VAN DAM MfiiiE MENORAH PANTALONS KOSTUUMS JACKS Werkplaatschef/ Receptionist (m/v) 16 januari touwtrekken in Ouddorp spectaculaire uitverkopp(|ag EIIAtlDEtl-illEUWS Gi Nederlands Astma Fonds nu ook op Goeree-Overflakkee Flakkeese Statenbijbel Vlooienmarkt te Ouddorp Serie Serie Serie EIIMIDBi-rtlEUWS visitekaartjes T HOGCHEM Ongetwijfeld Cursus tuinarchitectuur bij Volksuniversiteit IVliddelliarnis Automobielbedrijf Flakkee B.V. Morgen, zaterdag 16 januari Gebr. de Waal Open avond bij Chr. Gemengd Streekkoor 'Vox Humana' Damver. 'E.N.E.O. '52' te Melissant Loonbedrijf Gebr. K. en K. Klepper PAGINA 2 Vrijdag 15 januari 1999 Automobielbedrijf Fial<kee is een Toyota-deaier en reeds 5 jaar succesvol actief op Goeree-Overflakkee en omstreken. Door een groeiende klantenkring is er een vacature ontstaan voor Wij zijn op zoek naar een sterke persoon lij klieid die oog heeft voor kwaliteit van de dienstverlening en daarnaast beschikt over goede communicatieve vaardigheden. U dient te beschikken over: M.B.O. werk- en denkniveau. Ervaring in de autobranche. Technische achtergrond. Commerciële vaardigheden. Gevoel voor organisatie en marketing. Leeftijd tussen 25 en 35 jaar. Inzet, werklust en een positieve houding. Een klein enthousiast team van collega's staat borg voor een prettige werksfeer. Wij verzoeken u uw sollicitatie te richten aan: Postbus 127,3240 AC MIDDELHARNIS, t.a.v. de heer M. J. Bosman De korting houden we geheim, u ziet het wel! Binnenkort opening in Middelharnis! Ouddorp, Hofdijksweg 8a en op de markt TeL/fax 63 16 89 68 43 43 Bestel uw bij drukkerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK GOEDEREEDE Open brief aan de Raad van Middelharnis: Voorlichtingsavond op 16 januari in Ziekenhuis Dirksland Slaplanten Bloemkoolplanten Spitskoolplanten Violen Primula's EUROPA UIN Vroonweg 23 Dirksland slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! Uitslagen van 11 januari 1999 JANNETJE MOERKERKE-HOEKMAN Met verdriet in ons hart moeten wij u helaas meedelen dat wij met ingang van heden ons beëindigen. Wij danken u voor het genoten vertrouwen in de afgelopen jaren en wensen u allen het beste toe. Ouddorp: G. Klepper-van Halem Oudelandsedijk 39 en k. Klepper Groenedijk 1 ÖJ vindt u op Goeree-Overflakkee in Middelharnis Nu geniet u van EXTRA KORTINGEN i.v.m. de opruiming. Leuke kadootjes e.d., bijv. dode zeeprodukten, kaarsen, baddoeken, menorah's, wijnen, enz. en zelfs kadobonnen zijn er te koop. Steun dit projekt van zorggebruikers en vrijwilligers. We rekenen op uw komst Israel Kadoshop Westdijk 27 3241 GT Middelharnis ©(0187)48 28 96 MIDDELHARNIS TEL. (0187) 482794 Wij zijn er weer. Op 16 januari wordt er weer een touwtrektoernooi georganiseerd. De inzet voor dit toernooi is de Ouddorpstiendenbokaal. Het team van Westvoorn mag als winnaar van 1998 deze bokaal verdedigen. De strijd wordt vanaf 14.15 uur geleverd in de sporthal Dorpstienden te Ouddorp. De toegang is uiteraard gratis. Het belooft weer een spannende wedstrijd te worden. Ter gelegenheid van het 12.5-jarig jubileum van touwtrekvereniging Westvoorn wordt er na afloop van de strijd om de bokaal nog strijd geleverd door een drie- of viertal ploegen zoals die 12.5 jaar gele den aan het touw stonden. Het belooft dus weer een mooie middag te worden. