Stichting Vrije Recreatie voorspelt recorddrukte in 1999 'Molenmaker* Frans Biesheuvel Ruim 1.800 van c.b.s. 'De Bron' te Oude Tonge voor oud-Oude Tongse zendingswerkster Good Lud naast ONDO Intermezzo terug in 'De Staver' Nationale wedstrijd creatief 99 rond thema 'De Tuin' eiMiDef-iiiËlili^ 'Liedjes uit grootmoeders tijd' in De Samaritaan Opnieuw vele records voor Schotejil tijdens tweekamp Een koffie-ochtend voor ouders van zuigelingen PAGINA 5 Dinsdag 26 januari 1999 1 Wij kunnen het ons niet voorstellen, maar de in 1992 uit Oude Tonge ver trokken Henia Ramos-Star maakt het 'gewoon' mee, hulpeloze, arme straat kinderen die op een willekeurige avond door de overheid worden dood geschoten: een schoonmaakactie in de straten van Rio de Janeiro. De restan ten van de actie worden weggehaald, de straat schoongespoten, en de straat is weer 'opgeruimd'. "En de rest van de wereld hoort er gewoon niets van...!", zo vertelde Henia. Straatkin deren leven in de bitterste armoe die men zich voor kan stellen en, getroffen door hun lot, heeft Henia Oude Tonge verlaten om zich uit christelijke naas tenliefde in te zetten voor deze kinde ren. En niet alleen Henia zette zich daarvoor in. Ook de jubileumcommis sie van de christelijke basisschool 'De Bron' te Oude Tonge heeft dit gedaan, met als resultaat dat gisterenavond, maandag 25 januari, aan Henia een bedrag van ƒ1856,- symbolisch kon worden overhandigd! Dit bedrag zal worden bestemd voor de aankoop van een opvangtehuis voor straatkinderen in Brazilië. In dat land werkt Henia inmiddels al zes jaar. Zelf heeft ze negen jaar in Oude Tonge gewoond en heeft ze enkele jaren op 'De Bron' gezeten. Inmiddels is ze 24 jaar en ze is getrouwd met Claudio Ramos, een Braziliaanse man, die eveneens werk zaam is onder de straatkinderen. Christelijke basisschool 'De Bron' te Oude Tonge vierde recentelijk haar 75-jarig bestaan, welk heuglijk feit feestelijk werd herdacht. Ter gelegenheid van dit jubileum stelde de jubileumcommissie van de school zich ten doel om op de feestdag geld bijeen te brengen voor een goed doel. Liefst een doel waarbij oud-leerlingen van de school bij betrokken zijn. En daarvoor kwam al gauw oud-leerling Henia in beeld, immers, zij werkte voor een goed doel: de opvang en ver zorging van straatkinderen in Brazilië. Straatkinderen zijn geheel verstoken van ver zorging en levensonderhoud. Ze hebben geen huis, geen thuis, geen ouders of verzorgers, geen voedsel, geen onderwijs en geen ont wikkeling. Ze leven, wonen en slapen op straat en het spreekt voor zich dat ook het gedrag van die kinderen daardoor wordt bepaald. Ongeveer een halfjaar geleden hebben Henia en haar man een organisatie opgericht om deze kinderen op te kunnen vangen. Een organisatie die inmiddels door de Braziliaan se overheid is erkend! Middels deze organi satie haalt Henia de kinderen van de straat en probeert ze deze te herenigen met hun fami lie. Als dat niet lukt verzorgt de organisatie de kinderen totdat ze 18 jaar zijn. Deze ver zorging bestaat in het verstrekken van voed sel, kleding, psychische, sociale en medische hulp, zowel aan de kinderen als aan hun familie, de heropvoeding van de kinderen en het geven van onderwijs en bijbelstudie. In hun werk krijgen Henia en haar man inmid dels ook hulp van de plaatselijke brandweer, een legerkapitein en enkele rechters. Alle maal op vrijwillige basis! De organisatie, die door Henia en haar man wordt geleid, bestaat echter bij.de gratie van de gever... Zonder giften beginnen ze niets! Zelf moeten ze leven van ca. ƒ150,- per maand en ook dat moeten ze van giften heb ben. Van betaald werk is geen sprake. Ondanks dat wil Henia toch een opvangte huis voor straatkinderen stichten. Daarvoor heeft ze 60.000 nodig en ze heeft nog maar 2.000... De ƒ1856,- die de basisschool 'De Bron' bijeenbracht gaan dus daar naar toe! Voor dit doel is ook een speciale reke ning geopend waarop (fiscaal aftrekbare) gif ten gestort kunnen wórden: rek.nr. (ABN/AMRO) 507936051 t.n.v. 