Jaarvergadering Schuttevaer Rabobank Middelharnis hijst vlag ter ere van invoering girale euro Wéér van Oudenarens die bij *De Hoop' jubileren Lampionnenoptocht te Middelharnis Eenzijdig ongeval Januari-aktivlteiten in De Gooye Pianist Louis van Dijk in Middelharnis Oplettende buurtbewoner nan tl citneetentoH Avond verzorgende beroepen O.V. Melissant Ontwerpwedstrijd Oranjevereniging SJOELMIDDAG Brieven schrijven helpt! }^^x (iV ^3^ chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden JÊMMINNAARD VASTGOED Middelharnis/Sommelsdijk Dinsdag 12 januari 1999 71e jaargang nr. 6770 Aan het eind van elk jaar wordt gewoontegetrouw de jaarveragdering gehouden van de Koninklijke Schip- persvereniging 'Schuttevaer', afde ling Goeree-Overflakkee. De jaarver gadering 1998 is gehouden op 29 de- ceniber in de 'Grutterswei' te Oude Tonge. Voorzitter J. Boogaard heette iedereen har telijk welkom op de 102e vergadering van deze afdeling, in het bijzonder de heer C. van den Broek van het hoofdbestuur, enkele nieuwe leden en een aantal leden die over gekomen zijn van de in verband met een fusie opgeheven afdeling Hoekse-Waard. Hij meldt het overlijden van de oud-voorzit- ter en ere-lid van 'Schuttevaer', de heer Mr J. C. W. van Dam, mevrouw Adrie van der Vliet-Kik en de heer Willem Jelier. De aan wezigen staan op en herdenken de overlede nen in stilte. Dan gaat de voorzitter in op de wisseling van de wacht op het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Het lijkt er op dat daar alteen maar vrouwen goed functioneren, want mevrouw Netelenbos is alweer de derde vrouw op rij die op dat ministerie zit. Maar in korte tijd heeft ze al veel goeds gedaan voor de binnenvaart, zodat de schippers wel vertrouwen hebben in de toekomst. Het af schaffen van de evenredige vrachtverdeling in het afgelopen jaar zal door veel schippers met gemengde gevoelens gevolgd zijn. Sommigen van de aanwezigen hebben het oprichten en nu dus ook het einde er van meegemaakt. De landelijke voorzitter, de heer Jan Ter- louw, timmert flink aan de weg ten behoeve van de binnenvaart. Hij promoot deze als een hard werkende en dynamische bedrijfs tak, hetgeen ook minister-president Kok na een bezoek aan enkele binnenvaartschepen moest erkennen. Deze kwam daarmee terug van zijn uitspraak 'dat niet alles met die paar trekschuiten vervoerd kan worden'. De landelijke vereniging 'Schuttevaer' be staat valge.'id jaar 150 jaai, waaraan niet in stilte voorbij zal worden gegaan. Zij breidt haar activiteiten uit naar het buitenland, door het oprichten van een afdeling die samen met buitenlandse organisaties de be langen van de Nederlandse binnenvaart ter plaatse zal gaan behartigen. Na deze Openingswoorden van de voorzitter werden de notulen van vorig jaar vastge steld. Secretaris L. J. Bouwens leest de in gekomen antwoorden voor op voorstellen die de leden in de vorige vergadering heb ben gedaan. Het gaat hierbij o.a. over ha vens die verminderd toegankelijk worden door verzanding of bagger, auto-afzetplaat- sen en allerlei andere zaken die voor de vei ligheid en het gemak van de varenden van belang zijn. Vice-voorzitter L. J. Keijzer leest een ver slag voor van het landelijk Schuttevaer-con- gres, dat dit jaar in Kampen is gehouden. Het thema van die bijeenkomst was: inno vatie in de binnenvaart. Penningmeester H. J. Hartog brengt verslag uit over de inkomsten en uitgaven in het afgelopen jaar. Door enkele meevallers en een sober beleid is er een aardig overschot geboekt, zodat er voor volgend jaar weer een goede financiële basis is om verder te kunnen gaan. De kascontrolecommissie vindt alles in goede orde, waarna de heer Hartog bedankt wordt voor zijn gevoerde beleid in het afgelopen jaar. In verband met zijn 50-jarig lidmaatschap wordt de heer Jaap Visser door de heer Van den Broek namens het hoofdbestuur gehul digd. Hij ontvangt het bij