Dr. P. de Weerd nieuwe cardioloog in ziekenhuis Dirksland Koop alleen bij Borg-erkende bedrijven Dr. C. Kroon volgt internist mevr. Hofs op in ziekenhuis Dirksland Sempre Crescendo geeft Winterconcert Sinaasappelactie Middelharnis en z'n bijstandtrekkers Wegafsluiting ■i-i^a K- n'^ Film over christenen in Latijns-Amerika JUL MINNAARD VASTGOED Sing-in Child-speclal bij Ouddorp Abonneert U op Eilanden-Nieuws Zo gaat men toch niet om met invaliden? Meedoen aan Omloop Goeree-Overflakkee in estafetteverband treekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Dinsdag 2 februari 1999 71e jaargang nr. 6776 /^^Nl^SEBIBüOr/, Politie waarschuwt: De politie op Voorne-Putten en Goeree- Overflakkee wordt regelmatig benaderd door mensen met vragen over Woningin braakpreventie. Steeds vaker blijkt dat men via colporterende vertegenwoordi gers een alarminstallatie heeft aange schaft, met het idee voor een certificaat in aanmerking te komen, waarmee een korting bij de verzekering kan worden bedongen. Dit is lang niet altijd het geval. Alarminstallaties moeten aan een aantal eisen voldoen. 'Erkend door het ministerie' is niet voldoende. De ministeries van Biza en Justitie kunnen goedkeuring geven aan een installatie als zodanig en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat keurt met be trekking tot de frequentie waarop een draadloos systeem werkt. Daarnaast moet worden gecontroleerd of de Algemene Poli tie Verordening van een gemeente de instal latie toestaat. Het is bijvoorbeeld in Spijke- nisse verboden zonder vergunning een hoorn of bel aan een woning te monteren. Het is dus zaak voor u een installatie aan schaft precies te weten wat wel en wat niet mag, maar ook wat voor u de juiste manier van beveiligen is. De woning beveiligen kan op veel manie ren. Een goed begin is het nemen van een aantal organisatorische maatregelen. Deze kosten in de regel weinig of niets maar leveren al een goed resultaat. Het gaat daar bij bijvoorbeeld om simpele zaken als het consequent op slot doen van de deur, het zorgen voor goed zicht op de woning en het maken van afspraken met buren. Daarnaast kunt u uw woning bouwkundig beveiligen door het hang- en sluitwerk te optimaliseren. Als u dit laat uitvoeren door een erkend slotenbedrijf, controleer dan of de producten op de productenlijst van het Politiekeurmerk Veilig Wonen® staan. Brengt u het hang- en sluitwerk zelf aan, denk dan ook aan rookmelders. Is uw wo ning bouwkundig beveiligd overeenkomstig met het Politiekeurmerk Veilig Wonen® dan kunt u uw woning door de politie laten keuren. Geeft de politie een certificaat af dan kan bij een groot aantal verzekerings maatschappijen tussen de 10 en 20% kor ting op de inboedelverzekering verkregen worden. Uit onderzoek blijkt dat bewoners van een goedgekeurde woning 20 maal minder risico lopen om slachtoffer te wor den van een woninginbraak dan anderen. Heeft u reden om uw woning nog verder te beveiligen dan kunt u elektronische maatre gelen toepassen. De politie adviseert om deze alleen uit te laten voeren door een Borg-erkend bedrijf. Borg is een stichting waarin zich zo'n 600 bedrijven en verzeke raars verenigd hebben. Deze bedrijven heb ben een eigen klachtenregeling en personeel dat voldoet aan de nieuwste opleidingsei sen. Beveiliging blijft maatwerk. Vraag daarom informatie bij een erkend bedrijf. Neem bij twijfel contact op met de preventiecoördina tor van de politie in uw woonplaats. Per 1 januari 1999 neemt internist dr. C(ees) Kroon de plaats in van mevr. Hofs-de Bruijne in het Van Weel-Bet- hesda ziekenhuis te Dirksland. 'Dok ter Hofs was - ook voor de patiënten - een geweldig en niet te vervangen mens. Het is mijn intentie om in haar voetsporen verder te gaan, haar idee voort te zetten!', liet dokter Kroon ons weten. 