Piano-improvisator Louis van D\]k in Bevolliïngsverloop Goeree-Overfialdcee in 1998 Vanuit Stellendam opereert Lokker Reitsma Logistic Enterprise wereldwijd T ffameeunuui kievit warmte Bijeenkomst SGP 0187 - 48 26 09 BRANDwondenMEESTER diploma uitgereikt ■T!!^ cim streefcfelod op gereformeerdie grondsLag voor de zuid-hoüandse en zeeuwse eilanden Crea-avond in 'De Zwaluw' Sommelsdijk Aanrijding te Nieuwe Tonge VASTGOED Eben-Haëzerscliool Visser Visser Busreis naar Polen i-ï'L Vrijdag 22 januari 1999 71e jaargang nr. 6773 JX;r BEW. EX. De bekende piano-virtuoos en impro visator Louis van Dijk hoopt binnen kort in de aula van de Chr. Scholenge meenschap Prins Maurits in Middel- harnis een concert te geven. Op vrij dagavond 29 januari zullen de deuren van de school om 18.45 uur opengaan om toegang te geven aan de bewonde raars van deze bijzondere pianist. Het concert zelf begint om 19.30 uur. Louis is een kunstenaar met vele mogelijkhe den. Zo vertolkt hij muziek, geeft hij lezingen en demonstraties over muziek, maar zijn grote kracht is toch de improvisatie in diverse stijlen. Improviseren is het ter plekke beden ken van een stuk muziek alsof het op papier geschreven is. Een duidelijk vorm, muzikale vondsten en stijlbewustheid zijn daarbij voor waarden. De improvisaties kunnen gaan boven een vast akkoordenschema, het kunnen ook bewerkingen zijn van klassieke thema's, kinderliedjes of nieuwe thema's. De gedachte om een concert met een interna tionaal bekende Nederlandse kunstenaar te organiseren is ontstaan bij een aantal leerlin gen van de Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits. Dit naar aanleiding van een actie ten bate van het kleine Roemeense dorpje Ipp, waarvoor de school de laatste tijd geld inza melt. Het idee ontstond om een concert te hou den waarvan de opbrengst voor het dorpje Ipp zou zijn. Een eerste plan was om jeugdige talenten van de school te laten optreden, maar de vraag was of dit op zichzelf aantrekkelijk genoeg is om een zaal vol te krijgen. Van daar uit kwam de gedachte om een internationaal bekende musicus te vragen om tegen geredu ceerd tarief op te treden. Voor dit doel vormde men zelfs een eigen vereniging. Voor de leer lingen die piano spelen is een man als Louis van Dijk een fenomeen. Het was daarom een verheugend bericht toen Louis van Dijk bereid was om naar Middelhamis te komen. - Louis van Dijk maakte vele solistische platen en andere geluidsdragers, trad op in binnert-" en buitenland met bekende musici als Jaap van Zweden, Toots Tielemans, Elly Ameling, Rogier van Otterloo en vele anderen. Hij speelde met diverse symfonie-orkesten, zoals het Utrechts Stedelijk Orkest, het Rotterdams Philharmonisch orkest en andere. Drie maal ontving hij een Edison. Van zijn Cd MozartA'an Dijk-Van Dijk Mozart. Dit album is zelfs in Japan uitgebracht. Van zijn CD 'Louis van Dijk Meets Schubert' zijn meer dan 40.000 exemplaren'verkocht. Onder de titel van Louis Friends met zijn dochter Selma van Dijk, Frits Landesbergen en Edwin Corzil-lius. Daarnaast geeft hij samen met zijn dochter Selma koffie-concerten onder de titel 'Cross Over'. In combinatie met Jan Vayne verzorgt hij vele optredens in het land en met Mr. Pieter van Vollenhoven staat hij op het toneel voor een aantal bijzondere concerten ten bate van het Fonds Slachtofferhulp. Bovendien is hij de presentator van het NCRV-programma Musica Sacra, waarin aandacht wordt besteed aan religieuze muziek. Een nieuwe ontwikkeling is het houden van lezingen voor het bedrijfsleven. Reeds is vervaardigd zijn verhaal over Kwa liteit, Luisteren en Lijden aan muziekte. Tijdens het concert in Middelhamis zal de heer Van Dijk vooral improviseren op klas sieke thema's en zal hij af toe een monde linge toelichting geven. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar bij het WV - Middelhamis tel. 06 - 22155548 of 0187-485955. Voor v[W Dinsdagavond 2 februari organiseert wijk- vereniging 'De Zwaluw' weer een crea- avond. Deze keer maken we een moshoorn en dat gebeurt weer onder leiding van Jo en Jo. Wilt u hieraan deelnemen, dan kunt u zich opgeven tot en met 29 januari bij Ellen Breure, tel. 483781 of bij Annemarie Knape, tel. 485945. Doe het wel snel, want vol vol. We starten deze avond om 19.30 uur. Tot ziens bij 'De Zwaluw Sperwer 5, Sommelsdijk COMBi 60EDEREEDE De bevolking van Goedereede is in 1998 met 56 zielen gegroeid. Er overleden in dat jaar 101 inwoners en er werden 152 babies gebo ren wat een zogenaamd geboorte-overschot van 51 gaf; voorts kwamen er 314 nieuwe burgers in en vertrokken er 309, goed voor een vestigingsoverschot van 5. Samen geteld bij het geboorte-overschot goed voor een vermeerdering van 56. Het bevolkingstal bedroeg per 31 december vorig jaar 11.170 inwoners totaal, bestaand uit 5536 mannen en 5634 vrouwen. Het dorp Ouddorp heeft 5877 inwoners (2904 mannelijk en 2973 vrouwelijk), Goe dereede heeft 1886 inwoners (933 mannelijk, 953 vrouwelijk) en Stellendam 3417 inwo ners (1699 mannelijk, 1708 vrouwelijk, totaal 11.170 per 1 januari 1999. DIRKSLAND De gemeente Dirksland groeide in 1998 met 181 zielen tot een totaal - per januari - van 8149, bestaande uit 4012 van de mannelijke-, en 4137 van de vrouwelijke kunne. In Dirksland vonden 127 geboortes plaats, 455 nieuwe inwoners vestigden zich en 326 vertrokken, 75 inwoners overleden. Toch een vermeerdering met 181 zielen. MIDbELHARNIS Het zielental van de gemeente Middelhamis is in 1998 met 36 gegroeid. Er overleden vorig jaar 192 inwoners en er werden 186 babies geboren, een negatief resultaat van 6, maar er was een vestigingsoverschot van 42 doordat 599 nieuwe inwoners inkwamen en er 557 inwoners vertrokken. Was het inwonertal per 1 januari vorig jaar 16.418, eind dat jaar, op 31 december was het tot 16.454 gegroeid. Middelhamis (dorp) heeft 5913 inwoners (2874 mannelijk, 3039 vrouwelijk), Som melsdijk 6484 inwoners (3071 mannelijk, 3413 vrouwelijk). Nieuwe Tonge 2609 in woners (1253 mannelijk, 1356 vrouwelijk) en Stad aan 't Haringvliet 1448 inwoners waarvan 742 mannelijk en 706 vrouwelijk. Het huidige bevolkingsaantal bedraagt 16.454, waarvan 7940 mannelijk en 8514 vrouwelijk. OOSTFLAKKEE Het bevolkingstal van de gemeente Oostflak- kee is in 1998 met 8 zielen teruggelopen. Het jaar werd begonnen met 10.056 inwoners, per 31 december waren dat er 10.048, een terugloop dus met 8. Wel werd een geboorte-overschot van 31 geboekt (114 geboortes, 83 overlijdens), maar het eindcijfer werd toch negatief omdat er 361 personen inkwamen en 400 vertrok ken. Van de 10.048 inwoners zijn er 5038 van het mannelijk en 5(X)9 van het vrouwe lijk geslacht. De conclusie De bevolking van Goeree-Overflakkee is derhalve vorig jaar met 265 zielen gegroeid tot een totaal van 45.821. Goedereede groeide met 56 zielen. Middel- harnis met 36, Dirksland met 181, alleen Oostflakkee telde eind vorig jaar 8 inwoners minder. Een 88-jarige man uit Stad aan 't Haring vliet brak maandagmiddag zijn borstbeen bij een ongeval op de Langeweg Toen de man door een 17-jarige jongen uit Oosterland werd ingehaald, raakten hun fietsen elkaar waarna de man kwam te val len. Hij werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland waar bleek dat hij zijn borstbeen had gebroken. Goeree-Overflakkee B.V. Onlangs hebben leerlingen van de School met de Bijbel te Sommelsdijk het project 'Vermijden en Bestrijden' van de Neder landse Brandwonden Stichting afgerond. Zij deden dat door deel te nemen aan het examen dat een consulente van de Neder landse Brandwonden Stichting kwam afne men. 'Vermijden en Bestrijden', speciaal ontwik keld voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs, wil kinderen zich bewust laten worden van het risico brand wonden op te lopen. Daarnaast wordt in het lespakket duidelijk de nadruk gelegd op wat men moet doen als er toch sprake is van een brandwondon geval. De leerlingen die het BRANDwonden- MEESTER-diploma behaald hebben, zijn: Janine Breederveld, Geert-Jan Buth, Salo me Faro, Jan-Willem de Geus, Mariëlle den Haan, Gerrit Heij, Sander van den Houten, Martine de Jong, Jelle de Jonge, Arnold Kardux, Daan van Kempen, Richard Kop pelaar, Johan Meiaard, Bernadette Nijsse, Rien Noteboom, Iris Oostdijk, Danny Ram- dayal, Maria Romijn, Mirjam Schuftz, Annemiek Veltman, John Verbeek, Bernard Vinke, Michel Vroegindeweij, Elize