'Oogst- veld', onder vermelding van 'Henia-huis'. MEERKERK - Wanneer de voortekenen niet bedriegen zal het aantal overnachtin gen op het boerenerf dit jaar aanzienlijk hoger uitvallen dan ooit eerder het geval is geweest. De Stichting Vrije Recreatie (SVR) concludeert dit onder meer op grond van de ervaringen van vorig jaar op haar campings en op recentelijk ge houden vakantiebeurzen. Uit de enorme belangstelling die daar ten toon werd ge spreid blijkt het kamperen bij de boer en in het bijzonder bij de SVR-kampeerboe- ren steeds meer in een enorme behoefte te voorzien. Voor de kampeerboer is die toenemende be langstelling een gunstige ontwikkeling en er gaan steeds meer boeren (en grondbezitters) toe over om, tegen een bescheiden vergoe ding, een stukje grond ter beschikking te stellen aan vakantiegangers. De recreant ge niet van de rust en de ruimte van het platte land en... die betaalbaarheid is mooi mee genomen. Een gunstige ontwikkeling, waar zowel de recreant als de kampeerboer wel bij vaart. Bedenkingen Toch heeft de SVR haar bedenkingen. Zon der noemenswaardige kennis van zaken, maar aangemoedigd door het succes van kampeerboeren in hun omgeving en gelokt met diverse overheidssubsidies, besluiten veel boeren zich dan ook maar op die lucra tieve recreatiemarkt te storten. Het is lo gisch dat veel boeren, die hun inkomen in de laatste jaren drastisch zagen dalen door superheffingen, melkquota, mestbeperkmg e.d. naar een mogelijkheid zoeken om hun inkomen wat aan te vullen. Het is evenwel jammer dat, de goeden niet te na gesproken, er toch een aantal boeren uitgaat van de ge dachte: „waarom het hele jaar koeien mel ken als je in een zestal weken ook de kam peerder kunt uitmelken?" Voor de recreant een trieste zaak wanneer hij voor zijn va kantie juist zo'n boer treft, waarbij in de meeste gevallen zo'n boer dan ook met bij de SVR zal zijn aangesloten. De SVR raadt kampeerders dan ook aan altijd vooraf ter dege informatie in te winnen. Een gewaar schuwd mens telt tenslotte voor twee. Voorlichting Juist om dergelijke teleurstellingen te voor komen is de recreant op zoek naar goede voorlichting. Dit bleek onder meer op de Vakantiebeurs te Utrecht, waar ook de Stichting Vrije Recreatie vertegenwoordigd was, en op de onlangs gehouden SVR-va- kantiebeurzen. Onder het motto 'Zoek je eigen kampeerboer en -boerin uit' organi seert de SVR elk jaar een viertal van derge lijke beurzen. De eerste twee vonden plaats in Veldhoven en in Bleiswijk, welke zich mochten verheugen in een overweldigende, belangstelling. In Veldhoven werden ruim vijfduizend bezoekers geteld en in Bleis wijk bleek het bezoekersaantal zelfs de zevenduizend te hebben overschreden. Ook op de volgende SVR-Vakantiebeurzen - 13 februari: FEC-Hallen te Leeuwar den en 6 maart: Expocenter Hengelo te Hengelo (Overijssel) - kan de recreant, maar zeker ook geïnteresseerden, die een minicamping op willen starten, van 10 tot 16 uur bij de SVR terecht voor goede voor lichting over het kamperen bij de boer. Evenals op eerdere SVR-Vakantiebeurzen is ook daar de entree en het parkeren voor iedereen gratis en ontvangen SVR-dona- teurs als voorproefje op de boerengastvrij- heid een gratis kopje koffie. Ontwikkelingshulp De Stichting Vrije Recreatie behartigt al meer dan een kwart eeuw de belangen van zowel de recreant als de kampeerboer. Bij de een is er grote behoefte aan betaalbaar kamperen en bij de