Mevr. G. de Vries tot burgemeester van Middelharnis geïnstaileerd QiQnclo EIUVriDEII-IIIEUWS TULPEN De raad heeft alle vertrouwen: EIIAI1Def.l1IËIlW5 Adriantis Cornefis ^astiaan bitter fa. Van Prooyen Tijdelijk intrek genomen op 'Nieuw Zeeland' PAGINA 2 Vrijdag 8 januari 1999 Arm TONA GROENENDIJK TONA GROENENDIJK-GROENENDIJK DINA MARTHA VAN AST TONA GROENEN DIJK Gebr. de Waai Drukkerij Goudreinetten, stoofperen, uien en aardappelen Volledige steun "T JANNETJE VAN DER VEER PIETERNELLA DULLEMOND In 1998 kon Hospice Calando in Dirksland worden geopend en mocht er al gedurende 'A jaar zorg en begeleiding worden gegeven. Mede door de financiële en morele steun van velen, zowel particulieren, bedrijven als instellingen, kon het zover komen. Wij willen U allen daarvoor hartelijk danken. Ook in 1999 hopen we op de ingeslagen weg verder te gaan. Uw steun blijft daarbij onmisbaar! Wij hopen dan ook in het komende jaar het werk te kunnen doen, waaraan in de regio zoveel behoefte blijkt te bestaan. Tenslotte danken wij U allen voor de vele goede wensen, die wij voor het nieuwe jaar van U ontvingen. Wederkerig wensen wij U, mede namens vrij willigers, medewerkers en bestuur alle qoeds voor 1999 toe. Dr. P. C. van der Velden, tvedisch coördinator. J. H. Koningswoud-ten Hove, algemeen coördinator. Mevrouw De Vries, juist geïnstalleerd, in een ontspannen pose. Emotie werd zichtbaar toen ze door vroegere medewerkers uit Nijefurd werd toegezongen:met een bezwaard gemoed, brengen we je nu een groet" FAMILIEBERICHTEN Pas geboren oogjes knipperen tegen het licht, het is nog wat fel, zachtjes gaan ze dicht. Pas geboren handjes zoeken om zich heen, zoeken iets vertrouwds en vinden hetgeen, dat wij willen geven, voor een heel gelukkig leven. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Roel en Thanh Hagoort-Vroegindeweij 5 januari 1999 Teenhoek 10, 3245 DJ Sommelsdijk Tel. (0187)48 77 85 Thanh en Arne rusten tussen 12.00 en 15.00 uur en na 21.30 uur. Wij willen iedereen hartelijk bedanken voor de belangstelling, in welke vorm dan ook, bij de geboorte van onze zoon Tevens wensen wij u een voorspoedig 1999. Johan, Conni en Jabin Grootenboer Marijkelaan 24 3248 AT Melissant chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42 contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie-opdrachten of tele fonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87 e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinwis, tel.(0187)47 10 22, privé (0187) 48 33 92 redacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 1021, privé (0187) 60 14 40 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden l^erichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar ƒ62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187) 68 16 82. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Tot onze diepe droefheid heeft de Heere, na een kortstondige ziekte toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen onze zeer geliefde zorgza me moeder en oma sinds 1985 weduwe van Jacob Groenendijk in de leeftijd van ruim 83 jaar. We zullen haar zeer missen. Oude-Tonge: A. van Gurp-Groenendijk J. L. van Gurp Goedereede: A. C. G. Groenendijk C. Groenendijk-Tanis C. K. Groenendijk C. M. Groenendijk-Orgers Bosschenhoofd: C. Trommel-Groenendijk en kleinkinderen 7 januari 1999 Breenstraat 11 3252 LB Goedereede-Havenhöofd Gelegenheid tot condoleren zaterdag 9 en maan dag 11 januari van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur aan het woonhuis. De teraardebestelling zal plaatshebben op D.V. dinsdag 12 januari op de algemene begraafplaats aan de Mariadijk te Goedereede. U wordt uitgenodigd 13.15 uur aanwezig te zijn om onze geliefde overledene de laatste eer te bewijzen. Vertrek vanaf het woonhuis 13.30 uur, waarna aansluitend in de aula op de begraafplaats een rouwdienst zal worden gehouden. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren aan het woonhuis. Geen bloemen Met droefheid hebben wij kennis genomen dat de Heere uit onze familiekring heeft weggenomen mijn geliefde zuster en onze tante in de leeftijd van ruim 83 jaar. Joh. Groenendijk-Groenendijk P. Groenendijk N. Groenendijk-Orgers A. Groenendijk M. Groenendijk-Boelaars A. van Dam-Groenendijk C. van Dam K. Breen-Groenendijk K. Breen Goedereede, 7janauri 1999 Voor uw belangstelling en deelneming ons be toond na het overlijden van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante betuigen wij hiermede onze oprechte dank. Uit aller naam: fam. Van Ast Melissant, januari 1999 Langs deze weg willen wij u hartelijk bedanken voor de vele kaarten, bloemen en cadeaus die wij mochten ontvangen bij ons 25-jarig huwe lijk. Ook mede namens onze kinderen. Klaas Tan is Miep Tanis-van Dam Hoge Pad 8 Ouddorp Donderdagmiddag overleed tot onze die pe droefheid onze lie ve oma Léon Sjaak en Karin Klaas en Karin Jacco en Jessica Elly en Jurriaan Corné en Wendy Tony en Chantal We zullen haar nimmer vergeten. Goedereede- Havenhöofd, 7 januari 1999 Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 35 TE KOOP vanaf J 3,—per bos (Bintje) Boomvliet 9, Dirksland Tel. (0187) 60 23 76 Dumpen vóór 't Havenhoofd, in de plas die Haringvliet heet; brandweercom mandant Leen Jordaan van Middelharnis acht dat de ondubbelzinnige uitleg te zijn van 't flakkees gezegde: „al wat van over komt, zienkt voor 't Hoad". Gistermiddag scandeerde hij dat op de installatiebijeenkomst van burgemees ter mevrouw G. de Vries-Hommes tot burgemeester van Middelharnis, maar de Friezen uit haar eerste gemeente Nijefurd en de lui van Schiermonnikoog, waar ze laatstelijk burgemeester was, namen 't graag voor haar op: „Ze het skeepe molke in de ogen". De heer Jordaan - hij voegde aan de bijeen komst een rhetorisch hoogstandje toe - zon overigens niet echt op een radicale maatre gel versus de nieuwe burgemeester, al was ze hem wel wat tegengevallen. ,,lk hou niet van zo vroeg", had ze zich laten ontvallen en de brandweercomman dant vreesde toen het ergste. Met de vorige - vrouwelijke - burgemeester aan z'n zij had hij zoveel nachtelijke branden bestre den en nou, haar opvolgster, die niet van vroeg houdt. Maar mevrouw De Vries heeft haar brandweercommandant gerust gesteld: „als er iets is ben ik er, desnoods met een staartje in m'n haar", heeft ze verzekerd. De heer Jordaan heeft de nieuwe burge meester als cadeautje 62 actieve brandweer lui aangeboden, kerels op wie ze rekenen mag als ooit de nood aan de man komt. Vóór al die woordenspielerei was er de in- stallatieplechtigheid, ingeleid en uitgevoerd door wethouder loco-burgemeester G. Sloot weg. De heer Slootweg was niet gespeend van chauvinisme toen hij alle belangstellen den hartelijk welkom heette in het prachtige Middelharnis, natuurlijk zijn er wel paralel len met de vroegere standplaatsen van mevrouw De Vries, maar ze halen het niet bij Middelharnis. In z'n ronde door de gemeente besprak de heer Slootweg de ver scheidenheid van de vier woonkernen die veelkleurig in samenstelling toch samen één gemeente vormen, waarin het goed wonen en werken is. Er wachten het gemeentebe stuur vele belangrijke beslissingen en de nieuwe burgemeester zal daaraan leiding gaan geven. De loco-burgemeester legde daarop de ambtsketen af om die mevrouw De Vries vervolgens om te hangen. SGP fractievoorzitter de heer v. d. Ketterij is daar niet echt blij mee en hij liet z'n 'ge mengde gevoelens' dan ook terdege blijken toen hij op grond van de Heilige Schrift z'n bezwaren tegen de vrouw in het regeerambt kenbaar maakte. De heer v. d. Ketterij sprak over 'verbazing en teleurstelling', hem overkomen, toen de benoeming van mevrouw De Vries bekend was geworden, in strijd vindt hij met het gevoelen van een groot deel van de bevolking en van de