Auto Deltion B.V.: De nieuwe VW-Audi dealer Kerk en Israël instructie-avond over hulpverlening voor brandweer Oostflakkee r Vertrek wethouder Maliepaard JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED Radio Flakkee gaat kerkdienst uitzenden Open dag Provinciehuis op 20 februari Landschapsonderiioud in Ouddorp karets autoschade Eenzijdige aanrijding chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden van Geest heeft opvolger gevonden Visser Visser Voor Mw jniet|bele|i ^-2^ i-\- ^ii Vrijdag 29 januari 1999 71e jaargang nr. 6775 De wethouder van Maatschappelijke Aan gelegenheden, de heer R. Maliepaard, heeft kenbaar gemaakt dat hij zijn functie als wethouder zal neerleggen en zijn raadslid maatschap zal beëindigen. Hij ziet niet langer kans zijn functie als wethouder te combineren met zijn overige taken en verantwoordelijkheden. Het college heeft de Raad reeds op de hoogte gebracht van het besluit van wet houder Maliepaard. De procedure voor de opvolging van wet houder Maliepaard als raadslid is door het hoofdstembureau in gang gezet. Over de ontstane wethoudersvacature zal de Raad zich op zijn vroegst op 11 februari 1999 kunnen uitspreken. Burgemeester A. J. C. van Pelt zal voorlo pig de werkzaamheden van wethouder Ma liepaard waarnemen. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning 9 Skibox Garage Knöps B.V. De bekende VW/Audi dealer J. van Geest, met vestigingen in Stellendam en Oude Tonge, is op 1 februari jl. overge nomen door Roger Dellemijn, die het bedrijf onder de nieuwe naam Auto Del tion b.v. zal voortzetten. Vlak voor Oud en Nieuw werd de overeenkomst gete kend en zo blijft het Volkswagen/Audi 'dealerschap voor Goeree Overflakkee en Schouwen Duiveland gehandhaafd. Voor de klantenkring verandert er vooralsnog weinig. Voortaan gaan de 23 personeels leden bij Auto Deltion aan de slag, en zo blijft de vertrouwde service van Garage van Geest gehandhaafd. Oprichter Joop van Geest startte in januari 1966 met het garagebedrijf waar toentertijd vooral Opel en Ford werden verkocht. Na een aantal jaren kreeg J. van Geest de kans om VW/Audi dealer te worden en van deze stap heeft hij nooit spijt gehad. „Een schit terend merk, prachtige modellen en kwali teit!!", zegt de heer van Geest. Inmiddels is Garage van Geest uitgegroeid tot een bedrijf waar jaarlijks ruim 400 nieuwe Volkswagens en Audi's worden verkocht, dat over een uitgebreid assortiment Bovag occasions beschikt, met een perfecte after sales afdeling en tal van nevenactiviteiten zoals het BP benzinestation en de uitste kend bekend staande plaatwerkerij. De heer van Geest is trots op het verleden en heden. Daarom heeft hij ook met zorg uitgekeken naar een geschikte opvolger en heeft deze gevonden in de persoon van Roger Delle mijn. „Wij hebben elkaar voor het eerst ontmoet in de zomer vorig jaar", aldus J. van Geest. „Na een uitgebreide kennismaking en pas nadat ik het gevoel had het bedrijf in ver trouwde handen te kunnen overdragen, heb ik besloten de onderhandelingen een iets definitiever vorm te gaan geven. Natuurlijk is het geen gemakkelijke beslissing geweest om het bedrijf te verkopen, maar gelukkig blijf ik, weliswaar op de achtergrond, de komende tijd als adviseur aan het bedrijf verbonden. De klanten zullen mij dan ook af en toe nog op het bedrijf tegenkomen". „Het was altijd al een jongensdroom van mij om een eigen autobedrijf te hebben", zegt de nu 35-jarige Roger Dellemijn. „Mijn eerste werkkring was in Den Haag, daarna als verkoper in het Westland gewerkt, en na wat omzwervingen de afge lopen 7 jaar commercieel eindverantwoor delijke bij een van grootste VW/Audi dealers van ons land. Dat was een leuke tijd, veel geleerd, maar op een gegeven moment ging ik toch het persoonlijke con tact met de klanten missen. Vooral ook omdat ik grotendeels bezig was met bestu ren en dat terwijl ik eerder een praktijkmens ben. Je ziet in tal van