ander is een aanvulling op het inkomen broodnodig. De SVR brengt beiden tot elkaar. Inmiddels profiteren bijna honderdduizend donateurgezinnen en een kleine tweeduizend plattelandscampings van het baanbrekend werk van de SVR; men zou haast kunnen spreken van het be drijven van een stukje ontwikkelingshulp in eigen land. Nog steeds kunnen nieuwe kampeerboeren en recreanten zich aansluiten bij de SVR en profiteren van de ervaring die de SVR al ruim een kwart eeuw heeft met recreatie op het platteland. Voor meer inlichtingen over het kampe ren bij de SVR-boer of over het ontvan gen van SVR-kampeerders: Stichting Vrije Recreatie, Meerkerk. Tel. (0183) 352741. Fax (0183) 351234. MIDDELHARNIS - Zaterdag 23 januari kwam ONDO uit Middelburg naar de Sta- ver om het op te nemen tegen Good Luck. De uitwedstrijd van Good Luck tegen ONDO eindigde in verlies met 1 doelpunt verschil. Alle redenen voor Good Luck om het deze keer beter aan te pakken. Het vele publiek zag, dat Good Luck na 2 minuten op 0-1 achter kwam en dat Marja van Splunter na een goede rebound van Jan-Willem de Vos een doorloopbal kon afronden. Daarna was het ONDO, dat vrij gemakkelijk uitliep tot 1-4. Een goede aan val werd afgerond in een strafworp van Jan- Willem de Vos. De aanval daarna was het Samantha Krijgsman, die Nico Overduin een goede pass gaf, zodat Overduin met een fraaie actie van onder de korf de 3-4 kon maken. De vijfde van ONDO werd van afstand gemaakt. Na een goede combinatie tussen Steven Vogelaar en Heidi Kamerling kon deze laatste van afstand de 4-5 maken. ONDO kwam door middel van twee afstandschoten op 4-7 en een snelle combi natie tussen Marcel Kievit en Marjon Soe- teman resulteerde in een doelpunt van afstand van Soetemen. Nog geen minuut later was het Heidi kamerling, die na aange ven van Jan-Willem de Vos, weer van afstand tot scoren kon komen. ONDO maakte 6-9 en een mooie actie tussen Mar jon Soeteman en Nico Overduin uitte zich in de 7-9 van Overduin. Vijf minuten voor rust kwam ONDO met een doorloopbal op 7-10. Na een goede rebound van Heidi Kamerling kon Steven Vogelaar fraai van onder de korf de 8-10 maken. Vlak voor het rustsignaal kon ONDO nog de 8-11 maken. De tweede helft was Good Luck wat sterker en begon ook goed, want na een mooie aan val gaf Marcel Kievit Samantha Krijgsman de kans om van afstand binnen te schieten, zodat Krijgsman de 9-11 maakte. Good Luck ging goed door en had een aantal fraaie aanvallen, die resulteerden in een doelpunt van Jan-Willem de Vos en een doelpunt van Marja van Splunter. ONDO maakte haar eerste doelpunt van de tweede helft. Een snelle combinatie tussen Nico Overduin en Marcel Kievit eindigde in een doelpunt van afstand van Kievit, die zo weer de gelijkmaker scoorde. Even daarna kon Heidi Kamerling met twee verre afstandschoten in een korte tijd de 13-12 en de 14-12 maken. Het werd 14-13 en een mooie aanval tussen Marjon Soeteman en Nico Overduin eindigde in een fraai afstandschot van Overduin, zodat het 15-13 werd. De slotfase was zeer spannend en ONDO maakte dan ook de 15-14. Nadat een goede combinatie tussen Marja van Splunter en Heidi Kamerling in een doel punt van Kamerling resulteerde ging het publiek uitbundig te keer en achter de ploeg uit Middelharnis staan. ONDO kon de 16- 15 maken en zeer onfortuinlijk kreeg Good Luck in de laatste minuten nog een straf worp tegen, zodat ONDO toch nog naast Good Luck kon komen. Leo van der Made kwam nog in de ploeg voor Jan-Willem de Vos om van afstand het winnende doelpunt te forceren, maar toch bleef het scorebord op 16-16 steken. Coach Peter van Vliet was de eerste helft niet tevreden over het spel van zijn ploeg, maar de tweede helft hebben ze stukken beter