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42 contracttarieven op aanvraag sluitingstemlijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie-opdrachten of tele fonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87 e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grin-wis. tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 48 33 92 redacteur: J. VUlerius, tel. (0187) 47 1021, privé (0187) 60 14 40 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar ƒ62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten bulten kantooruren: (0187) 68 16 82. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 D.V. zaterdagavond 23 januari Speel- groep Spiegelbeeld. Waar? 'De Ark' te Goedereede. Zaal open: 20.00 uur. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: gratis! Tot ziens op de 23ste. Het Open Deur-team Ook dit jaar houdt zangvereniging 'Vox Humana' weer een open avond. Iedereen die wil komen luisteren of meezingen is dan van harte welkom. Het repertoire bestaat uit psalmen, geestelij ke en vaderlandse liederen. Afgelopen jaar hebben we diverse uitvoe ringen gegeven en ook dit jaar zal dat zeker het geval zijn. De dirigent van het koor is de heer J. Kapaan. Wij oefenen elke maandagavond van acht tot tien uur in Vita Nova te Sommelsdijk. Een ieder die belangstelling heeft is a.s. maandag 18 januari van harte welkom. Help me toch! (ingezonden) Vol verbazing heb ik het Raadsverslag gelezen in het Eilanden-Nieuws van 8 december 1998. De Raad van Middel harnis heeft maar liefst een bedrag van 100.000,- beschikbaar gesteld om het aantal gerechtigden op Bijzon dere Bijstand in kaart te brengen. Dat bedrag komt dan uit het budget van de Bijzondere Bijstand, maar zou het Ministe rie het geld nu echt voor zulke doeleinden beschikbaar stellen? Of wordt dat geld door het Ministerie beschikbaar gesteld voor de mensen die het nodig hebben? Want hoe werkt het nu écht in Middel harnis? Mijn zoon gaat in Rotterdam op school. Dus heb ik al vier keer een reisver goeding aangevraagd, want die 200,- moet je wel van je bijstandsuitkering be talen. U begrijpt het al, al die keren afgewe zen. Terwijl ik het formulier nog aan het invullen was werd er al aan de balie gezegd dat het afgewezen zou worden. Wij hebben ook vaak met ziekenhuizen te maken. Mijn zoon in AZ Leiden en ikzelf in Rotterdam. Ga ik één keer retour met mijn zoon, dan kost dat al 125,-. Maar ik moet ook wel eens zes dagen achter elkaar voor onderzoeken. Zelf ga ik dus twee keer per week naar Rotterdam voor behandeling. Vorig jaar zijn we maar veertien keer ge weest, naar Leiden dus. Natuurlijk kan je dat allemaal niet betalen, zult u denken van alleen een uitkering van de Bijstand. Maar toen ik om Bijzondere Bijstand kwam, was er toch een verrassing. Ik kwam niet in aanmerking voor Bijzonde re Bijstand want daar was het niet voor be stemd werd me gezegd. Ik kreeg niet eens een formulier om in te vullen!! Hetzelfde met een bril, afgewezen. Dus heb ik een lening van twee jaar af moe ten sluiten, want die brillen moeten toch betaald worden. En dat allemaal van mijn uitkering van de Bijstand. Natuurlijk zit ik in grote moeilijkheden, want al mijn vaste lasten moeten ook be taald worden. En iedere dag rijst met sardi nes en tomatenpuree gaat ook vervelen, be grijpt u wel. Iedereen weet dus waaraan door Sociale Zaken in Middelharnis dat geld overgehou den wordt. Door het niet uit te keren aan die mensen die het nodig hebben. Maar misschien is er wel iemand in de Raad van Middelharnis die mij eens uit kan leg gen, waar die Bijzondere Bijstand dan eigenlijk wél voor is bestemd? Niet voor diegene met de laagste inkomens in ieder geval. 