branches die neiging tot schaalvergroting. Ook in de automobiel- wereld zie je steeds grotere dealerbedrij ven ontstaan. En dat terwijl de klant, maar ook het personeel, die extra service en aandacht, steeds belangrijker gaan vinden. Een zeer persoonlijke aanpak dus. Allemaal zaken die alleen een kleiner bedrijf kan bieden. Optimale klantgerichtheid, een echt hart voor de zaak, dat zijn allemaal zaken die bij een groot bedrijf nauwelijks te vinden zijn". Roger Dellemijn was direkt al na de eerste kennismaking vol lof over het team. „Veel kennis en vakmanschap en vooral gezellig". In het afgelopen halQaar heb ik samen met mijn vrouw Jacqueline, zoon Gijs (3 jr en dochter Charlotte (5 jr veel tijd op Goeree en Schouwen Duiveland doorgebracht. Bijna elk weekend reden we vanuit Brabant, waar wij nu nog wonen, naar dit prachtige stukje Nederland. Het was voor ons allemaal nieuw, maar vanaf het eerste begin voelden wij ons hele maal thuis en wij hopen dan ook op niet al te lange termijn een geschikt huis te vin den. Met Auto Deltion heeft Dellemijn grootse plannen. Niet alleen gaan wij dit jaar weer een aantal nieuwe Volkswagen en Audi- modellen introduceren, maar er staat nog veel meer te gebeuren. Zo maakt de goede relatie met importeur Pon het mogelijk om met unieke voordeelaanbiedingen te komen en gaan wij tal van leuke activiteiten voor onze klanten organiseren. Radio Flakkee gaat voortaan elke zondag avond rechtstreeks een kerkdienst uitzenden vanuit de Nederlands Hervormde kerk in Dirksland. Vanaf 5 voor 6 zal worden over geschakeld naar het kerkgebouw, waar om 6 uur de eredienst zal aanvangen. Na het eind van de dienst worden tot de nieuwsuit zending van 8 uur geestelijke liederen ten gehore gebracht vanuit de studio aan de Philipshoofjesweg in Dirksland. De herhaling van het programma "Muzika-. Ie Hartewensen", dat altijd op zondagavond tussen 7 en 8 uur werd uitgezonden, komt hiermee voorlopig te vervallen. Op zaterdag 20 februari houdt de provincie Zuid-Holland een open dag. Alle provincies doen mee aan deze open dag. Op de Zuid- Hollandse verkiezingsmarkt zullen de poli tieke partijen zich presenteren. Door de dag heen zijn er een aantal debatten over actu ele provinciale onderwerpen. Daarnaast laat de provincie zien waar zij zich mee bezig houdt. Zo laten muskusrat tenbestrijders levende muskusratten zien, bodembesche'rmers laten de bezoekers rui ken aan verschillende soorten grond, via interactieve intemetpagina's kunnen bezoe kers meedenken over de problemen in de Hoeksche Waard, met behulp van een stem wijzer kunnen zij ontdekken op welke partij zij moeten stemmen, en zo is er nog veel meer te beleven. Voor geïnteresseerden wordt er uitleg gegeven over de verschillen de aspecten van het provinciale beleid. Ook zijn er diverse culturele optredens. De open dag is vrij toegankelijk tussen 10.00 en 16.00 uur in het provinciehuis, Zuid-Hollandplejn 1 in Den Haag, op de hoek van de Koriingskade en de Zuid-Hol landlaan. installatiebedrijf in Ooitgenspiaat Op D.V. donderdag 4 februari a.s. houdt drs. E. F. Vergunst in Ooitgenspiaat een le zing over het onderwerp 'Zicht op Israël'. Ds. Vergunst heeft zich jarenlang daadwer kelijk ingezet voor steun aan Israël, o.a. voor het Shaare-Zedek ziekenhuis in Jeru zalem. Naast een warm hart voor Israël en het Joodse volk heeft hij ook een uitgesproken mening over de verhouding tussen de kerk en Israël. Het belooft dan ook een boeiende Israël-avond te worden met ruime gelegen heid om met ds. Vergunst over zijn visie op Israël van gedachten te wisselen. Laat uw mening opscherpen en bezoek het verenigingsgebouw 'Elthato' op 4 februari. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis en de koffie staat voor u klaar. In de pauze is er gelegenheid om Israël-pro- dukten te kopen van het winkeltje Menorah uit Middelharnis. Zaterdag 30 januari a.s. worden er door vrijwilligers onder leiding van de vereni ging voor Natuur- en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee weer onder houdswerkzaamheden uitgevoerd aan Natuurelementen. Deze activiteiten worden georganiseerd door de werkgroep terreinbe heer van de vereniging. De activiteiten zijn deze keer in Ouddorp. De werkzaamheden zijn in het z.g. Bunker- bos aan de Hofdijkseweg. Het is de bedoe ling een gedeelte van de bestaande Elzen- meetpercelen weer af te zetten. Het is nu al weer zeven jaar geleden dat de vereniging in dit terrein van SBB het achterstallig onderhoud heeft weggewerkt. Komende zaterdag pakken we de zevenjaars-cyclus voor onderhoud weer op. Op deze actiedag van de vereniging kunnen we weer veel hulp gebruiken. Een ieder die Jan Esser krijgt de zorg die aan een slachtoffer met nek- en rugletsel wordt gegeven. Links brandweercommandant Oostflakkee de heer Van Drongelen, rechts de heer Kusters Als 't goed is schatten hulpverleners snel en kundig in, hoe een slachtpfi«r dat juist bij een-autobotsing betrokken was, het 'best te helpen. Toch loopt één op de vier van hen kans op nieuw 'ernstig' letsel op te lopen wanneer die hulpverlening minder deskundig zou blijken te zijn. De manschappen van brandweer Oostflakkee kregen maandag avond, in de 'Bommelstee' de zogenaamde 'Kustersmethode' uit gelegd, nog wel door de heer Jack Kusters zelf die deze nieuwe kijk op hlupverlening heeft ontwikkeld. Hij deed dat in 1992, heeft nadien meerdere boeken geschreven, tot in Maleisië z'n methode gepropageerd en, als brandweercommandant te Bergeijk bij herhaling toegepast. Hij vond in Oostflakkee een gretig gehoor, onder wie ook gemeentebestuurders, collega's van elders, politie en ambulance personeel, ieder van hen gereed en bereid het slachtoffer de beste hulp te verlenen, collega's derhalve die elkaar aldus dienen te waarderen en zéker niet als concurrent mogen zien. Het dient ieder te gaan over het redden van de slachtoffers en de kwaliteit van hun leven, samen derhalve één doel en één taak: het slacht offer. Het behoort voor een verkeersslachtoffer niet uit te maken waar hij/zij een ongeluk overkomt, maar nu is dat nog wél het geval... Daarom propageert de heer Kusters zijn methode die snel en vei lig bedoelt te zijn, alleen hoeft de patiënt niet meer zo snel moge lijk te worden afgevoerd, die snelheid is vervangen door kwaliteit, een hoogwaardige medische verzorging al in de ambulance of middels de doktoren van het traumateam dat 'geel is en uit de lucht valt...' De heer Kusters, goed voor een boeiend, avondvullend program ma, stelde vast dat alle verwondingen die tijdens het redden zijn toegebracht voorkomen hadden moeten worden, c.q. beïnvloed baar zouden zijn geweest. Een gulden regel voor de brandweer is dan ook niet aan de redding van slachtoffers te beginnen voordat ambulancepersoneel de gevolgen heeft 'geschouwd'. Minder oor deelkundige behandeling kan dood door complicaties ten gevolge hebben, ,,laat dat bij u nooit gebeuren", waarschuwde de heer Kusters. Ook het werkprincipe zoals dat vroeger werd gehuldigd. het slachtoffer hoe dan ook uit de auto halen is fundamenteel gewijzigd:,;het voertuig rond het slachtoffer verwijderen", is voortaan de inzet. Enkele weken geleden nog heeft brandweer Oude Tonge daar een sterk staaltje van laten zien toen rondom een bekneld slachtoffer z'n auto totaal werd weggeknipt... En... let als hulpverleners toch op je woorden opdat het slachtoffer niet extra wordt geshockeerd. Zijdelingse aanrijdingen geven een enorme druk op de wervelko lom en organen in het lichaam. Hulpverleners dienen bij een onge luk, de weg van het voertuig ook, na de aanrijding en de botsscha- de te 'schouwen' om daaruit letsel te vermoeden en al of niet vast te stellen zoals aangezichtsletsel, gebroken neus en de kans op een kaakfractuur wanneer het hoofd onzacht met de voorruit in aanra king kwam. Het is de heer Kusters wel