gespeeld. Toch jammer, dat je het dan in die laatste minuten nog uit handen geeft. TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Volleybalvereniging Intermezzo speelt a.s. zaterdag weer thuiswedstrijden in 'De Sta- ver' te Sommelsdijk. Het eerste fluitsignaal zal rond kwart voor vijf gegeven worden bij onder andere meisjes A tegen vc Krimpen. De laatste twee wedstrijden, waaronder Heren 1 tegen koploper DVO 2 vangen rond kwart over acht aan. De toegang tot de volleybalwedstrijden is gratis. Overzicht 16.45 uur: Meisjes A 18.30 uur: 18.45 uur: 20.15 uur: Meisjes C Heren 3 MixC Heren 2 Jongens B Meisjes B Dames 1 Dames 2 Heren 1 Krimpen 1 Vovero 2 Voverdi 1 Ibis 2 Ibis 4 Schovocomca 2 Volley Voorne 1 Intraco/AVC'87 Vollido 3 DVO 2 Woensdagavond 27 januari zal het DUO HOUNIETO, Pieter Vis, bas- bariton en Lennert Knops, organist, een muzikaal programma brengen in het Verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk. Het programma bestaat uit een dertigtal liedjes die, zeker voor de ouderen, allemaal bekend zijn. 'Wordt wakker, het roosje, ons bootje, op de grote stille heide', ze zullen deze avond allemaal voorbij komen en on getwijfeld uit volle borst worden meege zongen. Het programma (ongeveer 60 minuten) be gint om 19.30 uur in De Lukaskapel. Het programma met oude liedjes is één van de vele activiteiten van Lennert Knops en Pie ter Vis. I De wieken van de tuin-molens in de werkplaats van l oud-timmerman/aannemer F. Biesheuvel aan de i Dirkslandse Nieuwstraat, hebben slechts de aanraking I van een vingertop nodig, om een tijdlang storeloos te blijven draaien, zó keurig heeft de maker de wieken in i balans gebracht. l En dan zijn ze nog niet eens aan de wind blootgesteld, een beet- l je windkracht zal de wieken vrolijk rond doen gaan, de heer Biesheuvel heeft ze allemaal gelagerd met een kogellager, de grootste van z'n molens zelfs met drie! Het zal ongeveer een half jaar geleden zijn dat hij zijn eerste molen in elkaar zette, gewoon omdat hij wat te doen wilde heb ben, helemaal van hardhout zijn ze gemaakt en dientengevolge hebben ze een lange levensduur. De heer Biesheuvel heeft ze mede daarom keurig in de verf gezet en wie een molen van hem koopt kan het gekochte zó in de tuin zetten. Overigens bouwt de heer Biesheuvel de molens niet vanaf een bouwtekening, hij bedenkt zelf het model. Molentjes a la Biesheuvel gegen tot in Duitse tuinen bekendheid aan het Hollandse product. De afzet is nu even matig, de voorraad daar om ruim, maar straks als het voorjaar lokt, zal de vraag weer explosief blijken te stijgen. Nederlanders (en Duitsers!) houden wel van zo'n vrolijke molen in de tuin, vooral als er 's avonds een lichtje in wordt ontstoken! Zaterdag 23 januari j.l. heeft de wedstrijd- ploeg van zwemclub de Schotejil uit Mid delharnis in de Staver de eerste wedstrijd van de jaarlijkse tweekamp gezwommen tegen de Gooye uit Dirksland. De Schotejil- lers grossierden opnieuw in persoonlijke records. In totaal werden 62 persoonlijke records verbeterd, waaronder dit keer zelfs 10 clubrecords. Bovendien werden in 17 zwemnummers totaal 34 ereplaatsen behaald. De succesreeks van de afgelopen weken voor Lieske van de Polder (14) bleef wederom voortduren, getuige de 2 clubre cords die zij wist te verbeteren. Op de 50m rugslag was haar tijd 0.32.80, goed voor een clubrecord en de Ie plaats in de uitslag. Bovendien was haar tijd ruim voldoen voor een startbewijs voor de naderende Nationa le Sprintkampioenschappen te Dordrecht op 13 februari a.s. Het tweede clubrecord zwom Lieske van de Polder op de lOOm vrije slag in een tijd van 1.05.08, eveneens goed voor een Ie plaats. Een paar jaartjes jonger, maar niet minder succesvol, bleek de