Ansiclitkaarteii- collectie terug in Ouddorp EIIAnDBI-niEUliia r il PMHNA 3 Dinsdag 26 januari 1999 Van links naar rechts: Neeltje Pape, Hans Mierop, broer van S. en Kr., Pietje Bok, Koudijzer, M'harnis eierhandel, schilder Helleman, Bertus van Wijk, kruier bij de Joden, met fiets Struyk uit Goeree, met snor Hans Breen (van Govertje), witjes Leen van Dirk de Post, Christina Mierop, Thomas Grinwis (van Jacomien), Marie Flikweert (wed. Bel), Thijs Bosloper (broer van Huib Bosje), Klaasje Ihrman. Dorpsweg Ouddorp 1920 Eeuwit van Toon arb. Rechts Hansje van Teun Tanis Klaas Kastelein uit Delft, oud-Ouddorper die fysiek dan wel - sinds 1958 - in Delft woont, maar wiens geest zo veelvuldig in Ouddorp verwijlde en nóg, heeft in z'n 76e levensjaar een besluit genomen. Hij heeft z'n enor me ansichtkaarten- en fotocollectie over Ouddorp van de hand gedaan. Gelukkig niet aan de eerste de beste maar aan de Stichting Stad Goedereede bij wie de heer Kastelein zijn unieke verzameling in goede handen weet. De gemeente heeft in de aankoop geparticipeerd omdat de verzameling bijzonder goed aansluit bij het foto-archief dat door de gemeente wordt aangelegd. De collectie die naar Ouddorp kwam telt 1078 foto's, waar van 388 van vóór 1940, 205 uit de jaren 1940-1960 en honderden reproducties. We hebben even een greep in de doos mogen doen waarvan u het resultaat op deze pagina ziet. De baakster Neele Bruggeman, Ouddorp 1930 Jan de Slachter (Westhoeve) en gezin Pauw Bc'zuyen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 3