gebeurd op het borstbeen van een vrouwelijk slachtoffer de afdruk van haar gestifte lippen aan te treffen, zó ver blijkt een nek te kunnen worden uitgestoken; uiterste behoedzaamheid is vervolgens bij de redding geboden. Brandweerman Jan Esser uit Oude Tonge heeft als gewillig pseu- do-slachtoffer gediend, voorzien van allerlei hulpmiddelen. Het slachtoffer tegen afkoeling te behoeden is een hoogst belang rijke regel en de heer Kusters raadde aan dat niet met een wollen deken-, maar met een doorzichtige kunststof folie te doen. Al bij een lichaamstemperatuur van 35° vallen de eerste lichaamsfunc ties uit en bij 32*^ neemt de kans op overlijden heel snel toe. Dat was nog'es aanschouwelijk onderwijs. Jan Esser met een nek- kraag om, op de wervelplank en naast 'm brandweercommandant Van Drongelen, want zo dient dat te gaan, altijd iemand met het slachtoffer laten praten. Foto-sheets liet de heer Kusters ook zien, van ongelukken en auto wrakken waar rondom het krioelt van de hulpverleners. Ook daar wil hij orde in, maximaal 6 hulpverleners aan het werk, de rest in een straal op 10 meter afstand met de hulpmiddelen gereed maar vooralsnog op haast 'eerbiedige' afstand van de ravage. Als al z'n aanwijzingen goed worden opgevolgd zal dat verwon dingen voorkomen, wellicht zelfs levens sparen en mag wat de heer Kusters betreft ook op een ambulance die sticker worden geplakt die ook de commercie gebruikt: „Wij zijn op weg naar een tevreden klant!" ISO 9002 iets voor het behoud van de natuurelemen ten wil doen kan ons daar a.s. zaterdag bij helpen. Door de Stichting Scouting-Groep 'Goedereede' uit Ouddorp zal zaterdag medewerking worden verleend bij dit onderhoud. De werkzaamheden beginnen om 8.30 uur en duren tot ongeveer 12.30 uur. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwe zig, maar wie zelf in bezit is van dergelijk gereedschap moet dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal eventueel openhaard hout onder de helpers worden verkocht voor f 10,per m3. Het Elzenmeetperceel is te bereiken via de provinciale weg richting Ouddorp, afslag "Stranden" volgen en de eerste weg rechts. Dit is de Hofdijkseweg. Daarna de tweede weg links tot bij het fietspad. Verdere inlichtingen kunt u krijgen op tele foonnummer 485566, 484156 of 681105. vnO woon- w n^ffovw^rt STELLENDAM Dinsdagmiddag vond er omstreeks 16.20 uur op de Rijksweg N57 een eenzijdig on geval plaats. Een 31-jarige autobestuurder uit Zierikzee reed in de richting van Helle- voetsluis en raakte door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt en gleed over de middengeleider de berm in. Doordat hij kennelijk op het gaspedaal trap te, schoot de auto over de sloot en kwam circa 20 meter verder in nieuw aangeplante bossages tot stilstand. Er was geen persoon lijk letsel. De auto moest weggetakeld wor den. rD Ook benieuwd naar de afloop van de film over Ben Hur? Kom dan a.s. zaterdag 30 januari naar 'De Hoeksteen' in Middelhar nis waar het 2e deel zal worden vertoond. Je bent vanaf 19.30 uur van harte welkom! Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Het complete Opel-Winterpakket verkoop en verhuur van: I Sneeuwkettingen I Allesdragers t Winterbanden incl. velgen reserveer tijdig: 0187-476788 voor autorijden met plezier SOMMELSDIIK OUDDOKI» VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187-48 72 72 {PASSAGE) ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187 - 6817 55 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp. Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111 KEMA CERTIFICATE 36570 M-, Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORARE I C3 rr^ p—1 I-J 1^ czi I OUDDORP- Wesisiraat35- r«(sfoo/l I0W7) 6a:S12/Fax683734 RENESSE-PrintstKip-Hogezooml 72-Tohfoon (Dl 11)462400 Haveneind? 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax 10187) 48 5992

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1