen wel 140 leden heeft, voor de heer G. Robijn was dat aanleiding te veron derstellen dat bij de beschikbaarheid van, zóveel mankracht toch niet een electromo tor a 15.000 nodig is om de ringen hoger te trekken, maar hoe ook werd gepast en. gemeten, aan het voorstel werd niks veran-' derd en het werd onverkort aangenomen. Het wordt 'Animo' overigens van harte gegund, de vereniging heeft nooit enige vorm van gemeentelijke subsidie genoten. De raad had nogal wat vertrouwen uitge sproken dat het van de gevraagde zelfwerk zaamheid écht gaat komen en dat vertrou wen deed de heer Kalle als Herkenaar bij zonder deugd, het vleide hem niet weinig en ook hij voegde er zijn vertrouwen aan toe. Vervolgens ging de raad over naar een vol gend agendapunt want er werd al weer gesproken over alleriei botbreuken die zou den ontstaan als de oude materialen in gebruik zouden blijven en bovendien zou het geen gezicht zijn. Tijdrede voor SGP Ouddorp: In het gebouw EBEN-HAEZER te Ouddorp, kwamen woensdag j.l. de jongeren en ouderen van de SGP bij een om te luisteren naar een indring ende tijdrede, uitgesproken door dhr. D. Nieuwenhuis, die verbonden is aan de SGP als Algemeen Partij-secreta ris. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter van de SGP-kiesvereniging te Goedereede, dhr. J. Moerkerk, dat we allen leven in een tijd waarin alles zich keert tegen Gods Woord. 'De misdaad tiert welig in ons land, het recht struikelt soms op de straten en de bur gers worden banger en teruggetrokkener, in deze faalt de overheid om de burger te beschermen'. Na de pauze was er voldoen de gelegenheid om met de spreker over tal van zaken van gedachten te wisselen. 'Hoe hebben we ons te gedragen in deze tijd', zo begon Nieuwenhuis z'n tijdrede. 'Een tijd, zoals alle tijden, waarin we als mens TOT ARBEID GEROEPEN worden, niet in de laatste plaats op politiek terrein'. 'We moeten Gods Woord leggen naast de tijd waarin we leven. Een aangrijpende tijd, want alles wat nog met Gods Woord te maken heeft wordt naar de rand van de samenleving gedrongen. We leven in de eindtijd. Er is nog nooit zo'n tijd geweest waarin zoveel oorlogen en geruchten van oorlogen zich tegelijkertijd voordoen.' Zo tegen de tijd van de Provinciale Staten verkiezingen, wordt de vraag gesteld of het nog wel zin heeft om te gaan stemmen. Dan nemen we Gods Woord er maar naast, zoals dat in Pred. 11:4-6 wordt verwoord. Niet acht slaan op de tijden en de omstan digheden, maar zaai uw zaad, ook in tegen wind! Als we iets over tijd willen zeggen, dan moeten we eerst de diagnose stellen van de tijd waarin we leven. Alleen Gods Woord houd stand. Dhr. Nieuwenhuis noemde voorbeelden van de profeten uit de bijbel, als Jesaja, Jeremia en Amos, ze gingen dwars tegen de publie ke opinie in. 'Hoort des Heeren Woord!' Dat woord is onveranderlijk en houd stand in eeuwigheid. Verder stelde hij de vraag wat we in de praktijk van ons leven met Gods Woord doen. Dragen we dat Woord, als staatkun dig gereformeerden uit naar buiten tot eer van God? Europa heeft z'n Christendom gehad, en de spreker vreesde dat God de kandelaar weg zal nemen uit Goedereede, uit Nederland. De dingen die er gebeuren, moeten we pro beren te plaatsen in het licht waarin Gods Woord het plaatst. Bij de meesten is het eeuwigheidsperspec- tief eruit. Er is geen God, geen absolute waarheid en geen vaste en eeuwige waarhe den meer, zo horen we rondom ons heen De mens is de vastheid kwijt en dan ben je overgeleverd aan de mening van de dag. Politiek gezien ben je dan overgeleverd aan de helft plus een. De ene wil vandaag dit, de volgende week wat anders, maar we varen geen vaste koers meer! Alleen het handelen vanuit Gods Woord, dat geeft nog vastigheden. Dat Woord is onveranderlijk. Dat is het 'mooie' wat de SGP heeft. Onze boodschap is overal hetzelfde. De fractie's in de gemeenten zullen hetzelfde zeggen als eens Ds. Kersten, Ds. Zandt, Kodde of van Dis hebben gezegd. Ze zullen zich beroepen op het vaste Woord, wat vast en zeker is!. Als laatste gaf de spreker een aantal voor beelden, waarin we kunnen zien hoever we zijn afgedwaalt Sport, spel en muziek, waarin God wordt gelasterd. Nederland als vloekende natie, daarom staan we in het buitenland bekend. Dit zien we vooral ook in de reklame om ons heen. Zondagsrust, winkelopening op zondag, de 7x24 uurs economie, ondermij ning van gezag van ouders en overheid, jus titie en politie die belachelijk wordt gemaakt, abortus, euthanasie, geweld op straat. Ons volk staat verbijsterd over hun eigen tolerantie, maar weigert de oorzaak aan te pakken. Men wil alleen de gevolgen bestrij den, met middelen die lapmiddelen zullen blijken, omdat men niet de wortel van het kwaad wil aanpakken. In de hoop dat er niet alleen SGP-ers in de praktijk zijn, die in de raden, staten en de Eerste- en de Tweede Kamer hun werk doen, maar vooral SGP-ers in de binnenka mer sloot dhr Nieuwenhuis zijn rede af. Normaal Streef- Totaal streef- jaar- verbruik verbruik verbruik m' m' 500 18 9 212 106 600 21 11 254 127 700 25 12 296 148 800 28 14 339 169 900 32 16 381 190 1000 35 18 423 212 1100 39 19 466 233 1200 42 21 805 254 1300 46 23 550 275 1400 49 25 593 296 1500 53 27 635 317 1600 57 28 677 339 1700 60 30 720 360 1800 64 32 762 381 1900 67 34 804 402 2000 71 35 847 423 2200 78 39 931 466 2400 85 42 1016 508 2600 92 46 HOI 550 2800 99 49 1185 593 3000 106 53 1270 635 3500 124 62 1481 741 4000 141 71 1693 847 4500 159 80 1905 952 5000 177 88 2116 1058 5500 194 97 2328 1164 6000 212 106 2540 1270 6500 230 115 2751 1376 7000 247 124 2963 1481 7500 265 133 3175 1587 8000 283 141 3386 1693 8500 300 150 3698 1799 9000 318 159 3810 1905 9500 336 168 4021 2011 10000 353 177 4233 2116 Afgelopen week lag de buitentemperatuur iets boven het normale niveau.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 4