14januari 1999 P.S. Ik zou eindelijk wel eens wat iicht wil len zien in mijn situatie. Ik heb wat ik tekort kom besteed aan ziekenhuisbezoek en aan een bril en dat zijn toch geen vrolijke din gen die mij te verwijten zouden zijn? Moet ik als bijstandsmoeder m'n dagen in Mid delharnis dan in steeds diepere armoe slij ten! Geeft iemand mij antwoord? Naam van inzender bij de redactie bekend Sinds september 1998 heeft het Nederlands Astma Fonds ook een afdeüng op Goeree-Overflakkee. Een groep serieuze vrijwilligers, zich bewust van de noodzaak van een afdeling op het eiland, heeft met inspanning van vereende krachten dit doel bereikt. Na veel onderhandelin gen met het hoofdkantoor van het Nederlands Astma Fonds te Leusden, gaf deze organisatie groen licht voor een afdeling op Flakkee en in septem ber vorig jaar is men officieel van start gegaan. Het Nederlands Astmafonds heeft 175 leden op Goeree-Overflakkee. Tot voor kort waren die aangewezen op de afdelingen Spijkenisse of Goes van het Astmafonds, dat is nu echter voorbij. Carapatiënten woonachtig op Goeree-Overflakkee kunnen voortaan voor raad en daad op het eigen eiland terecht. De Flakkeese afdeling legt zich vooral toe op bijeenkomsten voor cara patiënten, bijeenkomsten waarbij getraind wordt de ademhaling onder controle te krij gen en te houden (vooral bij inspanning), de ademhalingsspieren soepel te houden en de lichamelijke conditie te verbeteren. Tijdens de bijeenkomsten worden ook gespreks groepen gevormd. Het contact dat Carapa tiënten onderling - dus met lotgenoten - hebben staat bij de gesprekken centraal. Een luisterend oor en het vinden van begrip zijn zo waardevol. En dat vind je als carapatiënt niet zo gauw in je leefomgeving. Voor de beheersing van de ademhaling en de ademhalingsspieren zijn speciaal voor carapatiënten sportoefeningen ontwikkeld. Veel patiënten zijn bang dat deze oefenin gen niet verantwoord zijn in hun situatie, immers, inspanning leidt veelal tot een astma-aan val! Het tegendeel is echter waar: juist door deze oefeningen kan de ademhaling beheersbaar worden en kan het leven van de patiënt een betere kwaliteit krijgen. Bovendien vinden de oefeningen plaats onder leiding van een fysiotherapeut met cara-specialisatie, terwijl een huisarts de supervisie heeft. Hij beoor deelt met welke oefeningen een patiënt wel of niet kan meedoen. Hij staat ook in con tact met de huisarts en eventueel fysiothera peut van de patiënt. Op dit moment heeft de afdeling twee oefengroepen. Eén in 'd'n Duyt' te Middelharnis en één in het 'Haegse Huus' te Stellendam. In de toekomst wil de Flakkeese afdeling haar activiteiten uitbrei den. Zo is men voornemens om ook een oefengroep voor jeugdige carapatiënten te vormen. Tevens verschijnt er elke drie maanden een uitgave, genaamd 'Luchtbul- letin'. Op 26 januari wordt een voorlichtingsavond gegeven in het ziekenhuis te Dirksland. Een voorlichtingsavond die waardevol zal zijn voor carapatiënten en mensen die in hun directe omgeving verkeren. Ook wordt gedacht aan patiënten die eigenlijk niet goed met cara om weten of durven te gaan. Er zal een lezing worden gehouden over medicijnen bij cara en het gebruik daarvan. Een huisarts, gespecialiseerd in longaandoe ningen, en een apothekersassistente hopen hier meer over te vertellen. Heel interessant is dat de apothekersassistente oefenmateri aal voor medicijngebruik meebrengt. Voor deze voorlichtingsavond zijn de toegang, koffie of thee en het voorlichtingsmateriaal dat meegenomen kan worden, gratis. Informatie over de Flakkeese afdeling van het Nederlandse Astmafonds wordt graag verstrekt door Marijke van Kam pen, tel. (0187) 492846, of Petra de Berg, tel. (0187) 669200. Ook kan - gratis - worden gebeld naar de Cara-lijn van het