'Ik wilde iets kunnen betekenen voor patiënten en dat trok mij naar het medische. Bijzonder voelde ik me aangetrokken tot de specialisatie van algemeen internist. Als algemeen internist ben je bij heel de patiënt betrokken, je beperkt je dus niet tot één bepaald vakgebied. Ik denk dat dit ook voor de patiënt fijner, persoonlijker is. Het komt voor dat een patiënt in een academisch zie kenhuis met wel zes verschillende doktoren te maken heeft. De ene arts houdt zich uit sluitend bezig met dit vakgebied en de ander met een andere specialisatie. Hoe noodzakelijk dat ook kan zijn, voor een patiënt zal dit niet altijd zo aangenaam wer ken. Een internist is eigenlijk één aan spreekpunt voor alle lichamelijke proble men. Voor een kleiner ziekenhuis vind ik dat wenselijker. Als internist ben je zo breed mogelijk bezig. En bereik je op gege ven moment de grenzen van eigen kunnen. dan wordt het tijd om door te sturen voor de superspecialisatie van een academisch zie kenhuis'. Wat dr. Kroon ook aantrekt in het internist zijn is het puzzelelement dat daarin om de hoek komt kijken. Een chirurg bijvoorbeeld heeft meer een doevak, een internist heeft meer een puzzelvak. Dat begint al bij het vraaggesprek tussen arts en patiënt, de zogenaamde anamnese. Die is ontzettend belangrijk. Als een patiënt niet duidelijk genoeg of niet volledig genoeg aangeeft wat precies de klachten zijn en waar hij deze heeft, kan dat de arts bemoeilijken bij het vaststellen van een diagnose, bij het instel len van verder onderzoek en bij het geven van de therapie. Het kan hem zelfs op een onjuist spoor zetten. Internist zijn is dus echt een puzzel vak. Dr. Kroon, in 1963 geboren te Den Helder, genoot zijn opleiding in Leiden en in Lei derdorp. Op dit moment woont hij nog in Voorschoten, maar zijn toekomstige woning staat in Nieuwe Tonge. Daarin hoopt hij in de loop van dit jaar met zijn vrouw en 2 kinderen intrek te nemen. 'De ervaringen die ik tot op heden heb opgedaan op Goe- ree-Overflakkee voldoen geheel aan mijn verwachtingen', verklaarde dr. Kroon. 'Dirksland heeft een fijn ziekenhuis en de eilandbewoners zijn aardige mensen'. Op zaterdag 6 februari a.s. geeft de Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo' uit Middelharnis/Sommelsdijk een concert in het Prieel van Recrea tiecentrum 'De Staver' te Middelhar- nis. Het is het eerste concert van het jaar waarin Sempre haar 110-jarig bestaan zal vieren. De vereniging werd opgericht in december 1889 en in de tweede helft van 1999 zal dit jubileum op spectaculaire wijze worden ge vierd. Uiteraard zullen de inwoners van de gemeente, ja, zelfs de bewoners van heel Goeree-Overflakkee volop van deze festivi teiten kunnen meegenieten! Over enige tijd zult u via de lokale media kennis kunnen nemen van de activiteiten en van de mensen en bedrijven, die deze acti viteiten mede mogelijk zuilen maken. Als u 'bij wilt blijven' voor wat betreft de nieuwtjes over Sempre en over de activitei ten-kalender, dan is een bezoek aan de Website van Sempre een aanrader. Het adres is: http://leden.tref.nl./jonge467. Hier vindt u van alles over de vereniging en, mocht dit alles u zo aanspreken, dat u er een leuke hobby in denkt te kunnen vinden (of een oude hobby weer op kunt pakken!), dan vindt u er ook de adressen waar u meer informatie kunt krijgen. Natuurlijk kunt u altijd, ook buiten het Internet om, bellen naar (0187) 487887 voor alle inlichtingen over lidmaatschap en opleiding. Bestuur, dirigent en leden van Sempre Crescendo hopen u zaterdag 6 februari vast te kunnen begroeten in het Prieel, waar u zult kunnen genieten van een afwisselend concert. Het programma bevat o.a. het schitterende werk 'Innocent Condemned' van de beken de componist Rob Goorhuis, geïnspireerd op de verhalen over de Bokkenrijders, die in oude tijden Zuid-Limburg onveilig maakten. Goorhuis componeert heel veel werken voor harmonie en fanfare-orkesten en vaak gebeurt dit in opdracht van een organisatie uit de blaasmuziekwereld, maar ook wel eens in opdracht van een amateur muziekvereniging, die met een dergelijke compositie een belangrijke gebeurtenis (bij voorbeeld een jubileum...) extra luister wil bijzetten. U zult de komende tijd nog vaker van Rob Goorhuis horen! Voor een voorproefje bent u op 6 februari van harte welkom in het Prieel. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. MIDDELHARNIS Zaterdag 30 januari was de jaarlijkse sinaasappelactie. Natuurlijk waren wij niet in de gelegenheid om iedereen te bezoeken. De voorraad is nog niet helemaal op, dus wie toch in aanmerking wil komen voor een zak met heerlijke, voor het persen ook bij zonder geschikte sinaasappelen, kan alsnog een bestelling doen. Het telefoonnummer hiervoor is 482858. De prijzen zijn: 10 stuks voor 5,- en een hele kist voor ƒ40,-. Vrijdag 12 februari a.s. spreekt een medewerker van de stichting Open Doors over de situatie van de christe nen in Peru, Mexico en Colombia, tij dens de avond wordt de film 'Caught in the Crossfire' (gevangen in het kruisvuur) vertoond. 