dit jubileum ho rende speldje. De voorzitter overhandigt hem een cadeau namens de afdeling. In een vacature in het bestuur wordt voor zien door de benoeming van de heer W. Baars. Het bestuur is daarmee weer op volle sterkte, zodat de taken zo optimaal mogelijk kunnen worden verdeeld. De leden worden daarna in de gelegenheid gesteld zich uit te spreken over zaken die door het bestuur aan de orde worden gesteld. Het gaat deze keer over: wel of niet een examen na een herhalingscursus ADNR, snelheidscriteria voor snelle sche pen, wel of geen flitslicht, soort betonning van de vaarweg Amsterdam-Lemmer. Vanuit de vergadering komen ook enkele eigen voorstellen, zoals het plaatsen van huisvuilcontainers, want ook de binnen schipper is zich er van bewust dat hij mee moet werken aan een schoner en beter milieu. .Zorgen zijn er over kanovaarders die met hun rug naar het scheepvaartverkeer zitten en daarmee gevaar opleveren voor zichzelf en anderen. Zo passeren weer talrij ke voorstelJeH de revue. Het bestuur zal zicii daarin gaa.i verdiepen en deze bij de juiste instanties aankaarten. Het volgende congres wordt in mei in Rot terdam gehouden. De leden gaan akoord met het voorstel daar namens de vereniging de voorzitter, de secretaris en het lid Cor Kik naar af te vaardigen. Alle leden en hun partners zijn daar overigens, op eigen kos ten, welkom. J. de Mik draagt een eigen gedicht voor, waarin hij het bestuur een hart onder de riem steekt en de vergadering zegt dat ver enigingen zoals deze door moeten gaan op de gekozen weg. De voorzitter wenste iedereen veel goeds toe in 1999 en sloot daarna de vergadering. Op vrijdag 15 januari houdt de Wijkgroep Zuid te Middelharnis een lampionnenop tocht. We vertrekken om 18.30 uur vanaf Peuterspeelzaal Pippeloentje aan de Kastan jelaan. Woensdagmiddag 13 januari kunnen er vanaf 14.00 uur lampionnen worden ge maakt. Bij slecht weer gaat de optocht niet door. OOLTGENSPLAAT Zondagmorgen omstreeks 09.30 uur reed een 47-jarige inwoner van Oud Gastel met zijn personenauto op de Rijksweg A29. Bij het oprijden van de Haringvlietbrug geraak te zijn voertuig door het spiegelgladde weg dek in een slip en botste diverse malen tegen de vangrail. Auto total-loss, geen per soonlijk letsel. De auto is weggetakeld. Woensdag 20 januari met kleren en al het zwembad in! Wat je precies aan wilt doen mag je natuurlijk zelf weten... Van 13.00 tot 15.00 uur voor 5,25 per persoon! Woensdag 27 Januari voordeel voor alle zwemmers! Van 13.00 tot 15.00 uur 3,00 per persoon! De Vereniging Van Algemene Concerten (V.V.A.C.) presenteert op 29 januari 1999 Louis van Dijk in concert. Louis van Dijk is een bekend pianist en componist. Hij is onder andere bekend ge worden door zijn zelf gecomponeerde stuk ken en improvisaties op bekende melo dieën. Het concert zal plaatsvinden in de Aula van de Christelijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis. De opbrengst van het concert zal voor 80% naar gedupeerden in Roemenië gaan, en naar het schoolkoor in Cluj, wat in de loop van het jaar 1999 naar Nederland zal komen. Aanvang 19.30 uur. Zaal open 18.45 uur. Kaarten 25,- per stuk verkrijgbaar bij de VVV in Middelharnis. Uitgebreid bericht volgt. De eurovlag wordt gehesen door medewerkers van de Rabobank: v.l.n.r.: Dhr. W. Coremans, Mevr. M. Soeteman, dhr G. van der Have, mevr. A. van Vugt en mevr. L van Groningen In het eerste weekend van januari 1999 werd de waarde van de euro officieel vastgelegd en is de nieuwe munt in de systemen van de Rabobankorganisatie ingevoerd. Een his torisch ogenblik waar Rabobank Middelharnis aandacht aan wilde besteden. Ter ere van deze mijlpaal verzamelden alle Rabobankmedewerkers zich op maandagochtend 4 januari 1999 rond de klok van 9.00 uur op het voorterrein van de bank. Aldaar werd de eurovlag op waardi ge wijze door dhr. Coremans, directeur van Rabobank