astmafonds: 0800-2272596. TE KOOP: prachtige met koperen hoeken en sloten; jr. 1895 met platen en kaarten 1.450- Tel. (0187) 60 26 57 Tel. (0187) 60 13 54 Zaterdag 23 januari is er in Sporthal Dorpstienden te Ouddorp een gezellige Vlooienmarkt. Er zijn tal van kramen met allerlei gebruikte spulletjes en hebbedingetjes, o.a. boeken, verzamelmateriaal, brocan- te, frans porselein maar ook huishoudelijk en gereedschap. Deze markt is ruim opgezet, er zijn naast de vlooienmarkt ook diverse kra men met creatief vervaardigde voorwerpen zoals, trollen, 3d werk, kransen, poppen, enz. Uiteraard wordt er ook gedemonstreerd. Er is ongeveer 90 meter vlooienmarkt en 30 meter kramen kreatief. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd en ook kunnen zij meedoen aan de kleedjesmarkt om hun overtollig speelgoed aan de man te brengen. Onder de bezoekers wordt elk uur een lekkere taart of bloemetje ver loot. Kortom, gewoon een gezellige markt voor het hele gezin. Voor info en/of deelname kunt u bellen met tel. (0181) 312190, de heer H. H. v. d. Handel. Zaterdag 20 februari is er een grote interregionale computerbeurs in De Dorpstienden, hiervoor zoeken wij nog diverse deelnemers uit de omgeving. Dit is een pracht gelegenheid om uw bedrijf te presenteren. Bij voldoende belangstelling wordt in het Diekhuus voor de vijfde inaal een cursus tuinarchitectuur georganiseerd. Om van uw tuin een 'klein paradijs' of 'droomtuin' te maken, dient u voordat u aan de slag gaat over de nodige (theoretische) kennis te beschikken want met alleen 'groene vingers' lukt het niet. In de cursus tuinarchitectuur komen stapsgewijs een aantal onderwerpen aan bod om tot een goed ontwerp te komen. De cursus kan van start gaan op woensdag 10 februari en kost 75,00. De cursus tuinarchitectuur omvat vier lessen en de vol gende onderwerpen komen aan de orde; werkmethode, tekeningen, het uitdenken van een hoofdlijn, vormen en afmetingen, kleuren en opti sche effecten en het beplantingsplan. Van verschillende onderwerpen worden voorbeelden gegeven met behulp van videobeelden. De cursus wordt verzorgd door mevr. Ingeborg van Santen. De lessen worden wekelijks verzorgd van 10 februari, 24 februari, 10 maart en 24 maart telkens om 20.00 uur. Informatie en opgeven kan bij het Diekhuus in Middelharnis, tel. 482400. Afdeling 1: P. Kom - C. Visbeen O - 2 B. V. d. Spaan -H. Visbeen1 - I T. Goedegebuur - A. Doorn2 - O B. Visbeen-A. het Jonk2-0 Afdeling 2: H. Koppelman - E. v. d. Slik2 - O B. Grootenboer- H. van Heukelen1 - 1 Bekerronde B-poulle: Carlo Visbeen - C. VisbeenO - 2 FAMILIEBERICHTEN Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden, je hebt het met veel moed gedaan. Wie lian begrijpen watje hebt geleden? En wie kan voelen watje hebt doorstaan? Na een strijdlustig en moedig dragen van haar ziekte, was deze uiteindelijk toch sterker dan zijzelf. Ondanks deze strijd is zij vredig, in het bijzijn van hen die haar dierbaar waren overleden in de leeftijd van 66 jaar. J. Moerkerke Joke en Rob Patrick en Gabi Marco en Marscha John en Vera Kim Lenie en Bert Bryan Kelsey 13 januari 1999 Sperwerlaan 113 3136GC Vlaardingen Mijn vrouw, onze moeder en oma is thuis in haar vertrouwde omgeving waar u afscheid van haar kunt nemen zondag 17 januari van 13.00 tot 15.00 uur. De crematieplechtigheid zal maandag 18 januari om 13.00 uur plaats hebben in crematorium 'Beukenhofingang Laan van Spieringshoek te Schiedam. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van het crematorium. <;Dnfin3&;3;'V Ibbert

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2