'Caught in the Crossfire' is een aangrijpend docudrama over het leven van christenen in bovengenoemde landen. In 45 minuten neemt de film u mee naar de Mexicaanse deelstaat Chiapas, waar 35.000 protestantse indianen van huis en haard verdreven zijn vanwege hun geloof. En naar Peru, waar tal loze christenen onschuldig gevangen zitten op beschuldiging van collaboratie met de guerilla's. En tenslotte naar Colombia waar iedereen lijdt onder regelrechte anarchie, de christenen in het bijzonder. De spelers in dit docudrama zijn de slachtoffers zelf. Wat hun is overkomen, spelen zij nu voor de camera. De spreker is jarenlang betrokken geweest bij het bijbelverspreidingswerk van Open Doors en heeft gereisd in Latijns-Amerika. Ook in moslimlanden, China, Noord-Korea en Vietnam hebben christenen te lijden voor hun geloof. In bijna de helft van de wereld hebben de christenen nog steeds geen vrij heid om God te dienen op de wijze die zij verkiezen. Open Doors is een interkerkelijke stichting die sinds 1955 op de bres staat voor deze ver volgde christenen op de wereld. De avond begint om 20.00 uur. Plaats: Doopsgezinde gemeente. Dorpstien- den 3, Ouddorp. De toegang is gratis; wel is er een collecte. De film is niet geschikt voor kinderen beneden de 12 jaar. Cardioloog P. de Weerd, bij een op proef in gebruik zijnde echo-cardiograaf In de vacature die is ontstaan door het vertrek van cardio loog dr. Van Dam uit het ziekenhuis te Dirksland is voor zien door de komst van dr. P(eter) de Weerd. De nieuwe cardioloog - geboren in Winschoten - is 52 jaar, is gehuwd, heeft 4 kinderen en ontfermt zich sinds 1 januari jl. over hen die in deze regio met hartklachten te kampen hebben. Na de middelbare schoolopleiding studeerde dr. De Weerd medicij nen in Amsterdam. Tijdens zijn co-schappen boeide de cardiologie hem dusdanig dat het hem deed besluiten om daar zijn professie van te maken. In 1982 rondde hij de studie cardiologie af. Na eerst in Amsterdam gewerkt te hebben heeft hij gedurende 14 jaar in het Zuiderzeeziekenhuis te Lelystad gewerkt. Daarna is hij als invaller werkzaam geweest in talloze ziekenhuizen, totdat hij weer behoefte voelde om op een 'vaste stek' te gaan werken. Dat bracht hem tot sollicitatie naar het Van Weel-Bethesdaziekenhuis te Dirksland, in verband met de vacature voor cardioloog die was ontstaan door het vertrek van dr. Van Dam, en dit bracht dr. De Weerd naar Dirks land. Op dit moment woont hij nog in het Brabantse Lith, maar naar een woning alhier wordt uitgezien. Dr. De Weerd vind cardiologie 'een prachtige symbiose tussen doen en denken, je zit op de grens tussen leven en dood'. Ca. 80% van zijn patiënten lijdt aan coronair lijden (de problemen hebben te maken met de kransslagaders), ca. 20% heeft een andere hartaan- doening. Volgens dr. De Weerd werkt de cardiologie in het zieken huis van Dirksland goed, maar vrij marginaal. Daar wil hij verande ring in aanbrengen. 'Ik wil meer doen dan patiënten opvangen. Ik wil ze hier ook zelf onderzoeken en behandelen in plaats van ze doorsturen'. Daartoe wordt nu nieuwe apparatuur verworven zoals een echo-cardiograaf, 'een geweldig apparaat voor diepgaand onderzoek!'. Daarvan heeft dr. De Weerd inmiddels één exemplaar op proef in gebruik. De Weerd's eerste indrukken over zijn nieuwe werkomgeving zijn positief; 'het ziekenhuis is goed georiënteerd, er wordt gebruik gemaakt van goede apparatuur en het personeel is goed gemoti veerd... én vriendelijk!' Ingezonden: Al eerder hebben wij gelezen in dit blad dat de gemeente niet hoog scoort bij het 'bij stands verhaal'. Door omstandigheden heb ik helaas zelf een bijstandsaanvraag in moeten dienen en wel op 18 december 1998. Tevens heb ik verteld dat ik al 3 maanden zonder inkomen zit, maar bijstand geldt niet met terugwerkende kracht en eigenwijs als je bent ga je pas op het laatste ogenblik, want je schaamt jezelf ervoor