Middelharnis naar de top gehesen. Vervolgens zetten de Rabobankmedewerkers de euroklok gelijk door gezamenlijk de officieel vastgestelde eurokoers van 2,20371 in te voeren in.een speciaal daarvoor ontwikkeld euro-omrekenappa- raatje. De Rabobankmedewerkers zijn dan ook helemaal voorbereid op de euro. Alle cliënten die op maandag 4 januari naar de Rabo bank kwamen werden ter ere van dit heuglijke feit getrakteerd op een lekker eurokoekje. Op oudejaarsmiddag heeft de eurowerkgroep van de Rabobank ook niet stilgezeten en een eurosketche voor het personeel opgevoerd. Het doel van deze sketche was iedereen ervan bewust te maken dat de invoering van de girale euro op 1 januari 1999 een feit is en dat de medewerkers klaar zijn voor het beantwoorden van vragen van klanten omtrent de euro. Belangrijk item in deze sketche was dat het openen van een eurore kening voor de meeste cliënten geen zin heeft. De Rabobank rekent namelijk alle ontvangsten en uitgaven in euro op een gewone bank rekening kosteloos om naar guldens. Ook voor fanfare-orkest 'De Hoop' te Stellendam is 't de toon die de muziek maakt en zaterdagavond, tijdens het Nieuwjaarsconcert in 'Het Spectrum', is die door een groot aan tal muziekminnende Stellendammers met genoegen beluisterd. Het orkest heeft onder leiding van dirigent Arie Stolk, deze avond haar beste muzikale beentje voorgezet waarbij ze zich heeft bediend van 't geluid van een schrijfmachine, een stoomfluit en van schuur papier, zélfs heeft een duet voor twee katten op het programma ge staan Het meest serieuze deel van de avond betrof de huldiging van enke le jubilarissen, van Arja Breur en Huib van Oudenaren die elk 12.5 jaar aan 'de muziek' verbonden waren en van Kees van Oudenaren, die van z'n 47 levensjaren al 40 jaar met 'De Hoop' optrekt. De heer Landwehr die namens de KNFM een gelukwens bracht vond het zo verbazend niet dat er wéér een Van Oudenaren te huldi gen was: „het kan gewoon niet gebeuren dat er geen Van Oude naren bij is", zei hij over de reeks felicitatiebezoeken die hij al aan 'De Hoop' heeft gebracht. Alja speelt de saxofoon, Muib de tuba, terwijl oom Kees van Oudenaren z'n muzikale bijdrage op de bugel ten gehore brengt. ,,De Van Oudenaren's kunnen er wat van", waardeerde de heer Landwehr en het was met veel genoegen dat hij Kees van Oudenaren de KNFM speld opspeldde-, en hem de bijbehorende Oorkonde overhandigde. Voor ieder was er een speld én de hartelijke wens dat het hen gege ven zal worden de prachtige muziekkunst samen nog lang te mogen beoefenen. Goereé-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uiv woning MIDDELHARNIS In de nacht van zondag op maandag is naar aanleiding van een telefonische melding van een buurtbewoner de politie gegaan naar een woning aan de Wilgenlaan. Men had gezien dat in de donkere woning een aantal keren een verdacht licht (zaklamp) was gaan schijnen. Bij onderzoek door de politie bleek dat de 88-jarige bewoonster de slaap niet kon vat ten en onder het licht van de zaklantaarn iets te drinken had ingeschonken. De buurtbewoner werd bedankt voor zijn oplettendheid en de 88-jarige vrouw ging genieten van een welverdiende nachtrust. De commissie verzorgende beroepen regio Goeree-Overflakkee heeft weer een bijeen komst verzorgd voor diegenen die in de verzorging of verpleging werkzaam zijn. Datum: 13 januari 1999. Plaats: Middelharnis, verenigings gebouw Ger. Gem. Spreker: Dr. R. Seldenrijk. Onderwerp: Grenzen van de medische wetenschap en Gods voor zienigheid. Aanvang: 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zal er een koliek- te gehouden worden voor de onkosten. Een ieder is, zoals gewoonlijk, van harte wel kom. De oranjevereniging nodigt ieder uit tot het bijwonen van de jaarvergadering op 15 ja nuari 1999 om 20.00 uur in de Melishof. Op de agenda staan o.a. de bespreking van de jaarstukken en de voorstellen