raad, zoals vastgelegd in de ingediende profiel schets. Niettemin wenste de heer v. d. Ketterij de nieuwe burgemeester toe een goede ver standhouding met de raad op te bouwen en de ware belangen van de gemeente te behar tigen, dat alles onder het beding van Gods zegen. Overigens verklaarde de heer v. d. Ketterij z'n weerstand tegen een vrouw als burgemeester zeker niet persoonlijk te heb ben bedoeld. De heer Hooyman daarentegen, maar hij verwoordde dan ook het geluid van de PvdA, heeft geen enkel probleem met de benoeming van een vrouwelijke PvdA bur gemeester. Met burgemeester mevrouw Sleurink heeft de raad daar al aan kunnen wennen en mevrouw Sleurink heeft de toon prima gezet. Van de heer W. v. d. Kamp (lijst Hoogzand) mag het ook, een vrouw als burgemeester, als van haar maar een sturende en corrige rende werking op de raad uitgaat. Ze moet niet tussen-, maar boven de partijen staan en zeker niet gebonden zijn aan de plaatselijke afdeling van haar politieke partij. Een burgemeester met een grote dosis inte griteit, dat is wat Middelharnis nodig heeft, nuchter, zakelijk, weloverwogen en met een groot gevoel voor de medemens, zo analy seerde het de heer v. d. Kamp. „Volledige steun" werd mevrouw De Vries toegezegd door mevrouw Zoomers-Zaaijer (VVD): ,,Wij kunnen ons volledig in uw benoeming vinden", zo liet ze mevrouw De Vries weten. Zo deed ook de heer v. d. Berg (VDB). ,,Wij waren al vertrouwd met een vrouw als voorzitter, zelfs waren we er gelukkig mee", liet hij weten, „vanwege de specifieke rol die een vrouw kan .spelen in de politieke slangenkuil van de gemeente politiek". ,,Een vrouw heeft de gave het positieve te verenigen en de scherpe kantjes van de tegenstelling af te slijten", is de overtuiging van de heer v, d. Berg, hij hoopt dan ook op saamhorigheid, samenwerking en betrokkenheid van de nieuwe burge meester bij het gemeentebestuur, de inwo ners en de overige gemeenten: ,,Er is op Goeree-Overflakkee meer dat bindt dan wat verdeelt, moge dat ook uw motto zijn", wenste hij de burgemeester toe. Wie zich ook niet bepaald blij met de be noeming van mevrouw De Vries toonde, was de heer C. Hameeteman (RPF). Niet vanwe ge het vrouw zijn van mevrouw De Vries maar vanwege haar politieke kleur. De benoeming van een confessionele-, zo moge lijk een RPF-burgemeester had een reëele optie geweest, zo leek het de heer Hameete man maar de Commissaris der Koningin en de Minister van Binnenlandse Zaken hebben de kans laten liggen een benoeming te plegen die perfect in de profielschets zou hebben gepast. „De benoeming van een burgemees ter die kerkelijk meelevend is zou recht heb ben gedaan aan 75% van de bevolking", stel de de heer Hameeteman vast. De heer Hameeteman hoopt toch dat mevrouw De Vries oog zal hebben voor de kerkelijke stro mingen in de gemeente, dat ze tolerant is en ze zelfs met respect zal behandelen. ,,Bij ons zou een andere politieke kleur heb ben geprevaleerd", gaf de heer Dillingh (CDA) als commentaar. Er werd minzaam gegniffeld toen de heer Dillingh toegaf dat het CDA zich 'tijdelijk in een dalletje' be vindt, maar het CDA heeft er alle vertrou wen in dat burgemeester De Vries zich zal inspannen Middelharnis mede op te stuiten in de vaart der volkeren om van Middelhar nis een plaats te maken waar het voortaan nóe beter toeven zal zijn. De nieuwe burge meester werd daarbij Gods zegen toegebe- den zoals haar dat ook vanuit de overige confessionele partijen was toegedacht. Door gemeente-secretaris de heer De Feijter werd tenslotte een welkom-, en de hoop op een prima samenwerking uitgesproken namens alle medewerkers. „We hopen en vertrouwen erop samen een bijdrage te leveren aan het welzijn en het welbevinden van de inwoners", gaf de heer De Feijter te kennen. Wijzend op een symboliek in de ambtsketen, „kracht door ver bondenheid" en de penning daarin van de sociëteit 