pas 9 jaar oude Rhiana van Kempen. Na in de voorbije maanden reeds twee maal een ZRO-Kringrecord te hebben verbeterd op resp. de lOOm wissel slag en lOOm vlinderslag, kwam ze tijdens deze tweekamp opnieuw tot records. Óp de lOOm vlinderslag verbeterde ze het gelden de clubrecord met bijna 10 seconde naar een tijd van 1.38.58. Ook de 200m vrije slag leverde haar met een tijd van 3.14.90 een nieuw clubrecord op. Een geslaagde aanval op een drietal gelden de clubrecords werd vervolgens ook gedaan door Jenny Jongejan, samen met haar beide broers Johnny en Leander. De 11-jarige Leander Jongejan zwom op de 200m vrije slag een clubrecord in een tijd van 2.41.81. Johnny Jongejan zwom de lOOm vrije slag in een tijd van 0.57.45, ook goed voor een clubrecord bij de heren. En de 16 jarige Jenny Jongejan verbeterde het oude clubre cord op de 50m schoolslag naar 0.40.60. Uit een vrij uitgebreide groep schoolslag- zwemmers van de Schotejil kwamen ook clubrecords voort. Thijs Tromper (11) OUDDORP Met de komst van een baby verandert er heel wat en er komen vaak veel vragen. Veel ouders zitten met dezelfde vragen zoals: hoe leg ik contact met mijn baby? Kun je een baby al verwennen? Waarom huilt een baby? Wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijk antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom pret tig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om. Daarnaast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. De koffie-ochtend wordt gegeven: Plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp. Datum: woensdag 3 maart 1999. Tijd: 09.30 tot 11.00 uur. Kosten: 7,50 per persoon voor leden en 12,50 per persoon voor niet- leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. zwom op de 200m schoolslag een tijd van 3.30.98, goed voor een clubrecord. Marcel Stolk (18) verbeterde voor de tweede ach tereenvolgende week het geldende clubre cord bij de heren op de 200m schoolslag. Zijn tijd in deze wedstrijd was 2.52.48. In het laatste zwemnummer werd het tiende en laatste clubrecord van de wedstrijd ver beterd. Willemijn Veltman veroverde in een zeer constant gezwommen 800m vrije slag het clubrecord met een tijd van 11.31.54. Opmerkelijk waren verder de persoonlijke records op de 200m vrije slag van Anne- miek Veltman (11) met 2.59.74, van Piet- Jan van Zoest (12) met 2.49.95 en van Ted deJager(lO) in 2.58.09. Op de lOOm vrije slag zwom Ted de Jager andermaal een scherpe tijd in 1.20.58. Ook Dion Beukers (9) tenslotte wist een snelle 1.30.06 op de klokken te krijgen. Voor D;V. 30 januari hebben we weer een volleybaltoernooi georganiseerd. We verza melen om 19.15 uur bij Elim. Om 21.30 uur zijn we daar weer terug. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. Voor vragen of opmerkin gen: even bellen naar Hennie Looij (652323) of Heleen van Heemst (651759). Tot ziens. Commissie ZAJW Nieuwe Tonge Creatieve wedstrijd in kader van Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 99 De traditionele Nationale Wedstrijd Crea tief, die jaarlijks in het kader van de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI plaatsvindt, heeft dit jaar als thema 'De Tuin'. In verschillende categorieën kan creatief Nederland deelnemen aan de wedstrijd. Een selectie uit de werkstuk ken (waaronder uiteraard de winnende creaties) wordt tijdens de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI, van 9 tot en met 18 april 1999 in de RAI in Amster dam, tentoongesteld. Nieuw op de komende Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 99 zijn de zogenaam de 'Trendpleinen' met elk een eigen thema, die de beurs overzichtelijk en aantrekkelijk maken voor de consument. Leerzame de monstraties, activiteiten om zelf aan