voor de viering van Koninginnedag, 30 april 1999. Zoals ieder bekend kan zijn is er sinds kort een oranjevereniging in Middelharnis/Som melsdijk. Deze vereniging probeert van Koninginnedag een nog groter feest te maken dan het al is. Het thema van de ko mende Koninginnedag zal in het teken staan van de Caribische sferen. De bedoe ling is dat aansluitend op de geraniummarkt in Sommelsdijk tot aan het Diekhuus tal van activiteiten georganiseerd worden voor groot en klein. Er zal o.a. een oranjemarkt voor nieuwe en gebruikte artikelen zijn en een tal van leuke originele spelen. Speel mee en win een taart met eigen logo! Omdat onze nieuwe vereniging nog geen logo heeft is er een ontwerp wedstrijd geor ganiseerd met als hoofdprijs een heerlijke taart met uw eigen ontwerp er op. Tevens zal het voortaan als logo voor de oranjever eniging Middelharnis/Sommelsdijk ge bruikt worden. Wat u ervoor moet doen? Stuur een origi neel maar herkenbaar zelf ontworpen logo voor onze vereniging uiterlijk 31 januari 1999 naar: Secretariaat oranjevereniging Middelharnis/Sommelsdijk, p/a Dirk Bosstraat 15 3241 GE Middelharnis Uit alle ingestuurde ideeën zoeken wij het beste en mooiste logo uit en de inzender hiervan wint een taart met eigen logo. Natuurlijk kunt u nog steeds lid worden. En, zoals u zult begrijpen, hoe meer leden hoe groter het feest. Dus steun onze vereni ging en wordt lid. Stuur een briefje naar het secretariaat met daarop al uw gegevens of ga langs bij een van de winkeliers in Mid delharnis/Sommelsdijk met een oranjepos ter op de raam om daar een inschrijfformu lier op te halen. Het lidmaatschap kost 10,- per persoon of 25,- per gezin. Te vens zijn sponsoren en giften natuurlijk van harte welkom. OUDE TONGE De Plaatselijke Commissie Welzijnswerk te Oude Tonge organiseert op 20 januari 1999 a.s. een sjoelmiddag. Aanvang 14.00 uur in het Infocentrum, zaal open vanaf 13.30 uur. Kosten per persoon 2,00. Aan deze sjoelmiddag zijn leuke prijsjes verbonden. De middag kan worden bezocht door personen vanuit Oude Tonge en vanaf 55 jaar en ouder. Voor deze activiteit behoeft men zich niet aan te melden, iedereen is vrij om binnen te lopen. Zij die de afstand niet kunnen lopen en toch graag naar deze middag komen, kunnen dit telefonisch doorgeven op telefoonnummer 641344. Wij hopen weer veel nieuwe gezichten te ontmoeten en wij wensen u een zeer pretti ge middag toe. Amnesty International: Vier leden van de werkgroep Goeree-Over flakkee schrijven al sinds 1995 brieven naar China. Doel is de vrijlating te bewerkstelligen van Qin Hubao, die in 1989 10 jaar gevange nisstraf kreeg, omdat hij samen met ande ren een kritisch artikel over de Communis tische Partij had verspreid. In Amerika schrijft een groep voor dezelfde gevangene. Amnesty International beschouwt hem als een 'gewetensgevangene' (=een gevangene die wordt vastgehouden vanwege zijn poli tieke voorkeur, godsdienst, huidskleur of taal, die geen geweld heeft gebruikt of ge propageerd). Als alles goed gaat komt Qin Hubao de cember 1999 na 10 jaar vrij. Schrijven helpt soms om gevangenen eerder vrij te krijgen, vaak worden ze ook beter behandeld. China staat bekend als een moeilijk toe gankelijk land inzake mensenrechten, hoogst zelden komen er mensen eerder vrij. Tóch gaan we door, we schrijven brieven, faxen, kaarten naar o.a. de gevangenisdirec teur, politici en de Chinese ambassade. Het is een zaak van lange adem, maar... schrij ven helpt! Voor meer informatie over de werkgroep van Amnesty International: Cor Joppe, tel 601212. Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel, (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPOflTAGE - FOTOGRAFIE fgjffl rffiffli I^THIÜ OUDDORP-Woststmet35-Telefoon(0187}6S1612/Fax683734 ^JBSÉlÊ^ R£«esSE-Piinlstop-Hosezoomr7J-Tote(bon(0)iy462400 "^fl^W^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1