'Rhetorica' verzocht de heer De Feijter hem het credo na te galmen: 'hoe langer hoe liever' en braaf deden de genodigden mee, dat toepassend op de juist begonnen ambtspe riode van mevrouw De Vries. Zelf besloot mevrouw De Vries deze bijzon dere raadsvergadering, met een allerharte lijkst dankwoord voor de geweldige ont vangst en de hartverwarmende contacten die er na de benoeming zijn geweest. Over de manier waarop ze wil functioneren neemt mevrouw De Vries zich voor tussen- en boven de partijen te staan: „We zullen het wel rooien met z'n allen", gelooft mevrouw De Vries en relativerend zei ze: „de toe komst van Middelharnis is niet van mij afliankelijk, die bepalen we samen". Vanuit haar 'diekhuusje', haar tijdelijke woning op Recreatie-oord 'Nieuw Zeeland' bij het Havenhoofd heeft mevrouw De Vries een prachtige kijk op het Haringvliet en ziet ze mooie luchten, ze zal 't wel wennen in Men- heerse: „We zullen 't wel rooien", zegt ze. Na het officiële gedeelte, de gehouden bij zondere raadsvergadering, was het woord aan een aantal genodigden, representanten van de gemeente Schiermonnikoog, de gemeente Nijefurd, mevrouw Van Rossen, burgemeester van Hellevoetsluis namens de burgemeesterskring Voorne Putten, Rozen burg en Goeree-Overflakkee, Leen Jordaan namens de brandweer, de heer J. C. Eve- raers namens de Openbare basisscholen. Er werden mooie uitspraken gedaan, zoals door de heer Korendijk, wethouder van Schiermonnikoog. „Ze had skeepe molke in de ogen", zo heeft hij een Fries gezegde geciteerd, wat staat voor 'schapenmelk in de ogen te hebben' met de ogen anderen voor je in te nemen. De heer De Vries, loco burgemeester van de gemeente Nijefurd, noemde mevrouw De Vries een echte bur germoeder, en dan nog MOEDER met kapi tale letters, een die krachten weet te bunde len, collegiaal en zorgzaam is. ,,U gaat een goede tijd tegemoet, ook de bevolking trou wens", voorzag de heer De Vries. En daar hoopt Middelharnis op, want Menheerse is het zo goed gewend geweest met burge meester mevrouw Sleurink, ook een burger moeder. Samen met haar man Cees was ze bij de installatie aanwezig. De echtgenoot, de beide dochters en de bejaarde moeder van burgemeester De Vries Na een zeer arbeidzaam leven, vol zorg voor allen die haar lief en dierbaar waren, is tot onze diepe droefheid van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma, zuster, schoonzuster en tante weduwe van Arend Breur in de ouderdom van ruim 85 jaar. Zierikzee: C. T. Breur J. J. Breur-Rossen en kleinkinderen 6 januari 1999 Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk Corr.-adres: C. T. Breur, Slabberswerf 22, 4301 GP Zierikzee De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op maandag 11 januari om 14.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrede rust' te Middelharnis, vanuit de kerkzaal van 'De Goede Ree' (ingang Stoofhoek), waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren: na afloop van de begrafenis in 'De Goede Ree'. Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te stu ren, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Hij kan en wil en zal in nood, zelfs bij het naad'ren van de dood, volkomen uitkomst geven. Moegestreden is in Gods Heerlijkheid opgeno men mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma 24 januari 1922 Ooltgensplaat (Z.H.) 17 januari 1999 Groningen Ulrum: Jan Brondijk Hagen (Did.): Adriana Vogel-Brondijk Friedheim Vogel Ulrum: Henk Brondijk Henriëtte Brondijk-Schaap Arjan Correspondentie-adres: J. Brondijk, Borgstee 57, 9971 CX Ulrum De samenkomst zal worden gehouden op maan dag 11 januari 1999 om 14.00 uur in de Christe lijke Geref. Kerk, Singel 52, Ulrum. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Ulrum. Na de begrafenis kunt u de familie condoleren in het Ontmoetingscentrum, Schapenweg 2 te Ulrum.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2