deel te nemen, spektakel, maar ook rustpunten om alle informatie te verwerken, zijn de ingre diënten die de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 99 het belangrijkste kijk-, doe- en koopevenement voor vrouwen én mannen maakt. Een van de pleinen op de beurs is het Tuintrendplein. De tuin is im mers nog steeds in en daarom aanleiding om het thema van de wedstrijd hier op aan te passen. De tuin, dat is buiten wonen De trend voor de tuin is minimalisme, net als in het interieur en de mode. Het Tuin Trendplein op de beursvloer geeft een inspi rerend en trendy beeld van de nieuwste ont wikkelingen op dit gebied. Zo krijgen de bezoekers via de adviesbalie en op internet suggesties voor de inrichting van hun eigen tuin. Bijzondere boeketten kunnen gemaakt worden in de workshops op het plein. En een bijzondere expositie van diverse kunst objecten voor de tuin en een Japanse voor beeldtuin maken een bezoek aan dit Trend plein tot een unieke kijk-, doe- en voelerva- ring. Deelname De organisatoren van de Nationale Wed strijd Creatief 99 en de Huishoudbeurs rekenen op een groot aantal inzendingen waarin aspecten van het thema 'De Tuin' aan bod komen. Met dit thema kan iedere Nederlander zich uitleven met alles wat in hem of haar opkomt. Dat varieert van kunst voor de tuin tot versierde tuinmeubelen, kussens, accessoires, place mats, buitenlicht versieringen en beschilderde plantenbak ken. Aan de Nationale Wedstrijd Creatief 99 kan door iedereen worden deelgenomen, behalve door beroepskunstenaars. De eerste selectie van de werkstukken vindt plaats op basis van kleurenfoto's. Workshops De geselecteerde inzendingen worden ten toongesteld in een apart paviljoen op de beursvloer, met een oppervlakte van 150 m^ Binnen dit decor van winnende werkstuk ken worden dagelijks creatieve workshops georganiseerd door de Creatieve Hobbyver eniging Nederland (CHN), onder het motto: 'Make it and Take it'. In deze workshops worden onder meer door leveranciers van hobbyproducten de nieuwste technieken ge demonstreerd, natuurlijk ook gebaseerd op het thema 'De Tuin'. Prijzen en jury De wedstrijd Creatief kent vier categorieën: tekenen/schilderen, fotografie, ruimtelijke vormen (zoals keramiek) en textiele werk vormen. Voor iedere categorie zijn er drie prijzen: de eerste prijs bedraagt 750,-. De tweede prijs 500,- en de derde prijs 250,-. Voor de winnaar van de publieks prijs wordt door CHN een pakket hobbyma terialen ter beschikking gesteld. Een deskundige jury, onder voorzitterschap van de bekende kunstenares Ans Markus, beoordeelt alle ingezonden kunstwerken. De jury bestaat verder uit: Rinnie Pallada (poppenmaakster), Wim Pallada (kera miek), Anne de Vries (schilderes), Pieter Magielsen (fotograaf), Ad Rommens (pot tenbakker), Miriam Tervoort (CHN) en Ly- dia Bakker (organisatie). Inschrijfformulier Belangstellenden kunnen telefonisch de deelnamebepalingen en een inschrijfformu lier aanvragen voor de Wedstrijd Creatief bij het projectteam Huishoudbeurs van Am sterdam RAI, tel(020) 5491212. Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 99 De Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 99 is open tot 18 april van 10.00 tot 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 20,- per per soon. Kinderen van O tot en met 4 jaar heb ben gratis toegang. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar, alsmede houders van Pas 65 en groepen van mini maal twintig personen (mits van te voren schriftelijk aangemeld) betalen 17,50 per persoon. ^^^^^^^>A^^A«^AA^^^^AM^^^A^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Üjö Ö|p Qjö Gi^ Oi^ Qi^ QiÖ QiÖ Gj^" O^ ÜjO «ijp C^ g g

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 5