Wee- da, Annelies Zondervan. De cursus werd gegeven door de kaderin- structrice Atie Hollaar. GOEDEREEDE-HA VENHOOFD Vrijdag 29 januari 1999 hoopt Gert van Koppen ons enkele films te vertonen over de visserij. Een van deze films is een film over de vis serij van vroeger. Deze film hebben we in het verleden ook al enkele malen vertoond in onze school, in de tijd dat onze school een nieuw gebouw kreeg. Deze film is werkelijk uniek te noemen. Mensen die geïnteresseerd zijn in de histo rie van de visserij of in de historie in het algemeen, mogen deze avond eigenlijk niet missen! Daarnaast wordt een en ander getoond over de hedendaagse visserij. De entree, inclusief koffie, bedraagt 5,- per persoon en is bestemd voor het 75-jarig bestaan van de school. Om 20.00 uur hopen we te beginnen. Allen hartelijk welkom! Wat kan daar nou weer mee aan de hand zijn? 't Is Giel Loltker uit Ouddorp wel overkomen dat hij, op kar wei in het haast oven-warme Costa Rica, van z'n zakenpartner Arno Reitsma het verzoek kreeg op de terugweg gelijk een nieuwe schadeldus in Noord Canada op te nemen. Giel was er de volgende dag, in z'n zomerse Idoffie, maar 't was er 18 gra den onder nuL Giel heeft düST*Ï5i Canadese winterjas.^. Arno Reitsma (geboren Hagenaar) en Giel Lokker (geboren Oud- dorper), veertigers van leeftijd, hebben samen de bedrijven Logis tic Expertise en Logistic Recousse opgericht. Ze stellen de aard en de omvang van schade-, en de verantwoordelijkheid daarvoor, vast aan goederen die op enigerlei wijze werden vervoerd en/of werden opgeslagen. Ze houden kantoor aan de Delta Industrieweg 19 te Stellendam vanuit welk kantoor op 't aller onverwacht vluchten worden geboekt naar soms heel verre landen. En men zal het begrepen heb ben, Giel of Arno (de een met een nautisch-, de ander met een agra risch specialisme, snellen daar niet heen om de toeristische ge neugten te ondergaan, al achten ze zich als sehade-experts wel'es betaalde ramptoeristen te zijn. Altijd gaan ze naar plaatsen waar enig onheil heeft toegeslagen. Brand bijvoorbeeld in een scheepslading tapioca, of, vocht in een lading rijst (zee- of regenwater?), beestjes in zakken melkpoeder en te hoge of juist te lage temperatuur in een container mayonaise waardoor die onbruikbaar is geworden. Een knoflookconcentraat dat (lege) sigarendozen in dezelfde container onbruikbaar maakte, zeewater op-, en wellicht in tonnen bier of broei in een lading palmpitschilfers die tenslotte met schip en al door de Griekse luchtmacht naar de kelder werd getorpedeerd. Het leven van Giel en Arno zit vol met onwaarschijnlijkheden, vol met avontuur en vol met verantwoordelijkheid, want het gaat soms om miljoenen! Hun opdrachtgevers zijn dan ook veelal verzeke raars bij wie schade wordt geclaimd. Aan Lokker en Reitsma Logistic Expertise de schade vast te stel len en aan Logistic Recousse de schade te verhalen. Bepaald geen gemakkelijke opdracht is dat. Het bedrijf wordt qua kennis en ethisch handelen erkend door het Verbond van Verzeke raars in Nederland, heeft opdrachten te over en werd vorig jaar, om z'n erkende kwaliteit uitgenodigd in Lissabon te spreken op een symposium over de problemen die zich voor kunnen doen bij het vervoer van snijbloemen. Lokker Reitsma Logistic Expertise wordt breed erkend. Giel Lokker genoot z'n nautische opleiding op de zeevaartschool in Vlissingen, hij was een viertal jaren stuurman op een Shell-tan- Links de heer Reitsma, rechts de heer Lokker ker waarmee hij de wereldzeeën bevoer, hij raakte wereldwijd ge oriënteerd. Arno Reitsma had een agrarisch gerichte opleiding en ze hebben zich elk in hun studierichting in de expertise gespecialiseerd. 