om bijstand aan te moeten vragen. Begin januari hoor je van de gemeente 'Het wordt van de week behandeld bij B&W en je hoort deze week of volgende week'. Omdat het financieel erg begint te knijpen krijg je een voorschot van 500,- en daar moetje het als 'bijstander' maar mee doen. Vandaag, 1 februari, maar weer eens ge beld: 'Het wordt volgende week behandeld bij B&W! maar als u een voorschot nodig heeft kunt u komen praten'. Het is een schande dat de gemeente zo met zijn burgers omgaat en dat wilde ik graag aan de kaak stellen. Naam en adres van de schrijver bij de redactie bekend Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw v\/oning Doefinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel, (0187)482606 D.V. dinsdag 9 februari is er in Vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek' te Dirksland weer een sing-in. Zit je op de zondags school, kwam je naar de Vakantiebijbel- club of hou je gewoon van zingen, dan ben(t) je (u) van harte welkom. Een enthou siast combo zal ons deze avond begeleiden. Aanvang 19.00 uur!! m/U De minister van Verkeer en Water staat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende: In verband met het reinigen van het ZOAB zal rijksweg 57 van km. 23,800 tot en met km. 31,000 (het weggedeelte tussen Goede- reede en Ouddorp) en van km 31,000 tot en met km. 40,000 (het weggedeelte van Oud dorp naar Port Zélande) afgesloten zijn voor alle verkeer. De afsluitingen vinden plaats in week 5 van maandag 1 februari 1999 tot vrijdag 5 februari 1999. De weggedeeltes zullen zijn afgesloten van 09.00 tot 15.00 uur, zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzakelijk. In verband met de weersomstandigheden kunnen voor de werkzaamheden geen vaste dagen worden genoemd. Indien de weer somstandigheden geen werkzaamheden in week 5 toestaan, zullen de werkzaamheden worden verschoven naar week 6, maandag 8 februari 1999 tot en met vrijdag 12 fe bruari 1999. Bijzonderheden Gedurende de afsluiting van het tracé Goe- dereede-Ouddorp wordt het verkeer omge leid via de parallelweg van rijksweg 57. Tijdens de afsluiting van het tracé Oud- dorp-west Nieuwlandseweg zal het verkeer worden omgeleid door middel van borden met nummer 22. Gedurende de afsluiting van het tracé west Nieuwlandseweg-Port Zélande zal het ver keer worden omgeleid door middel van borden met nummer 23. Ingezonden: Piet van Dam te Ouddorp is al meer dan 48 jaar lid van de dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp en dit jaar hoop te hij de 50 jaar vol te maken. Sinds hij ziek is werd hij door enkele leden goed opgevangen, naar de Verenigings avonden gehaald en thuisgebracht. Nu hij niet meer thuis kon blijven en in verzor gingstehuis 'De Vliedberg' moet blijven kwamen zijn tegenspelers bij hem op be zoek. Maar nu hebben ze besloten (op een paar na) om hem niet meer te laten spelen. Zo ga je toch niet om met clubgenoten die geestelijk goed zijn maar lichamelijk niet kunnen komen? Naam afzender bij de redactie bekend Het is een prachtig idee van de orga nisatoren van de Omloop Goeree- Overflakkee ook deelname in estafet tevorm mogelijk te maken. Voor het eerst gebeurt dat bij de 10e Omloop die dit jaar op 20 en 21 augustus ge houden wordt. Het betekent dat totaal 100 groepen van 3 personen mee zullen kunnen doen. Elk van de 3 loopt een deel van de 110 km lange route; er zijn 6 posten waar gewisseld mag worden, maar voorwaarde is dat ze gedrieën het 6.9 km lange laatste gedeelte van het traject zullen lopen (Galathese haven - finish) en dat minstens 2 van hen de finish passeren. Vanaf 3 februari zijn de inschrijfformulie ren voor deelname aan de 10e Omloop ver krijgbaar bij de gemeentekantoren op het eiland zowel als bij de VVV-kantoren te Ouddorp en Middelharnis. Hoofdsponsors zijn: Aannemingsbedrijf J. Kroon Zn. bv., Keukencentrum Tiele- man, ING-bank, O.Z. zorgverzekeringen. Aannemingsbedrijf LBS en WLB Shell- leverancier. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - 8TUEMO - REPORTAGE - FOTOGRAnE I [=1 C3 [=3 c=3 a ^^^^^^^^T I C=]l=3C=ll=3l=3l=3C=ll=3ml OUDOOKP - WestsOatt SS - Tehloon f)ia7) SSiei21 Fax 6a3734 RENESSE-Printshop-Hogezoom 172-TeiBfoon (0111)452400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1