'Trouble shooters en claim managers' noemen ze zichzelf. Behal ve hl een eigèh specialisme hêblJStTzé öbk'êën beetje de wereld verdeeld, Amo Reitsma mag graag naar het verre Oosten en China gaan, hij kent de mentaliteit van de Oosterlingen, Giel liever naar Amerikaanse en Afi'ikaanse landen en de Carrbian waar er bij elke klus wel even wat tijd ter ontspanning overschiet. Onvoorstelbaar waarheen hun werk hen al heeft gevoerd, naar Chi na, naar Taiwan, naar Griekenland, naar Brazilië, naar Cairo, naar Costa Rica en naar zoveel havens ter wereld waar schade moest worden opgenomen. „Het mooiste beroep dat je kunt bedenken, maar het kost wel 24 uur per dag", zeggen ze van hun professie die het Engels als voertaal kent, maar er wordt nu ook Spaans geleerd. Soms wordt gebruik gemaakt van de diensten van locale experti sebureaus, maar Lokker Reitsma Logistic Expertise, vaart daar zeker niet blind op en neemt meestal zelf het onderzoek ter hand. Dan onderzoeken ze in China een containerlading leliebollen die bleken te zijn bevroren. In Israël de kom-af van melkpoeder die niet op het schip-, maar al eerder in het pakhuis door muizen bleek te zijn aangevreten en in Rusland een container mayonaise die door de kou onbruikbaar was geworden. In hun buraeu een grote kast monsterflesjes met een diverse inhoud, van zaken die ze op hun weg al tegen kwamen, hoe stoffen op elkaar reageerden, het kan hen bij een volgende expertise hel pen want hun kennis groeit met elk schadegeval. Alles wat je hoort en ziet, geloof dat niet, watje voelt en tast, geloof dat vast", zo heeft Giel van opa Lokker uit Stellendam onthouden. Ze pre tenderen overigens niet alle wijsheid in pacht te hebben. Soms wordt gebruik gemaakt van de onderzoeksmogelijkheden in labo ratoria, of maken ze gebruik van de kennis van het Tropeninstituut in Amsterdam. Hun werk heeft hun denken wel beïnvloed, de gemiddelde huisvrouw zal in de supermarkt slechts 'rijst' herken nen, maar Giel en Arno zien gelijk of het rijst is uit India, of het wilde rijst is, long grain, zilvervlies, reform, paddyrijst, breukrijst, Aziatische of Japanse rijst is. Je maakt ze niet meer makkelijk nog wat wijs. Daarom zijn ze niet overal welkom. Je zult maar als ver antwoordelijke voor een miljoenenschade worden aangewezen en soms doen ze dat. Vooral dat hebben ze geleerd dat je het plegen van expertise nooit uit een boek-, maar in de praktijk leert en dat voert hen wereldwijd. GOEDEREEDE Op D.V. woensdag 27 januari a.s. wordt een openbare bijeenkomst belegd door de Staatkundig Gereformeerde Kiesverening 'God, nederland en Oranje' in het hervormd verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan te Ouddorp. Aanvang 19.30 uur. Aanvankelijk zou ds. J. Koppelaar uit Abbenbroek een tijdrede uitspreken. Deze is echter onverwacht verhinderd voor te gaan. Nu zal spreken de heer D. Nieuwen- huis uit Hoofddorp, algemeen secretaris van de partij. Hij hoopt naast een princi pieel woord ook de actuele politiek deze avond aan de orde te stellen. Het bestuur wil dan ook een ieder opwekken deze avond te bezoeken. A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER Telefoon: (0187) 61 1553 Garage Knöps B.V. In april 1997 en 1998 werd op veler ver zoek een busreis georganiseerd naar zuid oost Polen. Ook in het voorjaar 1999 zal bij voldoende deelname weer een reis worden gemaakt, waarbij de route Hannover - Frankfurt/Oder - Poznan - Warschau - Lublin - Chelm wordt gevolgd. Het vertrek zal zijn omstreeks half april. Wie interesse heeft, kan voor nadere infor matie bellen naar de familie Van Dijk, tel. 641824 of mevrouw C. Kom, tel. 642135. Reacties graag vóór 17 februari a.s. Haveneind? 3245 LM Sommelsdijk Tel. (0187) 483328 Fax (0187) 48 5992 VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAnS c^ c^ OUDDOPP- Wmtatmat 35 - Tehloon (0187) 681612 Fax 683734 RENESSE - Print^mp - Hogszoom 172 - TWeftion (Dï 11) 462400 SOMMELSDIIK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187 - 48 72 72 CS AVONDS 06 - 53 777 800) FAX 0187-48 6613 STATIONSVDEC 3 (PASSACE) TEL 0187-68 45 45 FAX 0187-6817 55 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Centrale verwarming Luchtbehandeling Meet- en regelsystemen Service en onderhoud Gasinstallaties Waterinstallaties Sanitair Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187)489143 Tel. (0180) 642111 Autobedrijf A.J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Het complete Opel-Winterpakket verkoop en verhuur van: Skibox I Sneeuwkettingen Allesdragers I Winterbanden incl. velgen reserveer tijdig: 0187-476788 voor autorijden met plezier

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1